liet accent <le kraag BIOSCOOP ,DE RUSTENDE JAGER*' BERGEN Nh. „Eiland der Liefde" „Hotel onder verdenking" Jarenlange ervaring en vakmanschap ver warming ALKMAAR Cursus muziekschool in Bergen en Schoorl Oudejaarsdienst in de Ruïnekerk Damclub .Bergen" V olksmuziekschool Bergen - Schoorl KERKDIENSTEN Prachtig resultaat Gevaarlijke speelplaats Nieuws van overal BERGEN ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Burgerlijke Stand BERGEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN SCHOORL GEMEENTE BERGEN Nh. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht» dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 12 januari 1960 te 16 uur precies in het gemeentewijkgebouw, Karei de Grootelaan 27, Bergen (Nh.) De controle op de reacties zal plaats hebben op dinsdag 26 januari 1960, op dezelfde tijd en plaats. De bij de geboorte-aangifte verstrekte inentingskaarten c.q. inentingsboekjes moeten bij de inenting worden medegebracht. De Entgemeenschap te Bergen (Nh). BERGEN (Nh), 4 januari 1960 Vrijdag-, zondag- en donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een film van jalouzie, liefde en haat Rossana Podesta, Dawn Adams, Magali Noël en Christian Marquand in (L'Ile du bout du monde) 18 jaar Drie jonge vrouwen en een man door het noodlot op een onbewoond eiland samengebracht Zaterdag-, maandag- en woensdagavond te 8 uur Een film van begeerte, spanning en sensatie Raf Vallone, Magali Noël en Charles Vanel in (Les Piège) 18 jaar Een vrouw tracht te ontkomen aan de wraakzucht van de man die zij afwees tij Smit - DÜSSELDORF Spanjaardstraat 8-10 telefoon 0220 0-4727-5 6 6 9 Half januari beginnen de nieuwe klassen aan de muziek school voor kinderen uit de 3e en 4e klassen van de lagere scholen. De volksmuziekschool begint langzamerhand een begrip te worden: de school in Bergen en Schoorl heeft nu in de twee jaar van haar bestaan ruim 150 leerlingen. Er zijn zes groepen van ongeveer dertig kinderen twee maal per week bijeenge komen. Voor de kinderen die twee jaar les hebben gehad, komt in het derde jaar de in strumentale les, naast de klas sikale van een uur per week. De lessen voor Bergen worden gegeven in de van Reenenschool door mevrouw Gischler en J. Wout Meyer; die voor Schoorl Catrijp en Groet in de lagere school te Schoorl, door Oeb. Bootsma. De opgaveformulieren, die aan alle kinderen op de lagere scholen zijn uitgereikt, moeten zo spoedig mogelijk worden in gestuurd aan het adres: Stroo- merlaan 10 te Bergen, of bij de bovengenoemde docenten. Voor ieder kind is muzikale vorming belangrijk: alle kinderen worden dan ook op de muziek school verwacht. Het lesgeld kan nooit een bezwaar zijn. Vraagt inlichtingen. Een indrukwekkende kerk dienst vond in de Ruïnekerk plaats nadat ruim 4 jaar lang de kerk buiten gebruik is gesteld wegens de restauratie. Geduren de die tijd worden de diensten regelmatig in de schouwburgzaal van ,,De Rustende Jager'' gehou den, maar in verband met de feestdagen was dit onmogelijk gebleken. In verband hiermede had men op korte termijn de Ruïnekerk glas- en waterdicht gemaakt en de Noorder Kapel in orde gebracht, banken en stoelen ingebracht, zodat ruim 300 per sonen de Oudejaarsdienst kon den meemaken. Voor het eerst kon de centrale oliestookinrich ting worden „gevoeld" door de heerlijk en gelijkmatig verwarm de vloeren. De vloer wordt ver warmd door middel van een cen traal buizenstelsel, dat overal on der de vloer in beton is aange bracht. Het betrof hier maar een tijdelijk gebruik van de kerk voor de oudejaarsavond en zon dag 3 januari. De kerk is nog niet gereed, maar men hoopt hem in de maand juni definitief in ge bruik te nemen. De kerk was stemmig verlicht met door brandende kaarsen ver sierde kroonluchters, terwijl op de steunpilaren ook nog kaarsen waren aangebracht. Vergezeld van de ouderlingen besteeg Ds Bekius het spreekgestoelte en uitte zijn gevoelens van grote vreugde over deze samenkomst in de oude Ruïnekerk. Maar al vorens woorden van dank te spreken aan God wachtte hij lie ver totdat de kerk geheel gereed is. Wel waagde hij met grote voldoening over de medewerking van de architect, de aannemer Jan Kroon en zijn personeel, zo dat het dit jaar een waar feest kon zijn. Hij bracht voorts dank aan de familie Besijn, die het mo gelijk had gemaakt om de dienst muzikaal met behulp van gram mofoonplaten te omlijsten en waardoor zelfs de liederen met begeleiding konden worden ge zongen. Door het terugtrekken van de Damclub D.W.W. uit Wormer- veer uit de competitie, heeft het afdelingsbestuur van de KNDB besloten een dubbele competitie te houden voor de clubs in de 2e klasse. De stand is nu: Landsmeer 3 2 0 1 4 pnt. Bergen 3 2 0 1 4,, Middelie 3 1 0 2 2,, Zaandam 3 1 0 2 2,, Woensdag 30 december speelde Bergen tegen Middelie. Nieuwe leden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden op het ge wijzigde adres van het secreta riaat: Russenplein 4, Bij het ingaan van het derde jaar van het bestaan van de mu ziekschool voor Bergen en Schoorl, bezit deze school 250 leerlingen. 45 leerlingen hiervan zullen instrumentale lessen ont vangen, een resultaat dat zowel voor het bestuur als voor de leerkrachten verheugend ge noemd kan worden. Niettemin zijn er een groot aantal problemen van financiële aard. Het bestuur staat namelijk op het standpunt, dat ieder kind, ongeacht de financiële draag kracht van de ouders, in de ge legenheid moet zijn zich muzi kaal te ontwikkelen. Gebleken is, dat de lessen en het aanschaffen van instrumen ten voor een groot aantal ouders te kostbaar is. Naar wij vernemen is het be stuur voornemens te trachten uit de burgerij van Bergen en Schoorl gelden bijeen te brengen, waarmee, door renteloze voor schotten te verlenen, aan een aantal gevallen hulp kan wor den geboden. Hiertoe zal een werkcomité opgericht worden, dat tot taak krijgt door een hulpactie de doel stellingen van de muziekschool tot hun volle recht te doen ko men. Aan een aantal ingezetenen uit Schoorl is reeds een verzoek gericht in dit comité zitting te nemen. Over enige tijd hopen wij de namen van de leden, waaruit het comité zal bestaan, bekend te kunnen maken. 10 Januari NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende jager v.m. 10.15 Ds. Bekius BERGEN AAN ZEE v.m. 11.30 Ds. Bekius „REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. W. Hagen van Katwijk a. zee REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 Ds. J. Breukink EVANG.-LUTH. GEMEENTE Gebouw „Rehoboth" n.m. 7 uur: Ds. J. J. F. Hermann GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur Ds. A. Reen n.m 5 uur Ds. C. von Meijenfeldt Op de zondag 20 december ge houden Gooi-show te Hilversum, alwaar 885 sierduiven waren in gezonden, werd een gele Raads heer doffer, eigendom van de heer W. Heijstra te Bergen, de beste sierduif van de gehele ten toonstelling, waardoor hij tevens het provinciaal kampioenschap van Noordholland behaalde. Hij werd o.a. winnaar van de Bondsmedaille en zilveren wissel beker. Door deze prestatie zal de dof fer op 17 januari a.s. mededingen naar het Landskampioenschap 'bij „Avicultura te Den Haag, al waar de kampioenen van de elf provinciën elkander zullen ont moeten. Dat het voor de heer Heijstra een buitengewone verrassing was, behoeft wel geen betoog. BILJART-MATCH BERGEN—SCHOORL Op zondag 10 januari en zon dag 14 februari zal de jaarlijkse biljartmatch worden gehouden tussen Bergen en Schoorl. Er zullen twee teams van 6 perso nen aan deel nemen. Dit biljart- tournooi vindt dan voor de 48- ste maal plaats. Er zullen handi cap wedstrijden worden gespeeld volgens een match puntentelling. Voor de eerste maal zal bij café Nieuwendijk in Bergen worden gespeeld, om 2 uur. VOORZIENINGEN IN DE STRAATVERLICHTING. In de gehouden raadsvergade ring heeft de heer Ploeger er op aangedrongen om betere voor zieningen te treffen in de straat verlichting van de Duinweg naar Schoorl. In verband hiermede deelde de voorzitter mede dat de totale straatverlichting van Ber gen in zijn geheel zou worden herzien en de verlichting van de Duinweg bijzondere aandacht zou krijgen. KLAVERJASDRIVE „DE OUDE PRINS" Op de onlangs gehouden kla- verjasdrive, waar als prijzen ko nijnen en kippen beschikbaar werden gesteld, luidden de uitsla gen als volgt: Gabriels-Koopman 5504. Bol- tjesOomkes 5222, Snijders Ruiter 5160, G. Schekkerman jr. —Min 4987, Hoebe-Kobus 4946, Ros—Ros 4900. Mw. Baker- Klaas 4881, Kramer-Bosman 4843, Mw. Kieft—Timmerman 4796, Vondel—de Jager 4577. Het laatste paar van Oenen- Appelman ontving met 3007 pun ten de troostprijs. Zaterdag 9 jan. vindt er we derom een drive plaats in De Oude Prins. Het puin, afkomstig van de in Bergen aan Zee uit de duinen ge sloopte bunkers, ligt aan de Nes- dijk opgeslagen. Dit puin wordt gebruikt voor wegenverharding en met modern transportmate riaal afgevoerd. Er zijn nu grote gapingen ontstaan, met als ge volg, dat er grote stukken beton erg los zijn komen te liggen. Er bestaat echter groot gevaar, dat kinderen op dit geliefd maar niet afgesloten terrein onder brokken beton van enkele duizenden kilo s bedolven kunnen worden. Laat Uw kinderen dus uit deze omge ving weg blijven. van 14 tot 21 dec. '59 Ondertrouwd: Paulisse Hermanus, 26 jaar, Alk maar, en: Timmerman, Anna Tietia, 25 jaar. Gehuwd: de Moei, Petrus Jozef, en Groenveld, Maria, Warmenhuizen. Overleden: Meijer, Joseph, oud 78 jaar. van 21 tot 28 dec. '59 Geboren Mariëtte, d. v. T. van Werven, en H. M. Baarbé; Wouterus Cornelis, z. v. C. J. Dek ker en J. M. Bot; Agnes Johanna Maria, d. v. A. Zijp en C. A. M. Danenberg. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: Dronkers, Hendrik Martien Wouter en Kroon, Ansje; Bijlsma, Cornelis, en Wiersinga, He lena Wilma. Overleden Oukes, Adriaan, 66 jaar. van 15 t m 21 dec. 1959 GEVONDEN: Zwarte shawl, zw. alpinomuts, plastic regenjas, bl. kinderwant, r- br. gestr. vulpen, bl. kindervestje, g. kinderwant, 1 pr. kinderhand schoenen, vulpen zw-gr. 1 1. d.- handschoen, gr. wollen handsch. VERLOREN grijs herenrijwiel, timmermans duimstok, zw. witte tas, catalogus It. tent., damesrijwiel, groen, br. tas met sportkleding, zwart da- messportrijwiel „Locostar". Inlichtingen aan het groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan no. 17, dagelijks tussen 10.00 en 11.001 uur. van 21 t/m 31 dec. 1959 GEVONDEN: 1 br. led. heren handschoen r; 1 br. led. heren handschoen 1; 1 plastik regenjas, kind; 1 witte shawl; 1 muntbiljet rijksd.; 1 zw. led. dames handschoen 1; 1 br. rij wieltas (dub); 1 br. suede hand schoen r; 1 br. handschoen 1; 1 led. beige dames handschoen; 1 zakmesje, 1 rijwielpompje, 1 por temonnee, marok; 1 bril in étui, 1 zw. herenrijwiel; 1 zw. kam; 1 halsketting; 1 rood zakboekje en 1 br. portemonnee. VERLOREN: 1 zw. alpino muts; 1 creme dames handtas met inh.; 1 pr. br. dames handschoenen; 1 gr. suede porte monnee; 1 zw. herenhoed; 1 regen cape groen; 1 houten haarspeld; 1 gr. want; 1 halsketting bl. Inlichtingen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Bergen-N.H., Ka- rel de Grootelaan no. 17, dagelijks tussen 10.00 en 11.00 uur. Bemestingstoestand van de tuin Wanneer uw tuin dit jaar niet datgene heeft geleverd wat u er redelijkerwijze gezien de abnor male droogte van zou kunnen verwachten, dan kan er iets mis zijn met de bemestingstoestand Het kan zijn dat de grond te zuur is, of dat er te weinig plan- tenvoedende stoffen voorradig zijn. Wilt u hierover nader ge- informeerd zijn dan kunt u de grond chemisch laten onder zoeken. Grondonderzoek geeft namelijk aan hoeveel planten- voedende stoffen voorradig zijn in de grond. In het bemestings advies dat u daarbij gratis wordt verstrekt wordt aangegeven welke bemesting moet worden verstrekt om een goede oogst te kunnen verwachten. Dit advies is 4 - 6 jaar geldig. In lichtingen worden u gaarne verstrekt door de monsternemers van het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek. Duits melkbal De melkinrichting in de West- faalse stad Bieleveldt heeft een nieuwe vorm van melkpropagan- da bedacht: het organiseren van een dansfeest voor jongeren tussen 16 en 20 jaar. Dit is volgens de berichten bijzonder goed geslaagd, niet in het minst door de chocolademelk en melk- shakes die tijdens de pauze gra tis ter beschikking werden ge steld. Een rookverbod accentu eerde de zuivelgeest, die het festijn kenmerkte. Het Bielefelder initiatief on dervond zoveel weerklank bij de jeugd en de plaatselijke pers, dat de melkinrichting van plan is deze winter meer milchballe te houden. Namaak sneeuw voor nachtvorstwering In Duitsland is een methode ontwikkeld voor het weren van nachtvorst op een geheel nieuwe wijze. Bij de landbouwkundige afdeling van de Universiteit van Göttingen is het gelukt om met behulp van kleine sproeiers kunstmatig poedervormige sneeuw te maken met een luchtgehalte van 71 volumeprocenten tegen 78°/0 voor natuurlijke sneeuw. Een door een trekker aange dreven pomp en compressor met 7 sproeiers kan in 10 uur 1000m2 bedekken met een laag van 2 cm sneeuw. Hierin ligt al direct de beper king van het systeem; een groot vermogen per m2 grondopper vlak en de trage diktegroei van de sneeuwlaag. Het systeem zal dus alleen in aanmerking kunnen komen voor zeer hoogwaardige gewassen, die op een kleine op pervlakte geteeld kunnen worden. Aardbeiplanten 8-10 maand bewaren Volgens een Amerikaans rap port kunnen aardbeiplanten met succes worden bewaard bij een temperatuur van 30° (0 - 2°C). De planten zouden na 8 - 10 maand bewaren groene gezwollen bladeren hebben en levendige sappige wortels. De aanslag bij het planten is hoog en de opbrengst prima. Misschien een punt voor de kwekers om te overwegen als we ooit weer een zo'n droge zomer krijgen als we nu hebben gehad. Eierconsumptie neemt toe Het ziet er naar uit dat de eierconsumptie in ons land dit jaar meer dan het dubbele zal bedragen van 1953. De hoe veelheid door de handel aan detaillisten afgeleverde eieren ligt dit jaar weer 20 pet. hoger dan in 1958. Ook het gebruik van geslacht gevogelte neemt toe. In 3 jaar tijds steeg het verbruik van 0.5 kg tot 1.1 kg per hoofd (panklaar) en dit jaar zal de consumptie nog weer iets hoger liggen. Vooral als de verruiming van het aantal verkooppunten een feit zal zijn -en het gaat thans in die richting- ligt een verdere consumptiestijging in het ver schiet. Het is merkwaardig, maar het zijn soms kleinigheden die onze kleding karakter geven, Ook al weten we dit, toch valt het ons elke keer op hoe waar dit wel is, wanneer we weer een creatie zien, waarin dit zo duidelijk tot uit drukking komt. fHet succes zit altijd in kleinigheden, dat blijkt dui delijk. Het kan een origi nele vondst zijn in de coupe, in de rok, een spel met lijnen of met vlakken, een aparte mouw, een bizondere ceintuur, of zoals in dit geval een opvallende kraag, terwijl de rest van de japon zeer eenvoudig is. Dat is trouwens iets, dat we steeds in het oog moeten houden. Wil een kledingstuk karakter krijgen door een opvallend on derdeel, dan moet de rest wel in stijl, doch overigens zeer eenvoudig blijven, zodat het belangrijkste deel ook gelegenheid krijgt in het oog te springen. Ons model geeft hiervan een wel zeer duidelijk voorbeeld. Hier wordt een japon van een fijne tweed- stof gedragen, een japon waarvoor geldt: eenvoud is het kenmerk van het ware. Op deze eenvoudige japon is echter een afstaande kraag gezet, die zeer breed is en die* op simpele wijze is afgezet met een zwarte bies en een zwarte knoop als garnering. Geheel in stijl overigens met de correcte zwarte ceintuur en de zwarte schoenen en handschoenen. Zo ontstaat een perfect geheel schitterend van lijn en krachtig persoonlijk. GEREF. KERK geen opgave VERBREIDING DER WAARHEID van Borselenlaan 2, n.m. 8 uur Voorganger: Ds. J. Ruys NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te SchoorlDs. C. M. de Jong Zondagsschool te Schoorl 11.30 uur Geboren: Alida Catharina Maria, d. v. C. G. Langedijk en J. C. Komen; Agatha Maria, d. v. G. W. van der Steen en G. M. Masteling; Hendrik Koos, z. v. Y. Cnossen en H. de Jong; Johannes Gerardus, z. v. G. J. van der Steen en C. J. de Vries; Jan, z. v. W. Besijn en W. E. Kui per; Evelien Johanna Maria, d. v. W. van den Broek en H. J. M. van Leeu wen.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2