99 ft liiiiule kruis aulo Bij Gedeputeerde Staten I RANG, de versnapering van de eerste RANG rang J Lt Voortreffelijke vertolking van „Welterusten" IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje a a a Q a on q fl o o a a e an as flan na g a a a a a a a a ft a a o a D n a a a 8 a ft a a a a ajULaxtiJ-ii.».ajJUiJ.8.a.a.ii a juju J.«J J.a jjjj J J JJ-M h»»ihh JLUJULULiULiUJJJLag GERRITSEN Waarneming Aanrijding rasen Groothandel GROENTJES Automatiekhal en Snackbar KJ. V. O. Apeuda U.V.V. Siraavi'collecte Reclame voor Bergen JX-asl Drumband en Tamboercorps in de wolken Paaseierentoeht van R.K.W. V. St. Joris VRIJDAG 11 APRIL 1958 35c JAARGANG No. 14 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Houdt de vrijheid hoog! In de openbare zitting van een commissie uit de Gedeputeerde Staten van Noord-Holland op woensdag 2 april gehouden, en bestaande uit Mej. Mr. E. Ribbius Peletier en de heer J. Rustige is aan de reclamanten tegen het uit breidingsplan Bergen aan Zee- Zuid, hetwelk in juni 1957 door de gemeenteraad van Bergen is vastgesteld, de gelegenheid gege ven hun bezwaren mondeling toe te lichten. Uit Bergen aan Zee was nie mand verschenen, doch de heer Hajonides van der Meulen, werk zaam bij de Bouw en Exploitatie Maatschappij Bergen aan Zee, trad als gemachtigde dezer instel ling op om haar belangen te ver dedigen. Hij wees er op, dat de stichters van Bergen aan Zee, de heer en mevr. Van Reenen, toen zij een halve eeuw geleden het initiatief namen tot het stichten van Bergen aan Zee, hen daarbij een badplaats voor ogen stond met een bepaald landelijke aard. Ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana in 1909 heb ben de stichters aan H. M. Ko ningin Wilhelmina een terrein ge schonken in de hoop dat de ko ninklijke familie daar een villa zou stichten. Deze hoop is echter in rook vervlogen. GOUD Door verschillende percelen bouwgrond op bepaalde voor waarden te verkopen en het ver kochte met servituut te beladen, hebben de stichters de ontwikke ling van deze badplaats steeds in eigen hand gehouden en vol gens eigen plannen kunnen ver werkelijken. De oorlog heeft ech ter deze ontwikkeling doorgesne den en stop gezet, terwijl door verwoestingen van diverse ge bouwen de na de oorlog gekomen ontwikkeling volgens andere richtlijnen is geschied dan oor spronkelijk in het plan lag. Door het overlijden van heer Jacob van Reenen is een andere situatie ge schapen. Zijn erfgenamen hebben de vaste goederen van de over ledene voor een ronde som aan de gemeente Bergen overgedaan Met uitzondering van de oudste zoon van de overledene, hebben zij zich van Bergen gedistanci- ëerd. Wat hen eventueel nog aan grondbezit binnen de gemeente grenzen toekomt, ligt in Bergen aan Zee en is in het bezit van de Bouw en Exploitatie Maatschap pij. Deze is druk bezig haar grondbezit ten zuiden van Bergen aan Zee van de hand te doen op bepaalde, door haar te stellen voorwaarden, waarbij ook de ser vituten op de te verkopen perce len en gebouwen niet vergeten worden. Zij is eveneens van plan haar grondbezit ten noorden van Bergen aan Zee op dezelfde wijze van de hand te doen. Het koninklijk huis heeft echter enige tijd geleden de in haar be zit zijnde grond, vrij van voor waarden en servituten, verkocht aan een inwoonster van Rotter dam, die naar verluidt, daarop een flatgebouw wil doen verrijzen en deze flats allen tezamen of enkele afzonderlijk, dit zij daargelaten, van de hand wil doen. En dat zint de Bouw en Exploitatie Maat schappij njet. Een servituut-vrij gebouw, dat kan niet bestaan! Reeds is er in Bergen aan Zee één flatgebouw verrezen zonder verkoopsvoorwaarden en servitu ten op zijn dak en zonder dat de Bouw en Exploitatie Maatschap pij er iets aan kon doen of ver hinderen en dat is teveel. Dood of levend, bij aan- of afwezigheid, de Bouw- en Exploitatie Maat schappij zal de lakens uitdelen. Eén flat staat er reeds, een twee de zal er niet komen! Dus, recla meren bij de Gedeputeerde Sta ten. De heer Hajonides van der Meulen las brieven voor afkom stig van de V.V.V. te Bergen aan Zee, die reeds vier jaren bestaat en al in de 'Schulden zit, en van de Ver. Paal 33, die ruim tien jaar bestaat en een kassaldo bezit, maar geen vaste eigendommen, en beide zijn van mening dat, dank zij de subsidies van de machtige maatschappij? het voor Bergen aan Zee maar beter is om laag bij de grond te blijven. Wiens geld men krijgt, wiens woord men spreekt? Ged. Staten zullen over enige tijd uitspraak doen. Tijdens de afwezigheid van de burgemeester zal wethouder Borst als loco-burgemeester optreden. ,,Wees een heer in 't verkeer" dat doet het niet meer. Don derdagavond 3 april ongeveer acht uur vond er op de kruising Oosterweg-Dorpsstraat een aan rijding plaats tussen een autobus met passagiers, die zich naar Alk maar wilde begeven en een be stelauto. De autobus vertoonde een grote deuk en ook de bestel auto bleek niet ongedeerd te zijn; zij had ook nog een lekke band opgelopen. In weerwil daarvan toog de chauffeur van dit vehikel op de vlucht en had men ogen schijnlijk het nakijken, doch een achter hem aankomende perso nenauto, die door het ongeval tot stoppen verplicht was, ging de vluchteling achterna, noteerde het nummer van zijn wagen en reed vervolgens naar het politiebureau om aangifte te doen. De dienst doende politieman noteerde de gegevens, keek vervolgens zijn kartotheek eens in, had aldra de naam en het adres van de delin quent te pakken, die hij vervol gens per telefoon bij zich op het bureau ontbood. Vijf minuten la ter stapte de overtreder het bu reau binnen, waar hij prompt ge verbaliseerd werd. Ondanks de vroege datum waarop dit jaar Pasen viel en in weerwil van de kille koude die er op beide dagen heerste, was er in ons dorp een behoorlijk aan tal gasten verschenen om het paas-weekend door te brengen. De hotels en pensions, ofschoon niet geheel bezet, hadden niet te klagen, ook particulier was er nogal verhuurd, terwijl de meeste café s goed bezet waren. Het we der lokte echter niet uit tot lange wandelingen, zodat m bos en hei weinig mensen werden aangetrof fen. Ook langs de weg was het verkeer niet druk. De stroom van fietsers was absent en de gehele afwezigheid van bromfietsen was opvallend, terwijl ook het auto verkeer niet zo druk" was als an dere jaren, wat wellicht verklaar baar is door het feit, dat de bol len nog niet in bloei staan. In Bergen aan Zee was ook bezoek, al liepen er weinigen op het strand. Met bontjassen en winterman tels aan zag men enkele bezoekers op terrassen en balcons in de zon zitten, wat wel moed vereiste, ge zien de temperatuur. S H. H. DETAILLISTEN ans oo weetic Woensdagmiddag 2 april open de de heer J. Schrama naast zijn reeds jaren bestaande banketbak kerij aan de Oude Prinsweg no. 1 een geheel nieuwe automatiekhal annex patates frites verkoop met daarnaast gelegen een snackbar. De architect van deze alleraar digste snackbar is de heer Cor Noort. De wanden zijn van boven in rustige pasteltii en gehouden, ter wijl op de grote witte vlakken de vogelfiguren van glasmozaiek, naar een ontwerp van de heer Ka- rel Colnot goed uitkomen. Het bovenhuis is bestemd als de toekomstige woning van de bedrijfsleider, en is via de snack bar te bereiken door een ijzeren wenteltrap, een knap stuk smeed kunst, uitgevoerd door de firma N. Hoebe. De goed geplaatste verlichting is van de firma S. Slooten, De wit-zwart gestreepte vloer van colovinyl tegels, werd door de firma Kolmer gelegd. Aardig steken daar tegen af de rood-witte toonbank, en het zwar te meubilair met de geel en grijze plastic bekleding. Trouwens de kleurencombinaties zijn hier met t.org gekozen. Let u eens op de licht grijze wandklok met de ko perkleurige wijzers en cijfers te gen de pastel-paarse wand. Technisch heeft men hier van vele nieuwe vindingen gebruik gemaakt, zoals b.v. een vol-auto- matische koffiezetmachine, ge koelde toonbanken, automatische luchtverhitting der soepketels, frituurfornuizen met baklucht wegzuigend systeem. Aan de wand van de snackbar hangt een duidelijke prijslijst met opgave van alle artikelen, die hier te krijgen zijn. Hierbij valt op te merken dat heer Schrama er geen seizoen-prijzen op na houdt; win ter of zomer maken geen verschil in prijs! Zeker een daad tot na volging. Een overvloed van planten en bloemstukken getuigden van het medeleven van vele vrienden, kennissen en zakenrelaties op de ze openingsdag. De Duinstreek" wenst de heer Schrama ook veel succes met zijn nieuwe zaken. Altijd gaat huidje Donderdagavond 3 april vierde de K.J.V.O. in de overvolle schouwburgzaal van ,,De Rusten de Jageropgewekt haar 20-jarig bestaan. Vele leden, oudleden en niet-leden, die deze jeugdver eniging een.warm hart toedragen, waren op deze avond aanwezig. De aardige, vlotte openingsscène, de zang van het frisse meisjes koor en de mooie beverfilm vorm den het programma vóór de pau ze, waarin een verrassing werd rondgedeeld en men in de loterij een kansje kon wagen. Na de pauze trad een volksdansgroep op en werd de kolder-revue opge voerd. terwijl ook oud-leden aan het woord en aan de „zang" kwa men. Een korte, welgemeende huldiging van ,,Oom Bert" en „Tante Loes" besloot dit deel van de avond. Daarna volgden nog een paar uurtjes gezelligheid en dans in de danszaal. Zaterdag 12 april s middags 2 uur zal op het plein bij de brand weerkazerne aan de Karei de Grotelaan de overdracht plaats hebben van de nieuwe ambulan ce-auto aan de commandant van de Rode Kruis kolonne. van II t.e.m. 19 april 1958 Vrijdag 11 aprilt Voorlichtingsavond, causerie over sociale voorzieningsregelingen, hotel „De Roode Leeuw" 8 uur. Klaverjasdrive, uitgaande van de v. v. „Duinranders" café Slijker- man, 8 uur. Zaterdag 12 april: Klaverjasdrive, uitgaande van de Konijnenfokvereniging „De Duin streek", café Mereboer, 8 uur. Maandag 14 aprilt Algem. ledenvergadering V.V.V. Groet-Camperduin en Omstreken, café Groothoff, 8 uur. Woensdag 16 aprilt Lezing, uitgaande van de Bond van Plattelandsvrouwen, Hotel „De Roode Leeuw", 7.45 uur. Zaterdag 19 aprilt Toneeluitvoering (bal na) door de toneelveren. „De Komedianten", café Groothoff, 8 uur. Klaverjasdrive, uitg. van de v.v. „Schoorl", café Beeldman, 8 uur. De opbrengst van deze collecte die gehouden werd van 21-29 maart, kwam dit jaar op f 1205.90 Aan allen die medewerkten tot het slagen van deze actie harte lijk dank. In het mei-nummer van „Tus sen de rails", een maandblad dat uitgegeven wordt door de Ned. Spoorwegen, komen een twee tal rijk geïllustreerde bijdragen over Bergen voor. De ene is van- de hand van de burgemeester, Dr. W. Huygens, de andere is van Bob Wallagh, die indertijd met zijn radiovraagspel: „Hoe is de stand Mieke?'" grote bekend-' heid verwierf. ocot rpafpiel C. Oldenburg - Schoorl - RANG is alleen SCHOORL Tweede Paasdag was het de toneelvereniging „Ons Genoe gen", die de talrijke aanwezigen in de zaal van „De Rustende Ja ger" een onvergetelijke avond bezorgde door de opvoering van het blijspel „Welterusten". Een blijspel dat van elke speler het uiterste vergde, doch op een zo volkomen natuurlijke wijze werd gespeeld, dat het voor het publiek een waar genoegen moet zijn ge weest hiernaar te kijken en te luisteren. Dit uitermate moeilijke stuk, immers men speelt hier voortdu rend met een groot aantal per sonen op het toneel, was echter door regisseur Ad. Wurkum tot in de kleinste details op de korrel genomen, daarbij niets aan het toeval overlatende. Vandaar dat, ondanks de vele lachsalvo's in de zaal, het spel aan tempo niets inboette. Aangezien „Ons Genoegen" dit stuk op 5 mei nogmaals op zal voeren in het verenigingsgebouw, zullen we de inhoud hiervan niet aan de openbaarheid prijsgeven. Wel willen we ons wagen aan een beoordeling van de spelers. Hiervan noemen we dan in de eerste plaats vader en moeder Hapgood, resp. Jb. Kuijper en Hanneke Koeten-de Leeuw, die beiden uitstekend spel te zien gaven. Myra, hun dochter (Leny Graaff) speelde voortreffelijk met hoogtepunten in het tweede tafe reel van het eerste bedrijf. George, haar man (Eef Breen) had een moeilijke rol, die uiterst goed vertolkt werd. Arthur, hun oudste zoon (Frans Leysen), was eveneens goed. Phyllis (Lydia Kok), een dochter van het echt paar Hapgood, speelde zoals wij dat van haar gewend zijn, echter in het derde bedrijf zeer goed. Ted (Piet Bloothoofd), speel de subliem, Dandy Hapgood (Marian Bing-Kossen), vrouw van Ted, was enig met enkele zeer sterke momenten. Charlie Hobson (Piet Seven- huysen), speelde kostelijk, doch in het tweede bedrijf was een merkbare verwaarlozing van de zuivere uitspraak waar te nemen. In het laatste bedrijf herstelde hij zich zeer goed. Rest ons nog John (Kees Jonker), man van Phyl, die stijlvol speelde in woord en uitbeelding. De grime van Paardekoper uit Amsterdam was goed. Dit alles, tezamen met de verlichting van KI. Koeten en de vlotte decors geschil derd door Rob Sporre hebben er toe bijgedragen dat regisseur en spelers terug kunnen zien op een succes volle avond. Een geani meerd bal besloot de avond. Dinsdagavond was het voor de leden van de drumband en tam boercorps een belangrijke avond. Na wekenlang gerepeteerd te hebben op een plankje, was thans het grootste gedeelte der leden zover, dat overgegaan kon wor den op de trommel zelf. Alvorens het echter zover was, moest er achter de schermen zeer veel werk verzet worden om de leden in het bezit te stellen van zo n felbegeerd instrument. Immers met de aanschaf van deze instrumenten zijn grote be dragen gemoeid en in deze tijd van bestedingsbeperking was het dus dubbel moeilijk het hiervoor benodigde geld als het ware bij elkaar te tamboeren. Thans was het, mede door het voortreffelijke werk van de col- lectrices en gevers mogelijk om een twaalftal leden van een trommel te voorzien. De uitreiking had een officieel karakter. Burg. Bergh sprak zijn voldoening uit over het feit, dat in een bepaald korte tijd, dit korps tot stand was gekomen. Hij had alle lof voor de wijze waarop de oprichting was aan gepakt. Een woord van lof kre gen de collectrices en de heer Joh. de Leeuw. Ook de instructeur van het korps, de heer Tiebie uit Bergen, werd dank gebracht voor de wij ze waarop hij de leden weet te instrueren. Vervolgens sprak de heer Joh. de Leeuw de leden toe en betuig de zijn tevredenheid over het feit, dat alle leden zo trouw ter repetitie komen, hetgeen van de oudere leden niet altijd gezegd kan worden. Spreker schetste in het kort het ontstaan van dit korps en her dacht de initiatiefnemer, wijlen de heer De Graaf. Met een aan sporing aan de leden, de trom mels op de juiste wijze te behan delen, besloot spr. zijn rede, waarna door Mevr. De Graaf de trommels aan de leden werden overhandigd. Naar wij vernamen zijn alle lijsten, waarmede gecollecteerd wordt, nog niet volledig. In de komende weken zal nog een ge deelte van Groet en Catrijp met een bezoek worden vereerd. La ten wij hopen, dat de zes nog ont brekende trommels hieruit gefi nancierd kunnen worden. Dan is Schoorl een zeer jeugdige en sterke vereniging rijker. Liefst 77 jeugdige deelnemer- tjes deden 2e Paasdag mee met de Paaseierentoeht, georganiseerd door bovengenoemde vereniging. Op verschillende punten waren chocolade Paaseieren verstopt, die door de deelnemers gezocht moesten worden. De route zelf was niet lang, doch het zoeken naar de eieren nam meer tijd in beslag. Toch zagen we elke deel nemer met een gelukkig gezicht weer aan de finish verschijnen, elk twee eieren rijk, terwijl tot slot nog een zakje snoep werd uitge deeld. ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueektöad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m m. muilmi VERKOOP van alle „Friesche Vlag" producten Uit voorraad leverbaar Kanaalkade 22 Alkmaar Telefoon K 2200 - 2753 ^llliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiltliliiiiiiiiiiiiiniiiiiinillliiilliiilllliliiiiiiiiiiiiiiniiiiiiliiilliiiilliilHiiiiMiiiiililliiiiiiiiiiiiiiiilllw Ingezonden mededeling POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP SCH00RLSE GEMEENSCHAP iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii) (Ingezonden* Mededeling) Ingezonden mededeling BERGEN 13 april Dr. v. GELDER, Tel. 2027 SCHOORL-KOEDIJK 13 april Dr. H. J. PIERS, Telefoon K 2201-202

De Duinstreek | 1958 | | pagina 1