de zonnige PANG INK* BRILLEN voor SCHOORL RANG ms/uipeï/tty wn (temsfe ia/uj. Vulpenhouder C. OLDENBURG BABYDERM de Babyverzorging Weef cursussen op de Volkshogeschool Rundveefokver* „De Duinstreek Oranjevereniging vol activiteit '1 Drogist Groeneveld Vrouwen Wereldgebedsdag KERKDIENSTEN Is de tijd rijp voor nieuw overleg? R.K. Gymnastiekver. DIO BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „DE TIJGER VAN ESCHNAPUR" «is Matthaus-Passion Amsterdam is een schoenenpaleis rijker FAMILIEBERICHTEN Verhuisd: VRAAG EN AANBOD GEMEENTE SC HOP RL Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat op dinsdag 29 maart a.s., de jaarlijkse schouw zal worden gedreven over de binnen de gemeente gelegen wegen, welke vallen onder het Wegenreglement Noordholland. Op de Volkshogeschool ,,'t Oude Hof" wordt het oude handwerk, het weven, weer be oefend. In september 1959 begon men met een contactmiddag, waar aan buiten verwachting een 60- tal dames deelnamen. Ten slotte bleven er 10 dames over, die het weven in al zijn facetten wilden leren. De cursus duurde 3 weken. Overal in den lande werden weefgetouwen gekocht of gehuurd en binnen enkele dagen werkten de deelneemsters vol enthousiasme. De cursus duurde 13 weken, met 1 dag per week een les. Maar binnen korte tijd kwamen de dames meerdere da gen per week om het prettige en fascinerende weven te beoefenen. Het voornaamste doel van de cursus is, door het bewerken van de stof een inzicht te krijgen in de kleuren en materialen. Het ontwikkelt in sterke mate het kleurgevoel. Door steeds verder te gaan kan men zelfs zijn eigen interieur bijeen weven, zoals gor dijnstoffen en meubelstoffen. Het weven is niet alleen ple zierig, maar dus tevens zeer nut tig. Reeds hebben 4 van de deel- nemenden een weefgetouw aan geschaft, dat ongeveer 475.' kost. Daar staat tegenover dat vader zijn liefhebberij heeft in fil men, of een ander zich een brom fiets van 700.of meer aan schaft. In Zweden wordt het weven zeer sterk beoefend en er wor den jaarlijks cursussen gegeven waaraan 800 meisjes deelnemen. Het was frappant te zien wat onder leiding van de heer Joh. v. d. Heiden vervaardigd werd: een schortje, een lompenmat (van werkelijke lompen) een stola, een kussen, wollen loper, een thee doek en wollen rokken-stof in de meest fantastische kleuren facet ten. De tentoongestelde en zelf vervaardigde kledingstukken trokken op de volkshogeschool veel belangstelling. De volgende cursus vindt plaats tussen 21 maart en 30 juni, 1 dag per week, die wordt be paald in onderling overleg met de cursisten. Er wordt gewerkt van 91 uur en van 2—6 uur. De Volks hogeschool zorgt voor koffie en thee. De cursusprijs bedraagt 135.— (exclusief weefmate- riaal). De voorzitter, de heer N. Kaag, opende de vergadering, die door talrijke leden, alsmede verschillende functionarissen uit de wereld van vee-fokkerijen en zuivelbereiding werd bijge woond. De Heer Kaag sprak zijn dank baarheid uit, dat men in de gele genheid was geweest om de col lega's veehouders, die van de droogte hadden geleden, te kun nen helpen met daadwerkelijke hulp. Bovendien had het prijs verloop zich in gunstige zin ont wikkeld. Vervolgens bracht de contro leur stamboekhouder, de heer H. Brouwer, het jaarverslag uit. Het ledental bedraagt 136, met een personeels-bezetting van 7 personen. De hoofdcontroleur bracht 8 maal een bezoek voor controle op het melkonderzoek en de administratie. Vervolgens werd een uit 70 pagina's be staand boekje met cijfermateriaal doorgenomen, een waardevolle bron voor het nagaan van de productiecijfers. Dit boekje wordt aan 300 instanties toegezonden. In Noord-Holland zijn 61 rund- vee-fokverenigingen, waarvan de Duinstreek-Noord de 29e plaats bezet. De controleur-stamboek houder merkte evenwel op, dat de eisen om in de ere-lijst te worden opgenomen, dienden te worden opgevoerd. Gezien de huidige productie en die over vroeger jaren, is daar zeker re den toe. Want met welbewust fokken is veel te bereiken en het toppunt is ook thans nog niet be reikt. Na dit verslag, dat met een hartelijk applaus werd geho noreerd, kwam de 3-weekse con trole aan de orde. Uit het oog punt van administratie en andere werkzaamheden zou het boven dien kostenbesparend werken, in dien alle leden zouden overgaan tot de 3-wekelijkse controle. Het bestuur deelde mede, dat men bij het N.R. stamboek be sloten had om na 1 juli 1961 geen 4-wekelijkse controle meer te houden. Het bestuur zag de voordelen van een 3-wekelijkse controle met gelijktijdige mon sterneming voor ei-wit-onder- zoek wel in, doch liet de leden vrij. De animo voor de 3-weke lijkse controle bleek onder de le den, na een stemming, groot te zijn, maar men nam nog geen verstrekkende besluiten. De penningmeester, de heer v. d. Oort bood de jaarrekening aan en merkte op, dat de vereni ging geen winst beoogt, maar al leen verbetering van de veesta pel. Men was tot aankoop over gegaan van een nieuwe centrifu- De Oranjevereniging hield in hotel ,,De Brink" haar algemene ledenvergadering, geleid door de waarnemend voorzitter, de heer H. K. Finkensieper. In zijn openingswoord her dacht deze de overleden voor zitter de heer J. A. Haakman, die na bijna 10 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven, nog vrij plotseling is heengegaan. De heer Finkensieper las de laatste toespraak voor, die de heer Haakman op Koninginnedag van het vorig jaar voor het raadhuis had gehouden. Vervolgens werd twee minuten stilte in acht geno men. De secretaris, de heer Z. A. van Soest las de notulen en het tot in de finesses volledige jaar verslag voor, waardoor men nog weer eens een goed overzicht kreeg van de gehouden festivitei ten. De penningmeester, de heer Finkensieper deelde mede, dat er een batig saldo was van 73,60. Hij betreurde het dat er op de 3000 gezinnen in Bergen slechts 300 leden zijn. In dit verband hadden de heren D. Bakker (rei ziger) en Jb. Kroon, een leden werfactie ingezet die met 72 nieuwe leden werd bekroond en een contributievermeerdering op leverde van ongeveer 300. Men hoopt dit ledental dat nu 436 bedraagt, nog verder te doen uitgroeien. Vooral omdat de geldmiddelen van het grootste met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Mn Opt* Pastoor Ziekenfondsleverancier ge, alsmede van een koelkast, voor het bewaren van de mon sters. In verband met de vele uitgaven werd aangedrongen op het spoedig voldoen van de con tributie. Besloten werd om een bedrag van 2000.toe te ken nen ter vergoeding voor het ge bruik van de auto van de stam boekhouder. In de bestuursver kiezing werd het periodiek aftre dende lid J. Helder herkozen, terwijl als lid van de financiële commissie werd gekozen, de heer N. P. Bijl. De leden verzochten het bestuur om eventuele vacatu res iets vroeger bekend te ma ken. Berger Sportvereniging Het bestuur van B.S.V. heeft het jeugdleidersvraagstuk ernstig onder de loupe genomen. De heer D. Zwakman deed op de gehouden bestuursvergadering de suggestie, dat er onder de va ders van de leden misschien nog wel een paar jeugdleiders te vin den waren, die zich voor deze opvoedende taak interesseren. Men zal trachten om via huis bezoek de vaders te overtuigen van de dringende noodzakelijk heid. belang zijn om een behoorlijk feest op te kunnen zetten. Een groot verlies betekende het bedanken van de heer A. Tros als bestuurslid, wegens drukke werkzaamheden. Hij vooral was de grote schakel en organisator van de kinderspelen. Toch zal hij de vereniging zo no dig met raad en ook met de daad bijstaan. Als organisator van de spelen werd gekozen de heer D. Bakker. Het programma voor Konin ginnedag bevat wederom een aubade bij het gemeentehuis, kin derspelen, concerten van Bergens Harmonie, besloten met een tap toe en een fakkeloptocht. Men trachtte nog om vanuit de leden een geheel ander programma sa men te stellen, maar het organi seren en het brengen van nieu we en tevens originele ideeën is niet zo eenvoudig als dit ogen schijnlijk lijkt. Men kwam dan ook tot de slotconclusie, dat de festiviteiten op dezelfde basis zullen plaats vinden. Men wees er vooral op, dat het voor de binding met het Oranje-huis zeer gewenst is, dat de jeugd in de feesten wordt betrokken. P k-r-u-ï-d-e-n COSMETICA Het bevrijdingsfeest zal op bij zondere wijze worden gevierd. In samenwerking met het Oranje comité zal een speciale commissie worden gevormd. De feestviering zal op grootse wijze plaats vin den. Om een goed programma samen te stellen is veel geld no dig. In dit verband zal een col lecte worden gehouden in de week van 15^20 maart. Op vrijdagavond 4 maart ver zamelden zich ongeveer 75 da mes van alle Protestantse ker ken en groepen uit Bergen, om deel te nemen aan de gebedsure, die op dat ogenblik in 144 lan den, over alle werelddelen, op de zelfde dag, gehouden werd. In liturgie en samenzang wer den de gedachten bepaald bij het thema: Gods mede-arbeiders zijn wij, waar de apostel Paulus in Cor. 3 9 over spreekt. De mooie liturgie was onderverdeeld in: oproep tot aanbidding, lofprij zing, schuldbelijdenis en boek, overgave, voorbeden en Dienst der Offerande. De gebedsliturgie werd samengesteld door enkele vrouwen in Canada. De gehou den collecte werd bestemd voor ongeveer 15 verschillende zen dingsgenootschappen en groepen. BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Er is een merkbaar streven waar te nemen om de destijds op gerichte V.V.V. groepering „Bergens Bloei" wederom te doen opnemen in de grote V.V.V. Mocht de suggestie van her stel op de vergadering van 14 maart eventueel uit de leden naar voren komen, dan is het van het grootste belang dat beide groe peringen hierop spontaan reage ren en er een commissie van be middeling wordt benoemd uit de vergadering. Is de reactie maar matig, dan is het beter om de strijdbijl nog maar enige tijd onder Bergens bloei(i)-d en wit duinzand te la ten liggen Naar aanleiding van enkele verzoeken tot het oprichten van een rhytmisch groepje als onder deel van de gymnastiekvereni ging D.I.O. heeft het bestuur be sloten om na te gaan in hoeverre hiervoor animo bestaat. Om tot vorming van een clubje over te gaan dient men echter een leden tal van 12 dames te hebben, met een minimum leeftijd van 12 jaar. Men kan zich opgeven bij de heer Jb. Roozendaal, Stroomer- laan 2. De lijdensweken en daarmede de uitvoeringen van Passianen zijn weer onderwerp van spre ken en aanhoren. Reeds een paar maanden is de heer Corn. Jonker, dirigent van de Alk- maarse Oratorium Vereniging, bezig met de voorbereiding van de Alkmaarse uitvoeringen, die plaats zullen vinden op zaterdag 26 en zondag 27 maart. Het 80 jongens sterke knapenkoor oefent volijverig zijn partijen van week tot week. De medewerkenden zijn: Annette de Labye, sopraan Aafje Heynis, alt; Han le Fèvre, Evangelist; Laurens Bogtman, Christuspartij; Jan Waayer, te nor; Leo Rammerts, bas, Klaas Venneker, clavecymbel; Piet Kee, orgel; versterkt Rotterdams Ka merorkest. Evenals in 1959 zal ook nu de kerk geheel worden verwarmd. Kaarten kunnen worden afge nomen middels de penningmees ter, de heer A. Kroon, Blancker- hofweg 8, Alkmaar, giro t.n.v. de Alkmaarse Orat. Vereniging 311286. Voor toezending kaarten to taal 0,40 bijvoegen. Na bijna een jaar van onafgebro ken zwoegen heeft PRES BURG de Amsterdamse Kalver- straat een zó gigantisch schoe- nenpand geschonken, dat van een ware aanwinst gesproken mag worden. Het oude pand Kalverstraat 167- 169 werd in etappen afgebroken en herbouwd en presenteert zich thans in een ultra-moderne en toch sfeervolle uitvoering, die ieders bewondering afdwingt. Ruime etalages geven een duide lijk beeld, welk een aparte en rijkgevarieerde collectie door PRESBURG geboden wordt. De eerste etage, voorheen voor- raad-magazijn werd omgetoverd tot een speciale herenafdeling, up-to-date ingericht. Kortom: door PRESBURG is iets groots gewrocht, waarop met het 50-jarig jubileum in zicht, met trots kan worden terugge zien. ERICA E. VAN KRUGTEN actief meisje voor de winkel „Bergens Speelgoedwinkel" (Ingezonden mededeling) Complete Babyderm-Set met Doktersboek en voor navulling der Set: Poeder-Zalf-Olie-Zeep tt (Ingezonden mededeling) (Ingezonden mededeling) bevatten extracten van rvoor de huid heilzame kruiden 1^- Vraag) Uw drogist of schoonheidsspecialiste vraagt gratis monstertube en het interes sante boekje „INKA" kruidencosmeticabij: Jan Oldenburglaan 15 Bergen Nh 13 maart NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende Jager 10.15 uur Ds. Bekius BERGEN a. ZEE v.m. 11.30 uur Ds. Bekius „REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. R. Moerenhout Katwijk aan Zee n.m. 7 uur Ds. S. S. M. Aertsen Amsterdam GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Berg n.m. 4.30 uur Ds. R. v. d. Berg NED. HERV. GEMEENTE v.m: 10 te Groet Ds. C. M. de Jong 11.15 uur: Zondagsschool te Groet REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 10.30 uur Ds. J. Breukink GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m 10 uur Ds. A. Reen n.m. 5 uur Ds. C. von Meyenfeldt Vrijdagavond, zondagavond, dinsdag- en donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een muzikale roman in cinemascope Mario Lanza en Johanna von Koczian in „COME PRIMA" (alle leeftijden) (Serenade einer grossen Liebe) met Kurt Kasznar en Zsa Zsa Gabor Een romantisch verhaal van een grote liefde, dat zich afspeelt in alle beroemde steden van Europa enop het stralende en zonnige Capri11 Zaterdagavond en maandagavond te 8 uur Een nieuwe grandioze kleurenfilm van meesterregisseur Fritz Lang Paul Hubschmid en Debra Paget in (Der Tiger von Eschnapur) met Walter Reyer, Claus Holm, Sabine Bethman, Luciana Paoluzzi, René Deltgen, Jochen Brockmann en Inkijinoff Temidden van de fabelachtige rijkdom aan het hof van de Maharadja wordt een strijd gestreden op leven en dood 1 1 Voor een prima naar boekhandel Laanweg 35 Tel. 268 Schoorl Veilig in Jezus' armen Geheel onverwacht heeft de Here van ons weggenomen, onze ge liefde zuster en vriendin Afina Tonia Dekker in de ouderdom van 49 jaar Haar diepbedroefde N. A. Dekker N. Dogger BERGEN, 5 maart 1960 Kruisweg 17 De begrafenis heeft inmiddels plaatsgehad. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, onze lieve zorgzame Man, Vader en Broer, de heer Pieter Blankendaal in de ouderdom van 75 jaar Bergen Nh. G. Blankendaal-Glijnis Alkmaar C. F. Blankendaal Bergen Nh. T. Brands-Blankendaal BERGEN Nh., 6 maart 1960 Merelhof 4 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 9 maart op de Algem. Begraafplaats aan de Kerkedijk te Bergen. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader, behuwdvader en opa, de heer Gerrit Schoelink betuigen wij onze oprechte dank. Uit aller naam, J. Schoelink-de Vries Bergen N.H,, maart 1960 Jan Oldenburglaan 13 Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling, die wij mochten ondervinden bij de ope ning van onze hernieuwde zaak, betuigen wij onze hartelijke dank. BONNETERIE BERGEN, Breelaan 27 spraak- en stemkundige van Bergen, Dr. v. Peltlaan 39 en Alkmaar, Juliana van Stolberglaan 12 naar: Willem de Zwijgerlaan 172, Alkmaar (privé en praktijk) Telefoon 6902 Spreekuurwoensdag van 4-5 uur en donderdag van 7-8 uur Gevraagd: net meisje 16 a 18 jaar voor huishouding en lichte winkelwerk zaamheden. D.A. Drogisterij-Parfumerie Schuit-Conijn, Stationsstraat 11, Bergen Timmerlieden gevraagd voor nieuw bouw Frederikslaan te Schoorl. Aanmel den op het werk. Mevr. Zeiler, Nachtegalenlaantje 17, Ber gen vraagt een flinke hulp voor 1 of meerdere ochtenden per week. iiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiniiii Wij vragen voor onze speelgoedzaak een Liefst per 27 maart of 4 april J. Busker - Kerkstraat 5 - Telefoon 2435 iMiiiiiiiiiiiiiiiiiiimminiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillliiiiiiiiii Gevraagdeen naaister, voor 1 dag per maand. Mevr. Verkerk, Margrietlaan 9, Bergen. Gevraagd LOOPJONGEN voor de zaterdag SLAGER IJ GROOTEMAN Stroomerlaan 7-9 - Tel. 2427 - Bergen Te koop gevraagd: een Bonheur de Jour, of andere antieke kast. Br. met omschr. en prijs, no. 24 bur. v. d. blad te Schoorl. Te koop aangeboden: baby-commode en kloostertafeltje, Hoflaan 6 te Bergen, Tel. 2700. Te koop aangeboden: Inventum electr. kooktoestel, 2 platen met 3 bijbeh. pannen braadpan, wasketel, electr. snelkoker, huis- houdtrap, 100 weckflessen, mahonie tafel, 2 pits buta gasstel, vulhaard, Etna kolen- fornuis. P. v. d. Helm, Rijksweg 10, Schoorldam.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2