(ètalac c. ii ui nu im, Vulpenhouder BRILLEN voor SCHOORL Mr* Opt* Pastoor „Draagt elkanders lasten" Verbroedering met Gentbrugge Verkouden CETA-BEVER Hulp in nood" in nood Schoorlse Bridgeclub Wild en Gevogelte Aafje Top sprak voor de Plattelandsvrouwen KERKDIENSTEN Opening kerkgebouw Klaverjastoernooi BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „De drie zingende musketiers" „Duel op de Atlantic' Dc heer Mooij 40 jaar bedrijfsleider FAMILIEBERICHTEN Eén dezer dagen zal er weer een beroep gedaan worden op Uw offervaardigheid. Dit beroep wordt gedaan t.b.v. het Alge meen Sociaal Fonds voor de Volksgezondheid „Draagt Elkan ders Lasten", instelling van het Christelijk Nationaal Vakver bond. Door dit fonds wordt hulp ver leend aan de leden en hun huis genoten, die door ziekten zijn ge troffen. Hiervoor is ongeveer 400.000.per jaar nodig, het geen langs allerlei wegen bijeen gebracht moet worden. In 1959 was het aantal open bare collecten voor ons fonds zeer gering, doordat het fonds niet voorkwam op het collecte plan. Daardoor is 1959 voor ons fonds een zeer ongunstig jaar ge weest en moest dit met een tekort worden afgesloten. Dit tekort kan thans door Uw offervaardig heid worden weggewerkt. Ook thans wordt regelmatig een beroep op ons fonds gedaan. Deze arbeid kan alleen worden verricht, wanneer ook U ons hiertoe in staat stelt. U kunt dit zo noodzakelijke werk steunen door Uw geldelijke bijdrage. Gezondheid is het hoogste goed. Laten wij dan een offer brengen voor hen, die dit moeten missen. BESTUURDERSBOND BERGEN—SCHOORL N.V.V. De tweede avond van de kunstkring „Bergen Schoorl" zal worden verzorgd door de to neelgroep „De Speelkamer", met een blijspel-detective in drie be drijven. Men mag een avond van heer lijk ontspannend toneel op hoog niveau verwachten. Inwoners van Schoorl worden wederom met de bus vervoerd. De toneelavond vindt plaats op 16 maart, maar om teleurstelling te voorkomen dient men nu reeds kaarten af te halen op Midden- geestweg 17 of Kerkedijk 27, Bergen. De gemeenteraad heeft een schrijven ontvangen van het ge meentebestuur van Gentbrugge (België) met het verzoek een soort uitwisseling met beide ge meenten tot stand te brengen. Het ligt in de bedoeling van het gemeentebestuur van Bergen om de volgende organisatie in het leven te roepen: voorzitter, de burgemeester, administratie te voeren door de gemeentesecreta ris. Verder zullen dan zitting ne men als lid. een vertegenwoordi ger van de beide V.V.V.-organi saties, twee uit de onderwijssec tor, een van de Volkshogeschool en de U.V.V., de gezamenlijke vrouwenorganisaties, midden standsverenigingen en vakorga nisaties. OPRICHTING HANDBALVERENIGING. Op maandagavond 29 februari, om 8 uur, zal in het bijzaaltje van „De Oude Prins" de oprichtings vergadering plaats vinden van de dames-handbalclub „Bergen". Hier zullen de plannen ontvouwd worden en een bestuursverkie zing plaats vinden. Allen die be langstelling hebben voor de handbalsport zijn hier van harte welkom. Men rekent er op, dat zij die aan de handbalsport wil len gaan doen, deze vergadering bezoeken, zodat men tot werke lijke resultaten kan komen. BETERE VERLICHTING BERGERWEG. Ook de Bergerweg is zeer matig verlicht, zodat ook hieraan de nodige aandacht besteed dient te worden. De kosten hiervan worden geraamd op 5.390. BETERE VERLICHTING BIJ DE „FRANSCHMAN". Bij de Franschman is de straat verlichting zo miserabel, dat hier de nodige voorzieningen dienen te wffrden getroffen. In het ge deelte van de „Donkere Hoek" aan het einde van de Eeuwige laan is er in het geheel geen ver lichting. De kosten hiervan wor den geraamd op 10.225. Verf met glans en met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van VUILNISBELT WORDT TE KLEIN. De vuilnisbelt aan de Baak- meerdijk raakt bezet, zodat de nodige voorzieningen moeten worden getroffen. Men zal dit trachten te doen door het zand onder het vuil weg te zuigen. Hierdoor zal het weer mogelijk zijn om het storten weer 6 tot 10 jaar mogelijk te maken. SCHOORL Onder voorzitterschap van Burg. Bergh vergaderde vrijdag j.l. de vereniging „Hulp in Nood" in café Atsma, om zich in hoofdzaak te beraden over een wijziging in de uitkeringsperiode. Deze wijziging is het gevolg van de financiële positie van de vereniging. Het ontstaan van deze ongunstige positie moet ge zocht worden in het feit, dat het ledental omlaag gaat en de ge middelde leeftijd van de leden vrij hoog begint te worden, wat weer tot gevolg heeft, dat het aantal ziektedagen ook vrij hoog wordt, verslag dat melding maakte van 20 ziektegevallen met in totaal 1027 ziektedagen. Ook nu had den weer 9 leden bedankt, tegen een toetreden van 1. De vereni ging telt in totaal 52 leden, waar van de helft tot de oudere garde behoort. In de afgelopen 10 jaar was het ledental met 23 terugge lopen. Het financiële verslag was eveneens weinig opwekkend. Met een nadelig saldo van 106.88 was het jaar 1959 afgesloten. Het kasbezit bedroeg op 31 december 1959 2801.53. Met het oog hierop stelde het bestuur de vol gende uitkeringswijziging voor: namelijk de uitkering terug te brengen tot de algemeen geldende regeling van de Bond van Zie kenkassen, en wel 13 weken vol, 13 weken half en 26 weken een kwart, in plaats van 17, 17 en 18 weken thans. De leden konden zich allen met het bestuursvoorstel vereni gen. Besloten werd om de lopen de ziektegevallen af te handelen volgens de oude regeling, en voor de nieuwe ziektegevallen de nieuwe regeling in toepassing te brengen. Uitslag Competitieavond van 22 februari. Punten 1. Mevr. Arpeau-Diderich 51% 2. Half Jr.-Mosch 48 3. Fam. Kuyper 47 ■J. Bekker-Beeldman 5. Nieuwland Jr.-Roos 40J/2 6. Burgering-De Jong 39x/i 7. Fam. Repko 32 8. De Wit-v. Twuyver 32 Lijn B: 1. Mevr. Timmermans- Heystek 73 2. Mej. Haring-Half Sr. 64 3. Mevr. Raven- Nieuwland Sr. 60 4. Fam, Byland 58 H 5. Mevr. Bouman- v. d. Hoef 55 6. Schipper-De Wit 50^ 7. P. Ens-M. Ens 50 H 8. Fam. Thomassen 49 9. Mevr. Kuiper- Molenaar 48 10. Mevr. Visser- Mevr. Timmerman 31 VS Rietveld's Wildhandel KON. FOKVERENIGING „DE DUINSTREEK". Vrijdagavond 19 februari heeft bovengenoemde vereniging weer een klaverjasdrive gehouden. De prijswinnaars waren: P. Briefjes—zuster 5945 Mevr KromP. Krom 5343 J. Louter-W. Blom 5002 K. de Vet—C. Jonker 4941 In café Jonk te Schoorldam hield de plattelandsvrouwenver eniging één dezer dagen een bij eenkomst, waarvoor was uitge nodigd mej. Aafje Top. Dit uit nodigen was gebeurd op aanra den van het hoofdbestuur. Nu zagen wij haar echter niet met haar altijd weer bewonderens waardige voordrachten, doch met een gloedvolle introductie met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Bij monde van de heer B. Stam werd verslag gedaan van de ge houden kascontrole, waaruit bleek, dat boeken en bescheiden in de beste orde waren bevon den. De heer Blom, die wegens griep het bed moest houden, werd vanaf de vergadering dank ge' bracht voor het accurate beheer. Als nieuw lid van de commis sie van onderzoek werd wegens het aftreden van de heer B. Stam benoemd de heer C. Meijer. Aan de beurt van aftreden was de heer J. H. Bergh, die bij acclamatie herbenoemd werd. Benoemd tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd benoemd de heer J. Blom, traditie getrouw, en de heer J. Kooijman. Een verloting onder de leden van drie maanden vrijstelling van contributiebetaling werd door de heer C. Kaandorp gewonnen, na dat van tevoren overwogen was of men deze traditie met het oog op de financiën, evenals de pre- sentatiegelden van één gulden, nog zou handhaven. In de rondvraag bracht de heer v. d. Kamer de mogelijkheid van herverzekering ter sprake. Aangezien het voordeel hier van gering is, zoals uit een en kele jaren geleden gemaakte be cijfering al eens was gebleken, was men hiertoe nog niet over gegaan. Alsnog zal één en ander door .het bestuur worden beke ken. Burg. Bergh dankte de aanwe zigen voor hun belangstelling en besloot de vergadering met de wens dat het komende jaar zich voor de vereniging in gunstiger zin zou mogen ontwikkelen. van het creatieve spel. Voor de pauze hield zij hierover een inlei ding, warin zij naar voren bracht dat ieder van nature een gave heeft van veelzijdige expressivi teit. De ontwikkeling van deze gave eist echter oefening. Het woord „optreden", dat een werk woord voor het leven is, komt in verschillende vormen voor. Met enkele voorbeelden maakte mej. Top dit de aanwezigen duidelijk. Het leven kent echter ook zijn plankenvrees. Vooral in gesprek ken met anderen, die op een ge heel ander niveau en in een ge heel andere sfeer leven dan wij. Uitvoerig werd stilgestaan bij het pantomimespel en tenslotte wer den uit de aanwezigen drie groepjes gekozen, die ieder een opdracht moesten uitvoeren, na melijk Winter, Fotografie en Kleding. De dames die deze opdrachten moesten uitvoeren bleken van de causerie al zoveel geleerd te heb ben, dat het spel hen al vrij ge makkelijk afging. Voor de ver eniging opent dit perspectieven, doordat het nu mogelijk wordt om de avonden, welke door eigen leden verzorgd worden, aantrek kelijker te maken Mej. Top gaf hierbij technische aanwijzingen. Tenslotte werd door mej. Top een verhaal voorgelezen van An nie M. G. Schmidt, getiteld „Het mannetje Bellevue", waarbij een groot aantal dames tijdens het verhaal het gezegde moesten uit beelden en hiermede een aardige demonstratie gaven van toege paste pantomime. Duidelijk was hierbij de animo, waarmede dit werd gedaan. Deze avond kenmerkte zich niet alleen als een buitengewoon leerzame avond, doch tevens als een avond welker invloed zich verder zal uittrekken dan het be luisteren hiervan alleen. Zonder twijfel zullen we op de komende avonden vele dames zien, die zich op het beoefenen van deze stof zijn gaan toeleggen. Aan het slot van de avond werd mej. Top dank gebracht door de presidente mevr. Bergh, voor het leerzame geheel en de aanwezigen voor hun spontaniteit om terstond in het spel betrokken te worden, veel schroom werd deze avond overwonnen. BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Zondag 14 febr. werd aan de Bosmansweg te Schoorl 't kerkje van de Christengemeenschap in gebruik genomen. Zondagochtend was de wijding van 't gebouw met aansluitend de Mensenwij dingsdienst en een doop. 's Mid dags was de officiële ontvangst met toespraken en muziek. Ver tegenwoordigers uit de grotere gemeenten: Amsterdam, den Haag Rotterdam, Haarlem, Zeist waren aanwezig. Ook de burgemeester van Schoorl sprak een sympathiek woord, 't Hoofd der Christen gemeenschap in Nederland de heer H. Ogilvie legde in korte trekken uit wat doel en streven van de Christengemeenschap is n.l. 't beleven van de nieuwste sacramenten. De Christengemeenschap is een beweging tot religieuze ver nieuwing, een erkend kerkge nootschap. Ze werd in 1922 gesticht en werkt in verscheidene landen van Europa en in Amerika. Sinds 1926 in Nederland. In 't middelpunt van 't reli gieuze leven staat de Mensenwij dingsdienst. In alle vragen van wereldbeschouwing en levensop vatting heerst vrijheid van denken en van geweten. Voorlopig wordt de Mensen wijdingsdienst. die voor ieder toegankelijk is, gehouden de laatste zondag van de maand om 10.45 uur. Zaterdag werd de laatste drive van de tweede serie in café Klop gespeeld, waarin aan acht tafels werd gespeeld. Aan acht tafels, hetgeen minder was dan de vori ge avonden, doch hetgeen onge twijfeld gelegen ligt in het feit, dat deze week kenmerkend was voor klaverjasdrives. Was er een dag tevoren al een drive ge weest, op zaterdagavond werd op twee plaatsen tegelijk in de ge meente gelegenheid gegeven zich in dit spel uit te leven. Niettemin waren alle getrou wen van het toernooi ook nu weer present en werd met veel animo gespeeld. Dat kon ook wel, want de fruitpakketten die uit gestald lagen, waren mooi ge noeg om hiervan te trachten iets te veroveren. Bovendien wil men nu wel eens aanstalten maken om zich een plaats in de finale te veroveren, om mede daardoor nog te trachten een blijvende herinnering in de wacht te slepen. Opvallend was het rustige, zelfverzekerde spel van Mijlhof- Kossen, die ook vorig jaar veel van zich lieten horen en op deze drive met 5194 punten als le prijswinnaars, tevens hun zetel in de finale veilig stelden. De overige prijswinnaars waren: 2e prijs S. Stam-mej. Tesselaar 5165 punten; 3e prijs G. Koning- J. Stam 5096 punten; 4e prijs mevr. Berkhout-P. Berkhout. De drie prijzen voor de laagste punten waren voor resp. de heer en mevr. Tesselaar 3629; de heer en mevr. Sleking 3800 punten en de heer en mevr. Kerkmeer 3902 punten. Zaterdag a.s. gaat de heer Mooij afscheid nemen van de kalkzandsteenfabriek, waar hij 40 jaar lang als bedrijfsleider de scepter zwaaide. Van deze fa briek hebben we eens een schil derstuk gezien. Een fabriek, hel wit bestoven door de kalk. scherp afgetekend tegen een achter grond van een donkere lucht, een opkomende donderbui, een tafe reel zoals men dat vandaag de dag in de zomer nog talloze ma len in werkelijkheid kunt zien. De schepper van dit werk noem de het „De Witte Hel", een zeer toepasselijke naam, alhoewel het voor de werkers in dit bedrijf zeker geen hel is. De heer Mooij weet dit wel anders te vertellen. In een gesprek met de schei dende bedrijfsleider blijkt dan ook ras, dat hij met overgave het bedrijf heeft geleid. In de begin periode bedroeg de productie dr 100.000 stenen per week en thans een kwart miljoen. Het transport binnen en buiten de fabriek, evenals de opslag van de stenen, werd onder zijn leiding verbeterd. Zijdelings van het ge sprek, speelt er een afscheid tus sendoor, iets waarover men lie ver zwijgt. Een geruststellende gedachte voor Mooij is echter het feit, dat zijn zoon Arie de bedrijfslei ding overneemt. Daarnaast weet hij dat zijn jongste zoon de scepter zwaait in de bankwer- kerij, terwijl zoon Cor bij de zandmennerij de zaak regelt. In de fabriekswoning zal aan stonds de nieuwe bedrijfsleider zijn intrek nemen, terwijl de heer Mooij met zijn echtgenote de woning van Arie aan de Laan- weg zal betrekken. Nog vaak zal hij het loopje maken naar de trambaan, om vandaar zijn oog te richten op „de witte hel", waar hij 40 jaar lang zijn arbeids vreugde vond. Een welverdiende rust zij hem gegund en een zegen voor de kinderen, dat zij nog te allen tijde met hun problemen van de fabriek bij hem kunnen aan kloppen. Zeer zeker zal het hem zaterdag a.s. niet aan belangstel ling ontbreken. Burgerlijke Stand BERGEN Burgerlijke Stand SCHOORL (Ingezonden Mededeling) (Ingezonden mededeling) 11 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIlIHlIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIlIhHIIII Voor alle soorten Hereweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiHiuiiiiiiiiiiii'iiiiiiniiiiiii p/a Hereweg 33 Ziekenfondsleverancier 28 februari NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende Jager 10.15 uur Ds. Bekius „REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. Ravenzwaai Alkmaar Voorbereiding Heilig Avondmaal n.m. 7 uur Ds. Jac. de Vos Katwijk a.z. Viering Heilig Avondmaal GEREF. KERK 10 uur Dr. J. Schelhaas A dam Voorb. H. A. 4.30 uur idem NED. HERV. GEMEENTE v.m: 10 te Groet Ds. C. M. de Jong 11.15 uur: Zondagsschool te Groet CHRISTENGEMEENSCHAP Bosmansweg 13 - Bergen Mensenwijdingsdienst 10.45 uur REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 10.30 uur Ds. J. Breukink GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) 10 uur Ds. G. Warnink Zaandijk 5 uur Ds. F. E. Hoekstra den Haag vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8.00 uur zondagmiddag te 2.30 uur Anderhalf uur brullen van het lachen The Ritz Brothers in met Don Ameche, Binnie Barnes, Gloria Stuart en Joseph Schildkraut. Een heerlijke, komische persiflage op de helden van Alexander Dumas. zaterdagavond, maandagavond, donderdagavond te 8 uur Twee beroemde sterren in een adembenemende film Robert Kitchum en Curt Jurgens in Regie DICK POWELL 14 jaar Een film naar de spannende roman „The Enemy Below" van D. A. RAYNER. Het onvergetelijke grimmige duel tussen een U-boot com mandant en de captain van een torpedojager, twee kracht figuren zonder weerga!! Voor een prima naar boekhandel Laanweg 35 Tel. 268 Schoorl van 1 tot 8 februari 1960. Geboren: Anoushka, d. v. E. Koops en E. G. C. Brandwijk; Dominique Jacqueline, d. v. E. H. Pang en E. Schot; Loekie, d. v. D. J Schermerhom en J. Kalis. Ondertrouwd: Herman Brons, 28 jaar, en Louerina Maria Vos, 21 jaar. Gehuwd: Abraham Johannes Ludding en Doetje Middendorp. Overleden: Jacob Hollenberg, oud 72 jaar; Anna van Baar, wed. v. A. Dek ker, oud 58 jaar; Pieter Cornelis van der Molen, oud 69 jaar. van 8 tot 15 februari 1960 Geboren: Ronald Cornelis; z. v. K. Kluft en M. Tesselaar; Cornelis Willibrordus, z. v. W. N. van Diepen en M. J. van Wes- terop, wonende te Alkmaar; Franciscus Urbaldus, z. v. J. Boom en C. G. Min, wonende te Alkmaar; Simone Yvonne, d. v. S. A. Graver en R. M. van Beek; Elandia Brigitta Pauline, d. v. C. Hop man en I. Boutkan, wonende te Egmond- Binnen; Henderika Johanna, d. v. C. Wiersma en J. H. Zoll; Ingeborg Gerda, d. v. T. G. M. Hesseling en C. A. A. TL van Aken. Ondertrouwd: Oudes, Jan, 28 jaar en Polak, Irene Jacqueline, 19 jaar; Tilstra, Pieter Jacob, 23 jaar en Mantel, Willy Adriana, 22 jaar; den Boer, Leendert, 26 jaar en AI- derlieste, Lida, 20 jaar; de Boer, Ruurd Egbert, 22 jaar, Den Helder en Dito, Adriana Wilhelmina, 23 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: Breed, Johanna Anna, oud 52 jaar; Mastenbroek, Geert Jacob, oud 61 jaar; de Vries, Marijtje 88 jaar, wed. van G. Igesz; Schoelink, Gerrit, oud 62 jaar; Bakker, Cornelia Adriana, oud 66 jaar, wed. van C. Kerkhof, wonende te Rot terdam; Kuiken, Klaasje, oud 90 jaar, wed. van T. van Dokkenburg; Haakman, Johannes Antonius, oud 63 jaar. Over de maand januari 1960 Geboren: Gerrit W„ z. v. W. Sel- horst en A. Klinkenberg; Carla, d. v. L. G. Wouters en G. de Vries; Joke H„ d. v. G. H. Koeten en E. Mulder; Roel, z. v. P. Volger en A. C. de Groot; Hen drik J„ z. v. H. Spoelstra en A. Hof; Catharina E. M„ d. v. J. J. Kooijman en M. C. Kaag. Gehuwd: Geen. Overleden: Jansje DuinWoltheus, oud 85 jaar; Cornelis Middelbeek, oud 60 jaar. Ingekomen: Catharina M. T. Dapper uit Hoorn; Petronella C. VisBot uit Alkmaar; Willemine Joekes uit 's-Gra- venhage; Maria G. P. Olij uit Koog aan de Zaan; Elisabeth RoozendaalDe Jong uit Limmen; Hellen M. Auerhaan uit Amsterdam; Jan H. Kuiper uit Amers foort; Jan Smit uit Bergen, N.H.; Sijtske Vlasma uit Wieringen. Vertrokken: Marijtje I. WezelOlij naar Purmerend; Adriana J. HoetBie- man naar Alkmaar; Grietje Paarlberg Kramer naar Warmenhuizen; Cornelis Pastoor naar Oudorp, N.H.; Theodoor W. Boerma naar Haren, Gr.; Anthonius P. Kooijman en gezin naar Nieuw-Zee- land; Grietje Niggendijker naar Coevor- den; Martha G. Munk naar Groningen; Cornelia A. A. Lindenhoff naar Heesch; Franciscus H. Schoenmaker naar Bergen N.H.; Klaas Pranger en gezin naar Eg- mond aan Zee; Jacobus Zuurbier en ge zin naar Berkhout; Sibylla W. M. Duin naar Alkmaar; Frans M. de Jong naar Amsterdam. Tjeerd Bieuwe van der Meulen en Fokelina Hofman hopen op 5 maart 1960 in het huwelijk te treden. Kerkelijke bevestiging door Ds. E. Y. de Graaf in de Reformed Church te Wellington. Toekomstig adres: 175 Adelaide Road Newtown, Wellington, New Zealand

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2