VOOR AL UW SOORTEN DRUKWERK Drukkerij C. Oldenburg Laanweg 35, Schoorl DE FOUT IN Boekhandel OLDENBURG G. CIJS Voorberg s Schoenmagazijn Balans Opruiming mooi ivoren schaakspel een stuk grond de Goedkope Groentehal Schoenen voor Halve Prijzen „De Duinstreek' Artistiek Houtwerk FAMILIEBERICHTEN Verhuisd: naar Oude Prinsweg 13 telefoon 2640 VRAAG EN AANBOD Tc Bergen, Schoorl of Egmond Pension of huis daarvoor geschikt Het is de hoogste tijd om nu een doosje Wonderpoeders" in huis te halen, HET preparaat om een opkomende griep, verkoud heid enz. te bestrijden. De Wonderpoeders zijn door hun samenstelling poeders met een wonderbare gunstige werking, prijs per doos 60 ets. Drog. Fa. Frans Posthuma Gedipl. Drogist Oldenburg laan 15 Bergen Rook onze reclame sigaren Bij Drieënhuizen kopen is altijd slagen Zaterdag 17 jan. 9 uur Balans Opruiming W. Schotten de advertentie was, 3 hollandse sinaasappels, en is gewonnen door F. v. d. Ploeg, Tuindorpstr. 33, Bergen. Dorpsstraat 86 - Bergen - Telef. 2069 Attentie leden Volksonderwijs, afd. Bergen Nh. een stoeltje en tafeltje (kleuterset) afkomstig van de oude inventaris van de Jan Hoogervorstkleuterschool en de kleuterschool „Tuin- en Oostdorp". Profileer van de vele restanten paren 1 ste klas Reparatieinrichting Casper de Jong: In het voorwoord van dit boekje zegt de kunstkenner E. R. Meyer: „Voor het beleven en aanvoelen van kunst is de kennis nodig van de ele menten waaruit het kunstwerk wordt opgebouwd: lijn, kleur en vorm; men moet iets weten van de technieken en van de verhouding tus sen kunstenaar en maatschappij, iets ook van het historische verband Wie kunst wil genieten zal enig be grip van stijlen moeten hebben om te kunnen zien waar de stijl ophoudt en waar de persoonlijkheid van de kunstenaar haar gewicht in de schaal gaat leggen en om te kunnen zien welke kunstenaars stijl hebben ge vormd." Met dit citaat is dit nuttige boekje uitstekend gekarakteriseerd. Bovendien behandelt het de perioden, die sedert de 14e eeuw tot ontwikke ling zijn gekomen. Gustav Fochler-Hauke: De aarde en haar levensvormen, dl 1, II. Een geslaagde poging om in vijfhon derd bladzijden de ontwikkelingsgeschie denis van onze planeet en haar levende have te schilderen. De schrijver, journa list en hoogleraar, verstaat de kunst, in enkele zinnen ingewikkelde tegengestelde ideeën en opvattingen te formuleren; hij trekt daarbij geen partij, maar zet objec tief die meningen tegenover elkander en hij doet dat zó boeiend, dat de lezer zijn uiteenzettingen gespannen volgt en steeds meer bevestigd wordt in zijn over tuiging: de Grote Geest heeft deze aarde geschapen en experimenteert eindeloos. Wie onzer doorgrondt de toekomst? P. E. Cleator: Wat aarde bewaarde. De auteur van dit boek over de hui dige stand van het archeologisch onder zoek is de oprichter van de „British Interplanetary Society" en schrijver van „Rockets through space" (Raketten door het wereldruim). Maar het was niet al leen de ruimtevaart, die zijn intensieve belangstelling had; hij richtte ook het oog naar beneden, dus naar de historie van de mensheid en „wat de aarde van het verleden bewaarde". Bondig en in structief vertelt hij over de opgravingen in Egypte, Azië, het gebied van de Mid dellandse zee en dat van de Maya's en Inca's uit Amerika. J, Joppe: Prisma-autoboek, Het aantal autorijders neemt toe van dag tot dag en dus ook de behoefte, de auto als gebruiksvoorwerp te leren ken nen. In dit geschrift, samengesteld in sa menwerking met de A.N.W.B. vindt iedere automobilist een vademecum van grote waarde. De voornaamste proble men, die zich voordoen bij het dagelijks verkeer worden hier besproken en zoveel mogelijk opgelost. Is het te verwonderen, dat de voetganger die dit schrijft de aan schaffing van dit boek noodzakelijk noemt voor iedere bezitter van „een wagen"? Peter Charpantier: Prisma-fotoboek. „Een praktische handleiding voor het maken van goede foto's". Aldus de uit gever. In dit zinnetje staat geen woord te veel. De vakman en de dilettant vin den er een kundige en veilige gids, die weinig theoretiseert en de practijk geen moment uit het oog verliest. En het is wel zeker, dat ieder, die de werken van de auteur ter harte neemt, er in slaagt, werk van formaat te produceren. Prof. Dr. J, H. Schuurmans Stekhoven Jr De wereld der microben in de mens Wist u, dat „microbe" een afkorting is van „microbient", d.i. „microscopisch klein levend wezen"? Het is niet het enige, dat de geleerde auteur van dit boeiende boekje u weet te vertellen. Hij behandelt de verschillende groepen van microben en hun levensverschijnselen, de mens als milieu voor microben, die on ontbeerlijk nuttig, neutraal of schadelijk kunnen zijn en in het bijzonder de laat ste groep, die de oorzaak is van allerlei ziekten. Dat de bestrijding van deze kwalen een ruime plaats krijgt, licht voor de hand. Een onmisbare beschouwing voor iedereen! Prof. Dr. P. J. Bouwman i Van renaissance tot wereldoorlog Vier eeuwen culturele en sociale ge schiedenis van Europa. Tijdperk van individualisme, dat leiden moést.naar de uitbarsting van 19391945. Een Veel omstreden visie van een bewogen mens, die niet degenereerde tot een dooie sy stematicus' en geborneerde vakspecialist. Schrijver voor een groot publiek, dat graag naar hem luistert; deze uitgave is de zevende druk na de eerste uit 1938. F. M. Dostojewski: Schuld en boete (2 dl.) Het is niet nodig, dit aangrijpende boek, een der hoogtepunten van de we reldliteratuur, te bespreken. Vermelding van een nieuwe uitgave is voldoende. Wie het niet las heeft onvoldoende ge leefd. Dr. Lastpost: Lastpostigheden „Een puzzel-oeuvre, dat bestaat uit anagrammen, geheimschriftpuzzels, her sengymnastiek, kruiswoordraadsels, leg puzzels, rebussen, rekenkundige raadsels en andere viaranten van deze aangenaam- tijdpasserende en vernuft-scherpende sport." Aan deze woorden van de uit gever behoeft niets te worden toege voegd! Dr. L. van Egeraat: Geschiedenis van Italië Jéröme Carcopino: Het dagelijks leven in het oude Rome (2 d.) De leiders van de Prisma-reeks dragen Italië een warm hart toe. Een belangrijk deel van hun uitgaven is gewijd aan dit land van natuur en cultuur in blijvende harmonie. Walter Paatz: De kunst der renaissance in Italië, M. Rostootzeff: De oude wereld, Régine Pernoud: De glans der middeleeuwen, Hélène Nolthenium: Duccento en Addio, Grimsaldi, J. van IJzeren: Geschiedenis der klassieke lite ratuur, Abel Lefranc: Het dagelijks le ven in de renaissance, Van der Meer: Augustinus de zielzorger. En nu dit nieuwe tweetal: een samenvatting van de bewogen Italiaanse historie, voor ieder die van de Romeinse kunst inderdaad wil profiteren onmisbaar, een zeer uitge breide beschouwing voor hen, die zich niet blind willen staren op de topfiguren, maar ook willen weten, wat het dage lijks leven van de familie-doorsnee uit 't oude Rome beleefde. Heel 't gezin heeft belangstelling voor Profiteert van de publiciteitswaarde die daarin gelegen is Boekensteuners, Fotolijstjes en Presse-papiers (handsnijwerk) Laanweg 35 SCHOORL Met grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Johan Hendrik „John" A. Ens-van Zanten Joh. Ens Jr. Elly en Hanneke SCHOORL, 9 januari 1959 Laanweg 39 Inplaats van kaarten Verloofd: Tiny Kager en Kees Kaandorp SCHOORL, Idenslaan 6 BERGEN, Zuidlaan 59 18 jan. 1959 Dick Eduwaard en Bess de Jager hebben de eer U kennis te geven, dat zij voornemens zijn in het huwelijk te treden, op 24 jan. 1959 des namiddags 12 uur, ten Gemeentehuize te Schoorl. Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag 2-4 uur, Hereweg 405, Camperduin, Heden overleed na een langdurig en geduldig gedragen lijden, onze lieve vrouw en moeder, mevrouw Francisca Johanna Muijtjens geb. Kubbenga op de leeftijd van 55 jaar. L. Muijtjens Fransje BERGEN, 10 jan. 1959 Zuidlaan 5 De crematie heeft plaats gehad woensdag 14 januari te Driehuis- Westerveld. Heden ging geheel onverwacht van ons heen, tot onze grote droef heid, onze lieve Zuster, Schoon zuster en Tante Neeltje Middelbeek Weduwe van H. Kneijnsberg in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam Haarlem: D. Middelbeek HAARLEM, 14 jan. 1959 Gen. de Wetstraat 16 zw. Condoleance-adres Overveen, Bloemveldlaan 81 De overledene is opgebaard in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haar lem, "bezoeken van 2-4 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 17 jan. om 1.- u. op de Alg. Begraafplaats aan de Molenweg te Schoorl. Vertrek rouwkamer Gasthuis tegen 11.15 uur DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij U onze hartelijke dank, voor het innig medeleven met het verlies van onze zuster, schoonzuster en tante Maria Roos Namens de familie, F. J. ROOS BERGEN, jan. 1959. Allen, die ons bij de jaarwisseling hun goede wensen aanboden, danken wij langs deze weg hartelijk. Wij hopen, dat 1959 voor hen en voor alle Bergenaren ook veel goeds moge brengen. Mevrouw A. Huygens-Bruynzeel Dr. W. Huygens, burgemeester Tandtechniker v/h Burg. Lovinklaan 9 Gevraagd in klein gezinnet dagmeisje boven 20 jaar. Goed loon. Werkster aanwezig. Mevr. Rosemöller, Eeuwige laan 12, Bergen, tel. 2162. Dame, 46 jaar, uit goed milieu, p.g., zoekt plaats als huishoudster in moederloos gezin of bij heer alleen. Br. no 2209, De Haan's boekh., Bergen In gezin van 2 personen meisje of werk ster gevraagd voor 4 ochtenden p. w. Adres: Mevr. Timmers, J. Tooropweg 5, Bergen. Jong meisje gevr. voor 6 ochtenden per week, voor lichte bezigheden. Hulp van werkster aanwezig. Was buitenhuis. Grafdijk, Hoflaan 10, tel. 2146, Bergen Voor direct gevraagd meisje voor hele of halve dagen, voor alle voork. werk zaamheden (kantoor en winkel). Electro Techn.- en Radio Bureau J. M. Wittebrood. Breelaan 29, Bergen. Gevr. werkster voor enkele ochtenden p. w. Mevr. Bakker, Komlaan21, Bergen Meisje z.z.g.g. in hotel, pension of een passende betrekking, Bergen-Bergen a. Zee Br. no 216, bur. v. d. blad te Schoorl Gevraagd flinke werkster voor 2 hele dagen of 4 ochtenden. Mevr. J. Worm, Nachtegalenlaantje 21, telef. 02208-2164, Bergen. Gevraagd meisje v. d. morgenuren. Wegener, Eeuwigelaan 41, telef. 2990, Bergen. Gevr. huish. hulp v. d. ochtenduren. Mevr. Kahn, Komlaan 20, Bergen. Was aan huis gevraagd. Adres, mevr. C. Blom, Houtendijk 6, Groet. (zeer oud) Te koop bij J. Visser Notweg 18a Bergen N.H. Te koop: z.g.a.n. kinderwagen, geheel uitneemb. met wandelwagen. L. Wouters Hargervaart, woonschuit ,,'t Keldertje", Groet. Te koop: partij brandhout, Iepenhout. Dorpsstraat 11, Bergen. In de kuststrook te huur, te koop of ter overname gevraagd voor exploitatie kampeerterrein of het plaatsen van zomerhuisjes. Brieven: „Mellema", Noordlaren 3. Te koop gevraagd: consumptietent, bedrijf, pand of iets dergelijks, aan strand met pachtvergunning. Br. onder no 2210, De Haan's Boekh,, Bergen. ter overname gevraagd Beschikbaar eigen middelen f 20.000.- Brieven no. 218 Bur. van dit blad Koop een Knittax breimachine prijs f 250,of een nieuwe naaimachine prijs vanaf f225,Pracht sorteringen in onze nieuwe machinehandel. Mevr. Postma, Spoorstraat 97 t.o. station Alkmaar. Welke inwoner van Bergen, die als woningzoekende op de wachtlijst bij de huisvesting in Bergen staat ingeschreven heeft interesse voor 'n goed onderhouden huurhuis in Alkmaar? Zonder woningruil mogelijk! Stelt U zich dan eens met ons in verbinding. Br. No. 2211 De Haan's Boekh. Bergen Gezin met 5 kinderen (3-12jr.) zoekt vac, adres met kookgelegenheid, liefst omg. Schoorl, van 18 juli-22 aug. '59. J. Hopman, Wilhelminastr. 121, A'dam-W. 10 Corona's 1.20 20 Senorita's 2, Probeert U eens Upperten rooktabak deze is beslist beter vanaf 0.95 Tafel- Ontbijt- en Theeserviezen glaswerk borden en schalen ver beneden de prijs Ziet de etalage Kleine Dorpsstraat 9 Tel. 2806 Zoekt hu weer de fout, dan heeft U kans dat U f 2.50 kunt winnen. Wij hebben puikbeste aardappels voor slechts f 0.15 per kg Dan voorts onze 29 ct reklame IV2 ^9 Jonathans f 0,29 E/2 kg Stoofperen F/2 kg Moesappels F/2 kg Winterwortels F/2 kg Rodekool F/2 kg Rapen F/2 kg Gare biet 1 pot Appelmoes 5 kg Zoute Appels 1 kg Mooi Witlof f 0,29 f 0,29 f 0,29 f 0,29 f 0,29 f 0,29 f 0,29 f 1,~ f 0,39 Wij hebben mooie Italiaanse Andijvie en goedkoop 3 Sinaasappels f 0,29 3 Citroenen f 0,29 Alleen in Waar je 2 ons heerlijk vers gesneden soepgroenten krijgt voor slechts f 0,25 De leden van Volksonderwijs, afd. Bergen Nh. worden hierbij in de ge legenheid gesteld, tegen billijke prijs, in het bezit te komen van Gegadigden gelieven zich in verbinding te stellen met de heer F. Nout, p/a van Reenenschool, Spaansepad 3, op schooldagen tussen 3.30-4 uur. Deze aanbieding geldt tot 1 februari 1959 daarna kan een ieder van deze gelegenheid gebruik maken, uiteraard zolang de voorraad strekt Het Bestuur Jan Oldenburglaan 7 Telefoon 2191 Het grote feest is weer begonnen

De Duinstreek | 1959 | | pagina 3