99 99 FOTOHMIJEL E Modeshow KAMPER kTcTêl Ilanieskapsalon l'rscia AM Uit de Raad van Bergen Heropening De lente is in aantocht JAARVERGADERING Verslag Museum-Commissie Agenda Fa. A. Nieuwland Foto Dick van Berge KUNSTKRING GERRITSEN Spit, Spierpijn Collecte T.B.C. De Vrije School SCH00RLSE GEMEENSCHAP „De Oude Prins" w w irlr*»lrwWw VRIJDAG 13 MAART 1959 36c JAARGANG No. 10 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De vergadering van Bergen's gemeenteraad is voor velen een verrassing geworden voor an deren een ontnuchtering. Het voorstel van B W tot het aan leggen van een „dorpsplein" en van een toegangsweg naar dit plein over de voormalige tram baan van Oostdorp tot de Bree- laan, hetwelk van de agenda der in jan. gehouden vergadering werd afgevoerd op verlangen van de uitlandige wethouder Dr. He melrijk, prijkte thans weder op de agenda met de schijn van zeker heid dat het thans zou worden behandeld en dat de beslissing daarover tot een zege voor de te genstanders zou worden. Na de laatste gemeenteraads verkiezingen heeft men in Ber gen de kreet kunnen beluisteren: „De raad is om!" De tegenstanders van het plan waren de V.V.D.-leden, daarin gesteund door de P.v.d.A.-leden en het M-blok-lid, zodat zij op 9 stemmen konden rekenen. Voegt men daar nog aan toe dat de heer Broersma in het ziekenhuis vertoefde, dan leek de kans op verwerping van het voorstel vrij aanzienlijk. Helaas het is anders verlopen dan de beste rekenaar had ver wacht. De P.v.d.A.-leden lieten de V.V.D.-leden in de steek. De V.V.D.-fractieleider, die uitlan- dig was en per straaljager naar Holland terug poogde te keren, bleef uit de raadzaal afwezig en arriveerde eerst op het gemeente huis, toen de raadsleden al ver trokken waren, zodat hij zelfs geen kans had een zijner speeches af te steken. Het voorstel van B. W. was met 10 tegen 4 stemmen aangenomen. Een Italiaan zou zeggen: Che sara sara, en wij voegen er aan toe: De weg over de trambaan naar de Fransman komt er ook! Dat is slechts een quaestie van tijd. Bergen-Schoorl N.V.V, In de volle schouwburgzaal van „De Rustende Jager" bracht donderdagavond 5 maart de to neelgroep „Puck": „Taloelah", een komische thriller van A. Rid ley en M. C. Borer. Het stuk hield het publiek tot het laatst in spanning en de toneelgroep „Puck" gaf goed spel te zien. Vooraf Aaf en Herman Bouber, Sara Heyblom, Nell Knoop en Marianne van Waveren leverden sterk spel. Dat dit door de toe schouwers gewaardeerd werd, toonde het daverend applaus aan het slot van de avond. Dit is de tweede en laatste avond, die de Kunstkring Bergen- Schoorl N.V.V. aan haar leden in dit seizoen aanbiedt. Beide avonden waren een succes en zo kunnen dan de bestuurders dezer jonge kunstkring vol goede moed gaan werken voor een volgend seizoen. In het afgelopen seizoen heeft de Kunstkring Bergen- Schoorl N.V.V. haar bestaans recht bewezen. WEKKERS Elk jaar is weer een van de eerste lenteboden in Bergen de bloembollententoonstelling in de Van Reenenschool. Dit bloemen- feest toont de resultaten van de zorg, die kinderen en ouders heb ben besteed om de bloembollen in de winter zo mooi mogelijk op te kweken. Dit jaar waren de witte en rode hyacinthen opvallend mooi. Bij de paarse crocussen zag men enkele zeer rijk bloeiende toeven en de gele trompetnarcis sen en witte- en gele trosnarcis- sen stonden er fleurig bij. De ouders konden er met hun trotse spruiten woensdag 4 maart, des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 8 uur (speciaal voor vaders) de bloemenweelde uit alle klassen komen bewonde ren en zoals gewoonlijk werd van deze gelegenheid druk gebruik gemaakt. Hier volgen de namen der le, 2e en 3e prijswinnaars: Klas 1trosnarcissen: le prijs: Guurke Smit 2e prijs: Ewald de Jong 3e prijs: Carla Raams Klas 2, Trompetnarcissen: le prijs: Koert Guermonprez 2e prijs: Erik Schurer 3e prijs: Joke Zweep Klas 3, witte hyacinthen: le rVis: Steven Schurer 2e prijs: Martijn van Schaik 3e prijs: Jan Bak Klas 4, rode hyacinthen: le prijs: Astrid Krijt 2e prijs: Ena Govers 3e prijs: Maarten Mulder Klas 5, gele trosnarcissen: le prijs: Dik Blokker 2e prijs: Rob Versteegh 3e prijs: Nannie Zeiler Klas 6, paarse crocussen: le prijs Hanneke Bouma 2e prijs John Ton 3e prijs Miek.e v. Nieuwboer rLl Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, Afd. Bergen Op 5 maart jl. heeft de jaarver gadering van de U.V.V. afd. Bergen in de Rustende Jager plaats gevonden onder voorzit terschap van Mevrouw A. Huy- gensBruynzeel. Een veertigtal vrouwen was aanwezig. Bij haar openingswoord wenste de Presidente de twee door ziek te afwezige bestuursleden, Me vrouw Diesfeldt en Mevrouw Prins, een spoedig herstel toe. De presidente gaf een over zicht van het werk dat in 1958 was verricht en van hetgeen voor 1959 in voorbereiding is. Deze maand werd begonnen met de algemene bejaarden en quête in Bergen, waaraan 25 U.V.V.-sters medewerken. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" Op verzoek van het Comité voor Ouden van dagen, dat een nieuwe Sociëteit voor Bejaarden heeft geopend, hebben een 20-tal medewerksters op zich genomen afwisselend op te treden als gast vrouwen in de sociëteit voor man nen en vrouwen. In de loop van deze maand zal ook de Simavicollecte ter hand genomen worden. Het stemt tot dankbaarheid en vreugde dat de capaciteit van de U.V.V. zo groot is, dat al dit werk tegelijk uitgevoerd kan wor den. Door de Minister van Maat schappelijk Werk is aan het Hoofdbestuur van de U.V.V. verzocht aandacht te schenken aan het vraagstuk van huishou delijke hulp bij bejaarden. In het komende jaar zal deze aangelegenheid ook in Bergen aan de orde komen. Het financiële verslag over 1958 werd goedgekeurd, nadat de kascommissie een gunstig rapport had uitgebracht. Ingevolge de bepaling in de statuten, dat een bestuurslid niet langer dan 6 jaren achtereen zit ting mag hebben, was bij de be stuursverkiezing Mevrouw van Alphen niet herkiesbaar. Aan de beurt van aftreden wa ren Mevrouw Huygens en Me vrouw Prins, die herbenoemd werden, terwijl Mevrouw Krijgs man als nieuw bestuurslid toe trad. De secretaresse, Mevrouw Kerkmeer, zal voorlopig de func tie van vice-presidente vervullen. Daar Mevrouw Van Alphen hoofd van de wijkleidsters blijft en het Inlegvel in Raad en Daad blijft verzorgen, zal er een nau we band tussen het bestuur en deze zo gewaardeerde mede werkster blijven bestaan. Zeven nieuwe medewerksters werden geïnstalleerd. Zij ontvin gen hun insigne en voor ieder van hen had de presidente een toepasselijk woord van waarde ring. Een bizonder punt van behan deling was de „one in five-actie." Over geheel Engeland wordt deze actie door de organisatie der Vrouwelijke Vrijwilligers uit gevoerd en wanneer dit plan in Nederland wordt overgenomen zal het de „Veiligheid-actie" ge noemd worden. Deze actie heeft ten doel de huismoeders voor te lichten over de maatregelen, die thuis geno men kunnen worden tegen de ge- ettcoteji toegangsbewijzen aio WEGENS VERBOUWING Televisietoestellen varen van atoomexplosies. Er zijn vele middelen waar door in de omgeving van een atoomexplosie de nadelige gevol gen daarvan belangrijk kunnen worden beperkt. En het is ge wenst dat de bevolking daarover wordt voorgelicht. Het is niet juist, te geloven dat men t.o.v. alle gevolgen machteloos staat. In de koude-zenuwen oorlog, die thans gevoerd wordt, is een goed afweermiddel: de zenuwen de baas blijven. Dat ka,n men bereiken door de gevaren onder het oog te zien en de maatregelen, die er tegen kun nen worden genomen, rustig te bespreken. DE SUPERMAID Het is in de eerste plaats de vrouw, die door handelend op treden haar gezin kan bescher men en paniek kan voorkomen. Om alle vrouwen te bereiken en rekenende op hun babbelzucht wordt het voldoende geacht van elke 5 vrouwen er 1 grondig voor te lichten. Mevrouw Huygens en Me vrouw Fontein, die de eerste be spreking over deze actie met af gevaardigden van de Engelse Vrouwelijke Vrijwilligers bij woonden, deelden mede, dat hier voor thans ook in Nederland een landelijke organisatie voorbereid wordt. De reacties der aanwezigen waren verschillend, doch men was over hetalgemeen van me ning, dat dit plan vele goede kanten heeft en dat de U.V.V., die tot haar taak heeft in nood en ter voorkoming van nood te hel pen, zich hier achter kan stellen. De middag werd besloten met een geanimeerde gemeenschappe lijke thee. De Museum-Commissie te Ber gen heeft aan de Raad der Ge meente haar verslag over 1958 uitgebracht. De samenstelling de zer commissie is in het verstreken jaar onveranderd gebleven. Het aantal bezoekers bedroeg 1985, tegenover 1838 in het daaraan voorafgaande jaar. Over de oor zaken van dit stijgende teken van belangstelling, zulks in verband met het feit dat toch in 1958 het aantal gasten in Bergen, alsmede het aantal verblijfnachten, bedui dend achteruit liep, wordt door de commissie niet gesproken. Van belangstelling anderzijds getuigde eveneens het aanbieden van geschenken ter plaatsing in het museum, door een viertal da mes en heren, welke in dank wer den aanvaard. De platenverzame ling vermeerderde door aankoop van een tweetal schetsen van Mevr. Reitsma-Valenqa bene vens een tweetal houtsneden van Mevr. Marijcke Visser. Dank zij de medewerking van B. W. komt er op de zolder een betere gelegenheid tot étaleren der in het vorige jaar gedane aankopen. Uit dit alles blijkt dat het Gemeente museum zich ontwikkelt tot een levend bezit. Uit het bijgevoegde Financieel overzicht der penning- meesteresse blijkt, dat het saldo bij de Amsterdamse-Bank op 31 december 1958 900,19 bedroeg. Egène Brands, Amsterdams kunstschilder, opende de tentoon stelling zijner werken op zaterdag 21 februari in de kunstzaal van „De Rustende Jager" in propria persona. Des avonds om negen uur hield hij een gramofoonplaten- voordracht over „Facetten der exotische muziek," waarin een opname uit het oerwoud der Amazone werd gevolgd door Koppensnellers-muziek uit Cen- traal-Borneo. Daarna volgde een reproductie van de bespeling der Heilige trommen door negers van de Yoruba-stam uit Nigeria; ver volgens werden Worksongs van veroordeelde negers uit het Mis- sissippi-gebied in de Ver. Staten gereproduceerd, om daarna zijn gehoor te vergasten met zigeu ner-opnamen uit Roemenië en Frankrijk, waarna met religieuze en klassieke muziek uit India be sloten werd. Zoals de muziek was. zijn ook de werken van deze artist, anders dan die van anderen. De huis aan huis collecte, die van 27 maart gehouden werd ten bate van het N.V.V. t.b.c.- fonds heeft dit jaar 573,71 op gebracht. Hartelijk dank aan alle gevers, die met hun milde gaven dit mooie doel wilden ondersteu- Sanitaite-instalLüês Fa. A. J. COPPENS:& Zn. De Vrije Schoorl te Bergen is een van de ruim 60 scholen over de gehele wereld verspreid van de internationale schoolbe- weging uitgaande van de paeda- gogiek van R. Steiner. Deze paedagogiek wil het kind niet „een in hoofdzaak verstan delijke kennis bijbrengen. Zij streeft ernaar zijn volledige men senwezen tot harmonische bloei te brengen. Het brede inzicht, de warme belangstelling, de gezonde wils kracht die hiervan een natuurlijk gevolg zijn, zullen elk kind later helpen, de voor hem passende studie of andere arbeid, vol en blij tegemoet te treden. Waar ons vaak verzocht wordt, om nog in hogere klassen kinderen op te nemen, moet hier met nadruk gezegd worden als ervaring uit de practijk van dit onderwijs dat deze wijze van onderwijs juist vanaf het aller eerste begin, van het allergrootste belang blijkt te zijn voor de ver dere ontwikkeling van het kind. Verdere inlichtingen worden u aan de school graag verstrekt. Dinsdagmiddag 3 maart was er gelegenheid de algeheel gemoder niseerde en uitgebreide dames kapsalon van de heer Ursem te bezichtigen. Het is in zijn soort een juweeltje geworden. De ruim te is zo ingedeeld, dat men er 14 dames tegelijk kan helpen. Tij dens de behandeling zitten de dames in moderne fateuil-stoelen of op de heerlijk gemakkelijk zit tende droogbak, en beide zijn in vieux rose en wit gehouden. Het schilderwerk is in bijpassende pasteltinten en het behang in licht-kleurig streepdessin. Het houtwerk is vrij licht, terwijl het donkere linoleum voor een ste vige en vaste ondergrond zorgt in dit licht-kleurige geheel. De spiegels vergroten nog de indruk van ruimte. De moderne neon- van 13 maart t/m 21 maart 1959 Vrijdag, 13 maart Open Deur Kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk spr. Ds. Ver stoep van 8-9.15 uur. Klaverjasdrive, uitg. van de v.v. Duinranders, cafe Slijkerman, 8 uur. Zaterdag, 14 maart Turnuitvoering, uitg. van de gymnastiekver. „Olympia", zaal Atsma, 7.30 uur. Zaterdag, 21 maart Open Bridgedrive, zaal „De Roode Leeuw" 8 uur. Aanmelding voor deelname t/m 20 maart, Hereweg 135 plafondverlichting zorgt voor overvloedig licht en de moderne olie-kachel voor de juiste tem peratuur. De luxoplex markies vormt een goede afsluiting tussen de werk- en wachtruimte en be schermt tegen eventuele tocht bij het opengaan van de buitendeur. Vele bloemstukken getuigden van hartelijk medeleven met de ondernemende en gelukkige eige naar van deze modernste kapsa lon boven het IJ. Zaterdagavond werd in het ho tel „De Oude Prins" door de kla- verjasclub van die naam een drive gehouden, waar de oude gezellig heid en het bekende animo weer in volle mate aanwezig waren. Het klaverjasspel mag in de laat ste maanden ietwat aan belang stelling hebben ingeboet, zodat de beide clubs die een voetbalnaam dragen zich genoopt zagen op de aan hen toegewezen data verstek te laten gaan en de pas opgerichte Ruïne-club op dezelfde avond waarop zij gesticht werd weder in elkaar stortte om aldus als ruïne in de geschiedenis voort te leven. De Oude Prins handhaafde haar oude roem, en bood aan de spelers een genoeglijke avond, die nog lang in de herinnering zal blijven hangen. De uitslag was als volgt. 1 Morauw-Burgering 5035 2 Min-Min 4952 3 Veldman-Veldman 4950 4 dames Schekkerman- Morauw 4924 5 mevr. Kieft-Timmerman 4876 6 Lau v. d. Berg- Dik Schekkerman 4782 7 C. Bakker-v. Al'fen 4713 8 Bot-v. d. Plas 4633 9 dam. v. Alfen-Houben 4615 10 S. Stam-Louwe 4478 Marsenprijs: Lau v. d. Berg- Dik Schekkerman: 4 marsen. Troostprijs: Kager 3577. ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueekttod DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ulv bezoek zal zeer op prijs gesteld worden. van onze geheel gemoderniseerde op donderdag 19 maart 1959 i des n.m. 3 uur. breelaan 13 - Telef. 2001 Bergen Nh. (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met telefoon 2331, Bergen voor onze exclusieve te Alkmaar in hotel Victory op maandag 16 maart 1959 's middags 2.30 uur en 's avonds 8 uur; te Bergen in hotel De Rus tende Jager op dinsdag 17 maart 1959 des avonds 8 uur; te Castricum in hotel Kornman op woensdag 18 maart 1959 des avonds 8 uur; te Middenmeer in hotel Smit op donderdag 19 maart 1959 des avonds 8 uur. Tijdens de shows te Alkmaar, Bergen en Middenmeer toont onze heren mannequin Rob U enige snufjes uit onze exclusieve heren collectie. Entrée-bewijzen zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de zaal en aan onze kassa a f 1,50 per persoon (inclusief thé of koffie complet) ALKMAAR LANGESTRAAT 16 18 Dames- en Herenzaak enkele nieuwe overjarige te koop tegen SPECIALE PRIJS Technisch bureau Gediplomeerd monteur Laat 205 Alkmaar Telefoon 6569-6731 Naast nieuwbouw C. 6 A. met droge handen doet U de vloer, plafond en wanden. Verkrijgbaar bij: All I A U r D Ruïnelaan 11 .KLAVER BERGEN Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 (advertentie) DaoaaoaaiJaDDaDDaDDaDDDau WIJ VERZORGEN DE GEHELE STOFFERING VAN UW WONING, KEURIG EN BILLIJK. |gr LEVEREN DE NIEUW STE WONINGTEXTIEL EN OOK ALLE M0- DELLEN MEUBELEN Schoorl Schoorldam BERGEN 15 maart Dr. ELZENGA, Telefoon 2021 v. Reenenpark SCHOORL-KOEDIJK 15 maart Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1