FLAGSTONES BRILLEN voor SCHOORL Mr* Opt* Pastoor BIOSCOOP .DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Dansinsfifuuf HARMS S IJ D E speciaal reiniger Jac. Out Groente en Fruithandel J. Ton en Zn Schouw over de Molensloten FILM NIEUWS' Geen voorrang verleend KERKDIENSTEN Schoorlse Redding-Brigade Lampionoptocht SPORTNIEUWS FAMILIEBERICHTEN X X X X X X X X X B. R. Brust Dokter Poot VRAAG EN AANBOD huish. hulp „'t Boerenhuis" Drogisterij Groeneveld Francisca Muijtjens MEVR. M. VERHOOGT Frans Panbakker STOFFEN A. G. van der Hilst tot 22 september ADVERTEERT IN DIT BLAD Ingezonden stukken BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE SCHOORL Gevonden en verloren voorwerpen Kc :xxxxxxxxxx3j^ xxxxxxxxxx: Afwezig van 6 t.e.m. 27 september Wacht niet langer De Ver, voor Gezinsverzorging te Schoorl Gezinsverzorgster Gevraagd kapster leerling kapster Zomerwoning of bungalow of siulcje grond „Indiscreet" 14 jaar „Die F r h r e i f e n" is jaar In het kader van het bijzondere programma „Paradijs onder de Horizon" a.i. Inschrijving nieuwe clubs Instituut Loudclswcg 44, Bergen Fa. H. J. Vollen en Zn flinke nette jongen Stalling en verzorging twee rijpaarden vraagt leerlingen voor accordeon en piano De reparatie-afdeling is van 14 tot 28 september wegens vakantie gesloten heeft dinsdag 2 september de lessen hervat Het Bestuur van de Aagtdorperpolder maakt bekend, dat de is uitgesteld tot donderdag 24 september en die der Heinsloten tot donderdag 22 oktober 1959. Het Bestuur C. M. Winder, Voorz. C. Duin Wz„ Secr. met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur p/a Hereweg 33 Ziekenfondsleverancier Wij maken de bezoekers van bi oscoop „De Rustende Jager" te Bergen er op attent dat vanaf vandaag de avondvoorstellingen wederom te 8 uur beginnen. Zie verder advertentie. Op de kruising Komlaam Kerkelaan botsten zondagochtend tegen tienen een Nederlandse Fiat, bestuurd door S. M. Stibbe uit Amsterdam en een Duitse Volkswagen, bestuurd door een Duitser uit Wesel, tegen elkaar, doordat de Duitse bestuurder geen voorrang verleende. Beide voertuigen werden nogal bescha digd; een inzittende van het Duitse voertuig werd gewond naar 't Centraal Ziekenhuis te Alkmaar gebracht. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik een rechtzetting in uw blad opgenomen zien n.a.v. het verslag van de Raadsvergadering van 30 juli 1.1. Uw verslaggever legt mij daarin een „bekentenis" in de mond, als zou ik „onmiddellijk na de verga dering vanuit het Raadhuis per tele foon Mevrouw Schuil informaties van het besprokene hebben verstrekt". Dit is volkomen onjuist en heb ik dan ook niet gezegd. De waarheid is, dat de fam. Schuil vóór de comitévergadering reeds op de hoogte was van het voornemen van de wethouder om een ev. benoe ming die avond met de Raad te be spreken en daarna van verschillende kanten werd ingelicht over het resul taat van die bespreking. Er was trouwens ook geen ge heimhouding opgelegd t.a.v. 'het be sprokene. Ik heb mij ertoe beperkt, nadat de heer Schuil door anderen reeds op de hoogte gebracht was, een (niet overbodig gebleken) waarschuwing te laten horen, dat ook de Inspecteur nog een stem in het kapittel had. Wie in mijn verklaring een „be kentenis" heeft menen te horen, heeft zich wel erg vergist, want daar was geen enkele reden voor. U dankend voor de plaatsruimte, E. P. Broekman-Vriesman. De benoeming van een hoofd der Uloschool. Naar aanleiding van het verslag in de Duinstreek zou ik gaarne enige opmerkingen willen maken, om een juister beeld te geven van de ont wikkeling dezer kwestie. 1. De wethouder van onderwijs wijst volgens het verslag af, dat er een beleidsfout is gemaakt. Het is blijkbaar moeilijk gemaakte fouten te erkennen. Voor het opmaken van de voor dracht is de wethouder door mij erop attent gemaakt, dat voor het geval de inspecteur niet akkoord zou gaan met een voordracht, waarop mijn naam zou voorkomen, de wet uit drukkelijk de weg aanwijst, om tot een oplossing te komen, die het col lege en de raad blijkbaar wenste. Uit de gegevens die zowel de wet houder als de burgemeester mij ver strekten, moet de overeenstemming omtrent de voordracht tot stand zijn gekomen door onjuiste voorlichting van de heer inspecteur, blijkens het oordeel van bevoegde organen. Het college heeft zich dus niet tijdig op de hoogte gesteld van de mogelijk heden om tot een benoeming te ko men van de persoon, die het college eerst had voorgesteld als opvolger van de heer Kamermans. 2. Het verwijt van Dr. Hemelrijk aan Mevrouw Broekman was onge grond, daar volgens de burgemeester de vergadering in comité niet in hield, dat geheimhouding was opge legd. Er was niet uit de school ge klapt, want onmiddellijk na de ver gadering kwam van afd. onderwijs de mededeling af, dat de raad met 14 tegen één stem zich akkoord had verklaard met het voorstel van B. en W. mij als hoofd der uloschool te benoemen. Pas daarna hoorden wij hetzelfde van mevrouw Broekman, terwijl ook de burgemeester mij per soonlijk mededeling deed van het voorstel. 3. Dat de heer inspecteur zich bij het opmaken had laten leiden door het onderwijsbelang komt in een juist licht te staan, als men weet, dat aan de heer Kamermans noch aan de heer Baretta enige inlichting is gevraagd omtrent de capaciteiten van de candidaten en dat evenmin B. en Wj. daarna hebben gevraagd aan het tegenwoordige hoofd, wat in het belang van de school zou zijn. 4. De wijze, waarop in het ver slag over de V.V.D.-fractie wordt gesproken, kan ik niet waarderen. M.i. is deze fractie consequent ge bleven door niet te willen bukken voor één man, waardoor de auto nomie van de raad tot een aan fluiting is gemaakt. B. Schuil. N.B. Ongaarne verstrekte ik bo venstaande gegevens, maar ik meen, dat dit noodzakelijk was, nu Dr. He melrijk enige malen mevr. Broek man ervan betichtte een geheim ver klapt te hebben. Ik geloof door bo venstaande aangetoond te hebben, dat hiervoor geen enkele reden was. Buitendien is het niet fair, dat men gebruik heeft gemaakt van een uit lating, die in een persoonlijke sfeer de heer Hemelrijk bereikte. 6 september NED. HERV. GEMEENTE Grote zaal Rustende Jager, v.m. 10.15 uur: Ds. Bekius GEREF. KERK v.m. 10 uur en n.m. 4,30 uur: Ds R. v. d. Berg LEGER DES HEILS zondag 12 uur: Zondagschool maandag 20 uur: Openbare Samenkomst donderdag 2 uur: Gezindsbond voor Vrouwen NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Groet, Ds C. M. de Jong VERBREIDING DER WAARHEID Bergen, v. Borselenlaan, n m. 8 uur SchoorI, hoek Huismansweg-Voorweg n.m. 6,45 uur, Ds J. J. Ruys REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. J. Breukink GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur: Ds C. von Meijenfeldt, H. Avondmaal n.m. 5 uur: Ds C. von Meijenfeldt, Dankzegging De Schoorlse Redding-Brigade heeft een mooi succes geboekt. 10 leden mochten slagen voor diploma zwemmend redden, en wel: De dames A. Stam, N. Marees, V. Burgering, N. Blom, allen te Schoorl. De heren: J. Zuurbier, J. v. Vegten, Schoorl; P. Sevenhuij- sen, F. de Boer, S. Speets, \V. Prins, te Warmenhuizen; M. Verkroost te St. Pancras. Wij hopen dat dit aanleiding mag zijn dat zich veel leden op geven voor dit mooie werk. BERGEN AAN ZEE Een van de meest geslaagde kinderfeesten te Bergen aan Zee is telken jare weer de lampion optocht. De deelname is groot en voor de kinderen een waar feest. Op woensdagavond 26 augustus kon men ruim honderdzestig lam pions tellen. De stoet was zeker driemaal zo groot, want vaders en moeders liepen met de kleu ters mee en de kleinsten zaten zelfs triomfantelijk op vaders schouders. De padvinders Drum band houdt steeds op lofwaar dige wijze rekening met de vele korte beentjes, die in de optocht meelopen. Het hoogtepunt van de rond gang is steeds weer de tocht door het donkere bos van de Juliana- laan naar de Elzenlaan. De kin deren vinden het prachtig, zo veilig aan vaders of moeders hand en met een mooie, kleurig oplichtende lampion, door de diepe duisternis van het bos te lopen. Voor de toeschouwers is het een aardig gezicht al die be wegende kleurbollen tussen de donkere dennestammen. Vanaf de Elzenlaan werd een klein eindje de Zeeweg gevolgd, maar al spoedig sloeg de optocht het veld in naar het kerkje en van daar naar het parkeerterrein, om weer over de Zeeweg en de Paulineweg naar het Parnassia- park te trekken, waar het eind punt van de tocht was. Vandaar uit verspreidden zich de lichtjes naar alle kanten om door de diverse deuropeningen van Ber gen aan Zee te verdwijnen. Me nige kleuter zal die nacht in zijn droom nog rondgelopen hebben met zijn mooie lampion. Nieuws van de Damclub „Bergen". Nu de meeste vacanties weer tot het verleden gaan behoren, en de avonden in zicht zijn gekomen van kaart-, schaak- en damspel in huise lijke kring en in clubverband, opent de „Berger Damclub" haar seizoen met de jaarvergadering! De start voor de onderlinge com petitie dammen begint maandag avond 14 september! Nieuwe leden zijn van harte wel kom. 1 dameshorloge, 3 herenpolshor loges, 2 windjacks, 1 jongensjas, 1 bril, 3 portefeuilles, 2 badhanddoe ken met zwembroek, 1 kindervest, 1 zonnebril in étui, 1 damesvest, 1 fietspomp, 1 handtas, 1 herencos- tuum, 2 plastic regenjassen, 2 foto toestellen, 4 muntbiljetten, 1 verre kijker, 1 jopper, 1 dienblad, 1 pr. meisjesschoenen, 1 rijwieldynamo, 1 bankbiljet, 1 damestruitje, 1 kinder jack, 1 stel opzetglazen, 3 pakken stro, 1 zilv. armband, 1 padvinders mes, 1 jongensschoen, 1 Marok kaans leren tas, 1 bovengebit, div. portemonnaies. Bovenstaande voorwerpen te be vragen tijdens de bureau-uren van 8.30-12.30 en 14.00-18.00 uur. Jaap de Boer en Sjoukje van Seijen hebben de eer, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op zaterdag 12 september a.s., des namiddags 1.30 u. te Schoorl. Groet Nh, Jaagkade 3 Amsterdam, Delistraat 52" 27 aug. '59 Receptie op de trouwdag des namiddags van 2.30 tot 5 uur in Hotel ,,De Rode Leeuw", Schoorl. Toekomstig adres: Jaagkade 3, Groet Op 24 september hopen onze ge- liefde ouders en grootouders Th. N. de Koning en S. de Koning-Kenter hun 40-jarig huwelijks te her denken. De H. Mis uit dankbaarheid, zal om 9.30 uur worden opgedragen, in de Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen en kleinkinderen. BERGEN, 4 sept. 1959 Tuindorpweg 16 Receptie van 3-5 uur in „Berger Veerhuis", Oude Bergerw. Bergen DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn dank aan allen, die belangstelling hebben betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Man N Kleverlaan Hierbij dank ik nog vooral dokter van Hesteren en dokter Radder voor de me dische verzorging en pastoor Herzberg voor de troostvolle woorden. A. Kleverlaan-Mosch SCHOORL, september 1959 DANKBETUIGING Ook namens mijn vrouw betuig ik mijn hartelijke dank voor de belangstelling, die op 29 augustus ons is betoond, ter gelegenheid van mijn 40-jarig ambtsju bileum. B. Schuil BERGEN, septemper 1959 arts WaarnemingF. H. Risselada, Dr. Heringalaan 18, Schoorl, Tel. 360 (Spreekuur 89 uur) is afwezig van 7 tot 20 sept. De andere huisartsen nemen waar maar adverteert regelmatig in dit blad met een korte suggestieve tekst. Dit alleen kan de omzet van Uw zaak verhogen IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIItlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIII Hotel „De Oude Prins" Bergen vraagt voor dag of d. en n. Jaarbetrekking Wegens huwelijk der tegenwoordige ge vraagd per half oct., een net meisje, v. d. morgenuren. Mevr. v. Campenhout, Hotel „Wapen v. Bergen", Breelaan 35, Bergen. in roept meisjes op die zich willen laten opleiden tot Aanvangssalaris is f 30,p. week. Na behaald diploma f 2400.— p. j. Indienst treding zo spoedig mogelijk. Aanm. bij Mevr. Koeman, Burg. Peecklaan 22, tel. K 2209-467, Schoorl. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiimimiiiiiiiimiimiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiii Gevraagdwerkster, 4 halve dagen per week. Russenweg 1Bergen. Gevraagdmeisje, voor de dinsdag en vrijdagochten i, (licht werk). Mevr. van Wely, Dr. v. Peltlaan 66, Bergen. Gevraagdeen flinke werkster, voor 4 ochtenden per week, of 2 werksters, ieder 2 ochtenden per week. Mevr. Besijn, Eeuwigelaan 39, Bergen' Gevraagd voor onze zaak, een flink meisje. De Haan's Boekhandel, Kantoor boekhandel en Vulpenhuis. Tel. 2452, Bergen. en Brieven onder no. 245, bureau van dit blad te Schoorl. Drogisterij Schuit-Conijn, Stationstraat 11 Bergen, vraagt voor direct net dag meisje, niet beneden 16 jaar. De vereniging voor gezinsverzorging te Schoorl vraagt een noodhulp, die bereid is, wanneer dat nodig is, voor korte tijd te werken in gezinnen waar de vrouw ziek is. Salaris f 6,- p.d, Aan melden bij Mevr. Koeman, Burg. Peeck laan 22, Schoorl, tel K 2209-467 Te koop2e hands, Vespa Scooter, Prijs f 375,- J. Schouten, Kerkedijk 108, Bergen, Tel. 2656. Te koop: wegens aanschaf kleinere, een goed onderhouden, electrische Wasma chine met electrische Wringer. Merk Rondo. Houten kuip, prijs f 225,-Adres: St. Antoniusstr. 27, Bergen., Tel. 3088. Ter overname wegens overcompleet, eetkamer ameublement en prima haard. Te bevragen Komlaan 10, Bergen. Te koop wegens overcompleet, een z.g.a.n. 3 pits gasstel, (merk atag) en een zweefzadel en bagagadrager voor brom fiets Gortersweg 2, Schoorl. Te koopt appels per kg. f 0,20, peren per kg. f 0,25. J. Zomerdijk, Hereweg 125, Schoorl. Te koop: d.w. zomerhuis opp. 36 m2. Moet verplaatst worden. C. Roelofsen, Doorntjes 29, Bergen. Te koop gevraagd; Bungalow of huis te Bergen aan zee. Opgave van aantal kamers, verwarming, ligging enz. met ui terste prijs te zenden aan no. 261, bur. van dit blad te Schoorl. Te huur, gem. zit - slaapkamer met vrije keuken, goede stand, f 10,- per week, 1 sept. tot 1 juni, 1960. Br. onder no. 260 bur. v. d. blad te Schoorl. Wij vragen te koop, stukje bouwgrond 600 m2, of boerenhuisje, ev. te ver bouwen. Br. no. 268, bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop of te huur gevr. in Bergen: (eventueel op terrein van leegstaand huis) Br. no. 2298, de Haan's Boekh., Bergen. Woningruil Alkmaar-Bergen. Aange boden te Alkmaar diverse huizen. Ge vraagd te Bergen huis te huur of te koop. Br. no. 254, bur. v.d. blad te Schoorl. AangebodenZonn. Ie etage te A'dam (3 kamers, zijk., gr. keuken, balkon, wa randa, gr. zolderkamer), in ruil voor wo ning te Groet of omg. Schoorl. Br. no. 262, bur. v.d. blad te Schoorl. Heer (gemeente-ambtenaar), zoekt m.i.v. 1 oktober a.s. een zit-slaapkamer met pension te Bergen NH. Brieven onder no. 271, bureau van dit blad te Schoorl. Jongeman 28 jaar zoekt, een zomerwo ning, voor permanent verblijf liefst cen trum Bergen. Brieven no. 2299, De Haan's Boekhandel, Bergen. Vrijdag-, zondag-, dinsdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een romantische comedie, vol humor en esprit Cary Grant en Ingrid Bergman in met Cecil Parker en Phyllis Calvert Krasna's fascinerend toneelstuk op grandiose wijze verfilmd Zaterdag-, maandag,- woensdagavond te 8 uur Peter Kraus, Heidi Brühl, Christian Doermer in (Als ouders slapen) met Christian Wolff, Jochen Brockmann, Paul Esser en Ilse Fürstenberg. Een film over het probleem van deze tijd het probleem van de nozems Donderdag 10 september te 8 uur De prachtige Japanse „natuur"-film Een documentaire zoals men zelden te zien krijgt voor beginners en gevorderden Aanvang der lessen zaterdag 12 sept. 7.30 u. Inlichtingen en inschrijving dagelijks aan het Telefoon 02208-2144 Ook gelegenheid voor zelfgevormde clubjes en privé lessen Gratis; Wie helpt ons kinderhuis, aan vaste planten in de tuin. Tel. K 2208- 3128. Aangeb. bergplaats voor caravan, zo merhuisjes en dergelijke. K. Vlam, West- friesedijk 25, Schoorldam, tel. K2268-303. Dierenpension „Idylle" A. J Schreiner, Schoorldam, zoekt goed tehuis voor eni ge klein blijvende hondjes. Tel. 02209-544. Voor Patronen leren maken op maat, volgt U de nieuwste knipmethode. In één les maakt U alles, onder en boven kleding, japonnen en mantels Gedipl. Coup. Lerares. Postma, Naaimachine handel. Alle merken naaimachines Zig - Zag f 395,- Knittax Breimachines f 250,- Tel. K 2200-7375. Vermist: goija, gladh. bruin-witte fox- terrier, lange donkere snuit. Tegen bel. terug bezorgen Joh. Ens Jr Laanweg 39, Schoorl. Antiquair - Juwelier Ruïnelaan 14, Bergen roodbruine tuintegels Telefoon 597 en 476 Schagen Suêde jasjes zelf veilig reinigen met bevat geen zeep voedt en onderhoudt suêde grote flacon f 4,50 Ook voor schoenen en tassen is er Suêde-reiniger f 1,per flacon. Jan Oldenburglaan 15, Bergen iiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiii wegens vakantie gesloten van 6 tot 21 september atmome Tevens gevraagd 16 jaar. Aanmelden voor 6 september iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiii gezocht voor omgeving Bergen-Schoorl Br. met voll. inl. onder no. A 251, adv. bur. Coster, Voordam, Alkmaar. Zuidlaan 5, Bergen Leerlinge 4e klas Conservatorium, Amsterdam trekking verloting uitgesteld tot 14 september a.s. UW ADRES VOOR Pedicure - Manicure Steunzolen naar maat Schoonheidsspecialiste W ratten-epileren Massage-maskers Hoogtezon enz. is: Emmastraat 79 - Alkmaar Tel. 2486 Dinsdags afw. Ook modellen gevraagd v. Ped. en Schoonheidsspec. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Breng de reparatie's vroegtijdig, om teleurstelling te voorkomen Stationsstraat .18 - Tel. 2368 - Bergen llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Muziekpedagoog Lessen voor viool en piano Bergerweg 3 Bergen 't WINKELTJE Kleine Dorpsstraat 25, Bergen mooie Herfst en Winter in verscheidenheid van kleur, prijs en weefsel OOK „LIBERTY" (stalen collectie) Tandtechnische praktijk Bergen Spreekuur uitsluitend 's avonds van 6.30 7.30 uur

De Duinstreek | 1959 | | pagina 2