(etalac CETALAC K Indrukwekkende begrafenis van P. Blankendaal URO L BRILLEN voor SCHOORL Mn Opt* Pastoor Ziekenfonds), verander Inenting tegen kinderverlamming Huidgenezing P Nederlande Bond van Plattelandsvrouwen Wild en Gevogelte Koop nü IVOROL Programma Bevrijdingscomité 1960 Emigrant keerde na negen jaar op vakantie terug k-r-u-i-d-e-n-pismetica Drogisi Groeneveld Horeca-beurs Schoorls Warenhuis BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER'' BERGEN Nh. Jarenlange ervaring en vakmanschap verwarming Biljarttournooi „De Bergenaar" GEMEENTE SCHOORL Puistjes verdrogen door Purol-poeder Riet veld's Wildhandel Giro-betalingen KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Dubbele tuben: Voordeliger prijs. Uw tanden vragen Het beste. Verf met glans en met gemak Verf het zelf met de superieure plasticverf van CETA-BEVER „MEISJES OP BESTELLING" is jaar „THE TOMMY STEELE STORY" aiiei*. ALKMAAR en pijn weg- wrijven met D AMPO De eindstand luidt Car. HS Moy MP 1. B. W. de Vet (150) 1036 22 4.07 12 2. C. Boendermaker (250) 1519 68 7.23 10 3. H. Elzinga (225) 1502 54 7.08 10 4. W. de Vries (225) 1370 68 6.90 8 5. F. Dingerdis (190) 1176 41 5.76 6 6. P. Feld (190) 1055 32 3.71 4 7. D. Tilstra (150) 939 17 3.37 4 8. J. Swaag (190) 1114 43 4.60 2 Op woensdag 23 maart a.s. vindt in het Gemeentelijk Gymnastiek lokaal te Bregtdorp voor de eerste keer in dit jaar een inenting tegen poliomyelitis plaats. De volgende vaccinaties zijn op 27 april, 25 mei en 22 juni a.s. Voor de eerstkomende inenting zijn intussen de kinderen, die in de jaren 1945 t/m 1958 geboren en reeds tweemaal behandeld zijn en de kinderen, die in het afgelopen jaar geboren en nog niet gevaccineerd zijn, opgeroepen. De kinderen en hun ouders of verzorgers worden verzocht zich stipt aan de opgegeven tijdstippen te houden. Verder worden de ouders of verzorgers van de in het jaar 1959 geboren kinderen er op gewezen, dat zij de oranje inentingsboekjes van de kinderen mede nemen. Inlichtingen te dezer zake zijn te bekomen op de afdeling inentingen ter secretarie dezer gemeente. SCHOORL, 18 maart 1960 Burgemeester en wethouders van Schoorl GEMEENTE SCHOORL De Burgemeester zal op woensdag 23 maart a.s. geen spreekuur houden. met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Op indrukwekkende en te vens imposante wijze is de heer P. Blankendaal, in leven ere voorzitter van Bergens Harmo nie, met korpseer ter aarde be steld op de algemene begraaf plaats aan de Kerkedijk. Met omfloerste vaandel en trommels vertrok de stoet in speciale tred vanaf het sterf huis aan de Merelhof, vooraf gegaan door het tamboerskorps, die de Marche Funèbre speelde tijdens de lange tocht naar het kerkhof. Op het kerkhof stond reeds een groot aantal belangstellen den te wachten om de populaire „Ome Piet" de laatste eer te bewijzen. Juist hier bleek dat hij vele vrienden bezat en bij allle groeperingen zeer gezien was. Onder de aanwezigen he engezonden mededeling) Huidzuiverheid Huidgezondheid vonden zich de bestuursleden van Bergens Harmonie, van de Berger IJsclub, de gemeente secretaris W. de Vries, Dr. H. H. W. Poot, en vele inwo ners van Merelhof. Nadat de kist onder tromge roffel in de groeve was neer gelaten, speelde Bergens Har monie een koraal van J. S. Bach, „Herzliebster Jesu". De heer K. Zaal, bestuurslid van Bergens Hajrmonie bracht tot uitdruk king, dat de heer Blankendaal de vereniging op onnavolgbare wijze had gediend en we kunnen ons nauwelijks rekenschap geven van de grote steun, die hij de vereniging verleende. Steeds weer streed hij tegen de laks heid, die het verenigingsleven doet verscheuren. Hij bracht woorden van dankbaarheid over De afdeling van de Neder landse bond van Plattelands vrouwen hield haar maande lijkse bijeenkomst in cafe Nieu- wendijk. Mevr. I. Timmerman- Harff vertelde over haar reis naar de Verenigde Staten van Amerika, terwijl de heer Tim merman daarbij dia's vertoonde die hij tijdens de reis had ge maakt. Door de bijzonder pret tige en boeiende wijze waarop mevr. Timmerman haar reiser varing weergaf en mede door de prachtige dia's die de heer Tim merman liet zien, kreeg men het gevoel, zelf op reis te zijn ge weest. Mevr, Grootes dankte het echtpaar Timmerman dan ook hartelijk voor deze prachtige avond. Na de pauze werd een geanimeerde verloting gehouden ten bate van „Ons eigen huis", die bijna 100.opbracht. De prijzen werden door de leden zelf beschikbaar gesteld, zodat het volle bedrag aan het hoofd bestuur kon worden afgedragen. en verzekerde, deze woorden tot daden te zullen brengen om het prachtige werk voort te zet ten. De heer Zwaag legde de nadruk op het gemis in de fa miliekring, maar bovenal in de gemeenschap. Als goed spreker was hij ook een goede organisa tor en plaatste overal het rechte woord op de rechte plaats. Hij memoreerde hem als lid van de Berger IJsclub waarvan hij 37 jaar lang deel uitmaakte, waar van 11 als voorzitter. De heer P. Gootjes prees hem omdat hij voor iedereen klaar stond en dat zijn naam met gouden letters in het boek van verenigingsleven zal zijn ingegraveerd. De heer J. Uitenthuis sprak namens de P.v.d.A. en haalde aan, dat hij in politiek opzicht niet op de voorgrond trad, maar dat de dorpspolitiek hem steeds zeer ter harte ging, (mede door zijn warme en gloedvolle persoonlijk heid. Hij heeft steeds met dank baarheid weten te leven, maar dit ook aan anderen weten door te geven. De zoon van de heer Blankendaal, Chris, dankte allen zeer hartelijk, die zijn vader op zijn laatste tocht hebben willen begeleiden. Hij heeft een plezierige tijd en het er altijd naar de zin gehad. Hij heeft er zijn auto en maak te er gezellige dansavondjes mee. behalve op zondag, want dan is het een dag van totale rust op elk gebied. Heimwee heeft hij er niet gekend. Als iemand heimwee had, dan was het zijn moeder, die dolblij is haar zoon weer eens terug te zien. En of hij weer graag terug gaat? Nu, al was het bij wijze van spreken morgen al. Op de boot kon hij een ogenblik nauwelijks de heim wee naar zijn tweede vaderland bedwingen, maar de trek naar zijn vaderlijk huis nam al heel spoedig de overhand. Hij heeft meestal bij een far mer gewerkt. Maar in de eerste tijd op een houtzagerij. Hier heeft hij zijn Engels geleerd. iiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitMiuiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiihiiiiii Voor alle soorten Hereweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiii'iiiiiiniiniti Toen hij heen ging kende hij geen woord Engels. Maar op de houtzagerij moest hij wel, want hij was de enige Hollander. Nu leest hij bij voorkeur Engelse boeken en kranten en spreekt de taal zo vloeiend, dat men hem vroeg waar of hij in Enge land woonde. Voordat hij naar Holland ging heeft hij nog drie dagen gelogeerd bij Jan Admiraal van de Schapenlaan, die daar zijn bedrijf aardig op gang heeft. Maar zijn eigenlijke tehuis daar, was bij de familie Jan Smit van de Zakendijk, waar hij een pret tig onderkomen had. Hij kan iedereen aanraden om naar Nieuw Zeeland te emigreren. Vooral voor de jongeren ligt daar een mooie toekomst. Maar volgens zijn menig kon men er het beste zelf eerst een jaar of drie alleen heen gaan. Keer dan terug met vakantie en ga dan getrouwd of verloofd heen. Om een farm te beheren, meestal doet men dit fifty-fifty, moet men ongeveer een 60-tal koeien hebben om het bedrijf rendabel te maken. Gaat men met zijn Ibeiden emigreren, dan is het dubbele aantal goed rendabel». De 10e augustus keert hij weer naar het zonnige klimaat te rug. En wat hij er dan gaat doen? Indien hij verloofd of getrouwd mocht heengaan, zelf een farm stichten. Alleen op een farm is niet mogelijk, omdat er een vrij huis bij de farm is, dat meestal door een vrijgezel niet naar be horen wordt onderhouden. Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal abonné's het ver schuldigde bedrag af 1.45, voor het 2e kwartaal 1960 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever 20 maart NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende Jager 10.15 uur Ds. Beklus „REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. A. Th. Stegenga A dam. DOOPSGEZINDEN Vermaning in Rehoboth Dr. v. Peltlaan Voorganger Ds. A. J. v. d. Sluis aanv. 's avonds 7 uur GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Berg n.m. 4.30 uur Ds. R. v. d. Berg NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur te Schoorl Ds. C. M. de Jong (met kerkkoor) Zondagsschool te Schoorl 11.15 uur REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Mevr. Ds. M. M. Hoog slag- van Soeren GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) geen opgave Ingezonden mededeling Vrijdagavond heeft het „Be vrijdingscomité 1960 het pro gramma samengesteld voor de viering van de 5e mei. (Het programma voor de natio nale herdenking op 4 mei is gelijk aan dat van vorige jaren). Te 7.45 uur wordt in de R.K. Kerk een H. Mis opgedragen uit dankbaarheid voor de bevrijding. Te 8.30 wordt in het Witte Kerkje een Inter-Kerkelijke dienst gehouden. Van 9.3010.00 uur wordt een Jeugdappèl gehouden door Pad vinders en scholieren van Middel- (Ingezonden mededeling) Holland is dan niet op zijn mooist, als je 9 jaar het prach tige klimaat van het Noorder Eiland in Nieuw Zeeland hebt meegemaakt en je steekt dan je hoofd buiten de Willem Ruys, waarmee ik ben teruggekeerd, vertelt ons de 30-jarige Jan Tromp, Westerweg 48 in Ber gen. Een winterjas had hij niet meer, en het zal nog wel mee vallen bij mijn aankomst in Hol land, dacht hij. Zijn eerste in- (Ingezonden mededeling) geven U een jonge, gave, gezonde huid Vraagt Uw drogist of schoonheidsspecialist* vraagt gratis monstertube en het interes sante boekje „INKA" kruidencosmeticabij: Jan Oldenburglaan 15 Bergen Nh drukken waren, dat het hier zo klein is en alles op elkaar staat. Het polderlandschap rondom zijn ouderlijke woning was in zijn ogen een stukje gras en de Nat- teweg nu een landpaadje ge worden. In hotel Hertenkamp zal door een zevental firma's een beurs worden gehouden, waar alle be nodigdheden voor het hotel-pen sion en de gemeubileerde be drijven aanwezig zullen zijn. Regelmatig bezoeken deze firma's de Horeca bedrijven, maar het is ondoenlijk om daarbij alles aan huis te tonen. In dit ver band hebben deze firma's beslo ten om gezamenlijk hun artike len te tonen en voor de verkoop aan te bieden. De levering vindt zo spoedig mogelijk plaats. Het voordeel is bovendien, dat men ter plaatse voordelig kan kopen. De firma Fiebel uit Rotter dam komt met keukengereed schappen, speciaal voor de klei nere bedrijven. De Hokatix met hotel-linnen, dekens, matrassen etc; van Gelder uit Leeuwarden met papier, dat is afgestemd op de behoefte in de horeca-bedrij- ven zoails bonboekjes, ijsvlag- getjes etc. Scheepstra uit Hoen- derloo met sleutelballen, bijzet tafels, bestekbakken en alles op het gebied van de aankleding. De N.V. Hollandse Wijnhandel Mij met speciale wijnsoorten, port, vermouth en gedistilleerd. Nijssen's Handelmaatschappij, Eindhoven met conserven, vlees waren, enz. De beurs is geopend op 6 en 7 april, van 10 tot 10 uur, en is toegankelijk voor be langhebbenden uit de badplaat sen van de hele kuststrook bare- en ULO-scholen bij de vlaggemast in het Van Reenen- park. Hierbij zal de Burgemeester een toespraak houden. Van 10.3012.00 uur wordt een Gekostumeerde Kinderop tocht gehouden. Van 11.0012.00 uur een Ral ly voor Ulo-leerlingen. IIIIIIIIIIM1IIIIIIIIIIIIMIllllll Verkrijgbaar bij P. Meijer, Tel. 388 iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van 13.0018.00 uur zijn weer de traditionele Bedrijfsvoet balwedstrijden op het sportterrein aan de Kerkedijk. Van 14.0016.00 uur worden behendigheidswedstrijden voor auto's georganiseerd. Van 15.0017.00 wordt in het Openluchttheater een 3 mei-spel opgevoerd door- en voor de leer lingen van de lagere scholen. In verband met de Nationale uitzending voor Radio- en Tele visie worden van 17.0018.00 plaatselijk geen andere evene menten georganiseerd. Om 20.00 uur begint het avondprogramma met een Vro lijke Optocht. In het centrum van het dorp zal een Feestverlichting worden aangebracht. Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8 uur Een aangrijpende film Claus Holm en Kai Fischer in (Für zwei Grosschen Zartlichkeit) met Ingmar Zeisberg en Erwin Strahl Een film over de modernste, meest geraffineerde vorm van handel in blanke slavinnen Zaterdagavond, maandagavond, donderdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur De teenagers film Tommy Steele en Lisa Daniely in met het orkest The Steelmen, de Calypso Band van Tommy Eytle de jazz-trompetist Humphrey Littleton, en de Christ O' Brien's Caribbeans. Een film over de opkomst van Tommy Steele Een film voor de jeugd en allen die de jeugd willen begrijpen Smit DÜSSELDORF Spanjaardstraat 8-10 telefoon 02200-4727-5669 Voorts wordt de medewerking van de inwoners gevraagd om zoveel mogelijk versieringen aan te brengen en zonder uitzonde ring de vlaggen uit te steken, op dat Bergen één feestelijke aanblik zal bieden. Ingezonden mededeling De diverse evenementen wor den opgeluisterd met muziek van Bergens Harmonie, de Drumband van de R.K. Verkenners en de Accordeonverenigingen. Tot slot zal, met recht als „klap op de vuurpijl" een vuurwerk worden afgestoken. Of dit programma geheel kan worden verwezenlijkt, hangt in belangrijke mate af van de finan ciële bijdragen van en de me dewerking door de inwoners van Bergen. Het „Bevrijdingscomité 1960 is echter in dit opzicht optimis tisch en vol vertrouwen en twij felt er dan ook niet aan of het bevrijdingsfeest in Bergen zal schitterend slagen. Burgelij ke Stand - Bergen van 22 tot 29 februari 1960 Geboren: Johannes Cornelis Jacobus, z. v. J. P. Blankendaal en M. C. R. van Lient; John Antoine Pierre, z. v. P. P. L. Doornik en L. Marila; Gerrit Jan, z. v. W. Smit en A. W. H. van Pel; Edith Danielle Christine, d. v. J. Boom en C. de Moei, wonende te Alkmaar. Ondertrouwd Schotten, Hendrikus Emil Johannes, 26 jaar en Schmidt, Dietlinde, 21 jaar, Essen (D1.); Hofmeester, Han Willem, 27 jaar en Jol, Maria Theodora, 30 jaar. Gehuwd: Tilstra, Pieter Jacob en Mantel, Wil ly Adriana. Overleden: Snip, Dirk, oud 67 jaar. De Vet een waardig kampioen. In „De Oude Prins" is het traditioneel geworden biljart tournooi „De Bergenaar" gehou den. Na een zeer spannende strijd is de heer De Vet er in ge slaagd uit de finale als kampioen naar voren te komen. Zijn voor zijn klasse, constant goede spél en zijn moedig volhouden ook in de moeilijkste partijen, stempelen hem tot een waardig kampioen. De moyennes vielen in het al gemeen tegen. Het gemis aan een serieuze training in competitie- of clubverband openbaarde zich wel het meest bij Boendermaker, Feld en De Vries. Elzinga en Tilstra hebben veel minder gelegenheid tot trainen gehad dan anders, doch deson danks wist Elzinga met een moy enne van ruim 7 te eindigen. Dingerdis eindigde met het voor hem goede moyenne van 5.76, Nestor Swaag eindigde op de laatste plaats, doch wat zijn spel in dit tournooi betreft heeft hij stellig beter verdiend. De heer A. J. van der Schil den, voorzitter van het district Alkmaar van de K.N.B.B. huldig de de kampioen en reikte de prij zen uit.( De heer De Vries richtte na mens de deelnemers woorden van dank tot de voorzitter van het district, de arbiters en schrijvers en de heer Hulshoff. Deze kreeg woorden van bijzondere dank en waardering voor de wijze, waar op hij het materiaal heeft ver zorgd en voor de beschikbaar gestelde prijzen. Tijdens dit tour nooi heeft de heer Hulshoff zeer terecht de sympathie van de Ber gense biljarters verworven.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2