DE DUINSTREEK" „Zowaar ik Jan Dijkhof heet" E 170 Vergadering V.V.V. Schoorl Kastpapier Banketbakkerij Ter Burg AM Pocket- books BOEKEN C. Oldenburg De hofleverancier van uw gezin in kruidenierswaren is JWardenaar Salon Jacobs V.V.V. Groei en Camperduin boekhandel C. OLDENBURG Schoorl Te koop aangeboden: Spit, Spierpijn »1 Bibliotheek der vereniging ,Algem. Welzijn' te Schoorl Druk C. Oldenburg Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen SCHOORL'S WARENHUIS Jn. Hoogvorst Zn. Vicforia Stengels Koffiekoeken Colovinyl Fa. A. Nieuwland voor de natuurvrienden G. MELISSEN - Rijksweg 4 - Schoorl 99 Tweede Blad Vrijdag 17 april 1959 Onder deze titel werd de sei zoenuitvoering van de Harger Toneelvereniging „H.T.V.' terdagavond een feit. De belang stelling was matig, hetgeen moge lijk te wijten was aan te weinig reclame en televisie, die eveneens een verwachtensvol programma publiceerde, doch het spel van deze groep was er niet minder om. De heer Kooge herdacht in zijn openingswoord wijlen Jo Klop, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Voor de verenigig, aldus spreker, was het een zeer grote slag, dat Jo Klop heenging. Zijn werkkracht was een grote stimulans voor de vereniging. Met de wens dat de kracht en levens vreugde die van hem uitging voor de vereniging een leidraad mag zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan, besloot spreker zijn rede. Mevr. Kossen-Honig, die we gens een ongeval nog niet mee kon spelen, maar wel in de zaal aanwezig was, werd door de heer Kooge in het bijzonder welkom geheten en spr. hoopte, dat zij de yolgende keer weer haar plaats op het toneel kan innemen. Het stuk zelf werd met een on gekende vlotheid gespeeld. Als het doek opengaat ziet men Jan Dijkhof met zijn collega Bergsma op het terras van een pension zit ten, alwaar zij het plan beramen om eens een dag gezellig uit te gaan met twee lieftallige dames, die eveneens aldaar verblijf hou den. De moeilijkheid is echter om de resp. echtgenote's een zodanig geloofwaardig verhaal voor te schotelen, dat mep voor een der gelijk experiment voldoende be wegingsvrijheid krijgt. De niets vermoedende dames nemen dit verhaal en zullen op aandrang van hun mannen de vol gende dag een bezoek brengen aan Wageningen. Hierna volgt de afspraak met de meisjes, die hier kwasi op ingaan, doch het achter af zo willen spelen, dat niet zij doch de beide vrouwen 's morgens op het punt van afspraak staan. Voor die tijd komt alles echter uit en het gevolg is dat de beide echtparen voortijdig hun vacantie afbreken en weer terug gaan naar hun boerenbedoening in Noord holland. Door allerlei verwikkelingen waarin Jan Dijkhof „Jan Dijkhof niet zou zijn, komen de meisjes te logeren bij de dochter van Dijk hof en wat erger is, Dijkhofs zoon heeft met één van de twee trouw plannen. Met list en dwang weet men de toestemming van Dijkhof te verkrijgen, zodat tenslotte alles in het reine komt. Bekijken we het spel in zijn ge heel dan mogen we niet verhelen dat het spelpeil vergeleken bij de vorige uitvoeringen met rasse schreden omhoog is gegaan. Hier door mogen we ook wat kritischer worden op de kleine dingen die tot heil mogen strekken voor de spelers. En als we dan van het be gin af beginnen, dan kunnen we verklaren, dat de rol van Jan Dijk hof (G. de Boer) in prima handen Het was onze gewoonte om na Pasen onze uitlening te beëindi gen en dan begin juni opnieuw weer te beginnen. Maar op veler verzoek gaan wij thans door. Le zers, die nog tijd hebben om een behoorlijk boek te lezen, kunnen dus rustig doorgaan met het lenen van boeken uit onze boekerij. Tel ken jare worden de nieuwste boe ken bijgekocht, zodat er steeds een grote verscheidenheid blijft. Wij mogen veel gasten tot onze telkens weer terugkerende lezers rekenen, dus aanbeveling is slechts nodig voor hen, die hier pas in onze gemeente zijn komen wonen en voor hen die voor het eerst hier hun vacantie komen door brengen. De tijd van uitlening is van nu af aan weer elke dinsdag avond van zeven uur tot half ne gen in het Oude Raadhuis te Schoorl. was. Vooral de driftbuien werden met veel natuurlijkheid gespeeld. Zijn vrouw (mevr. de Boer-Hem- minga) een speelster van formaat en goed rolvast, speelde prima, vooral in het tweede en derde be drijf. Bergman (R. den Das), speelde goed met een voortreffe lijke mimiek. Zijn vrouw Jmevr. Kossen-v. Holst), die in de aan vang enige plankenkoorts ver toonde, kwam later goed op dreef. Jan, de zoon van Dijkhof (C. Kooge) speelde goed, doch had iets jonger geschminkt kunnen worden. Annie, de dochter van Dijkhof die in het tweede bedrijf zeer goed speelde, was in 't derde bedrijf te zwak. Hilly (mevrouw Middelburg- Breed), speelde in het eerste en tweede bedrijf beslist goed. In het derde bedrijf was dit aanmerke lijk minder. Ook hier was de grime iets te oud. Haar vriendin Leny, (mej. A. Blom), speelde te zwak, hetgeen zich vooral in het laatste ,be- D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers iV' drijf duidelijk demonstreerde. De onderwijzer H, v. Doorn (Jan Ho nig), was te vlak in het spel en bovendien soms onduidelijk. Rest ons nog de kelner (E. de Boer) die men zo in een gerenommeerd hotel zou kunnen plaatsen. Over het algemeen willen we iets meer spel zien, men moet zich meer geven. Een enkeling was in het derde bedrijf niet al te rolvast. Maar, zoals wij in de aanvang reeds schreven, het geheel werd vlot gespeeld, met een zeker ver diend applaus aan het einde. Een gezellig bal onder leiding van Dick Hoogvorst en Joop Kra mer besloot deze avond. Een dezer dagen hield V.V.V. Schoorl in het pas gerestaureer de ..Honky Tonk" haar jaarlijkse ledenvergadering. De opkomst van de leden was betrekkelijk klein, waaruit men zou mogen concluderen dat de- leden de werkzaamheden aan het bestuur, dus de nodige voorbereiding voor het komende seizoen, wel toever trouwden. Aan die leden kunnen we dan ook wel vertellen dat dit werk in goede handen is. Aan de andere kant menen we, dat het bestuur het toch ook wel eens prettig zou vinden als de leden door een grotere opkomst hun belangstelling duidelijk demon streerden. De heer v. d. Garde heette de aanwezigen en in het bijzonder de heer Vermaars, als directeur van de Federatie van harte welkom. In zijn openingswoord memoreer de spr. de vooruitgang van ons dorp. Wat betreft de wegen doet de gemeente al het mogelijke om ze nog voor het seizoen te her- bestraten en waar mogelijk te verbreden. Voor de zaken, die in de afgelopen winter verbouwd zijn is een woord van lof voor de initiatiefnemers zeker op zijn plaats. De aanvragen zijn dit jaar weer legio. Juni steekt bij verle den jaar zeer gunstig af, terwijl ook augustus, wat betreft de tweede helft, beter bezet is als in 1958. In cijfers uitgedrukt geeft het bureau een overzicht tot 8 april 1959, met tussen haakjes de cij fers van 1958. Hieruit blijkt dat het aantal schriftelijke aanvragen 2309 (2025) bedraagt. Telefoni sche aanvragen 224 (112) en persoonlijk bezoek 268 (186). Uit deze cijfers blijkt, dat men het seizoen met vertrouwen tege moet kan zien. Een hotel met grote accomodatie is voor Schoorl verloren gegaan, aldus spr., door de omschakeling van Klein Zwitserland". Eveneens merkte spr. op, dat de accomodatie van de kampeer terreinen steeds beter wordt. Met klem drong spr. er op aan, de te verhuren gelegenheden op een redelijke wijze in te richten. Uit klachten van gasten, blijkt dit nog wel eens minder goed te zijn. Medegedeeld werd, dat een commissie is verzocht de herden- king van het 50-jarig bestaan voor te bereiden. In deze com missie hebben zitting de heren F. Gutker, P. v. Lienen, C. Kaan dorp en P. Bakker. De heer Blan- kenstijn secretaris van de V.V.V., is hieraan toegevoegd. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat 1958 in het al gemeen een goed jaar geweest is. Als minder goede punten noemde spr. de gemeubileerde verhuur in juni, het bezoek van buitenlanders gedurende de paas dagen en het dagbezoek. Het duingebied werd druk bezocht. Doeltreffend was de samenwer king geweest in het afgelopen jaar met V.V.V. Groet-Camper- duin. Wat het ledental betreft, hier was een kleine achteruitgang te bespeuren. 27 leden hadden om redenen van verschillende aard bedankt, terwijl slechts 10 nieuwe leden waren toegetreden. Het aantal leden bedraagt thans 290, tegen 307 in 1958. Dank bracht spreker aan de leden van de Rijkspolitie en Staatsbosbeheer, voor hun toe wijding en begrip voor het Vreemdelingenverkeer. Met de beste wensen voor de toekomst legde spreker zijn toe komstig afscheid in dit verslag vast. De kascommissie bracht bij monde van de heer Jac. Kuyper verslag uit ;van de financiële con trole, waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Uit het fi nancieel verslag bleek de V.V.V. er goed voor te staan. Het saldo per 31 dec. 1958 bedroeg 2883.6o', tegen 1370.40 in 1957 en sloot met een totaal van 11.251.15. Het zomerprogramma leverde geen nieuwe gezichtspunten op. De reeds bestaande attracties zul len gehandhaafd blijven. Wel zal uitgezien worden naar enkele nieuwe attracties, waarvoor sug gesties van de leden zeer welkom zijn. De rondvraag leverde weinig moeilijkheden op. De heer Butter informeerde naar de aanleg van een rijwielpad vanaf de Zand- hoeve tot Duinvermaak. Hierover zijn besprekingen gaande. De heer Van Lienen kwam te rug op de contributie, verschul digd aan de Federatie, nadat ook de heer Butter tijdens de verga dering zijn misnoegen hierover had geuit. De heer v. d. Garde hield zich aanbevolen voor een betere rege ling, doch meende dat dit zeer moeilijk zal zijn. Een speciale werkcommissie houdt zich hier mede al bezig. Vervolgens sloot de voorzitter de vergadering met een dankwoord aan de leden voor hun belangstelling en met het uitspreken van de wens. dat een in alle opzichten geslaagd sei zoen ieders deel moge zijn. in diverse kleuren Afd. Schoorl en Groet Op donderdag 9 april hield Dr. J. v. d. Grient uit Oegstgeest een lezing over het onderwerp: „Het gezin in deze tijd". Spreker begon met te herinne ren aan de tijd van enige gene raties terug, toen het kind nog rustig kon opgroeien in de beslo tenheid van het gezin. Vooral op het platteland groeide het op in een vertrouwde dorpsgemeen schap, waarin vaste normen gol den van goed en kwaad. In de grote steden was dat al iets an ders, omdat het kind, bewust of onbewust, kennis maakte met het onpersoonlijke van een groter ge heel. Hoe de ouders over de jeugd en de jeugd over de ouderen dachten, dat is al precies als thans. Een paar honderd jaar ge leden zei men ook al: „och die jeugd van tegenwoordig". Hoe komt dat? Volgens spreker omdat de volwassen mens geneigd is vast te houden aan het oude ver trouwde. Men hoort van de oude ren ook zo dikwijls: „in mijn tijd, toen was het zus en zo". Maar de jeugd leeft in een nieuwe tijd. een tijd, die zowel vroeger als nu, an ders voor hen was en is, dan de tijd, waarin hun ouders leefden. Daarom is het zo nodig dat de twee generaties samen gaan, dat men samen durft staan in het heden. Zorg ervoor, aldus spr., dat oud en jong niet op verschil lende golflengten door het leven gaan, maar samen op één weg, de één begeleidend de ander, de onbekende toekomst tegemoet. Vooral in de tijd waarin we nu leven, worden we door de techniek in de wereld gegooid, een wereld veel wijder en groter dan voorheen. Wij zijn gaan be seffen dat alles en allen van el kaar afhankelijk zijn. Voor het kind op weg naar de volwassen heid is er daardoor zo vaak ver warring en onzekerheid. En dan geeft de geborgenheid in het eigen gezin steun, omdat men er aan terug kan denken als: „bij ons thuis". Een „thuis" dat de moeite waard is om er steeds weer terug te keren. Waar men. in de warmte van het mens zijn, elkander kan ontmoeten. verkrijgbaar bij Boekhandel Grasperkscheerders, merk Husqvarna en Abner v.a. f 45,50 Demon-Motor gazonmaaiers f 415,— Merkrijwielen, vanaf f 135. N.S.U. Brommers f 475. Solex de Luxe f 375.— en andere merken. Bromfiets-pantalons en laarzen Stofzuigers f 145.— alleen vrijdag en zaterdag 75 cent per 250 gram 50 cent per pakje Verfijn uw huis! Buitengewone ledenvergadering betreffende contributie verhoging maandag 20 april te 8 uur in cafe Groothoff Het bestuur De duinen inf 4.90 Ontdek de vogelsf 4 50 De eieren en nesten van onze vogelsf 7.90 Dit alles kunt U vinden bij (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met t t roep «cocA^n qv cxor ovoVi"Ve<v Vjonge W»ocduje Ofoavv eev> dcAcAeWj Wél SA tuOe.»-> i Veef evexn Vheers\ iVe... Laanweg 35, Schoorl Laanweg 35 Schoorl Hereweg 34 - Telefoon 388 Hereweg 23 Telefoon 368 SCHOORL Koopt nu geen fietsen van onbekende kwaliteit. (koffermodel) Laanweg 45 Schoorl (iiiiiiiiiiimiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ons weekend-koekje Hereweg 38 - tel. 322 - Schoorl llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Een moderne Colovinyl-tegel- vloer doet wonderen. En de prijs zal u meevallen. He# is een soepel en vrijwel onverslijibaar produel van Linoleum Krommenie. Bijzonder doelmatig in keu- ken, gang, badkamer en toilet Vele moderne kleu ren door-en-door en onbeperkte combi natie-mogelijkheden Vraag ons deskun dig advies I PLASTIC assist TEGELS soepel en toch slijtvast; grote bestendigheid tegen zuren, alkaliën en vetten. In 10 aantrekkelijke kleuren. FABRIKAAT KROMMENIE de herkomst is uw garantieI Schoerl Schoorldam Gtlta de gezonde natuurpermanent Geen kroes, geen droog haar meeri Telefoon 417, Schoorl Ramen,'deuren, vloer- en balkhout, oude stenen, kruis- pannen, wasbakken, closets, reservoirs, voerkuipen f 10-, f 12,50, f 22,50 per stuk. Nieuw hardboard f 1,70 per M2, afwerklatten, enz. Tevens tweedehands meubelen, tafels, stoelen, clubs, buffetten, dressoir, vloerkleden, lopers en tafelkleden, toilettafel, opklapbedden, ledikanten met spiraal en een lits-jumeaux, partij paktafels enz. enz. Vloerkleden vanaf f 20, Tussen Zijpersluis en Schoorldam

De Duinstreek | 1959 | | pagina 5