1 3 in 1 Ho lliiiin s llookliiiiiilol IVOROL V olksmuziekschool Bergen - Schoorl Demonstratie zwemmend redden Schoorlse kleuterschool kreeg nieuw interieur FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD Openbare verkoping te Bergen INBOEDEL DE MODERNE FORTEX AUTOCOAT IS OOK ZONDER AUTO IDEAAL! ADVERTEERT IN DIT BLAD Eugène Brands, over P. ROOZING ZIJPERSLUIS Begint By uu KAPSEL EXPOSITIE: JAN VAN HERWIJNEN In on<zt Bockhandel In on%t ICantoocltoekhandcl 7n ons \Juilenhuis kantoorboekhandel en Vulpenliuis Teneinde de ouders te laten zien hoever zij zijn gevorderd en om propaganda te maken, worden een drie-tal demonstratie's gegeven. De demonstratie voor Bergen is op donderdag 27 november, 's avonds 7.30 uur in de Dancing van „De Rustende Jager". Voor Groet op vrijdag 28 nov., 7.30 uur, in de Openbare Lagere School en voor Schoorl op vrij dag 12 dec. eveneens in de O.L.S. SCHOORL Speciaal voor de Schoorlse in gezetenen werd er door de Alk- maarse Reddingsbrigade een de monstratie gegeven in de Over dekte Zweminrichting te Alk maar. Dit alles naar aanleiding van de enkele weken geleden ge houden avond, om te komen tot oprichting van een dergelijke bri gade in Schoorl. Een redelijk aan tal belangstellenden was dan ook aanwezig om eens nader kennis te maken met het praktische werk ener brigade. De demonstratie bestond uit het zwemmend redden van een drenkeling, het aftasten van een zwin, waarin zich een drenke ling bevindt en het duiken. Het viel ons op, dat zelfs de jeugd hierin goede diensten kan bewij zen, iets waarop ook de heer v. d. Grient de aandacht vestigde en de initiatiefnemers van Schoorl aanraadde, om ook de jeugdige zwemmers van Schoorl in dit werk te betrekken. Immers, bin nenkort verwacht men, dat een deel der Schoorlse jeugd haar diploma zal behalen. Na afloop werd aan de belangstellenden een kop koffie aangeboden in het restaurant en was men middels een formulier in de gelegenheid zich op te geven als lid van de brigade i.o., waarvoor naar het ons leek animo genoeg was. Ge noeg, dat wil zeggen om te be ginnen, want wil men 's zomers op het strand een redelijke bezet ting hebben, dan zullen meerde ren zich op moeten geven. Een ieder die zich hiertoe ge roepen voelt, kan zich ten allen tijde nog opgeven bij de heer Bredewout. H als briljanten Dinsdag werd de kleuterschool aan de Burg. Peecklaan opnieuw in gebruik genomen. Officieel dan, want onofficieel had Mej. Komdeur met haar kleuters de school al enkele dagen eerder in bezit genomen, wat gezien de om standigheden waaronder gewerkt moest worden, zeer begrijpelijk was. Bij deze opening waren tegen woordig het College van Burge meester en Wethouders, een op één na voltallige raad, het onderwijzend personeel van de O.L. Scholen in deze gemeente, de schoolarts Dr. Sikkema en nog vele anderen. Burgemeester Bergh heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder Mej. W. Muller, inspectrice van het kleu teronderwijs. Spreker memoreer de in het kort de gang van zaken betreffende de kleuterschool, se dert de stichting. Aanvankelijk begon dit werk in de Ned. Herv. Pastorie, om ten slotte na veel moeilijkheden te hebben overwonnen, te verbete ren door de aankoop van gron den en enkele barakken, zodat Schoorl en Groet beiden, mede door het vrijwillig beschikbaar stellen van des vakmans vrije tijd, in het bezit van een kleuterschool kwamen. Op 1 januari 1958 kon de stichting haar werk overdra gen aan de gemeente, toen een wettelijke regeling van kracht werd. Spreker bracht namens het ge hele gemeentebestuur dank aan Mej. Muller, voor de verleende medewerking bij de verbeterin gen aan de kleuterschool. Vervolgens geschiedde de ope ning niet met het traditionele kus sen met sleutel er op, doch open de de inspectrice deze school met een causerie over het onderwerp ,,Het spel en het geluk der kin deren." Alvorens hiermede te be ginnen feliciteerde spreekster het gemeentebestuur en Juffr. Kom deur met het tot standkomen van deze gezellige kleuterschool. Had men aanhankelijk graag een ge heel nieuwe kleuterschool gehad" (de barak had toch wel weer een bestemming gekregen), toen dit niet mogelijk bleek, heeft men zich verzoend met een vernieu wing binnenskamers, met dit prachtige resultaat. Hetgeen thans Mej. Komdeur ter beschik king staat, stelt haar in staat de ouders te helpen bij de opvoeding van de kleuters. In haar causerie ging Mej. Muller terug naar de tijd, dat de kinderen nog in de meestal niet al te gemakkelijke bankjes moes ten zitteriy waarbij de juffrouw toezicht hield en de tijd door bracht met het vertellen van ver haaltjes (van schrikverhaaltjes) zodat een dergelijke school toen inderdaad een bewaarschool was. De heer Fröbel bracht hierin ver andering door het spel in te voe ren. Eerst met een bal, maar la ter ook met zogenaamde fröbel- dozen, kubussen en blokkendo zen. Door het spel ontwikkelt het kind zichzelf, het initiatief en de fantasie worden groter naarmate men de kinderen meer zelf laat doen. Spreekster hoopte, dat door deze ruime school met zijn grote gelegenheid tot binnen- en bui tenspelen, veel bijgedragen zou worden tot het geluk van de klei ne mensjes. Burg. Bergh dankte Mej. Mul ler voor haar leerzame causerie. Tevens maakte spreker van deze gelegenheid gebruik om zijn dank te brengen aan de heer Verburg, die met zijn waardevolle advie zen ten aanzien van de kleuren, de school had weten te maken tot een vrolijke lichte school. In dit dankwoord werden tevens be trokken de heer Wildeboer, die met de verandering was belast, alsmede de heer Pot voor de stof fering etc. en de heer Koeten, die het schilderwerk uitvoerde. Mevr. Koeman bood namens de ouders van de kleuters Mej. Kom deur een snelkoker aan, benevens een boeket bloemen. Tot slot was het Mej. Kom deur zelf, die een woord van dank richtte tot de ouders, voor het cadeau, en het gemeentebestuur voor de verbetering aan de school. Hoetvel altijd met plezier gewerkt te hebben in het oude schooltje, was het zeer moeilijk dit schoon te houden. Thans is het zo, dat de kinderen dubbel de voeten vegen, om al dat moois schoon te houden. Na de thee was er gelegenheid om de school te bezichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Op woensdag 26 november '58 voorm. 10 uur in de opslagplaats van het expeditie-bedrijf WAAL 6 Co. aan de Karei de Groote laan 7, ten verzoeke van de WelEd. Gestr. Heer Mr. G. A. de Lange, als curator in 't faillise- ment van Mevr. A. Santing-Sy- pcrda, van de aldaar aanwezige w.o. huisameubl., eiken schrijfbur. eiken jaloeziekast, dressoir, 2 club jes, Radiotoestel (Braun) met in gebouwde pickup, ijskastje, stof zuiger, trapnaaimachine, vloer kleed, glas- en aardewerk, enz. Voorts diverse schilderijen, (o.a. Jan van Herwijnen, Colnot Sr. Mr. Vis en Pieck). Bezichtiging op de verkoopdag van 9-10 uur. D. HAASBROEK Deurwaarder, Alkmaar "What'» in a name" zei Shakespeare al, en wij zeggen het hem na, want al heet dit model een autocoat - lopend, fietsend, „brommend" of scooterend hebt U er minstens evenveel plezier van als in de auto. '*T JlliUJ'» ,-J^ fORTE* Méér nog: want deze Fortex houdt U warm en droog - overal en altijd. Modern accent, de 3-baans stiksels van boven tot onder. Echt een jas om in te leven". vanaf St. Nicolaas geschenken Kunstenaars Centrum Bergen Religieuze en profane Amerikaanse negermuziek Vrije Klaverjas - Wedstrijd Cafc „VISLUST", tel 02268-209 JPaatonspit verzorgen} KAPSALON Kunstenaars Centrum Bergen 02208-2544 BOEKHANDEL KANTOORBOEKHANDEL VULPENHUIS Telefoon 2452 - Bergen Voor service en kwaliteit, heeft U bij ons zekerheid. Ingezonden mededeling m Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig gedragen lijden, onze beste man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer Gerrit Beek in de ouderdom van 76 jaar M. Beek-Wijte M. Friedt-Beek C. Friedt G. Beek C. Beek-Oukes kleinkinderen en achterkleinkind Bergen Nh 14 nov. 1958 Dr. v. Peltlaan 10s De teraardebestelling heeft plaats gevonden op dinsdag 18 nov. op de Algem. Begraafplaats te Bergen. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik aan alle dames en heren, ook namens mijn man, mijn har telijke dank voor de hulp op 13 nov. j.l. A. Drevers-de Graaf Schoorldam, nov. 1958 B. z. a. Werkster voor enkele middagen per week. Br. onder no. 2193, de Haan's Boekhandel, Bergen. B. z. a. net Meisje voor hele of halve dagen in Winkel of Huish liefst in Schoorl of omg. Br. no. 520, bur. v. d. blad te Schoorl. Hoge bijverdiensten voor dames en heren, voor het huis aan huis bezorgen van klein formaat reclamefolders. Brieven aan postbus 2015, Den Haag Wie wil was aan huis doen voor Ver pleeghuis „Yggdrasil", Bickerslaan 3, Schoorl. Aanm. zat.avond tussen 8 en 9 u. Woningruil AangebodenCentrum Bergen, Pension- bedrijf (huurhuis). Gevraagd vrijstaande woning met flinke tuin (huurhuis) in Bergen of Bergen aan Zee. Br. no 525, bur. v. d. blad te Schoorl Woningruil Aangeboden in A dam-Z., bovenhuis bev. 3 kamers, keuken en zolder. Gevr. huis in Bergen. Br. no 530, bur. v. d. blad te Schoorl Te huur, kl. garage. Bergen (Cf 10, p. mna. Tel. 3381. Te koop i 2 z.g.a.n. warme winterjasjes, ong. 10 en 11 jaar f 20,en f 25, Wittebrood, Breelaan 80, Bergen. Te koop: een studiepiano, prijs f 75, Adr. Emmalaan 4. Bergen. Siemens Radiotoestel H 7, lichte kast, 5 luidsprekers van f575,- voor f390,-. Slechts enkele weken gespeeld. Inlichtingen Boekh, C. Oldenburg, Schoorl. Te koop: I huis met 1 ha bos en tuin grond, geschikt voor bloemist of kampeer- bedrijf met woningruil te St. Maarten. Br. no 515, bur. v. d blad te Schoorl Te koop gevr. een grote vogelkooi voor in een huiskamer. Br. no 510, bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop in goede staat zijnde butagas- geyser „Renova' Te bevr. vanaf 26 nov., Julianalaan 11Bergen aan Zee. Te koop: een Knop-accordeon 5-rijer, 120 bassen. Prima instrument. P. Roozing, Café „Vislust", Zijpersluis. Te koop: 'n houten schuur, afmeting 12x4 T/2 m2 met zolder en twee tussen schotten met pannen gedekt Vijf platen draadglas 225 x 46 cm. Schrama, Oude Prinsweg I, Bergen. Te koop: een paar z.g.a.n. lederen laar zen, m. 44. Zakendijk 31. Bergen Ter overname, goede 32 bas accordeon (Weltmeister). Te bevr. Westerweg 50, Bergen. Ter overname aangeb z g a.n Erres wasmachine met wringer. Tevens witte kinderwagen, hoog model z g a n. Adr. Sleking, Kerkbrink 8, Groet. Tinky 2-jarige gez. gesn. zw. kater, zoekt een goed tehuis wegens vertrek van gezin. Adres: Nesdijk 27, telefoon 3212 Bergen. Sinds zaterdag vermist Cypers poesje, genaamd Mausje. Breng het a.u.b. terug bij Annemieke Groot, Karei de Groote laan 66, Bergen, tel. 3210. Nu Uw handen verzorgen met, Wonder rozenglycerinecreme, het ideale middel wat probaat werkt tegen ruwe en springende handen. Geeft een blanke en fluweelzachte huid. f 1,25 per grote pot Drogisterij Fa. FRANS POSTHUMA Oldenburglaan 15 Uitgebreide sortering Zilveren bedels z. a. Bello's Muntjes, Wapenhangers etc. Zilveren kinderzegelringen f 1,25 Juwelier t lloerenhuys' Antiquair iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii met authentieke opnamen, gemaakt in Alabama, Louisiana en Mississippi door Frederic Ramsey Jr. Dinsdag 25 nov. a.s. te 8 uur in de Danszaal van De Rustende Jager Toegangsprijs: f 1,50, contribuanten KCB f 0,75 Plaatsen verkrijgbaar in de Kunstzaal 22 en 23 nov. a.s. van 2-5.30 uur en aan de zaal. iiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii met een hoofdprijs van f 50, 2e prijs f 25 en derde prijs f 10, Voor het hoogste aantal punten in 8 wedstrijden. Verder mooie prijzen voor elke wedstrijd. Op zaterdag 22 nov. Aanvang S uur in Week-ends: 22/23 29/30 november en 6/7 december van 14.-17.30 uur Tussentijds bezoek mogelijk na telefonische afspraak Deze drie bedrijven zijn in onze zaak verenigd. Zij zijn ten nauwste aan elkaar verwant, maar verschillen toch hemelsbreed van elkaar. Zij eisen dus alle drie aparte vakkennis en ervaring. Koopt U een boek voor Uw familie, vrienden, relaties of voor U zelf. Altijd een welkom geschenk I Een compleet, volwaardig boek heeft U reeds vanaf f 1,25 Vindt U een rijke sortering artikelen voor jong en oud. Enige groepen daaruit zijn: Kindergoed ó.a. spelletjes, prenten-kleur-tekenboeken, fröbelartikelen. Spelen: Schaak, Dam, Roulette, Bridge, Canasta, Scrabble, Monopoly, Poker en Dobbelstenen. Dozen Post, Foto- en receptie-albums, Bureau-artikelen, Agenda's, kalenders, schrijfmappen. Treft U een unieke collectie vulpenhouders, ballpoints, vulpotloden en vulpenetui's Elk merk (wij vertegenwoordigen er 8) is met grote zorg gekozen. Naast de fabrieksgarantie bieden wij U service door vakkundig advies, eigen reparatie- en graveerinrichting Ons gehele sortiment in alle drie afdelingen is echter zo uitgebreid, dat het vermelden van alle artikelen ondoenlijk is. Heeft U nu nog „geen idee", wat U moet geven, komt U eens vrijblijvend in onze zaak kijken, U krijgt dan zeker ideeën genoeg.

De Duinstreek | 1958 | | pagina 3