9t 99 Raadsvergadering Bergen Profclub Alk maar „De Bergenaar" GERRITSEN Culturele avonden N.V» - KJ.V.O. De sportfokkers CONCERT Dutch Swing College Band in Openluchttheater De Verlichtingsavond RTIDRIR De Vacantieschool Reis Ouden van Dagen Bosvarkens Openluchttheater Kapsalon Dobben w IrV V 1WWWV VRIJDAG 7 AUG» 1959 36e JAARGANG No» 30 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egtnond a» d. Hoef Het heeft gevonkt en gerookt in de raadsvergadering van Ber gen op 30 juli, toen punt 9 der agenda aan de orde kwam; de benoeming van een hoofdonder wijzer aan de openbare school voor ULO. De fractieleider der VVD vond daarin aanleiding om met een motie van afkeuring over het door de wethouder van Onderwijs gevoerde beleid te dreigen, doch moest ervaren dat zijn medeleden hem daarbij in zijn hemd lieten staan. De enige die zich niet uitsprak inzake vóór of tegen was de heer Din- kelberg, die ook van mening was, dat het gevoerde beleid geen goed woord verdiende. Het eind was, dat over het indienen van de motie door degene die ermee gedreigd had maar liever werd gezwegen. Er zijn verwachtingen in 't le ven geroepen, aldus de heer Vel- linga, die niet vervuld konden worden. Van een man die zelf tot het onderwijs behoord heeft, was dit niet te verwachten. De heer Sluis betoogde dat er een fout gemaakt was, omdat men verzuimd had vooraf te onder zoeken of de inspecteur met de voor te dragen persoon genoe gen nam. Aan een motie bestond bij hem geen behoefte. De heer Briefjes steunde het beleid van B 6 W en zou tegen de motie stemmen. De heer Broersma was ook niet te vinden om vóór te stemmen en de heer Veld even min. Wethouder Dr. Hemelrijk be gon met het verwijt van een be leidsfout af te wijzen. Hoogstens treft mij 't verwijt de procedure te hebben willen volgen die bij de benoeming van de heer Ka mermans is gevolgd. Deze aan gelegenheid bevredigt B W evenmin. Hier kwam de zaak ter sprake, doch zij stiet ook daar op weerstand, zodat werd over eengekomen de raad te informe ren en te raadplegen. In een strikt besloten vergadering is de raad toen gepolst over de een- mans-candidaatstelling van de heer Schuil, onder goedkeuring van de inspecteur. De inspecteur stond er afwijzend tegenover. Mooi haar valt op Daarna is van alles beproefd om de heer Schuil op de voordracht te krijgen, doch de inspecteur was daartegen. Een vergelijkend onderzoek wees hij eveneens af. Wanneer er dus verwachtingen zijn gewekt, die niet vervuld zijn geworden, dan ligt de schuld daarvan bij één, van de fractieleden der VVD, die bin nen één etmaal na de strikt be sloten vergadering, het aldaar besprokene heeft medegedeeld aan de familie Schuil. Iiemand der VVD-leden heeft uit de school geklapt! Hierop legde Mevr. Mr. E. P. Broekman-Vriesman de bekente nis af, dat zij het geweest was, die onmiddellijk na de vergade ring, vanuit het raadhuis per te lefoon aan Mevr. Schuil infor maties over het besprokene had verstrekt. Nadat Dr Hemelrijk opnieuw aan 't woord kwam, deelde hij mede dat de inspecteur zich in zijn beslissingen had laten leiden door zijn opvattingen over de belangen van het onderwijs. Daarvoor moeten we respect hebben ook al delen wij ze niet. Wat de beleidsfout betreft moet ik het als een fout erkennen, dat we de raad te vroeg hebben ge raadpleegd. De heer Vellinga wilde nog wat zeggen, maar de burgemees ter vond het welletjes: Wij gaan thans tot stemming over. Nadat de stembiljetten zijn rondgedeeld willen de beide VVD-leden niet stemmen, doch Dr. Hemelrijk vermaant: Wie aan de vergade ring deelneemt is verplicht zijn stem uit te brengen, waarop ze beiden hun toevlucht zochten op de gang Van het raadhuis. De heer M. v. d. Ploeg te Alkmaar werd met 10 van de 11 stemmen benoemd; één stem was er voor de heer Harlaar. Ver volgens werd Mej. Kanbier te Amersfoort met algemene stem men benoemd tot onderwijzeres aan de Brederodeschool. Ver volgens deelde de burgemeester mede, dat zo> juist was binnen gekomen een brief van de heer B. Schuil, dat als een ander is benoemd tot hoofd der ULO- School, hij op korte termijn ont slag verzoekt wegens zijn be noeming tot leraar aan het ge meente-lyceum te Almelo. Met algemene stemmen werd aan de heer B. Schuil eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor al hetgeen hij voor het on derwijs heeft gedaan. En dat is heel wat. HORLOGES In het komende seizoen zijn reeds de volgende avonden vast gesteld: Zaterdag 19 september; Prof. Beek over Israël. Zaterdag 17 oktober: Dr. J. M. Lodewijks over Amerika zonder make-up. Zaterdag 14 november: Lucy Schouten over De Indianen van Noord Amerika. Ook met Bert Brugman's Ma rionettentheater is al een af spraak gemaakt. Deze vertoont op zaterdag 19 maart de koste lijke komische opera „De bar bier van Bagdad", De donateurs vinden in een volgend nummer van De Duin streek de data van plaatsbe spreking voor de eerste avond. Er kunnen nog een tiental do nateurs worden aangenomen. Begin september zullen de nieüwe kaarten worden aange boden. Namens N.V. en K.J.V.O. B. Schuil. Door betere haarverzorging Op de j.l. maandag gehouden tentoonstelling te Opmeer be haalden enkele leden weer opmer kelijke successen. De heer S. de Boer 3e met Witte VI. Reus z.z.g. Mevr. Schmalz-Vader 3e met Witte Weener z.z.g., Ie met Blauw Marter z.z.g., Ie met Witte Rex z.z.g.; vermelden wij nog dat dit dier van de 141 ingezonden die ren, als algemeen kampioen werd gekozen. Verder le met Tan z.g. en tevens het best ingezonden nest, Blauw Marter z.g. Voor deze nog zo jonge ver eniging en voor de leden, is het eigenlijk een dubbel succes. Zondagavond 2 aug. klonken de tonen-van Bergens Harmonie weer in de muziektuin en het publiek bezette alle banken. De Harmonie had te kampen met de seizoenziekte: afwezigheid van spelers door werkzaamhe den elders. Daardoor klonken sommige stukken wat ijl en on samenhangend, het rammelde soms wat. Verheugend was het te horen in „Estudintina" van waldteufel-Thiry, dat zij weet welke zwier een wals toekomt. De „Huldigingsmars" van Grieg- Molenaar was wat boven haar macht, maar in de „Sinfonie con certante" van G. Boedijn wist zij de muziek te laten zingen. De „Sabeldans" van Khachaturian- Jakma was ook ditmaal het pa radepaardje. Bergens harmonie, die zich een plaats in het dorpsleven van Ber gen heeft veroverd, koestert plannen voor de naaste toe komst. Tijdens en na het Mars en Drumfestival van 21 juni 1.1. is gebleken, dat Bergens jeugd voor deze mooie vrije tijdsbeste ding belangstelling heeft. Het ligt in het voornemen van Ber gens Harmonie na het zomersei zoen een Jeugd-Drumband op te richten en er zijn plannen voor een opleidingsklasse voor bespe lers van blaasinstrumenten. Da tum en plaats waar men zich voor deelneming kan aanmelden zullen later gepubliceerd wor den. Zaterdag 8 augustus a.s. geeft de Dutch Swing College Band een jazzconcert in het openlucht theater te Bergen. Aanvang 8 uur 's avonds. De band zal optreden in haar volledige bezetting en een programma ten gehore bren gen van traditionele jazzmuziek, uitgebreid met vele nieuwe num mers welke de band momenteel op haar repertoire heeft staan. Verder zal het concert worden opgeluisterd met het optreden van de amerikaanse negertrompet tist Nelson Williams, een der op merkelijkste solisten uit het be roemde orkest van Duke Ellington Nelson Williams bleef na een tournée in 1956 met Duke Elling ton's orkest in Europa achter. Hij heeft met de Dutch Swing College Band diverse grammo foonplaten opgenomen, o.a. Eve Ko-ko, Scheveningen Blues en St. James Infirmary. Duizenden toeschouwers van heinde en verre toegestroomd zijn in Bergen geweest om de jaarlijkse verlichtingsavond te zien en er hun vreugde over op te doen, want voor zulk een feestelijke manifestatie van stra ten vol kunstlicht en kleuren is er maar één Bergen. De Dorps straat met zijn mooie verlichting van lampions, die het bizonder goed doet, de Kerkstraat ook wel de Kalverstraat van Bergen genoemd, deed het eveneens voortreffelijk, de Ruïnelaan met zijn zeer lange rij van gekleurde lampions maakte een sprookjes- is uw sierraad achtige indruk, de verlichting in de bomen rond de kerkruïne, de Breelaan met zijn transparante figuren, 't begin der Prinsesse- laan met een overvloed van lam pions, de hotels, café's en win kelzaken met hun verlichte eta lages, dat alles maakte een on vergetelijke indruk, waartegen Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" Stationsstraat en de Jan Olden- burglaan als zwarte vlekken af staken. Een indruk die bleef be staan, ondanks het feit dat Ber gens HaSrmonie met zijn muzi kale rondgang de fut en het ge voel van vreugde door zijn mu ziek wist te versterken. Maar de vlek van de stakende nering doenden was mede oorzaak dat vele bezoekers niet zo lang in Bergen vertoefden als vorig jaar, zodat voor half twaalf 's alvonds men hier en daar reeds met het demonteren der verlichtingen be gonnen was. ORIGINELE PRISMA VERREKIJKERS Aanstaande maandag (9 aug.) gaat de Vacantieschool haar laatste week in. Op het pro gramma staan o.a. een etalage wedstrijd, een fietsenrally, wer ken in de Zwarte Schuur, de poppenkast en natuurlijk de slui tingswedstrijden met prijsuitrei king. Daarmede zijn dan de vier weken van de Vacantieschool tot een einde gekomen. De kin deren kunnen dan nog een week je om huis dartelen en... de echte school begint weer. Met september beginnen ook weer de clubs in Het Dorpshuis, maar dat nieuws komt een volgende keer in de krant. Voorverkoop voor Bergen Sigarenmagazijn G. Cijs Door de afd. Alkmaar van de Algemene Bond van Ouden van Dagen is een reis met autobus sen gemaakt, waaraan 129 per sonen deelnamen. De reis ging rond het IJselmeer, allereerst naar Sneek, waar de koffie werd gebruikt, vervolgens door naar Giethoorn, alwaar van een heer lijke lunch werd genoten, om dan via Meppel naar Amersfoort Laat u vakkundig voorlichten te gaan, waar gedineerd werd. Via Amsterdam toerde men weer naar huis. Het was voor de meesten der deelnemers een on vergetelijke dag geweest. De kosten bedroegen 7,80 per deelnemer. Direkt na thuiskomt gaven er zich een groot aantal deelnemers op voor de volqende tocht. Drie bosvarkens werden za terdagmiddag door de kinderen van de Vacantieschool in het natuurreservaat opgespoord en aan de politie overgeleverd. In de zijspan van de politie-motor- fiets werden zij, vooraf gegaan door de Drumband van Bergens Harmonie en gevolgd door het trammetje van de Bedriegertjes, waarin de jeugdige jagertjes za ten, naar het politie-bureau ver voerd. Van, daar uit brachten de kinderen, voorop gegaan door de Drumband, een houten bos varken naar de Dorpsbrink, waar dit in een kooi werd op gesloten tot vermaan van dat deel van het mensdom, dat soms varkensneigingen vertoont. Het trammetje bracht de kinderen naar de speeltuin, waar met heerlijke limonade de dorst werd gelest. Ruim 800 kinderen hebben gelachen, gegild, gejuicht, ge tierd en gebruld van pleizier tijdens de Avonturen van Dik Trom, zoals deze gepresenteerd werden door Martin Vinjee en zijn medewerkers in het Open luchttheater. Lapjeskat en zijn bentgenoten weten nu dat in De Rustende Jager De Slapende Stroper De Duttende Schooier De Lachende Gauwdief en in De Gnuivende Kornuit nog nimmer zulk een succes werd geboekt. Ter vermijding van stroppen weet men thans welke richting men zal moe ten inslaan. De feestelijkhe den zullen in augustus besloten worden met de opvoering van I Funerali di Cogli-Giovanni (De begrafenis van Pluk-Hannes) van de italiaanse auteur Unaltro. Dat zal een stroom van kijkers brengen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Keizer Karei Univer siteit te Nijmegen slaagde voor het baccalaureaats-examen in de moraal-theologie Pater Guillau- me Vrasdonk, geboren te Ber gen. SPORTNIEUWS Gevonden en verloren voorwerpen Spreekt met ons het komt in orde door SCH00RLSE GEMEENSCHAP van 9-15 augustus 1959 Zondag, 9 aug. Schatgraven te Camperduin, strand Kerkmeer, 14 uur, uitg. V.V.V. Groet-Cam perduin. maandag, 10 aug. Puzzle-wandeltocht, strart café Mereboer, om plm. 19.30 uur, uitg. van de V.V.V. Gr.-C. Bridgen, ook voor de gasten, zaal 'De Roode Leeuw' 20 uur dinsdag. 11 aug, V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding. Vertrek DuinwegVoet Klim- weg 9.30 uur. woensdag 12 aug. Kinderspelen, Burg. Peecklaan achter de N.H. Kerk, om 19 uur uitg. V.V.V. Schoorl. V.V.V. GroetCamperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek 14 uur vanaf Kerkbrink. donderdag, 13 aug. Puzzlewandeltocht, vertrek plm. 19.30 uur van cafe Duin, uitg. V.V.V. Schoorl. vrijdag, 14 aug. Lampionoptocht te Groet, om plm, 20.30 uur. Natuurfilm, zaal Atsma, 20 uur. □□□□□□atlQDD Voor Verlichting Fa. A. G» ABBO Burgerlijke Stand BERGEN BERGEN AAN ZEE Geslaagd Aan de Academie voor Licha melijke Opvoeding te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot, de heer J. W. Boersma voor de acte M.O. Lich. Opvoeding. ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueekttad DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. telefoon 2331, Bergen Door een gelukkig toeval konden wij beslag leggen op een serie prismakijkers welke wij voor een enorm lage prijs kunnen aanbieden Enige voorbeelden 6 x 30 79.— 8 x 30 89.— 8 x 40 95 7 x 50 99.— 10 x 50 129.— Prijzen inclusief lederen etui Specialisten in film en foto Langestraat 17 ALKMAAR iiillllliiiiiiiiiliiiiiiiiiiilliiiiiillliliiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii „De Snuifdoos", Oude Prinsweg 13, Telefoon 2640 lllllllllllllllillllllllllllillimiiMiliiiiiiiillilllliillililiilHilliiiiiiilillltliiiiiiiiii Seriewedstrijden om de wisselbeker „DE BERGENAAR" te houden op de zondagen 16 en 30 augustus a.s. te Ber gen terrein Kerkedijk. PROGRAMMA Zondag 16 augutus A. S.C.A. I—Berdos I 13.0014.10 uur B. R.K.A.F.C. I—R.K.E.D.O. I 14.10—15.20 uur C. Alcmaria Victrix IIBergen I 15.2016.30 uur D. SchagenlAlkm. Boys II 16.3017.40 uur Zondag 30 augustus Winnaar AWinnaar B 13.00 uur Winnaar CWinnaar D 14.10 uur PAUZE (tussenwedstrijd) 15.20—16.30 uur FINALE (2 maal drie kwartier) 16.30 uur REGLEMENT Bij gelijk spel wordt een beslissing verkregen door het nemen van 5 straf schoppen, te nemen door vijf verschil lende spelers. Wanneer de finale in gelijk spel is geëindigd wordt eerst 2 maal 7H m'- nuut verlengd en wanneer dan nog geen beslissing is verkregen, worden even eens 5 strafschoppen genomen, te ne men door vijf verschillende spelers. P.S. S.V.P. ruilformulieren medenemen. van 29 juni t/m 6 juli 1959. Gevonden: bankbiljet (ƒ10.auto sleutel van Fiat; 2 grijze sjaals; donker blauwe baret; regenbroek; 2 muntbiljet- ten (ƒ2.50); lapje met rijwielgereed schap; blauw linnen windjack; eend; kist met 2 bos rabarber; 2 pinken; 2 rijks daalders; klein zwart hondje (reu, met gele riem); lipssleutel; 2 sleutels; witte korte herenbroek; zonnebril; grijs wollen vestje met lange mouwen; bruin zakmes; Engels bankbiljet; lederen bruine porte monnee; zonnebril met lichtbruin mon tuur; Duitse schoolkaart t.n.v. Dorper. Verloren: blauw kindertasje; bruine herenportemonnee (inh. ƒ5.J; paraplu; grijs oud damesrijwiei; wit kinder schoentje; driewielige kinderfiets, rood met geel; lederen portemonnee (inh. 1.en foto's); 3 auto-sleutels in etui (Ford); fototoestel in lederen foudraal; Marokkaans lederen portemonne; acte- tas t.n.v. T. Vonk; 2 sleutels; bruin lede ren portemonnee; badtas met inh.; porte feuille met ongeveer 737.50, klein geld ongeveer 1.20zonnebril met licht montuur; wit-zwarte hond (fox-terrier); plastic blauwe tas met inh.; fototoestel; iherenpolshorloge; grijze portemonnee; blauwe blazer. DDDDDD Hereweg 182 - Schoorl - Tel. 628 van 29 juni tot 27 juli 1959 Geboren: Monique Elisabeth Nicolette Theodora Henriëtte Eveline, d. v. L. P. van de Leijgraaf en C. Metselaar, Alk maar; Henri Walraven, z. v. H. W. Helsdingen en N. Compas; Olfert Derk, z. v. D. Zwakman en C. de Leeuw; Robert Nicolaas, z. v. N. J. Beekman en C. Wokke. Maria Cornelia, d. v. C. Tromp, en H. A. Blankendaal; Theodorus IJsbrand, z. v. T. IJ. Min, en W. J. A. van Aarle; Martin, J. E. Wellerdieck, en H. S. Westdijk; Paul, z. v. Termöhlen, en A. M. S. Weijers. Ondertrouwd: Leendert van der Wees. 73 jaar, en Catharina Christina Jacoba Oosterling, 68 jaar. Gehuwd: Hendrikus Cornelis Nieuwen- huizen en Maria' Afra Hoogeboom, Den Haag. Overleden: Maria Angelina Magdalena Hubertina Tonnaer, weduwe van J. Jan sen, 86 jaar. van der Elsken, Henri, oud 67 jaar, kleermaker; Fopma, Gerrit, oud 53 jaar, bioscoop directeur. Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 BERGEN 9 augustus Dr. ELZENGA, Telefoon 2027 v. Reenenpark SCHOORL-KOEDIJK 9 augustus Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1