III lot 25% korting Hydrophile ölieën van I)r Kabor Tuinbouwnieuws J. den Broeder Schoolreizen Van Reenenschool Bevorderingen aan de M.M.S. Gebraden Kuikens Futbol De grote Gavioli te Bergen Slagerij Hoogvorst Prachtig solistisch werk KERKDIENSTEN Publiek en kritiek BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „Teenager - Melodie" alle leeftijden - 4 VERWARMING Westfries Koperhuis VRAAG EN AANBOD ,/t Boerenhuis" Koopjes halen A* Zwartendijk Deze Hy-olieën, die het ideale schoon- heidsverzorgings-product zijn voor de acne- en overgevoelige huid, hebben wij voor U ingekocht. Onze verkoop van deze producten, met gratis deskundig advies, vangt heden aan. atia e.yrz eiman - Schoonheidsspecialiste Alle klassen van de Van Ree nenschool hebben hun jaarlijks schoolreisje nu weer achter de rug en men kan er met voldoe ning op terugzien, want vooral dank zij het prachtige weer zijn alle trips uitstekend geslaagd. De laagste klassen maakten der traditie getrouw een uitstap je naar Velzerend en Egmond, in welke plaats de jeugd heeft genoten van een door de heer Sijpheer gegeven goochel voor stelling. Het was de tiende keer, dat de bij de kinderen zo popu laire professor Remidol belange loos voor een hoogtepunt in dit jaarlijks schoolfestijn zorgde. De derde klas maakte een tocht naar Artis en besloot de dag met een rondvaart door grachten en havens. Van de vierde klas af worden meerdaagse schoolreizen gehouden. Evenals vorige jaren wisselde deze klas gedurende een periode van drie dagen uit met de Burgemeester Fockschool in Amsterdam West. Er werd een leerzaam en interessant program ma afgewerkt, waarvan de hoog tepunten werden gevormd door bezoeken aan Artis, Rijksmuseum, Museum voor de tropen en trips naar Aalsmeer en schiphol. De vijfde en zesde klassen wis selden een week uit met een openbare lagere school in Wage- ningen. Er werden veel nuttige excursies gemaakt. Zo werd o.a. een bezoek gebracht aan het Arboretum, de plantentuin van de Landbouw Hogeschool, waar ook de kassen met tropische planten werden bezichtigd. In Arnhem werd het Openlucht museum bezocht en in Rhenen Ouwehands dierenpark. Bij een bezoek aan het militaire kerkhof op de Grebbeberg werden de kinderen geconfronteerd met de in de meidagen van 1940 ge brachte offers. Een excursie naar een steenfabriek in de uiterwaar den bleek zeer instructief te zijn. Natuurlijk was het niet alleen maar leren, wat de klok sloeg. Er is veel pret gemaakt op wandel- en fietstochten in de prachtige omgeving en er is in diverse zwembaden heerlijk ge zwommen. Vooral het golfslag- bad in Doorwerth bleek een grote attractie. Bij een bezoek aan de Betuwe, waarbij de over tocht door middel van een oud gierpontje werd volbracht, kon den de kinderen zich naar har telust te goed doen aan het specifieke Betuwse product, de sappige meikersen. Al met al zeer geslaagde reizen, waaraan de kin deren prettige herinneringen be waren en waarop de leiders en leidsters met voldoening kunnen terugzien. Aan de Middelbare Meisjes school te Bergen werden o.a. de volgende leerlingen bevorderd: Naar klas 2 A: Ineke Bik, Schoorl, Saskia Verwayen, Eg- mond aan de Hoef. Naar klas 2 B: Pia Donkers, Bergen, Anita Ellens, Bergen, Milly Frank, Bergen, Dori de Graaff, Bergen, Joke Jansen, Ber gen, Odilia Kappen, Bergen, Edith Koster, Bergen, Mary Kür- ten, Bergen, Babs Roos, Bergen, Annelies van der Wal, Bergen, Fieneke Keiler, Bergen. Naar klas 3 A: Annemarie Ar kenbout, Bergen, Greet Ellens, Bergen, Mies Huisman, Bergen, Simone de Jong, Bergen, Tilly Postma, Bergen, Edith Timmer, Bergen, Marian Wiegers, Bergen, Jannie Zwaan, Bergen. Naar klas 3 B: Ina Jonkers, Schoorl, Cora Reinders, Bergen. Aan de Meisjes Ulo-school te Bergen werden o.a. de volgende leerlingen bevorderd: Van klas 1 naar 2: Inge Bal, Bergen, Corrie Heystek, Schoorl, Marjan Hulshof, Bergen, Sietske van der Meyden, Bergen, Ma rijke Roos, Bergen, Marja Blauw, Bergen, Marjan Krijgsman, Ber gen, Elsbeth Krijt, Bergen. Net tie Kuitwaart, Bergen, Emma, de Maré, Schoorl, Wanda Morée, Bergen, Alke Scheltus, Bergen. Rietveld's Wildhandel Van klas 2 naar klas 3: Helga Damsté, Bergen, Liesbeth Krijgs man, Bergen, Margreet Linde boom, Bergen, Paulette Renaud, Bergen, Marlitta Rasch, Bergen aan Zee, Elsbeth Rijs, Bergen, Guus Smit, Bergen, Annalise Temper, Egmond aan de Hoef. Van klas 3 naar 4: Annie Boltjes, Bergen, Willeke Hamers, Bergen aan Zee, Nelly Tromp. Bergen, Gea Wijker, Egmond aan Zee. Geslaagd voor het toelatings examen van de vierde klas der M.M.S, zijn o.a. de volgende leerlingen van de M.U.S.: Tiny Ens .Schoorl, Margreet Hordijk, Bergen, Tineke Kooger, Bergen, Joke Mars, Bergen, Roswitha Schneider, Bergen, Ineke Swaan, Bergen, Cora Reinders, Bergen. Naar klas 4 A: Babs van Her wijnen, Bergen, Elly Kreb, Ber gen, Elsje Schekkerman, Bergen, Elly van Sonderen, Bergen, An nemarie de Waard, Bergen. Naar klas 4 B: Carla Denig, Bergen, Lottie Donkers, Bergen, Dini van Exter, Bergen, Annelies de Jong, Bergen, Nies Kollis, Bergen, Edith Kouwenhoven, Bergen, Femke Nijdam, Bergen, Ellen Reinders, Bergen, Lizet van Twisk, Bergen, Ineke van der Wal, Bergen. Naar klas 5 A: Babs Bosman, Bergen, Johnalien Buckman, Ber gen, Renée Damsté, Bergen, An nelies Nolet, Bergen, Aty van der Oord, Bergen, Nelleke van Riel, Bergen, Gerda Vader, Schoorl, Fran^oise Vermeys, Bergen, Gerda Zwaan, Bergen. Naar klas 5 A: Atie Eriks, Bur- gerbrug, Els Fontein, Bergen, Jeannet Korver, Schoorl, Evelien van Laer, Bergen, Greet Lykle- ma, Bergen, Mieke Pesie, Bergen, Lilet Poortman, Bergen, Tini Rij- vordt, Bergen, Ineke de Ronde, Schoorl, Ineke de Witte, Schoorl. Maandagavond werd er op het voetbalterrein een partijtje futbol weggegeven tussen de Berger Vrijwillige Brandweer en een groep Artisten, waarvan de op brengst der entreegelden bestemd was voor de kas van het Comité Ouden van Dagen. Dit is een lof felijk streven. Mogen er meer van zulke partijen gespeeld op de Bergense voetbalvelden. Dan doet het er eigenlijk weinig toe of de uitslag 21 dan wel 12 is. Een gezellig samenzijn besloot deze prestatie van futbollerie. Het bekende concertorgel, het geheel gerestaureerde voormalige kermisorgel, thans het eigendom van particulieren zal, gunstige weersomstandigheden voorbehou den, a,S. zaterdagavond 18 dezer op het voormalige stationsplein worden opgesteld. Aanvang van het concert ca 8 uur. Het prach tige orgel is onlangs uitgenodigd ter opluistering van het folkloris tische feest te Fontainebleau en heeft aldaar veel succes geoogst. De gehele week 500 gr mooie doorregen Runderlappen f 1,50 500 gr Runderlappen met randje vet f2, 500 gr Riblappen f 2,40 Vlug-klaar Slavinken per stuk f 0,35 Tartaar per stuk f 0,55 Gelderse schijven per stuk f 0,40 Blindevinken per stuk f 0,60 Fricandellen per stuk f 0,50 150 gr Ham 150 gr Pekelvlees 250 gr Metworst 250 gr Leverworst Dinsdag 3 Slavinken 250 gr Leverworst 500 gr Riblappen f 0,78 f 0,72 f 1,25 f 1,~ f 0,50 f 2,40 Woensdag 500 gr Gehakt f 1,68 (met zout en kruiden) 250 gr Gekookte worst f 0,75 Donderdag 500 gr Schouderkarbonade f2, 150 gr Boterhamworst f 0,50 Huzaren sla f 0,38 per 100 gr bovenstaande uitsluitend afgehaald en a contant MACHINESCHRIJVEN EN STENOGRAFIE Onderstaande candidaten uit onze gemeenten slaagden voor machineschrijven of stenografie in de maanden juni en juli. Deze examens werden gehouden door de Verg. van Leraren te 'sGra- venhage te Alkmaar. Machineschrijven. Cobi Schotvanger te Schoorl- dam, Ed. Burgmeyer, Egmond Binnen, C. Hopman, Egmond a. d. Hoef, Joh. Liefting, Egmond a. Zee, Theo Schroor, Th. Houten- bos, H. Kruydenberg, C. Jol ,D. Binnewijzend, Harry v. d. Veer, Joh. Ursem, Piet Kaay allen te Bergen. Joh. Ursem, Piet Kaay, Anneke Admiraal allen te Bergen. Stenografie Ned. Jeanne Schoorl, Egmond a. d. Hoef, Thea Schuit, Egmond aan Zee, Willy v. Roekei, Cocky v. d. Bogaerde, Marga Bieshaar al len te Bergen. Bovengenoemde leerlingen wer den allen opgeleid door Instituut Burdorf. EGMOND AAN ZEE Het solistenconcert, dat in de pas gerestaureerde Hervormde Kerk te Egmond a. Zee werd ge geven onder leiding van de toon kunstenaar Melchert Schuurman en met medewerking van Mar greet Keuken, Ali Mijts, Piet Wolfswinkel en Kees Dekker is in alle opzichten een openbaring geworden. Dit unieke avondconcert werd, ondanks hitte en onweer, gehou den voor een goed bezette kerk en het programma stond artistiek op een zeer hoog peil. Het ernstig luisterend publiek raakte in de ban van dit intens muzikaal mu siceren. De heer Schuurman gaf bij ieder werkje een verklaring hoe dergelijke composities ont staan. Vooral ten aanzien van de vele eigen werken deed dit wel dadig aan. Wij noemen o.a. zijn: ..Herfstklanken", Visioen" en „Margrieten". Deze werken speelde hij zelf, met medewerking van Kees Dek ker (viool) en Ali Mijts (piano) op voortreffelijke wijze. Margeret Keuken zong met een prachtig warm timbre de fraaie werkjes „Benedictus", „Ave Ma- ris Stella" en,,Einsamkeit" allen eveneens werkjes van Schuur man. Wij hoorden haar tevens (zichzelf begeleidende op de gi taar, in „Dolente" van Bellini- Sergovia. Later in de melodieuse sonate voor viool en gitaar van Gragnami, met Schuurman aan de lessenaar. Piet Wolfswinkel zette zeer mooi in met het prachtige lied van Carl Böhm „Stille wie die Nacht". De operette-zanger Wolfswin kel ontpopte zich als een welda dig vertolker van het „Kunst lied". Zeer mooi zong hij later „Standchen" van Schubert en „Le Réve van Massanet. Wij hopen de heer Wolfswinkel in de toekomst meer op deze officiële concerten te ontmoeten. De zangsolisten te horen in het beroemde duet uit „Don Pasqua- le" was op zichzelf een genot. Kees Dekker speelde met over gave en mooie toon „Canto Amorosa" van Sammartini. Wat een heerlijke acoustiek dit kerkje bezit kwam wel tot uiting toen Margeret Keuken „Ridona mi la Calma" van Tosti zong. Even dreigde het mis te gaan, doch er werd door Ali Mijts zeer goed opgevangen. Besloten werd met het prach tige duet uit de „Jahreszeiten" van Haydn. „Beminnen en bemind" te wor den. De moeilijke pianopartij was bij Ali Mijts in zeer goede han den. Deze voortreffelijke pianiste komt zeer zeker een extra compli ment toe. Een ontroerend moment was wel toen Margreet Keuken met het „Egmond Lied" de avond afsloot. Vermelden wij nog dat het concert geopend werd door Ds. v. d. Zee. Resumerend: een concert van grootse allure, dat hopelijk ieder badseizoen herhaald zal worden. BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Publiek en kritiek zijn het nooit eens. Sterk bewijs van deze stelling leveren weer eens de resultaten van een referendum, uitgeschre ven door een groep Franse kran ten, naar wat enerzijds de lezers en anderzijds de recensenten als de beste film en de beste filmspe lers van het seizoen beschouwen. Dit zei 't publiek. Beste Franse film: Les tricheurs; beste buiten landse film: Als de kraanvogels overvliegen; beste Franse acteur: Bourvil; beste Franse actrice: Pascale Petit; beste buitenlandse acteur: Alec Guinness; beste bui tenlandse actrice: Tatjana Sa- moilova. De kritiek was het hier op geen enkel punt mee eens. Hier staat, in dezelfde volgorde: De grote fa milies, De tien geboden, Jacques Charrier, Brigitte Bardot, Yul Brynner, Sophia Loren. „Und abends in die Scala" alle leeft. U behoeft niet verder te zoeken heeft oude en nieuwe Koperwerken T. MULLER Vochtbehoeftemeter Vol gens de American Vegetable Grower is in Amerika een be trekkelijk simpel apparaat in de handel gekomen om de vochtbe- hoefte van de planten te peilen. De meting berust op de osmoti sche spanning in de plant. Hoe hoger deze is, des te groter is de behoefte aan vocht. Eenvoudig gezegd bestaat het apparaatje uit twee naald-elec- troden die op korte afstand van elkaar in de stam van de plant worden gestoten. Een Ohm-me ter geeft afhankelijk van de os motische spanning, een grotere of kleinere uitslag. Stalmest- en Gieronderzoek. Het stalmest- en gieronderzoek voor de praktijk, dat met ingang van 1959 door het Bedrijfslabo- ratorium voor Grond- en Gewas- onderzoek te Oosterbeek is ter hand genomen maakt een goede opgang. In enkele maanden (de kortingsperiode duurt van 15 fe bruari - 15 mei) zijn reeds bijna 1000 monsters ingezonden. Zo als verwacht blijkt uit de resul taten van het onderzoek dat er grote verschillen in de gehalten worden gevonden. Deze grote verschillen in gehalten beklem tonen de waarde van het onder zoek voor het uitvoeren van een juiste bemesting. Voor alle Old Spice artikelen Afwezig toi 24 augustus Erica E. v. Krugten Antiquair - Juwelier alles moet weg Op alle restanten Japonnen Rokken Blouses boven - Vrij entree Verkoop Houttil 9 - Telefoon 3594 - Alkmaar (Ingezonden mededeling) 'n betrouwbaar Zwitsers k anker horloge llllllllllllllilllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Hereweg 71 - Schoorl - Telefoon 279 hui mui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiHi ui iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mi in in mini Kerkstraat II, tel. 2028 Zeeweg 32, tel. 3319 19 juli NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10.15 uur: Ds. v. d. Graaf BERGEN AAN ZEE v.m. 10.30 uur: Liturgische dienst Dr. J. F. van Royen Rem. Pred. te Rotterdam GEBOUW „REHOBOTH" v.m. 10 uur: Ds. Jac. de Vos, Katwijk aan Zee GEREF. KERK v.m. 9 en 10.30 uur: Ds. R. v. d. Berg n.m. 4.30 uur: Ds. J. A. v. d. Peppel n.m. 8 uur: Interkerkelijke zangdienst voor en met de Duitse gasten. EVANG.-LUTH. GEMEENTE Gebouw „Rehoboth" n.m. 7 uur: Ds. J. J. F. Herman LEGER DES HEILS zondag 12 uur: Zondagschool maandag 20 uur: Openbare Samenkomst donderdag 2 uur: Gezindsbond voor Vrouwen NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Schoorl: Ds. C. M. de Jong Donderdag 23 juli 20 uur, zangdienst te Schoorl v.m. 9 en 10.30 uur te Groet: Ds. W. C. Verstoep, Zaandam VERBREIDING DER WAARHEID Voorweg, hoek Huismansweg: v.m. 11 uur, Hagepreek Centrum: n.m. 5.45 uur. Camperduin, (Kampeert, mevr. Otighem) n.m. 8 uur. Groet, (bij zandspoor), n.m. 7 uur. Voorganger is Ds. J. J. Ruys REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur: mej. Ds. F. W. Rappold uit Alkmaar GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 8.30 en IQ uur: Ds. C. v. d. Tas, Amsterdam West n.m. 5 uur: Ds. C. von Meijenfeldt Vrijdag-, zaterdag-, zondag-, maandagavond te 8.30 uur zondagmiddag te 2.30 uur Caterine Valente als nooit tevoren in met -Gerhard Riedmann, Hubert von Meyerinck, Ruth Stephan, Silvio Francesco, Lise Bourdin, Richard Allen en Ernst Waldow. met de beroemde „Tiller Girls" en het Orkest van Kurt Edelhagen. met bekende schlagers zoals: „Musik liegt in der Luft", „Spiel noch einmal für mich, Habanero", Eine Nacht am Rio Grande" Dinsdagavond en woensdagavond te 8.30 uur donderdagavond te 7.00 en 9.30 uur Conny Froboess en Peter Kraus als Conny en Peter in (Wenn die Conny mit dem Peter) met Rudolf Vogel, Loni Heuser, Ernst Stankowski, Polly Geerts, Ralf Wolter, Thomas Fabian, Rolf Pinneger met schlagers als: „Teenagers-Melodie" - „Hey, Boys-How do you do" - ..Jolly Joker" - Ich mocht mit dir traumen" - „Sugar Baby" en „Ich denk 'an dich". Een echte vakantiefilm van een geheel nieuw rythme Smit ALKMAAR Span)aardstraat 8-10, telefoon 02200-4727-5669 DÜSSELDORF Kaiserstrasse 34", telefoon 441025 Spoorstraat 29 - Alkmaar - Telefoon 2277 Gevraagdmeisje voor de ochtenduren, of voor enige dagen per week. Aanm. Mevr. de Man, Achterpad 12, Schoorl. Schoonmaakhulp gevraagd, zaterdag half 6 tot half 8, f 1.50 per uur. Slagerij Hoogvorst, Kerkstraat li. Bergen. Gevraagd huis, in de omgeving van Alkmaar, Bergen, Schoorl of Groet. Aangeb. groot vrij bovenhuis in Haarlem, geen benedenburen, 6 kamers, keuken, groot plat en zolder, huur f 11,50 per week, of vrij huis in Enkhuizen, vijf kamers, keuken en zoldertje, huur f 35, per maand. Br. no 715, bur v. d. blad te Schoorl. Tuingrond te huur. Loudelsweg 77, Bergen. Kinderledikanten, wandelwagens, boxen, commodes, hobbelpaarden, ronde tuimel- tafels, keukenstoelen, dressoirs, clubstellen, eiken linnenkasten, opklapbedden, divan bedden en ledikanten. P, Vennik en zoon, Koningsweg 36, tel. 5519, Alkmaar, Komen aanlopen, driekleurig jong poesje Wiertdijkje 2, Bergen. DROGISTERIJ FRANS POSTHUMA Jan Oldenburglaan 15 - Bergen Telefoon 2716 Logopediste Ruïnelaan 14, Bergen iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiitiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Uitschuiftafel 7,50, stoelen v.a. 1, 1 pr. matras, spiralen, wollen dekens, was- stellen, nachtkastjes, dressoir, wringerbok, grasmachine enz. Oude Bergerweg 91 - Bergen Stationsstraat 9, Bergen Telefoon 2414

De Duinstreek | 1959 | | pagina 2