GEBR. MEIJER BOORSMA - TEXTIEL VMmmÊm ,1 AUTO's ZONDER CHAUFFEUR NIEUWLAND Raadsel in Nijmegen J OORD HOLLAND" De ledder op met LODALINE! H00GV0RST Schoonmaaktijd-/^alstontijd Met LODALINE doet U Garaae G. V. Be Quick Ads-picantinuLtu<ncinQ> de Goedkope Groentehal STOFFEN Om nooit te vergeten 16.25 28.75 26.95 9.75 4.50 2.70 4.25 Bakkerij BAL I I S Luxe - lunch - dinerbroodjes model vleeshouwer ij te Groet woensdags gehaktdag (1,50 de hele schoonmaak EEN BALLON GRATIS naaimachines daar doet u alles mee! Een ieder is verrukt over onze moderne verfwinkel. En over de RALSTON- L A K V E R F waar men zo fantastisch mooi zelf mee kan schilderen. Ook in Mat-up en Paint- up voor behang en muren Verder Grondverf, Stop verf, Plamuur, Bijtsen, Glas, Gereedschappen enz. enz. Ook zijn wij ruim gesorteerd in behang. Vakkundige voor lichting. Aanbevelend: Dorpsstraat 27 Aangifte van leerlingen voor de cursus 1958/59 kan mondeling of schriftelijk plaats vinden iedere maandag en vrijdag van 14.15 - 15.00 uur aan de school Brillesteeg 2, Alkmaar (tel. 5938) tot 15 mei. Aanmelding is mogelijk voor de afdelingen Gymnasium (A en B) H.B.S. (A en B) en Middelbare Meisjesschool. Het schriftelijk toelatingsexamen zal plaats hebben op 3 juni. Nadere inlichtingen bij de rector. HET BESTUUR Beter en mooier, twee eigenschappen die „Schiesser Lingerie kenmerken. 'n Onberispelijke pasvorm, Zwitserse kantgarnering, Plissé strook, maakt het geheel aantrekkelijk. „Schiesser" - Perion dames onderjurken v.a. nu blijvend wit ook na meerdere keren wassen „Schiesser" - Perion dames nachtjaponnen Kleuren geel en bleu, 'n droom van werkelijkheid „Schiesser" - Perion baby-doll om zo mee te nemen (kleurgeel) „Schiesser" - Rayon onderjurken R.H. v.a. zwart en wit, 42 t/m 50 „Schiesser" - Rayon directoirs v.a. wit, 42 t/m 50 „Schiesser" - Fijn rib, dames slip v.a. zeer elastisch en sterk 40 t/m 48 „Schiesser" - Fijn rib, directoires Voor betere textiel: 42 t/m 50 Ruïnelaan 12 Bergen Telefoon 2532 Ruinelaan 11 Bergen Telefoon 3106 VLEKVRU n/DOOR EN DOOR Vanaf heden verkrijgbaar alle soorten Stationsstraat 2 Tel. 2595, Bergen Voor a s. zaterdag Croissants Feuilleté's Pistolets (boter). Kaasbroodjes. Schnecken, Appelbroodjes Een heerlijk broodje bij Uw ontbijt of lunch Deze week: 10 ouderwetse jodenkoeken voor f 0,50 BREELAAN 52 BERGEN TEL. 2200 door G. Plantema Nadruk Verboden Zonder veel komplimenten werden de twee gestalten, die de drie hadden voortgezeuld, in de laadbak geworpen. Meteen be ginnen de drie het achterschot te sluiten. Er werd geen woord gesproken, wat de twee gemaskerden trouwens moeilijk zou zijn gevallen. Toen de laadbak was afgesloten, maakte de slanke man met het gasmasker een kort handgebaar. De forse kerel bromde wat en verwijderde zich haastig in de stille straat. De anderen keken hem even na en gingen toen naar de kabine, waar zij inklommen. Op dit ogenblik had Ohlquist gewacht, al was hem even alle hoop ontzonken, toen hij had ontdekt, dat de twee met een helper terugkwamen. Die bleek nu niet mee te qaan, zodat het mogelijk was, weer een schuilplaats in de laad bak te zoeken. Toen de wagen zich in beweging zette, was de inspekteur met een kattesprong bij de achterkant, waarna hij zich voor de tweede maal haastig over de rand van het schot werkte. De vrachtauto reed weg, terwijl de inspekteur over de lichamen van de twee mannen rolde. Ditmaal nam de bestuurder zijn route in de richting van de Waalkade. Inspekteur Ohlquist had bij zijn zwager thuis een kaart van Nijmegen bestudeerd en daardoor kon hij merken, dat de rit eerst over de kade ging in de richting van de verkeersbrug. Toen ging het, voordat de tunnel onder die brug was bereikt, naar boven langs de Voerweg en vervolgens linksaf' lang het Hunnerpark naar de Berg en Dalseweg. Hier, over de brede en in het holst van de nacht verlaten straten, gaf de chauffeur vol gas. De baan van lijn 1 werd gevolgd en Sven was hier op be kend terrein. Steeds dichter naderde de auto het eindpunt, het Hengstdal, dat aan de voet van de Kwakkenberg ligt. Even voor dit punt reed de wagen een weg naar rechts in en nu be greep inspekteur"Ohlquist, dat zij inderdaad op weg waren naar de Kwakkenberg, waar zich de voorafgegane dagen een treur spel had afgespeld. Hij vroeg zich af, waar ze zouden stoppen. Het schoot Sven plotseling te binner., dat zijn zuster zich wel verbazen zou, als zij hem zo dicht in de nabijheid wist. Maar de vrachtwagen reed haar huis voorbij en even later draaide de bestuurder zijn wagen de tuin van Montplaisir binnen, het grote herenhuis, waarin Van der Zuylen gewoond had. Inspekteur Sven Ohlquist wist, dat de weduwe van de vermoorde het huis nog op de dag van de begrafenis had verlaten om zich naar het buitenland te begeven. Het personeel was ontslagen, terwijl voor de huis knecht Andries Prater, die nog in het ziekenhuis lag, een finan ciële regeling was getroffen. Niettemin, de vrachtauto reed over de oprijweg naar het huis, alsof de chauffeur wist, dat hij het niet onbewoond zou vinden. Niet bij de voordeur stopte de auto. De wagen werd om het huis heen gereden en bij de achterzijde bleef hij staan. Het was hier aardedonker. Sven schoof meteen de lichamen van de twee gevangenen vlak tegen het achterschot aan. terwijl hij zich terug trok naar het voorste deel van de laadbak. Het was niet raad zaam, nu te proberen, zich in de tuin te begeven. Het grint zou hem verraden, terwijl de kans groot was, dat in het huis men sen op de komst van de auto wachten, zodat zij hem zouden zien, als hij buiten de wagen kwam. Daarom hoopte hij, dat hij niet zou worden gezien als hij zorgde, dat men de beide gevange nen dadelijk uit de laadbak zou tillen. Sven zag niets in het donker, maar hoorde de twee gemasker den uit de kabine stappen. Hij veronderstelde, dat zij tijdens de rit hun maskers wel hadden afgezet, zodat het misschien mo gelijk was, hen te herkennen. Maar dan zou hij zich bloot moeten geven en dat kwam hem te gevaarlijk voor, zodat hij geen poging deed om te zien wie zij waren. Dicht tegen de houten vloer gedrukt, bleef hij liggen. Hij hoorde, hoe een van de twee langs de auto naar de achterkant kwam, terwijl de andere over het grint naar het huis liep. Er werd een deur open gedaan. Dat gebeurde weliswaar uiterst voorzichtig, maar hij was toch dicht genoeg in de nabijheid van het huis om dat te kunnen horen. Ook kon de inspekteur nagaan, dat uit huis enkele mensen kwamen, die zacht met elkaar spra ken. Daarna kwamen ze naar de auto, waar zij op fluisterende toon met degene spraken, die daar stond. Er werd aan het slot gemorreld en even later klapte het open. Het lichaam van een van de gevangenen rolde meteen naar buiten en het viel met een dof ploffend geluid op het grint, wat buiten een gesmoord geluid ontlokte. Haastig werd nummer twee uit de laadbak gesleept en allen verwijderden zich in de richting van het huis. Sven haalde diep adem. Een deur werd zachtjes gesloten en daarna kon hij, scherp luisterend, geen mens meer horen. Allen waren naar binnen gegaan en de vrachtauto moest zeker voorlopig in^het duister van de tuin staan, waar toch heel weinig kans op'ontdekking bestond. Maar Sven had het idee, dat men al gauw zou terug komen om de wagen weg te rijden. De mogelijkheid bestond, dat een van de buren de komst had opgemerkt en dat die dit ver dacht zou vinden. In dat geval was de kans groot, dat de Nij meegse politie zou warden gewaarschuwd en de inspekteur dacht niet, dat de gemaskerden en hun helpers zich zo gemakkelijk wil den laten ontdekken, dat zij kalm de auto bij het huis zouden laten staan. Het was dus zaak, te maken dat hij wegkwam Hij stond op en liep voorzichtig naar de achterkant van de laadbak. Het was zo donker, dat hij het grint in de tuin niet eens kon zien. Hij ging liggen en liet zich voorzichtig naar buiten zakken, tot zijn schoenen de grond raakten. Zo slaagde hij er in, buiten te komen zonder geraas te maken. Maar het probleem was nu, verder weg te komen, zonder dat het grint hem zou verraden! En Sven Ohlquist was geen Indiaan. Hoe dan ook, de paar pas sen, die hem van een grasperk bleken te scheiden, werden afge legd zonder dat iemand er iets van kon horen, behalve als die persoon zich vlakbij bevond. Het huis lag daar, niet ver van het grasperk, als een groot, duister blok. Zwart rezen de muren in de nacht omhoog en uit geen enkel venster kwam een spoortje licht. Maar toch waren er mensen in dit verlaten huis. Waar konden zij zich bevinden? Ingespannen bleef Sven geruime tijd naar de muur staren, tel kens een venster afzoekend. Hij kon nergens iets ontdekken, dat op verlichting wees. Een kwartier lang lag hij in het gras, zich afvragend, wat hij nu het beste kon doen. de politie te hulp roepen of zelf iets ondernemen. De nacht was langzamerhand iets minder donker geworden, want de bewolking trok weg. Bovendien kwam de maan, die zich in het laatste kwartier bevond, met een bescheiden schijfje proberen het aardoppervlak te verlichten. En hoe gering dat schijnsel ook was, 't bleek toch voldoende om hem gelegenheid te geven, zich wat te oriënteren. Sven ontdekte, dat hij aan de rand van een groot grasperk lag. Hierover moest de man zijn weggelopen, die Van der Zuylen had doodgeschoten. Hier moest de kleine Roemeen de dader achtervolgd hebben om tenslotte, buiten de tuin, zelf de dood te vinden. Een geluid trok zijn aandacht. Scherp tuurde hij naar het huis. Daar was een deur open gegaan. Nu kon hij zien, dat het een kelderdeur was, die een paar treden van een stenen trapje onder de oppervlakte van het grint lag. Het was duidelijk, dat de gemaskerden, hun helpers en de gevangenen door die ingang het huis waren binnen gegaan. Nu werd die deur weer geopend en voorzichtig kwam er een vaag zichtbare gestalte uit. Het was in elk geval een grote figuur, zodat het geen van de beide gemas kerden kon zijn. Deze man sloop naar de auto en ging in de kabine zitten. Voorzichtig werd de motor gestart en even later reed de wagen zonder licht weg. Heel langzaam draaide het voertuig om het huis heen en na een paar minuten moest het op de weg zijn gekomen, want gauw was het doffe brommen ver dwenen. Sven besloot juist, dat hij zou proberen, het huis binnen te komen, toen een nieuw geluid hem zijn voornemen deed herzien, tenminste voorlopig. Er kraakte iets op het grint. Toen zagen zijn nu aan de duisternis geheel gewende ogen, dat om het huis een paar mannen kwamen sluipen. Zij liepen zo voorzichtig, dat men binnen zeker niets van hun komst kon bemerken. Het waren vier mannen. Ze stonden een ogenblik naast elkaar op de hard stenen stoep tussen deur en tuin. Toen begon een van hen voorzichtig met een sleutel of een loper aan het slot te peuteren. Even later gleed de ene zijde van de deur geruisloos opzij. Met een knipte de man een flauw lantaarntje aan en terwijl Sven met grote ogen zat toe te kijken, verdwenen de vier mannen als schimmen in het huis. Het flauwe lichtschijnsel danste door het vertrek en hij zag even in een flits stoelen staan, een tafel, een dressoirDe deur van de serre bleef open. Het was duide lijk, dat de insluipers op deze manier de weg voor de terugtocht vrij wilden houden. Hun kordate optreden wees er op, dat zij meenden, in hun bedrijf niet te zullen worden gestoord. Sven dacht na. Wat had dit te betekenen? Waren deze man nen inbrekers, die niets wisten van de aanwezigheid van andere mensen in huis? Waren zij medeplichtigen, die er de voorkeur aan gaven, niet door de kelderdeur naar binnen te gaan? Ten slotte bestond de mogelijkheid, dat zij wel degelijk op de hoogte waren van de aanwezigheid der anderen, maar dat zij nu geen vriendschappelijke bedoelingen koesterden. Ze konden zelfs van plan zijn de gevangenen te bevrijden. In dat geval was het heel logisch, dat zij niet door de kelderdeur gingen, maar dan stond het tevens vast, dat tenminste een van hen goed genoeg de weg in het huis kende om te weten, waar hij heen moest. Voor lopig stond Ohlquist daar met drie mogelijkheden en het vraag stuk, wat hijzelf nu moest doen. Hij stond ten opzichte van de mensen in het huis, tot welke groep zij ook behoorden, in een heel nadelige positie. Zij kenden de weg in de villa en hij niet. Ja, wel had hij met inspekteur Broekman na de moord op Van der Zuylen een onderzoek in gesteld, maar er was geen reden geweest, heel het gebouw aan een inspektie te onderwerpen, aangezien de moordenaar zich buiten had bevonden en dr. Maroniu had hem achtervolgd, waar bij hijzelf slachtoffer was geworden. (Wordt vervolgd) op woensdag 16 april 1958 in.de Rustende Jager', onder leiding van de directeur Ch. van Vleuten. Aanvang 8 uur. Kaartverkoop en plaats bespreking zaterdag 12 april, van 14.30- 15.30 uur in de gang van „de Rustende Jager" te Bergen. Noteert heden voor R U N D V L E E S per 1/2 k9 Biefstukf 3.50 Roastbeaf of Lendef 2.70 Riblappen f 2.10 Magere Lappenf 2.30 Doorr. Lappenf 1.50 Gehaktf 1 -80 Rauw vetf 0.50 Eigen gesmolten vet f 0.60 VARKENSVLEES per '/z kg Fricandeauf 2.80 Magere Lappenf 2.40 Haaskarbonadef 2.40 Ribkarbonadef 2.30 Schouderkarbonadef 2.20 Saucijzen f 2.20 Mager spek f 1.30 Vet spekf 0.70 Deze prijzen zijn uitsluitend afgehaald en a contant. Zie verder onze prijzen voor kalfsvlees en boterhambeleg. .AlKALVRIJWASMlDPh W ij geven bij aankoop van f 1.00 SINAASAPPELEN Ook hebben wij nog een partijtje puikbeste aardappels 10 kg f 1,60 10 Heerlijke zoete sinaasappels f 1, 10 Citroenen f 1, 1 blik Doperwten prima f 0,65 1 blik Spercibonen, extra fijn f 0,75 1 pot Zachte snijbonen f 0,85 Met groente zijn wij ook niet duur 1 '/j kg Winterwortelen f 0,25 1 1/2 kg Rapen f 0,25 1 V2 kg Gele kool f 0,25 1 kg Gare biet f 0,30 1 kg Zuurkool f 0,35 1 kg Gesneden uien f 0,35 Ook hebben wij nog mooie tuinworteltjes f 0,30 per */2 kg Onze vers gebrande pinda s kosten slechts 60 cent per kg. Alleen in Dorpsstraat 86 - Bergen - Telef. 2069 Onze vers gesneden soepgroenten kosten slechts 25 cent per 200 gram 't WINKELTJE Kleine Dorpsstraat 25 - Bergen o.a. ook „Liberty" wollen blazerstof 9.5012.50 per meter Uit voorraad leverbaar in alle prijzen en voor elke beurs GRITZNER, BORLETTI, VERITAS, VIGORELLI, NECCHI, KöHLER en KNOCH Machinehandel Hoogstraat 14, Alkmaar N 110 't Is weer schoonmaaktijd. Miljoenen huisvrouwen popelen om aan de slag te gaan. Alles moet schoon, alles moet weer glimmen en blinken. Zij klimmen de ladder op, gewapend met een emmer schuimend, krachtig reinigend LODALINE-sop, om stof en vuil energiek te lijf te gaan! Want niets reinigt zo grondig en snel, en niets werkt zo gemakkelijk als LODALINE. Vloeibaar, dus ge bruiksklaar. De pracfisctie huisvrouw kiest Tip van Lodalientje: Haalt U maar vast een extra fles LODALINE in huis, dan kunt U aan de slag wanneer U maar wilt. Voor vaat cn glaswerk. Voor houtwerk en vloeren

De Duinstreek | 1958 | | pagina 4