99 Wij zijn present De 1 mei viering Kamper nza 1960 De eerste Philips televisie 1895,- 11095,- Houdt Moederdag in t oog De B osschool in Bergen Nieuwe winkels Zomerzegels 1959 Huidgenezing Ouden van Dagentocht Koninginnedag GERRITSEN Roekeloze rijder gestraft Spit,Spserpijn VRIJDAG 8 MEI 1959 36e JAARGANG No. 17 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond'Binnen en Egmond a. d. Hoef De heer J. J. Kamermans, hoofd der openbare Ulo-school aan de Beemsterlaan, gaat per 1 sept, met pensioen. Naar aanlei ding van dit feit hebben, voor de aanvang der eindexamens, de leerlingen, oud-leerlingen, ouders en collega's hem woensdag 29 april in de schouwburgzaal van ,,De Rustende Jager" een feest avond aangeboden, die klonk als een klok. Aanwezig waren o.a. burgemeester Dr. W. Huygens, wethouder Dr. J. Hemelrijk, de consulent voor lichamelijke op voeding de heer J. van Drunen, benevens het vorige hoofd der Ulo-school, de heer P. Baretta. De stampvolle zaal was in feeststemming en de revue: ,,Wij zijn present, opgevoerd door leerlingen, oud-leerlingen en het personeel der school, vond een warm en hartelijk onthaal. Dit verdiende zij ook ten volle. Kos ten noch moeite waren gespaard om met een goede show ten to nele te verschijnen. De décors en costuums waren alleraardigst en het vlot afgewerkte programma zeer gevarieerd. In de Proloog op de Brink maken een West- friese boer en zijn vrouw kennis met Bergen en de aanvangende seizoendrukte. De hotelmoeilijk heden toont het nut van vreemde talen te kennen, maar de portier is gelukkig op de Ulo geweest en weet zich er best doorheen te slaan. De ochtendgymnastiek der gasten was een koddig toneeltje en de twee kamermeisjes, die maar net de seizoendrukte aan kunnen, vinden dat hun Ulo-tijd daarbij vergeleken één lange prettige vacantie was. De dien sters- en koksballetten gaven sierlijkheid en zwier te zien. Daarna trad het Beemsterlaan- cabaret op. Muziek van het ac cordeonkwartet, begeleid door de piano, opende de rij, daarop volg de het verbluffende rekenwonder van Bergen: de jonge kunstflui ter, die niet onderdeed voor zijn oudere collega, die enkele jaren geleden in het Openlucht theater optrad, en als slotnummer van dit cabaret: de drie hoela-hoep girls. Dan stappen we met de to nelisten in de overvolle bus tij dens het- seizoen om op het strand nog te genieten van een strandballet. De Ulo-oud-leerlingen zitten overal over de wereld verspreid en als zij elkaar weer ontmoeten, worden natuurlijk oude herinne ringen opgehaald, zoals b.v.: Weet je nog toen in de huppel tent van de Rus? en alras ziet de zaal hoe het er toen toeging in het ballet Anno 1900 met zijn keurig gedanst: O, m'n lieve zwartkop; maar ook Ulo-klanten worden oud, en na elkaar moei zaam herkend te hebben, worden toch maar weer oude herinnerin gen opgehaald. Dat er ook vitale Ulo-klanten zijn, vol energie en levenslust, dat kreeg men te zien dank zij Th. VELDMAN De U.V.V. in Bergen verzorgt ook dit jaar weer de verkoop van de zomerzegels. Vanaf 11 Mei tot 28 Juni a.s. kunt U allen terecht aan de be kende U.V.V. stand op 'het post kantoor. Het hoofdmotief van ze gels en prentbriefkaarten is het Deltaplan. Dit plan, waarop alle Neder landers met recht trots zijn, moge ons inspireren om van de zomer- zegelactie 1959 iets te maken waarop we óók trots kunnen zijn! Want vergeet het nooit: het gaat om onze medemensen die in nood verkeren, te helpen weer vreugde in het leven te krijgen. Zomerzegels zijn vreugdezegels! de Ulo-sprinkhanen, met hun kranig werk op lange mat en trampoline. Na dit waaghalzige vertoon, kwam adjudant Verduin met een aanmaning toch veilig heid vóór alles te laten gelden, vooral in het verkeer. Verkeers- lessen voor de lagere schooljeugd zijn prachtig werk, maar zulke lessen zijn voor volwassenen ook lang niet overbodig. Menig auto mobilist met geldig rijbewijs in zijn zak, blijft het goede ant woord schuldig bij de eenvoudig ste vragen betreffende het ver keer. Een verkeersballet vormde het besluit van dit verkeers- praatje. Het tweede optreden van het Beemster-cabaretmet zijn aar dige sketch: „Vlieg er eens uit," het accordeon-kwartet met piano en de twee jongens met de gie ters vroegen daarna de aandacht en ontvingen een hartelijk ap plaus van het publiek. Vervolgens kwam een allerhar telijkste huldiging door oud-leer lingen der Ulo, van hun oud-le raar de heer J. J. Kamermans, die in 1921 als derde leerkracht aan de toenmalige Mulo-school kwam. De school telde toen 33 leerlingen in het geheel! Sinds 1 april 1957 is de heer Kamermans hoofd der openbare Ulo-school aan de Beemsterlaan, Bij harte lijke woorden alleen is het niet gebleven. Hem werd een pracht fototoestel met kleurenfilm en projectie-apparaat aangeboden: zijn vrouw kreeg een bijzondere mooie plant, uit handen van de heer Schuil en tevens maakte de ze bekend, dat de fotograaf van Berge van de revue: Wij zijn present, twee films heeft ver vaardigd, die de heer Kamer mans als herinnering aan deze avond zullen worden aangebo den. Het lied van de Duinstreek en een kleuren symphonie besloten deze bijzonder goed geslaagde revue, terwijl daarna nog enkele uren nagefeest werd in de dan cing. De 1 mei viering van de afd. Bergen van de Partij van de Ar beid heeft dit jaar onder aanzien lijke belangstelling plaats gehad. Evenals in vorige jaren geschied de zulks ook ditmaal met een stemmige aanvang. In de voor middag verzamelden zich ver scheidene leden op een tevoren bepaald punt om in een zwijgen de optocht een bezoek te bren gen aan de begraafplaats tenein de een bloemenhulde te brengen op de graven der overleden par tijgenoten, die hoewel uit de sfeer der zintuiglijke waarneming verdwenen door de heugenis aan hun denken en doen zullen voortleven in de gedachtenis hunner levende strijdmakkers. Deze zwijgende tocht, die telken jare weder wordt ondernomen in de geest ener liefdevolle herinne ring, vormt een band tussen de leden onderling, welke leidt tot innerlijke versterking der afde- ling. Voor de kinderen werd 's mid dags in de zaal Nieuwendijk een film vertoond, Circusvrienden getiteld, welke zeer in de smaak viel. De 170 kinderen werden ook nog getracteerd en hadden een fijne middag. Des avonds had in dezelfde zaal, die geheel gevuld was, de bijeenkomst der volwassen leden plaats, velen vergezeld van hun echtgenote. De voorzitter, de heer A. Overman, heette in zijn openingswoord de aanwezigen welkom, gaf een kort overzicht van de politieke toestand en schetste in korte trekken wat er in de voor- en namiddag reeds had plaas gehad. Daar de aange kondigde spreekster ook nog te Egmond en te Schoorl moest op treden, had men om niet in tijd nood te geraken de heer D. An- gremond uit Amstelveen bereid gevonden een rede te houden. Deze spr. ging uit van de leuzen die door de partij in 't verleden zijn aangeheven, om thans bij de nieuw-aangeheven leuzen stil te staan. Hij wees er op, dat de anti-re volutionairen, die door Prof. De Quay met een portefeuille waren bedacht, deze teruggaven met het motief dat zij geen vertrouwen hadden in de sociale politiek der nieuwe regering. Als de antirevo lutionairen zulks verklaren, be hoef ik daaraan niets toe te voe gen of over te zeggen, sprak hij. Hij wees er voorts op dat Prof. Romme thans niet in een benij denswaardige positie verkeert, doordat een deel van KVP voor uitstrevend is onder druk der KAB, terwijl een ander deel on der Lucas en'Weiter conservatief is en van geen toegeven weet. Daags na de verkiezingen is het woord „huurverhoging" de ruim te ingeslingerd. Wanneer er thans verkiezingen zouden wor den gehouden, zou de uitslag heel anders zijn dan ze geweest is. Naast de arbeiders zijn er dui zenden middenstanders en be oefenaars der vrije beroepen, die zich afvragen: Waar moet dat heen? Vervolgens hield de heer Ros een tien-minuten-speech over de Bescherming Bevolking, een in stelling die geen militair, maar volgens hem, een burgerlijk ka rakter draagt en bedoelt de sa menleving te dienen. Men hoort dagelijks over oorlog spreken, doch één der factoren waarmede een aanvaller rekening houdt is ook: Hoe is de stemming onder de bevolking wier staat wij gaan aanvallen. Daarom is het goed een positieve stemming in ons Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" volk aan te kweken. De verstan dige woorden van deze spr. lie ten niet na indruk te wekken. Hierna trad De stem des Volks op met twee liederen, nl. Mor genrood en Rozen van Johann Strauss, die met smaak werden ten gehore gebracht o.l.v. de di rigent E. Van Loon. Daarna werd de film „La Stra- da" vertoond, die in voorafgaan de maanden in de bioscoop van De Rus volle zalen getrokken had, en die ook thans boeide van het begin tot het einde. Wij vroe gen ons bij het zien van deze film af: Wat heeft deze mensen thans in zo n groten getale naar de ver gadering gelokt? De gelegenheid om eens goedkoop een goede film te zien, of was het de belangstel ling voor het andere, voor de dreiging der huurverhoging? Wij ontwaarden onder de aanwezigen ook mensen, die uit andere po litieke kampen afkomstig waren en een duits spreekwoord zegt: In den nood vreet de duivel vlie gen. Het Comité Ouden van Dagen te Bergen heeft wederom de da tum vastgesteld voor haar jaar lijkse autotocht en wel op 23 juni. Het doel der reis is bij het Co mité wel bekend, doch hier wordt nog geen ruchtbaarheid aan gegeven. Dit hoopt zij te doen als de re sultaten van de geld-inzamelactie bekend zijn. Deze wordt gehouden van 8 tot en met 13 juni. Het Comité hoopt op de royale medewerking van de Bergense bevolking. Grootbeeld, 53 cm In luxe salonkast met deuren 53 cm groot beeld Philips televisie reeds vanaf f 695.- De wapperende vlaggen in de frisse en winderige ochtendlucht van de 30e april legden een wel sprekend getuigenis af van de gevoelens, welke door „de trou we gemeente van Bergen" voor ons staatshoofd worden gekoes terd bij de herdenking van Haar vijftigste geboortedag. Tegen negen uur verzamelden belangstellenden zich bij het raadhuis, alwaar men het bestuur der Oranjevereniging kon zien, dat zijn opwachting ging maken bij het hoofd der gemeente, bur gemeester Dr. W. Huygens, die de heren in de raadzaal ontving en verwelkomde. De voorzitter der Oranjever., de heer J. Haakman, beant woordde de speech van de bur gemeester met een rede naar aan leiding van de 50e verjaardag van onze koningin Juliana, waar in hij de nadruk legde op de bij zondere band, welke er bestaat tussen het Oranjehuis en het Ne derlandse volk, om zijn beschou wing te besluiten met een drie werf „hoera!" dat door alle aan wezigen mede werd aangeheven. Onderwijl zich dit binnen de muren van het raadhuis afspeel- 3 zondag 10 mei a.s. BANKETBAKKERIJ tama Oude Prinsweg 1-3, BERGEN (N.H. de, had zich daarbuiten voor de pui Bergens Harmonie opgesteld, welke een aubade ten gehore bracht, die door de naar buiten gekomen burgemeester met de andere heren staande werd aan gehoord. Na afloop daarvan sloot de verzamelde menigde voor het raadhuis zich bij de muziek aan, die een rondgang in de richting van de Stationsstraat ondernam om de jeugd op de plaats te brengen waar de kinderspelen om tien uur een aanvang zouden ne men. Des voormiddags kwamen de kinderen der le, 2e en 3e klassen der lagere scholen aan de beurt, terwijl 's middags om half twee de wedstrijden voor die der 4e, 5e en 6e klassen dezer scholen werden gehouden. Ongeveer 600 kinderen namen aan deze wedstrijden deel, die met groot élan werden uitgevoerd. Voor de leiders, helpers en ad ministrateurs dezer wedstrijden betekent dit uren van ingespan nen aandacht, waarvoor aan deze heren wel een afzonderlijk woord van dank toekomt, wantal deze werkzaamheden geschieden zonder enige beloning. De liefde tot het Oranjehuis en de liefde voor de kinderen vormen de lou tere drijfveren tot deze onzelf zuchtige werkzaamheid. WEKKERS Des avonds half acht ving in het Witte Kerkje een Concert van Bergens Harmonie aan, on der leiding van C. Blokker, dat met het Wilhelmus opende en met de Jubileummars van de Ber gense componist Joh. Beekman werd besloten. Bergens Harmo nie handhaafde ook onder deze dirigent haar oude roem. Na het concert hield Bergens Harmonie een Taptoe op de Dorpsbrink, waar ook de Drum band der R.K. Verkenners ver- De eerste schooldag is voor Uw kind een zeer belangrijke. Dan immers begint het aan zijn opleiding, die het uiteindelijk zijn plaats in onze ingewikkelde maatschappij moet geven. In hoge mate hangt het resultaat van deze vaak jarenlange studie af van de basis, die in de lagere schooljaren werd gelegd. In dat verband verwijzen wij gaarne naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de „Berger Schoolvereniging" afd. L.O. in Bergen, („De Bosschool"). Deze op leidingsschool biedt U n.l. de beste waarborg, dat Uw kind goed wordt voorbereid voor de methode van werken van het middelbaar onderwijs. Daarenboven wordt het onderwijs op de Bosschool ge kenmerkt door een grote aandacht voor de vakken, die gericht zijn op de smaakontwikkeling van het kind. Tekenen, handenarbeid, muziekonderwijs en voor de meisjes handwerken worden op moderne manier gegeven, terwijl voor het zo belangrijke gymnastiekonderwijs voor het komend schooljaar een eigen modern ingerichte gymnas tiekzaal ter beschikking staat. scheen, die een stroom van pu bliek trokken. Om tien uur werd de fakkel estafette begonnen door het dorp met als doel de ontsteking van 't vreugdevuur aan de Koningin neweg acher „Elkshove", opge luisterd door de drumband. De winnaar der estafette was ook ditmaal de voetbalver. Berdos, die met deze overwinning de wisselbeker wist te verwerven. Het vuur vlamde op en een groot aantal toeschouwers voelde zich voldaan over dit gloeiende einde der nationale feestdag. Een ieder hoopte dat men de verjaardag van Koningin Juliana nog talrijke malen op deze wijze in vrede zou mogen herdenken. Sanitaire.installaties A. J. C0PPENS en Zn Voor de nieuw te creëren win kels op het voormalig Stations plein blijkt de animo zó groot te wezen, dat het gemeentebestuur in overleg met de commissie ge meentewerken reeds tot selectie heeft moeten overgaan. Dat is wat anders dan het geklaag en gejammer dat dit alles te duur zou wezen en op schade voor alle partijen zou uitlopen! Naar wij vernemen zouden reeds aan de volgende zaken toewijzingen zijn gedaan: Amsterdamse bank, Al- bert Hein, W. Admiraal (rook- art.), J. Buisman (banket), L. Henneman (kapper), Koolmees (banket) J. Kokkes (fruit), L. Voorberg (schoenen), V.V.V. (Bureau) en G. Worm (modes). Ook vernamen we dat de Fa Van Gend Loos haar vestiging in Bergen niet wenst te continuëren, zodat voor haar geen ruimte op het plein beschikbaar behoeft te blijven, waardoor wellicht èèn of twee andere gegadigden nog een kans maken. De 18-jarige chauffeur W. Admiraal uit Egmond Binnen, die in februari te Bergen met zijn auto roekeloos de Van Peltlaan overstak en na een aanrijding vas doorgereden (hij had er niets van bemerkt, zo verklaarde hij) werd door de rechtbank te Alkmaar wegens het in gevaar brengen van het verkeer, ver oordeeld tot 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis en intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. Als dat niet helpt ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Weekilüd DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen; De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. GOUD, ZILVER, UURWERKEN J. Oldenburglaan 3 Eigen vakkundige reparatie- inrichting Telefoon 2778 Zilfa Pleet telefoon 2331, Bergen Ingezonden mededeling Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Nu reeds leverbaar 110 graden beeldbuis Prachtige salonkast TECHN. BUR. bij C A, Laat 205, Alkmaar, Tel. 6569-6731 0 2200 Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 (Ingezonden mededeling! en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met 10 mei Dr. POOT, Tel. 2423 SCHOORL-KOEDIJK 10 mei Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1