IMMERMAN - -u Het eenvoudige jurkje MEIJER JONGBLOED Voor St. Nicolaas RALST0N-AETHR0N VERF Ongel-o-o-f-lijk zo-o-'n matras en dan voor die prijs Schrama' ITALIAANSE MODE VOOR DE NEDERLANDSE MAN jan van herwijnen 3 Boekbespreking FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD ConCCVt ^er9cr Accordeon-Orkest „Con Amore staan. De jongedame op onze illustratie weet haar keus wel te maken. Bij haar donkere haar en teint koos zij een eenvoudig wollen jurkje in zacht pastel blauw, met een leuke rolkraag. Het jurkje heeft voorts een driekwart mouw en een brede cein tuur van dezelfde stof. Alles zeer eenvoudig, maar smaakvol. Zo kan iedere vrouw haar keuze maken, wanneer zij reke ning houdt met de kleuren die haar wel en niet staan, met haar figuur, dat bepaalde eisen stelt aan het model. Laat het jurkje dan misschien wat duurder zijn dan men zich wenste, het voordeel is in elk geval dat we het graag dragen en dat het ons flatteert. Dan hebben we waar voor ons geld. :xxxxxxxxxx3^ Illcxxxxxxxxx meisje Géén schroei- of brandgevaar Prijs f 37,50 kunstenaars centrum bergen werk van Voor Schoorsteenvegen Ramen wassen en dakgoten uithalen oonmaakbeèiifjj Een nieuwe C 20 prestatiet Oersterk binnenvering bedstel, zomer- en winterkant, prima Luxe damast, en 15 jaar garantie 1 pers. C 20 bedstel 59,50, 2-pers. dito 89,en nog gratis bij elke matras een prima molton dekenHier moet U direct van profiteren, de voorraad is beperkt. Reductiebonnen slechts een week geldig! Stalen slaapkamer Wollen dekens Zijden dekens (gewatt.) Modern divanbed Matras pr. damast Wollen deken Veren bedkussen SNACKBAR AUTOMATIEK NIETS is in onze garderobe zo noodzakelijk als het een voudige jurkje, waarvan we er zelfs meer dan één nodig hebben. Dat zijn ook eigenlijk de kledingstukken die het meest gekocht of gemaakt worden, want zij maken onze da gelijkse kleding uit. Toch moeten we ook aan dit dagelijks jurkje eisen stellen, want ten slotte lopen we er steeds in rond en het kost geld om het aan te schaffen. De eisen die er aan gesteld moeten worden zijn vrij een voudig, het jurkje moet van een goede stof zijn, model en kleur moeten ons staan enhet moet ook werkelijk een voudig zijn. Hoeveel dames stellen werkelijk deze mini mum eisen? Velen zijn er, die bij het kopen van het eenvoudige jurkje slechts naar de prijs kijken, en als deze maar even een beetje lijkt, zijn ze bereid mi nimale eisen te stellen en het maar te nemen. Dit is beslist een ver keerde instelling, want zo'n jurkje wordt nooit met plezier gedragen, terwijl men aan de eigen verschijning af breuk doet, wanneer model of kleur niet TORTE* TORTE* In herenkleding geeft Italië al jaren lang de toon aan. Waarom? Omdat Italië mode brengt die mannelijk blijft. Zie deze over jas breedgeschouderd zonder watten - een forse, maar natuur lijke lijn. Gladde rug met split en "gemakkelijke" steekzakken. Eén model uit onze nieuwe "Italian Look" kollektie. vanaf f 89-- NIEUWE KINDERBOEKEN. Uitgeverij „Succes" uit Den Haag zond ons: 1. Piet Marie: Het gezellige boek voor de kleuters, 256 p. 1.50, een kostelijke verzameling spelletjes, raadsels, verhaaltjes, liedjes en knut selwerkjes voor zeven- tot tien jarigen; wie er zijn kroost mee ver rast heeft er geen kind meer aan. 2. Piet Marie: Het gezellige boek voor de jeugd van 815 jaar, 256 p. ƒ1.50; ook hier in bonte afwisseling puzzels, spelen, tekenwerk, handen arbeid, uitermate geschikt voor de kinderen uit de lagere schoolperiode en de propuberteit; beide deeltjes warm aanbevolen. Uitgeverij van Holkema en Wa- rendorf te Amsterdam liet verschij nen: 1. Nummer negen van Dick Laans bekende Pinkeltjesserie: Pinkeltje en de flonkersteen, 158 p. ƒ3.90. Nog altijd is deze serie populair en het karakter van het grappige mannetje verandert niet noemenswaard; vol wassenen zullen mogelijk tot de con clusie komen, dat de opeenstapeling van schokkende gebeurtenissen en de overdadige fantasie van de schrij ver de vertellingen al te bont ma ken kinderen denken er anders over: hun kan het niet te dol en te dwaas. 2. De deeltjes 7, 8 en 9 van de Saskin- en Jeroen-serie van Jaap ter Haar (ƒ2.75). Bokkesprongen, Met de dieren en Malle gevallen; eigenlijk geldt ook voor deze boekjes wat over Pinkeltje werd geschreven - wie ge zien heeft, hoe de zeven- tot tien jarigen er zich in verdiepen, aan vaardt ze zonder voorbehoud. Uitgeverij Van Good Zonen, Den Haag, zond ons: 1 en 2. Anne de Vries: Het boek van Gerri; Het boek van Jaap je, beide 112 p., 3.25. Telkens, wan neer ik ontdek dat een erkend kunstenaar öök voor kinderen werkt, beschouw ik dat als een symptoon van de emancipatie van het kinder boek. Zo is het ook met deze beide vertellingen voor kleuters. Ze zijn uitstekend geschreven, volkomen be grijpelijk voor zes- ëi zevenjarigen en de eenvoudige gebeurtenissen uit het dagelijks leven krijgen er glans en kleur. Tjeerd Bottema's illustraties passen wondergoed bij dit genre. 3 en 4. Ake Holmberg: Ture Sven- tten in Parijs; Ture Sventon in de woenstijn, 120 p. ƒ2.95. Twee de len van een detectivehistorie en min of meer een parodie van deze popu laire leerstof. Eigenlijk zwevende tussen de kolder, waarmee we ietwat overvoerd raken, de sprookjes en het speurdersverhaal. Daardoor wel oorspronkelijk en voor niet al te jonge lezers vermoedelijk aanvaard baar. Ondertrouwd: Bernardus Arnoldus Copini en Lida Anna den Broeder De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben op woensdag 19 nov. a.s., om 10 uur in de kerk van de H H. Petrus en Paulus te Bergen. Receptie op 19 nov. van 3.30- 5.00 uur in Huize „de Viersprong", Prinsesselaan 46, Bergen. Toekomstig adres: Stadionkade 131, Amsterdam (Zuid) Het groepscomite van de Lam- bertusgroep te Bergen maakt be kend, dat er gelegenheid bestaat Hopman J. Burgering te feliciteren, ter gelegenheid van zijn I2V2- jarig jubileum als Hop man van de R.K. Verkenners te Bergen. y De receptie zal gehouden worden Q op zondagmiddag 16 nov. van rj 3 - 4.30 uur in het nieuwe hoofd- kwartier Lijtweg 52 alhier. Voor de maand december vragen wij voor de dag een flinke juffrouw voor winkel en enkele huishoudelijke bezig heden, in klein gezin, waar huisvrouw ontbreekt. Br. no 450, bur. v. d. blad te Schoorl B.z.a. net meisje voor 2 a 3 middagen per week. Schoorl, tel. 260. Gevraagd voor direct of later een be schaafd en handig om opgeleid te worden als serveerster, leeftijd boven 18 jaar. Snackbar Schrama, O. Prinsweg 1, Bergen Nh. Banketbakkerij Koolmees-Soecker, vraagt hulp voor de feestdagen. Telef. 2385, Bergen. Biedt zich aan als werkster voor de ochtenden of de gehele dag. Br. no 2190, de Haan's boekh.. Bergen. Gevraagdwerkster voor dinsdag- en vrijdagmorgen. Mevr. Blein, Bergerweg 45 Autobox te huur, centrum Bergen, huur f 20,p. mnd. Br. no 415, bur. v. d. blad te Schoorl. Ter overname: een prima 12 bas ac cordeon (Mlïandelli). Duinweg 39, Schoorl. Te koop: jonge Goudpellen, 7 stuks met haan, tegen de leg. Adres Berken laan 22, Bergen. Tel. 02208-2264. Te koop: Zw. eik 2 faut., 4 stoelen m. bijbeh. uitschuiftafel, bekleed Velours d' Utrecht. Old Fin. Rondelaan 25, Bergen. Te koop: Goudhamsters 5 weken oud. Pension „de Berk", Russenweg 2, Bergen Te koop: Tekentafel, z. g. a. n., Land weg 25. Bergen. Aangebodengroot mahoniehouten bankstel met aangebouwde boekenkast met bijbehorend dressoir. Bergerweg 45. Op aantrekkelijke voorwaarden een huis te koop gevraagd voor bejaarde. Br. onder no. 418. bur. v. d. bl. te Schoorl Kosthuis gezocht in Bergen. Weekend afwezig. Br. onder no. 2189, De Haan s Boekhandel, Bergen. Te huur of te koop gevraagd, 4/5 kamer flat of vrijst. huis, alle moderne com fort. Brieven no. 2191. De Haan s Boek handel, Bergen. Te huur, zit-slaapkamer voor dame of heer. Rusthuis „Sans Souci", Hoflaan 7, Bergen. WONINGRUIL Aangeb. in Delft, aardig gel. ben. huis met ruim uitzicht (geen straat) 4 a 5 k., keuken m. geijser, keldertje, 2 v.w.-douche, tuin op het Z. m. achteruitgang. Huur p. m. f 64.85 (incl. glasverz). Eventueel huizen in andere plaatsen o.a. Zeist- Amersfoort-Den Haag enz. v. meerh. ruil beschikbaar. GevraagdHuis in Bergen, nu of later event, in huurkoop. Br. Oostplantsoen 30 Delft of telefoon 01730-20390. Sinds zaterdag vermist rood katertje, genaamd Dorus. J. Kieft, Notweg 11, tel. 2919. Zoek de zon op 1 met een hoogtezon. gehuurd bij Drogisterij FA. FRANS POSTHUMA geeft gezondheid en weerstandsvermogen voor de komende donkere wintermaanden Oldenburglaan 15 tel. 2716 Zilveren bedels z. a. Bello's Muntjes, Wapenhangers etc. Zilveren kinderzegelringen f 1,25 Juwelier t llOPrCIllllI S Antiquair Dank zij de constante temperatuur, voor iedere groep weefsels afzonderlijk te regelen, is schroei- en brandgevaar uitge sloten Laat de temperatuur voor U strijken en neem een PHILIPS lichtgewicht snel-strijker. Verder alle soorten wasmachines reeds vanaf f 159,'—' Wascombinaties en droogmachines in grote voorraad Ruinelaan 3, telefoon 2514, Bergen Nh. Expositie geopend 15/16, 22/23,29/30 nov. en 6/7 dec. 1958 van 14-17.30 uur Kunstzaal Rustende Jager Mosselenbuurt 12, Bergen Entree f 1,25 Aanvang 8 uur BAL NA met medewerking van Beverwijks Accordeon Orkest beiden o.l.v. A. v. d. Wolff op zaterdag 15 november as. in de Dancing van „De Rustende Jager" Schildert U het oude speelgoed, de autoped of kinder fiets, als nieuw met Keuze uit 50 kleuren, in busjes vanaf f 0,55 Ook in tube s (nieuw) schilderen zonder morsen Alleen verkrijgbaar in VERF Dorpsstraat TI - Bergen Nh. BEHANG GLAS best. uit led. tafel, 2 stoelen, nacht kastje. Mod. vormgeving 2-pers. f 172,50 met bon slechts f 162,50 150 x200 f21,50 Met bon f 17,50 1-pers met bon slechts f 15, 2-pers. met bon slechts f 17, 2-pers. m. bon extra groot f 21, 15 j. gar f 28,met bon f 25, 1-pers. f 26,50 met bon f 23,50 150x200 f 34,50 met bon f 29,50 pr. tyk f 9,met bon f 6,50 Stalen ledikanten slee, 15 j. garantie m. voetbord f 44,met bon f 39, T 't is ALTIJD IETS VOORDELIGER! FNIDSEN 109 ALKMAAR (achter de Ruïne) Erwtensoep met krabbetjes p. p. f 0,50 Zuurkool of boerekool met verse rookworst f 1,45 Nassi-goreng schotel met spiegelei f 2,50 Soepen per liter: Erwtensoep, tomatensoep f 1,50 Kippensoepf2, Specialiteit: Kip aan 't spit p. p. f 2,50 Bahmi schotel met ommelet f 2,50 te gebruiken of mede te nemen

De Duinstreek | 1958 | | pagina 3