99 99 van ouds Schoorl'sBelang GEMEENTE-AVOND IN 'T WITTE KERKJE Stemt lust 3 Bouwen, niet breken SLUIS BOORSMA - TEXTIEL SCHOORL „AIGEMEEN BELANG" LIJST 4 New Heil GERRITSEN Algemeen Belang Algemeen Belang LIJST 4 Afscheid Ds B. Scholten Algemeen Belang Wereldfederalisten LIJST 5 Wedvluchtuitslag LIJST 4 fl ettnnetin^ I 2,95 w IrV VRIJDAG 23 MEI 1958 35e JAARGANG No. 20 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef mmmmmmiiijimk 1. E. J. van Rees Vellinga 2. Mevr. Mr E. P. Broekman- Vriesman 3. C. Steinz 4. C. L. Koster 5. J. Kroon 6. Mevr. A. F. Klein-Meijer 7. H. P. T. van Schaik 8. Mevr. H. j. Reinders-Siegers 9. P. Kluitman Volkspart ij voorVrijheid en Democratie mmm Dinsdagavond 13 mei werd in het Witte Kerkje aan de Van Peltlaan een Gemeenteavond ge houden, bedoeld als een gelegen heid om van Ds en mevr. Schol ten afscheid te nemen. Toen be kend werd dat Ds Scholten op 18 mei zijn afscheidspreek zou houden, betekende dit voor ouders met kleine kinderen dat één hunner verstoken zou zijn dit te kunnen bijwonen, daar iemand, die zolang op de kinde ren zou willen passen moeilijk te krijgen is, ook al is het sei zoen nog niet aangebroken. Men is in de gereformeerde kerk ech ter niet gauw voor een moeilijk heid beducht en een geniale kop loste de moeilijkheid op door te zeggen: Dan geven we een aparte avond voor degenen, die op zondag niet kunnen komen. Basta. En wie op die gedenkwaar dige dinsdagavond het Witte Kerkje betrad had enige moeite met wat hij te zien kreeg. De kansel was weggewerkt achter een stemmig decor, dat eveneens de banken der kerkbestuursleden aan de blik onttrok, terwijl tal rijke bloembouquetten het geheel een feestelijk aanzien gaven. Zelfs de haan van de toren, die tegenwoordig op de beganen grond blijkt te huizen, was thans op het voor de banken opge richte podium opgesteld en in feestelijke kleuren gestoken. Het helder schijnende licht der lam pen en de opgewekte stemming der opgekomen gemeenteleden en GOUD niet-gemeenteleden deden een stemming ontstaan van genoe gen en pleizier. Ds en mevr. Scholten waren er ook. doch die waren maar vaag op de hoogte gebracht, omdat er aan deze avond nog een element van ver rassing voor hen was verbonden, dat men liever geheim wilde houden. De heer J. Wagenaar, lid van het kerkbestuur, heette de aan wezigen welkom, verzocht hen vervolgens een psalm te zingen, waarna hij de tekst van Psalm 100 voorlas om daarna voor te gaan in gebed. Hij sprak daarna over het afscheid van Ds Schol ten dat de gemeente te wachten staat, en uitte als zijn opvatting, dat men Ds Scholten liever nog Voor riolering, sport of spel, verdedigt het wel wat had willen houden. Juist in de maanden dat hij als legerpre- dikant had gewerkt, had men hem gemist en zulk een gemis is een bewijs van waardering. Ds Scholten gaat thans als tweede predikant naar Zutfen, waar hij een zielental te verzorgen krijgt dat het dubbele bedraagt van dat in onze kerkelijke gemeente. Wij wensen hem het beste toe voor hem en de zijnen. Daarna betrad een drietal ge meenteleden, nl. mej, Jo Goos en de heren Cor Bliekendaal en P. Gootjes het podium, om een schets in twee delen te decla meren, die afwisselend op rijm en in maat was geschreven en die beurtelings bij gedeelten werd gedeclameerd. In het eerste deel werd een beschrijving ge geven van het wel en wee in de kerkelijke gemeente, terwijl het tweede deel aan de scheidende predikant was gewijd. Ernst en humor wisselden elkander af en de lach, die soms daverend op klonk, werd soms gevolgd door een stilte, waarin men een speld kon horen vallen. Rake tekening zonder kwetsend te zijn, waarbij men het denkbeeld kreeg in een glazen huis te vertoeven, ken merkte deze artistieke prestatie. Toen 't nodig bleek dat er tien duizend gulden moesten wezen voor een goed doel, toverde een dezer heren tien lapjes van dui zend gulden tevoorschijn, doch toen een elk had gezien dat ze er waren, stak hij ze kalm weder in zijn zak. Aan het slot weer klonken hartelijke woorden tot de scheidende predikant en zijn gezin, wat met een daverend applaus werd beloond. Aan mej. Goos en ook aan mevr. Schol ten werden daarna bloemen aan geboden. De heer C. Gootjes, sedert enige jaren oud-ouderling, sprak vervolgens woorden van waar dering en dank voor de wijze waarop Ds Scholten zijn arbeid in Bergen had verricht. Daarna werden aan de heer en mevr. Scholten geschenken aangebo den. Namens de meisjes van de catechisatie deden dit Cobie Breunesse en Tini Houter. Het artistieke trio had een foto van het Witte Kerkje in lijst willen aanbieden, maar helaas was de lijst niet op tijd gereed gekomen, zodat zij verlof vroegen dit de volgende dag te mogen doen. Nico Frans deelde daarna mede, dat ook namens de M. en J-ver enigingen nog iets zou worden aangeboden, dat evenmin op tijd Schoorl paraat, met in de raad gereed was gekomen, weshalve hij hetzelfde verzoek deed. Na de pauze werd een film over het Witte kerkje en het werk der gemeente vertoond door de heer Sven Selleger, ge maakt naar eigen opnamen. Men zag de kerk en hoe de mensen ter kerkdienst togen. Ook hier was de vrolijkheid niet van de lucht, want de aanwezigen ken den de gefilmde bezoekers maar al te goed. Na de dienst zag men de kerk leegstromen, maar nu waren er enkelen, die stil bleven staan, anderen die hun pas vertraagden om, naar zij meenden, beter of duidelijker op de film te komen. Men zag de catechisatie voor meisjes, voor jongens, de vrouwenvereniging, vergadering van de kerkeraad, van de orgelcommissie, van de bijbelkring te Koedijk, de vol- Schoorlaars wees bij, stemt 28 mei trekking van een huwelijk, tus sen een militair en een in 't wit gesluierde bruid, met gasten die per autobus aan het kerkgebouw arriveerden. Ten slotte was er dan ook nog de predikant, zit tende in zijn tuin en lezende in de krant, terwijl zijn echtgenote hem door 't geopende venster een kopje thee aanreikt en zijn zoontje naar hem toekomt. Het was alles even levend alsof het op dat ogenblik gebeurde. Totslot sprak Ds Scholten een woord van dank voor de aangeboden geschenken. Hij ver telde hoe hij hier in Bergen was gekomen en hoe hij beladen met schoolse kennis hier aan het pas torale werk gezet, de hulp van de kerkeraad daarbij niet had kunnen missen. Hoe ook hij fou ten gemaakt had en zich had le ren aan te passen aan mensen en toestanden. Maar ondanks dat hadden hij en zijn echtgenote hier in Bergen een beste tijd ge had. Zij beiden hadden hier veel geleerd en hoopten dat het de gemeente in de toekomst goed moge gaan, waarna Ds L. P. Krijger de bijeenkomst met gebed sloot. Een onvergetelijke avond, waarop meer met het hart werd gezegd dan met de mond werd gesproken, vond op deze wijze een goed einde. Voor een stampvolle kerk, waarin niet alleen leden van zijn gemeente, doch ook leden van andere groeperingen aanwezig waren, trad zondagavond 18 mei Ds B Scholten in het Witte kerkje aan de Van Peltlaan op, om zijn afscheidspreek te hou den. Onder de aanwezigen merk ten we op de HH. ambtsbroe ders Ds J. Timmer, C. v. Meyen- feldt, A. Reen uit Alkmaar, A. Vegter uit Noordscharwoude, Ds Oosterhout, Krabbendam, de predikant der Ned. Herv. Gem. te Bergen, vergezeld van enige kerkeraadsleden en de heer A. G. v. d. Hilst van het Leger des Heils. De scheidende predikant sprak zijn gehoor toe in een schitte rende predikatie over 1 Petrus 5:10, waarin hij wees op de vervulling, verbonden aan de liefde tot Christus, het thema, waarmede hij zijn intree thans zes jaren en een maand geleden Schoorlaars aarzel niet lang maar stem was aangevangen, en wat daaruit voor de gelovige te ver wachten is, waarmede hij thans wilde besluiten. Als een gouden draad heeft al de jaren van zijn werkzaamheid in Bergen dit thema zijn predika ties doortrokken en hij heeft er de harten zijner gemeentenaren mede gesterkt. Het is dan ook geen wonder te noemen, dat hij steeds een talrijk gehoor vond. Na het beëindigen der preek sprak de predikant de gemeente en de kerkeraadsleden toe. Ds Timmer sprak namens de classis Alkmaar en dankte de scheidende predikant voor wat hij voor de classis was geweest. Nimmer werd op hem tevergeefs een beroep gedaan. Th. VELDMAN De voorzitter van de kerke raad, de heer B. Zuidweg, bracht Ds iScholten dank voor de moeite die hij zich had gegeven om zich in te werken in het pastorale werk, maar tijdens het jaar van zijn afwezigheid uit Bergen, toen hij als legerpredikant werkzaam was, had men hem gemist. De predikant der Ned. Herv. Gem. verklaarde dat men hem niet had uitgenodigd voor de in- tree-preek van Ds Scholten, doch dat hij toch maar was gekomen en bij een kort daarna gehouden onderhoud was aan de dag ge komen, dat zij het in hoofdzaak ééns waren, doch in kleine bij zaken verschillend dachten. Evenwel was dit verschil niet van dien aard, dat er geen goede harmonie tussen hen zou be staan. De heer'Van der Hilst deelde mede, dat hij met Ds Scholten had kennis gemaakt en daarover verheugd was. ,,'Wij dienen de zelfde Heer en wij hebbben de zelfde opdracht.'. Hij wenste de scheidende predikant voor zich, zijn gezin en zijn werk Gods rijke zegen toe. Nadat men de scheidende pre dikant nog een psalm had toe gezongen, bestond er voor de aanwezigen gelegenheid om van Ds Scholten en zijn echtgenote afscheid te nemen, waarvan ve len, waaronder ook niet-gerefor- meerden, gebruik maakten. Onder voorzitterschap van Mevr. Meyers-Kehrer kwam de afd. Alkmaar e.o. van de We reldfederalisten te Bergen voor de laatste maal in dit seizoen bij een. Er ontwikkelde zich een ge animeerde discussie over de vra gen: Hoe moet een wereldfedera list staan tegenover het inrichten van raketbases in Nederland en wat denkt hij van nationale ont wapening. Algemeen was men van oor deel, dat men als wereldfederalist tegen het plaatsen van raket bases moet zijn, waar ook ter wereld, terwijl slechts algehele ontwapening onder een federaal wereldbestuur de vrede kan ver zekeren. De voorzitster deelde mede, dat op enkele scholen, van voort gezet onderwijs, zowel in Alk maar als in Bergen, de leerlingen bekend zullen worden gemaakt met het doel en het streven van het wereldfederalisme. De afd.secretaris bracht ver slag uit van de algemene jaarver gadering, gehouden te Utrecht. Hier werd tot algemeen voorzit ter gekozen Dr C. P. Gunning en tot vice-voozitter Dr G. G. van Ringelestein en Drs J. Ver meulen. Tot lid van het hoofd bestuur werd o.m. gekozen mevr. H. Meyers-Kehrer uit Bergen. Met de mededeling, dat het le denaantal van de afd. steeds groeiende is, sloot de voorzitster de vergadering. Prot. Christ. Partij, Bergen vanaf Chislain Hornu afst. 255 km. Wind Z.W. Los 9.10 uur, eerste duif om 12-13-54. 1. P. Brakenhoff. 2. A. de Klerk. 3. H. Timmer. 4. C. Pijper. 5. K. Postma. 6. A. Staadegaard. 7. J Dekker. 8. A. Heukels. 9. G. de Waard. Schoorlaars maakt U vrij stem 28 mei ZONDAGSDIENST ARTSEN Voor betere textiel: Ruïnelaan 12 Bergen Telefoon 2532 in Normaal 49,75 Plooivast 59,75 Weektöad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro H7071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. 1BSÜMÜ GOUD, ZILVER, UURWERKEN Eigen j Oldenburglaan 3 vakkundige Te reparatie inrichting Zilfa pleet BERGEN 25 en 26 mei Dr. v. GELDER, Tel. 2027 SCHOORL-KOEDIJK 25 en 26 mei Dr. R1SSELADA, Tel. K 2209-360 Nylon kousen maar dan „DANLON" kousen 't Is de moeite en het kopen waard. Reeds vanaf langer levensduur60 99- - 20 denn- jjllllllllllHIIIIIIIIIlllIllllllllllllIllllllllllllllllllllllIllIIIIMIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllUl'llllj^ Telefoon 2545 BERGEN Nu ook in Tergal ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII^

De Duinstreek | 1958 | | pagina 1