99 99 Midzomer in Bergen lu ook gedistilleerd bij ons verkrijgbaar J. W. SCHOLTEN URSEM Stations-Res(aurant Alkmaar Het Openlucht Theater Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Apettda Er zijn weer „bosvarkens'' in Bergen! De stem des volks Geslaagde schoolreisjes van de „Bosschool" GERRITSEN SCH00RLSE GEMEENSCHAP W* Schotten VRIJDAG 24 JULI 1959 36e JAARGANG No. 28 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl/ Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Wacht niet langer Examenresultaten van Reenenschool Wij bieden U naast onze uitgebreide sortering wijnen, ook de beste binnen- en buitenlandse gedistilleerde dranken. .J Elk jaar weer geeft de afd. Bergen van d© Stem des Volks zomers een zangavond in het Troelstra-oord te Egmond aan Zee. Het beoefenen van muziek is een mooie vrije tijdsbesteding. De zangkoren en harmoniekorp sen brengen hun werkende leden nader tot de muziek en onder goede leiding opent zich voor de beoefenaren een steeds wijdere muziekwereld. Daarnaast ver schaft een goed zingend koor en een welgeoefend harmoniekorps ook zijn toehoorders vreugde en verhoogde levenslust. Woensdag 29 juli CENTRUM DORP BERGEN KLOKKEN Elizabeth Arden artikelen ZONDAGSDIENST ARTSEN tteekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Begeleid door mooi weer van zulk een duur als men in jaren niet heeft gekend, is er een stroom van gasten in Bergen ko men opdagen, zodat men in de bebouwde kom der gemeente ko mend, een sfeer van gezelligheid ontwaart, welke men in vorige jaren tevergeefs zocht. Talrijke gasten uit den vreemde zijn dit jaar vergezeld van een of twee kinderen, en deze jeugd is niet karig met haar bewondering voor ons dorp en zijn mooie omgeving onder woorden te brengen. Ook vele ouderen zijn niet karig met hun uitingen van bewondering en tevredenheid. Sommige families wilden na het verstrijken van hun huurtermijnen nog wel wat langer blijven, /doch dit kon moeilijk geschieden, althans in dezelfde verblijfplaats, want daar had men reeds aan andere gasten verhuurd, die met ongeduld wachtten op de dag waarop zij in de Bergense dreven zouden arriveren. Dat is een verheugend feit, dat niet zal nalaten de repu tatie van Bergen in den vreemde te verhogen. Zondag was het weer een top dag. In Bergen aan Zee waren alle parkeerterreinen geheel be zet, straten en pleinen werden als parkeerterrein gebruikt om dat de steeds weer aangroeien de stroom van auto's steeds weer nieuwe bezoekers aanvoer den. Op het strand was het een drukte als men tevoren nog niet had gezien, talrijke kinderen raakten hun ouders of begelei ders kwijt doch met behulp der geluidsinstallatie werden zij we der aan hun behoeders hergeven. Toen in de namiddag de eerste terugkerenden zich opmaakten om te vertrekken heeft de politie een-richting verkeer moeten in stellen om de stroom van auto's zonder ongelukken te kunnen la ten vertrekken. Daarmede ont stond echter in Bergen Binnen een verkeersstroom van twee kanten, welke aan de politie veel werk verschafte, zodat de vier verkeersposten hun handen vol hadden. Zoiets is geen sinecure. Uren achtereen op de voeten te staan met steeds gespannen aan dacht op het verkeer, dat van twee zijden komt opdagen, vergt een geconcentreerde inspanning, die niet geminacht dient te wor den. Tussen 6 en 7 uur luwde het verkeer wat, omdat vele dagjes mensen tegen die tijd thuis wen sen te zijn, maar daarna ontstond er weer nieuwe drukte in het verkeer, dat echter op bewonde renswaardige wijze geleidt, on gelukken wist te voorkomen. belangstelling is niet louter van een platonisch karakter, maar vindt zijn neerslag in het kunst bezit der burgerij. Het merendeel der geëxposeerde werken is dan ook uit particulier bezit afkom stig, aangevuld met enkele wer ken uit gemeentebezit. In augus tus zullen een aantal werken worden verwisseld tegen een aan tal dat zal worden tentoonge steld, omdat daarvoor thans de ruimte ontbreekt. maar adverteert regelmatig in dit blad met een korte suggestieve tekst. Dit alleen kan de omzet van Uw zaak verhogen Deze collectie is door de kun stenaar Kaspar Niehaus sa mengesteld met assistentie van Jaap Mooy, welke laatste blijk baar weder in genade is aange nomen, nadat hij als spiritus rec tor der collages lijm en plak sels) expositie, welke door in grijpen der overheid een roem loos einde vond, sinds dien in Bergen niets meer te zien gaf. 's Avonds trad de Alkmaarse turnvereniging ,,De Halter" op in hetzelfde theater, waar zich ruim 250 belangstellenden had den verzameld om de prestaties der leden te aanschouwen. Voor hen, die met turnen bekend zijn viel er veel te bewonderen. Het werk was af en oogstte bij het publiek dan ook grote bijval. Was dit binnen het theater te zien, daarbuiten bij de ingang was de reclame-wagen der Mag- gi-producten opgesteld om iede re toeschouwer bij het verlaten der schouwplaats een kopje heerlijke Maggisoep aan te bie den, welke evenals het geziene, best in de smaak viel. Woensdag 22 juli trad Hof- lands gezelschap opnieuw in het openluchttheater op, ditmaal om het verhaal van Assepoester ten tonele te brengen. Ook deze uit voering viel bij de jeugdige toe schouwers best in de smaak. Het openluchttheater bevindt zich dit jaar op de goede weg. Het weer was tot heden nog geen aanleiding om de opvoeringen te staken of te verzetten. Een select publiek en niet te dure gezel schappen vormen de aantrekke lijkheid voor elkaar, zodat van een voldaan gehoor kan worden gesproken. Lunch en Diner vanaf f 3,25 Iedere dag een Speciale Schotel. Tevens Originele Indische Rijsttafel (10 gerechten) f 3,50 per couvert De tactische greep om direct na dit plakwerk met een expositie van eên i5-tai meesterwerken van Jan van Herwijenen voor den dag te komen, vormde een manoeuvre van de eerste rang, om de mensen eens te laten zien wat er met gewoon schilderwerk te bereiken is. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" telefoon 2331, Bergen De huidige tentoonstelling is een bezoek alleszins waard. Men treft er werk aan van diverse artisten en amateurs, die ook wel eens schilderden en dit samenstel der producten van artistiek oog, vaardigheid en kunde levert een boeiend overzicht van wat er in een tijdvak aan kunstopvattin gen leeft. Niemand verzuime deze belangwekkende expositie te gaan zien. Maar we zullen ze Zaterdagmiddag 25 juli 4 uur zal in de bossen een klopjacht op de bosvarkens worden ge houden. En als we ze vinden, worden zij naar het Politiebureau gebracht en in het Kachot gestopt ten aanschouwe van iedereen. Weg met dit varken uit bossen en parken. Uit de zesde klas van boven genoemde school deden weer tal van leerlingen met gunstig ge volg toelatingsexamen voor een of soms meer inrichtingen voor middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs. Voor het toelatingsexamen Gymnasium te Alkmaar slaag den: Corja Bekius, Elly Best, Marianne Waards, Paul Guer- Wij staan U gaarne met onze deskundige ervaring terzijde, bij de keuze van Uw wijnsoorten en dranken. Uw telefonische bestellingen zullen met zorg en spoed worden uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, Dorpsstraat 5 Bergen Telefoon 2226 Zaterdagmiddag werd de Zo- mertentoonstelling 1959 van Mo derne kunst uit Bergen, in de Kranenburgh geopend met een rede van de Burgemeester Dr. W. Huygens, welke ditmaal op het gazon voor het gebouw werd uitgesproken. In deze rede legde de burgemeester voornamelijk de nadruk op de band welke er be staat tussen de burgers onzer ge meente en hun belangstelling voor de beeldende kunsten. Deze Woensdag 15 juli hebben on geveer 200 kinderen genoten van de opvoering van het bekende sprookje Roodkapje, dat ver toond werd door het gezelschap Chris Hofland, dat hier reeds vaker is geweest en immer tot voldoening van de jeugd is op getreden. Zo ook ditmaal. monprez en Albert Govers. Voor de R.H.B.S. te Alkmaar: Geertje Nijdam, Harry Dorst en Paul Guermonprez. Voor de Gem. H.B.S.-A te Alkmaar: Martjan van der Molen. Voor het Chr. Lyceum te Alkmaar: Milly Lyre en Albert Govers. Voor de M.M.S. te Bergen: Marianne Gerritsen, Joke Groeneveld, Ineke de Jong, Petra Schurer en Ellen Wegener. Voor de M.U.S. te Bergen: Fietie Lansdorp. De Stem des Volks was vrij dagavond 17 juli dan ook har telijk welkom in het Troelstra- oord, waar de gasten zich al in de grote conversatiezaal hadden verenigd. En de Stem kwam met een aardig programma en werd door de heer R. W. Reingoud op verdienstelijke wijze geaccom pagneerd. Naast de koorzang trad de amateur-tenor de heer W. Jonker uit Noord-Schar- woude op en gaf de nieuwe di recteur van de Stem afd. Bergen een piano-solo. Deze drie vor men van musiceren vielen bij de hoorders zeer in de smaak, ge tuige het hartelijk applaus na elk nummer. Het koor zingt pas sinds enkele maanden o.l.v. zijn nieuwe dirigent, de heer E. van Loon, die vast besloten schijnt de puntjes op de i te zetten. Er is dan ook een duidelijk hoorbare vooruit gang te bespeuren, maar het koor en zijn dirigent zijn nog niet ge heel aan elkaar aangepast (wat in zon korte tijd ook nog niet mogelijk is), waardoor het musi ceren gekenmerkt wordt door een zekere schoolse voorzichtigheid en het elan nog ontbreekt. Men is nog niet volkomen op elkaar ingesteld. Ongetwijfeld zal in de loop van de tijd het elan wel ko men en dan mèt de winst van de nodige, muzikaal verantwoorde nauwkeurigheid. Zo zal dan de afd. Bergen van de Stem des Volks op muzikaal gebied groeien, zoals zij dit doet wat haar leden-tal betreft. Het koor telt verheugend Veel vrouwelijke krachten. Waar blijven de zingende jonge mannen? Ook in het man nenleven brengt een goed gezon gen lied levensvreugde. Dat was duidelijk te horen aan de liede ren, welke de heer W. Jonker op deze avond ten gehore bracht. Uit elk lied klonk zijn zangers vreugde op. Kom mannen, er is nog plaats voor u in de Stem. Uw Stem, hoe bescheiden ook met muzikale gaven begiftigd, kan u vreugde verschaffen in de samenzang met anderen. En als er dan na de vreugdegevende oefenavonden ook nog zulke zangavonden volgen als 1.1. vrij dag in het Troelstra-oord, dan zult u ondervinden, dat de vrije tijd aan muziek besteed een mid del is om u en de anderen vreug de te brengen. De Stem des Volks is op de goede weg, ook een liefhebberij moet met de nodige nauwkeurig heid beoefend worden, wil zij voldoening brengen. Ook de leerlingen van de la gere school der Berger School vereniging (de „Bosschool") hebben hun jaarlijkse school reisjes weer gehad. De eerste klas maakte het „traditionele" uitstapje naar Eg mond aan Zee, waar 's morgens bij stralend weer heerlijk in de speeltuin „De Egmonden" werd gespeeld en na een pannekoeken- maaltijd 's middags op het strand een wedstrijd in het fortenbou- wen (met badgasten als jury!) werd gehouden. De tweede klas bracht een be zoek aan Artis en vervolgens aan het Amsterdamse Bos, waar de boterhammen werden opgegeten, 's Middags werd nog een rond vaart door de grachten en havens De naam van de Coöp. Boerenleenbank te Schoorl is gewijzigd in Dagelijks opvraagbaar. De bank voor Schoorl en Omgeving Voor gewone Spaargelden bedraagt de rente 3 °/q tot ieder bedrag. Namens het Bestuur: C. Hoogvorst Azn. Kassier van de hoofdstad gemaakt. De vele regenbuien deden geen af breuk aan de gezellige stemming onderweg. Schiphol was het reisdoel van klasse 3. Na een rondrit op het terrein werd een vliegtuig van binnen bekeken. Hierna volgden nog een bezoek aan het Mini- Corso in Aalsmeer en aan het natuurbad Velserend. Aangezien het regende, bleven de kinderen slechts kort in het water Laatste pleisterplaats van klasse 3 was de speeltuin „De Egmonden De vierde klas trok naar het Zuiderzee-Museum in Enkhui zen, terwijl onderweg nog de zui velfabriek „Neerlandia" te Stom- petoren en de veiling „De Tuin bouw" te Bovenkarspel (beide in vol bedrijf) bezichtigd werden. De terugreis ging via de Wie- ringermeer en het monument op de Afsluitdijk. Hier genoten de vierde klassers van een prachtig vergezicht totaan de Friese kust en de Waddeneilanden (het was ongelooflijk helder die dag). De leerlingen van klasse 5 maakten kennis met de kunst schatten van het Rijksmuseum in Amsterdam, w.o. de Nachtwacht. Ook de geschiedenis-afdeling met harnassen, kist van Hugo de Groot en schepen met drie en meer masten wist hen zeer te boeien. Na een bezoek aan Artis volgde nog anderhalf uur draaien en wippen en schommelen in de speeltuin te Halfweg. Nu ook verkrijgbaar in Bergen Alleen verkoop DAMESKAPSALON Telefoon 2104 - Bergen De zesde klas maakte weer haar vierdaagse tocht naar Gaas- terland, welke begunstigd werd door buitengewoon mooi weer. Er werd veel gezwommen onder weg, o.a. in Makkum, Oude Mir- dum en bij Lemmer en een boot tocht over de meren gemaakt. Ook de gebruikelijke nachtwan deling, een kampvuur en rovertje van 26 juli t.m. 1 augustus 1959 Zondag, 26 juli: Kinderstrand feest te Camperduin, uitg. V.V.V. Gr.-C., bij pav. Kerk- meer, 14 uur. Maandag, 27 juli: Puzzle-wan- deltocht, uitg. V.V.V. Gr.-C. start strandpav. Kerkmeer om streeks 19.15 uur. Bridgen, ook voor de gasten, zaal „De Rode Leeuw", 20 Dinsdag 28 juli: V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding. Vertrek DuinwegVoet Klim- weg 9.30 uur. Woensdag, 29 juli: Rondgang van het fanfarecorps omstreeks 19.30 uur door Groet-Camper- duin. V.V.V. Groet—Camperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek 14 uur vanaf Kerkbrink. Vrijdag, 30 juli: Natuurfilm, zaal Atsma, 8 uur. spelen ontbraken niet op het pro gramma. Los van dit schoolreisje stond een excursie naar „Nieuwe- diep" op uitnodiging van de Ko ninklijke Marine. Na de verto ning van enkele Marinefilms ge noten de jongens en meisjes uit de hoogste klas hier van een rondvaart aan boord van een kleine sleepboot langs de ver schillende vlootonderdelen. Dat de „Zeven Provinciën" een be manning van 950 koppen telt, hadden ze niet gedacht. Ook voor strandartikelen en tuinstoelen is het adres Kleine Dorpsstraat 9, telefoon 2806 BERGEN 26 juli Dr. POOT, Tel. 2423 SCHOORL-KOEDIJK 26 juli Dr. H. J. PIERS, Telefoon K 2201-202

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1