141 Reinigingsdienst: GESLOTEN K. M. GERRITSEN MEIJER Nieuwe Raad geïnstalleerd Het Dorpshuis Heropening Dameskapsalon Jacobs BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER'' BERGEN Nh. ra. J. OPlI I Jr. b.g.g. K 2208-2466 en 2638 Grundig Televisie reeds vanaf f 795,- GEMEENTE SCHOORL Met ingang van 16 september '58 zal het huisvuil weder, als nor maal, éénmaal per week worden opgehaald. De Opzichter LUCHTBALLON Vrijdagmiddag kon men in Bergen hier en daar groepjes personen opmerken, bezig met in de lucht te kijken. Er dreef een oranjekleurige luchtballon met een mandje er onder, waarin zich enkele personen bevonden, bezig een touw uit te laten, blijkbaar om contact te krijgen met iets op de aardbodem, aangezien de windrichting het gevaar mee bracht, dat ballon en bemanning naar zee zouden afdrijven. Het betrof hier de luchtballon, die 's middags te Stompetoren was op gelaten, ter gelegenheid van de herdenkingsfeesten van de polder De Schermeer. Enige tijd later is de ballon echter onder Schoorl geland. STRANDING Dinsdag 2 sept, is een botter, die zich te dicht bij de kust waagde, ter hoogte van Bergen aan Zee op een zandbank vast gelopen. Een paar andere vis sersvaartuigen poogden haar met behulp van een tros van de zand bank af te trekken, wat niet ge lukte. Eerst toen het getij op kwam slaagden zij er in het scheepje vlot te krijgen. TENTOONSTELLING In „Arti te Amsterdam wordt zaterdag 6 sept. de Najaarsten toonstelling, die tot 5 oktober open blijft. Hierbij zijn ook wer ken van Bergense schilders ge- exposeerd. Voor Bergenaren, die in Amsterdam komen, is dit een unieke gelegenheid om te zien hoe onze Bergense meesters zich vertonen te midden hunner col lega's.. Het Dorpshuis is in het leven van vele Bergenaartjes in de loop der jaren vast verbonden geraakt met het begrip: fijne clubs, waar je aa,n handenarbeid, tekenen, handwerken, muziek, ballet, timmeren enz. kunt doen. Dit kan ook nu weer. De ac tiviteiten beginnen vrijdag 19 sept. met blokfluitlessen en kleu- ter-euritmie, terwijl zaterdag 20 sept. de Dorpshuis-balletlessen weer een aanvang nemen. (Niet te verwarren met de balletlessen gegeven door mej. Rol in de meisjesschool, die niets met het Dorpshuis hebben uit te staan!) Wat zal er dit jaar alzo in het Dorpshuis te doen zijn? Voor de kleuters vanaf 4 jaar: Speelclubjes op woensdagmid dag. Kleuter-euritmie op vrijdag middag. Voor de meisjes vanaf 6 jaar: Balletlessen op zaterdagmid dag. Handwerken op woensdagmid dag. Voor meisjes vanaf 12 jaar: ..Eerste Hulp" op donderdag middag. Voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar: Handenarbeid op woensdag middag. Tekenen op woensdagmiddag. Blokfluit op vrijdagmiddag. Voor jongens en meisjes boven 14 jaar: Timmeren, boetseren, sieraden maken, linoleum-snijden, spat- werk, enz. op woensdagavond. Voor jongens en meisjes boven de 16 jaar: Vrijdagavond Instuif, gelegen heid tegen klein entree tot schaken, dammen, kaarten, pianospelen, timmeren, han denarbeid, handwerken en ge zellig kletsen. Voor ouderen: Engels voor beginners op vrij dagavond. Voortgezet Engels op dins dagavond. Bij voldoende deelname be staat er ook gelegenheid voor Franse les. U ziet, ook dit jaar weer voor ,,elck wat wils' Het Dorpshuis biedt de gelegenheid, aan U is het deze gelegenheid te grijpen. Dan is er nog heugelijk nieuws voor de liefhebbers van een goed boek. De bibliotheek van het Dorpshuis wordt heropend op zaterdag 27 september a.s. des middags van 2 tot 4 uur. Het leesgeld bedraagt voor kin deren 50 cent en voor volwasse nen 1,50 per seizoen. SCHOORL Toen burgemeester Bergh dinsdagavond na de eerste ha- merklop de raadsvergadering opende, bood de raadszaal een eigenaardige aanblik. De wet houderszetels stonden verlaten aan de rechterkant van de voor zitter, de publieke tribune daar entegen zat vol met belangstel lenden, hetgeen natuurlijk zijn reden had, daar deze avond vier leden van de raad, die tevoren nog nimmer een dergelijke func tie in deze gemeente vervuld hadden, geinstalleerd zouden worden. Het waren de heren F. Sle- king (Algemeen Belang), H. Dorre (VVD), Mr. Eecen (Schoorls Belang) en G. Louter (KVP). De voorzitter wenste allen geluk met hun benoeming als raadslid en hoopte dat het hen de voldoening zou schenken, die zij er zich van voorstelden. Moest de oude raad enkele ja ren werken onder het juk van de bestedingsbeperking, voor de nieuwe raad meende spreker, dat dit iets gunstiger zal liggen, zodat de kans niet uitgesloten is, dat verder gewerkt kan worden aan het rioleringsplan, het scheppen van parkeergelegen heid en de verdere vernieuwing van de wegen. Als eerste punt kwam na deze inleiding aan de orde, de be ëdiging van de elf raadsleden, die, ofwel de belofte volgens art. 45 van het tweede hoofdstuk der gemeentewet aflegden, hetgeen een zeer vlot verloop had, waar na kon worden overgegaan op het tweede punt, wat in belang rijkheid niets onderdeed voor het eerste, namelijk de wethouders verkiezing. Alvorens het zover was, vroeg en verkreeg Mr. Eecen het woord, die de voorzitter erken telijk was voor de prettige woor- van 15 tot en met 20 september den tot hem gesproken. Vervol gens deed spr. het voorstel één der wethouderszetels in het be zit te stellen van iemand, die niet bij de twee grootste fracties behoorde. In dit verband hield hij een warm pleidooi voor mevr. Jan sen. Vervolgens stelde de voor zitter de verkiezing aan de orde, waarna eerst gestemd werd voor de vacature Kaandorp. Met 6 stemmen voor (KVP-PvdA) en 5 tegen (Alg. Belang; Schoorls Belang en VVD) werd de heer Kaandorp wederom in het bezit gesteld van het wethouderschap. In de vacature Meedendorp bleek de uitslag eveneens 65 te zijn, zodat ook de heer Mee dendorp gedurende de komende periode weer het wethouderschap zal vervullen. Burg. Bergh sprak zijn gelukwensen uit t.a.v. de herbenoeming. Hierna kreeg de raadszaal weer het oude aanzicht terug, nadat beide wethouders hun ze tels weer hadden ingenomen. Vervolgens werden tot leden in de commissie van bijstand voor het Woning-Grondbedrijf en Gemeentewerken benoemd mevr. Jansen-Breevaart en de heren de Leeuw, Kaag en Pas toor. Als voorzitter fungeert wethouder Meedendorp. Voor het Gasbedrijf werden benoemd de heren Kaag, Seven- huysen en Dorré en voor kam- peerzaken mevr. Jansen en de heren Kaag en Sevenhuysen. Wat betreft het Gasbedrijf zal wethouder Kaandorp als voor zitter fungeren, en burg. Bergh voor kampeerzaken. Goedgekeurd werd ook het voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van een crediet van 2536,voor de aan schaffing van nieuwe schoolmeu- belen voor de openbare kleuter scholen te Schoorl en Groet, en om nu ook de jeugd eens hierin te betrekken, kunnen we ver klappen, dat er behalve meubels, ook nog een verfezel, mozaiek- dozen, trommels met klei, con structiedozen en meerdere van deze knutselmaterialen komen. Het wordt dus weer goed op de school. De rondvraag leverde nog niet veel op. De heer de Leeuw herinnerde de voorzitter nog eens aan zijn eerder gedane verzoek, namelijk een onderzoek in te stellen naar de bouw van houten huizen, ter leniging van de woningnood. De voorz. gaf als zijn mening te kennen, dat de mogelijkheid er is, dat op redelijke termijn be kend zal worden of Schoorl tot woningbouw kan komen of niet. Zo dit niet gaat, dan zal men de aandacht gaan schenken aan een andere manier. Spr. geloofde echter, dat men niet tot de bouw van houten woningen over dien de te gaan. Na nog een hartelijk woord van dank gesproken te hebben voor de prettige wijze van be raadslagen, sloot burg. Bergh deze vergadering. Zaterdagmiddag vond aan de Stationsweg de heropening plaats van de gemoderniseerde kapsalon van de heer Jacobs. Nog maar korte tijd in Schoorl gevestigd werd het deze resolute zakenman al gauw duidelijk dat de oude inrichting op de duur niet meer zou voldoen aan de eisen des tijds en dies toog hij naar Den Haag om de fa. Arch opdracht te geven voor een ont werp. Samen met de heer Proost, die als adviseur voor genoemde firma optreedt, werd een plan ontworpen dat aan het onge looflijke grensde, maar niettemin uitvoerbaar bleek te zijn. Twee volautomatisch Turbo Super kappen, (leverancier de N.V. v./h C. F. v. Dyl) bestrij ken vijf kaptafels, welke van krasvrij Formica gemaakt zijn. Daarboven bevinden zich de spiegels. Recht tegenover de entree bevind zich een luxe droogbank met twee ingebouwde droogkappen. De kleuren van deze salon doen rustig aan en werden met zorg gekozen, gead viseerd door de heer Proost. Voegen we hierbij nog de schitterende vloerbedekking, ge leverd door de fa. Nieuwland te Schoorldam, dan kunnen we u de verzekering geven dat men kan wedijveren met de best ge- renomeerde salons op dit gebied. Dat al deze hypermoderne ap paraten gepaard moeten gaan met een gedegen vakmanschap, hiervoor vind u een waarborg in het Diploma de Specialiste en Ondulation Indéfrisable Perma, uitgereikt aan de heer D. Ja cobs, op de 9e mei 1955, in Pa rijs. Vermeldenswaard zijn nog de vele bloemstukken, o.a. van de V.V.V. Schoorl, de beide mid denstandsorganisaties, het fan farekorps ,,De Vriendschap" en vele anderen. De schitterende electrische installatie is geleverd door de heer Kroon, terwijl de afvoer van de div. wasbakken resoluut werd opgelost middels een zeer lange leiding naar het gemeentelijk riool, uitgevoerd door de fa. A. Ruis en Zn. KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL EGMOND AAN ZEE ALKMAAR Huldiging Directeur Meyns Tijdens de repetitie van het fanfarekorps ,.De Vriendschap' in het verenigingsgebouw te Cat- rijp, waren we getuige van een eenvoudige huldiging van de di recteur van dit korps, de heer Meyns, die op het wereldcon cours te Kerkrade, met het har moniegezelschap „Ons Genoe gen" uit Wormerveer, een eer ste prijs verwierf. De heer Joh. de Leeuw wees er in zijn huldigingsrede op, dat het fanfarekorps „De Vriend schap" in feite een bevoorrecht korps is met zo'n groot musicus als directeur. Laten wij dit als leden, aldus de heer de Leeuw, toch waarderen en zonder uit zondering de repetities bijwonen. Met het ledental gaat het nog steeds vooruit, en vooral de D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers mhh>£i <,rWr pi/tk vaatfutr.stH'£T M HM- WN mé r mb- ié fésd */mr OMemiHsm nu té worn/f „Sy m phonie in Goud'' aiie leeftijden „Duistere Driften (Written oiTwmd) „Agent dei Apdchen (Walk the proud land) Vakmanschap JARENLANGE ERVARING Centrale Verwarming De Oliestookspecialist jeugd gaat zich steeds meer in teresseren voor de muziek, waar aan de pedagogie van onze di recteur ook niet vreemd is. Thans bezitten wij 65 leden in het korps, terwijl het tamboer korps uitgebreid ia tot 25 leden. Door gebrek aan instrumenten, wat weer het onvermijdelijke ge volg is van een tekort aan geld, moeten we nieuwe leden teleur stellen. Niettemin wordt, aldus de heer de Leeuw, alles in het werk gesteld, de nodige gelden bij el kander te brengen, Spr. schetste in dit verband de onvermoeide activiteit van mevr. Ruis en me vrouw de Leeuw. Spr. besloot zijn rede met een opwekking aan de leden, alles in het werk te stellen, de repetities voor het a.s. concours in Heiloo te bezoeken, opdat een eerste prijs voor onze dirigent de mooi ste beloning zal zijn. Hierna overhandigde spr. de dirigent een kistje sigaren, als blijk van medeleven voor het succes in Kerkrade behaald. De heer Meyns dankte de le den voor deze huldiging en drong er eveneens op aan trouw de re petities te bezoeken. Zonder uw medewerking kan een dirigent weinig beginnen. Na zijn indruk ken van het wereldmuziekcon cours in het kort gememoreerd te hebben, werd de repetitie ingezet met een pittige mars. FAMILIEBERICHTEN :xxxxxxxxx3ij| Jac. Min y rxxxxxxxxxx^ VRAAG EN AANBOD Uw familieberichten plaatsen wij gaarne in dit blad Kerkstraat 6 14 sept. NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10 uur: Ds Bekius De O.L.S. Spaansepad 11.30 uur: Zondagsschool GEBOUW „REHOBOTH" v.m. 10 uur: Ds. Tromp, Alkmaar GEREF. KERK v.m. 10 en n.m. 4.30 uur: Ds. J. A. Dragt, Nieuwer-Amstel LEGER DES HEILS zondag 12 uur: Zondagschool maandag 20 uur: Openbare Samenkomst donderdag 2 uur: Gezindsbond voor Vrouwen VERBREIDING DER WAARHEID v. Borselenlaan 2, Bergen n.m. 8 uur: Ds. J. J. Ruys NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te SchoorlDs. C. M. de Jong Zondagsschool te Schoorl 11.30 uur VERBREIDING DER WAARHEID Voorweg 47, Schoorl n.m. 5 uur HagepreekDs. J. J. Ruys GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur: Ds. L. J. Boeijinga 's Gravenzande n.m. 5 uur: Ds. A. Reen OUD-KATHOLIEKE KERK 's zondagsv.m. 8 uur vroegdienst v.m. 10 uur: hoogdienst n.m. 7 uurvespers 's woensdags v.m. 9 uurstille dienst 's vrijdags v.m. 9 uurstille dienst REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur: Ds. J. Breukink A(hJ rtR P£ DéUAf D3K. Hf ÓO£ HlfTS HOUDT 3H0U//V Hf 8PPU/4//G De ochnj> wTKhA KUP' re w KLOPT 04H (hCH\aJILLJ 8'j D[ T IfDPi TfW.- t£HoO vuHiVr ik 3FH iHfrtFHb JS VÉIÉ/UF P Vrijdag-, zondag-, dinsdagavond te 8 uur Een film met de wereldberoemde Weense IJsrevue Germaine Damar en Joachim Fuchsberger in met Susi Nicoletti, Hannelore Bollmann Hans Moser en Gunther Philipp Een flonkerend ijsfestijn vol dolle verrassingen en aanstekelijke melodieën Zaterdag-, maandag- en woensdagavond te 8 uur Rock Hudson, Lauren Bacall en Robert Stack in de aangrijpende film met Dorothy Malone, Robert Keith en Grant Williams Het verhaal van 2 mannen die hetzelfde meisje lief hadden Zondagmiddag te 2.30 uur en donderdagavond te 8 uur Een Indianenfilm maar heel anders dan U ooit heeft gezien Audie Murphy, Anne Bancroft, Pat Crowley in Het ware verhaal van een man, die alleen stond tegen het geweld der Indianen en het wantrouwen van zijn landgenoten. r IC ki IT I ALKMAAR, Spanjaardstr. 8-10, Tel. 4727-5669 y Op 19 september a.s. hopen onze V lieve ouders y en H. Min-v. d. Kamer hun 25-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Bergen Nh., sept. 1958 Kruisweg 29 Werkster of meisje gevraagd voor 1 of meer hele of halve dagen. Modern comfortabel huis, centrale verwarming. Emmalaan 5, Bergen. Werkster gevr. 1 dag of 2 ocht. p. w. H. Duits, Breelaan 23, Bergen. B.z.a. werkster, f 1,50-per uur. Br. no 2157, De Haan's boekh., Bergen Mevr. de Koning, Rondelaan 7, Bergen vraagt een net meisje voor 2 a 3 ochten den per week. Werkster is aanwezig. Telefoon 2029. Te koop: Accordeon, 120 bas piano- klavier, tegen elk aannemelijk bod, Tuin- dorpsweg 33, Bergen. Te koopt Opkl. bed m. ombouw. 2-pers. led. m. spiraal, z.g.a.n. Cocosloper 7 m. 1. 2 overgordijnen, zw. op wit, 9 m., staande schemerlamp. Dr. Heringalaan 2, Schoorl. Woningruil A'dam-Bergen (Duinstr.) Aangeb. 3e etage flat inh. kamer, slaapk., keuken, douchecel, veranda, fietsenbox, zolder. Huurprijs f 50,p. m. in Tuin straat, Slotermeer, ruim gelegen. Gevr. ruime woning in Bergen of omgeving. C. W. Schuit, Coornhertstraat 10m, Amsterdam-Sim. Te huur gevr. in Bergen, tegen begin okt. voor 7 a 8 mnd. gemeub. zomerh. of ged. van huis; bev. ongeveer woonk., 2 a 3 slaapk., keuken, V.W.. liefst badk. of douche. Omgev. v. Reenenpark, cen trum dorp. Br. 36 Oostplantsoen, Delft of tel. 01730-20390. Woningruil Groet gem. Schoorl-Amsterdam Aangeb. mooie le etage woning, bev.: 4 k., keuken, hall, waranda en zolderk. Pr. uitz., h. f 12,50 p. w. Gevr. huisje omtr. Groet. Brieven J. van Amerongen, Valentijnkade 65', A'dam-O. Woningruil Alkmaar-Bergen Aangeb. te Alkmaar, vrij huis, kamer en suite, 3slp.k., keuken, bijkeuken, stenen schuur, vrij uitzicht. Gevraagd te Bergen of Schoorl iets dergelijks. Br. no 725, bur. v. d. blad te Schoorl. Dame zoekt kamer met volledig pension ook voor de wintermaanden -a f 200, per maand. Br. no 2156, De Haan's boekh., Bergen WONINGRUIL Alkmaar - Schoorl of Groet Aan het N.H.kanaal. Vrij uitzicht. 3 sl.k. woonk., keuken en gr. zolder. Br. no 700 bur. v. d. blad te Schoorl. WONINGRUIL Aangeboden: Benedenhuis Adam O. 4 kamers, keuken, douche, tuin. Gevraagd woning omgeving Egmond, Bergen of Alkmaar. Brieven no. 720 bur. v. d, blad te Schoorl. Woningruil: Alkmaar - Bergen Aangeb. vrije woning dicht bij 't station. Gevr. woning in Bergen. Br. no. 722 bur. v. d. blad te Schoorl. Aangeb. te Alkmaar, zonnig ben. boekh., woonk., 2 slp.k badcel en schuur. Gevr. in Bergen dito of groter. Br. no 2159, De Haan's boekh., Bergen. Jong echtpaar zoekt woonruimte of zomerhuisje te Bergen. Br. no 2161, De Haan's boekh., Bergen. Vlekkenpasta K 2 r, het wondermiddel tegen vlekkenwerkt zonder kringen na te laten. FRANS POSTHUMA, drogist. Bergen Nh. Officieel erkende Grundig dealer en ser- tv,, n j Contant en termijn met bijna vice. Alle merken 1 elevisie en Radio J geen onkosten. Ruinelaan 3, Telefoon 2514, Bergen

De Duinstreek | 1958 | | pagina 2