9t 99 Veertig jaar gehuwd Radio Econoom Kastpapier 1919 30 april 1959 Ook uw hulp is nodig Opening Radio Econoom K. C. B. Druk. C. Oldenburg De iilms De van Reenenschool vierde het bevrijdingsfeest GERRITSEN Nozems, opgelet! itiksi eten Feestelijk herdenken der bevrijding U ontvangt Hemelvaartsdag VRIJDAG 15 MEI 1959 36e JAARGANG No. 18 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Terwijl heel Bergen op 30 april bezig was de 50e verjaardag van Koningin Juliana te vieren, werd dit in Huize Westdorp aan de Sluislaan op een heel bijzondere wijze gedaan. Daar vierden op die dag de Oud-Wethouder, de heer P. J. Borst en zijn echtgenote, Mevr. Borst-Roemer, tevens hun veertig-jarig huwelijk. Een dub bel feest alzo, dat door talrijke personen werd medegevierd. De heer Borst, die zich als jonggetrouwd man in Bergen ves tigde om in het zakenleven een plaats te veroveren, heeft in de tientallen jaren dat hij een burger van Bergen is geworden getoond uit welk hout en uit welk een goed soort hout hij gesneden is, zodat hem de achting en de vriendschap van velen ten deel is gevallen, ook buiten de kringen, waarmede hij krachtens zijn werk mede in aanraking kwam. Als zakenman bouwde hij een repu tatie van eerlijkheid en onkreuk baarheid op, die hem goed te sta de is gekomen toen men hem tot lid van de gemeenteraad verkoos, en toen enige tijd later de ge meenteraad hem tot wethouder benoemde. Men was toen in de moeilijke jaren die op het uitbreken van de oorlog in Korea volgden, en de daling van de gulden als automa tisch gevolg van de daling van het Engelse pond. De heer Borst kreeg toen de woningdistributie voor zijn rekening een hels werk en daarbij nog de leiding van het GEB, waar in die tijd ook nog wat aan te verbeteren was, doch ze waren er op de pers tribune getuige van hoe in de raadsvergadering van juni 1954 Sprekers van diverse raadsfrac ties openlijk verklaarden, dat se dert het GEB onder beheer van de heer Borst was gekomen de toestanden aldaar zeer verbeterd waren, zodat men geen klachten meer had. Onder leiding van Wethouder Borst is er verder gebouwd en werd het Boendermakerhofje ge sticht, het fraaie complex wonin gen voor bejaarden, dat een lust is voor het oog en dat voldoening geeft aan zijn bewoners. Talloze mensen heeft hij als wethouder met raad en daad terzijde gestaan en de dank dezer talloos velen vond op de gedenkdag van zijn 40-jarig huwelijk uiting in een stroom van bloemstukken, ge schenken, gelukwensen op schrift of in persoon, waaronder er ook waren van mensen, die vroeger bij de heer Borst in dienst waren ge weest, en die zich thans genoopt gevoelden hun vroegere patroon, die zij allen een goed hart toe droegen, te komen gelukwensen. Burgemeester Dr. W. Huygens en de beide wethouders van thans, Dr. J. Hemelrijk en de heer C. W. Ellis, leden van de ge meenteraad, afgevaardigden van diverse verenigingen en corpora ties en Bergen heeft er heel Woensdag 6 mei werd in de bioscoop van De Rus de kleuren film: ,,Het bezoek van Prins Ber nard aan Liberia" en de Fernan- del-film Paris Holyday vertoond. Beide films bleken een bezichti ging meer dan waard, zodat de Oranje- en Bevrijdingsfeesten dit jaar weder gunstige herinnerin gen zullen achterlaten. Het is te hopen, dat velen hieraan het mo tief zullen ontlenen om met hun lidmaatschap het werk dezer ver eniging te steunen. Zij zou nog meer kunnen doen en wil dat van harte gaarne, doch zij heeft daar voor de daadwerkelijke steun van de gehele burgerij nodig. En zij verdient het ook! wat en doet in verscheidenheid voor Alkmaar niet onder vorm den af en aan een onophoudelijke stroom van bezoekers, die schijn baar niet op wilde houden. Dat ook mevrouw Borst hierbij niet werd vergeten, zal ieder die haar kent en weet, dat ook zij zich beweegt op het gebied van het verenigingsleven en zich ken merkt door de eigenschap om practisch hulp te bieden, wel kun nen begrijpen. Het was een over-drukke mid dag daar in Huize Westdorp, die nog lang tot de grote evenemen ten zal blijven behoren. Des avonds werd het feest in de familiekring voortgezet. Er werden o.m. een film afgedraaid en een geluidsband ten gehore ge bracht, waarop de in Nieuw Zee land woonachtige dochter met haar hollandse echtgenoot en kin deren de heer en mevrouw Borst feliciteerden en tevens mededeel den, dat het feest dat hier in Ber gen gevierd werd, ook in hun huis in Nieuw Zeeland werd medege vierd, ofschoon zij aan de andere kant van de aardbol woonachtig waren. Een boodschap uit den lande van overzee, die de harten verwarmde van allen die haar mochten beluisteren. Wij spreken de wens uit, dat het de heer en mevrouw Borst moge gegeven zijn nog vele jaren in het bezit ener goede gezond heid een gelukkige levensperiode te mogen genieten, gedragen door de achting en de genegenheid van alle geledingen der burgerij van Bergen. Bergen en Schoorl hebben een goede naam gekregen op het ge bied van hulp aan anderen. Col lectes brengen in onze plaatsen een bedrag op, dat de vergelijking met andere plaatsen glansrijk kan doorstaan. Wist u, dat in 1940 in Nederland 4 consultatiebureaus voor drankzuchtige patiënten wa ren? Door het werk van de Natio nale Commissie tegen het alcoho lisme is nu een net van medische consultatiebureaus over ons land gespreid, terwijl daaraan psy chiaters.en vele maatschappelijke werkers hun krachten wijden. Het aantal patiënten stijgt nog steeds. Niet alleen is hulp in deze vorm dringend noodzakelijk, maar ook een uitbreiding van een verant woorde voorlichting. Daarom vragen wij opnieuw uw hulp en wel in tweeërlei vorm: u kunt het medische werk steunen door een flinke geldelijke bij drage, waardoor u ook in geeste lijke nood van velen voorziet, maar u kunt ook daadwerkelijk meehelpen door als collectant of collectante een of meer straten voor uw rekening te nemen. Wij hopen, dat onze oproep weerklank moge vinden en dat ook dit jaar onze duinstreek voor aan gaat. Collectanten kunnen zich opge ven bij een van de adressen van het werkcomité: de collecteweek is van 1824 mei. Het comité van aanbeveling: H. W. J. M. Poot, arts J. M. P. Lugten, arts B. S. Bulstra, arts G. F. Elzenga, arts A. H. v. Gelder, arts Pastoor van Beers Ds. A. B. Bekius Ds. van den Berg A. G. v. d. Hilst Mr. A. D. van Regteren Altena Mr. J. N. Alblas, Het werkcomité: J. Ivangh, Noordlaan 44 Mevr. J. Ivangh, Noordlaan 44 Mej. J. Korver, Kastanjelaan 8 J. Bakker, P. Boenderm.weg 25 Mevr. J. Bakker, P. B.mak.w. 25 J. Bekius, Mosselenbuurt 16 Mevr. H. L. Schuil, Buerweg 9 B. Schuil, Buerweg 9. De morgen van de vijfde mei werd door de schoolgemeenschap aan het Spaanse Pad op feeste lijke wijze doorgebracht. Aanslui tend bij het openluchtschooltje waren rondom het grasveld ban ken gezet, waarop de kinderen van alle klassen, getooid met feestmutsen en vlaggetjes een plaatsje hadden gevonden. Nadat het hoofd der school, de heer Nijdam, de kinderen in een korte toespraak op de betekenis van de herkregen vrijheid had ge wezen klonk het Wilhelmus. Ver volgens werd onder leiding van het personeel en van de Ouder commissie een vlot programma van groepswedstrijden afgewerkt. Vooral het touwtrekken van de hoogste klassen werd met span ning gevolgd. Het spontane feest werd beslo ten met een in drie grote kringen gedanste zevensprong, waaraan door groot en klein werd deelge nomen. De Oudercommissie had er voor gezorgd, dat de kinderen getrakteerd konden worden. Ge wapend met een feestknots gin gen alle kinderen voldaan naar huis. HORLOGES Terwijl op woensdag in De Oude Prins de prijsuitreiking aan de gang was probeerden enige bromnozems het verkeer in de war te sturen met het gevolg dat de politie ingreep en de heertjes op de bon slingerde, zodat de strafrechter hen wel zal zeggen wat ze te laten hebben. Pinkstergeest, daal op de aarde In ons aller harten neer, Geef ons kracht tot goede daden, Telkens, telkens weer. Laat het vuur van uw gemeenschap In een onuitblusbare gloed, Branden in ons aller leven. Steeds doorstralen ons gemoed. Geef, dat door Uw Geest de volkeren Nader komen tot elkaar, Dan pas kan er vrede komen, Door vertrouwen, zuiver, waar. Heilige Geest, o kom van boven, En verlicht de donkere aard, Slechts door uwe Geest geheiligd, Is het leven leven waard. Maartje N. Zwaan Radio-Televisie Wasmachines Centrifuges Ijskasten Stofzuigers enz. enz. Als openingsreclame ontvangt iedere koper een waardevolle verrassing Uw bezoek wordt op hoge prijs gesteld Dinsdag 5 mei werd de feeste lijke herdenking der bevrijding c p de scholen behandeld, waarbij het onderwijzend personeel zich verdienstelijk maakte jegens land en volk en ook daarom de dank der ouders in deze gemeente heeft verdiend. In het dorp waren de vlaggen thans weder in volle fleur ont plooid, terwijl om half negen in de r.-k. kerk een mis uit dankbaar heid voor de bevrijding werd op gedragen. Het gloriepunt van de dag bestond in de serie-wedstrij den voetballen om de zilveren wisselbeker op het gemeentelijk sportterrein aan de Kerkedijk. Hiervoor hadden 7 clubs inge schreven en het laat zich begrij pen, dat in onze kijklustige tijd daarvoor grote belangstelling aanwezig bleek. Om half vier werd er begonnen en het was na zessen eer de eindbeslissing was gevallen, 's Avonds 8 uur zou in De Oude Prins de feestelijke uit reiking zijn der prijzen, doch on afhankelijk daarvan wist iedereen reeds dat de wisselbeker aan de voetbalclub der klaverjasclub De Oude Prins zou ten deel vallen als winnaar. In afwachting van de dingen die komen zouden hield de Drum band der r.-k. verkenners om 7 uur een rondgang door het dorp, die zeer gewaardeerd werd. 's Avonds half negen was in de zalen van De Oude Prins een talrijke schare belangstellenden bijeen gekomen. In de grote zaal zat de heer G. Schekkerman Sr. te midden van zijn clubleden, sup porters, medebestuurders der kla verjasclub, vrienden en bekenden, terwijl de glimlach op de gezich ten prijkte en de vrolijke opmer kingen niet van de lucht waren in de glorie van de overwinning. De jeugd had ditmaal eens ge toond, wat zij bereiken kon en dat gaf aan elk der aanwezigen moed en vertrouwen om voort te gaan op de ingeslagen weg. Volgens enkele medespelers van andere clubs zou de voor hoede van Verwarmingsbedrijf Smit in de 2e wedstrijd niet tot doelpunten hebben kunnen ko men, terwijl de ambtenaren, over de gehele wedstrijd de minderen van de Firma, Smit, aan één uit val genoeg hadden om de prijs in de wacht te slepen, doch dat deed niets af aan het feit, dat de wis selbeker in handen kwam van de geheel nieuwe candidaat-Schek- kerman's voetbalclub van De Oude Prins. In de nevenzaal, waar aan de bestuurstafel naast de voorzitter, de heer J. Haakman, ook de bur gemeester Dr. W. Huygens had plaatsgenomen, was men even eens goed in zijn humeur. Er was goed gespeeld, alles was vlot ver lopen en de uitslag was een ver rassing, De heer Haakman heette in zijn openingswoord de aanwe zigen welkom en constateerde met vreugde dat de belangstelling voor de festiviteiten weder aan zienlijk was geweest. Hij bracht dank aan de scheidsrechter en aan allen die hadden meegewerkt tot het slagen dezer wedstrijden. In het bijzonder bracht hij een woord van dank aan de heren A. A. Tros, en H. K. Finkensie- per, die in onderlinge samenwer king de gehele opzet hadden ont worpen en uitgewerkt, zowel wat de kinderspelen als wat de esta fette-wedloop en de serie-wed strijden voetbal betrof. Vervol gens deelde de heer Tros de prij zen uit aan de deelnemers der winnende ploeg der estafette wedloop, terwijl de wisselbeker definitief in bezit kwam der v.v. Berdos, welke prijzen onder da verend applaus werden in ont vangst genomen. Hierna ging de heer Tros over tot het voetbal. Hij wees er op dat dit spel vol verrassingen zit. Wij zijn er zo aan gewoon ge raakt, dat of een bouwbedrijf of een verwarmingsbedrijf tot de winnaars behoort, dat we ons er even aan moeten wennen, dat er thans jonge krachten zijn opge staan. En als deze jonge krachten evengoed klaverjassen als zij thans gevoetbald hebben dan zul len zij nog menig kampioenschap behalen, op welke woorden een daverend applaus opsteeg. Lau v. d. Berg ontving voor de v.v. der KJC De Oude Prins de wisselbeker uit de handen van de heer Tros en sprak een paar woorden van dank om vervol gens zijn erkentelijkheid te betui gen jegens de Ambtenaren-club wegens hun sportief spel, wat een applaus uitlokte. De 2e prijs ging naar de Amb tenaren; de 3e naar de Centr. Verw. J. Smit Jr.; de 4e naar Bouwbedrijf Van Exter; de 5e naar Bouwbedrijf Kroon; de 6e naar de schietver. De Insteek- loop en de 7e naar N.V.V. Met een kort woord sloot de voorzitter Haakman vervolgens de bijeenkomst. Doch laat nie mand menen dat de zalen daarna leegliepen, o, neen! Thans was er het informele verkeer en kwamen de tongen los en daarmede de ge zelligheid. De Oude Prins is toch gezelliger! Theo van dér Wal en Erik van der Wal. De letterkundige Theo van der Wal, die jaren geleden met zijn eerste boek „Zonder Theater" zich direct een eigen en bijzon dere plaats in onze letteren heeft veroverd, zonder dat het iemand anders in zijn genre is gelukt hem te overtreffen, en die reeds een tiental werken op zijn naam heeft staan, die onlangs in een unifor me editie zijn verschenen, wat er op wijst, dat er voor deze werken een behoorlijk aantal lezers be staat, blijkt geen eenzijdig gerich te geest te wezen. Behalve zijn talenten als auteur bezit hij een artistieke begaafd heid als fotograaf, die menig vak man hem zal benijden. Ook wat betreft vakmanschap doet hij voor niemand onder. Een paar jaar geleden exposeerde hij tege lijk met Lucebert foto's in het K.C.B. Reeds toen werden we door zijn werk getroffen en dat is ook thans weder het geval. Dit is werk van de eerste rang, waar in verschillende zijden van zijn bekwaamheid en artisticiteit tot uiting komen. W^e hebben deze expositie een paar malen bezocht, geboeid als we waren door het geen ons geheugen er van had 17.50 lol 115.- voor elk oud fototoestel Foto DICK van BERGE behouden. En dit is iets, dat voor de innerlijke waarde van het werk blijkt te pleiten. Naast dit werk vindt men ook werkstukken van Eric van der Wal, die geheel verschillend zijn van dat van Theo. Dit is modern werk, met een eigen visie op de dingen en een eigen wijze om ze weer te geven. Ook heel modern, maar het treft door de zorg, waarmede deze weergave is ver richt We zullen Eric in de gaten moetfci- houden om te zien hoe dit talent zich op den duur gaat ont wikkelen. Th. VELDMAN Sedert 1954 heeft men hier in Bergen niet zulk een door mooi weder begunstigde Hemelvaarts dag gehad als dit jaar. Een stroom van bezoekers uit ver schillende windstreken bezocht Bergen en Bergen aan Zee. De heer Kuin had zijn Midget golf baan tijdig in orde gemaakt en dit plan bleek goed te zijn ge weest, want hij had de gehele dag bezoek. Ook de heer Schrama, die het plan had zijn uitgebreide zaak iets later te openen, zag de gehele dag gasten op het terras van zijn nieuwe uitbreiding, die hun ingenomenheid met dit rus tige zitje niet verzwegen. Ook de Snackbar Lorna in de Prinsesselaan draaide op volle toeren en zag reeds talrijke klan ten die de gerant, de heer Noot, de hand kwamen drukken uit blijdschap hem terug te zien. De spijzen en dranken bleken nog steeds hun oude reputatie te heb ben en dat zegt op zichzelf reeds genoeg. Daarnaast was de. speelzaal Rosita eveneens geopend en liet zien dat de eigenaar, de heer Lu- teyn, in de verstreken maanden niet stil heeft gezeten: de speel ruimte is weer uitgebreid, nieuwe toestellen en automaten zijn aan geschaft, terwijl het interieur een verbetering heeft ond.»gaan. Dit alles wijst er op dat diverse Bergense zakenlieden een voor uitziende blik bezitten en op on verwachte evenementen hebben gerekend. Wij wensen al deze heren een goed seizoen toe, als beloning voor hun moeite en zor gen. in diverse kleuren ZONDAGSDIENST ARTSEN tVeekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5,65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" telefoon 2331, Bergen LAAT 130, NAAST R.K. KERK (Uitgez. op contr. art.) LAAT 130, NAAST R.K. KERK TEL. 02200 5118 ALKMAAR Erkende Erres - Philips verkoop bij aankoop van een nieuw toestel vanaf f 16.75 BREELAAN 13, BERGEN, TEL. 2001 GOUD, ZILVER, UURWERKEN J. Oldenburglaan 3 Eigen vakkundige reparatie- inrichting Telefoon 2778 Zilfa Pleet Laanweg 35, Schoorl BERGEN 17 en 18 mei Dr. BULSTRA, Telefoon 3130 SCHOORL-KOEDIJK 17 en 18 mei te Schoorl: Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360 te Koedijk Dr. H. J. PIERS, Telefoon K 2201-202

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1