UeekUod 99 99 Raadsvergadering Bergen VROUWEN IN DE V.V.D. STEMT V.V.D. r peter pan m BOORSMA - TEXTIEL Afscheid en welkom J etff ütw Apeuda Propaganda - avond Schoorl's Belang GERRITSEN r~ Komt U eens kijken? SCHOORL SCH00RLSE GEMEENSCHAP Jan de Leeuw in het K.C.B. VRIJDAG 16 MEI 1958 35c JAARGANG No. 19 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De maandelijkse raadsverga dering, die tengevolge van de vacantie van de burgemeester in april niet gehouden was, vond plaats op 2 mei. Onmiddellijk nadat de burgemeester de bij eenkomst had geopend, deelde hij mede dat hem een medede ling bereikt had, welke hij in een besloten zitting ter kennis van de leden wilde brengen. Hij no digde derhalve de aanwezigen aan de perstafel uit, zich te ver wijderen, zonder zich naar huis te begeven. De binnenskamers behandelde stof ging over de aanstaande benoeming van de gemeente-ontvanger. Zoals blijkt uit ons blad van 18 juni 1948 (25ste jaarg. no. 24) werd de heer de Sonneville tot verrassing van een deel van de raad tot dit partijen dient er thans plaats te zijn. Hierna kwam de heer De Son- naville ter vergadering om af scheid te nemen van de raad. De burgemeester heette hem wel kom en merkte op dat zij nu als gelijken tegenover elkander ston den, hoewel U als gemeente ontvanger van Bergen afscheid komt nemen. We hebben jaren lang prettig samengewerkt, ook met de ambtenaren was het een prettige toestand. Hierdoor is uw werk getekend. De waarnemend ontvanger heeft zonder moeite uw werk kunnen overnemen, want alles was in orde. Uw jaar rekeningen waren steeds op tijd, uw boeken prima in orde, daar bij heeft u een moderne admini stratie ingevoerd. Wij verheugen Er is maar èèn belang, dat is SCHOORL'S BELANG Maandag 19 mei, in „De Roode Leeuw" te Schoorl. Aanvang 8.30 uur Mr. C. P. EECEN B. ZUID WEG SCHOORL'S BELANG is uw belang, stemt LIJST 2 ambt benoemd. Zeer waarschijn lijk beoogde de burgemeester een herhaling" van "een dergelijk ver schijnsel te voorkomen. Na ruim vijf kwartier wachten werd medegedeeld dat de beslo ten zitting in een openbare was overgegaan. De raadsleden die gewoonlijk nog al in het open baar van zich laten horen, wa ren thans voor het vervolg de kunst van zwijgen toegedaan, zo dat de verdere voorstellen van B. en W. zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. Zo werd besloten tot het aan gaan van een grondruil met de heer D. Swaan; werd van Mr. H. D. A. van Reenen een per ceel bouw-terrein gekocht tegen ƒ15,50 per m2; werd aan de heer D. G. Volmer 680 m2 grond uit de 2e fase van het N-O-complex verkocht tegen de nieuwe prijs van ƒ21,50 per m2; werd aan mej. Withaar, lerares U.L.O. een bouwterreintje verkocht aan de Oosterweg tegen 8,- per m2. Voor het aanleggen van een parkeerstrook aan de oost-zijde der C. F. Zeiler-boulevard werd ƒ2317,20 toegewezen, alsmede 1700,- voor het uitvoeren van herstelwerkzaamheden aan het kleedgebouw op het sportterrein aan de Kerkedijk; voor het aan brengen van een electr. verwar mingsinstallatie op de gemeente secretarie werd 1625,- toege staan alsmede 250,- voor de aanschaf ener zeilwrijver Voor de openbare U.L.O. UURWERKEN De Christelijke kleuterschool verkreeg medewerking bij de aanschaf van leermiddelen, meu bilair en buiten-materiaal. Toe stemming werd gegeven voor de aanleg ener riolering in een deel van de weg naar Zanegeest. Bij de rondvraag sprak mevr. Broekman over de verontreini ging van de openbare weg door papiertjes van geconsumeerd ijs en patates. Burgemeester deelde mede dat men doende is dit te verhelpen. Mr. Sluis vroeg of de ge meentelijke aanplakborden aan een circus verhuurd zijn. De po litiek lijkt soms ook wel een cir cus, voegde hij er met humor aan toe, maar voor de diverse ons over uwe benoeming tot bur gemeester van Akersloot. Ik wist dat u het ambt van burgemeester ambiëerde. U is op de juiste tijd benoemd, want er is een zekere rijpheid voor nodig. Het vak is zeer veelzijdig. Geen facet van het leven waarmede men niet in aanraking komt. De heer De Sonnaville bracht een woord van dank aan de bur gemeester voor zijn persoonlijke steun. De woorden van lof tot hem gericht moest hij afwuiven op het personeel, waarvan hij steeds medewerking had geno ten. Moge vertrouwen in mij nimmer beschaamd worden. De raad dank ik voor het vertrou wen dat zij in mij heeft willen stellen. Ik laat in Bergen veel achter. Moge Bergen onder Uw aller leiding groeien en bloeien tot in lengte van dagen. Zaterdagmorgen 3 mei had het officiële afscheid van de ad judant G. Diekman plaats, die 10 jaar lang groepscommandant der Rijkspolitie in Bergen en in de beide Egmonden is geweest, gevolgd door de verwelkoming van de adjudant C. Verduin, als nieuwe groepscommandant. De raadszaal bleek te klein om het grote aantal belangstellenden te bevatten weshalve op het laatste ogenblik de bijeenkomst in zaal Nieuwendijk is gehouden. Burgemeester Dr. W. Huygens opende deze bijeenkomst en ver hief, na alle aanwezigen welkom te hebben geheten, voor deze ge legenheid de zaal tot raadszaal, daar zowel afscheid als verwel koming in gemeentelijk verband moesten worden gezien. Hij noemde het een zwakte der po- litie-organisatie, dat zij sterk van persoonlijke verhoudingen afhankelijk is, maar deze verhou dingen waren in Bergen geluk kig goed. Hij dankte adjudant Diekman voor de samenwerking en de zorgen aan de gemeente besteed. Steeds had hij rekening gehouden met bijzondere wen sen en was met takt tegen de zomergasten opgetreden. Als blijk van! erkentelijkheid der ge meente Bergen overhandigde de burgemeester aan de scheidende politieman een couvert met in houd om zich daarvan zelf een blijvend aandenken aan zijn diensttijd in Bergen aan te schaf fen. Vervolgens verwelkomde Dr. Huygens de nieuwe groepscom mandant, Adjudant C. Verduin en sprak het vertrouwen uit, dat hij een prima politiecorps zou handhaven en hoopte op een in tensieve samenwerking. Burgemeester M. Niele sprak namens de beide Egmonden zijn waardering uit voor het werk van de heer Diekman. De poli tie en de burgemeester staan in alle gemeenten aan allerlei kri tiek bloot. Daarom is bij het wer ken veel takt nodig. Na de oor log was het in Egmond een chaos. De bevolking kwam uit verschillende gemeenten terug en de plaats werd van vissersplaats een badplaats. De aanwezigheid der politie was toen zeker nodig. Dank zij deze politie heeft Eg mond geen „zwarte lijst" meer. Ook burgemeester Niele over handigde namens de Egmonden een couvert met inhoud en heette daarna de nieuwe groeps-com- mandant welkom. Kolonel E. Meijer, Territoriaal Inspecteur der Rijkspolitie te Amsterdam wees op de moeilijk heid in de menselijke verhoudin gen een goede oplossing te vin den. Adjudant Diekman was hierin geslaagd en daardoor had hij voor zich en de rijkspolitie een reputatie opgebouwd. Hij had getoond van het werk te ma ken wat er van te maken was. De inspecteur nam met dank baarheid afscheid van de groeps commandant, die veel voor zijn groep heeft gedaan en wenste hem het allerbeste voor de toe komst. Namens het Openbaar Mini sterie en Mr. Vellinga, die we gens familie-omstandigheden ver hinderd was, sprak Mr. W. A. B. Sloterdijck, subs-officier van justitie. Het contact in taakver vulling met het O.M. was altijd aangenaam geweest. De proces verbalen hadden altijd uitgeblon ken door beknoptheid en helder heid. Een zeer persoonlijk woord sprak kolonel H. J. Weeken- stroo, die 40 jaar geleden de toen 20-jarige Diekman onder zijn bevelen kreeg. De vriend schapsverhouding is door de ja ren heen bijzonder goed geble ven. Majoor J. R. Hoogkamer, Districtscommandant te Alkmaar vond het jammer dat deze man weg ging, hij had hem in zijn werk leren waarderen en bewon deren. Hij was streng voor zijn personeel, maar nog strenger voor zich zelf. Hij had de menta liteit van de volbloed politieman, die zich niet liet afleiden en hij wakkerde bij zijn personeel de studie-zin aan. Daarna sprak majoor Hoogka mer tot Adj. Verduin: Het zal geen sinecure wezen om zijn plaats te vervullen, maar uw staat van dienst is dusdanig, dat ik Uitnodiging tot bijwoning van de V.V.D. Vrouwen bijeenkomst, 21 mei a.s. in „De Rustende Jager" te Bergen. Aanvang 2 uur n.m. Spreekster: Mevr. M. KUIPER-STRUIK Spreekster: Mej. Mr. J. L. M. Toxopeus Pott Lid Gemeenteraad Rotterdam Lid Gemeenteraad Delfzijl Onderwerp: Woningbouw Onderwerp: Algemene Politiek Stemt 28mei a.s. op één onzer vrouwelijke candidaten: Mevr. E. P. Broekman-Vriesman, Mevr. A. F. Klein-Meijer, Mevr. H. J. Reinders-Siegers. V.V.D. LIJST 3 V.V.D. LIJST 3 nieuwe De Falcon collectie hangt voor U klaar Prijzen v.a. f 49,75 f voor uw aanstelling dorst plei ten. Ik hoop dat u op uwe wijze de groep zult leiden en niet in imitatie van uw voorganger. Burgemeester L. C. Kolff van Wieringen was niet gekomen om nogmaals afscheid te nemen van adj. Verduin, maar om hem har telijk geluk te wensen met de mooie gemeente en de belang rijke post, welke hem nu was op gedragen. De beide burgemees ters feliciteerde hij met deze ad judant, die 9 jaar in Wieringen ,S geweest', er een moeilijke tijd heeft gehad, maar er vriendschap Als sprekers volgden nog: de gemeente-secretaris van Bergen, mede het woord voerend namens zijn collega der Egmonden; de gemeente-geneesheer, de com mandant van de brandweer, adj. N. Waterdrinker uit Heiloo, voorzitter der vereniging van Groeps-commandanten, de heer J. Haakman, voorz. der Oranje Vereeniging, de heer Schoen van de P.W.N., de opperwacht meester J. Sieswerda, en opper wachtmeester Th. J. B. Borst na mens de politiegroep 3ergen. Geschenken en bloemen werden GEMEENTERAADSVERKIEZING Plaatselijk BELANG, Algemeen BELANG, Dorps BELANG, Schoorl's BELANG, Gemeente BELANG, Lawaai van BELANG Er is maar één Algemeen Schoorl's Belang heeft gewonnen. Adjudant Ver duin zal zijn eigen stempel zetten op de groep, die hij onder zijn commando krijgt. Hij imiteert niet, maar is een zelfstandig man, die recht door zee gaat, en een open oog heeft voor de moeilijk heden van de groep. Hij is geen bureau-man en bemoeit zich per soonlijk met de voorkomende moeilijkheden. Voor betere textiel: Ruïnelaan 12 Bergen Telefoon 2532 door verschillende sprekers aan geboden. Adjudant Diekman dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden en benevens de talrijke aanwezigen, evenals de burge meesters voor het beleggen de zer samenkomst. De nieuwe groeps-comman- dant sprak nog enkele woorden tot dank van de vriendelijke wel komst-woorden 'tot hem gericht, waarna burgemeester Huygens de bijeenkomst sloot. BOTSING. De vijfjarige Irene van Eg mond, die zaterdagmiddag uit de Reigerslaan komend de Breelaan wilde oversteken, kwam daarbij in botsing met een motorrijder. Met wonden in het gelaat werd zij naar huis vervoerd. Ook de motorrijder had ontvellingen, ge scheurde kleren en een bescha digde motor. Dokter Bulstra ver leende de eerste hulp. DE IJSHEILIGEN De IJsheiligen die gewoon zijn ons land van 10 tot 15 mei te bezoeken, hebben ook dit maal geen verstek laten gaan. Leek het zaterdag nog dat er mooi weer zou blijven, in de nacht van zaterdag op zondag braken wind en regenbuien los, welke de tem peratuur dermate deden dalen dat op zondagmorgen weinig rei zigers uit andere plaatsen de tocht naar Bergen aandurfden. Het verkeer en bezoek waren dan ook miniem. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□Qaacm over de periode van 17 mei t/m 24 mei 1958 Zaterdag 17 mei Dansen Cafe Duin van 8-12 uur Zondag 18 mei Dansen Cafe Duin van 3-6 en 8-12 uur Dansen Paviljoen Minkema van 8-1 uur Donderdag 22 mei Lezing met lichtbeelden (Kon. Ned. Glasfabriek Leerdam) uitg. van Bond van Plattelandsvrouwen café Jonk te Schoorldam 7.30 u. Vrijdag 23 mei Bijeenkomst van de Ned. Herv. Vrouwengroep consistoriekamer te Schoorl, 7.45 uur. Zaterdag 24 mei Dansen, Paviljoen Minkema van 8-1 uur Huishoud- en Industrieschool Deze nieuwe School aan de Bergerweg 84, Alkmaar is thans gereed gekomen en voor belang stellenden te bezichtigen. Zie daar voor de advertentie elders in dit blad. Th. VELDMAN Jan de Leeuw exposeerde in 1954 in het K.C.B. en bij het be schouwen der toenmaals ten toongestelde werken kwamen we tot de slotsom, dat men in Jan de Leeuw met een werkelijk kunstenaar te doen heeft. Sinds dien zagen we nog iets van hem op de laatste Jubileumtentoon stelling van het K.C.B., doch thans is hij er weer met een aan tal werken, die zeker verdienen dat men hen met aandacht be schouwt. Het blijkt dat deze kunstenaar sedert enige tijd een nieuwe werkwijze heeft toege past. De mooie kleuren en de goede compositie verlenen aan de meeste werken een eigenaar dige bekoring. In de kleine zaal vindt men, behalve tekeningen van de artiest zelve ""welke er wezen mogen, een aantal van zijn dochtertje, welke laten zien, dat de dochter haar tekentalent van haar vader geërfd heeft. De ten toonstelling is geopend op de weekeinden tijdens de gehele mei-maand. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. SPREKERS DE HEREN: Vice-voorzitter Kamer van Koophandel Alkmaar Districts-ambtenaar Hoogheemraadschap. De V.V.D. bracht als eerste de enige vrouw in de Raad der Gemeente Bergen jjliiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifliiiitMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Telefoon 2545 BERGEN ^lliliiimiimiiiiiiiNiiMiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiimiiiiiHiiiiiiiiimiimuiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiniimimiiiimimimiiiiiiimimiiiiimimiimmiiMiMiiiiMiiiiMillI^ Bustehouders vanaf f. 8.75 - volmaakt van coupe, altijd hun prachtig model behou dend. Ook voor U is er een perfekte PETER PAN. Dansen Cafe Duin van 8-12 uur □aaaDDDDnaaaaaDDaDaDDDon GOUD, ZILVER, UURWERKEN J. Oldenburg'aan 3 Eigen vakkundige reparatie- inrichting Zï/fa Pleet Telefoon 2778 BERGEN 18 mei Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL-KOEDIJK 18 mei Dr. R1SSELADA, Tel. K 220t-3éO

De Duinstreek | 1958 | | pagina 1