DE DUINSTREEK her enomiiieerae iKininri s Beeldman Jos van Dijk vertelt van zijn Marokkaanse reis Klaverjasdrive in de „llmikv Tonk" Banketbakkerij Trr llurg Kuijper s Slagerij PfllH®8 ledikanten Pocket- books Vita Diepvries Kuiken C. Oldenburg Rusthuis-Pension „Klein Zwitserland Hotel voor f 4.25 De Brand in de Jonge Jan Fa. A. Kieuwland Weenerpunt F. A. MINK Ook Uw slager is Teuwisse Schoorldam AFBRAAKHOUT TE KOOP G. MELISSEN, Rijksweg 4, Schoorl 't ideale Honden en Kattebrood M. v. Teulingen - Zelfbediening Fa. A. Nieuwland Geslaagd St. Maarten Schoorl Diploma-uitreiking E.H.B.O. Schoorlse voetballer brak been Verblindend licht kost mensenlevens Verblind niet via de achteruitkijkspiegel 99 Tweede Blad vrijdag 14 nov. 1958 Donderdag 20 nov. a.s. vetnieuioè te openen. Bezichtiging van 35 uur. H. A. Dorrê „De Roode Leeuw" - Schoorl h Tel. 0 2209-252 P. TIMMERMAN U krijgt GRATIS 1 pak Appelmoes en 1 pak Patates Frites bij elk pak Speciale aanbieding: 3 blik prima Sperciebonen I 1.98 Hereweg 3 - Tel. 236 - Schoorl Voor een groot aantal geno digden hield Jos van Dijk een dezer dagen in Hotel v. d. Garde een interessante causerie over zijn reis door Marokko. 'Jos van Dijk is niet alleen een talentvol schilder doch,ook een prettig causeur. Het was in maart van dit jaar, dat deze ietwat tengere figuur, met zijn onafscheidelijke reisge noot Aart v. d. Waal het stoute plan opvatte om met hun al op ja ren zijn de M.C.-auto een trip door Marokko te maken. Laconiek werden de beide echt genoten op de hoogte gebracht van hun voornemen en niet lang daarna, omstreeks april, kon men twee M.C.-tjes zien vertrekken, met daarin de scheppers van deze gigantische trip. Eind juni keerde het team te rug in Holland, niet alleen met zich meedragend de sporen van het bloedhete Marokko, doch ook met een rijke schat aan reisin drukken. Bovendien benutte Jos van Dijk deze gelegenheid om de schilderachtigste plekjes vast te leggen op het doek. Samen met Aart v. d. Waal vervaardigde hij een film en een enorm aantal dia's, hetgeen voldoende was om aan de fam. v. d. Garde, voor wie Jos van Dijk geen onbekende is, hun reisindrukken weer te geven. Voor de heer v. d. Garde was dit weer aanleiding om hen, die hier interesse voor hadden, uit te no digen deze avond bij te wonen. Aangezien het in de bedoeling ligt van J. van Dijk, ook voor vereni gingen dergelijke avonden te ver zorgen, was deze avond tevens bedoeld om middels goede critiek, het gehalte eventueel te verhogen. Jos van Dijk schetste in het kort de geschiedenis van Marok ko, het leven van de Berbers en dat van de Marokkanen. Een film, toegelicht door Aart v. d. Waal liet ons vele punten zien, die men tijdens de zwerftocht had aange daan, waarbij vooral de rit door het Atlasgebergte en de eindeloze Sahara zeer interessant waren. Na de pauze werd een film ver toond, welke de vervaardiging van de A.V.R.O. kalender 1959 te zien gaf. Deze bestaat name lijk uit reproducties van de wer ken van Jos van Dijk. Deze film, die juist die dag getest was voor de televisie, laat ons Jos van Dijk zien, die al wandelend van het ene land naar het andere op zoek is naar schilderachtige plekjes welke als model kunnen dienen voor de kalender. Een buitenge woon goede film met als slot de vervaardiging van de kalender op de drukpersen. Aan het slot van de avond dankte de heer v. d. Garde de heren voor de prachtige en bui tengewoon geslaagde avond en wenste hen veel succes op hun verdere reizen. Burgemeester Bergh sprak als tolk van alle aanwezigen, toen hij de heer v .d. Garde en diens echt genote dankte voor de gastvrij heid, de hartelijkheid en de toe wijding op deze avond. Spreker hoopte, dat ook de volgende rei zen van Jos van Dijk op dezelfde wijze meegemaakt zouden kunnen worden. Vrijdagavond hield „Algemeen Welzijn'' in de zaal van Hotel „De Rode Leeuw" haar eerste avond in dit seizoen. Met de De clamatie van bovengenoemd stuk werd een goede greep gedaan en het is daarom des te meer te be treuren, dat de belangstelling in feite treurig was. Slechts een der tigtal personen woonden deze avond bij, maar die dertig hebben dan ook volop kunnen genieten van hetgeen de heer Van Ruiven uit Oostzaan ten tonele bracht. Voor de pauze bestonden de de clamaties uit een gedichtje van Dirk Witte „Gedenk het leven", en twee fragmenten uit het toneel stuk van Antoon Coolen „Kinde ren van ons volk". Na de pauze declameerde hij „De Brand in de Jonge Jan het bekende toneelstuk van Herman Heijermans, die de heer Ruiven karakteriseerde als een groot to neelschrijver. De declamatie vangt aan bij het verhoor van verschil lende personen door de officier mooiste StQlBH P. DUIN - SCHOORL Ons zondagskoekje is deze week: 75 cent per 250 gram Koffiekoeken 50 cent per pakje Uw aangewezen adres voor: natuurlijk per kg f 1.20 - 2'/2 kg f 2.80 Y.V.Y. GROET CAMPERDUIN 11 /2 p. Schoudercarbonade f 2,75 1 ons Tongeworst T V f0'7° 1 ons Leverkaas Tevens lamsvlees verkrijgbaar verkrijgbaar bij Boekhandel 11 KOOP het dubbel perceel Hereweg 24- 26 te Schoorl Te bevr. C. Nap en Zn. - Makelaars, Bergen van Justitie, in verband met het feit dat men Ansing Arend, een zwakzinnige broer van Jan Arend, de eigenaar van de „Jonge Jan van brandstichting verdenkt. Stuk voor stuk typeert hij de verschil lende personen die in dit verhoor betrokken zijn, op een bewonde- ringswaardige wijze. Het hoogte punt van deze avond is wel het moment, dat Jan Arend voor de tweede maal verhoord wordt en tenslotte bekend zelf de brand ge sticht te hebben, met het nood lottige gevolg, dat ook zijn doch tertje hierbij het leven liet. Een hartelijk gemeend applaus viel de heer Ruiver ten deel. het geen door de heer Maars met en kele woorden bevestigd werd. Laten we hopen dat in de toe komst de belangstelling groter wordt. Menigmaal wordt de klacht geuit, dat er in onze ge meente te weinig culturele avon den gegeven worden. „Algemeen Welzijn" is één van de weinige verenigingen, die per seizoen voor zeker drie van deze avonden zorg draagt. Toont dan ook uw belangstelling, opdat „Algemeen Welzijn" door de te geringe be langstelling niet gedoemd is haar activiteit te staken. Dezer dagen slaagde te Am sterdam voor het diploma Vakbe kwaamheid IJsbereidingsbedrijf Mevr. J. W. VrouweBening, van de Snackbar „De Kastanje boom" te Schoorl. Prijzen St. Maartensavond, kinderen boven 8 jaar le prijs, lichtje: Jannie v. Aalst 2e prijs, lichtje: Tilde Verboom 3e prijs, lichtje: Jannie Borkowski le prijs, liedje: Marietje Kaandorp 2e prijs, liedjeTineke Kosmis 3e prijs, liedjeKees Oud Kinderen beneden 8 jaar le prijs, lichtje Corrie Bakker 2e prijs, lichtje: Anneke Hoogvorst 3e prijs, lichtjeGijs Royaards le prijs, liedjeHannie Duinmeyer 2e prijs, liedje Nea Wardenaar 3e prijs, liedje: Ria Jonkers De prijzen kunnen afgehaald worden bij slagerij Kuijper aan de Duinweg 7 van vrijdag 14 nov. a.s. af. Donderdagavond vond in café Slijkerman in bijzijn van Burge meester Bergh, de beide voorzit ters van de V.V.V.'s, een afge vaardigde van de afdeling Alk maar en een lid van de Gemeen telijke personeelsvereniging, de uitreiking plaats van de diploma's aan een tiental personen, die voor de eerste keer geslaagd waren, be nevens aan een zestal personen die door het examen hun diploma weer voor twee jaar verlengd za gen. De heer Bredewout, voorzitter van de afdeling Schoorl sprak de aanwezigen toe. Het deed spre ker goed dat aan een zo groot aantal leden het diploma kon wor den uitgereikt. Een woord van dank werd gericht aan Dr Brust voor de prettige wijze van les ge ven. Als tastbaar bewijs van de erkentelijkheid der leden werd Dr Brust een boekenbon overhan digd. Ook de heer Slijkerman kreeg een woord van dank voor het steeds weer beschikbaar stellen van het café gedurende de les- avonden. Vervolgens sprak Burg. Bergh een kort woord tot de geslaagden, waarna hij de diploma's, verge zeld gaande van een persoonlijke felicitatie, aan de leden uitreikte. Namens beide V.V.V.'s sprak de heer Sleking waarderende woorden tot de E.H.B.O., die vooral gedurende de seizoenmaan den zeer actief is. Spreker sprak de wens uit, dat dit goede werk nog vele jaren doorgang zou vin den. De heer S. Opdam vertolkte in woorden de gevoelens van alle geslaagden ten opzichte van de leidinggevende figuren van de af deling. In de eerste plaats Dr Brast, die op zeer prettige wijze de theorieën doceert, waarvoor zij een boeket bloemen in ontvangst mocht nemen, en in de tweede plaats de heer Bredewout voor wie als het de E.H.B.O. betreft, niets te veel is. Hem werd na mens allen een heerlijke taart aan geboden. Na het officiële gedeel te volgde een ongedwongen sa menzijn, met schetsjes, welke door de leden zelf verzorgd werden, afgewisseld met een dansje. Tot de gediplomeerden behoorden: Mevr. Opdam-Witteveen; Mevr. Opdam-Hoebe; Mej. Hanny Riet veld; Mej. Guurtje Ruis; Mej. R. Kaandorp; Mej. A. Kaandorp en de heren S. Opdam; Th. Op dam; B. Wijnker en K. Mink. Tot diegenen die hun diploma s ver lengd zagen, behoorden: de he ren A. Sevenhuisen; H. Brede wout; Mors; H. Rossing en Mej. Nieuwland en Mevr. v. d. Vlies- Wildeboer. Van de zijde van het bestuur verzocht men ons nog mede te delen, dat deelname aan de nieu we cursus mogelijk is tot en met 20 november. Opgave hiervoor kan geschie den bij de heer Bredewout of op de cursusavond van 20 nov. Ongeveer tien minuten na het begin van de wedstrijd Texelse BoysSchoorl, kwam bij een schermutseling voor het Schoorl- doel de keeper C. Mooy in bot sing met enkele spelers, met het noodlottige gevolg dat hij zijn been brak. Nadat door de plaat selijke arts aldaar de eerste hulp was verleend is de gewonde naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd voor verdere behandeling. De wedstrijd werd afgelast. Burgerlijke Stand SCHOORL handen HAMEA-GELEIITube95ci| Denkt U daar wel eens aan, wanneer li 's avonds „op de weg zit"? „Een verblinde bestuurder is stekeblind!" roept het Verbond voor Veilig Verkeer deze week alle weggebruikers toe en dat betekent hetzelfde als: verblin ding kan Uw en andermans leven kosten. Rijden met verblindend licht bij het naderen van een te genligger is misdadig. Daarom:: DIM altijd en overal! En wordt U verblind, vraag dan door het knipperen met Uw licht om wat wellevendheid. Helpt dat niet, matig dan Uw snelheid en kijk nooit naar de lichtbron maar naar de rechter wegberm. Blinddoeken is aardig als kin derspelletje in de huiskamer. Maar op de weg is het géén kin derspel, laat staan een huiska mer. Leg dus géén (ver)blind doek om de ogen van de auto mobilist vóór U. Bedenk, dat U hem óók via de achteruitkijkspie gel kunt verblinden. Houd daar om afstand en DIM tijdig. Het Verbond voor Veilig Verkeer en iedere weggebruiker zullen U er dankbaar voor zijn. hopen wij ons >1 Aanbevelend, Mjraadfatj*/ ty>ir.T DE KOMEN VAN Schoorldam Schoorl Op zaterdag 15 november, aanvang 8 uur, onder leiding van de heer C. Visser Alleen vrijdag en zaterdag Hereweg 38 - tel. 322 - Schoorl Hypotheken. Assurantie, Levensverzekering, Brandver zekering van boerderijen. Concurrerende premie Kleiweg 5 Camperduin wij zijn ruim prima deuren, ramen, kozijnen, vloerhout en dergelijke gesorteerd in t Ook wasbakken, closets, waterreservoirs, oude stenen en tegels enz. 2 km van Schoorldam, richting Den Helder Hereweg 2 - Schoorl - Telefoon 272 Maandag 24 november 's avonds 8 uur in café Mereboer te Groet. HET BESTUUR Schoorl Telefoon 235 Laanweg 35 Schoorl perceel 24 vrij te aanvaarden, in overleg huisvesting. Telefoon 2576 - privé 2254 VOOR ELK RAAM VOOR ELKE BEURS Schoorldam Schoorl Overzicht burgerlijke stand en bevolking van de gemeente Schoorl over de maand oktober 1958, Geboren: Anna d.v. Johannes Leek en Catha- rina Veld; Annie M. d. v. Willem Min- kema en Marijtje Wildeboer; Anna A. M. d. v. Johannes C. Kaag en Nelly E. Kruijer; Tecla J. M. d. v. Gerardus Druijven en Maria Molenaar. Gehuwd: Cornelis P. Kaandorp van Zwolle met Alida M. Louwe; Hendrik Tromp van Bergen NH met Lidia Kok. Overleden: Maartje Hoogland, oud 64 jaar. Ingekomen: Gerrit Melissen en gezin van Amster dam; Teuntje C. Schepp-Goudt van Rot terdam; Joachim G. Roijaards van Am sterdam; Herman Schot van Oudorp NH; Geertruida A. Schuit van Heerhu- gowaard; Adrïanus en Margaretha de Wildt van Dordrecht; Lustje Bootsma van Haarlem; Ilona J. C. W. Bosman van Zeist; Hendrika F. Dekker-Spuij- broek van Alkmaar; Michael G. J. den Haan van Rijswijk; Adriaan J. Veenstra 1 van Arnhem; Jan M. Keppel van Wie- ringen; Cornelis van Iwaarden en gezin van Zuid- en Noordschermer; Simon Boot van Zuid- en Noordsdhermer; Klaas Veuger en echtg. van Eindhoven; Antonius J. Daniels en gezin van Am sterdam; Grietje de Geus van Oterleek. Vertrokken: Agatha M. Kaandorp naar Velsen; Cornelis van der Lee naar Zwitserland. Luzern; Jan Appel naar Duitsland, Sterb- fritz; Bauke Minkema en gezin naar Den Helder; Petronella M. Gleijsteen naar Den Helder; Sonja E. Vrooland naar Beuningen; Alida M. Kaandorp-Louwe naar Zwolle; Albertus C. Vet naar Amersfoort; Wilhelmina Hakfoort naar Arnhem; Stanislav J. F. Kozlovsky naar Amsterdam; Volkert Breed naar Amster dam; Neeltje Beemsterboer-Mak naar Hilversum; Trijntje Oud naar Zijpe; Theodora M. Hopman naar Langedijk; Marinus W. van Olderen en echtg. naar Epe; Ellen-Beatrijs van Ulsen naar Nieuwer-Amstel. Ingezonden mededeling ruw of schraal

De Duinstreek | 1958 | | pagina 7