Zigeuners veroveren Egmond aan Zee Moeder BRILLEN voor SCHOORL Mn Opt* Pastoor BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. V.H.M.O. Gemeente Alkmaar Een eigen zaak beginnen (V) 1» Inenting tegen pokken 2* Inenting tegen kinderverlamming DE GULDEN KETEN DE GULDEN KETEN DE GULDEN KETEN FILM NIÉUWS KERKDIENSTEN BABYDERMKrzzeaelpf VER WARMING SPORTNIEUWS GEMEENTE BERGEN Nh. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken op dinsdag 21 april te 16 uur precies in het gemeentewijkgebouw, Karei de Grootelaan 27, alhier. De controle op de reacties zal plaats heb ben op dinsdag 5 mei 1959 op dezelfde tijd en plaats. De bij de geboorte-aangifte verstrekte inentingskaarten dienen bij de inenting te worden medegebracht. Op woensdag 22 april 1959 wordt begonnen met de eerste inenting tegen kinderverlamming van de kinderen, geboren in 1958. Tevens zullen op deze dag voor de tweede inenting tegen kinderverlamming worden opgeroepen de kinderen, geboren in 1945, 1946, 1947, 1 <348. en 1949. Zitting vindt plaats in het Sintjansgebouw, Dorpsstraat 26, alhier, van 8.30-12 uur en van 14-17 uur. De oproepingen hiertoe zullen de ouders of verzorgers van deze kinderen één dezer dagen bereiken. Bergen Nh., 14 april 1959 Burgemeester en wethouders van Bergen Nh., Dr. W. Huygens, burgemeester W. de Vries, secretaris met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Czardas langs de duinenrand.^3 Dajos Anescu als primas. Ieder jaar staat men in Eg- mond aan Zee weer verbaasd over de aankleding, de vondsten en de prestaties der muzikale Eg- mondse jeugd. De schakeringen zijn steeds weer verrassend en velen vragen zich af, hoe dit alles in één winterseizoen kan worden De eerste uitvoering op zaterdag 11 april. Toen het doek open gleed, klonk fier en daverend de her kenningsmelodie: „Hongaria". Met een vaart, die nauwelijks denkbaar is, toverde dit zigeuner orkest bruisende melodieën uit accordeons en wondere violen. Daar klonk de beroemde wals ingestudeerd. Waar nog bijkomt dat er van de vroegere medevier- kers maar weinig zijn overgeble ven. Het moet ons van het hart, dat dit nieuwe orkest het vorige weer verreweg overvleugelt. Het getuigt tevens, dat de dirigent het ook ditmaal weer aan het goede eind had. Fris bloed komt ieder orkest ten goede. De besten zijn gehandhaafd en tal van talent volle leerlingen zijn nu naar vo ren geschoven. Wat niet voor mogelijk was gehouden is hier ge- beurd. Het gehele orkest in de traditionele Zigeunerkledij gesto ken. Bergen werk zijn hiervoor verzet en kosten nog moeite ge spaard. Het is ook niet te verwonderen dat dit programma naar elders zal worden overgebracht, o.a. op 25 april te Heer-Hugowaard. De ouden van dagen als gasten. Het is traditie geworden dat de Muziekschool haar generale re petitie houdt voor de bejaarden van Egmond. Ze zijn er o zo dankbaar voor. Dinsdag 7 april hebben wij eens een kijkje geno men. Achter het gesloten doek was alles een en al bedrijvigheid. Wij hoorden namen noemen van medewerkers die met hart en ziel aan dit programma meewerken. De heer en mevr. v. d. Vet en Toon Zwart. Geopend door de voorzitter, burgemeester Niele, was er al dadelijk een groot con tact met de bejaarde bezoekers. Hoe zij genoten hebben kwam wel tot uiting in het spontane ap plaus na ieder nummer. Na af loop werd de dirigent van alle kanten de handen gedrukt met de uitroep: „tot het volgende jaar!" van Emmerich Kalmann: „Die Czardasfürstin". Ons bloed werd onrustig en wij wilden meevieren dit Hongaars temperament. Dajos Anescu liet zijn vedel zingen als in zijn jonge jaren. Wij hoorden deze violist in de dertiger jaren vele malen in het oude hotel „Nassaubergen" te Bergen aan Zee en wij mochten constateren, dat hij nog niets aan kracht en temperament heeft ingeboet. In tegendeel, onstuimig triomfeerde „A la Zingara!" Nog was het niet genoeg in deze periode ge naamd: „Het Zigeunerland". De zigeunerzanger Mario Tönescu schitterde in „Komm Zigany", het wereldberoemde lied van Kölmann uit de „Grafin Mariza". Toen het zigeunerorkest dit lied besloot met een spontane Czardas waanden wij ons in de Puszta. Voorwaar een prachtig begin. Alle medewerkers in dit Cosmo- politain-orkest gaven zich ten volle en een compliment onzer zijds is zeer zeker verdiend. Weense klanken. Wij hebben zelden een avond meegemaakt waarin het program ma met zulk een vaart gebracht werd als door dit Zigeunerorkest. Het doek ging nauwelijks dicht en reeds zweefden Weense melo dieën door de zaal. „Tango- Tango", Een keur van melodieën werd meesterlijk gebracht door dit A-orkest, waarbij bijzonder het spel der beide meisjes accor deonisten opviel. Trouwens de gehele begeleiding was prima, evenals het prachtige spel der violisten. Wie ooit in Wenen is geweest kent het vermaakcen- trum „De Prater!" Welnu, de wals „Wiener Praterleben" was weer één der successen van deze kostelijke avond. Zelfs de castag netten ontbraken niet. Onze zigeunerzanger zong met veel weemoed: „Grüss mir mein Wien". Gevoelvol begeleid door het orkest. Het Jeugdorkest. De bloeiende muziekschool had nog meer pijlen op de boog. Een jeugdorkest verscheen ten tonele. De directie werd nu gevoerd door de jonge violist Kees Dek ker. En hoe? Het viel ons op dat deze muzikale jongen geheel in de lijn van zijn leermeester werkt. Rond het kampvuur. De grote toneelverandering voor dit prachtige en romantische spel der jeugd werd zeer snel vol tooid. Een echt kampvuur, ster ren aan de hemel, zingende cow- boytjes in originele cowboy- kledij gestoken. Een feest van blijheid en vreugde. Plotseling stop en daar stond Dajos Anescu, de zwervende zigeuner, nu eens niet met zijn vedel, doch nu met een moderne banjo en liet wa rempel de zaal zingen, zoals maar zelden gehoord wordt. Onver moeibaar leidde hij zijn schare naar het land der prairies. Even ging het doek dicht. Kampvuur weg en daar stond een poppendoos met de jongste leerling „Nettie de Vries", 6 jaar oud. Deze kleine soliste bracht iedereen in verrukking. Alsmede de piepjonge vioolsolisten. Het geheel dwong ieders bewonde ring af. Werkelijk een hoogte punt in deze prachtige avond. Het zigeunerorkest besloot het eerste deel van deze avond met de prachtige wals van Franz Lé- har „Zigeunerliebe" en de geest driftig gespeelde „Balaika", een fantasie over russische zigeuner melodieën. Een compliment aan het strijkers-corps. Na de pauze kwam het werk stuk van de heer v. d. Net ten tonele. „Doornroosjes Bruid vaart", De muziek van Rhode werd hierbij zeer mooi uitge voerd. De kleine Nettie danste gracieus op een wals van Weber en de violisten Herma en Arjan speelden met overtuiging „Anje lieren" van de dirigent. Twee lieftallige meisjes sloten dit ge deelte af met de „Zwarte Zigeu ner". Het Jeugdorkest presenteerde zich ten tweeden male en ook nu werd het weer een geestdriftig musiceren onder Kees Dekker en het piano-duo Voets. Een prachtige „Serenade" van Toselli; een vrolijk „Tiretomba", werd gevolgd door een zeer mooi gezongen „Gondellied" van Strauss. Dan kwam het: „Wals- duivels". Prachtige walsen van Waldteufel. De zaal kwam in be weging. Het kon niet op. „Vida" van Malando! Malando zelf zou er jaloers op zijn. Besloten werd met de Zigeunermars: „lm Zigeu- nerlager". De zaal was opgetogen. Het werd een ovatie. De mannen van de pers drukten Dajos Anescu de hand. Bij monde van Kees Dek ker werd de dirigent een met de hand gemaakt koperen klokje aangeboden. Waarna de heer Vuil namens de ouders de leraar bedankte voor het gebodene. Dajos bedankte hierna met een enkel woord en deed een beroep op de ouders, de kinderen tot nog grotere daden te inspireren enhemzelf vooral rustig te laten werken. Vermelden wij nog dat de mu ziekschool 250.— afstond aan het Televisie-Comité. moderne verlovingsringen ,Op leven en dood" (Monkey on my back) Was „The man with the gol den arm" de eerste film welke zich met het probleem van de morfinisten durfde bezig te hou den, geschreven als een denk beeldig verhaal, zo wordt in „Op leven en dood" het levensechte verhaal gespeeld van de thans nog in leven zijnde Amerikaanse Weltergewicht Bokskampioen Barney Ross. Cameron Mitchell en Dianne Foster spelen de hoofdrollen in deze film, die op niets verhullende wijze de enorme lichamelijke en geestelijke ellen de toont, waarin de verslaafde aan morfine steeds meer verwik keld raakt. „Vlucht naar Hongkong" (Flight to Hong Kong) Men kan er gerust op vertrou wen dat een film die Rory Cal houn bij zijn credits heeft, een avonturenfilm is. Zulks is ander maal het geval in „Vlucht naar Hongkong", waarin Rory Cal houn de rol van diamantsmokke laar speelt, die opgejaagd wordt enerzijds door de internationale politie en anderzijds door het in ternationale syndicaat waarvan hij deel uitmaakt, omdat hij het syndicaat bedrogen en bestolen heeft. Een avonturenfilm van de goe de soort dus, die een dubbele at tractie ontleent aan het feit, dat de spannende en sensationele ge beurtenissen zich afspelen in Hongkong, Macao, Honolulu en San Francisco, door regisseur Jo seph Newman inderdaad werden opgenomen in al deze plaatsen, wat toch weer een bijzonder re liëf verleent aan deze 1)/) uur spanning en actie voor de lief hebber! BERGEN SCHOORL EGMOND AAN ZEE ALKMAAR Voor hellere Ba by-huidje Burgerlijke Stand BERGEN Burgerlijke Stand SCHOORL „Op leven en dood' „Vlucht naar Hongkong' U behoeft niet verder te zoeken I i Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorko mende advertentie met betrekking tot de aangiften van leerlingen voor de scholen voor voorberei dend hoger- en middelbaar onder wijs. „Heb je geld dan doe je won deren, heb je het niet, dan kun je de hei opzegt, in iets minder gekuiste taal, een bekend spreek woord. Menig middenstander zal ge neigd zijn het anders te zien. Wie geen geld heeft, zeggen zij wordt geholpen. Wie zichzelf kan redden moet ook verder maar alleen zien dat hij er komt. Maar zo is het met Een middenstander, die het aandurft in een nieuwe wijk te beginnen, kan via het Algemeen Waarborgfonds voor de Midden stand (of het fonds van zijn branche) een hypothecair en in- richtingscrediet krijgen. Maar deze tussenkomst heeft nog vele voordelen meer. Het Waarborgfonds onderzoekt nauwkeurig de exploitatiemoge lijkheden van het te vestigen be drijf. Het houdt rekening met tal van factoren en zelfs wanneer het resultaat van dit onderzoek is, dat geen crediet kan worden ver leend, is de aanvrager, dank zij dit advies, een debacle bespaard. En wij? Wij die ons zelf kunnen red den, die geen Waarborgfonds en geen crediet nodig hebben, wij worden aan ons lot overgelaten, wij moeten het zelf maar bekij ken! Als wij besluiten de nieuwe woonwijk in te trekken, de zeker heid van een bestaand bedrijf prijs te geven en te gaan pionie ren, doen we dit geheel en al op eigen risico. Maar zo is het niet OOK ZIJ! Wanneer het Waarborg fonds op initiatief der Midden standsorganisaties en met garan tie van de Staat, bevordert, dat ook en juist in de nieuwe woon wijken de zelfstandige midden stander zijn plaats inneemt en behoudt, omvat dit streven niet slechts de „nieuwelingen" maar allen, ook eigenaars van bestaan de bedrijven, die deze stap willen wagen. En al behoeven ze daar toe geen hypothecair- en inrich- tingscrediet, ze nemen toch een groot risico. Het is uitermate wenselijk en zelfs noodzakelijk, dat zij zich niet in een avontuur storten, dat geen der factoren die hun vestiging zowel gunstig als ongunstig zouden kunnen beïn vloeden, hun onbekend blijft. Het apparaat van het Waar borgfonds, zijn deskundigheid en ervaring staan ook ten dienste van hen, die geen crediet vragen. Tegen een redelijke vergoe ding wil het ook voor hén een grondig onderzoek instellen, of vestiging van een bedrijf op het door hen beoogde punt kans van slagen biedt. Zij ontvangen dan een uitvoerig rapport, een exploi tatiebegroting met een raming van omzet, brutowinst, gedetailleerde kosten en nettowinst, zomede een verantwoord financieringsplan. De middenstander, die zijn be sluit baseert op zulk een door wrocht rapport, doet geen stap in het duister. Te veel hangt er van af, dan dat hij niet alles zou doen om een duidelijk, op cijfers en fei ten gebaseerd beeld te krijgen van de kansen en/of de bezwaren. Middenstand houd stand! Het verdwijnen van de midden stand uit onze samenleving zou een calamiteit betekenen. Toch, wanneer men het pessimistisch ziet, en let op de zware strijd om het bestaan van zo menig midden stander, lijkt het er wel eens op, dat deze verdwijning van de mid denstand uit het huidige maat schappijbeeld nog maar een kwes tie van tijd is. p/a Hereweg 33 Ziekenfondsleverancier atelier voor reparatie en nieuw werk uw diamanten sieraden worden bij ons gelicht en opnieuw gezet. Speciaal adres voor uw briljanten sieraden, cultivé parels, horloges Colliers van aparte edelstenen, marcasiet ringen en colliers Zilfa W.M.F. pleet cassettes Geesterwe>g 8 - Alkmaar (Bergerhout) - V «l» 19 april NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10 uur: Ds. Bekius (Gezinsdienst) GEBOUW „REHOBOTH" v.m. 10 uur: Ds. Lagerwey BERGEN AAN ZEE v.m. 11.15 uur: Ds. Bekius (Doop) EVANG.-LUTH. GEMEENTE Gebouw „Rehoboth" n.m. 7 uur: Ds. J. J. F. Hermann GEREF. KERK v.m. 10 en n.m. 4.30 uur: Ds. R. v. d. Berg VERBREIDING DER WAARHEID v. Borselenlaan 2, Bergen n.m. 7.45 uur: Ds. J. J. Ruys NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Groet: Ds. C M. de Jong Zondagsschool te Groet 11.15 uur GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur: Ds. A. Reen n.m. 5 uurDs. L. H. Kwast, Andijk-O. REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur: Ds. J. Breukink Ingezonden mededeling van 30 mrt. tot 6 apr. 1959. Geboren: Sylvia Nanda, d. v. G. A. C. Kooij- mans en H. F. Jans; Hubertus Gerardus, z. v, J. Wokke en M. Hoogzaad; Irene Maria, d. v. G. P. van der Veer en E. M. Snoek, wonende te Alkmaar; Jeanne Marie, d. v. M. Smit en J. Dek ker; Caroline Marianne, d. v. J. de Bood en J. Smit. Ondertrouwd: Delver, Hendrik Pieter, 20 jaar, Alk maar en: Labij van der Pol. Janny Hen- drika, 18 jaar; Kaaij, Hagger, 27 jaar, en: van Sluiters, Wilhelmina Hendrika Jansje, 28 jaar. Gehuwd: Danenberg, Johannes, en van de Lage- maat, Mattina Poulina: van Koten, Wil lem, en van Diest, Willy, Utrecht. Overleden: Rinkel, Theodorus, 82 jaar. Overzicht van de burgerlijke stand en de bevolking over de maand maart 1959. Geboren. Ronaldus, C., z. v. C. Druijven en C. A. C. Ursem; Cornells, z. v. N. Se- venhuijsen en T Breed; Caroline A., d. v. S. Braam en C. S. Bondam (Bergen N.H.); Gerardus F., z. v. N. A. Louter en C. C. Rietveld; Dorothea J. M., d. v. A. de Wit en C. G.JRoskam; )osephus J., z. v. J. Th. Stam en S. M. Kuilboer. Gehuwd: Andries de Moor (Alkmaar) en Naan- tje P. Komdeur. Overleden: Guido M. G. Douwes Dekker, oud 75 jr, echtg. van Maria E. Herbermann. Vrijdag-, zondag- en dinsdagavond te 8 uur Cameron Mitchell en Diana Foster in 18 jaar (Monkey on my back) met Paul Richards, Jack Albertson, Kathy Garver en Lisa Golm Het ware verhaal van Barney Ross, bokskampioen, oorlogsheld en morfinist Nooit vocht een man zo n wanhopige strijdNooit schonk een vrouw zoveel liefde. Zaterdag- en maandagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Rory Calhoun, Barbara Rush in 14 jaar (Flight to Hongkong) met Dolores Donlon, Soo Yong, Pat Conway en Mel Welles Een avonturenfilm van het goede soort „Rory Calhoun" betekent: „Avontuur en spanning" Smit ALKMAAR Spanjaardstraat 8-10, telefoon 02200-4727-5669 DÜSSELDORF Kaiserstrasse 34", telefoon 441025 Ingekomen: A. M. Slikker uit Schagen; K. M. Hanse uit Alkmaar; A. M. Kaandorp uit Velsen; J. Snijder uit Alkmaar; H. Kore- man, wed. van C. Snijder, uit Alkmaar; P. de Boer en echtg. uit Hoogeveen; M. Dissel uit Langedijk: A. M. Stoop uit Brazilië; E. A. M. Slijkerman uit Koedijk; E. Smid en echtg. uit Bergen N.H.; H. Numans en echtg. uit Bergen N.H.; M. C. van Dijk, echtg. van J. Hennik, en dochter uit Krommenie; S. Knegt en gezin uit Langedijk; C. J. Masteling uit Nijmegen; A. Bergsma uit Alkmaar; M. Scalé, wed van G. M. van Voorthuijsen, uit Alkmaar. Vertrokken: B. van den Brink naar Hilversum; C. J. Kerssens en gezin naar Akersloot; J. M, Keppel naar Soest; Trijntje Baken naar Velsen; C- Bak naar 's-Gravenhage; P. Bak naar Utrecht. UITSLAG SCHAAKCLUB SCHOORL 8 april 1959 P. de BoerK. Veuger h'2i/2 G. RietveldG. Konijn 01 P. DalenbergC. den Das 01 J. de BoerF. Schoen l/2Yi Jan RietveldH. A. Dorré 01 C. den DasP. Dalenberg 10 Joh. Rietveld J. W. Meedendorp y2Y2

De Duinstreek | 1959 | | pagina 2