„DE DUINSTREEK RAADSVERGADERING Fa» A. Nieuwland Pocket-books C. Oldenburg SINT-MAARTEN Banketbakkerij Ter Burg DE KEURSLAGER t s Kuijper s Slagerij kookdemonstratie e Javaantjes biedt U weer vele extra koopjes Keurslager DE RUYTER - Groei Tweede Blad Vrijdag 6 november 1959 Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers J R Zondagsgebak f 1.50 p. stuk Klaverjasdrive Duinranders 1/ Belangrijke algemene ledenvergadering door Flux, Hengelo fel; feil bij ons is de inrichting van f uw woning in goede handen krnoU ee*i Ldicuki mAvlUwi een Vloekje v/<*o f i$ cAe cel wcxcUt Iele to^ckie.ten of.. 'Wape^d. (2 r» vo €>r» gVArt die Donderdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burgemeester Bergh bijeen voor het afhandelen van een serie ac tuele agendapunten. Een deel der voorstellen was zo belangrijk, dat uitvoerige en breedvoerige dis cussies ternauwernood uitkomst brachten in de problemen waar voor de raadsleden zich gesteld zagen. En uitkomst werd niet alleen door B en W, maar ook door de eivolle publieke tribune verwacht. Vier leden van de pers maakten de zaak compleet, die in afwach ting van de Idingen die komen zouden hun papieren rangschikten om straks bij de behandeling van de voorstellen de te verwachten discussies voor de lezers vast te leggen. Burgemeester Bergh deelde in zijn openingswoord mede dat de heer De Leeuw, hoewel herstel lende, deze vergadering nog niet bij kon wonen. Een spoedig al geheel herstel werd hem toege wenst. Van de ingekomen stukken werden er enkele behandeld en wel in de eerste plaats een schrij ven van de VVV, de Kon. Nederl. Middenstandsbond, afd. Schoorl, de RK Middenstands bond, afd. Schoorl en de Schoorl- se Buurtwinkeliers, waarin deze organisaties kennis gaven van hun verontrusting betreffende het uitblijven van een oplossing van het parkeerprobleem in onze ge meente. Hiervoor zou het nodig zijn een onteigening aanhangig te maken voor een stuk land, toebehorende aan de Jelgersma-v.d. Hoop Stichting. De beschikking over dit land zou dan tevens een einde maken aan het parkeerprobleem. Het merendeel van de raad gaf zich hiervoor echter niet zomaar gewonnen, blijkens de discussies die hierop volgden. De heer Sevenhuysen was van mening dat de brede grasberm aan de Van Brederodeweg vol doende ruimte bood voor de auto's. Door het hek flexibel te maken, kon hier naar gelang het nodig was, nog ruimte aan toe gevoegd worden. De heer Pastoor had over dit probleem eveneens zijn gedachten laten gaan en meende dat door de nieuw te scheppen parkeerruimte de aan trekkelijkheid van het dorp sterk verminderd zou worden. Hij achtte het echter wel nodig parkeerruimte beschikbaar te stellen nabij het Witte huis te Aagtdorp. Ook aan het begin van de Schoorlse Zeeweg, waar thans veel auto's geparkeerd staan op het hoekje grond rechts van de Oorsprongweg, zou parkeerruim te nodig zijn. Door dit hoekje met bulldozers vlak te strijken en het aanbrengen van een lichte verharding, zou men ook aldaar uit de nood zijn. Ook bij de heer Sleking kon het plan tot ont eigening geen instemming vinden. De plaats leek hem bovendien ongeschikt. Burgemeester Bergh betoogde, dat, hoewel men het parkeerpro bleem op het ogenblik nog wel aankon, men toch ook de blik op de toekomst gericht moest hou den. Er zullen zéker nog een aantal jaren nodig zijn om de gronden in handen te krijgen en zeker is dat over een aantal jaren de huidige parkeerruimte bij het toenemen van het toeristische ver keer onvoldoende zal zijn. Hij was het met de raad eens dat deze onteigening op het moment nog niet nodig zou zijn. De heer Sevenhuysen meende, dat dan alsnog de grond tussen het Brinklaantje en de Van Bre derodeweg hiervoor bestemd zou kunnen worden, hetgeen de heer Kaag betwijfelde in verband met de drassigheid van deze grond. De wethouder Kaandorp begreep van de terughoudendheid van de raadsleden zeer weinig. Uit alles blijkt dat men geen prijs stelt op parkeerruimte. Re geren is vooruitzien, hetgeen uit uw diskussies echter niet blijkt. Burgemeester Bergh beklemtoon de nogmaals dat het wijs zou zijn de blik op de toekomst niet los te laten. Hiermede werd voor lopig van het parkeerprobleem afgestapt. Vervolgens deed de voorzitter mededeling van een brief van de Iheer Huberts uit Amsterdam, waarin hij nogmaals ontkende van de heer Meeden- dorp een voorbarige toestemming tot het laten staan van zijn zo merhuisje te hebben gekregen, hetgeen een volledige rehabili tatie voor de heer Meedendorp inhield. De heer Steking vond het niet temin .klein" van de heer Mee dendorp, dat hij destijds middels een ingezonden stuk „Algemeen Belang" deelhebber had moeten stellen in deze zaak en hem daar mede in het politieke vlak ge trokken had. De heer Meeden dorp haastte zich te verklaren, dat dit allerminst zijn bedoeling geweest was en dat hier nimmer politieke achtergronden in ge zocht moesten worden, waarna het stuk van de heer Huberts voor kennisgeving aangenomen werd. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd zal aan mevr. G. C. P. Arpeau-Westers, onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Groet eervol ontslag worden verleend. Mevr. T. Vader-de Boer, die als nummer één op de voordracht stond, werd met alge mene stemmen gekozen als op volgster van mevr. Arpeau-Wes ters. Over het voorstel tot garantie van rente en aflossing van de door de Stichting ,,St. Jan ter Duin" aan te gane geldlening voor de bouw van een bejaarden tehuis te Catrijp tot een bedrag van 1.000.000,- werd even eens langdurig gediscusseerd. De heer mr. Eecen had zich door een deskundige op dit gebied laten voorlichten en was van mening dat de exploitatiecijfers aan de lage kant waren. Spreker toonde dit aan door de cijfers te verge lijken met de cijfers die hem ver strekt waren. Mevr. Jansen-Breevaart infor meerde of de stichting ook moei te gedaan had van andere zijde, o.a. de kerk, een garantie aan te trekken. Spreekster was namelijk van mening dat een aflossing van 1200,per week een te zware last voor de stichting zou bete kenen. De heer Sleking vroeg of er een clausule kon worden opge nomen, waardoor de leveranties van het tehuis aan ingezetenen van de gemeente Schoorl ten deel zouden vallen. De heer Kaag, die voorzitter van de stichting is, beantwoordde de vele vragen. Spreker was van mening dat de exploitatiecijfers beslist niet te laag waren, af gaande op de cijfers die het be stuur van de stichting van haar adviseur had ontvangen. Gezien de lange wachtlijsten en daarbij gevoegd, de velen die gaarne in Schoorl hun welverdiende rust willen genieten, zou de kans, dat het tehuis een tekort aan bevolking zou krijgen zeer klein zijn en ondenkbaar. Met 8 stem men voor en 2 tegen mr. Eecen en mevr. Jansen-Breevaart) werd 'het voorstel tenslotte aangeno men. Voorts kwam er nog een derde agendapunt aan de orde, dat tot nu toe het gesprek van de dag is, namelijk een wijziging van de algemene politieverordening der gemeente Schoorl, in die vorm, dat het mogelijk gemaakt kan worden direkt in te grijpen, als dat nodig is, tegen hinderlijke mesthopen e.d., dit alles in ver band met de vliegenplaag, voort vloeiende uit een kalverenmesterij in Catrijp. De heer Louter verkreeg hier over als eerste het woord en ver klaarde dat, ondanks dat eerst de kleuterschool hiervoor gesloten werd en naderhand de St. Petrus- school vervroegd met herfstva kantie ging, ondanks dat de schoolarts hierover op de on houdbare toestand gewezen had en ondanks dat de Inspecteur van Volksgezondheid medege deeld had, dat het zeker niet uitgesloten moest worden geacht dat voor de mens besmettelijke darmziekten vanuit een dergelijke omgeving worden uitgedragen, de krant sterk overdreven had met zijn geschrijf over de vliegen plaag. Daarnaast beweerde de heer Louter, dat het altijd dezelf- D E d E T i R de mensen waren die van zoiets last hadden, hetgeen uiteindelijk wethouder Kaandorp aan de heer Louter de vraag deed stellen of hij de laatste tijd in de boerderij was geweest, waarop de heer Louter „nee" moest antwoorden. Hierop viel wethouder Kaan dorp, die zich kennelijk ergerde over de kleinering van de vlie genplaag door de heer Louter, heftig uit en antwoordde: „Ik begrijp niet waar U dan over praat". De heer mr. Eecen, die een dergelijke verordening toejuichtte, wenste een kleine omzetting van de redactie wat betreft de wijzi ging. Burgemeester Bergh, die dank bracht aan de heer Louter voor het kwartfer college (de heer Louter had namelijk nog een uit eenzetting gegeven over één en ander) was het met de conclusie van hem echter niet eens, en vroeg de heer Louter enig ver trouwen fe hebben in het college van B en W, die zeker een soe pele toepassing van de verorde ning zouden bevorderen. Het voorstel werd dan ook aange nomen. Nadat nog enkele minder belangrijke punten waren afge handeld was 'het de beurt van de rondvraag. De heer Sleking uitte zijn waar dering over de dienst van ge meentewerken voor het snelle aanbrengen van de trapverlen- ging naar het strand te Camper duin en bracht tevens zijn dank over van de bewoners van het Molenpad voor het ophalen van het huisvuil, terwijl ook het voe deren van de vogels zijn grote waardering had. Woensdagavond 11 november is er weer een jaar verstreken sinds overal in ons dorp de Sint- Maartenmannetjes en -vrouwtjes rond gingen. Het comité, dat onder de auspiciën van de VVV reeds jaren richting tracht te geven aan deze feestviering is dezer dagen bijeen geweest en heeft besloten dit jaar anders dan vorige jaren te werk te gaan. Was het tot nu toe gebruik, dat de kinderen in Schoorl ten Ge meentehuize voor een jury ver schenen, die hen beoordeelde op lied en licht, dit jaar wordt het wedstrijdkarakter er geheel aan ontnomen. De commissie zit ergens in het dorp aan de openbare weg en doet niet anders dan ieder kind. dat voor haar verschijnt een ver snapering geven. Goed zoeken waar het tentje staat; want daar is iets te halen. En niet bang wezen voor een gewichtig stel dames en heren, dat je lichtje of je liedje beoordeelt. Want dat gebeurt niet. We zitten van half 6 tot 7 uur. Wel hopen we, dat Spreker informeerde of de wo ningen te Groet binnenkort ge realiseerd konden worden. Bur gemeester Bergh kon in deze de spreker geruststellen door mede te delen dat op 17 november tot aanbesteding van deze woningen zal worden overgegaan. De heer Sleking vroeg tevens om enkele schuilhokjes bij de bus halte Camperduin en aan de Hereweg, bij open en onbeschutte haltes. Spreker informeerde even eens of de Schoorlse Gemeen schap reeds haar juiste vorm had weten te vinden. Hij noemde met name het programmabureau, dat z.i. meer bevoegdheid moest heb ben om regelend op te treden. Ook vroeg hij aandacht voor de bebording van de wegen. Spreker informeerde ten laatste nog over het bestek, de voorwaarden en de uitvoering van de riolering te Groet, dit in verband met het volgend seizoen. Burgemeester Bergh antwoord de, dat de S. G. zich in een aan loopperiode bevindt en meende dat de verenigingen intensiever samen moesten werken met het programmabureau. De naambor den waren reeds in voorbereiding, terwijl over de uit te voeren rioleringswerken in de zomer nog niets bekend was. De heer Dorré, die aan de Omloop een lichtpunt wenste, kreeg de verzekering dat hier aandacht aan zou worden ge schonken. Hiermede behoorde deze vergadering weer tot het verleden, althans voor de publie ke tribune en de pers, want in de rondvraag had één raadslid nog een vraag, die in comité behan deld moest worden. er erg veel kinderen op straat zullen zijn met echte Sint-Maar- tenslichtjes; dus geen lampions of stallantaarns. Maar als het niet anders kan, dan is het nog beter zo, dan helemaal niet lopen. Het is dit jaar Vluchtelingen- jaar. De Verenigde Naties vra gen ons allemaal een offer te brengen voor de vele duizenden, die nog in kampen leven. Deed Sint Maarten niet hetzelfde toen hij een deel van zijn mooie man tel aan de bedelaar gaf aan de stadspoort van Amiëns? Die Sint Maarten herdenken wij met onze lichtjes. De Groeterleden, die op onze vergadering aanwezig waren, stonden zeer sympathiek tegen over het idee van Schoorl. Toch zal het in Groet waarschijnlijk nog niet uitgevoerd worden, daar de commissie op korte termijn niet bijeen te krijgen is. Maar dan het volgende jaar als de Schoorlse proef tenminste slaagt, wat we gaarne hopen. R. P. Goettsch. SCHOORLSE BRIDGECLUB De 2e competitieavond van de B.C. Schoorl, is weer een avond geworden van ups en downs. Uit onderstaand lijstje blijkt, dat vorige week de heren de JongBurgering gedegradeerd zijn uit de A klasse naar de B klasse en nu na alles op alles gezet te hebben, het deze avond weer tot een goed einde brach ten, zij zijn hierin ten volle ge slaagd, n.l. om weer te promo veren naar de A klasse. Succes Heren. Hierbij geven wij U de eind uitslag van de tweede competitie- avond. Lijn A: 1Bekker—Beeldman 48pnt. 2. Half Jr.Mosch 48 pnt. 3. Fam. Kuyper 48 pnt. 4. Fam. Repko Pnt- 5. Half Sr.-Haasbroek 50]/2 pnt. 6. v. d. Hoef Byland 35 pnt. 7. Mevr. Timmermans Heystek 34J^ pnt. 8. Mej. Haring Lensing 34 pnt. Illlllllllllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllillllllllllllllllllll Ons weekend koekje alleen vrijdag en zaterdag 75 cent per 250 gram Hereweg 38 - tel. 322 - Schoorl llllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllliltlllllilllllllll) Lijn B: 1. De Jong—Burgering 46 pnt. 2. Mevr. Bouman Mevr. Byland 45J/2' Pnt- 3. Nieuwland Jr. M. Ens 45J/1 pnt. 4. Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman 43 pnt. 5. RoosP. Ens 43 pnt. 6. Mevr. Jager de Wit 40J/2 pnt. 7. Mevr. Raven Nieuwland Sr. 37J/J pnt. 8. Mevr. Stenneberg Mevr. Visser 35 pnt. 30 oktober 1959. Aantal deelnemers 30 koppels. 1. J. Jonker W. Jonker 6035 pnt. 2. P. Berkhout S. Kaandorp 5494 pnt. 3. L. GrootS. Abbo 5282 pnt. 4. Mevr. Krom-Roozendaal Mevr. Stam-Roozendaal 5255 pnt. 5. K Opdam G. Delis 5230 pnt. 6. Mej. R. Kaandorp H, Kaandorp 5171 pnt. 7. Mevr. Kooy-Stoop Mevr. BerkhoutJolie 5116 pnt. 8. P. Slijkerman P. Louw 5102 pnt. Weckend reklame: l'/2 ons Pekelvleesf 0,75 P/2 ons Hamf 0,75 woensdag 1 pond gehakt zakje zout en kruiden f 1,50 Donderdag 1 pond Speklappenf 1,48 Rookworst f 0,44 per ons eigen fabrikaat SCHOORL Convocatie volgt Aller opkomst verzocht te houden op woensdag 18 november 1959 in de Rustende Jager te Schoorl, Het Bestuur met het moderne lagedruk kooksysteem en diverse huishoudelijke apparaten op dinsdag 9 november in ,de Roode Leeuw' te Schoorl op donderdag 12 november in café Slijkerman te Catrijp op vrijdag 13 november in café Mereboer te Groet aanvang van deze unieke voorlichtingsavonden n.m. 8 uur Gratis entree en een gratis consumptie f rwflB Schoorl Schoorldam '/2 kg Varkenslap, kl. randje f 1.68 '/2 kg Schouder carbonade f 1,80 150 gr vette Slagersham f 0,75 150 gr mals Pekelvlees f0,75 150 gr Boterhamworst f0,50 150 gr Tongenworst f0,60 150 gr Leverkaasf 0,68 woensdag Gehaktdag Onze prima bal Keurgehakt voor slechts f 1,58 per 500 gram zakje zout en kruiden 250 gr Palingmetworst van f 0,90 nu voor f0,78 Onze heerlijke rauwe Rookworst vandaag per stuk 10 cent goedkoper Hereweg 265 Telefoon 393 - Boekhandel Laanweg 35 Schoorl

De Duinstreek | 1959 | | pagina 5