I0eek(ltad ft 99 h ITAUANO de lekkere BAZAR Agenda Concert van „Con Amore zeer geslaagd Heropening Schoenenzaak Collecte Vluchtelingenzorg Kunstkring Bergen IX V* V» afd. Bergen K* V. P- Voetbal-Derby Damclub „Bergen" lrKwhuid? De holle Boom Kapsalon Dobben VRIJDAG 13 NOVEMBER 1959 36c JAARGANG No. 43 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Zaterdagavond opende de voorzitter, de heer J. Glorie, met een hartelijk welkomstwoord het concert van Con Amore dat in de dancing van de Rustende Ja ger werd gegeven. Over het algemeen werd er door het A. en B. orkest, onder leiding van de directeur A. van der Wolf een vlot afgewerkt pro gramma gebracht. Er werd goed gespeeld, hoewel hier en daar in moeilijke phrases, waar het op volledige beheersing van het in strument aan kwam, nog wel eens te kort geschoten werd. Het uit zeer jeugdige spelers bestaande B. orkest opende, ver gezeld van wat plankenkoorts, met een vlotte mars. Een van de best gepresenteerde nummers was de „Song d'amoureen wals van A. Ozibolka, waar vooral tot ui ting kwam welke invloed de diri gent op het BRENGEN van een nummer kan hebben, in het bij zonder bij de accentueringen en tempo-wisselingen. Tussen het programma door werden nog en kele solo's gebracht, waaronder een trio, bestaande uit moeder, zoon en dochter. Eind goed al goed was blijkbaar de gedachte van deze, wel zeer jonge muzi kanten die met de Sneeuwwalz van Dely bewezen, dat er door hen serieus studiewerk was ver richt. Een van de individuele leerlin gen van de dirigent, Rijn van der Meer bracht een wel zeer ge waardeerde solo ,,La Campanel- la", van R. Würtner. Voor de liefhebbers van het meer klassie ke gerne, bewees hij met dit num mer dat ook de accordeon voor dit doel geschikt is. Na met toe wijding en prachtig combinatie werk met de registers de Variatie op Carnaval te hebben gespeeld, besloot de solist met de Ameri kaanse wals van Harry Mote. Na de pauze bracht het A-or kest, dat onlangs gepromoveerd is naar de le klasse, een negental nummers, welke behoudens enke le kleine moeilijkheden, op ver dienstelijke wijze vertolkt werden. Im Reiche des Indra van Paul Lincke en Bagatella van Josef Ricsner, werden op eminente wij ze gebracht en waren dan ook wel de topnummers van de avond. Als afwisseling bracht het duo Mary Schoen en Joke Bakker nog een tweetal verdienstelijk uitge voerde nummers. Het optreden van het A-orkest werd besloten met een vlot gespeelde mars. He laas moet nog even worden opge merkt dat de solo met het nieuw ste begeleidingsinstrument, de Melonica-fluit, mislukte. Dit was waarschijnlijk wel te wijten aan een te korte tijd van voorberei ding op dit nog zeer nieuwe in strument. De accordeonver. Con Amore kan echter terug zien op een muzikaal en met overgave gespeeld concert, dat met een ge animeerd bal werd besloten. 9 cent per rol. wonnen door de heer H. Plom- per. Mevr. van Ophuysen was bijzonder gelukkig want zij won het prachtige, door de (blinde) heer Langereis vervaardigde handgeknoopte smirna-kleed. Mooi haar valt op Restauratie Ruïnekerk De in de dancing van de Rus tende Jager gehouden bazar voor de restauratie van de Ruïnekerk is zeer bevredigend verlopen. Dank zij de medewerking van de Jonge Kerk en de jongeren- vrouwenclub waren er tal van goed verzorgde en attractieve stands opgesteld waar de arti kelen konden worden gekocht, konden worden geraden of wer den verloot. Er was een stand met exclusief handwerk waaraan de uiterste zorg was besteed. Een speciale schortenafdeling welke evenals het hand- en borduur werk zelf waren vervaardigd. De stroopwafelstand drukte er onge veer 4000 originele Goudse stroopwafels door. De dames verzorgden de loterij van 1200 loten, met als hoofd prijs een splinternieuwe fiets, waarvan nog loten verkrijgbaar zijn bij de dames en Ds. Bekius, Kerkelaan 32. De jeugd deed ook actief mee als indiaan, met al of niet prijshoudende veren in hun tooi. Aan de kerstboom kon men zijn geluk beproeven door het plukken van een kerstroos. De eerste dagprijs van sjoel bakken won mevr. v. d. Schalk, de tweede dagprijs ging naar mej. van den Bremen. De hoofdprijs van het ping-pongspel werd ge- Door betere haarverzorging Mevr. Hauber won een gebor duurd laken, alsmede een groen linnen kleed. Mevr. Kettenborg won eveneens een geborduurd ontbijtlaken, terwijl mevr. de Vol- dere de pop mee kon nemen. Als verdere attracties konden de kinderen aan het draaibord spelen, kon men zijn geluk be proeven op de verrassingsstand, een ringenwerpstand en voor de jeugd de trek-automaten. De door de heren Bekius sr. en Nieuw- poort geteelde bloembollen, als mede een geweldige sortering kasplanten, gingen graag van de hand. De bruto opbrengst van de bazar is 2900, Verder worden er nog rijst tafels georganiseerd, waarvan de opbrengst eveneens bestemd is voor hetzelfde doel. Hiervoor gaven zich reeds 40 personen op. Veel werk is door de verschil lende organisaties in kerkelijk verband maar ook door indivi duele personen tot stand gebracht. Veel geld is in de loop der jaren uit het binnen- en buitenland binnengekomen. Men heeft thans de beschikking over f 100.000, zo dat nu nog een bedrag van f 70.000,ontbreekt. Zaterdag j.l. vond de herope ning plaats van de geheel gemo derniseerde en vernieuwde schoe nenzaak van de fa. A. C. Seewald en zn. in de Kerkstraat. Dat de inwoners het op prijs stellen dat de zakenlieden in Ber gen met hun winkelpanden goed voor de dag komen, blijkt wel uit het feit dat de belangstelling van het kopend publiek overweldi gend was. Bovendien sierden tal rijke bloemstukken de zaak. De verstrekking van een zilverbon bleek eveneens zeer geappreci eerd te worden. Onder architectuur van de heer A. J. F. Honing heeft het winkel pand een ware gedaanteverande ring ondergaan. De verkoopruim te is uitgebreid door verplaatsing van het vroegere magazijn, dat nu naar een naast gelegen ver trek is overgebracht. Hierdoor heeft de zaak een veel ruimere aanblik verkregen. Het plafond is vernieuwd en in de wanden zijn aantrekkelijke etalagekastjes ge komen. De etalages hebben een grote verbetering ondergaan en zijn eveneens vergroot. De pla fond!" in de etalages zijn naar be neden gebracht waardoor een harmonischer ruimteverdeling is verkregen. De ene etalage bevat uitsluitend dames- en kinder schoenen, terwijl de andere he ren- en jongensschoenen, alsmede een sortering sportartikelen be vat. Ook hier is speciaal op de ruimtewerking van de etalages gelet. Door deze veranderingen zijn de sportartikelen meer een geheel gaan vormen, mede door het weghalen van een storende buitenkast. Het timmerwerk werd uitgevoerd door de fa. Jac. van Exter die tevens de winkelbetim mering uitvoerde. Het glas en schilderwerk werd uitgevoerd door de fa. W. Beukers en Zn, de verlichting door de fa. van Slooten en de stoffering door de fa. J. Kollmer. De entree bestaat uit een ge- anodiseerde aluminium deur met glaspaneel waardoor veel aan daglicht wordt gewonnen. Wij wensen de heer Seewald veel succes toe. is uw sieraad Ter gelegenheid van het Vluchu telingenjaar is een collecte ge houden door de gezamenlijke Vrouwen Verenigingen onder leiding van mevrouw Huygens. De U.V.V. zorgde met haar wijkhoofden voor de organisatie. Mef ruim 70 collectanten kon een bedrag van 2698,78 worden overgemaakt aan de Stichting voor Vluchtelingenhulp Noord Kennemerland, die zoals bekend zal zijn de bouw op zich heeft genomen van een aantal bejaar den woningen voor Balten, Letten en Litauers in Lubeck. Hartelijk dank aan allen die medewerkten dit mooie resultaat te bereiken. De verkoop van artikelen die voor hetzelfde doel door de in woners zijn geschonken en die plaats vindt in de glazen kiosk op het voormalig stationsplein, wordt deze maand nog voortge zet. De opbrengst is tot nu toe 760,—. De tweede avond voor Serie B. is reeds op DINSDAG 17 no vember, dus niet op woensdag. Het Rotterdams Toneel speelt dan het actuele toneelspel ,,'n Hete Zomeravond", handelend over het rassenprobleem. Een nieuw successtuk, dat na Rotterdam, Antwerpen en Eind hoven naar Bergen komt. Enkele losse kaarten verkrijg baar op maandag 16 november van 5-6 uur in „De Rustende Jager". Om teleurstelling te voor komen kan men ze telefonisch bestellen aan de secretaris, no. 3088. Men zie de advertentie in dit nummer. Keuken- en badgeijsers A. J. C0PPENS en Zn Van 16 november tot 15 januari zullen de bekende Kinderzegels en prentbriefkaarten weer worden verkocht aan de stand op het postkantoor. Een beperkt aantal eerste-dag enveloppen is nog ver krijgbaar. De opbrengst komt ten goede aan het gebrekkige kind van alle gezindten. In hotel van Campenhout hield de K.V:P. een huishoudelijke le denvergadering waarbij de hele fractie, bestaande uit de heren Ellis, Wittebrood, Tros, Veldt en Schouten aanwezig waren. De heer H. F. Bosch deelde mede dat het ledental in de K.V.P. steeds groeiende is. Bij de rondvraag werd een spervuur van vragen afgeschoten op de raadsleden, in verband met de ontslagaanvrage van de burge meester. De heren bleven echter onwrikbaar en hielden zich ge heel aan de hen opgelegde zwijg plicht, hetgeen voor de aanwezi gen een min of meer onbevredi gend einde van de vergadering betekende. IN NACHTELIJK UUR TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN In het gedeelte van het Noord- Hollands Kanaal in de gemeente Bergen, ter hoogte van de wo ning van de familie Mors, gele gen tussen de grens van Schoorl en Alkmaar, is in de nacht van zaterdag op zondag de ongehuw de 43 jarige Jacob Schotten, (Beemsterlaan 23), met zijn auto te water geraakt en na een vruch- Laai u vakkundig voorlichten teloze poging om zich te redden, verdronken. De heer Schotten, werkzaam aan de werf van den Helder als electricien, keerde zaterdagavond na zijn kontinu werkzaamheden met zijn nieuwe D.A.F. personen wagen, die hij dezelfde week had aangeschaft, om ongeveer 11 uur huiswaarts. Een wandelaar zag aan de overzijde van het kanaal, in de gemeente Koedijk, plotse ling een auto met volle lichtten aan van de weg afschuiven en in het niet verdwijnen. Op het vermoeden dat er een auto het kanaal zou zijn ingere den, waarschuwde hij onder voorbehoud de burgemeester van Koedijk die onmiddelijk een on derzoek instelde, en het vermoe delijke bericht doorgaf aan de po litie in Bergen. Omdat zo als la ter is gebleken, de wagen voor over in het water is terecht geko men, werden geen brandende koplampen meer waargenomen. In samenwerking met de ver- keersleidinggroep van de politie in Alkmaar, die tevens, met be hulp van seinlampen en verlich ting, het nachtelijk verkeer in goede banen leidde, de politie van Bergen en de burgemeester van Koedijk, werd na langdurig dreggen, ruim 2 uur later de wa gen gevonden en door de fa. Kla ver uit Alkmaar op het droge ge bracht. Er bevond zich niemand meer in de auto, terwijl de achter ruit die bij deze wagens zeer ge makkelijk is te verwijderen, er uit gedrukt was. Door het opvragen van het kenteken (nummerbord) kon men op het bureau kenteken bewijzen in den Haag, onmiddel lijk de identiteit van het slachtof fer nagaan. Omdat het slachtoffer zelf niet werd gevonden, moest worden aangenomen dat deze was ver dronken. Men heeft toen de mor gen afgewacht en vond eerst na urenlang dreggen, om 9.30 uur het ontzielde lichaam. Het bleek duidelijk dat hij zich had kunnen bevrijden, maar niet bij machte was geweest om aan de kant te komen. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Hij stond bekend als een rustige, en serieuze rijder. Er was geen mist of glad wegdek zodat men volkomen in het duis ter tast omtrent de oorzaak. Het stoffelijk overschot is naar het St. Elisabeth ziekenhuis in'Alk maar overgebracht. De heer Schotten was 14 jaar lang een ijverig en plichtsgetrouw medewerker als colonne-lid van het Roode Kruis en jarenlang vrijwilliger van het brandweer korps in Bergen. Hij werd woensdag met korps eer op het r.k. kerkhof te Bergen begraven. Hij offerde o.a. viermaal zijn vakantie op, om als helper te fun geren bij de boottocht voor lang durige zieken, georganiseerd door het Roode Kruis. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" Zondag zal de, door de droog te van de terreinen uitgestelde wedstrijd, tussen Berdos en Ber gen plaatsvinden op het terrein aan de Nesdijk. Het belooft een spannende maar ook sportieve wedstrijd te worden. De uitslagen van de onderlinge competitie luiden als volgt; Groep A.: H. Louwe-C. Tromp 20; W. van Hattum-J. Stam 20; J. Bliekendaal-Kloosterboer 20; J. van Loenen-J. Stam afgebr. Groep B.: Boots-Th. de Moei 20; A.Tromp-D. Schekkerman 2—0; J. Louwe-J. Kuitwaard afg. P. Franzen-G. Huting 02; Spreek! met ons het komt in orde door Wellerdick-N. Veld 0—2; Schek- kerman-Veld 02; J. Stam-R. Dekker 2—0. In de wedstrijd tegen Wormer- veer is het Bergen gelukt twee winstpunten mee naar huis te ne men. Het was buiten alle ver wachting dat zij met 13-1 zou den winnen. Hierdoor neemt zij de leiding in de tweede klasse. Op 23 november vindt de laatste wedstrijd plaats in de bondsafde- ling, district Zaanstreek-Water- land. De uitslag van de wedstrijd te gen Wormerveer luidt als volgt: Frits-van Hattum 02; Weer stand-Stam 2—0; de Vries-van Loenen 11; Ronkes-Mienis 20. Ent-Stam 0—2; de Boer- SCH00RLSE GEMEENSCHAP woensdag, 18 november Algem. ledenvergadering V.V.V. Schoorl zaal Atsma, 20 uur. donderdag, 19 november Boekbespreking door Mw J. Broer- sen-v.d. Veen uitg. van de Bond van Plattelandsvrouwen zaal Jonk te Schoorldam, 19.45 u. vrijdag, 20 november Algemene ledenvergadering van de ver. Gezinszorg, afd. Schoorl, ten raadhuize, 20 uur. zaterdag, 21 november Opvoering van "De Rattenval" door de Harger toneelvereniging, zaal Groothoff, 20 uur. Louwe 2 0; van Twuiver-Blie- kendaal 02; Brussel-C. Tromp 02; Weerstand-Hutting 02-, Stekie-Dekker 02. Totaal 13—7. Er stond een dikke holle boom nabij de Ronde Kom daar zaten twee kabouters in één doof de ander stom Ik ben er vaak naar toe geweest ik wilde ze graag zien Dan stond ik wachtend bij de boom en klopte een keer of tien. Maar, ach, de dove hoorde niet en de stomme gaf geen kik Ze slapen zeker nogal vast of zijn niet thuis, dacht ik. De boom werd gister omgezaagd door mannen met een pet. Er lagen in zijn holle stam twee peuken sigaret. Ik heb met mensen oud en grijs daarover eens gesproken. Was er nu eindelijk een bewijs? dat de kabouters roken! I. M. Th. VELDMAN Filmliga Bergen Ook dit jaar dus weer de voorstellingen van de Filmliga. Op veler verzoek zullen de voor stellingen dit jaar op dinsdagen worden gehouden. Op Dinsdag 24 november wordt gestart met de film "De man in het donkergrijze pak" van Nunally Johnson met in de hoofdrollen Gregory Peck en Jennifer Jones, terwijl in het voorprogramma enkele documen taires zullen worden vertoont. De leden kunnen de diploma's afhalen vanaf zaterdag 14 no vember t.e.m. zaterdag 21 no vember bij Haan's Boekhandel te Bergen, waar zich ook nieuwe le den kunnen opgeven. Voor na dere berichten verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. ZONDAGSDIENST ARTSEN WW IflfWPFW DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. Ingezonden mededeling. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK JUWELIER-HORLOGER KERKSTR.i TEL.246S BERGEN Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 telefoon 2331, Bergen □DDDQEl Ingezonden mededeling Babyderm-zeep GOUD, ZILVER, UURWERKEN J. Oldenburglaan 3 Eigen vakkundige reparatie inrichting Zilfa Pleet Telefoon 2778 Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 BERGEN 15 november Dr. BULSTRA, Telefoon 3130 SCHOORL- 15 november Dr. RISSELADA, Tel. K 2209-306 KOEDIJK 15 november Dr. H. J. PIERS, Telefoon K2201-202

De Duinstreek | 1959 | | pagina 1