„DE DUINSTREEK V.V.V. „Noord-Kennemerland" vierde haar gouden jubileum Itanketbakkerij Ter Burg Moeder snackbar 1 i de ui ftuijper s Slagerij rTBABYDERM g.'S Jan en Gré Boekh. C. Oldenburg Laanweg 35 - Schoorl - Tel. 268 Te koop aangeboden: Ifbediening P. Blankenstijn ontving bronzen legpenning Gebraden Kuikens Lezing Plattelandsvrouwen Hu ook in Schoorl Claassen sigaren MARIUS SLOT Fa. A. Nieuwland St. Nicolaas-actie Schoorl F. A. MINK Vicioria Stengels Schoorlse Bridgeclub Uitbreiding Snackbar te Groet Faust was weer bezig G. MELISSEN - Rijksweg 4 - Schoorl 4 ADVERTEERT IN DIT BLAD! W.v.'tHof Fanfarecorps „De Vriendschap"- Schoorl blezpvties-CLtitkehs/z M. v. Teulingen - Hereweg 2 - Schoorl Tweede Blad Vrijdag 30 okt. 1959 Zaterdagavond en zondag avond werd in de zaal van ,,De Rustende Jager" de leden van de V.V.V. een feestavond aange boden in verband met het gou den jubileum. Om even acht uur beklom de voorzitter van het feestcomité, de heer Kaandorp, het podium voor het uitspreken van de feest rede. Hierin heette hij van harte welkom de leden en genodigden. Vervolgens feliciteerde spreker het bestuur van de V.V.V. met het jubileum. Spr. memoreerde in het kort de geboorte en eerste jaren van de vereniging. In 1909 was het de toenmalige redacteur van het Handelsblad, die op initiatief van wijlen de heer Stenneberg de natuurlijke schoon heid van Schoorl aan de open baarheid prijs gaf. Tegelijkertijd werd in het dorp een commissie in het leven geroepen met de toenmalige burgemeester A. J- Peek als voorzitter, die ten doel had een V.V.V. te stichten. Niet lang daarna werd de geboorte een feit en werd aan de V.V.V. de naam „Noord Kennemerland" gegeven. De contributie was toen 1.'per jaar en het ledental bedroeg 30. Aardig is het te vermelden hoe de leden toentertijd ageerden te gen een post van 6.voor reklamedoeleinden. een bedrag wat men veel te hoog vond. In 1910 meldt het jaarverslag 58 aanvragen met in totaal 74 gas ten. De gemeente tastte in die da gen diep in de beurs en de vroede vaderen van omstreeks 1911 verleenden met een wijds gebaar aan de vereniging een subsidie van10.In tussen zijn daar enkele nullen aan toegevoegd, gelukkig.. In 1913 werd Schoorl uit haar isolement verlost door het stoomtrammetje. Hierna ging het steeds crescendo. Thans, heeft het werk een enorme omvang aangenomen, hetgeen geheel belangeloos door het bestuur wordt verricht, be houdens een enkele kleine ver goeding- In verband hiermede deed spr. een beroep op de leden het werk daadwerkelijk te steu nen door haar belangstelling te tonen op de vergaderingen. Met de leden een prettige avond te wensen en een welkom aan het cabaretgezelschap Matla, besloot spr. zijn rede. Burg. Bergh feliciteerde het bestuur met het jubileum. Spr. schetste de bijzonder prettige verhouding tussen de V.V.V. en het gemeentebestuur, evenals de goede samenwerking tussen bei de V.V.V.'s hier ter plaatse. Hij wenste voor de toekomst alle goeds. Vervolgens memoreerde spr. het feit dat op deze dag ook het vluchtelingenvraagstuk in het middelpunt der belangstelling staat. Door dit feest heeft men echter deze dag tot een andere datum moeten verschuiven. Niet temin, aldus spr., is het verheu gend, dat met volle instemming van het V-V.V.-bestuur is goed gevonden dat op deze avond een collecte gehouden zal worden, een collecte die door Burgemees ter Bergh met een warm hart aan bevolen werd om deze goed te gedenken. Het gezelschap Matla, dat deze avond verzorgde, bestond uit Judith de Leew, cabarettière, Wim Bos, accordeonist, Charles Matla, als jongleur, waarna de avond aan elkaar gepraat werd door Koos van der Velden als conferencier, die tevens optrad als Del Canto, de illusionist. Het geheel werd op zeer be schaafde wijze naar voren ge bracht, waarbij vooral Koos van der Velden als illusionist de aan wezigen tot het uiterste wist te boeien. Aan het slot van de avond bracht de heer v. d. Garde dank aan het gezelschap, evenals een woord van dank aan het feest comité dat enorm veel voorberei dend werk had moeten verrich ten. Aan Burgemeester Bergh werd een enveloppe met inhoud over handigd, bestemd voor het vluchtelingenwerk, die door de burgemeester in grote dank werd aanvaard. Deze zal aan het co mité hier ter plaatse overhandigd worden. Een gezellig bal, onder leiding van de Broadway Melodiërs, die een uitstekend stukje dans muziek verzorgden, besloot deze avond. Op de zaterdag j.l. gehouden najaarsvergadering van de Fede ratie van V.V.V.'s in Noord- Holland ontving de heer P. Blan kenstijn uit handen van mr. Breebaart de bronzen legpenning van de A.N.V.V. De heer Breebaart had woor den van lof voor de wijze waar op de 75-jarige heer Blanken- steyn geheel belangeloos enorm veel werk voor de V.V.V. in Schoorl heeft verricht- De heer Blankensteyn is reeds 30 jaar be stuurslid en 12 jaar secretaris van de V.V.V. „Noord-Kenne- merland". Naar wij vernemen acht de heer Blankensteyn nu echter de tijd gekomen om afscheid te ne men, hetgeen op de eerstvolgen de vergadering zal geschieden. Hij heeft echter verklaard, dat hij desalniettemin ook hierna nog bereid is een deel van het om vangrijke secretariaatswerk op zich te nemen. Riet veld's Wildhandel De afd. Schoorl en Groet van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen hield vrijdag j.l. een bijeenkomst in hotel ,,De Roode Leeuw" te Schoorl. Voor de leden werd een lezing gehou den over de toekomstvoorzienin gen voor de vrouw en haar ge zin, welke gegeven werd door de Voorlichtingscommissie uit het Levensverzekeringbedrijf te Utrecht. De heer Mr. D. van Goudoever werd door de presi dente, mevr. Bergh, aan de aan wezigen voorgesteld. Spreker meende dat deze avond zeer be langrijk was voor de vrouw, om dat toekomstvoorzieningen meest al door de man behartigd wor den, waarbij de vrouw dan meestal in mindere mate wordt ingeschakeld. In de lezing van de heer Van Goudoever kwam duidelijk tot uiting, dat ook de vrouw hierin een belangrijke rol moet gaan spelen. Heel veel voorzieningen moe ten in een gezin getroffen wor den, aldus spr-, als het gaat om de kinderen. Denkt men b.v. aan het verwerven van kennis, dan wordt men al direct geconfron teerd met het feit dat opleidingen DEERT U if A NIET VEKENS/Q&, zorgen tot het een of andere vak geld kost. Spr. ging uitvoerig in op de wijze, hoe hierin van te voren kan worden voorzien. Hiervan is de meest verant woordelijke voorziening wel de verzekering, en in dit geval de studieverzekering. In dit verband besprak spr. de verschillende principes van verzekeren, welke op rentebasis of kapitaalsbasis kan geschieden. Met een duidelijke uitleg van beide principes besloot spr. zijn wel zeer interessante en leerzame lezing. Mevr. Bergh dankte in harte lijke bewoordingen de heer Van Goudoever voor zijn duidelijke uiteenzetting en bood zowel spr. als de heer Vlaanderen, die de films verzorgde, een doos hopjes aan. Vervolgens kon men vra gen stellen, waarvan in de be ginne schuchter, doch later een goed gebruik werd gemaakt. De heer Vlaanderen vertoon de de film van het Hoogoven- bedrijf, zoals dat er ongeveer acht jaar geleden uitzag en na de pauze een film van het bezoek van H. K- Hoogheid Prinses Beatrix aan de Nederlandse An tillen. Iedere keer valt het ons op bij het verslaan van deze avonden, welke door de plaatselijke vrou wenorganisaties gegeven wor den, hoe leerzaam deze zijn, dit in tegenstelling tot de vergade ringen welke door mannen wor den gehouden. Met belangstel ling zien we dan ook de volgende bijeenkomst weer tegemoet. De gezamenlijke winkeliers van de gemeente Schoorl hebben we derom besloten van 2 nov. tot en met 5 dec. een St. Nicolaas- attractie te organiseren, door, als voorheen gratis bonnen te ver strekken. 25 bonnen geven recht op een lot. Vele mooie prijzen worden daarvoor beschikbaar gesteld. Spaart dus bonnen, ze kunnen grote waarde voor U hebben. Doet vooral uw inkopen vroeg tijdig, want U hebt dan de meeste keus enkunt meedoen met de eerste verloting van 14 nov., waarvoor bizonder mooie prijzen beschikbaar gesteld worden en waarbij men per lot de meeste kansen heeft. Zie voor nadere bizonderheden ons volgend nummer en de vol gende week verschijnende spe ciale St. Nicolaascourant De deelnemende winkeliers kunnen bonnen bekomen bij: A. Kruit, Groet; B. Haring, Catrijp; Alf. Leijsen en C. Oldenburg te Schoorl. Uw aangewezen adres voor: Ons weekend koekje alleen vrijdag en zaterdag 75 cent per 250 gram Zondagsgebak f 1.50 p. stuk De wintercompetitie van de Schoorlse Bridgevereniging is weer begonnen. Thans willen wij een beroep doen op de thuisbridgers, om eens in overweging te nemen, om lid te worden van de B.C. Schoorl. U zult er geen spijt van hebben, om in clubverband elke maandagavond om 8 uur in Hotel „De Roode Leeuw" te kampen tegen Uw tegenstanders om een zo goed mogelijk resultaat te be reiken, om dan nog niet te spre ken van een grote dag in de zomer, welke de B.C. Schoorl organiseert, de grote Bridge Rally, welke in Schoorl goed be kend staat. Hierbij geven wij U de eind uitslag van de eerste competitie avond. Lijn A: 1. Mosch—Half Jr. 48 p. 2. BekkerBeeldman 42 p. 3. Mevr. Timmermans Heystek 42 p. 4. Half Sr.Haasbroek 42 p. 5. Fam. Repko 41 p. 6. Mevr. Arpeau Lensing 41 p. 7. GoedMolenaar 40 p. 8. De Jong'Burgering 38 p. Lijn B: 1. Fam, Kuyper 45 p 2. Mevr. Stenneberg Mevr. Visser 41KP 3. v. d. HoefByland 36p 4. Mevr. Byland Mevr. Bouman 35HP 5. Mevr. Jager- De Wit 35J/> p 6. Roos—P. Ens 34^ p 7. Nieuwland Jr.— M. Ens 32J-2 P 8. Mevr. Raven Nieuwland Sr. 31/42 P 9. Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman 31M P De eigenaar van de snackbar te Groet, de heer Van 't Hof, heeft uitvoering kunnen geven aan zijn reeds lang gekoesterde wens, om ook gedurende de win ter zijn zaak geopend te houden. En niet alleen dat, maar ook een betere accomodatie heeft hij hier aan toegevoegd. Hiervoor was het nodig de recreatiezaal, welke 's zomers bestemd was voor de pensionhouderij te veranderen en in te richten naar de eisen des tijds. De heer Van 't Hof, die reeds veel jeugd in zijn zaak trok, heeft gehoor gegeven aan de wensen van hen, die op gepaste wijze hun vrije tijd toch ergens willen doorbrengen en in deze zaal een mooi billard geplaatst. Daarnaast een klein buffet (in deze zaak is alleen verlof B) en keurige ta feltjes en stoelen waaraan men gezellig kan keuvelen of het kaartspel beoefenen. Een televisietoestel is bovendien aanwezig, zodat aan de moderne eisen van tegenwoordig is vol daan- Naar de eigenaar ons vertelde is de zaak elke dag en avond ge opend, zodat men op elk wille keurig tijdstip kan binnenstappen. De consumptieprijzen zijn zeer billijk en geheel afgestemd op de beurs van de jeugd. Een mooie uitbreiding, waar mede wij de heer Van 't Hof veel sukses toewensen. Als U dit leest lezer, zult U zich afvragen wie Faust is. Wel nu, Faust is een tamme kraai en al enige jaren eigendom van de familie Slikker, woonachtig aan de Omloop. Een dezer dagen, juist toen het feestcomité van de jubilerende V.V.V. op volle toe ren draaide en de uitnodigingen de deur uit waren, meende Faust hieraan wel enige medewerking te kunnen verlenen. Enkele dagen geleden dus ver liet Jan Mayer de postbesteller fluitend het postkantoor om de daarvoor in aanmerking komen de inwoners van post te voor zien. Die dag waren het er heel wat, immers alle uitnodigingen voor de jubileum-avond zaten in die tas. Voor het huis van de heer Slikker zette hij zijn fiets neer, niet vermoedend dat Faust juist die dag zin had de postbode eens te helpen. Terugkomend zag hij nog juist hoe Faust met een kaart in zijn snavel een vei lig heenkomen zocht in de dak goot- Fluiten hielp niet en ten einde raad ging de postbode heen. Later op de dag had Faust er genoeg van en liet de kaart vallen. Het bleek een uitnodiging te zijn voor de jubileumavond van de V.V.V., gericht aan de heer Belonje. Alles is op zijn pootjes terecht gekomen, althans de heer Belonje was 's avonds aanwezig. De oorzaak van Faust zijn hulp vaardigheid? Een glinsterend nietje dat boven aan de kaart bevestigd was. komt U zaterdag 31 oktober in Honky Tonk P. Duin, Schoorl Belangrijk bericht Izoui b&t Dit alles kunt U vinden bij groente - fruit - garnalen - vis nasi goreng - bahmi - braadkuiken iiimMiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiimiiiimiimiiimiiiimiimmiiiiiimiiii Hereweg 71 - Schoorl - Telefoon 279 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 10 grote Corona's Forum f 1.10 10 super Corona's Regio f 1.20 25 Senoritas in kistjef 2.50 SIGARENMAGAZIJN naast het Postkantoor - Tel. 547 ONZE /10PERNE VOOR UARnTE y €N ZUN ZO HEERLIJK LICHT V€RRASS€ND HOOI £N ROYAL Schoorl Schoorldam het verstrekken van lste hypotheken, zowel nieuwbouw als bestaande huizen. Financiering van vee en landbouwmachines. Levens-, Brand, W.A. verzekering Voor brandverzekering boerderijen concurrerende premie Kleiweg 5, Camperduin, tel. 676 lllllillllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllll Hereweg 38 - tel. 322 - Schoorl llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllltlllllllllllllllllllllllllllll If I Weekend reklamei 1 Vj ons Ham f 0,75 1 V2 pond Osselappenf 2,75 1 pond Kinnebakspekf 0,80 Dinsdag 3 pond Varkenspotenf 1 Rauwe Rookworst f 0,44 per ons eigen fabrikaat Ingezonden mededeling luisteren naar cabaret zang voordracht stemming Binnenkort verschijnt de nieuwe streekroman van Mevr. J. Visser-Roosendaal Bestel nu reeds een exemplaar bij Ramen, deuren, vloer- en balkhout, dakpannen, was bakken, closets, reservoirs, voerkuipen f 12,50, Nieuw hardboard f 1,70 per M2, afwerklatten, enz. Ijzeren badkuipen, nieuwe eterniet golfplaten in diverse maten f4en f 4.50 per m2 meter. Grote partij nieuwe tegels, 37 ct. per stuk. Partij grenen balken, 5 a 6 m, 12 x 30 cm Partij raamluiken voor Boerderijen Partij kozijnen met ramen. Tiekhouten togen met glas- en looddeuren. Grote tiekhouten kozijnen met glas en lood 2 bij 4 meter Tussen Zijpersluis en Schoorldam - Telefoon 02268-261 onze j Beleefd aanbevelend is ook 's winters geopend Hereweg 269, Groet. Televisie aanwezig Wij houden een serie van 4 klaverjas drives met aardige prijzen, op de volgende data ZATERDAG 7 NOVEMBER, café Slijkerman ZATERDAG 14 NOVEMBER, café Jn. Beeldman ZATERDAG 28 NOVEMBER, café Klop ZATERDAG 12 DECEMBER, café P. Timmerman 3 extra prijzen van f 25.- f 15.- en f 10.- aan waardebonnen voor die koppels, die in 3 van de 4 drives het hoogste totaal aan punten behalen. Bij de opleiding voor tamboers kunnen nog enkele leerlingen worden geplaatst. Aanmelden maandag 2 november in het Verenigingsgebouw te Catrijp. HET BESTUUR voor echte kippensoep per pak f2,10 per pak f 2,05 f6,— Ook walvisbief per pak 450 gram f 1,65 Kippenpoulet pakjes 200 gram en 300 gram

De Duinstreek | 1959 | | pagina 5