DE DUINSTREEK V.V.V. „Noord-Kennemerland" vergaderde Uw was droog in de kast im,-\ Banketbakkerij Ter Burg pas op li/u i fZ I Goede vertolking van „De Ratten val" DANSEN COMPRESSQR HORLOGES Fa. A. Nieuwland - Schoorldam Boekbespreking voor de Plattelandsvrouwen f.85.- Schoorl's Gemengd Koor Kapsucces Vergadering Gezinszorg Een nuttig Sint-Nicolaasgeschenk F. A. MINK eerz vnatms l<opev2 is 'yi zaait vavz vevtvouuevi. vij geven u gmag advies 99 Tweede Blad Vrijdag 27 november 1959 P. Blankenstijn ontving de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Op de één dezer dagen gehou den algemene ledenvergadering van de VVV „Noord-Kennemer- landreikte Burgemeester Bergh, namens de Koningin, aan de scheidende secretaris van de VVV de versierselen in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit, voor het vele en vaak moeilijke werk voor de VVV verricht. Even daarna bracht het fanfarekorps „De Vriendschap" een denderende serenade aan de scheidende func tionaris, hetgeen besloten werd met een door alle aanwezigen gezongen „Lang zal hij leven" en een driewerf hoera, dat klonk als een vulkanische uitbarsting. Voorzitter v. d. Garde opende de avond met een hartelijk wel kom aan de aanwezigen en de mededeling, dat Burgemeester Bergh in de loop van de avond zou verschijnen. Verder werd medegedeeld dat het bestuurslid, de heer Jo de Leeuw, herstellende is. In het kort memoreerde spr. de viering van het vijftigjarig bestaan van de VVV met een kort overzicht van de afgelopen vijftig jaar. Ook richtte spr. zijn blik op de toekomst. Camperduin zal in verband met het Deltaplan hoogstwaarschijnlijk niet voor ontplooiing vatbaar zijn. Hargen zal meer mogelijkheden bieden, mits men hier hotels en pensions van importantie weet aan te trek ken. Vele kampeerterreinen, aldus spr., verkeren reeds in goede staat. Spr. hoopte dat ook de minder goede dit voorbeeld zou den volgen. Ook de parkeerge legenheid is nog geen honderd procent. Het natuurschoon, waaraan onze gemeente zo rijk is, vormt een grote bron van inkomsten, aldus spr. Ook bracht hij dank voor het besluit van het gemeen tebestuur om na het seizoen de zomerhuisjes weer te doen op bergen op dat het dorp in de winter weer zijn oude aantrek kelijkheid behoudt. Verder deel de spr. mede, dat de VVV thans 307 leden telt. De bureauhoudster deelde me de dat het seizoen alleszins was meegevallen. Ook het voor- en naseizoen waren behoorlijk be zet. Tachtig procent van de gas ten hadden de Nederlandse Na tionaliteit. Er waren geen noe menswaardige klachten binnen gekomen. In totaal waren er 6911 aanvragen, waarvan 38i88 mondeling, 1989 schriftelijk en 1034 telefonisch. Vervolgens werd de begroting 1960 behandeld die met inkom sten en uitgaven op een bedrag van rond 9300,begroot was. De heer Zuurbier vond de ge meentelijke subsidie aan de lage kant. Hij zag met het omhoog gaan van de contributie ook gaarne een hogere subsidie. De heer Witte gaf hierover een des kundige uiteenzetting, waaruit bleek dat dit niet zomaar moge lijk is. Ook werden aanmerkingen ge maakt op de post kosten Verlich ting ad. 1000,-Aangezien deze post elk jaar op hetzelfde bedrag begroot wordt wenste men te weten waaraan dit be steed werd. Ook hierop gaf de heer Witte een afdoend antwoord. Tot le den van de kaskommissie wer den benoemd de heer Leguit (tweede jaar) en de heer P. de Boer (le jaar). Hierna vond de huldiging van de heer Blankenstijn plaats, en voerde, nadat Burgemeester Bergh met een toepasselijk woord de onderscheiding had opge speld, de heer v. d. Garde het woord. Spr. vond het een eer dat de scheidende secretaris in het goud gezet was. Ook mevrouw Blankenstijn werd in deze huldi ging betrokken en ontving uit handen van de Voorzitter een gecombineerde fruit- en bloemen mand. De heer Blankenstijn ont ving behalve een gouden draag- medaille nog een kist sigaren. Door middel van een geluids band feliciteerde de voorzitter van „De Vriendschap" de heer Jo de Leeuw, de secretaris en diens echtgenote met de gouden onderscheiding. De heer Sleking, voorzitter van VVV Groet, feliciteerde de heer Blankenstijn en bood hem na mens de VVV een doos sigaren en bloemen aan. De heer Blan kenstijn. die diep onder de indruk was, bedankte ook namens zijn echtgenote de Burgemeester en vroeg hem hun dank aan H. M. de Koningin over te brengen voor de onderscheiding. Hij sprak tevens een dankwoord tot allen, waarmede hij gedurende vele jaren had mogen samenwer ken. Vervolgens werd weer terug gegrepen op de agenda, die als volgende punt het verslag van de diverse commissies aankondig de. Aan de kinderspelen werd door ruim 1000 kinderen deel genomen. De puzzelwandeltoch ten mochten zich zoals voorgaan de jaren in een grote deelname verheugen. In totaal werd door 1349 personen aan deze tochten deelgenomen. De duinwandelingen onder leiding van de bosbouwkundig ambtenaar, de heer Jonkers, kon den een sukses genoemd wor den. De heren v. d. Garde en J. Meedendorp, die aan de beurt van aftreden waren, w^den op nieuw in hun functie In de plaats van de heer Blan kenstijn werd gekozen de A. Jonkers. In de rondvraag werd ev, brief behandeld van de heer v. d. Kamer. Schrijver vroeg hier in betere richtlijnen voor het al of niet laten staan van zomer huisjes. Schrijver was er op te gen dat op enkele terreinen huis jes bleven staan, hij vond dit sto rend in het natuurschoon. De heer Butter belichtte deze zaak van een andere kant en meende dat met een goede be planting om de terreinen, het na tuurschoon aan waarde niets zou inboeten. Over deze kwestie zal een gesprek plaats vinden tussen beide VVV s en de kampeerter reinhouders. De heer P. de Boer merkte naar aanleiding van deze discus sie op, dat wanneer men de huis jes liet staan, men over enkele jaren alleen goede en mooie huisjes overhield. De wrakke zouden binnen deze termijn wel in elkander zakken. De heer Bredewout informeer de naar de mogelijkheid het lich ten van de zee in de dorpskernen bekend te maken. De heer Sle king vond dat dit moeilijk zou gaan, omdat dit op zeer onregel matige tijdstippen gebeurt. De heer P. de Boer betreurde het, dat het parkeerprobleem nog steeds niet was opgelost. Burgemeester Bergh gaf over één en ander een uitvoerige verklaring. De heer Muskee vestigde de aandacht op de gevaarlijke wiel rijders-oversteek bij de Bickers- laa,n en Zandhoeve. Hij sugge reerde een omlegging van dit ge deelte rijwielpad. Daar de avond inmiddels was Overgegaan in de nacht, dankte d heer v. d. Garde de aanwe- zgen voor hun levendige discus ses, die blijk geven van een g-ote belangstelling en wenste de leden een goede nacht. Eén dezer dagen organiseerde het bestuur van de plaatselijke adeling Plattelandsvrouwen een bijenkomst voor haar leden in café Jonk te Schoorldam. Dit maal kas mevrouw Broerse uit genodigd om een boekbespreking te houden van het boek „Totdat de dood ons scheidt". Mevrouw Bergh, presidente van deze afdeling opende de avond mei een hartelijk welkom aan de leden en in het bijzonder aan mevrouw Broerse. De grote opkomst van deleden overtrof de verwachting en in allerijl moes ten nog tafels en stoelen bijgezet worden. Niettemin vond de pre sidente deze grote belangstelling een stimulans voor het bestuur om op de ingeslagen weg voort te gaan. Het uit vier delen be staande boek „Totdat de dood ens scheidt", geschreven door John Sedger, is afkomstig van Fearl S. Buck, die dit boek sa- nen met haar man schreef. Me vrouw jfceerse - v.d. Veen vond Tn dankbaar gehooï tijdens de btspreking. Na afloop bedankte de presi dente 'naar namens alle aanwezi gen. Uit de hierna gedane mede delingen bleek dat er nog enkele datnes tot het opgerichte koortje toe jc-laten kunnen worden. Even eens werden enkele mededelin gen gedaan betreffende de a.s. Kerstavond, waarna de bijeen komst met het Noordhollands lied besloten werd. Een alleszins geslaagde avond. MOOVo WATERDICHT k)0 Zo CONDENSVRIJ G Zaterdagavond vond in café Klop de uitvoering plaats van de toneelvereniging „De Komedian ten", die een frisse vertolking gaven van „de Rattenval". Deze toneelvereniging, die blijkbaar over zijn dieptepunt heen is en hard op weg is zich een plaats te veroveren in een hogere klasse, speelde voor een volle zaal en gezien het spel zul len de aanwezigen er geen spijt van hebben deze avond de tele visie gelaten te hebben voor wat zij is. Het stuk speelde zich af in een plaatsje aan de grens, waar in een armoedig maar proper huisje het gezin Romke woont, bestaan de uit Aart Romke, Maria zijn vrouw, en hun beide kinderen Ant en Sjoerd. Aart Romke, door omstandig heden tot diefstal verleid en nog niet lang geleden uit het gevang ontslagen, kan niet meer aan de slag komen. Moedig wordt hij echter bijgestaan door zijn ge zin, maar Aart gelooft niet meer in de toekomst. Door een gevecht in een café, waarin hij meent, iemand doodgeslagen te hebben, vlucht hij naar België. Het ver langen naar zijn gezin wordt tenslotte zo groot, dat hij terug keert en dan verneemt dat de dood van de man niet het gevolg was van het gevecht. De rol van Aart Romke werd vertolkt door de heer A. Jonkers, die zeer sterk speelde, na een spoedig onder drukte plankenkoorts. Zijn vrouw, Maria (mevrouw A. de Boer-Hemminga) en geen onbe kende voor ons, speelde eveneens zeer vast, in het derde bedrijf echter iets onder de maat, het geen op een enkele uitzondering na, echter bij allen het geval was in het laatste bedrijf. Sjoerd hun zoon (de heer G. de Boer) die evenmin hoop op de toekomst heeft, gaat tenslotte in gezel schap van Berend Ransma (Cor Groothoff) een kraak zetten in een juwelierszaak. Het in veilig heid brengen van de schat wordt echter gezien door gekke Hanna. De rol van Sjoerd werd beslist goed gespeeld. Vooral in het tweede bedrijf konden we genie ten van goed samenspel tussen Sjoerd en Geertje, (mevrouw Middelburg-Breed) en dochter van gekke Hanna (mevrouw Honig-Kossen)die deze rol voortreffelijk uitbeeldde. Ook het samenspel tussen Ant en haar moeder en tussen Geertje en Ant (mevrouw Honig-Dissel) was zonder meer goed te noemen. Voor de vrolijke noot zorgde Frans Romke (de heer C. Goed), broer van Aart, die een goede uitbeelding gaf van een rond borstige zeeman. Hij wordt, te ruggekeerd op de vaste wal ver liefd op Brigitta (mevrouw A. Kossen-Holst)die een kostelijke vertolking van deze rol gaf. Even willen we apart noemen Bart Hork (R. den Das) een vriend van Aart, die van stonde af aan subliem spel gaf. Alhoewel in details zeer zeker nog wel het één en ander te ver beteren valt (b.v. de tonatie), kunnen we niet anders conclu deren dan dat het spel op een alleszins aanvaardbaar peil stond. Met belangstelling zien we dan ook de volgende uitvoe ring tegemoet. De regie was in goede handen bij de heer Bol uit Schagerbrug. Ook de grimeur gaf een goede uitbeelding van de personen uit het stuk aan de spelers(sters) mee. De heer Kooge, die in de aan vang de aanwezigen van harte welkom heette en wel in het bij zonder de heer en mevrouw Bergh, alsmede de afgevaardig den van de zusterverenigingen, bracht na afloop dank aan de spelers stersDe regisseur die dit werk belangeloos had ge daan, kreeg een extra woord van dank, evenals de heer Groothoff voor de verleende medewerking. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van Dick Hoogvorst en Gert v. Twuijver, die binnen luttele ogenblikken met hun dansmuziek een gezellige sfeer wisten te schep pen, een zeer geslaagde avond. In plaats van dinsdagavond, is er repetitie op maandagavond 30 november. Op het dinsdag j.l. te Alkmaar gehouden Kapconcours onder auspiciën van de Ned. Bond v. techn. clubs dames- en heren kappers, behaalde onze plaats genoot D. Jacobs in de afd. Dameskappen met als opgave een modern dagkapsel een 5e prijs. Vrijdagavond vergaderde de afdeling Gezinszorg in de raads zaal van het gemeentehuis. Toen omstreeks 8 uur de voorzitster mevrouw Bergh, de vergadering opende, waren zegge en schrijve vier bestuursleden en drie leden aanwezig om het enige maar zeer belangrijke agendapunt, na melijk „contributieverhoging te behandelen. Twee leden van de pers completeerden de zaak. In dezelfde zetel waarin we reeds meerdere malen de echtge noot van de voorzitster de voor stellen van B. en W. met een ware heldenmoed hebben zien verdedigen, verdedigde thans mevrouw Bergh met dezelfde moed het voorstel van het be stuur van Gezinszorg. Uit de mo tivering waarom men hiertoe be sloten was kwam duidelijk naar voren, dat het deze vereniging financieel gezien toch eigenlijk niet naar de vleze gaat. In de eerste plaats is daar de opleiding van de gezinsverzorgster, die ge degen maar kostbaar is. In de tweede plaats het toenemend aantal zieken die verzorging no dig hebben en het nodig doen maken om losse krachten in dienst te nemen. Voor deze krachten moet men dan vaak diep in de beurs tasten, omdat men, als men in een pension gaat werken ook tot een betrekkelijk hoog loon komt. Deze verhoging zal, indien men enigszins draaiende wil blij ven de contributie van 3,op 4,brengen. Hierdoor zal het ook gemak kelijker worden enige verzorg sters aan te trekken en deze een gedegen opleiding te geven. In dit verband, en hiermede ein digde mevrouw Bergh haar plei dooi, deed spreekster een beroep op de meisjes die de leeftijd van 18 jaar bezitten, zich voor dit werk in te zetten. Een der leden informeerde naar de mogelijkheid van een le denwerfactie om zodoende het kassaldo op te voeren. Mevrouw Bergh antwoordde hierop, dat meer leden ook meer werk zal gaan betekenen en hoewel het bestuur zeker van plan is een der gelijke actie te gaan voeren, men dan toch eerst voldoende arbeids krachten aan moet trekken, zodat meteen hulp geboden kan wor den. Nadat ook de overige aanwe zige leden hun goedkeuring aan het voorstel gehecht hadden en de voorzitster hiervoor namens het bestuur haar dank had uit gebracht, werd de vergadering gesloten. In den beginne schreven we reeds dat slechts drie leden de vergadering bijwoonden en we vragen ons af of men gezinszorg dan alleen maar weet te vinden als men hulp nodig heeft, Eigenlijk moesten we ons schamen om deze zorgen alleen maar te stapelen op de schouders van enkele vrouwen, die met de rug tegen de muur vechten voor het behoud van deze vereniging. Alle hulde voor deze dames. „de Rustende Jager" schaft U dan nu een CENTRIFUGE aan Abbo Hereweg 182. Schoor] Ons weekend koekje Gevulde speculaas 60 cent per ons. Uw aangewezen adres voor: P0CKETB00KS C. Oldenburg - Schoorl DE NEUTRALE dtli NATUURL1)KE PERMANENT CLCobi GROTE HOUTVEILING TE SCHOORLDAM De fa. D. CORNELISSEN, v.h. Verburgt te Amsterdam zal op vrijdag 4 december 1959 v.m. 10 uur op het terrein nabij café de Heer nabij de sluizen, publiek a contant verkopen grote partijen best werk- en timmerhout w.o. herstelhout voor boerderijen, stallen, woningen, schuren etc., krui- en mestdelen en enig brand hout. Wij geven al Uw cadeauijes een feestelijke verpakking! De Leeuw van Schoorl Jockey club en Old Spice 99 Ingezonden mededeling prijzen vanaf Schoorl (G. B. Atsma) dansorkest „DE DYNAMO'S" met origineel Hammondorgel zondag 29 november Aanvang 8 uur Erres Turbo nieuw Acme Merken o.a. Scarff 3 - 4 - 5 kg Miehle Ruton Sema iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiii Deze week een verrassing ZIET ONZE ETALAGE Voor St.-Nicolaas vroegtijdig bestellen zeer gewenst Hereweg 38 - tel. 322 - Schoorl llllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllillllllllll het verstrekken van lste hypotheken, zowel nieuwbouw als bestaande huizen. Financiering van vee en landbouwmachines. Levens-, Brand, W.A. verzekering Voor brandverzekering boerderijen concurrerende premie Kleiweg 5, Camperduin, tel. 676 VOOR EEN MODERNE COUPE WELKE NIET KROEST Wij hebben ook geschenkbonnen voor permanent Dus daarom naar DROGISTERIJ UO JXOGtSItM-AUOOAIit- voor een welkom geschenk o.a. byouterieën parfums, zeep en eau de colognes Speciaal iets fijns voor de heren after shaving- en pre shaving lotion van

De Duinstreek | 1959 | | pagina 5