DAfSEN B. Bosm Boekbespreking RuUende Een nieuwe start culturele avond INGEZONDEN STUK n^*YlPS handen Bestrijding van het smaak- bezwaar van 't drinkwater Zakenmensen FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD Grote Paaseieren Klaverjasdrive in „H0NKY T0NK" CHIC FEESTELIJK VOORDELIG ADVERTEERT IN DIT BLAD rDe gtotm van de heer Stokman in het van Reenenpark. 5 mei 's middags: Seriewedstrij den om de zilveren voetbal beker. 's Avonds: Prijsuitreiking in de Rus, daarna filmavond. 10 mei 's middags: Rondgang door het dorp van de drum band der Nationale Reserve. De aanmelding voor deelname aan de kinderspelen op 30 april moet geschieden op zaterdagmid dag 26 april in de van Reenen- school. Aanvang der inschrijving 's middags om drie uur. Wilt u er aan denken, dat wie zich niet heeft laten inschrijven onverbid delijk is uitgesloten van deelname aan de spelen op 30 april We wensen de actieve be stuursleden der Oranjevereniging ook dit jaar van harte succes met het vele werk, dat zij belangeloos ter wille van anderen verzetten. Ouders! wordt lid van de Oranje vereniging, uzelf en uw kinderen genieten van deze feestdagen dank zij het werken van deze vereniging. Op donderdag 3 april viert de Kennemer Jeugdgroep van Ont houders in de schouwburgzaal zijn vierde lustrum. Twintig jaar lang zijn de leden in Bergen en Schoorl werkzaam geweest. Op deze avond- kunt u genie ten van uitmuntende zang van het meisjeskoor van de K.J.V.O., dat reeds 11 jaar onder leiding staat van mevr. Corrie Morée- Dol, van de openingsscène, waar van Warrie van Kampen de re gie heeft en van een schitterende kleurenfilm, die alleen al een gang naar de Rustende Jager waard is. Na de pauze wordt er een bont programma gegeven met zang, volksdans, voordracht, muziek en schetsjes, waarna het festijn in de danszaal wordt voortgezet. Voor de donateurs is het pro gramma voor de pauze van bij zondere betekenis. De kaartverkoop begint van heden af. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar in De Haan's Boek handel. Plaatsbespreking is er niet, maar voor slechthorenden en slechtzienden zijn enige rijen gereserveerd. Burgerlijke Stand BERGEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Zeer binnenkort zal aan het pompstation Castricum van het P.W.N. een pompinstallatie in bedrijf worden gesteld als een poging om het smaakbezwaar te verminderen. Met deze installa tie zal een zeer geringe hoeveel heid van een sterk oxydatiemid- del enkele delen chloordioxy- de op tien millioen delen water aan het af te leveren produkt worden toegevoegd. Deze werkwijze is gekozen omdat zij zich zeer goed aan sluit bij de methoden van zui vering welke te Castricum wor den gevolgd en tevens omdat zij in korte tijd kan worden gerea liseerd. Het zou te optimistisch zijn om te verwachten dat hier door het smaakbezwaar geheel zal worden opgeheven. Dit zal vermoedelijk eerst bereikt kun nen worden door de toevoeging van chloordioxyde te vervangen door of aan te vullen met ande re methoden, welke evenwel zeej grote investeringen en exploita tiekosten zullen vergen en ook een veel langere tijd van voor bereiding vereisen. Wij menen daarop niet te mogen wachten in de overtuiging dat iedere ver betering in de bestaande toe stand onze afnemers reeds zeer welkom zal zijn. De proefneming betreft een voor Nederland nieuwe werk wijze. Gezien de ervaring, die er in het buitenland mee is op gedaan, mag worden verwacht, dat het chloordioxyde op zich zelf geen hinder zal veroorza ken Het verdwijnt trouwens grotendeels op het ogenblik, dat het zijn werking verricht. Het is evenwel niet uitgesloten, dat zich in het begin der proefnemin gen omzettingen in het leiding net zullen voordoen, welke lei den tot het meevoeren van zwe vende stof in het water en mo gelijk zelfs tcrt een voorbijgaande verergering van het smaakbe zwaar. Deze verschijnselen zul len echter in het geheel geen afbreuk doen aan de hygiënische betrouwbaarheid van het water. Wij zijn dan ook van mening, dat de mogelijkheid van dit tij delijk ongerief ons niet mag weerhouden om deze proef ter verbetering van de smaak te ne men en zo mogelijk tot het ein de voort te zetten. Het effect van deze proefne ming zal door ons nauwlettend worden nagegaan. Voor een goede beoordeling van de resul taten zal het niettemin voor ons van grote waarde zijn de erva ringen van onze afnemers te vernemen. Wij zullen het dus op prijs stellen bij voorkeur schrif telijk aan ons hoofdkantoor Es- senlaan 10 te Bloemendaal be richt te ontvangen indien een duidelijke verandering van de smaak zou worden waargeno men onder vermelding van de plaats en het tijdstip van aftap- ping. brengt uw zaak of bedrijf onder de ogen PALMPASEN Zondagmiddag 30 maart om één uur zullen ongeveer 40 kabouters uit Alkmaar aan de gerepatriëerde kinderen in Bergen een Palmpasen aanbieden. Eerst wordt er een rondgang door het Van Reenen park gemaakt. Bergense kinderen, die zelf een Palmpasen hebben, kunnen aan deze optocht ook deel nemen. Denk er aan om één uur begint het. Loop mee en help zo een mooie lange optocht van Palmpasen te maken. Heeft U GRINT nodig BEL DAN 2069. BERGEN OP ücxxxxxxxxxx DANKBETUIGING Voor de enorme belangstelling betoont bij onze afscheidsreceptie, betuigen wij iedereen die hieraan heeft deelgenomen, onze hartelijke dank. Het was voor ons een on vergetelijke dag. FAM. SCHUIJT SCHOORL, maart 1958 DANKBETUIGING Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad De Lente is in het land 1 en daarmede het schoonmaaksei- zoen ingeluid. Met de overbekende wrijfwas gemaakt uit de edelste grondstoffen, „een wonder van glans". Properientje het sterke plastickastpapier met leuke dessins. Tip-Top waterwerf. Spie Span het ideale reinigingsmiddel, Harpol het veilige schoonmaak en ont smettingspreparaat voor het toilet dit alles bij FRANS POSTHUMA gedipl.-drogist Oldenburglaan 15, tel. 2716 Woensdag 2 april P. DUIN zijn onze nieuwe voorjaarsaanbiedingen in: JrQ'Cf'C'C van 3 tot 10 maart 1958. Geboren: Saskia Jolanda, d. v. P. Verschoor en G. Bos. Ondertrouwd: Van den Berg, Willem Corstiaan, 25 jaar, en Kemp, Adriana Agnita, 22 jaar. Gehuwd: Skenazi, David, en Zwaan, Johanna. Overleden: Van 't Padje, Willem, 74 jaar. van 10 tot 17 maart 1958. Geboren: Marcus Cornelis Simon, z. v. C. H. Winder en G. M. Vrasdonk; Louis, z. v. P. Kok en M. Wielenga; Johannes Franciscus, z. v. C. W. Tho mas en E. M. Jong; Johannes Petrus Hendrikus, z. v. H. J. Frankenmolen en M. J. van der Peet; Adrianus Petrus Nicolaas, z. v. T. IJ. Min en W. J. A. van Aarle. Ondertrouwd: Willem Wokke, 28 jaar, metselaar, en Emma Cornelia Doffer, 25 jaar, zonder beroep. Gehuwd: Geen. Overleden: Lambertus den Das, 66 jaar, timmerman; Douwinus Johannes van Houten, 67 jaar, cacaofabrikant. in het tijdvak van 5 maart t.e.m. 10 maart 1958. Verloren: Rode plastic portemonnee m. busabon nement; dasspeld; zw. jongenspet m. bontrand; bos sleutels; bankbiljet; plankje m. 3 sleutels; beige angora muts; br. led. handschoen; zw. portemonnee; 1 rechter br. gev. led. want; zw. shawl; herders hondje (7 mnd). Gevonden: Zwart rechth. autokussen; geel m. rode autoped; vulpen (gevlamd); zak v. d. Gruijter m. inh.; nagelgarnituur, enige goederen in huurauto achtergebleven; herdershond (reu); rood geruite hoofd doek; gele plastic emmer; kinderwant (hoofdkleur rood); muntbiljet; schooltas m. inh. van 11 maart tot en met 17 maart 1958. Verloren: 5 pr herensokken, meubel plaat, lederen want, gymnastiekschoenen, muts, handwarmer, rijwielpompje, want, portemonnee m. inh., shawl, zw. hondje, halsketting, smeedijzeren armband, meis- jesfiets, portefeuille, glacé handschoenen. Gevonden: boodschappentas, 1 pr grijze sokjes, bankbiljet, slede, vulpen, damestas, wanten, sleutel, herenhand- sdhoen, bal. Inlichtingen dagelijks aan het groeps- bureau der rijkspolitie te Bergen (N.H.) Karei de Grotelaan 17, tussen 10 en 11 uur. Buiten verantwoordelijkheid der redaktie Mijnheer de Redacteur, Aannemende, dat u een juiste en ob jectieve berichtgeving aan uw lezers ter harte gaat, zij het mij vergund enige op merkingen te maken naar aanleiding van het in uw weekblad van vrijdag 21 maart 1958 gepubliceerde artikeltje „Geen be langstelling". Uitdrukkelijk worde gesteld, dat er geen sprake is geweest van het beleggen van een propaganda-avond door de V.V.D. in de door u genoemde lokali teit. De bedoeling daarentegen was een praat-avondje met leden en afdelings bestuur te houden. Daar het afdelingsbestuur door een ongelukkige samenloop van omstandig heden pas zeer kort voor de aanvang van deze bespreking hiervan kennis kreeg, konden de leden niet meer be reikt worden. Hoogachtend. D. VAN WIJK, voorzitter afd. Schoorl van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Ingezonden mededeling ruw of schraal HAMPA-GFl F 11 Tube 95 ctj Een advertentie met een korte suggestieve tekst van de vele lezers van ons blad I 1 VOOR VOLWASSENEN. 1. Charles Dunscomb: Lavinia. De titelfiguur is een nicht van Pontius Pilatus. Keizer Tiberius dwingt haar tot een logies bij haar oom in Judea. Het gevolg daarvan is een briefwisseling van Lavinia, een gefingeerde persoon, met haar vriendin Portia in Rome. Zij ver telt over de gebeurtenissen tussen 27 en 64 na Christus. Vooral de verschijning van Jezus van Nazareth heeft haar ge- imponeerd: een reeks van gestalten trekt voorbij het oog van de lezer: Johannes de Doper, Salomé, Kajaphas, Paulus en vele anderen en suggestief wordt de achtergrond geschilderd, waartegen per sonen en feiten "zich scherp aftekenen Ongetwijfeld is de grens tussen fictie en realiteit nergens nauwkeurig te trek ken, maar dit doet aan de waarde van het verhaal weinig of niets af. 2. E. M. Dostojcwski: Oompjes droom. „Oompje" is een seniele Russische vorst. Hij valt in handen van een in trigante, die hem wil overhalen tot een huwelijk met haar dochter. Dit feit ver oorzaakt een enorme deining in het pro vinciestadje, waarin de geschiedenis zich afspeelt. Het plan mislukt niet het minst door de tegenzin van het meisje, de enige respectabele figuur uit het boek. Alleen een kunstenaar als Dostojewski was in staat, met wrange humor de situaties te tekenen, waarin de zondaren en zwakkelingen hun sinis ter spel spelen. VOOR JONGEREN. 1. Elsa Steinmann: De zoon van de gondelier. Een Venetiaan, gondelier, verongelukt en laat zijn gezin achter ir. kommervolle omstandigheden. Zijn oudste zoon slaagt erin, hulp te bieden en zich te ontwikkelen tot een artistieke glasblazer. Een eenvoudige en aardige vertelling, waarin het didactische element misschien wat al te veel domineert. mmHiiiiiiiiiNiiiiiiiimimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiimiiinii IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Met grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter ELLEN YOLANDA H. Roos C. J. Roos - van den Berg BERGEN Nh, 20 maart 1958 Dorpsstraat 1 Tijdelijk adres: „Huize Rosmade", v. Reenenpark 27, Bergen Nh. Bezoekuren 10.45-12.- en 16.45-18 - uur OCXXXXXXXXXXX2 W Dinsdag 1 april hoopt de heer W V F. Gutker V y het feit te herdenken dat hij 25 jaar W U in gemeentedienst is geweest. y De familie X Schoorl, maart 1958 X Gelegenheid tot feliciteren van Q 4.30 tot 6 uur, Lunchroom Jac. rj Swaan. n v/h Café Rest. „De Rustende Jager" Voor de belangstelling, ondervonden bij de heropening van onze zaak, v/h fam. Schuijt, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. Atsma Cafe-Rest. „De Rustende Jager" Schoorl, maart 1958 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, voor de bewijzen van deelneming ontvangen, na het overlijden van Grietje Brammer Bijzonder aan de Z. E. W. heer Pastoor, dokter Risselada, buren en kennissen voor de troostvolle woorden aan haar verleend, en de begrafenisvereniging St. Barbara voor de laatste eer haar bewezen. Fam. C. N. v. Langen Schoorl, 27 maart 1958 Hereweg 156 3f Heer 45 jaar, die kort geleden in Bergen is komen wonen, zoekt een betrekking op kantoor in Bergen. Br. no 20, bureau v. d. blad te Schoorl Twee nette meisjes zoeken werk in pension of lunchroom. Gedurende het seizoen. G. Zeeman, Zeeweg 37, Callants- oog, tel. 02248-302. Mevrouw van Rees-Vellinga vraagt een meisje voor de ochtenduren. Wiertdijkje 12, Bergen. Mevr. Stoel, Buerweg 1, Bergen, vraagt nette werkster voor 2 ochtenden in de week. Pension „Ricoriene" vraagt flinke hulp vanaf half juni tot eind aug. Namiddags vrij. J. Beeldman, Doorntjes 8 hoek Meer weg, tel. 2732, Bergen. B.z.a. huisnaaister. Brieven no 2068, De Haan's boekh., Bergen. Jong meisje, leeft. 17 jaar, zoekt werk kring voor alle voork. lichte werkzaam heden, voor de maanden juni t/m aug. Adr. Zuidlaan 45, Bergen. Gevraagd net R.K. meisje voor 3 dagen per w. of werkster. J. Roozendaal, Kruisweg 24, Bergen. Gevraagd voor direct een broodbezor ger. Bakkerij Baltus, Stationsstraat 2, Bergen, telefoon 2595. Gevraagd fl. zelfst. meisje voor winkel en huishouding. Koetsier, Dr. v. Pelt- laan 11, Bergen. Aangebodente koop of te ruil ruime mod. middenst. woning te Castricum. Gevr. vrijstaand huisje elders. Beatrixstraat 33. Castricum. Te koop aangeb., korte witte trouwjapon, kapje met sluiertje en onderjurk, maat 40-42, prijs f 40,- Br. no. 2069, De Haan's boekh., Bergen Te koop: Gillet 125 cc bromfiets Kap. Mob. Adres: Hereweg 141, Schoorl. ANTIEK Te koop: kamerbank onderstuk van spinet f 450,—. 1. 1.70, br. 0.60, h. 0.40. Br. no 203, bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop, z.g.a.n. kolenfornuis (Etna) f 60,G. Bakker, Ruinelaan 29, tel. 3182, Bergen. Te koop: 2 prima zangkanaries a f 8,-. Te bevr. Dekker, Molenstr. 6, Bergen. Te koop: aanrecht gesch. voor zomer woning, 2 kozijnen met openslaande ramen. Groustra, Duinweg 123, Aagtdorp. Te koop: 1 golfplaten garage (2.5x4.8 m) 1 babybox, 1 bromfiets (Kapt. Mob.) Geestweg 30, Bergen. Knittax breimachines te koop en Ie huur Bel. aanbev. v. d. Steen manufact.handel, Dorpsstraat 54, tel. 2353, Bergen. Ter overname: een prima 12 bas ac cordeon (Miïandelli). Duinweg 39, Schoorl. Ter overname gevraagd goede Duitse piano (geen studiepiano). Br. no 220, bur. v. d. blad te Schoorl. Weggelopen jonge spaniel (wit m. zwart) luisterende naar de naam Micky. Inl. Stationsweg 1, Tel. 417, Schoorl. Aanvang 8 uur Schoorl - Telef. 320 No-Iron rokken f 13,95 pracht kwaliteit nieuwste dessins Terlenka rokken f 36,90 en f 29,85 100% plissee garantie Wollen Jersey pullovers f 10,90 iets nieuws Wollen Jersey pullovers f 15,75 mouw nieuwe mode Wollen Jersey damesjasjes het nieuwste f 20,90 Orlon pullovers iets moois f 12,75 No Iron damesblouses mouw f 6,95 Damesvesten 100% wollen jersey f 16,95 Nylon kousen volledig geminderd f 1,95 Deux-piëces 100% wollen kamgaren Jersey vanaf f 29,75 Japonnen 100% wollen kamgaren jersey vanaf f 29,75 No-lron overhemden pracht kwaliteit f 12,75 Poplin heren overhemden prima kwaliteit f 17,95 Verder bieden wij U 1001 artikelen van de beste kwaliteiten tegen de laagste prijzen. ZKOGENDIJK 15 n. BERGEN, TELEF. 2521 Zondag 30 maart Aanvang 8 uur - Entree f 1, G. B. ATSMA - SCHOORL

De Duinstreek | 1958 | | pagina 3