ft 99 "O K. C. B. KINDEROPTOCHT BRILLEN voor SCHOORL Mn Opt* Pastoor Apeuda Jan van Heel in het V acantieschool CONCERT De Wandeldagen Lampion-optocht GERRITSEN JUBILEUM wegens vakantie gesloten De grote Gavioli wederom te Bergen R.K. Dansschool Jack Tiny Smit Kapsalon Dobben VRIJDAG 21 AUG. 1959 36e JAARGANG No. 32 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef De Haagse kunstenaar Jan van Heel, die in de contreien beneden het IJ een goede naam heeft als schilder, maar die momenteel weder in Spanje vertoeft, heeft een 28-tal van zijn werken naar Bergen gestuurd, alwaar enige zijner kunstbroeders de moeite hebben genomen deze werken in de Kunstzaal van het K.C.B. op te hangen, zodat belangstellenden er van kunnen genieten, hetzij als kunstprodukt dan wel als on derwerp van studie. Want Jan van Heel exposeert hier werk dat men in Bergen nu niet zo heel vaak ziet. 't Merendeel is werk dat zijn ervaringen in Spanje uit beeldt, een enkele maal ook iets uit Frankrijk en uit ons eigen land, en de wijze waarop hij dit doet wekt de indruk, dat Jan van Heel niet tevergeefs een reputatie als schilder heeft verworven. Reeds het feit dat de expositie zijner werken hier werd geopend zonder dat iemand met of zonder oratorische gaven een inleidend woord behoefde te spreken, wijst daarop. Een ieder ga deze expo sitie zien. Zij is waard dat men er alle aandacht aan schenkt. Vier weken lang heeft de Vakantieschool gezorgd dat de deelnemende kinderen een pretti ge en gezonde vakantietijd heb ben gehad. Dat de „school'' in de smaak viel, bleek wel uit het feit, dat veruit de meeste kinderen de vier weken bleven. Vrijdag 14 aug. was de sluitingsdag, die met onderlinge wedstrijden werd ge vierd. De Bergense middenstand had het mogelijk gemaakt dat er aardige prijzen uitgereikt konden worden en alle kinderen versna peringen kregen. Was dat een feest! „De Duinstreek" gaat volgen de week met vakantie, maar vrij dag 4 Sept. vindt U in „De Duin streek" het programma der werk zaamheden van „Het Dorpshuis", want vele clubs openen voor de kinderen weer in september. Mooi haar valt op OPENLUCHTTHEATER Maandagmiddag 17 aug. waren er 200 kinderen in het Openlucht theater die hun hart ophaalden aan Fantasto's Jeugdfestijn en daarvan op luiden toon getuig den. Zoiets verwarmt het hart van iedere kindervriend. Donderdag d.a.v. was er Mar tin Vinjee met „De Avonturen van Suske en Wiske", die ook daarmee een storm van vreugde wist te ontketenen. Van de jeugd moet men het hebben. Dat is thans, naar wij hopen, zowel de bespelers als de exploitanten van het Openlucht theater duidelijk gedemonstreerd, zodat de mogelijkheid komt op doemen, dat zelfs dit theater aan de gemeente geen geld meer gaat kosten. Teleurgestelde hoop Zondagmiddag tegen halfdrie stond er een grote kinderschare voor de ingang van het Open luchttheater te wachten tot ze toegang zou kunnen krijgen, ten einde het voorgespiegelde optre den van Worst en Grapjas te kunnen aanschouwen en in de pret deel te hebben. Helaas, het mocht niet zo zijn. Toen het wachten was overge gaan in ongeduld, verscheen er iemand met de tijding, dat het optreden niet doorging. De te leurstelling in de harten der kleine toeschouwers liet zich beter mee delen dan beschrijven. Woensdagmiddag 12 aug. zou er in datzelfde openluchttheater optreden -het kindercircus Bam bino, waarin een jongleur, Betsy de wonderkoe en talrijke artisten zouden laten zien en horen wat zij wel tot vermaak der jeugd konden presteren. De belangstel ling was groot, lïiaar de regen in de voorafgaande dagen en in de voormiddag was oorzaak dat deze voorstelling niet kon door gaan. Het volgende concert van „Bergens Harmonie" zal niet .zo als gewoonlijk, in de Muziektuin worden gehouden, maar zal op zaterdag 22 augustus plaats vin den in de binnentuin van de Stichting Elkshove. Alle bejaar den in onze gemeente, onver schillig of zij al of niet in de Stich ting wonen, hebben daartoe vrije toegang en zijn hartelijk welkom. De muziek van Bergens Harmo nie is te goed bekend dan dat wij haar hier behoeven aan te beve len. Het belooft een interessante middag te worden. Het concert zal aanvangen om drie uur 's middags. Zaterdag 15 en zondag 16 aug. zijn de twee wandeldagen gehou den, welke onder leiding van de Propaganda-Commissie van de Noord-Hollandse Wandelsport- Bond zijn verricht. Dit was als proef bedoeld, omdat het de eer ste maal was dat men dit in Ber gen begon, en deze proef is op afdoende wijze geslaagd te noe men. Op de kop af waren er 150 inschrijvingen. Zelfs waren er heel wat jeugdige persoontjes, die hun tien-kilometer-parcours bin nen de vastgestelde tijd wisten te lopen. De heren leden der propa- ganda-commissie waren erg te vreden over de bereikte resulta ten en achtten Bergen uitstekend geschikt om het volgend jaar wederom enige parcoursen te laten lopen. Dat achten we al weer een pluim op de muts van Bergen. De Wandel-Zesdaagse Dinsdagmiddag zo tegen vier uur zag men de eerste deelnemers aan de Wandel-zesdaagse, die maandag in Den Helder gestart was, in de stromende regen voor bij trekken langs het strand in Door betere haarverzorging Bergen aan Zee. Ondanks de regen waren de deelnemers in een goed humeur. Het gold hier geen sportwedstrijd, doch een wandel tocht, welke men voor eigen ge noegen ondernam en tijdens welke diverse deelnemers heel wat hadden opgemerkt wat aan degenen voor wie snelheid de hoofdzaak is, gewoonlijk ontgaat, zodat zij in een goed humeur verder trokken naar Egmond aan Zee, waar ze door de bevolking op vriendelijke en hulpvaardige wijze zijn verwelkomd, wat de goede stemming nog verhoogde. AANRIJDING. Maandagavond omstreeks zes uur kwamen een bromfietser en een wielrijder op de Eeuwigelaan met elkaar in botsing. De schade bleef tot de voertuigen beperkt. De politie kwam er bij en no teerde de namen en adressen der beide aanrijders. De rechter spreekt waarschijnlijk het laatste woord. ONGEVAL. Vrijdagavond is Mevr. C. v. d. Molen'Slot uit Broek op Lange- dijk, die per bromfiets over de Koedijker vlotbrug reed, toen zij op de Helderseweg kwam, door een passerende auto aangereden. De chauffeur dezer auto deed nog pogingen haar te ontwijken, doch zij kwam met haar bromfiets voor de auto, werd geschept en kwam een eind verder gewond langs de weg terecht. Dr Piers uit Koe dijk verleende de eerste hulp, waarna zij per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis te Alk maar werd vervoerd, alwaar zij in de loop van de avond is over leden. Voor Radio en Televisie Fa. A. G. ABBO BERGEN AAN ZEE Gecostumeerde Een der hoogtepunten van de kinderfeesten te Bergen aan Zee is steeds weer de gecostumeerde kinderoptocht. Wel zien wellicht vele ouders tegen de moeite op, maar degene die zijn kinderen de gelegenheid gaf gecostumeerd aan de optocht deel te nemen, ziet zich toch steeds weer ruim schoots beloond. Met stralende gezichten liepen de kinderen ach ter de Padvinders-Drumband hun weg langs de boulevard en het succes-rondje om het Van der Wijkplein, om daarna over de Zeeweg, Paulineweg, het Parnas- siapark in te gaan, waar de prijs uitreiking plaats vond. Bij de individuele deelnemers waren de prijzen: le de schelpenfee 2e zonnebloemetje 3e Griekse krijger 4e Bosvarken 5e cowboy 6e zeefemke 7e krachtpatser. Van de paren kregen een prijs: le mode 1959 2e clowns 3e krantenvrouwtjes 4e Snip en Snap. Van de groepen: le bruidsstoet 2e schoonheidswedstrijd Bergen aan Zee. Nadat de prijswinnaars hun prijzen in ontvangst hadden ge nomen, werden alle deelnemer- tjes op een heerlijk ijsje getrac- teerd. SCHOORL De jaarlijkse lampionoptocht van V.V.V. Groet-Camperduin is uw sierraad behoort weer tot het verleden en opnieuw kan teruggezien worden op een avond die voor jong en oud een zekere bekoring heeft. Dit verklaart dan ook de massa deelneming aan deze avonden. Ouders met kinderen, jongelui, maar ook in groepsverband wordt hieraan deelgenomen. Zo zagen we een groep kampeerders van het kampeerterrein „Eldorado" en van kampeerterrein „De Paar- denhemel". Niet alleen de deelnemers voerden een lampion mede, doch ook enkele inwoners van Groet hadden de roepstem van het V.V.V.-bestuur verstaan en sier den hun gevel of tuin met lam pions of vetpotjes. Aan de Har- gerzeeweg ontdekten we een al leraardigste hegverlichting, het geen een sprookjesachtig gezicht op leverde. In de kom van het dorpje viel ons eveneens op de tuinverlich- ting van de manufacturenzaak SchotvangerVerkerk, terwijl elders lampions de gevels of tui nen sierden. Hoewel het particu liere initiatief nog klein was, me nen we toch wel te kunnen zeg gen, dat volgend jaar door meer dere inwoners dit voorbeeld ge volgd zal worden. Vooropgegaan door het fan farekorps „De Vriendschap" ver trok de lange stoet, met in de achterste gelederen het Harmo niekorps van Bergen met hun prima tamboerkorps. Dit evene ment brengt eveneens veel kijkers op de been, die meestal na afloop nog een poos in het centrum van Groet hun verpozing zoeken. In de café's heerste een gezel lige drukte, die nog lang na af loop voortduurde. Zoals altijd werd aan de kin deren een versnapering uitgereikt en doodmoe maar met een onuit wisbare herinnering aan deze lampionoptocht zullen zij in slaap gevallen zijn. GOUD Overstelpende drukte aan de Stranden Zowel te Schoorl aan Zee als te Camperduin heerste er het af gelopen weekend een grote drukte. Gasten en dagjesmensen profi teerden van het mooie zomer weer. De strandexploitanten heb ben druk werk, evenals de hou ders van de aldaar aanwezige kiosken en fietsenstallingen. Door de sportvissers, die in groten ge tale op de strekdammen staan te vissen, wordt over het algemeen weinig gevangen. Al met al voor gast en zaken man een goede zomer. Op het Kampeerterrein De Bocht van de heer Albert Duin- Meijer te Camperduin vond giste ren de viering van een uniek ju bileum plaats. De heer Duin- meijer, die een zeer sympathiek terreinhouder is, is ook de oudste terreinhouder uit Schoorl en om geving. En dat het goed kampe ren bij hem is bewijst het jubi leum, waarbij de familie Feenstra het feit herdacht, dat zij 25 jaar geleden haar tenten op het ter rein van Opa Albert opsloeg en daar tot vandaag de dag nog staat. De buren kampeerders, die er allen ook reeds jaren staan, zorg den voor bloemen. En voor één keer werd over de hekjes van de kampeerreglementen heengestapt en organiseerde de heer Feenstra in zijn tent een feestavond voor zijn mede kampeerders die tot diep in de nacht duurde. Een goed organisator is deze heer Feenstra overigens altijd geweest, want de leuke kinderfeesten die steeds op het terrein plaats von den. waren doorgaans geheel door hem georganiseerd. Laat u vakkundig voorlichten ERNSTIGE VAL. Een dezer dagen kwam Mevr. Witteveen tijdens een fietstocht zodanig w. vallen, dat overbren ging naar het ziekenhuis nood zakelijk bleek. Oorzaak van dit ongeval is vermoedelijk het in elkander ra ken van de sturen. Dr Piers uit Koedijk verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per brancard naar huis werd gebracht. Van hieruit is zij per ziekenauto naar Alkmaar vervoerd. Klaverjassen als attractie Dinsdagsavonds en vrijdags avonds (de gasten weten dit al precies) worden er klaverjas- drives gehouden als attractie voor die gasten, die dit spel be minnen. Op eerstgenoemde avond houdt de heer Kerkmeer zijn pa viljoen op het strand hiervoor be schikbaar en Café Klop doet dit van 24 aug. t/m 31 aug. is onze Drukkerij-Boekhandel Drukkerij C. Oldenburg - Laanweg 35 - Schoorl met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur op vrijdagavond. Wij zijn dit eens in ogenschouw gaan nemen en tot de ontdekking gekomen, dat dit uiterst gezellige avonden zijn. Men speelt hier het systeem van verplicht spelen en het vast stellen van de troefkaart door de gene die moet spelen. De animo voor deze avonden is goed te noemen en de prijzen waardevol. Een goede attractie dus, die door velen gewaardeerd wordt. ROEKELOZE RIJDERS. Men behoeft nog geen tien mi nuten aan de voet van de Schoorlse Zeeweg te staan om te constateren dat vele wielrijders hun leven van nul en generlei waarde achten. In tomeloze vaart komen zij de Schoorlse Zeeweg af om harder dan hard de Here weg op te rijden, ondanks de waarschuwende borden, die dui delijk zichtbaar op deze weg staan aangebracht. Met klem verzoeken wij, zowel inwoners als gasten, deze waar schuwing toch niet in de wind te slaan, opdat ongelukken hier mogen uitblijven. BERGEN Het bekende concertorgel, het geheel gerestaureerde voormalige kermisorgel, thans het eigendom van particulieren, zal, gunstige weersomstandigheden voorbehou den, a s. zaterdagavond 22 dezer op het voormalige stationsplein worden opgesteld. Aanvang van het concert ca 8 uur. Op 18 juli heeft dit orgel reeds voor een grote schare een con cert gegeven, dat door de aanwe zigen zeer werd gewaardeerd. INGEZONDEN. Spreekt met ons hei komt in orde door van 21 aug. t.e.m. 29 aug. 1959 Vrijdag, 21 aug. Zangdienst, in de N.H. Kerk te Schoorl, 20 uur. Zondag, 23 aug Schatgraven te Camperduin, strand voor pav. Kerkmeer, uitg. van V.V.V. Groet-C. 14 uur. Maandag, 24 aug. Bridgen ook voor de gasten, zaal „De Roode Leeuw" 20 uur. Dinsdag, 25 aug V.V.V. Schoorl Elke dinsdagmorgen duinwan deling onder deskundige leiding. Vertrek Duinweg-Voet Klim- weg 9.30 uur. Woensdag, 26 aug. Zangdienst in de N.H. Kerk te Schoorl, 21 uur. V.V.V. GroetCamperduin Elke woensdagmiddag duin wandeling, vertrek 14 uur vanaf Kerkbrink. Vrijdag, 28 aug. Natuurfilm, zaal Atsma, 20 uur. Zaterdag, 29 aug. Tractorwedstrijd, uitg. van de Holl. Mij voor de Landbouw op het sportpark, 13.50 uur. □□□□□□□□UDQD Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" Deze bekende dansschool voor katholieken, opent weer de nieuwe clubs welke zullen aanvangen op zaterdag 6 september in gebouw St. Jan te Bergen. Dansschool Smit, wat het grootste katholie ke dansinstituut in Noordholland is, heeft ook in Bergen een ja renlange reputatie. Het instituut is een waarborg voor 1 e klas dansonderwijs, terwijl de clubs bekend staan om de gezellige sfeer. Voor katholieke jongelui, die deze winter goed willen leren dansen, is dansschool Smit het aangewezen instituut. Voor in schrijving leze men de adverten tie in dit blad. ZONDAGSDIENST ARTSEN Weektöad W IflfVvWi^W DE DUINSTREEK Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Hereweg 182 - Schoorl - Tel. 628 Ons weekblad „De Duinstreek" zal dan ook op 28 aug. niet verschijnen. p/a Hereweg 33 Ziekenfondsleverancier Geachte redactie, Verzoeke onderstaande in uw blad op te willen nemen. Het betreft de puz- zelrit 17-8-59. Allereerst hebben wij alle waarde ring voor de organisatie, zowel als vöbr alle Bergense firma's, die voor deze rit hun medewerking hebben willen ver- lenen. Het moet ons echter van het hart, dat praktiesch alle prijzen aan Ber- genaren uitgereikt werden, zelfs de troostprijs. Ons inziens is dit dus een rit voor Bergenaren, inplaats van voor niet Bergenaren-gasten geworden. Het komt ons voor dat deze rit voor de Bergenaren gemakkelijker zal zijn, als voor de gasten en het lijkt ons daarom dan ook beter bij eventuele volgende ritten, deze uitsluitend voor de gasten te organiseren. Dit zal vooral het ac tuele van deze ritten ten goede komen, én ook zeker de sfeer na de rit verho gen. Niet dat de Bergenaren niet ge zellig zijn, integendeel, maar wij begrij pen dat de vakantiestemming waarin de gasten zijn, niet met die der Ber genaren, die per slot van rekening de volgende dag weer moeten werken, overeenkomt. Bij voorbaat dank voor de plaatsing. Rob Appelboom. Elvira v. Loon. Westersingel 2, Hoorn (N.H.) SCHOORLSE GEMEENSCHAP telefoon 2331, Bergen Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 BERGEN 23 augustus Dr. POOT, Tel. 2423 SCHOORL-KOEDIJK 23 augustus Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1