ft 99 Hoofdinspecteur P. L Duinker 25 jaar P.W.N. bij het i Fa. A. Nieuwland dpeuda Kunstkring Bergen A. J. COPPENS en Zn V.V.V. stelt vergadering uit Minjon vierde haar 6-jarig bestaan Een tak viel van een boom Culturele avonden De nieuwe collectie Paddenstoelen tentoonst kan niet doorgaan Plattelandsvrouwen Bergen Berger Luchtpost Damclub Bergen Als een geit uit dineren gaat Jos van Dijk keerde terug uit Marokko Nieuwe verslaggever POCKET-BOOKS C. Oldenburg - Schoorl GERRITSEN Geslaagd Kapsalon Dobben VRIJDAG 2 OKT. 1959 36c JAARGANG No. 37 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Voor Radio en Televisie Fa. A. G. ABBO Mooi haar valt op Daklekkage? Door beiere haarverzorging is uw sieraad „Ploeg" sluitgordijnstoffen Laat u vakkundig voorlichten Spreekt mei ons hei komi in orde door SCH00RLSE GEMEENSCHAP aauoaD UURWERKEN Weekttod w SfV VPrw DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te BergenDe Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5,65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct.-m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Op 1 oktober 1934 kwam de heer Duinker in dienst van de Provincie na een loopbaan bij het Staatsbosbeheer, die hem op vele plaatsen in ons land bracht. Zo is het dan nu 25 jaar ge leden dat de heer Duinker de gemeente Castricum als woon plaats kreeg en niemand kan zeg gen dat die 25 jaar een rustige periode is geweest! Het was een tijd van groei en opbouw voor de Provinciale duin terreinen, omvangrijk bebossings- werk vond plaats, wegen en pa den werden aangelegd, de ge legenheid tot kamperen werd uit gebreid en de infiltratiewerken kwamen tot stand. Een deel van deze zorgvuldige opbouw werd in de bezettingsja ren vernield, doch de naoorlogse tijd gaf hoofdinspecteur Duinker de gelegenheid zijn volle energie opnieuw te ontplooien en veel te herstellen van wat voor altijd ver loren leek. Hereweg 182 - Schoorl - Tel. 628 De duinstreek betekent veel voor de heer Duinker en ook op de onmogelijkste uren kunt U hem in de duinen aantreffen waar weinig aan zijn aandacht ont snapt. Als liefhebber en kenner van flora en fauna heeft de heer Duinker velen in onze gemeente en nog meer daar buiten laten genieten van zijn excursies en le zingen met dia's, die het Noord hollands duinreservaat in al zijn schoonheid nader tot ons bren gen. Naast zijn veelomvattende werkkring bekleedt de heer Duin ker nog enige functies, o.a. is hij bestuurslid van de Nederlandsche Heide Maatschappij, afdeling Noordholland boven het IJ- De leden worden er aan her innerd hun diploma's seizoen 1959-'60 af te halen op zaterdag 3 oktober a.s., van 4 tot 6 uur, in ,,De Rustende Jager". Zoals uit de advertientie in dit nummer blijkt, is er nu in beide series voor een beperkt aantal nieuwe leden gelegenheid als lid toe te treden. Men geve zich op genoemde datum op aan het be stuur of aan de secretaris J. A. Haakman, St, Antoniusstraat 27, Bergen, tel.: 3088. De openingsvoorstellingen zijn tevens vermeld in de advertentie. Loodgietersbedrij f Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 DROOGTE DOET ZICH ERNSTIG GEVOELEN. De droogte die nog erger is dan in het begin van de zomer, begint zich nu ernstig te doen gevoelen- De landerijen, vooral die welke rondom de Nesdijk ge legen zijn beginnen een ver brande bruine kleur te krijgen. De tuintjes die wat hoger liggen en niet besproeid worden, zien er troosteloos uit met hun slap han gende heesters en planten. Vele bomen, zoals Berken en Lijster bes laten hun bladeren al vroeg tijdig vallen. Vogelvrienden in een bosrijke omgeving doen goed om bakjes drinkwater te plaatsen. Zijn humeur lijdt daar niet on der, ondanks zijn volle agenda krijgt iedereen die hem thuis of op Fochteloo spreekt het volle pond en vooral de toon maakt een onderhoud tot een prettige aan gelegenheid. Het personeel van de dienst der Terreinen van het P.W.N. dat werkt in de terreinen Bergen, Egmond, Bakkum, Castricum, Heemskerk en Wijk aan Zee, heeft in de heer Duinker een zeer gewaardeerde chef, die het werk door en door kent en daarnaast in de verhouding van mens tot mens blijk geeft van grote be langstelling in persoonlijke om standigheden. Op zaterdag 3 oktober vindt in de voormiddag het officiële ge deelte van de jubileumviering plaats, waarbij de Directie en het personeel van het P.W.N. aan wezig zullen -zijn. Van half vier tot vijf uur is er op dezelfde dag in hotel Borst te Bakkum gelegenheid voor een ieder om de heer Duinker en zijn gezin geluk te wensen. Wij voegen de onze bij deze hier gaarne aan toe. Door het uitstellen van de aan besteding van de Dorpsbrink is ook de buitengewone ledenverga dering van de V.V.V., die op maandag gehouden zou worden, uitgesteld. Deze vindt nu van daag, vrijdag 2 oktober plaats. Het voornaamste punt van de agenda bevat de opdracht van een nieuw informatiebureau op de Dorpsbrink. De vergadering be gint om 8 uur in het Oranje Hotel. Zaterdag vierde A.V.R.O.'s jeugdomroep haar 6-jarig bestaan op zeer feestelijke en enthousiaste wijze, voornamelijk in de grote zaal van hotel Duinvermaak, waar ernst en luim elkaar afwisselden. De zaal was zeer origineel ver sierd met enorme visnetten, imi tatie vissen, reddingboeien en visserschepen, vrijwel alles door eigen krachten vervaardigd, naar het ontwerp van Anneke Water man. Het weekend begon met een voetbalwedstrijd, waaraan promi nente figuren uit de omroepwe reld deelnamen, zoals Herman Broekhuizen hoofd afd. jeugduit zending, P. den Braber en Kees de Wolf. Daarna trok de groep weer naar Duinvermaak, waar de afdeling Bergen een cabaret-pro gramma presenteerde, die werd geopend door Jan van Herpen van de afdeling gesproken woord van de A.V.R.O- Een uur later werd het toneel ontruimd voor het MINJON-festival. Voor dit festival waren 40 liedjes inge zonden, waarvan er 15 werden uitgekozen om op deze avond in de finale te worden gezongen. Marijke van Dalen won met haar liedje „Janouske" de eerste prijs. Nog twee deelnemers vonden hun bekroning in een prijs. Hierna lieten de verschillende Minjon-afdelingen hun artistieke prestaties zien en horen in het Cabaret-dansant. Vervolgens trad mevr. Morée-Dol voor het voetlicht met haar nieuwe koor tje, ,,de Dominances", waarmede zij een groot succes oogstte. Uit gevoerd werden Amsterdamse Grachten", „September in the Rain" en „I can 't give you". Zeer orgineel was het groepje van 3 jongens en 2 meisjes uit Den Helder met hun gitaar. Een lid, afkomstig uit Mechelen in België, waar nu 3 afdelingen zijn, droeg een Vlaams gedicht voor dat zeer werd gewaardeerd door de ruim 250 aanwezigen. Na af loop werden de 85 logé's met een autobus van de N.H.A.D.O. overgebracht naar de Jeugdher berg Teun de Jager in Schoorl, waar de nacht werd doorge bracht. De volgende morgen na men vele lieden deel aan de puz zelwandeltocht die door de heer Kees Pascha was uitgestippeld. Een prachtige tocht door het ge bied van het waterleidingbedrijf met als besluit een lunchpakket bij de gastvrije familie Water man- Donderdag zond de Neder landse Radio Unie een uur lang de op een band vastgelegde re portage uit. Van de grillig gevormde boom aan de Oude Prinsweg, die er sinds mensenheugenis staat, brak een tak en viel op een lager gelegen tak. die eveneens af brak. Een van de takken viel op een daar geparkeerde auto van een meubelhandelaar uit Alk maar. De auto werd behoorlijk aan het dak beschadigd. Een juist passerende dame moest uit de takken worden bevrijd. Het blijkt dat deze inwendig aan het rotten zijn, en dus een groot gevaar opleveren voor het vrij drukke verkeer van voetgangers en fietsers. De dienst gemeente werken heeft toegezegd de boom aan een nauwkeurig onderzoek te zullen onderwerpen om herhaling te voorkomen. Het blijkt echter dikwijls zeer moeilijk te zijn om werkelijk te constateren of de eeuwen oude bomen nog wel gaaf zijn. Een prachtige kleurenfilm ver toont Dr. J, M. Lodewijks, bio loog te Den Haag, over zijn reis door Amerika tijdens een verblijf van een jaar als bioloog daar opgenomen. Deze documentaire ,,Van woestijn tot ijs" werd door de directeur van Blijdorp geroemd als de beste, die hij tot dusver kende. Niet alleen het land wordt in al zijn pracht getoond, maar we maken kennis met de dieren- en plantenwereld van dit nieuwe continent. Wie de verschillende lezingen van Dr. Lodewijks, die hij hier in Bergen heeft gehouden, heeft bijgewoond, zal zich herinneren, hoe levendig en uitermate boeiend hij weet te vertellen. De lezing bijvoorbeeld over Australië van hem behoort tot de hoogtepunten van onze lezingenreeks. De kaartverkoop voor dona teurs in De Haans Boekhandel is als volgt: S-kaarten op donderdag 8 ok tober van 11-12 uur (tel- van 11.30-12 uur) C-kaarten op donderdag 8 ok tober van 2-3 uur (tel. van 2.30- 3 uur) A-kaarten op vrijdag 9 oktober van 11-12 uur( tel. van 11.30-12 uur) B-kaarten op vrijdag 9 oktober van 2-3 uur (tel. van 2.30-3 uur). Zie ook de advertenie in het volgende nummer van De Duin streek. GESLAAGD. De heer A. J- M. van der Klun- dert, Molenkrochtlaan 17, is als onderwijzer met hoofdacte ge slaagd aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk. Met ingang van 1 oktober is hij be noemd als onderwijzer aan de jongensschool St. Adelbertus te Bergen. Uniek in kleuren en kwaliteiten in prijzen vanaf f 4.95 p. meter Schoorldam - Telefoon 384 Voor het eerst kan de padden stoelententoonstelling, elk jaar georganiseerd door het Provin ciaal waterleidingbedrijf, en die de laatste 2 jaar werd gehouden in Duinvermaak, geen doorgang vinden. Door de langdurige droogte zijn er geen paddenstoe len te vinden. Als de regen even wel komt zullen er genoeg uit de grond opschieten. Dan bestaat echter de kans, doordat het in de natuur steeds later wordt, de nachtvorsten zullen komen, welke de meeste paddenstoelen en zwammen niet kunnen verdragen. Als men het tijdstip van de ten toonstelling naar later zou ver schuiven. wordt het risico veel te groot om het te doen slagen. Bovendien zijn er door de droogte zeer weinig heesters en planten met gekleurde bessen. Omdat de vooruitzichten over het algemeen zeer somber zijn, gaat men niet tot het organiseren over. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" telefoon 2331, Bergen Op 22 september openden de Plattelandsvrouwen hun winter seizoen. De presidente mevr. H. Arkenbout- de Clerq heette alle dames hartelijk welkom. Ook wa ren er weer wat nieuwe leden bij, die persoonlijk werden voor gesteld. Na enkele mededelingen te hebben gedaan, gaf de presi dente het woord aan mej. Aafje Top, die een voordracht zou ge ven. Het onderwerp was „Zuster Luc", een historisch verhaal, ge schreven door Kathryn Hulme. Aafje Top bezit de gave, een ieder de hele geschiedenis van een meisje, dat in een klooster gaat, en dit na 17 jaar weer verlaat, van begin tot eind te la ten beleven. Je kon dan ook een speld horen vallen. Na afloop nog wat mededelin gen betreffende de cursussen, en daarna gingen ongeveer 80 da mes, zeer voldaan over deze eer ste avond, weer naar huis. De Berger Luchtpost heeft deze zomer talrijke vluchten gemaakt. Zondag was de laatste vlucht vanaf Eindhoven, over een af stand van 142 kilometer. Zij werden gelost om 8 uur. De aan komst van de eerste duif was om 10.20.48 uur- De uitslagen luiden: H. Timmer, A. Heukels, P. Bra- kenhoff, P. Tiebie, A. Staade- gaard. De damclub Bergen besloot in april op de Algemene ledenver gadering om met het eerste tien tal toe te treden tot de „Grote" dambond van Nederland. De Koninklijke Nederlandse Dam- Bond in de afdeling Noord Hol land. Nu bij de opening van het winterseizoen is de toetreding een feit geworden. Deze 2e klasse omvat het district de Zaanstreek- Waterland, met een indeling van 5 clubs. Donderdag 8 oktober volgt de eerste wedstrijd tegen Landsmeer II. De leden van het eerste tiental, alsmede 3 reserve spelers van groep B. worden ver zocht om op donderdag 8 oktober 6.45 uur aanwezig te zijn op de kruising Bergerweg-Oosterweg. De club reist per auto. SCHOORL Het gebeurde de afgelopen zomer lezers, in het drukst van het seizoen, en waarschijnlijk is het juist daarom geweest dat de geit van één der inwoners uit het centrum van Schoorl de brui gaf aan het opeten van restanten afkomstig van goed verzorgde diners. Ook de langdurige droogte zal er geen goed aan gedaan hebben, immers wat eens sappig groen gras was, werd al spoedig dor en was voor een geit van stan ding niet meer geschikt om ge consumeerd te worden. Dies werd hij opstandig, schraapte zijn behaarde keel, daarna het touw door en ging op stap, vastbesloten van deze dag iets goeds te maken. Hij is ook weer bij de eigenaar teruggekomen en onder allerlei liefkozingen werd het beest weer aan het touw vastgelegd. Hoogst waarschijnlijk zou hiermede het verhaal geëindigd zijn, als de eigenaar enige tijd later niet de rekening had gekregen van des geits diners. Dat de geit die dag niet op een paar centen keek blijkt uit de nota: 4 Geraniums 7,80 3 Oele-Oele planten 28,50 2 Pantagonia struiken 7, Totaal f 43,30 Met enige onkosten, die er ver der nog bijkwamen moest er voor dit uitstapje 55,80 betaald worden, waaruit blijkt dat de tij den duur zijn, ook voor een geit. Op uitnodiging van de heer v. d. Garde vond in diens hotel voor een groot aantal genodigden een lezing met dia's plaats door Jos van Dijk en Aart van der Waal, die met hun respectieve lijke echtgenoten een reis maak ten naar Marokko. Alvorens hiermede werd be gonnen sprak de heer v. d. Garde de aanwezigen toe en heette te- vens de wereldreizigers (sters) van harte welkom. Vervolgens gaf de heer Jos van Dijk een toelichting op de prachtige dia's, die vertoond wer den. Een dergelijke reis, die oor spronkelijk gepland was op twee maanden, zou vier maanden du ren. De moeilijkheden welke zij bij hun tocht dwars door de Sahara zouden ondervinden wa ren legio. Met volgepakte M.G.- sportwagens vertok men via Frankrijk en Spanje naar Marok ko om van hier verder rijdend de Sahara, die voor tweederde uit stenen en de rest zand bestaat, te doorkruisen onder een tempe ratuur van ver boven de 50 gra den. Na de pauze werd een film Vanaf heden zal C. J. Hopman, Kruisweg 27, Tel. 2522, zorgen voor de verslagen uit Bergen en Bergen a. Zee, wegens bedanken van de heer A. Santing. Verzoeke uitnodigingen, verenigingsberichten, enz. voortaan alleen aan het bovengenoemde adres te willen toezenden. De Uitgever zaterdag, 3 oktober Dorpsfilm, uitg. van het fanfare korps „De Vriendschap", 8 uur cafe Klop zondag, 4 oktober Uitvoering door „de Diatonica's" uitg. van de R.K. Vrouwengilde Ver. gebouw 8 uur (besloten) maandag, 5 oktober Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep in de consistoriekamer te Schoorl 7.45 uur n.m. Vrijdag, 9 oktober Klaverjasdrive, uitg. van de v.v. Duinranders cafe Slijkerman, 8 uur zaterdag, 10 oktober Viering 25- jarig jubileum v. d. Bond voor afsch. alcoholische dranken, receptie 3.30 - 4.30 uur en om 8 uur feestavond in de jeugdherberg „Teun de Jager" Dorpsfilm, uitg. van het fanfare korps „De Vriendschap", zaal Timmerman. Klaverjasdrive cafe Beeldman Aagtdorp 8 uur. over de reis vertoond, waarop de heer Aart v. d. Waal een toe lichting hield. Tijdens deze reis werd 23.000 kilometers afgelegd. Het doel is om voor Jeugdcen trums en verenigingen lezingen te houden over deze interessante reis. Na afloop dankte de heer v- d. Garde beiden voor hun interessan te uiteenzetting en wenste de beide echtparen nog veel succes op hun verdere reizen. Voor het Praktijkexamen Asso ciatie en Verg. v. Leraren slaag de onderstaande leerlinge voor Duitse Handelscorrespondentie Corrie Roozendaal, Schoorl Asso ciatie. Zie de in dit blad opgenomen advertentie van Instituut Burdorf, Alkmaar. Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 4 oktober Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL-KOEDIJK 4 oktober Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1