It/eekilad 99 99 Geslaagde Cabaretavond van de bestuurdersbond T VEWWB A. KLAVER Inlerno Convecior Agenda Culturele avonden Berger Accordeonver. concerteerde De V.V.V. weer volop in actie Henkemans speelt voor het KCB Damclub „Bergen Jaarvergadering R*K. Vrouwengilde neem „De Bergenaar" Klaverjasdrive „De Oude Prins Een „dorpshuis" verdween Ergerlijk vandalisme van jong en oud B.S.V.-Nieuws Nieuwe verlichting Kapsalon Dobben VRIJDAG 12 FEBRUARI 1960 37e JAARGANG No. 6 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Het N.V.V. heeft niet alleen haar leden van de afdeling Ber- gen-Schoorl doen genieten van een cabaretavond, maar ook de kleintjes onthaald. s'Middags om 4 uur bleek de schouwburgzaal te klein te zijn om alle liefhebbers van 6 tot 13 jaar te kunnen bevatten en ve len moesten met hun kwartje in de hand teleurgesteld naar huis worden gezonden. Er werd volop genoten van Pipo de Clown en van de snoepjes die hen werden verstrekt. Een eveneens overvolle zaal genoot s'avonds van het optreden van een uitstekend TV-ensemble, dat voor deze avond „uit de beeldbuis was getreden" en een gezellige humoristische avond verzorgde. Na een openings woord door de voorzitter van het N.V.V. bracht Christel Ade laar op sublieme wijze enkele liedjes ten gehore, joop Reijnolds, die tijdens het optreden de muzi kale omlijsting verzorgde, wist al spoedig een gezellige sfeer te scheppen met zijn vrolijke klan ken op het hammond-orgel. Hier na zong Guus Verstraete een ori gineel zeemanslied van Jelle de Vries. Het grootste deel voor de pauze werd verzorgd door Jan Pruis, die gezamenlijk met Cor Witschge als conferencier, goo chelaar en imitator, blijk gaven voortreffelijke artisten te zijn. Steeds weer deed hij de zaal bul deren van het lachen met zijn beschaafde, humoristische scènes. Zeer goed was het optreden van Guus Verstraete in: „Relais van de Vlaamse televisie". Na de pauze trad Marijke Jonker als gast van de avond op met enige voortreffelijke Hollandse en Franse chansons. Met een gezamenlijk optreden van het ensemble besloot men de Op zaterdag 20 februari is de vijfde lezing in de serie 1959- 1960. Prof. Hanrath bestudeerde op een reis van 10 000 km dit voor ons nog vrijwel onbekend land. De spreker is een van onze beste kenners van het nabije Oos ten en zal aan de hand van kleu- Mooi haar valt op renprojectie ons een blik doen slaan in het Ottomaanse rijk. Plaatsbespreking is weer in de boekhandel van de heer De Haan. Voor donateurs is dit op maandag en dinsdag a.s. S-kaarten op maandag 15 febr. van 11 12 uur (tel. van 11.30. 12) C-kaarten op maandag 15 febr. van 23 uur (tel. van 2.303) A-kaarten op dinsdag 16 febr. van 11 12 uur (tel. van 11.30 -12) B-kaarten op dinsdag 16 febr. van 23 uur (tel. van 2.30—3) Op de volgende dagen is plaatsbespreking voor iedereen. Zie voor nadere gegevens de ad vertentie in dit nummer. Op zaterdag 19 maart komt Bert Brugman met zijn marionet tentheater de opera geven De Barbier van Bagdad. Op donderdag 14 april ver toont Jan P. Strijbos zijn nieuwste film van de Natuurreservaten. Donateurs kunnen zich opge ven bij De Haans Boekhandel, eveneens bij de heer B. Schuil, Buerweg 9 te Bergen. Indien men voor het seizoen 1960 betaalt, kan men voor de rest van dit seizoen donateur zijn tegen de verminderde prijs van 1,50. Donateurs van 2.50 hebben recht op twee reductiekaarten per lezing. avond met „Voor straks... Wel te rusten"., Het bestuur van het N.V.V. heeft met het arrange ren van dit gezelschap een zeer goede keuze gedaan, hetgeen duidelijk bleek uit het enthousi asme van het publiek. HOND ACHTER SCHAPEN Een hond, die achter de scha pen van de heer D. de Waard aan de Bergerweg jaagde en twee beesten het water in dreef, is na een jacht door de rijkspoli tie gegrepen. De eigenaar van de hond is achterhaald. Een van de schapen werd gered, de ander verdronk door zijn zware vacht. Schade ongeveer 100. In de dancing van de Rustende Jager gaf de B.A.V. een concert dat werd geopend in het traditi onele en originele B.A.V. tenue met de herkenningsmelodie, een arrangement van de dirigent de heer Wim Cornelissen, met een thema op het liedje van de „Ber- genaar Als eerste nummer werd El Captain van John P. Sousa ten gehore gebracht. Dit nummer werd vlot gespeeld, hoewel hier en daar een klein foutje te be speuren viel. Om in het tweede nummer te kunnen komen, moest men met zijn gedachten een eeuw terug gaan in de muziekwereld. Dit ,,Aus Galanter Zeit" werd zeer muzikaal en gaaf gebracht met een zeer goede accentuering van de verschillende phraeses. In dit nummer kwam wel zeer tot uiting welke invloed de dirigent heeft op de spelers, voor wat be treft het tot in de puntjes ve-r- Door betere haarverzorging zorgen van de verschillende tem po's en sterktewisseling, hetgeen trouwens in alle nummers op feil loze wijze tot uitdrukking werd gebracht. Verder werd nog „Walzer- traume", „Eine kleine Balletmu- sik" en „Auf Einer Promenade" gespeeld, welke nummers ons be kend voorkwamen en het ver moeden deed ontstaan dat we de ze al eens eerder hadden aange hoord. Heel erg jammer was het dat er in de Italiaanse Tango Se- Onrustige Zenuwen? renade een fout gemaakt werd, zodat de dirigent zich genoopt zag af te tikken en de foutieve phrase over te laten spelen. On danks dit was het een zeer mooi gespeelde tango. Besloten werd met een zeer in de smaak vallend stuk, getiteld: „Ein Abend bei Paul Lincke", een arrangement van Curt Mahr, wat met volle overgave en enthousiasme ge speeld werd. Zo eindigde het concert met de herkenningsmelo die. We mogen dan ook wel tot de slotsom komen dat de B.A.V. terug kan zien op een zeer ge slaagde muzikale uitvoering, wat door het applaus van het publiek ten volle werd onderstreept. Na de pauze bracht het Vitrofoon orkest ook weer onder leiding van de heer Wim Cornelissen, een zeer smaakvol programma ten ge hore met als topnummers, „Mid night blues" en „Moonlight and Roses", waarin zeer goede sax en trompetsolo's werden ge bracht. Als sluitstuk werd het klassiek Mozaïk, een arrange ment van Wim Cornelissen, door de B.A.V. en het Vitrafoonorkest tezamen ten gehore gebracht. Dit nummer heeft ons laten horen, dat er tal van combinaties moge lijk zijn met accordeonorkesten. Na de herkenningsmelodie van het Vitrafoonorkest bood de voorzitter, de heer van 't Hoff, onder hartelijke woorden de diri gent een prachtige fruitmand en sigaren aan, waarbij hij tevens opmerkte dat zijn gezin hem -zon dags ook wel eens moest missen voor de repetitie. Hij hoopte dat de heer Cornelissen onder het ge not van de sigaar, inspiratie zou mogen opdoen voor het schrijven van een nieuw arrangement. De avond werd besloten met een vlotte verloting en een sfeervol bal, onder leiding van het Broad way Kwartet. Niet dat de V.V.V. uit zijn winterslaapje is ontwaakt, inte gendeel het verzorgen van de nieuwe V.V.V.-gids voor gemeu bileerde huizen, hotels en pensi ons vergt veel tijd van zorgvul dige voorbereiding. Er komen talrijke aanvragen binnen en het aantal was in januari groter dan in de overeenkomstige periode van het vorig jaar, zodat het een belofte inhoudt voor een redelijke bezetting. Het betroffen echter voor het merendeel aanvragen uit Nederland zelf. De leden hebben weer lijsten met adressen ontvangen waarop zij hun aanbiedingen kunnen doen. Zo zijn er in een week tijd ongeveer 100 adressen verstrekt. Op dinsdag 16 februari zal de pianist/componist Hans Henke mans zijn jaarlijkse concert voor het Kunstenaars Centrum Bergen geven. Hij zal werk ten gehore brengen van onder meer Bach, Beethoven, en van hemzelf., Er wordt voor dit concert we derom grote belangstelling ver wacht. Elke uitvoering door Hen kemans is immers een muzikale gebeurtenis van de eerste orde. Men zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad. is uw sieraad De stand van de onderlinge competitie luidt als volgt: Groep A. W. van Hattum 13 11 1 1 23 J. Bliekendaal 16 6 8 2 20 H Louwe 16 7 4 5 18 J. Stam 13 7 2 4 16 J. van Loenen 15 7 6 4 16 P. Mienis 9 5 3 1 13 J. Kloosterboer 15 3 7 5 13 C. Tromp 13 2 6 5 10 J. de Moor 15 0 5 10 5 J. Roosloot 13 0 4 9 4 Groep B. J„ Stam P. Boots R.. Dekker Th. Roosloot J. Louwe G. Huting Lichtleitner J. Kuitwaard A. Tromp Th. de Moei In het gebouw St. Jan hield het R.K. Vrouwengilde, onder pre sidentschap van mevr. Diesfeldt, een druk bezochte jaarvergade ring, waarbij zij in haar openings woord dank bracht aan de brei club. bestaande uit het traditio nele getal van 17 dames, die we derom 20 textielpakketten hadden verzorgd voor kerstmis. Het ledental was met 11 ge stegen. Ze had eens de opmer king vernomen dat enkele dames er tegen op zien om alleen een avond van het gilde te gaan be zoeken. Ze wees er op, dat de dames meer contact moeten zoe ken om dan gezamenlijk heen te gaan. Doordat geen tegencandi- daten waren ingediend, werden de dames Mevr. Haakman en Ria Bos zonder stemming herkozen. Zr. de Grauw, de vice presi dente, gaf een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar. In samenwerking met de St. Elisabeth vereniging werden 107 bezoeken afgelegd aan de 18 14 1 3 29 16 11 4 1 26 18 9 4 5 22 13 8 1 4 17 16 6 5 5 17 13 6 3 4 15 12 6 2 4 14 12 4 6 2 14 14 4 4 6 12 13 4 2 7 10 zieken in de ziekenhuizen en 86 maal aan thuis liggende patiën ten. Voorts werd twee maal een bezoek gebracht aan de kliniek te Wassenaar en IJmuiden. Het we- duwenfonds een eigen instelling van het gilde, wordt steeds ver zorgd door mevr. van Wonderen, Antoniusstraat 16. Het dames- z^ngkoor onder leiding van mevr. Moree-Dol geniet een uitstekende reputatie en gaat steeds in kwali teit vooruit. Ondanks de onver beterlijk magere kas blijven de 22 leden prettig en enthousiast wer ken. Zij traden verschillende ma len in eigen kring, maar ook daarbuiten op. De reisclub, onder sublieme leiding van mevr. Roo- beek-Briefjes, verzorgde ook het afgelopen jaar voor de 48 deel neemsters een zeer aantrekkelijke reis. De handwerkclub, onder lei ding van de dames B. Kraakman en T. Schaap, werken thans nog achter de schermen om straks met een tentoonstelling voor de dag te komen. De penningmeesteres deelde mede, dat het batig saldo 121,12 bedroeg. Het toneelclub je dat met evenveel fantasie als durf zeer goede prestaties levert, wordt steeds gewaardeerd. Mej. T. Schaap schetste de taak van een bestuur, die dikwijls geen gemakkelijke is en wees op de medewerking van de leden als men iets tot stand wil brengen. Zij moeten de morele steun ge ven. Hun commentaar over het bestuur en vereniging kan heel veel goed doen, maar ook afbre ken. Zij wees in dit verband op het werk van het Wit-Gele Kruis en de Gezinsverzorging. De wijk verpleging is prima geregeld en vakkundig voorlichien de samenwerking met het Witte Kruis is zeer bevredigend. De ge zinsverzorging echter geeft vaak grote zorgen. Vroeger was het geven van hulp bij een zieke moe der niet zo moeilijk, toen een van de meisjes in het gezin vaak zon der meer of tegen een geringe vergoeding haar diensten aan bood. Nu is dit meisje werkzaam in atelier of winkelbedrijf en kan op haar niet meer worden gere kend. Er zijn haast geen krachten meer te vinden. Zij deed in dit verband een dringend beroep op de gehuwde vrouwen met geen of enkele grotere kinderen, om hun diensten voor een of meer hele of halve dagen aan te bie den. De leiding van de gezinsver zorging is sinds 1959 geheel in handen van Mevr. Roobeek, die haar werk belangloos doet. Voor haar uitermate moeilijke en zware taak werd haar veel dank ge bracht. De gezinszorg, die nu een stichting is geworden, heeft een gediplomeerde gezinshulp, alsme de een vaste helpster. Voorts heeft men de medewerking van een losse helpster en dan slechts in noodgevallen over nog een me dewerkster. Gezinsverzorging wordt alleen verstrekt op advies van de huisarts en de vergoeding is naar draagkracht. In principe geeft men geen vergoeding als hulp door gezinsleden of familie wordt gegeven. Als slot werden door het to neelclubje enkele vlotte en goed geregisseerde stukjes opgevoerd. Volgende week woensdag 17 februari vangt in Hotel „De Oude Prins" te Bergen het jaar lijkse biljarttoernooi „De Berge- naar" weer aan om de wisselbeker. Gespeeld wordt in de Handicap Libre-klasse en wel door de vol gende deelnemers, die de keu op sportieve wijze tegen elkaar zullen opnemen t.w. de heren W. de Vries C Boendermaker, F. Dingerdis, J. Swaag, H. Elzinga, P. Feit, W. de Vet en W. Dekker. Het toernooi wordt gehouden op woensdag 17, donderdag 18 en vrijdag 19 februari, de finale op zaterdag 20 februari a.s. Liefhebbers, zorgt dat U er bij bent Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" De uitslagen van de door de klaverjasclub „De Oude Prins" gehouden drive luiden als volgt Schekkerman-Zonneveld 5482 mevr. Schouten- tnevr. Veldman 5135 Jimmink-Oomkes 5235 mej. Mes-Schekkerman 5128 Stam-Liefting 5019 Briefjes-mevr. Briefjes 4890 Appelman-Pielaet 4777 Vel-Vonk 4649 Koorn-Venhorst 4481 mevr. Bakker-mevr. Pijper 4378 De marsenprijs viel met 5 marsen ten deel aan mevr. Schouten- mevr. Veltman. De troostprijs ging naar Vrees- Vonk met 3273 punten. Spreekt met ons het komt in orde door In de tijd van nog geen 24 uur is het huisje, Dorpsstraat 96, ver dwenen van de aardbodem. Al leen het huisje met het bekende nummer 111, is nog blijven staan om nog tijdelijk dienst te gaan doen. Enerzijds is de verdwij ning van dit dorpse huisje te be treuren, anderzijds ging er geen huis van enige werkelijke waarde verloren. Integendeel, het was een grote bouwval geworden. De fa. D. Duin. Stroomerlaan 15, zal hier nu een dubbel woonhuis gaan bouwen en naar wij hopen in een stijl die de dorpsstraat ken merkt. donderdag, 18 februari Avond verzorgd door mej. A. Top, uitg. van de Bond van Plattelandsvrouwen, zaal Jonk te Schoorldam, 7.45 uur. zaterdag, 20 februari Klaverjasdrive, uitg. van de pl. wandelsportver. „St. Joris", zaal Groothoff, 8 uur. De nieuwe aanplant in het Bergense natuurreservaat, gelegen op een terrein grenzende aan de Meerweg en Sluislaan, is op een bepaalde plaats voor een groot deel vernield. De houtvester Feikes bemerkte een dezer dagen tot zijn grote schrik, dat van de jorige aanplant, 500 boompjes zonder meer waren uitgerukt en verloren zijn gegaan. Het betroffen hier 5 jarige Corsicaanse dennen, die hier 4 jaar geleden werden aan geplant, om tussen het lofhout meer variatie aan te brengen. Buiten de schade van de nieuwe aankoop van de boompjes, staat een nog groter verlies in tijd. Als men opnieuw tot aanplant over gaat, betekent dit een tijd verlies van 4 jaar in groeiperiode. Dat de ouderen vaak niet veel verstandiger zijn, blijkt wel uit het feit, dat de bospaden zo nu en dan als vuilnisbelt van takken, stenen en tuinvuil worden ge bruikt. Nog kort geleden heeft iemand een 5 tal kruiwagens af gekeurde gladiolenbollen maar zonder meer in het bos gedepo neerd. Een briefje met de naam van de dader was er niet achter gebleven Op initiatief van de dames Vank en Van den Berg zal onder auspiciën van B.S.V. de handbal club gaan herleven. De handbal club zal een eigen bestuur kiezen en de heer E. de Hond zal de leiding van deze afdeling op zich nemen. Nieuwe leden kunnen zich mel den bij mej. Vonk, Oude Prins- weg 5, Bergen. Aan de van Peltlaan is einde lijk de lang verwachte en zeer noodzakelijke verlichting aange bracht zodat men in de avond uren met een gerust hart bij de bushalten kan gaan staan. Dit betreft vooral het gedeelte tussen de Bergerweg en de Karei de Grootelaan. ZONDAGSDIENST ARTSEN DE DUINSTREEK Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. MET-or ZONDEK ZELFKANT... TEL:2A10 BBEELAAN25 - BERGEN Ingezonden mededeling Mijnhardt's Zenuwtabletten Pilastro wand combinare Bergense kunsthandel Fa. P. HOPMAN (ingang Franse steeg) voor Uw kamerverwarming Dealer voor Bergen en Omstreken telefoon 2331, Bergen tt SCH00RLSE GEMEENSCHAP Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 BERGEN 14 februari Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL-KOED1JK 14 februari Dr. R1SSELADA, Tel. K 2209-306

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1