195 h C. OLDENBURG GESLOTEN Afscheid van mevr. Arpeau-Westers Huidgenezing PUROL Kon, fokvereniging „De Duinstreek" Damclub „Bergen" Ook gij (brom)fïetser Als tweede punt hield spr. een pleidooi voor de ijsbaan. Het is zeer droevig, aldus spr. dat deze nog steeds niet onder water staat, hetgeen veroorzaakt wordt door de te kleine capaciteit van de pomp. Spr. vroeg of het mogelijk was dat de gemeente iets bijdroeg in de aanschaffingskosten van een nieuwe pomp. Burg. Bergh ant woordde, dat hulp moeilijk ver strekt kon worden. Beter zou dit gaan als eerst het particulier ini tiatief een bedrag bij elkaar wist te brengen. Hierin kan dan een gelegenheid gezien worden om iets aan te vullen. De Burgemeester verzocht de heer de Leeuw, dit initiatief te nemen. Als conclusie meende Burg. Bergh te moeten vaststel len dat de plaats van de ijsbaan uniek is. Spr. was van mening dat men deze hier moest houden en dat er naar moet worden uitge zien op welke wijze hiervoor een actie gevoerd kan worden. Dit betekende tevens het einde van de raadsvergadering en voor uw verslaggever tijd om nog eens na te gaan in hoeverre we volle dig geweest zijn in dit verslag. Dit ter voorkoming van ongenoe gen met diegenen, die menen, dat het vorige onvolledig zou zijn ge weest. Met bange gevoelens wacht uw verslaggever de vol gende berisping af. Het afscheid van mevr. Ar peau-Westers is deze week op ontroerende en toch ook weer vreugdevolle wijze gevierd. Ve len zijn er getuige van geweest hoe bemind deze onderwijzeres bij de kinderen was. Het afscheid van de kinderen vond plaats op vrijdagavond, in de zaal van café Klop, waar de klassen de avond zelf verzorgden met aardige to neelstukjes. Tegen acht uur stonden de kinderen op het toneel opgesteld en verwelkomden mevr. Arpeau- Westers met een welkomstlied. Nauwelijks haar ontroering mees ter begaf de scheidende onderwij zeres zich naar het toneel, nadat haar inmiddels een boeket bloe men bij haar entree was over handigd. De heer Bant, hoofd van de O.L. School te Groet, sprak mevr. Arpeau-Westers toe. Ik kan me indenken, aldus spr dat u hier staat met gevoelens van vreugde en verdriet. Vreugde om de spontaniteit van alle klassen van onze school, verdriet omdat scheiden de mens nu eenmaal ver drietig maakt. In de lange periode dat u aan onze school gewerkt hebt is er wederzijds veel waardering ge weest voor elkanders werk. Spr. bracht de scheidende dank voor de prettige teamgeest, die veel heeft bijgedragen en tot voordeel is geweest van het onderwijs. Tenslotte, aldus spr., zult u veel achterlaten, maar u kunt u nu gaan richten op die werken, die naast uw onderwijzeres zijn uw interesse hebben en dit ar beidsterrein gaan bewerken. Vervolgens brachten de leer lingen aardige toneelstukjes voor het voetlicht, die met volle over gave gespeeld werden. Zaterdagmiddag vond er een receptie plaats in Paviljoen Min- kema. De zaal, die inmiddels in kersttooi gestoken was, zag er keurig uit en mogelijk was het mede hierdoor dat er tijdens de receptie een zeer prettige sfeer heerste. De voorzitter van het zeer actieve feestcomité, de heer Koeten, heette op deze middag de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, waarna als eerste de schoolarts Dr Sikkema het woord voerde en de scheidende functio- naressein hartelijke bewoordingen toesprak. Spr. memoreerde het feit dat hij meer dan 20 jaar met mevr. Arpeau had mogen samen werken, waarin hij altijd getrof fen werd door de sfeer die de onderwijzeres om zich heen had opgebouwd. Met de wens dat het mevr. Arpeau in de nieuwe perio de, die nu zijn intrede gaat doen, goed mag gaan en dat zij met ge noegdoening terug kan zien op de Groeter jeugd, die zij het eer ste onderwijs gaf, besloot Dr Sik kema zijn rede. Vervolgens sprak de heer Schuil uit Bergen, die in ver schillende kwaliteiten tot de scheidende het woord richtte. Spr. noemde het een voorrecht deze vrouw in de vriendenkring te mogen bezitten. In deze perio de had spr.- zowel als zijn echt genote, veel bewondering gehad voor haar en is hun waardering buitengewoon groot. In de twee de kwaliteit en dan als de mys tieke figuur die spr. op geestige wijze naar voren bracht, en in de derde kwaliteit als bestuurs lid van de Ned. Vereniging van Onderwijzend Personeel. Hoe groot de waardering was als onderwijzeres, als lid van de vereniging was deze zeker even groot en spr. noemde haar een toegewijd lid, al moest gezegd worden dat het vergaderingbe- zoek door mevr. Arpeau wel eens wat te wensen overliet, dat ech ter gezien de vele andere func ties van mevrouw Arpeau werd echter graag vergeven. Hij bracht dank uit naam van de vereniging en als blijk van waardering bood spr. haar een enveloppe met in houd aan. Burgemeester Bergh, die hier na het woord tot de scheidende richtte, bracht voor haar een grote verrassing. Namens H.M. de Koningin mocht hij haar de eretekenen in het goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspelden. In zijn toespraak roemde spr. haar voortreffelijke kwaliteiten als onderwijzeres en noemde haar als zodanig een onderwijzeres die men niet dagelijks tegenkomt. Door de liefde, die zij voor de kinderen bezat, kon zij dezen op bijzondere wijze tegemoettreden. Thans, aldus spr. is de tijd geko men, dat u dit los moet laten. De gedachte hieraan wekt onplezie rige gevoelens op. Echter ook buiten de schooluren nam u een grote plaats in in de gemeen schap en zeer zeker zal er dan ook een beroep op u gedaan wor den om op ander terrein uw krachten in te zetten. Met een hartelijke felicitatie, na het opspelden van de hoge onderscheiding, besloot spr. zijn rede. De voorzitter van de ouder commissie, de heer de Rover, nam namens de gehele commissie met weemoed afscheid. Een gelukkige omstandigheid noemde spr. het, dat er nog altijd een beroep op haar kan worden gedaan. Namens de Berger bridgeclub sprak de heer Tromp uit Bergen en bood haar namens deze ver eniging een bloemstuk aan. Dit goede voorbeeld werd ge volgd door de heer H. Kuijper van de Schoorlse bridgeclub, die haar een fruitmand en enkele gra- mofoonplaten aanbood. Mevr. Bergh, die namens de bond van Plattelandsvrouwen sprak, deed in haar toespraak eveneens een beroep op haar om verder mede te werken aan de opbouw van de afdeling. Spreek ster was trots een lid in de afde ling te hebben met een zo hoge onderscheiding. Mevr. Arpeau-Westers dankte tenslotte allen voor de hartelijke en waarderende woorden tot haar gesproken, nadat zij in de eerste plaats Burg. Bergh verzocht had haar dank over te brengen aan H.M, de Koningin, voor de on derscheiding. Ieder doet, aldus mevr. Arpeau zijn best om de hem opgedragen werkzaamheden zo goed mogelijk te doen. Ook ik heb hiernaar gestreefd en getracht dit zonder al te veel fouten te doen. Vervolgens bracht zij aan de commissie een extra woord van dank voor dit tweede hoogtepunt tijdens haar afscheid. Tenslotte werd het officiële ge deelte gesloten door de heer Koe ten, waarna velen nog in een gezellig samenzijn bijeen bleven. Slechts enkele uren daarna vond het derde hoogtepunt plaats in Café Klop. De oudleer lingen van mevr. Arpeau boden haar een feestavond aan, die door hen zelf verzorgd werd. Betty Oostindië las na de officiële ope ning een gelukwens voor, waar na enkele schetsjes volgden. De heer Koeten bood haar een cadeau aan, dat aangeboden werd door de oudleerlingen en ouderkommissie. De heer Damiaans, oud-voor zitter van de oudercommissie me moreerde in het kort de ontwik keling van het onderwijs te Groet. De jaren van dreiging dat de Groeter School zou moeten verdwijnen, die als een schaduw op het verleden lagen, doch ook de betere jaren en de totstandko- D Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers E R 0 D E S T 1 E R 1 J /j ming van de nieuwe school. De heer Damiaans uitte namens al len zijn dankbaarheid voor het vele wat zij voor hun kinderen en kleinkinderen had gedaan. Spr. bood haar namens allen, gramofoonplaten aan. Vervolgens werden de tussen- gordijnen opengeschoven en stond er zijdelings van de scheidende het grote cadeau, dat een combi natie was van de tegenwoordige leerlingen en oud-leerlingen. Was haar door de leerlingen een gram mofoon aangeboden (en later weer afgenomen), thans stond er een prachtig radiotoestel met de zelfde grammofoon (doch nu in gebouwd), voor de totaal ver- rastte mevr. Arpeau. Hierbij bood de heer Koeten haar een boek aan met handtekeningen van allen, die hieraan medegewerkt hadden. Nadat Burg. Bergh nog een woord gesproken had, dankte mevr. Arpeau allen heel hartelijk. Onvergetelijk noemde zij deze dagen, waarop zij weer vele oude gezichten had mogen zien. Erg gelukkig en rijk voelde zij zich met de prachtige cadeau's, die haar straks in haar vrije tijd zo goed van pas zouden komen. Ook de heer Koeten werd dank gebracht voor de wijze waarop hij en de gehele commissie deze dagen had verzorgd, waarna het officiële deel van deze avond was afgelopen. Met luchtige schetsjes en een dansje werd deze avond besloten. In het stukje onder dit kopje in ons vorig ontbraken de vol gende regels: In Slootdorp had ons lid C. Jonker het beste dier grote rassen. RECTIFICATIE PUZZELWANDELTOCHT Uit ons artikel over de puzzel wandeltocht, georganiseerd door de directie van Paviljoen Minke- ma, zou de indruk gevestigd kun nen worden dat deze alleen is voor hen die aldaar het kerst diner nuttigen. Niets is echter minder waar. De deelname is voor allen die hiervoor interesse heb ben. JAN KREEG PAN OP ZIJN NEUS Jan Kossen is een robuste door en door gezonde en levendige jongen. Jan is een leerling van de Groeter School en moest een grote rol vervullen in één van de stukjes, die bestemd waren voor het afscheid van mevr. Arpeau. Of het nu kwam dat Jan een beetje te uitgelaten deed of niet, het doet er ook weinig toe, maar Jan kreeg op een gegeven ogen blik een pan op zijn neus. Het deed, ondanks dat hij op het to neel verscheen met een flinke schraap op zijn neus, niets af aan zijn spel en eerlijk gezegd dach ten we eerst dat het zo hoorde. Beterschap Jan en voortaan wat voorzichtiger. Burgerlijke Stand BERGEN Burgerlijke Stand Wij hebben een tante in de hoofdstad. Dat is niets bijzon ders. Die tante voldoet niet aan het hoofdstedelijke mopje, want zij berijdt géén driewieler. Ook niets bijzonders. Maar zij „dimt" op de fiets voor tegenliggers. En dat is wel iets bijzonders. Want er zijn helaas maar al te veel wielrijdende tantes, ooms, neven, nichten, moeien en magen, die rustig door ons goede vader land peddelen daarbij al dan niet geholpen door enkele ku bieke centimeters technisch brom- vernuft zonder er ook maar één moment aan te denken, dat óók fietsers en bromfietsen, JUIST fietsers en bromfietsers, hun tegenliggers op storende wijze kunnen verblinden. En bij wie eenvoudig niet de gedachte opkomt, om voor een naderende automobilist of andere weggebrui ker de koplamp eens wat af te schermen of de lichtbundel door een kleine tik op de lamp wat meer naar beneden te richtén, die niet weten (of, willen weten?) dat de wet uitdrukkelijk een licht bundel verbiedt, die niet .kenne lijk omlaag" is gericht. Er leven in het verkeer nog heel wat agressieve gevoelens en vooroordelen tussen de katego- rieën weggebruikers onderling, waarmee wij in het samenspel (dat het verkeer moet zijn) geen cent verder komen. Zo bestaat er bij al te veel fietsende lands lieden nog de gedachte, dat de automobilist in zijn stalen omhul sel een soort onkwetsbaar wezen van hogere orde is, dat voor een fietslantaarn alleen maar hautain de schouders behoeft op te halen. Maar zo is het niet. Wij zouden graag alle fietsende vaderlanders eens een avondje achter het stuur laten plaatsnemen en wij durven er wat om te verwedden, dat het de dames en heren met die ver blinding door (brom) fietslan taarns behoorlijk zou tegenvallen. Onze tante is heel verstandig. Zij „dimt" uit „principe", zelfs voor een automobilist die haar in het volle licht zet. Want tante heeft geen komplexen of verbor gen wraak-gevoelens. „Daar moet je bovenstaan" zegt ze en ze vindt het gewóón een kwestie van samenspel. Daarom zouden wij met een „ook gij, Brutus' tante ten voorbeeld willen stellen aan alle fietsende en brom fietsende Nederlanders. \Terst'tafellakens, lopers en servetten, kerstinpakpapier, sier garen en band, rood, wit en groen crêpe papier kerstklokken rood en wit in diverse maten, kerstetiket- ten, standaardjes en glitter, zilver, goud en groen. f GROTE SORTERING KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN EN KAARTJES J BOEKHANDEL Laanweg 35 Schoorl FAMILIEBERICHTEN L. v. d. Berg H. v. d. Berg-Lauer :xxxxxxxxxx X X X X X X X X X X X X VRAAG EN AANBOD Te koop of te huur gevraagd BOERSMA's zuivere levertraan DROGISTERIJ GROENEVELD UW ADVERTENTIES worden keurig verzorgd, gaarne in dit blad geplaatst (Ingezonden mededeling) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder K V>oop dort- HtcV"\le\ v/cvttoevo»r Ï8> evi kvoAs^texrrig 2o»\ 2.0-Li Voor V\ <rs Oofc je "riT cl. Tc-vkA fetfi ruft* Heit Köcn UialvfeUrk: h cWV oT bcj ctu f«.<sV\Llocxir\ IC KTcPop\o ber\T%c» VCD- VJqCkWI ©v> Va c\a .Xrvcii- ootönen .Je. VeTlcrf tin i< Vos2>~> n«e* Hbcunq VooccAö i V t A-iV ir VI-/ -SVictC Ver. tfk IVU:- tA Yf be.s4e cjeVocx f. lOwfltderi/olaA De stand stand de onderlinge compe titie luidt als volgt: Groep A: gesp. gew. rem. verl. pt. W. van Hattum 9 8 0 1 16 J. Bliekendaal 10 4 5 1 13 H. Louwe 10 5 2 3 12 J. van Loenen 9 4 3 2 11 J. Stam 8 4 2 2 10 P. Mienis 6 3 2 1 8 J. Kloosterboer 10 2 3 5 7 C. Tromp ,£142 6 J. de Moor 10 0 4 6 4 G. Roosloot 9 0 18 1 De stand van B is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pt. J. Stam 12 10 1 1 21 P. Boots 12 9 1 1 20 Th. Roosloot 10 7 0 3 14 N. Veldt 14 6 2 6 14 R. Dekker 12 5 3 4 13 G. Huting 10 5 1 4 11 H. Lichtleitner 5 4 0 1 8 J. Louwe 9 3 2 4 8 A. Tromp 9 3 15 7 Kuitwaard 5 2 2 1 6 van 30 nov. tot 14 dec. 1959 Geboren: Lucia Bernardina, d. v. B. J. H. Kok en L. K. Lebbing; Marieke Erika, d. v. K. Borst en M. Eriks; Petrus Cornelis, z. v. J. C. Min en A. Prak: George, z. v. W. van Herk en S. Slootweg. Ondertrouwd: Bijlsma, Cornelis, 26 jaar en: Wiersinga, Helena Wilma, 24 jaar, Rotterdam. Gehuwd: Geen. Overleden: Kuijs, Jacob, oud 75 jaar. Geboren: 4 dec.: Gerardus Johannes, zoon van M. Frankfort en E. J. Boors- ma, wonende te Alkmaar; 9 dec,: Elisa beth Divera Maria, dochter van L. G. J. van der Meulen en C. M. van Latum. Ondertrouwd: 11 dec.: Paulus Wilhel mus Petrus Cornelis Huisintveld, 24 jaar, Alkmaar, en Geertruida Johanna Maria Nieuwendijk, 23 jaar, Bergen. Gehuwd: 12 dec.: Johannes Gerardus Keissen en Anna Neeltje van Zwieten, Amsterdam. Overleden: 8 dec.: Klaartje Nobel, echtgenote van F. Mosselman, oud 77 jaar. Overzicht v. d. Burgerlijke Stand en de Bevolking in november 1959. Geboren: Mieke, D., d. v. J. N. Laarkamp en I. G. Laurman; Chrysanthus M., z. v. G. J. van den Idsert en J. T. Vousten; Margaretha M., d. v. J. P. Bakker en H. Roosje; Jacobus G. J., z. v. W. J. Blom en A. de Waard; Clasina P. C., d. v., J. P. Berkhout en C. P. A. Dekker; Wilma, d. v. W. Feeke en M. Tesse- laar; Johannes F., z. v. F. Repko en A. G. de Waard; Simon C., z. v. S. Knegt en M. Beets. Gehuwd: Adrianus Berkbout van Krommenie met Maria Kaandorp Overleden: Beatrix W. van den Barselaar e. v. A. Duinmeijer oud 72 jaar. Ingekomen: Franciscus B. Smeenk en echtg. uit Haarlem; Guurtje Koopman uit Amers foort; Maria M. Siekman-Henstra uit Bergen N.H.; Jannetje Kooij-Bak uit Lan- gediik; Selia Pronk-Verwey uit Amster dam; Cornelia A. Duin-de Graaf uit N. Niedorp; Arie Mink uit Zijpe; Oele Nanlohy uit Den Helder; Homme J. Ram en echtg. uit Heerhugowaard. Voorberg en gezin uit Bergen N.H.; Re- nold J. Diepstra uit Zuidhorn; Jan Muijs en echtg uit Heerhugowaard. Vertrokken: Magdalena D. de Knijff-de Jong naar Venhuizen; Herman Schot naar Oudorp N.H.; Jan Koedijker naar Haarlem; Ja cobus J. Stam naar Vlissingen; Cornelia A. Goudsblom naar Bergen N.H.; Aar- jentje van Lente naar Leiden; Maria Berkhout-Kaandorp naar Krommenie; Karen D. E. Bosman naar Amsterdam; Franciscus B. J. Westerhof naar Heiloo N.H.; Paulina H. E. Sijpheer -van Esse- veld naar Bergen N.H.; Alle J. Hille naar Uitgeest; Eddy L. Reisner en gezin naar Heerhugowaard; Delphine E. M. G. Blommaert-Vaes en gezin naar 'Alphen aan den Rijn. Enige kennisgeving Herman Paulisse en Anneke T. Timmerman geven, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 30 december as, 10.30 uur v.m. ten Gemeentehuize te Bergen. Friescheweg 37 Costerstraat 15 Alkmaar Gelegenheid tot feliciteren van 4,30-6 uur, Dorpsstraat 83, Bergen Nh. Toek. adres: Costerstraat 15, Alkmaar In plaats van kaarten Nicolaas Johannes Kaandorp en Maria Alida Kunst geven kennis, van hun voornemen in het huwelijk te treden op woensdag 13 januari 1960 om 9.30 v.m. ten Raadhuize te Oudorp. Waarna de Kerkelijke inzegening zal plaats vinden in de St. Laurentiuskerk te Oudorp. 21 december 1959 Lijtweg 37, Bergen Hereweg 57. Oudorp Gelegenheid tot feliciteren van 3 - 4.30 n.m. op de trouwdag, in café Meereboer te Oudorp. X Op 4 januari a.s. hopen onze f\ geliefde ouders hun 25-jarig huwelijksfeest1 te vieren. Hun kinderen en kleinkind Bergen, december 1959 Karei de Grotelaan 21a Gelegenheid tot feliciteren 4 jan. van 15.30-17.30 uur in ,,'t Witte Huis", Duinweg 66, Aagtdorp. van 25 dcc. tot 4 jan» Inrichting voor heilgymnastiek massage en physische therapie Studler v. Surcklaan 12 - Bergen N.H. B.z.a huisknecht, schilder, in het bezit van rijbewijs voor eventueel part. chauffeur Br. no. 51, bur. v. d. blad te Schoorl. een zeer eenvoudig vrijstaand huisje, (tot 50 km v. A dam). Br. m. inlicht, over prijs en woonvergunning, ond. no. 57, bur. v. d. blad te Schoorl. Gemeubileerd te huur gevraagd, voor de periode 16 juli - 13 aug. '60, voor gezin van 5 personen. Br. no. 61, bur. v. d. blad te Schoorl. Aangeboden: zo goed als nieuw, Cock tailjurk m. 40 f 15,lakschoenen m. 39 pr. f 10. Eikenlaan 24, Bergen tel. 3213 Ruilen: solex bromfiets tegen behoorlijk damesrijwiel. Ruïnelaan 14. Gevraagd slaapkamer voor een heer zonder pension. Br. onder nr. 2331, De Haan's Boekhandel, Bergen. de beste lofodinse stoomlevertraan met zéér hoog vitaminegehalte. Per flacon van 4 d.l. f 1.25. Uitsluitend verkrijgbaar bij Jan Oldenburglaan 15, Bergen, Tel. 2716 *11

De Duinstreek | 1959 | | pagina 3