seizoen oriui .11H V SEEWALD „Tonnie's opdracht" d. sfam OPENLUCHTTHEATER BERGEN 1 B. Bosma en Zn. Wasmachines Agent: E II SCHOENEN VOOR: de wandeling 't strand 't bad de sport A. KLAVER Uw kleding... en Uw portemonnee veilig N. VRASD0NK, Kleine Dorpsstraat 1f Bergen, Telefoon 2387 Wij verhuren en verkopen Slagerij Hoogvorst o O grossierderij in: „The Rhythme Stars" Hans Worst en Gerrit Grapjas Cabaret- en Showavond maar koop een GOEDE KOELKAST 45 liter inhoud f 375,- 67 liter inhoud f 487,- 90 liter inhoud f 563,- vanaf f 149»50 Machineh. „Noord-Holland" ONZE AFLEVERING en ONZE NAAM; UW WAARBORG De Wasserij van Generaties één prijs, één kwaliteit't hete jaar door. ZIJ WORDT EEN ANDERE VROUW door zooh prachtige PERMANENT van B.G.DOBBEN 100 gr. Huzarensalade f 0,35 bovenstaande uitsluitend afgehaald en a contant jjliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiMiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiii^. 0» O) I O I E 0) Q. O O Nog enkele honderden stuks Zomerjaponnen van de betere klasse tegen kapotte prijzen 19,75-14,90 en 7,95 Grote keuze in zomerrokken 9,75-7,95-5,95-3,95 Wollen kamgaren rokkenvan 28,75 nu 12,95 Dames-slips, ijzersterknu 0,69 Nylon kousen, volledig geminderdnu 1,89 Enorme keuze in badhanddoeken0,98-1,29-1,59-1,89 Half linnen theedoeknu 0,59 Flanel voor stofdoeken, 70 cm brper meter nu 0,69 Manchester jongens broeken, extra goedkoop Jongens blouses, geruit en anderevanaf 1,98 Dames blouses en pullovers1,49-1,98-2,39-2,98 Wollen Jersey dames vestennu 8,95-12,90-14,90 Heren overhemden, no-ironnu 8,48 Heren weekendshirts, spotkoopjes2,95 Dames shorts van de beste kwaliteitnu 2,95 Graslinnen lakensnu 3,45-4,75 en 6,95 Graslinnen slopennu 1,39 Pracht halfwollen deken 150x200 nu 13,95 Idem, grote 2 pers. maat 180x230 voor 17,95 Brabants bont, per meter nu 0,98 Dit is slechts een kleine greep uit de 1001 koopjes Voor betere textiel tegen lagere prijs Alles contant ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ KOGENDIJK 15 BERGEN, TELEF. 2521 alkmaar, limmerhoek 2 telefoon 0 2200 - 2543 vleeswaren, blikjes soepgroenten en tomatenpuree be etmis in 3, 4 en 5 augustus spelen 's avonds maandag 4 augustus alleen dansen voor gehuwden Dinsdagmiddag 5 augustus, 2.30 uur De vrolijke avonturen van in 4 bedrijven OUDERS, LAAT UW KINDEREN GENIETEN Entree: kinderen f 0,50; volwassenen f 1, Voorverkoop vanaf 2 augustus bureau V.V.V. Breelaan 4. oooooooooooooooooooooooooooo OOOOOOOOOO OQOO oooooooooooooooo oo OOOOOOOOQOOOOO oooooooooooooo Dinsdag 5 augustus, 8.15 uur CEES DE LANGE, Neerlands beste conferencier SELVERA'S, met hun bekende liedjes DE WAMA'S, groteske kolder FRANSKY, muzikale clown HERMAN THEUNISSEN, muzikale omlijsting Entree f 2,50 Voorverkoop en plaatsbespreken vanaf 2 augustus bureau V.V.V. Een luxe koelkast nu geen luxe meer Ruïnelaan 3 Bergen Telefoon 2514 Met speciale koeldeur voor dranken en boter, werkt geheel automatisch met binnenverlichting Kras en vlekvrij bovenblad. Laag stroomverbruik 1 Vio kw per 24 uur. 10 jaar garantie. LEVERBAAR UIT VOORRAAD SIM DS I 9 O 9 Kerkstraat 13 Telef. 2552 A.E.G., Miehle, Sarph, Ruton, Matador Hoogstraat 14 - Alkmaar GERO ZILMETA ZILVIUM WAPENLEPELS Verkrijgbaar bij: Ruïnelaan 11 telefoon 3106 Het zekere gevoel, dat U bij ons nooit teveel betaalt, heeft ons in de loop der jaree vele vaste cliënten bezorgd. Ook in de toekomst verder gaan. wfllen wij zo 16 Ook voor strandartikelen is het adres W. SCHOTTEN Kleine Dorpsstraat 9, telefoon 2806 (fry gasten 7 prima ledikanten en kapok bedstellen „DE BOOM'' Zuiderstraat 41, Egmond a. Zee, tel. 459 door Henk van Heeswijk Nadruk Verboden ,,Ik weet het niet precies meer. Ik ben woedend de deur uit gegaan en de volgende dag stapte ik op de trein en ging naar huis." ,,Echt iets voor jou. Ik neem aan, dat je meteen in het water sprong, als ik je een kus gaf, niet?" Ze keek hem even van terzijde aan. Toen legde ze zacht haar roodbruin gelokte hoofd tegen zijn schouder. ..Kun je met één hand sturen, Tonnie?" .Allicht." Waarom doe je het dan niet, sufferd?' Hij schoot in een lach, legde z'n arm om haar middel en drukte haar stevig tegen zich aan. .Omdat ik tot op dit ogenblik nog niet precies wist, wat ik aan Ineke Rosmalen had, zie je?' Plotseling maakte ze zich weer los en stond op. Ze streek haar verwarde haren wat bij en liep naar de kajuit. „O, ik ken mezelf niet meer Tonnie draaide de benzinekraan dicht en zette het stuur vast. Nadat hij er zich van overtuigd had, dat de boot niet de wal op kon varen, liep hij eveneens naar achteren, de kajuit in. Het meisje zat op de bank, kamde het haar en keek niet eens op, toen hij binnenkwam. Hij kwam bij haar zitten, pakte het spiegeltje en de kam, die ze in haar handen had en legde dat op de tafel. Toen nam hij haar zonder meer in zijn armen en drukte een lange kus op haar mond. Even lag ze willoos tegen hem aan. Toen slaakte ze een zucht en wrong zich los. „Tonnie, idioot „Sorry, Ineke, maar je bent gewoonweg betoverend." „O, ik ben in staat om je wang gloeiend rood te slaan.' Ze beefde van opwinding en leunde hijgend tegen de kajuit- wand. Maar de jongeman bleef lachen en boog zich naar haar toe, zijn wang toegewend. „Als je dan opluchting geeft, Ineke, dan mag je je gang gaan." Er ging een minuut voorbij en Tonnie hoorde haar hart kloppen met wilde slagen. Maar ze verroerde zich niet. Ge leidelijk aan kwam ze tot bedaren en het leek wel een eeuwig heid geduurd te hebben, toen ze eindelijk zei: „Ik kan het niet, lam jong, dat je bent Wat heb jij dat ik niet kwaad op je kan blijven?" Hij hief haar hoofd weer op en keek haar lange tijd aan. „Je zei, dat je wel van een spelletje hield, niet? Ik ook. Op z'n tijd. Maar die mond van jou is onweerstaanbaar, zie je? Ik ben misschien een beetje heftig geweest, sorry Zullen we het nog eens overdoen? Maar dan rustiger?" „Tonnie, als je het waagt „O, Ineke, als je me zo aankijkt met die fonkelende ogen, dan ben je om te aanbidden. Ik kan er niets aan doen. Ik riskeer het Vooruit hij strekte z'n armen wijduit -kom bij me en geef me ook een kus Ze keek he m met wijdopengesperde ogen aan. Toen schoof ze een endje terug, keek naar de tafel en pakte een der lege thermosflessen, die ze in de hoogte hief: „Als je me aanraakt, sla ik je hersens in!" siste ze. Tonnie's mond viel wijd open van verbazing. Langzaam kwam hij overeind en deed een paar stappen terug. Het meisje zat nog altijd in de hoek van de kajuit en hield het wapen om hoog. „Goeie genade," prevelde hij, meer tot zichzelf dan tot het meisje. „Ik geloof werkelijk, dat je het gedaan zou hebben." „Vast en zeker. En zet nu die motor aan en vaar terug. Ik wil naar huis." Ze keek hem nog steeds met vlammende blik aan. Tonnie slaakte een diepe zucht. Toen draaide hij zich zonder meer om en liep naar het stuurrad. Hij startte de motor, draaide de boot en gaf met grimmig gezicht vol gas, terwijl hij onaf gebroken in de schemering tuurde. Een klein half uur later legde hij aan, geholpen door een knecht. Ineke was al die tijd niet meer uit de kajuit gekomen. Maar toen de boot stil lag, kwam ze naar buiten, de picnic-mand met de flessen in de hand. Zonder een woord te zeggen stapte ze aan wal, zijn hand negerende en zonder naar hem te kijken, zette ze de mand neer en liep naar de auto. Tonnie rekende in het restaurant af en even later ging hij achter het stuur zitten en reed weg. Gedurende de rit werd er geen woord meer gesproken, doch even vóór ze 't Hooge bereikten, voelde Tonnie eensklaps een hand op z'n arm „Tonnie, stop eens even. „Waarom? We zijn er zo," antwoordde hij kort. „Tonnie, ik moet je nog wat zeggen. Toe, stop nu even.' „Nou, goed." Hij stuurde de wagen naar de kant van de weg en remde af. Toen wendde hij zich tot het meisje, dat gedurende de hele rit bij het portier had gezeten. „En?" „O, Tonnie, wat moet je wel van me denken? Ik ik schaam me zo „O, als het anders niet is „Ja, Tonnie, je bent de hele middag zo lief geweest. Eerst ,al in Groningen; overal geduldig op me gewacht. En toen op het water je o, ik vind het verschrikkelijk, wat Ik gedaan heb Ga zo niet weg, Tonnie, ik ik heb er spijt van Hij draaide zich half naar haar om en zag haar als een zielig hoopje in elkaar zitten. „Nou, goed dan, we praten er niet meer over. Zoveel had het ook niet te betekenen." Hij wilde weer starten, maar op nieuw legde ze haar hand op z'n arm. „Toe nou, Tonnie, je bent ineens heel anders. Laat het weer goed tussen ons worden. Ik Hij streek over haar hand en pakte die zacht vast. „Oké, Ze schoof een eindje naar hem toe. „Ik Ja, ik was ge schrokken. Je je gelooft het misschien niet, maar ik ben nog nooit gekust door een andere man dan m'n vader." „Het is een beetje gevaarlijk om jou te zoenen, denk ik?" Er kwam een flauwe glimlach om z'n mond, maar in het donker kon ze dat niet zien. „Tonnie, mag ik je belonen voor deze middag? Laten we dan dat éne, in de kajuit van die boot trachten te vergeten. Toen we zo samen, op dat bankje achter het stuur zaten Hij legde zijn arm om haar heen en trok haar naar zich toe. „Waarmee wil je me belonen, Tineke?" Ze hief een bevende mond naar hem op en wachtte. Maar toen hij alleen maar naar haar keek, zei ze: „Tonnie, je hebt nog wat tegoed, voor dat helpen toen, die eerste dag met m'n autootje Tonnie, moet je je loon nu niet in ontvangst nemen? Tonnie oje mag ook de rente in rekening bren gen „Ineke Toen bedekte hij haar gezicht met kussen en nadat ze de stroom over zich heen had laten gaan, trok ze nog eens zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange, brandende zoen op zijn lippen. Lange tijd zaten ze naast elkaar, de armen om elkaar heen. „Is het nu weer helemaal goed tussen ons, Tonnie? „Ja, Ineke, dat andere vergeten we dan, he?" „O, Tonnie, lieve, lieve Tonnie „Ineke van me Een half uur later reed de blauwe sportauto de oprijlaan op en Tonnie zette het wagentje even door het hek stil. Hij drukte nog even een kus op de lippen van het meisje en zei: „Tot ziens, Ineke. „Dag, Tonnie. Ik zie je morgen weer, he?" „Waar, Ineke?" ,',Op dat plekje, waar je aan het lezen was. Goed?' Hij krabde zich achter het oor. „Als ik dat maar weer kan vinden." „Nou, morgenmiddag dan, in zee. Ik ga om twee uur zwem men." „Goed, ik ben er ook. Welterusten, liefje." „Nacht, Tonnie Even later fietste hij in de donkere avond naar het dorp. HOOFDSTUK 8 Raadsels rond Ineke Tonnie zat de volgende morgen in z'n eentje aan het ontbijt, toen bakker Rijneveld de kamer inkwam om even een kopje thee te drinken. „Zo, jong, ook al uit de veren?" Het klonk een beetje spottend en Tonnie begreep het best. „U hebt natuurlijk al een schoft achter de rug, niet?" De bakker dronk van z'n thee en knikte. „En of. Om een uur of vier beginnen wij al, anders hebben we .het brood niet op tijd klaar." Mevrouw Rijneveld kwam uit de winkel, waar ze een klant geholpen had, en zei:: „Berendsma vertelde net, dat de juffer van 't Hooge waarschijnlijk omgang heeft met een jongeman.' „Allicht," antwoordde Rijneveld lachend. „Dacht je soms, dat ze verkering ging zoeken met een boerenmeisje? Tonnie verslikte zich in z'n thee en kreeg een rode kleur. De man en de vrouw dachten dat het door de mop kwam, maar Tonnie vermoedde, dat dorpelingen hem gisteren met Ineke hadden gezien. „Vanmorgen vroeg al," zo vervolgde mevrouw Rijneveld, om een uur of zes, toen Berendsma zat te melken, kwam ze langs met haar wagentje. En naast haar zat een man." „Misschien haar vader?" veronderstelde Tonnie, die zich een houding trachtte te geven. De vrouw schudde haar hoofd. „Nee, meneer Rosmalen kent iedereen. Trouwens, die zie je zelden. Wat die man de hele dag daar op 't Hooge uitvoertNee, ze hebben de juffer al vaker met hem gezien. En meestal op een onmogelijk vroeg uur." „Misschien is het een logé en brengt ze hem naar de eerste trein," opperde Rijneveld. Meer werd er niet over gesproken, maar Tonnie begreep er niet veel van. Jongedames als Ineke waren in de regel niet matineus. Wat ter wereld deed ze vanmorgen zo vroeg al op de weg? En dan nog met een vreemde kerel in haar auto? Die morgen vermaakte hij zich met een boek in een luie stoel achter de bakkerij. En na het middageten zocht hij zijn badgoed bij elkaar en stapte op de fiets. Het weer bleef schitterend en het kleine stukje naar de Groene Pol was in een wip afgelegd. Hij opende het hek van het weiland en zette zijn fiets neer. Nadat hij het hek weer gesloten had, keek hij eens rond. Het gehele weiland was gemaaid en 't gras begon al geel te worden. Er was geen menselijk wezen te zien. Vrolijk fluitend ging hij naar de zeedijk, waarachter hij zich uitkleedde. Maar toen hij naar beneden liep zag hij pas, dat het eb was en het water dus veel lager stond. Hij moest een kleine vijftig meter door d eslik lopen, alvorens hij de waterlijn had bereikt. Tjonge dat was waar ook, hier was de zee, dus hij zou rekening moeten houden met eb en vloed. (Wordt vervolgd) DORPSTR.2I BER&EN TEt 2266 Ook'speciale voetverzorging Kerkstraat 11 - Tel. 2028 Zeeweg 32, tel. 3319 500 gr Riblappen 500 gr Doorregen lappen 1 kg Doorregen lappen 500 gr Varkenslappen 500 gr Heerlijke saucijzen f 2,40 f 1,70 f 3,20 f 2,60 i 2,~ Varkenshaasjes geheel mager per stuk f 1,30 500 9r Vet spek f 0,75 500 9r Mager spek f 1,40 150 gr Ham f 0,75 150 gr Leverkaas f 0,83 150 gr Gebr. gehakt f 0,60 150 gr Tongenworst f 0,58 150 gr Hamworst f 0,55 150 gr Pekelvlees f 0,70 250 gr Metworst 1 250 gr Leverworst 1 f 1,25 dinsdagreklame 500 gr Schouderkarbonade f 2,08 250 gr metworst f 0,75 woensdagreklame 500 gr Gehakt f 1.48 (mee zaKje zout en Kruiuen; 250 gr Leverworst f 0,50

De Duinstreek | 1958 | | pagina 6