1 liildeslagprij Ruijter A. KLAVER Weet 't „lle Vijzel" heeft 't Toneeluitvoering Paastijd M v. TEULINGEN FINANCIERING Autobussen, Tractoren en andere ledenvergadering Convocatie volgt. ADVERTEERT IN DIT BLAD AFWEZIG Dr. BRUST AFWEZIG Dr. RISSELADA bij geen gehoor 381 (Euwen) T. van WERVEN AFWEZIG VRAAG EN AANBOD VAKANTIE-HUIS Nobel Oliestookkachels SCHOTTEN H. D. KLAASEN BAL-NA x STOFFEN „ONS GENOEGEN" „Wel te rusten'' BAL NA Beleg voor Uw boterham Assurantiekantoor J* P. Schrieken en Zn V.V.V. GROET CAMPERDUIN Fa. BOELENS Co. FAMILIEBERICHTEN licxxxxxxxxxx: 4, 5 en 6 april van 7 april af tot nader aankondiging Dr. Brust neemt waar Boodschappen telefoon 266 van 4 t/m 8 april Gcvr. meisje voor de huishou ding of werkster. Kent U deze specialiteiten van Fa. FRANS POSTHUMA gedipl.-drogist deze kunnen voor U ook nuttig in de huishouding zijn. Plastic- stijfsel in flacons van f 1,25, maakt Uw petticoat als nieuw. Super wolwit te gebruiken als wolwit ontkleurder en als ongevaarlijk ontroestingsmiddel, per flesje 75 ct. Super nylonwit, maakt nylon per- Ion enkalon enz. weer stralend nieuw. Tegen olie, vet, hars, ver nis en verfvlekken, onbrandbaar vlekkenwater, 65 ct per flesje. De overbekende potten wrijfwas, „een wonder van glans'' per pot 90 ct in de kleuren bruin, geel, wit, rood. Oldenburglaan 15, Bergen Nh. vanaf f 155,- tot f 725,- nieuw gasfornuis of comfoor DAMES! effen en fantas! TEL. 2545 3 fORTEX BERGEN „Betly weef het beter"2§j ZILFA li TH. VELDMAN, Nieuw Iets speciaals voor de boterham Nieuw van Personen- en Vrachtauto's, Landbouwwerktuigen, Bedrljfsmachines, Vee, enz. RENTE JAARLIJKS 6 a 7% Ilirpillpnp °p april a.s. ten huize van café Klop n.m. 8 uur. Wegens plaatsgebrek bieden wij aan Niet goed, geld terug BOEKBESPREKING. Uitgeverij „Het Spectrum'' te Utrecht zond ons 15 boeken ter aankondiging. Daarbij zijn 5 Prisma Juniores. 1. Irene Bijers: Het geheim van de boerderij, waarin verteld wordt, hoe en kele kinderen er in slagen, een bende van boosdoeners onschadelijk te maken. Dit is een thema, dat in de lectuur voor jongeren niet zeldzaam is. Ondanks dit is dit verhaal dankbaar te aanvaarden: de situatie is er ongewoon en de wijze, waarop het raadsel wordt opgelost, oor spronkelijk. 2. Daan Zonderland: Jeroen en het dorp op de heuvel. In een vorig deeltje leerden we Jeroen kennen als de drager van een sleutel, die hem kracht en over wicht geeft in de wonderlijke situaties, waarin hij bij zijn strijd tegen demonische figuren verzeilt. Bij de vervulling van zijn roeping komt hij opnieuw in moei lijkheden, maar het spreekt vanzelf, dat hij overwinnaar blijft. Wie werk van deze schrijver kent, weet, dat humor, fantasie en esprit zijn oeuvre kenmerken. Voor niet te jonge kinderen een kostelijk verhaal. 3. Pamela Brown: De ondergedoken koning. In een oude molen bivakkeert de familie Channing. Een rijke bloedver want, die zich ergert aan hun artistieke nonchalance, tracht hen eruit te krijgen. Dit plan mislukt door de kinderen, die een Indische prins in de molen laten onderduiken, die thuis moet komen, maar eerst vakantie wil vieren. Zij slagen erin hem voor onbescheiden blikken te ver bergen en worden tenslotte vorstelijk be loond, waardoor zij de molen en hun levenswijze trouw kunnen blijven. 4. West Lathrop: Het drijvende cir cus. Rush Taylor heeft zijn ouders ver loren en een verre bloedverwant loert op zijn erfenis. In verband daarmee vlucht de jongen met zijn hond, vindt een baan op een circus, dat de Missis sippi bevaart, komt door een storm en een misdadige aanslag in grote moei lijkheden maar weet de boot te behouden en zijn belager onschadelijk te maken. Op dit gegeven componeerde de auteur een spannend verhaal, waarin vooral de verhouding van de knaap tot de dieren een weldadig element vormt. Voor 12- tot 16-jarigen een aanwinst. 5. Hilda Lewis: Het vliegende schip. Peter Grant wordt op een merkwaardige manier de eigenaar van een toverschip. Het is zó klein, dat hij het in zijn zak kan transporteren, maar als hij een wens uitspreekt, gaat het groeien, de zeilen bollen en het brengt hem met twee zus jes en een broer overal, waar hij wezen wil. Het is ook in staat, in de tijd terug te gaan. Zo komt hij in het oude Egypte, in de periode van Willem de Verove raar, bij Robin Hood en overal wachten hem avonturen. Tien- tot veertienjarigen zullen zich vorstelijk vermaken met de wonderen, die hier vanzelfsprekend lijken. Voor volwassenen bestemd zijn: 1. Alfred Duggan: De twee zwaar den. een meesterlijke historische roman, waarin de strijd wordt geschilderd tussen Hendrik II van Engeland en Thomas Becket, eerst kanselier en vriend van de koning, later als aartsbisschop van Can terbury zijn onverzoenlijke tegenstander bij de onoplosbare vete van kerk en staat, van geestelijk en wereldlijk gezag. Een zeldzaam boeiend thema, dat nog niets van zijn actualiteit heeft verloren, 2. Maurits Dekker: Amsterdam bij gaslicht, mémoires van een onzer roman- en toneelschrijvers, die Amsterdam kent sedert zijn prille jeugd en er van houdt; hij tekent bekende kunstenaars, politici en straattypen ten voeten uit en geeft in honderden kleine notaties het beeld van het onsterfelijke Mokum. 3. Luis Trenken: Om de toppen der aarde. De auteur, cineast, berggids en alpinist, heeft zich jarenlang bezig ge houden met de bestudering van de toch ten, die roekeloze, soms bezeten en altijd „bergkrankemaar ongelooflijk moedige en volhardende klimmers in de loop der tijden hebben ondernomen. Als resultaat van deze studie verscheen „Helden am Bergdat in een goede vertaling weinig heeft ingeboet aan spanning, weten schappelijke waarde en vlotte vertel kunst. 4. Prof. Dr. J. van der Ploeg: Vondsten in de woestijn van Juda. In 1947 werden in grotten in de woestijn van Juda bij de Dode Zee een aantal manuscripten gevonden, die van de al lergrootste betekenis zijn voor de ge schiedenis rondom de geboorte van Christus. Vermoedelijk zijn ze afkomstig van een Joodse broederschap, die bekend staat als die der Essenen of met hen verwant is. Ze hadden zich afgescheiden van het volk, leefden volgens strenge regels en vereerden een Leraar, die ten onrechte vereenzelvigd wordt met Chris tus. Over deze handschriften en hun ver vaardigers vertelt in dit boek een der beste kenners van de betreffende perio den uiterst belangwekkende bijzonderhe den, objectief, eenvoudig en instructief. 5. P. G. Wodehouse: De Hammers- koning. De schrijver van dit verhaal vol esprit is de karikaturist van de laat- Victoriaanse periode uit de Engelse li teratuurgeschiedenis. Hij tekent na tuurlijk met de nodige overdrijving de standaardtypen van de tot uitsterven gedoemde generatie van snobistische adel en hautaire bourgeoisie met hun attribu ten: butlers, kamermeisjes en vervallen de landgenoten. Beroemd is zijn creatie van de „onnavolgbare Jeeves die in déze roman een minstens gelijkwaardige partner vindt. Voortreffelijke ontspan ningslectuur. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Man en Vader, de heer Willem Christiaan van der Eem oud-distr. Bouwkundige bij de Rijksgebouwendienst te 's Gravenhage in de ouderdom van 86 jaar Bergen, 31 maart 1958 St. Adelbertuslaan 14 Uit aller naam L. M. van der Eem-van Hoof De teraardebestelling heeft plaats gehad op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" te 's Gravenhage. De 4e april hopen onze Papa en k Mama G. Zweep en O. Zweep-de Vries hun 12'/2 jarige echtvereniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen Bergen, april 1958 Gelegenheid tot feliciteren le Paas dag, Molenstr. 3, van 4 tot 5.30 u. Dankbetuiging Voor uw innig medeleven betoond na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Pieter de Boer zeggen wij u hartelijk dank. Uit aller naam N. de Boer-Pronk Bergen, april 1958 Spreekuur Hereweg 331, van 8 - 9 en van 1 - 2 Tandarts Bergen, tel. 2066, Dr. v. Peltlaan 55 Terstond gevraagd een boerenarbeider, goed kunnende melken, bij J. K a g e r. Rijksweg 3, Schoorl. Gevraagdjong meisje voor de ochtend uren. Mevr. Bulstra, Nw. Bergerweg 1, Bergen. Mevr. Stoel, Buerweg 1, Bergen, vraagt werkster, voor 2 ochtenden per week. Gevraagd voor huishoudelijke hulp, iemand voor 2 ochtenden per week. Mevr. de Jong, Kerkelaan 24, Telefoon 2281, Bergen. 4 flinke meisjes 20 jaar) zoeken sei zoenwerk in pension of hotel te Schoorl of omgeving. Br. onder no. 320, bur. v. d. blad te Schoorl. M. Slot, Herenkapper, Duinweg 9, Tel. 547, Schoorl. Mevr. Sluis, „Papyrus", Beukenlaan 1, Bergen, vraagt een meisje voor de dag. Aanmelden, liefst 's avonds tussen 7.30 en 8 uur. Werkster gevraagd, voor 2 a 3 och tenden per week. Studler van Surcklaan 3, Bergen. Biedt zich aan huishoudster 50 jr. N.H. in zeer net gezin of man alleen. Br. no. 316, bur. v. d. blad te Schoorl. T e k o o p t 2 pers. stalen ledikant met 3-deIig veren bedstel f 25,z.g.a.n. le- renjas. flinke maat. Kogendijk 76, Bergen. Te koop een houten huisje (uitneem baar), geschikt voor zomerhuisje. Te bevr. Jn. de Kroon Rz., Horn 17, Andijk Oost Te koop: nachthok voor 10 kippen en konijnenhok voor 3 konijnen. Doorntjes 29, Bergen. Te koop: driewieler kar op luchtban den met hooibeun voor paard of tractor, 1 hooischuiver, 1 opjaaglijn (compleet), alles in prima staat. Adres: W. Rens, Hereweg 297, Groet. Knittax breimachines te koop en te huur Bel. aanbev. v. d. Steen manufact.handel, Dorpsstraat 54, tel. 2353, Bergen. Te koop gevraagd: oude mahonie stoelen, voltaire, fauteuil of bank en of ronde mah. tafel. Br. no. 315, bur v.d. blad te Schoorl. Te koop gevraagd: HUIS voor zelfbe- woning te Bergen, Schoorl of Omgeving. Br. met voll. inl. onder no. 2070, De Haan's Boekhandel, Bergen Nh. Te koop aangeboden: goed onderhouden en weinig gebruikte Ascot gasgeizer f 50.Nw. Bergerweg 41. Te koop aangeboden: Reflex Camera, merk Ferrania. voor f 45.—. Romein, Hargervaart, Groet. Echtpaar met 2 kinderen, zoekt pension in omgeving Alkmaar, Bergen, Schoorl, gedurende 14 dagen van 9—23 augustus. H. Nijenhuis, Kruisstraat 49, Oss. Gevraagd voor doorlopendliefst onge- meub. of gestoff. zitk.slaapk. en keuken (of gebr. van), niet te ver van centrum dorp. Adres: Mevr. T. Klomp-Zult, Nes- dijk 9, Bergen Nh. Gevraagd gemeubileerd huis, voor de 2e helft van juli of le helft van aug., voor vier volwassenen en vier kinderen, Bergen (binnen). N. N u h n, Oosteinde 139 a, Delft. Gedeelte van huis of een flat gevraagd voor de 2e helft van juli in Bergen aan Zee of naaste omgeving van de kust. Bestemd voor 4 personen (2 volw. 2 kind.). Eventueel ook enkele kamers met pension. A. F. Leeman, Maliesingel 16, Utrecht, tel. 21600. Alle Nobel Oliehaarden en kachels hebben een ingebouwde trekbegrenzer en zicht bare vlam. Voor alle modellen zijn de tankjes apart leverbaar. Machinehandel Noord - Holland, Hoog straat 14, Alkmaar. Voorjaar is in aantocht dus de tijd voor het aanschaffen van een Wij leveren alle merken ETNA PELGRIM HOMAN E.G.A. JUNKER 6 RUH KUPERBUSH Ruinelaan 11 - telef. 3106 Voor de schoonmaak Gr. Bus Vim Bus Peli Stofdoek Boender f 0,48 f 0,58 f 0,45 f 0,30 Waarde f 1,81 Deze week f 1,50 Doe Uw voordeel bij Kleine Dorpsstraat 9 - Tel. 2806 Maakt U zelf Uw japonnen Zit dan niet uren aan de af werking maar breng ze even naar KAREL DE GROOTELAAN 36 Ook voor het maken van knoops gaten Uw adres. P.H. 3 llllllllllllllllliiillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii Bronnley complexion soap Verplegings artikelen Elastische kousen Eierverf Apoth. Ass. Kerkstraat 4 - Bergen - Telefoon 2383 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiimmiimiiiiiiimiiiiiiiiiimi IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII in ,,'t Vergulde Paard" te Koedijk op le Paasdag Opgevoerd wordt BUI jRegie A. Wurkum IT.X—l Aanvang 8*uurgg%t&> iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmi hard juwelierspleet jan Oldenburglaan 3 Bergen, tel. 2778 't WINKELTJE Kleine Dorpsstraat 25 Bergen o.a. ook „Liberty" nieuwe voorjaar en zomer dessins, aparte rokstoffen 100 gr Vleessalade f 0,35 1U0 gr longen worst Maar als kennismaking voor de Paas 100 gr Rollade 0,25 per 100 gram '00 9r Hampastei I Heerlijke Paasrolladef 2,35 - f 2,80 - f 3,— per '/2 kg Speciale Paasschotel in Poly verpakt, 300 gr Fijne vleeswaren f 1,58 Magere karbonadeper */2 kg f 1,88 Magere en botermalse rosbief per '/2 kg f 2,8 Alleen zaterdag: een hele gekookte worst van een '/2 kg voor f 1.56 DE TONEELVERENIGING brengt U op maandag 7 april (2e Paasdag) Blijspel in 3 bedrijven door A. P. Dearsley, in zaal ,de Rustende Jager'. Schoorl Regie Ad. Wurkum, Grime Fa. Paardekoper Entree f 1,25 pl. bel. Aanvang 8 uur Plaatsbespreken v.a. heden aan de zaal Geraspte oude kaas per 100 gr f 0,42 Corned Beefper 150 gr f 0,75 Blik pink zalmf 0,99 Perzikenjamper pot f 0,98 Hereweg 2 - Schoorl - Tel. 272 - Achterom in de noodwinkel Dorpsstraat 148 Oudkarspel Telefoon K 2260-837 HET BESTUUR Zendingen franco huis, onder rembours. 2000 stuks bedstellen en divanledikanten met 15 jaar garantie op spiraal 1-pers. bed met ledikant samen f 49,50 2-pers. bed met ledikant samen f 79,90 De bedden zijn 1 en 3-dlg. zonder kussen, v. pr. kwaliteit gestreepte tijk en genopt Postbus 42, 's-Bosch

De Duinstreek | 1958 | | pagina 3