N OUDERWETSE OPRUIMING DORRESTEIJN SLAGERIJ L. C. BISKANTER „Tonnie's opdracht" 1 I d. sfam i jTïïtesSlH3D Je Leeuw van|Schoorl" Duizenden koopjes, ver beneden de halve prijs!!! nu 6.88 6.88 nu 12.88 nu 34.88 5.98 DALMAS nu 2.68 Wij verhuren en verkopen Wij hebben ORGELCONCERTEN KAASMARKTCONCERT PIANOLESSEN de Goedkope Groentehal Warenhuis Ijzerhandel Finkensieper Bergen Dames- Pettycoats Damestruitjes blouses Spijkerbroeken Zonnejurk Damespyama's Damesjapon Damesslips Dames- werkhemden onderjurken Wollen deken Wollen deken Molton deken Dames badpakken Lakens IpleisterI weekenders Baddoeken Kinder- Coupons ongebl. laken 1-pers. 4.98 180x240 6.88 Herenzwembr grossierderij in: Het Nederlandse Roode Kruis aid. Bergen (Nh.) speelgoed poppen en dieren „DE BOOM'' i ALLE MATEN Zomerse dagen Grote keuze Serviesgoederen Strandartikelen Ijzerwaren Speelgoederen Huishoudelijk Tuinstoelen Ligstoelen Tuintafels Glas en aardewerk Tuinzaden Gereedschappen Borstelwerk Carbolineum Rietmatten Soia-artikelen 'n Kleine greep dames maten met bolero vanaf van 12.50 met noppen met kantje alle maten van 18.50 Leids fabrikaat van 49.— 160x210 lastex graslinnen O CQ 1-pers. J.JO 180 x 210 5.78 van 4.— en 5.— gld. ALKMAAR. STEENENBRUG EGMOND AAN ZEE Verkoop zolang de voorraad strekt STATIONSSTRAAT 17 - BERGEN RUNDVLEES per '/2 kg Biefstukf 3,25 Rosbieff 2,65 Lendef 2,50 Magere lappenf 2,10 Riblappenf 1,90 Doorr. lappenf 1,50 Saucijzenf 1,25 Vette kalfskarbonade f 2,25 Groot blik Leverpastei f 0,40 VARKENSVLEES per '/2 kg Varkensfricandeau f 2,65 Magere Lappen f 2,40 Doorr. lappenf 1,20 Haaskarbonade f 2,20 Ribkarbonadef 2,10 Schouderkarbonade f 1,95 Kinnebakslappen f 0,69 Gehakt h. o. hf 0,99 Gerookt kinnebak f 0,70 Vet Spekf 0,65 Mager spekf 1,20 Gr. bl. gebr. gehaktballen f 1,15 alkmaar, limmerhoek 2 telefoon 0 2200-2543 vleeswaren, flessen en blikken knakworst en ballen gehakt in blik organiseert op woensdag 30 juli a.s. in de tuin van het Dorpshuis de verkoop van een unieke collectie en andere handwerken, vervaardigd door bedlegerige patiënten en invaliden, o.l.v. de Welfare afd. van het Ned, Roode Kruis. Aanvang der verkoop 10 uur v.m., duurt zolang de voorraad strekt. Haast U, daar de belangstelling alom in den lande enorm is. IMPORTEUR: N.V. EERIE HEDDES Groningen Zandvoort 05900-29337 02507-2667 gasten f prima ledikanten en kapok bedsteden Zuiderstraat 41, Egmond a. Zee, tel. 459 KAPSALON iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiimiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiii Grote Kerk - Alkmaar Iedere vrijdag van 2 0 juni t/m 29 aug. van 11.15-11.45 en 12.15-12.45 uur IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIII Mllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllll SIMEON TEN HOLT Doorntjes 11 - Bergen - Telefoon 3013 iiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii milium iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiii door Henk van Heeswijk HOOFDSTUK 7 Nadruk Verboden Wispelturigheid: uw naam is vrouw. i Het was niet druk op het meer. Een paar kano's dreven in de omgeving van het restaurant en enkele zeilscheepjes scheerden voor de wind weg. Hun motorboot was de enige tussen de andere vaartuigen, maar het meer was wijd en groot en soms was er in de wijde omtrek geen bootje te bekennen. Ineke lag voorover op een rustbank achter de kajuit en Ton- nie stuurde het bootje rustig over het meer. ,,En? Naar je zin?" „Verrukkelijk," beaamde Ineke, „jammer, dat ik m n badpak niet bij me heb, anders nam ik vast een duik in het water. „Dat doen we dan een volgende keer. besloot Tonnie. Ze keek hem met één oog dicht even aan en lachte hem vriendelijk toe. Na een uurtje gevaren te hebben, stuurde Tonnie de boot naar de kant en half in het riet verborgen, zette hij de motor af. Alleen het geluid van een paar meeuwen, die op en neer zwerm den boven het water was hoorbaar, voor het overige heerste er volslagen stilte. Ineke kwam overeind. „Zo, nu zal ik eens als gastvrouw fun geren en er voor zorgen, dat je niet van honger omkomt. Naar de kajuit, daar is tenminste een fatsoenlijke tafel." De broodjes waren heerlijk en de koffie niet minder. Na af loop staken ze een sigaret op en hingen lui in de rustbank, ieder aan een kant van de tafel. „Dat is voor 't eerst, sinds m'n parijse tijd, dat ik met iemand uit ben," vertelde Ineke. „Ik heb daar les gehad van een schil der, Jean heette hij. O, een aardige knul, maar hij ging zó op in de kunst, dat-ie al het andere niet zag." „Bijvoorbeeld het feit, dat Ineke Rosmalen een aardig, hol lands meisje was." „Bijvoorbeeld. Liefde was maar flauwekul. De Fransen heb ben daar zo n geijkt woord voor. Ik ben het alweer vergeten. O, we zijn overal geweest, hoor, wat een bezoek waard was. Hij was een gentleman en er was geen bezienswaardigheid of ik was er. Natuurlijk met hem samen. Hoewel niemand in Pa rijs het gek zou vinden, als je alleen als meisje ergens heen ging." „Dus je had wel een leuke tijd in Parijs?" „Nou. Maar van m'n tekenen is niets terecht gekomen. Ik heb geen talent, zie je." „En nu ben je weer thuis.'' Ze knikte en tipte de as van haar sigaret. „Ja. Aanvankelijk vond ik dat wel prettig. Vader en moeder zijn schatten. En 's winters is er in het dorp wel wat vertier. We worden altijd overal uitgenodigd en we doen ook vaak mee, met bazars en zo. Moeder zit al in alle mogelijke komité's en vader hebben ze ook al in het bestuur van een of andere vereniging gekozen. Ik weet werkelijk niet precies wat. Och, en als het me hier te stil wordt in Wilschoten, bedoel ik dan stap ik in m'n wagen tje en kar ergens heen. Af en toe heb ik er behoefte aan om mensen om me heen te zien. Dan ga ik naar Amsterdam of Rot terdam zelfs. Van beide steden houd ik." „En zomers?" „Dan is het bij ons natuurlijk mooi. Maar niets te beleven. In Klokveen is er zomers nog wat vertier ten behoeve van de zomergasten: tuinfeesten en zo. En in augustus vuurwerk. En van ons huis naar de zee is ongeveer een kilometer dus zwem ik vaak. Bovendien, als vader goeie zin heeft, gaan we met onze eigen motorboot wel eens varen. Meestal de hele dag. In mei zijn we helemaal naar Duitsland geweest: Emden. Uren varen achtereen Dat is even leuk. En toen hebben we aan boord geslapen. Onze boot is wat groter dan deze en we hebben achter de kajuit twee vertrekken: een keukentje en een nachtverblijf. Maar voor de rest In Wilschoten zijn ze achterlijk. Er is geen vereniging voor vreemdelingenverkeer en toeristen zien ze liever niet dan wel. Je zou van Wilschoten een pracht vakantieoord kunnen maken, als de bevolking een beetje wilde meewerken." „Zoals Wilschoten nu is, vind ik het wel prettig. Maar als er altijd zoveel zomergasten in Klokveen komen, dan zullen ze ook wel eens tochtjes naar jullie dorp maken, veronderstel ik." „O ja, dat zul je wel zien in het hoogseizoen: eind juli en begin augustus. Dan komen ze per fiets, bromfiets en auto en rijden het plein een paar keer rond, langs de kerk, en in het winkeltje van Siebers kopen ze ansichten om te versturen. Maar dat heeft weinig te betekenen. „Dus als je je verveelt, ga je met je wagentje op sjouw." Ze knikte, kwam half overeind en doofde het sigarettenpeuk je. Ze bleef overeind zitten en kruiste haar armen rond haar hoofd. „Daarom ben ik blij, dat ik nu een auto heb." „Heb je nog broers of zusters?" Ze schudde haar hoofd. „Ik ben de enige, en natuurlijk gru welijk verwend. Ik kreeg altijd alles, wat ik hebben wou." „Ook op de kostschool? „Nee, dat kon natuurlijk niet. Maar daar was het ook wel prettig. Ik had leuke vriendinnen. Er zijn er al een paar ge trouwd. Ik ben op de bruiloft geweest, ergens in Wassenaar, verleden jaar. En in januari van dit jaar in Nijverdal. En dan verflauwt de vriendschap." „Tja, dat gaat zo in het leven. Vriendinnen houd je niet altijd. En dan komt er onverwachts een kersverst architect uit Utrecht. Dat is weer eens wat anders." Ze lachte. „Inderdaad, dat is weer eens iets anders. De jon gens in het dorp blijven altijd op een afstand: „Dag, juffer; nee, juffer; ja, juffer." Je krijgt altijd het idee, dat ze een tik keltje bang zijn." „Wie zal het zeggen. Nou, ik ben het niet, hoor." „Nee, dat heb ik de eerste morgen al gemerkt. Ik was stom verwonderd. En later echt nijdig. Tonnie kwam overeind en keek het meisje lachend aan. „Word nog eens nijdig. Weet je, dan ben je betoverend „Ik ben verschrikkelijk gauw driftig „Ik had het over nijdig Kan ik je op de een of andere manier niet een beetje kwaad maken?" „Probeer het maar niet. Ik krab en ik bijt en ik sla." „Ik klop, ik veeg, ik zuig," vulde Tonnie aan .„Je lijkt wel een stofzuiger." „Je kent me nog niet, jochie, anders zou je me misschien met andere ogen aankijken." „Ik heb geen andere ogen, dus ik zou het niet weten, hoe ik het doen moest." Ze sprong overeind. „Vooruit, kapitein, ik heb zin om weer te varen." „Dat zullen we dan hebben, he?" Even later sneed de ranke boot weer door het water. De zon begon te zakken en de meeste vaartuigen hadden het meer al verlaten. Tonnie voer rustig verder en Ineke kwam naast hem zitten op het bankje achter het stuurrad. „Naar je zin?" vroeg hij, toen ze een poosje zwijgend naast hem had gezeten. Ze knikte. „Heerlijk. Ik geniet, zoals ik in jaren niet heb ge noten." „Nou, meisje, als je er zin in hebt, gaan we vaker samen va ren." „Misschien. Ik weet je, soms ben ik een draak heus. Ik heb je al gezegd: je kent me niet. Ik ben soms aan verschillende stemmingen onderhevig. Dat zal je wel eens mer ken. Dan ben ik ongenietbaar, zegt moeder altijd. En dat zal wel zo zijn. Nou ja op het ogenblik ben ik in een geweldig beste bui dat gebeurt me niet vaak en dat komt, omdat je me een prettige middag hebt bezorgd." „Dus eigenlijk moet ik nu het ijzer smeden, omdat het heet is, he?" lachte hij. „Om zo te zeggen: gebruik maken van je goede stemming." „Althans, als het geen misbruik wordt," antwoordde ze voor zichtig. „Je zei zoéven, dat je me wel eens nijdig wilde zien, he? Nou, dat gebeurt nog wel eens. En dan zeg je op een gegeven ogenblik: vlieg op, en dan laat je me aan m'n lot over. „Dat heeft Jean indertijd zeker ook gezegd?' „Zo ongeveer. Maar dat was geen man. Die stond met schilderijen op en ging ermee naar bed. Bij wijze van spreken. Hij wou me een keer schilderen: naakt stel je voor." „Kunstenaars zijn nu eenmaal anders dan normale mensen. 'Daar moet je niets bijzonders achter zoeken." „Nou, maar ik moest er niets van hebben. Ik zag mezelf al voor hem staan, in m'n Evaatje „En toen heb je hem een oplababber gegeven." „Een wat?" „Een draai om z'n oren, of zoiets." (Wordt vervolgd) Hollandse sperciebonen voor slechts f 0,38 per V2 kg Profiteert hiervan Prachtige bloemkool en zeer goedkoop. Ook hebben wij nog als reklame V2 kg Geschr. worteltjes 1 tezamen kg Peulen 1 f 0,50 Onze nieuwe aardappels kosten slechts f 0,15 per kg Ook hebben wij prachtige Zeeuwse eigenheimers, als meel, voor slechts f 0,25 per kg 1 kist grote aardappels inhoudende 25 kg voor slechts f 3,75 1 kg Gele andijvie f 0,25 1 Prachtige bos wortelen gratis geschr. f 0,35 Eerste soort tomaten f 0,30 per V2 kg Soeptomaten f 0,45 per kg Zomerbietjes f 0,25 per kg Rodekool f 0,25 per kg Mooie gele komkommers f 0,20 per stuk 7 Heerlijke zoete Sunkist sinaasapp. f 1, Alleen in Dorpsstraat 86 - Bergen - Telef. 2069 Waar U die heerlijke vers gebrande pinda's koopt voor slechts 60 cent per kg. Onze vers gesneden soepgroenten kosten slechts 25 cent per 200 gram Zondags zijn wij geopend ook voor geschrabde aardappels en alle kleuren Ralston sSj volop verkrijgbaar. In nx busjes vanaf 55 et w Alleen bij de VERFWINKEL Dorpsstraat 27, Bergen Dus een zomers toiletje Wij hebben een prac- tische Strapless Beha voor U, op 3 manieren te dragen Verder nog een uitgebreide keuze in de gewone Beha's, zowel voor lichte als zware figuren. Corsetten (o.a. Camp), Stepins, elastieken kousen, breukbanden en voetcorsetjes zijn ook bij ons verkrijgbaar. I LJLjf u0 -MOGISTlN-ASSOCIATIt- Hereweg 21 Ook voor strandartikclcn is het adres W. SCHOTTEN Kleine Dorpsstraat 9, telefoon 2806

De Duinstreek | 1958 | | pagina 4