DE DUINSTREEK 173 A. G. Abbo Zaken werden geopend en heropend JfeweS.Ter« huid? J. Wardenaar Te koop aangebodent opening Joh* Ens M. v. Teulingen Goede wijn behoeft geen krans electro technische artikelen Voor de Pinksterdagen In Groet Vernieling van onze wandelpaden in de duinen Keurslagerij De Ruyter Weer grote belangstelling voor „Avondvierdaagse" Wie weet hier meer van? G. MELISSEN - Rijksweg 4 - Schoorl Zaterdag 16 mei a.s„ 's middags 3 uur Café „De Bonte Koe" ADVERTEREN DOET VERKOPEN Groot Pinksterbal C£)e Ou „De Rustende Jager" Schoorl Hereweg 2 - Schoorl Voor de Pinksterdagen Keurslagerij de Ruyter 99 Tweede Blad Vrijdag 15 mei 1959 D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers Pinksteruiistapje Nieuw telefoonnummer 628 o nans Zwarte bessenjam per pot f 1.32 Rozenbotteljam per pot f 1.22 Gemberjam per pot f 1.08 en f 1.22 Crape fruit jam per pot f 0.98 Marmelade Cros en blacwel per pot f 1.65 Suikervrije jam, aardbeien frambozen per blik f 1.40 Suikervrije jam, sinaasappel p. blik f 1.20 Zalm per blik f 0.98 - f 1.90 vlugklaar artikelen Voor Uw boterham Is het voor een ontwerper al niet gemakkelijk, voor de vaklie den is een dergelijke aanhechting nog minder een gemakkelijke taak. Het timmerwerk, geleverd door de Fa. Jn, Schotvanger te Schoorldam, ziet er zeer verzorgd uit, hetgeen eveneens het geval is met het electrisch en sanitair ge deelte, geleverd door Jb. Besse uit Oudesluis. Het metselwerk werd door de eigenaar van de zaak zelf uitgevoerd, daarbij ge assisteerd door diens vrouw en het gehele gezin. Burg. Bergh sprak over dit al les tijdens de opening dan ook in die zin zijn bewondering uit voor de wijze waarop de fam. Klever laan de zaak had aangepakt en prees het particulier initiatief van de zakenlieden in de gemeente en in het bijzonder die van de fam. Kleverlaan. In dezelfde geest liet ook de heer Kos die namens de K.T.V. sprak zich uit. Ook hij prees de ijver en werklust van de gehele familie. Met de wens dat het een flore rend bedrijf mag worden besloot spr. zijn rede. Vele bloemstukken prijkten op de tafeltjes, als even zovele be wijzen hoezeer ons dorp met deze aanwinst is ingenomen. De middenstand uit onze ge meente heeft het winterseizoen afgesloten met een glorieuze ope ning of heropening van een drie tal zaken. Daar was dan in de eerste plaats de heropening van de Luxe brood en banketbakkerij De Jong in het centrum van ons dorp. Se dert lange tijd bleek de winkel ruimte te klein te zijn geworden. Wordt de winkel enerzijds be grensd door de woonkamer, die in de zomer ook reeds voor het bedrijf benut wordt, aan de an dere kant bleek nog een strook van enkele meters grond te zijn die voor deze verbouwing op uiterst efficiënte wijze werd be nut. Pilkes en Flik toverden in deze nieuwe ruimte de binnenbetimme- ring, die bestaat uit een glazen vitrine aan de wand met daar naast een vak, onderverdeeld in ruitvormige vakjes voor verpakte waren. De etalage kreeg een nieuw aanzien met een afzetting van siersmeedwerk. Het mozaiekwerk aan de buitenpuien voltooid het geheel. Met de opening, die door Marjeta het dochtertje van de heer De Jong verricht werd, is Schoorls centrum met een fraai pand verrijkt. Tegelijkertijd heeft men ook in Groet niet stilgezeten en werd ook deze buurtschap verfraaid met de aanwinst van het ijsbuffet en cafetaria „Contact". Na rijp beraad is de heer Kleverlaan er toe overgegaan de sedert enkele jaren aldaar staande kiosk te ver vangen door iets beters. Architect K. P. Zuurbier, die voor deze zaak de plannen maak te, stond hier voor een zeker niet gemakkelijke taak, daar de bouw hiervan zijn aanpassing moest vinden aan het reeds bestaande pand. Hij is daar echter volkomen in geslaagd en het geheel is naar de eisen des tijds ingericht. Ingezonden mededeling m Babyderm-zeep mrnik Hemelvaartsdag is de dag dat we nog steeds het meer en meer uit gebruik rakende „Dauwtrap- pen" gaan beoefenen. Zo ook nu op de afgelopen Hemelvaartsdag die met een stralende zon begon. En eerlijk gezegd lezers waar kan men dit beter doen dan in onze duinen, die zich voor dit werk bij uitstek lenen. Éénmaal terug van onze tocht konden we het gevoel niet onderdrukken dat heN cAê Rode Stier jZ-ieh op n-oi+ Vect,. degen Vrouwen en IC. nderfen v-net de Ulonlcevi on decVvcx nc( - len -boeten JVr Kon- oUeen rvicu.c*r V.ra9«nj hebt lig cl© *"Yiti«cl©r.s ICimdei'cn in Ato.d e. CM n o vi ScWLA" I M'eViiaA taeiokiexmd C n-o^tan vVcrfd©*! ni«t ejelo<aj_J>.r©n, it don "K £r nieti 0.0.0 doen KToo .en Volleer er aan de wandelaar onrecht wordt gedaan. Wat is namelijk het geval: Op onze wandeling over de pa den bleken velen hiervan onbe gaanbaar, door de vele en diepe gaten die er ingeslagen waren door paarden waarop ruiters ge zeten moeten zijn met Wild-West allures, door zich in volle galop over deze als wandelpaden, en dus niet als ruiterpaden, bekend staande wegen te begeven. Men vindt deze vernieling door de ge hele duinen, en iets later op de dag hebben we met eigen ogen kunnen constateren dat er zelfs een ruiter dwars over de duinen heenkwam waar noch een ruiter- of een voetpad te zien was. On tegenzeglijk zijn er ruiters (de goede niet te na gesproken) die menen dat men op een paard ge zeten in de duinen mag doen wat men wil. Op onze wandeling hebben we eveneens geconstateerd dat een voetpad, blijkbaar nog niet zo lang geleden door mensenhanden aangelegd, eveneens ten offer was gevallen aan één dezer lieden. O.i. worden te veel ruiters in de duinen toegelaten die onbe kend zijn met de officiële ruiter paden en voetpaden. We hebben het gevoel dat hier aan de wandelaar onrecht wordt gedaan. Elke geconstateerde ver nieling van staatseigendommen wordt hem zwaar aangerekend (gelukkig) maar bevindt u zich op een paard en bent u in het bezit van een kosteloze kaart, dan blijkt het dat u ook buiten de ruiterpa den in onze duinen mag rijden waar u wilt. Tot zover onze ervaring opge daan op onze „dauwtrapperswan deling". Alhoewel de eigenaar hiervan al sedert enige tijd zijn bedrijf uit oefende in de slagerij van de heer Hoogvorst, was de officiële her opening om bijzondere redenen achterwege gebleven. Nieuwe he ren, nieuwe wetten, en als men voor het woord „wetten" nu eens wensen in de plaats zet, dan zijn we er. Bij het betrekken van zijn aankoop wist de heer De Ruyter dat een restauratie van de oude slagerij zou moeten volgen. Om die reden werd besloten de slage rij niet eerder officieel te openen, dan nadat deze vernieuwing vol tooid zou zijn. Op 5 mei was het dan zover en bij onze binnenkomst kregen we eerder de indruk in een bloemen magazijn beland te zijn, dan in een hyper-modern ingerichte sla gerij. Een onnoemlijk aantal bloemstukken getuigde er van, in hoe korte tijd slagerij De Ruyter zich had weten in te burgeren. Aan de linkerwand, als men de slagerij betreedt, staat een com plete zelfbediening voor diegene, die naast zijn vleeswaren, ook de hierbij behorende ingrediënten wenst mede te nemen. Een zeld zame diepvries container vindt u dan recht voor u en een dubbel wandig muurbuffet completeert de inventaris. Voeg hier dan nog bij de af werking met Formica die o.a. ook is aangebracht op de koelceldeu ren, de verchroomde vleeshaken, dan ziet u met één oogopslag dat u staat in een zaak die voor Schoorl, en in het bijzonder voor Groet, een enorme vooruitgang betekent. De opening geschiedde op waarlijk originele wijze door de heer De Ruyter Sr. De ketting van saucijzen, vastgehouden door zijn beide kleinkinderen, werd door hem met een groot mes doorge hakt vergezeld gaande van de woorden „en hiermede open ik deze zaak". Onder de vele belangstellenden merkten we o.a. op Burg. Bergh, de directeur van het Openbaar Slachthuis, de heer Wouters, keurmeester Slotemaker en de voorzitter van de Keurslagersver- eniging, de heer Mollema, die in hun openingsrede allen blijk ga ven van hun bewondering ten aanzien van déze zaak. Ook wij wensen de heer De Ruyter veel sukses toe. Van de wandelsportvereniging St. Joris mochten wij een aardig samengesteld programma-boekje ontvangen, door de leden zelf ver vaardigd. Naast de bijzonderhe den over de „grote" wandeltocht troffen we op de eerste bladzijde een voorwoord van Burgemeester Bergh waarvan we tekst volledig willen vermelden. Voor de derde maal zal de „Avondvierdaagse" gehouden worden en er behoeft nauwelijks aan getwijfeld te worden weder om met succes. Begon men in 1957 met 72 deelnemers, in 1958 bedroeg dit aantal 240. Daar reeds het vorige jaar vele toezeg gingen voor deelneming zijn bin nengekomen, belooft de komende avondvierdaagse een evenement voor Schoorl te worden. Heel nuchter beschouwd be hoeft dat ook niet te verwonderen. In de eerste plaats berust de lei ding in zeer vertrouwde handen en hebben de leden van St. Joris met veel élan en grote zorg de nodige voorbereidingen getroffen. In de tweede plaats mag de orga niserende vereniging van ver schillende kanten en wel in het bijzonder van de middenstand veel medewerking ondervinden. In de derde plaats vormt Schoorl een uniek wandeldomein. Wij, die het voorrecht hebben in zo n bijzonder mooie omgeving te wonen, roepen u daarom met des te meer reden toe om aan de wandelingen deel te nemen en daardoor van de schoonheid van dit deel van Noord-Kennemer- land te genieten. Van harte heet ik u welkom en wens U gaarne een paar mooie avonden toe. Men heeft het in de dagbladen kunnen lezen: Een in de zomer van 1905 door Picasso te Schoorl dam gemaakt schilderij „La belle Hollandaise" (Hollandse schone) bracht vorige week woensdag op 'n veiling te Londen 580.000. op, hetgeen zelfs voor een doek van de beroemde schilder een „wereldrecord" betekende. Picasso, die in 1905 nog geen 24 j aar oud was, logeerde in dat jaar samen met zijn Nederlandse vriend, de schrijver-journalist Tom Schilperoort, gedurende één maand in Schoorldam. De „Hollandse Schone'", die de Spaanse kunstenaar tot model diende, heette blijkens de catalo gus op de Londense veiling Wil- helmientje. Wie weet hier meer van? Be richten gaarne aan de redactie van dit blad. 1 fles Monte Claro Landwijn f 1.75 10 pnt. 1 fles Siebrand Hoendervorst Advocaatf 4.15 80 pnt. 1 fles Siebrand John William Apératief f 3.15 20 pnt. 1 fles Graves Supérieuresf 3.95 20 pnt. Bij 1 fles Siebrand Westland's Rodor Vruchtenwijn f 2.45 1 pot Rozijnen op sap voor slechts f 0.67 Handig om mee te nemen op uw VAN MELLE VAN MELLE 1 zakje Fruit-Tella's 38 150 gram Fruit-Caramels 54 10 pnt. 200 gram Agar Vruchtenkoekjes 5 pnt. 49 5 Victoria Repen 15 pnt. 79 1 rol King Pepermunt 1 rol Rang (smaak naar keuze) per rol 19 1 zak Pinda's 5 pnt. f 0.56 1 zak Cal. Hazelnoten 5 pnt. f 0.81 1 zak Lekkerbekjes Snoep f 0.49 1 Grote Eiercake f 0.99 1 zak Schuimkoekjes 10 pnt f 0.75 1 zak Kester Allerhande f 0.73 1 zak a 200 gram Bitterkoekjes 10 pnt. f 0.72 1 pak Victoria Javawafels f 0.60 8 pnt. 3 choc. Penny wafels f 0.29 4 Krentencakes 10 pnt. f 0.49 1 zak Potato Chips f 0.25 5 pakjes Kauwgom f 0.25 150 gram Rumbonen 10 pnt. f 0.59 Zuivelhandel Hereweg 23, Schoorl, Telefoon 368 Ramen, deuren, vloer- en balkhout, oude stenen, kruis» pannen, wasbakken, closets, reservoirs, voerkuipen f 10-, f 12,50, f 22,50 per stuk. Nieuw hardboard f 1,70 per M2, afwerklatten, enz. Tevens tweedehands meubelen, tafels, stoelen, clubs, buffetten, dressoir, vloerkleden, lopers en tafelkleden, toilettafel, opklapbedden, ledikanten met spiraal en een lits-jumeaux, partij paktafels enz. enz. Vloerkleden vanaf f 20, IJzeren badkuipen, nieuwe eterniet golfplaten in diverse maten f 4.en f 4.50 per m2 meter. Grote partij eiken planken, lang 4 m, breed 33 cm en dik 4 cm. Grote partij nieuwe tegels, 37 ct. per stuk. Dit alles kunt U vinden bij Tussen Zijpersluis en Schoorldam van onze geheel nieuwe zaak in aan de Hereweg 182 te Schoorl. U beleefd tot een bezoek uitnodigend. Electro technisch Installatiebureau Catrijp, Schoorl Met de Pinksterdagen een gezellig zitje in onze serre en op het terras Prima consumptie Muziek U belt en wij bezorgen 1 blik Victoria parade f 2.50 (14 soorten wafels en biskwie) 3 blikjes Portugese sardines f 1.00 Sandwich Spread Heinz jampot f 1.45 V2 jampot f 0.98 Ltr fles Zwarte bessenwijn f 3.55 hierbij 1 fles limonade voor f 0.80 'n Zware eiercake f 1.20 Lunchworst blik 340 gr f 1.29 Japanse perziken f 1.22 Schelvislever f 0.72 Vruchtenkoekjes 200 gr. f 0.49 Hero doperwten fijn f 0.99 Appelmoes 3 potten f 0.89 It. Vermouth jepossi f 5.50 Heerlijke Saksische 100 gr f0.44 Perendrups 200 gr f 0.49 5 repen f 0.79 LEVENSMIDDELENBEDRIJF SCHOORL TEL. 389 SCHOORLDAM TEL. 343 DANSORKEST 2e Pinksterdag E Aanvang n.m. 3 uur een heerlijk stukje vlees van Uw Keurslager Varkensrollade vanaff 2.78 per 500 gram Rollette vanaff 2.58 per 500 gram verder malse rosbief, rollade, varkensfricandeau, kalfsvlees Slavinken f 0.38 per stuk Hamburgers f 0.40 per stuk Ballen gehakt f 0.40 per stuk Gelderse schijven f 0.40 per stuk Blinde vinken f 0.60 per stuk soepcomplet f 1.45 200 gr Slagersham f 0.98 g 200 gr Gebr. gehakt f 0.88 200 gr Tongenworst f 0.80 Pinkstersorti (300 gram) f 1.58 GROET TELEFOON 393

De Duinstreek | 1959 | | pagina 5