ff ff Het Zomerseizoen Keurslagerij MAASEN OPENLUCHTTHEATER Fancy-Fair Nylcom brillen GERRITSEN CONCERT Berger Luchtpost Godfried Bomans VRIJDAG 25 JULI 1958 35c JAARGANG No. 29 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De hoogtijd van het zomersei zoen heeft thans een aanvang ge nomen. In de laatste week zijn van heinde en verre gasten komen op dagen, al of niet van kinderen vergezeld. Het gevolg is, dat de hotels vol zitten, dat de reeds ja ren bestaande en gerenommeerde pensions onaangekondigde gasten moeten afwijzen en hoogstens wanneer iemand het op 't laatste ogenblik heeft laten afweten een enkele gast nog kunnen accepte ren. Hier en daar is echter nog wel ruimte voor degenen, die me nen, dat zij op goed geluk naar Bergen trekkend, daar wel onder dak kunnen vinden. En meesten tijds lukt dit ook wel al krijgt men dan niet wat men zich had voor gesteld. In de „gemeubileerde ver huur" is echter nog wel een be hoorlijke keuze te doen, wat er op wijst dat juist dit soort gasten dit jaar niet in zulk een groot aantal is komen opdagen. Anderzijds is het aantal nieuwgebouwde huizen oorzaak, dat juist de gemeubelde verhuur thans over een groter aanbod van ruimte beschikt dan tevoren. Wat het aantal bezoe kers en gasten in de café s betreft is met zekerheid te zeggen, dat dit niet zo groot is als voorheen. Ook treft men in duin en bos een groter aantal natuurliefhebbers aan, die weten, dat het daar goed koper vertoeven is dan in de kern van het dorp, alwaar de gelegen heid om de beurzen leeg te ma ken groter is dan in de natuur. Een oude rot in het vreemdelin genverkeer vertelde ons het vol gende: De eerste weken van dit z.g. hoogseizoen beleeft de mid denstand een gulden tijd. De men sen komen en hebben geld bij zich. Zij doen hun inkopen, en dat blijft zo twee weken lang, dan beginnen de uitgaven te dalen en worden de inkomsten van de win kelstand minder. De vierde week komen de lege flessen, dozen en potjes, waarvoor staangeld be taald is, ledig terug en dienen als gedeeltelijke betaling bij de schaarser wordende inkopen. Als de vier weken zijn verstreken ziet men de gehele klant niet meer. Die is weder naar zijn woonplaats te ruggekeerd. Sommigen hebben zelfs hier in Bergen op een houtje leren bijten. Maar daarover de volgende week. Het weer was de toneelgroep „Het Masker" op woensdag 16 juli niet goed gezind en dus wer den zowel de middagvoorstelling voor de kinderen, als de avond voorstelling voor volwassenen in de grote hal van Duinvermaak ge geven. Des middags was de hal afge laden met kinderen. De geluids installatie liet echter verstek gaan, zodat de kinderen hoe langer hoe rumoeriger werden, daar meer dan de helft niet verstaan kon wat er op het podium werd gezegd. Jammer, want de opvoering van Kollodi's „Pinocchio" was buiten gewoon goed, en degenen, die spel en tekst volgen konden, heb ben genoten van wat dit gezel schap presteerde. Des avonds miste „Het Mas ker" niet alleen de goedgunstig heid der weergoden, maar een voor hen in het begin van de avond onverklaarbaar „iets" scheen het publiek van Duinver maak verre te houden. Dit gezel schap dat door de kwaliteiten van zijn spel gewend is voor volle zalen te spelen, speelde nu voor vier rijen toeschouwers, Waar bleven de anderen? Eén der gas ten uit het publiek kwam met de oplossing. De zakelijke leider van „Het Masker", de heer Sjef van Leeuwen, vertelde ons in de pauze „Er schijnt hier zoiets als een bad- bode uit te komen en daarin staat, naar men zegt, dat bij slecht weer de voorstelling op de uitwijkda- tum, 17 juli, zal plaats vinden. Maar wij weten van geen uit- wijkdatum. De afspraak met ons is: bij slecht weer spelen in Duin- vermaak." Inderdaad staat in De Badbode van juli: uitwijkdatum 17 juli; met deze gevolgen: fiasco voor de kas en onmenselijk zwaar spel voor de toneelgroep, die voor een hol le, praktisch lege zaal moest spe len. Maar „Het Masker" heeft zich op deze avond laten kennen als een groep goede en rasechte toneelspelers. De weinige aanwe zigen hebben genoten van een geestige en vlotte opvoering van P. A. Beaumarchais' „De barbier van Sevilla" in de vertaling van Geert Schuring. Een hartelijk bravo voor de spelers is hier al leszins op zijn plaats. Raadsnieuws Op een dezer dagen belegde vergadering der beide grootste raadsfracties de K.V.P. en de P.v.d.A. is besloten de be staande samenwerking tussen bei den ook voor de nieuwe zittings periode te continueren, 't Ligt voor de hand, dat één der wet houderszetels aan de K.V.P. en de andere aan de P.v.d.A. zal ko men. Een poging door de V.V.D. ondernomen een derde wethou derszetel te creëren, welke dan aan deze fractie zou toevallen, is niet geslaagd, daar het inwoner tal onzer gemeente voor een der de wethouderszetel niet groot ge noeg werd geacht. Het argument, dat een kleine gemeente als Heemskerk thans wél een derde wethouderszetel creëert, kon niet als precedent gelden, daar deze gemeente door haar ligging op verschillende wij zen met ue IJmond-uitbreiding in aanraking komt, waardoor talrijke problemen ontstaan, die de aan dacht van een afzonderlijke wet houder opeisen. Naar wij vernemen is de heer Dinkelberg aangezocht, zich met de V.V.D.-fractie te liëren, wat echter geen succes heeft opgele verd. WEKKERS „Roode Kruis" Op woensdag 30 juli houdt het Roode Kruis de gehele dag een fancy-fair in Het Dorpshuis ten bate van het well-fare werk. Dit well-fare werk, dat in Roode Kruis verband verricht wordt onder leiding van werksters, die daarvoor een speciale opleiding hebben genoten, verschaft vele chronische zieken en invaliden een prettige en nuttige bezigheid. Het Roode Kruis levert het beno digde materiaal en de patiënten mogen de eigengemaakte werk stukken (speelgoed, kleden enz.) tegen de materiaalprijs zelf kopen of voor de verkoop bestemmen. De winst, die bij verkoop behaald wordt, wordt op de Roode Kruis- spaarkaart van de patiënt bijge schreven. Over dit spaargeld mag vrij worden beschikt. Nu zal op woensdag 30 juli voor het eerst in Bergen zo n ver koop van well-fare werkstukken, gemaakt door patiënten in de kop van Noord-Holland, plaats vin den. Toont door uw bezoek aan deze Fancy-fair uw medeleven met dit mooie werk, dat vreugde brengt in menig moeilijk te dra gen leed. (Zie voor nadere bij zonderheden de advertentie in dit blad). RIJKSPOLITIE-KAPEL De Rijkspolitiekapel, die opge richt is op 30 juli 1949, concer teerde op zaterdag 19 juli te Ber gen. Deze kapel telt 72 man en staat onder leiding van kapelmees ter Henk Hogervorst. Zij oefent eenmaal per week in Den Haag en de leden komen uit verschillen de plaatsen, zowel uit het land van Groningen als uit het zuiden der provincie Limburg. De kapel begon haar uitvoering met een rondgang van een uur door het dorp, terwijl zij al mar cherende, diverse nummers van haar programma ten gehore bracht. We kennen deze muzikale rondgangen van onze Berger Har monie en weten, dat al voortgaan de musiceren een grote energie vereist. De rijkspolitiekapel vol bracht deze rondgang zonder een zweem van vermoeienis te tonen, terwijl haar muziek even fris en helder klonk alsof de uitvoeren den achter hun lessenaars op stoe len waren gezeten. Vervolgens werd op de Dorpsbrink geconcer teerd. Het ritme der muziek was goed. Jammer genoeg, was de wind oorzaak dat de klanken der muziekkapel teveel verwoeien, zo dat een groot deel van het musi- cale genot voor de muziekliefheb bers teloor ging. Th. VELDMAN AANRIJDINGEN Zaterdagmorgen kwam een bromfietsberijder op de Helderse- weg, ter hoogte van de Vlotbrug, in botsing met een aantal fietsers, met gevolg dat hij van zijn voer tuig geraakte en naar het Cen traal Ziekenhuis werd vervoerd om van de opgedane kwetsuren te genezen. Zondagmiddag ongeveer een uur geraakten twee wielrijders op de Eeuwigelaan met elkaar in bot sing. Hierbij bleef het bij kapotte rijwielen en gehavende kleren. ONGELUK Op de Helderseweg tussen de Koedijkervlotbrug en de NACO- garage werd maandagvoormiddag de heer A. S. uit Oosthuizen met zijn brommer terzijde van het fietspad bewusteloos aangetrof fen. Dokter Piers uit Koedijk ver leende de eerste hulp. De aange- troffene, die waarschijnlijk tenge volge van een windvlaag van de brommer is geslagen, had een flinke hersenschudding opgelopen en is naar zijn woning vervoerd. BENOEMING De heer J. J. Schekkerman van de Volkshogeschool is met ingang van 1 oktober benoemd tot direk- teur van het weekblad „Vrij Ne derland De heer Schekkerman volgt de heer L. Veenstra op, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd zijn functie gaat neerleggen. GESLAAGD Te Haarlem is geslaagd voor het examen hoofdakte (gehele ak te) de heer W. Dijkstra alhier. Onze plaatsgenoot de heer J. A. Roozendaal slaagde te Groningen voor het examen vakbekwaamheid in het schildersbedrijf. Wedvlucht uitslag van jonge duiven, die vlogen vanaf Duffel, afstand 175 km, los 8.05 uur, eerste duif om 10-20-10. I P. Schaper, 2 P. Brakenhoff, 3 C. Pijper, 4 K. Postma, 5 Th. Houtebos, 6 C. Timmer, 7 A. Staadegaard, 8 A. de Klerk, 9 G. de Waard, 10 H. Vermeulen, II J. Dekker. Wedvlucht vanaf Bordeaux, 954 km, los zaterdag 13 uur, eerste duif van C. Timmer 12-4-18, de tweede K. Postma 20-13-7. P0CKETB00KS C. Oldenburg Schoorl als Gast Schaakspeler tegen de Schaakclub „BERGEN" In het „Oude Hofspeelde de heer Bomans tegen 20 spelers een simultaan. Enkele goed staande partijen gingen door blunders voor „Bergen" verloren. Het re sultaat was bevredigend voor bei de partijen, 8 gewonnen en 4 re mise, bracht de stand gelijk: 10 10. De heer Bomans verklaarde na afloop, dat het simultaanspelen toch een vermoeiende aangele genheid is. De voorzitter dankte hem voor zijn seance, waarmede een prettige ontmoeting ten einde was. De volgende spelers wisten hun partij te winnen: M. Boorsma, Mevr. Veis Stroet, J. Hoogenboom, J. Nieu- wenhuizen, J. Veis, L. A. v. Me- chelen, H. Schimmel, A. Genee. BERGEN AAN ZEE De Zee eisi een Slachioffer Wie met de zee vertrouwd is, weet hoe onbetrouwbaar zij is, doch de vreemdeling gelooft het waarschuwend woord niet en be taalt zijn waanwijsheid zwaar, soms zelfs met zijn leven. Vrij dagmiddag 18 juli gingen twee jongelieden, behorend tot een ge zelschap uit Pijnacker afkomstig, in zee op het noorder stille strand- gedeelte bij sterk opkomende vloed. Zij wilden zich naar de eerste zandbank begeven, hoewel zij de zwemkunst niet machtig waren en door omstanders wer den gewaarschuwd voor het ge vaar. Toen zij daadwerkelijk in gevaar verkeerden werd dit niet door de daar aanwezige baders en zwemmers bemerkt, voordat de heer W. Reitsma, wachtmeester le klasse der Rijkspolitie, te paard het water in ging om hulp te ver lenen. De onverstandige baders waren echter al zover in zee, dat het politiepaard geen grond meer voelde en de politieman voor de moeilijke taak stond het zwem mende paard in bedwang te hou den en de reddingslijn, welke de bereden politie aan het strand al tijd bij zich heeft, naar de te hulp snellende zwemmers te werpen. Het gelukte toen enkele zwem mers een in nood verkerende ba der te grijpen en naar het strand te brengen; deze was echter door de schrik zo wezenloos, dat hij op de vraag of er nög iemand bij hem was, geen antwoord gaf en op het strand bewusteloos ineen zak te. Een daar aanwezige arts ver leende de eerste hulp. De, na de vermissing van nog een bader, onmiddellijk gewaarschuwde red dingsbrigade heeft geruime tijd vruchteloos naar dit slachtoffer gezocht en gedoken. Deze, zoals later bleek de 16-jarige C.Z. uit Pijnacker, is enige tijd later een honderdtal meters noordelijker le venloos aangespoeld. Aan het kordate optreden van wachtmeester Reitsma is het te danken dat er geen twéé slacht offers een prooi der zee werden. alléén bij Mr. Opt. PASTOOR BERGEN SCHOORL Concours Standwerkers Maandag 28 juli a.s. 's avonds half acht, zullen op het terrein van café „De Staande Leeuw" te Groet, ongeveer 20 standwer kers in een sportieve strijd elkaar het Kampioenschap van Noord holland gaan betwisten. Reeds in ver voorbije tijd waren er standwerkers. Wie kent niet de marktkraampjes, waaromheen een menigte belangstellenden ge boeid luistert naar een standwer ker, die zijn koopwaar aan de man tracht te brengen. Een aan tal van deze om hun originaliteit en welbespraaktheid bekend staande standwerkers, waaronder verschillende provinciale kam pioenen, zullen op een door de V.V.V. Groet-Camperduin geor ganiseerd concours de nieuwste snufjes demonstreren, en natuur lijk vlot verkopen. Een jury, samengesteld uit be kende personen zal de prijswinnaars aanwijzen, van wie de eerste prijswinnaar uitgeroepen zal wor den tot Kampioen van Noord holland. Er wordt zeer veel be langstelling verwacht, op dit voor onze gasten en inwoners zo in teressante evenement. Groot enthousiasme voor de puzzle-tocht Maandag 21 juli j.l. werd een puzzletocht georganiseerd vanuit café Klop (C. Groothoft) te Har gen, welke bijzonder veel aftrek vond. Hoewel de organisatoren, de puzzle - tocht - commissie van de V.V.V. Groet - Camperduin, wel op veel deelnemers hadden gere kend, was toch het aantal buiten verwachting groot: 267, zodat de commissie-leden handen vol werk hadden om alles in goede banen te leiden. De prettige sfeer tijdens de tocht en ook na afloop was het bewijs dat ieder een genoeg lijke tocht liep. De deelnemers waren dan ook zeer tevreden het geen voor de commissie bijzonder plezierig was. De tocht was 4300 meter lang hetgeen een wandeltijd vereiste van 1 uur en 5 minuten. Verschillende valstrikjes hielden de spanning erin en de vele con trole-posten brachten de deelne mers nogal eens van de wijs, zelfs moesten de controlerende bestuurs leden verscheidene puzzelaars he lemaal van het strand terughalen en weer in het goede spoor brengen. Als gevolg van de grote deel name werd aanvankelijk gestart in groepjes van 4 en later zelfs van 6. Dat de „startploeg" de kalmte erbij bewaarde mag wel een wonder heten, aangezien zij met tafels en al opzij werden ge schoven door de ongeduldige puzzelaars. Ook het weer werkte deze avond mee. Een weinig fris, juist goed voor wandelen. Voor de controle-posten, die vanzelfspre kend aan een vaste plaats waren gebonden, was het stilstaan wel wat koud en het goede werk dat zij desondanks hebben verricht, verdient dan ook 'n compliment! SCH00RLSE GEMEENSCHAP Afeuda Maandag 28 juli a.s., 19.30 uur, op terrein Mereboer, Here- weg 275, standwerkersconcours, uitg. van de V.V.V Groet- Camperduin en Omgeving Woensdag 30 juli a.s., 20 uur, openbare klaverjasdrive in „De Rustende Jager", Hereweg 18, uitg. van de Ver. EHBO Evenals bij de vorige tocht ge lukte het nu aan twee deelnemers om zonder een enkele strafpunt de tocht tot een goed einde te brengen, een prestatie waarvan ieder stond te kijken. De volgende deelnemers bij de gasten waren de gelukkige prijs winnaars 1 Tonny Kruger uit Bilthoven, 0 strafp.2 Frederica Kruger uit Bilthoven, 0 strafp.3 G. v. 't Loo, Apeldoorn; 4 A. Kamerbeek, Soestdijk; 5 A. Dijkstra, Bussum 6 Tiny Dupré, Haarlem; 7 K. Kraaijenhagen, Soestdijk8 R. Kool Apeldoorn; 9 Truusje Baars, Amsterdam; 10 Mevr. de Bruin. Krommenie. Een troostprijs voor het grootste aantal strafpunten ontving Marietje Groen een deel- neemstertje uit Antwerpen! Bij de burgers van Schoorl vielen de prijzen ten deel aan: 1 Marianne Dalenberg2 Jopie Dalenberg; 3 Tiny Vriesman; 4 Willy Rezelman5 M. Kleverlaan Een bijzonder aardige geste van een der deelnemers die aan de commissie een troostprijs beschik baar stelde voor Kees Root, een der jongere puzzelaars die zijn routekaart verloor, onderstreepte nog eens de gemoedelijkheid van deze Hargense tocht. Prijzen werden ditmaal beschik baar gesteld door; Manufacturen- handel Th. Schotvanger-Verkerk, Kastelein C. Groothoff, IJssalon W. van 't Hof, Bakkerij S. Bakker. De volgende (laatste) puzzeltocht zal worden gehouden op 11 aug. vanuit Paviljoen Minkema te Camperduin. ZONDAGSDIENST ARTSEN voordelig en heerlijk van smaak Soep in flessen erg BREELAAN 12 - BERGEN - TELEF. 2123 Bijna iedere dag ziet U onze auto in Uw gemeente 't Kaashuis van Alkmaar tötskèl&d DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. GOUD, ZILVER, UURWERKEN J. Oldenburglaan 3 Eigen vakkundige reparatie inrichting Telefoon 2778 Zilfa Pleet Illlllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllill llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilHIIIIIIIIilllll □□□□□□□□□□□□□□□□□□aDDPOD BERGEN 27 juli Dr. BULSTRA, Telefoon 3130 SCHOORL-KOEDIJK 27 juli Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360 vrijdag, zaterdag 150 gr. Ham f 0.75 150 gr. Pekelvlees f 0.65 150 gr. Boterhamworst f 0.50 150 gr. Leverworst f 0.35 100 gr. Gebr. rosbief f 0.75 100 gr. Gebr. rollade f 0.75 100 gr. Gebr. gehakt extra f 0.50 100 gr. Leverkaas f 0,50 100 gr. Berlinerleverworst f 0,50 250 gr. Metworst 250 gr. Leverworst 500 gr. Doorr. osselappen 500 gr. Riblappen 500 gr. Magere Osselappen f 2.50 2 '/j kg Gemalen vet f 1.75 f 1,20 f 1,60 f 2,40 Onze vlugklaar artikelen zijn voordelig per stuk f 0,35 f 0,40 f 0,55 f 0,35 f 0.55 f 0,40 Slavinken Gelderse schijven Gehakte biefstuk Ballen gehakt 100 gr Blindevinken 100 gr. Saucijsjes 100 gr Woensdag gehaktreklame 500 gr. Gehakt f 1.48 met zakje kruiden 250 gr. Metworst slechts f 0.68 Donderdag 500 gr Magere buiklappen f 1,38 met zakje zout en kruiden 100 gr Boterhamworst f 0,30 Wij bezorgen alles franco thuis Voor hotels en pensions speciale prijzen Vraagt vrijblijvend onze Mient 18, telefoon 2804, Alkmaar wekelijkse prijscourant

De Duinstreek | 1958 | | pagina 1