DE DUINSTREEK llankelbakkerij Ter llurg 205 MARIUS SLOT KUYPERS SLAGERIJ (1 Claassen sigaren J=>Ll J. de Leeuw Supralux verven Fa. A. Nieuwland mob&tn spakffG Begrafenisvereniging „De Laatste Eer" voert nieuwe contributie-regeling in Gymver» „Olympia" Fanfarecorps „De Vriendschap CONCERT Pleegzusier bloedwijn Bridgeclub „Schoorl'' Voor de wandelaars Fanfarecorps „De Vriendschap" Succesvolle perfecto-500 show Klaverjastoernooi 99 Tweede Blad Vrijdag 18 maart 1960 Op de maandag jd. gehouden algemene ledenvergadering in café Klop werd met de invoering van het nieuwe reglement ook de contributieregeling voor nieuwe leden door de aanwezigen goed gekeurd. Voor hen die reeds lid zijn van de vereniging blijft de contributie ongewijzigd. Deze bedraagt voor leden tot 16 jaar 1,04. Voor 16 jaar en ouder 3.12 per jaar, per persoon. Voor hen die thans toe treden tot het lidmaatschap is de volgende regeling ontstaan, van 16-20 jaar 3.12; 20-25 jaar 4.2530 jaar 4.50; 30-35 jaar 5.20; 35-40 jaar 6. 40-45 jaar f 7.24; 45-50 jaar ƒ9.-; 50-55 jaar 12.- en van 55-60 jaar 18— per lid per jaar. Het oude reglement, dat da teert uit het jaar 1928 ging even eens op de helling en het nieuwe concept, voorgelezen door de heer Damiaans, kon behoudens een kleine wijziging de goedkeuring van de aanwezigen wegdragen. Tijdens het openingswoord van de voorzitter werd dank ge bracht aan de dragers en afleg- sters van de vereniging voor het accurate werk door hen verricht. De heer A. Duinmeyer, die in zijn functie als aflegger te kennen had gegeven zich hiervan ontsla gen te zien, werd voor het vele werk hartelijk dank gezegd, ter wijl als opvolgster Mevr. Blom werd aangenomen. Uit het jaarverslag ontlenen we, dat het afgelopen jaar 22 be grafenissen uitgevoerd werden. Het nieuwe zinktoestel op de algemene begraafplaats noemde de heer Damiaans een grote ver betering. Thans is het streven ge richt op een aula. Het financiële verslag liet een batig saldo zien van 1111,07, zodat het saldo gestegen is tot 4539,49. De heer IGroothoff bracht als lid van de financiële commissie verslag uit, waaruit bleek dat de boeken en bescheiden in de beste orde waren bevonden. Wegens het aftreden van de heer Groothoff, als lid van de fi nanciële commissie, werd in diens plaats de heer A. Duinmeijer be noemd. De heer Jac. Akkerman en A. Selhorst, die als bestuursleden aan de beurt van aftreden waren, zorgden voor een kleine bestuurs wijziging. De heer Jac. Akker man stelde zich namelijk niet meer herkiesbaar en voor hem in de plaats werd de heer Schekker- man benoemd. De heer A. Sel horst werd bij acclamatie herko zen. In zijn sluitingswoord bracht de heer W. Damiaans dank aan de heer Akkerman voor de prettige samenwerking tijdens diens lange zittingsperiode; en heette de heer Schekkerman hartelijk welkom. Dit gebeurde nadat in de rond vraag het rijwielprobleem bij de algemene begraafplaats tijdens begrafenissen ter sprake was ge bracht. Ook een klacht betreffen de het rondbrengen van kaarten, convocaties e.d., ten aanzien van de bode, zal door het bestuur nader onderzocht worden. Hierna volgde sluiting. Voor een stampvolle zaal hield de gymnastiekvereniging „Olym- pia" zaterdagavond haar jaarlijk se uitvoering onder eminente lei ding van J. Schuyt uit Koedijk, Een lang, doch afwisselend programma werd op vlotte wijze afgewerkt, waarbij de verrichtin gen van de leden over het alge meen op een aanvaardbaar peil stonden. Ook nu viel het ons op, dat er nog steeds geen herenaf deling is, waarvoor in de gemeen te schijnbaar weinig of geen be langstelling is. Bij de jeugd be staat er gelukkig wel grote be langstelling, getuige het feit dat er deze avond ongeveer 70 a 80 jeugdleden meewerkten, in de leeftijd variërend van 316 jaar. Interessant is het om te zien hoe deze ervaren directeur met zijn kleuters weet om te springen. Het nummer „een dagje naar zee" en de ladderoefeningen waren hiervan een sprekend voorbeeld. Entree f 1.. de Leeuw van Schoorl Ons weekend koekje JAN HAGEL Gevulde koekjes Koffiekoeken D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers Ook bij de jongens mochten we dit jaar weer enige vorderingen zien, alhoewel de afwerking ook nu nog wat te wensen over liet. Het entréeballet, een geheel nieuwe opening van het program ma, voldeed goed en als we het dan toch over de dames hebben, vermelden we tevens het werk van hen op de ongelijke brug, waarvan er enkele onder hen voortreffelijke kwaliteiten bezit ten. De knotsoefening werd door de dames zeer gedisciplineerd uitge voerd. Tenslotte willen we dan ook nog even vermelden de gemeente raadsvergadering, een pantomi- ne-spel dat overigens aan duide lijkheid niets te wensen overliet. Óndanks het feit dat uw verslag gever er al heel wat heeft bijge woond, moeten we eerlijk beken nen dat een dergelijk sensationeel slot ons tot heden onthouden was. In een praatje achter de coulis sen, met Jb Schuyt, bleek alras, dat het steeds moeilijker wordt met een afwisselend programma te komen. Men is hier gehandi capt door een tekort aan toestel len. De heer Schuyt is voornemens om volgend jaar de jazzmuziek in te schakelen voor de oefeningen, iets wat we met belangstelling te gemoet zien. Daarna hebben we deze emi nente leider met rust gelaten, een rust die hard verdiend is na vijf uitvoeringen in veertien dagen tijd. Nic Mulder sloot de avond met een dankwoord aan de aan wezigen, de medewerkers en de directeur, die behalve een open doekje ook een fruitmand in ont vangst mocht nemen. Een gezel lig bal onder leiding van Nic Swager besloot de avond. Lijn A: punten 1BekkerBeeldman 50J^ 2. De JongBurgering 48J/j 3. Mevr. ArpeauGoet 47J/2 4. Mevr. Timmermans Heystek 42 Yi 5. Half Jr. Mosch 41 6. Fam. Kuyper 39/2 7. Fam. Repko 36/2 8. Mevr. Jagerde Wit 29J/£ Lijn B: punten 65 1. P. EnsM. Ens 2. Mevr. Raven Nieuwland Sr. 63 3. Nieuwland Jr.—Roos 60J/2 4. Half Sr.Haasbroek 60 5. Mevr. Visser v.Twuyver 53'ƒ2 6. Mej. HaringLensing 48 7. Mevr. Bouman v. d. Hoef 47 8. Fam. Byland 46 9. Mevr. Kuiper Molenaar 44j^ 10. Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman 42 x/2 Een dezer dagen ontvingen we een circulaire van Wandelkring „Holland-Noord". Deze kring houdt op zaterdagmiddag en zon dag, resp. 26 en 27 maart een wandeltocht in onze omgeving. De start zal plaats vinden, op beide dagen, vanuit café Groot- hoff te Hargen. Inschrijvingen kunnen plaats vinden bij de pen ningmeester van deze kring, de heer P. Ruis, Oorsprongweg 28, Schoorl. Een fraai uitgevoerde medaille aan lint zal de beloning zijn na het volbrengen van de marsaf stand die 10-15 of 25 km be draagt. Zondag 20 maart geeft ons populaire Fanfarecorps een con cert in Hotel „De Roode Leeuw" te Schoorl. Aanvang 8 uur. Me dewerking verleend de Jeugdac- cordeonclub uit Wormerveer, terwijl de heer Sleking uit Groet dia's zal vertonen uit binnen- en buitenland. Al met al belooft het een mooie avond te worden en ver trouwen wij dat „De Vriendschap op een volle zaal zal mogen rekenen. In café Klop vond één dezer dagen een show plaats, waarin gedemonstreerd werd met een ge heel nieuw systeem van koken. Deze methode van koken, die be staat uit een set pannen, welke boven elkaar gestapeld worden, is gebaseerd op het gaar worden van het voedsel bij een tempera tuur van 95 graden celcius. Het grote voordeel hiervan is de be sparing van gas of electriciteit; immers men heeft ondanks dat al le gerechten gelijk gegaard wor den, slechts één warmte bron no dig, zodat een brandstofbesparing van 80% normaal is. Het voor deel aan de andere kant is, dat het gerecht zijn natuurzuivere smaak behoudt, aangezien het eten gegaard en niet gestoomd of gekookt wordt en bovendien, om dat met dit systeem de smaak stoffen niet kunnen ontsnappen. Een ander voordeel is, dat de le vensduur van de pannen onbe perkt is. Het materiaal waarvan zij gemaakt zijn bestaat voor 99% uit Rein-Aluminium en een ge- eloxeerde laag van 99.8%. De reinheidsgraad van het materiaal is 99.5. Enkele zeer goede demonstra- teurs gaven blijk van hun kunnen door in minder dan geen tijd voor de aanwezigen, die talrijk in aan tal waren, een maaltijd te berei den. Het product van hun kunnen werd ter keuring de aanwezigen aangeboden. Een kluchtige film ging hieraan'voöraf, later gevolgd door een film welke ons de fabri- kage van de pannen liet zien. Al met al een leerzame avond met veel belangstelling. Zaterdag a.s. gaat het klaver- jastournooi zijn laatste drive hou den, en gaat daarmede tevens een winterattractie voor de inwo ners van deze gemeente eindigen. Of eindigen, nog niet helemaal, want voor de deelnemers aan deze laatste serie gaat het eindi gen gepaart met een ontspan ningsavond, die op 26 maart ge houden wordt. Alsnog zullen op 2 april de finalisten elkander nog éénmaal bekampen en trachten een blijvende herinnering in de wacht te slepen. Ook de afgelo pen drive, die een aantal van ne gen tafels opleverde, werd weer in een gezellige sfeer in café Klop gespeeld. Opnieuw rolden weer vier gelukkigen de finale in en konden met een flinke prijs huis waarts keren. De uitslag van deze drive was als volgt: le prijs de heer en mevr. Berk hout 5853 punten: 2e prijs Mevr. Kooy, Mevr. Tuin 5477 punten; 3e prijs S. Stam. Mej. Tesselaar 5264 punten; 4e prijs C. de WaardP. Stoop 5076 punten; 5e prijs Gebr. Tesselaar 4944 punten. Adverteren doet verkopen oe liei STIJLVOL KEURIG GEZELLIG. n, ifuSj nx Schoorl - Schoorldam V.V.V. Groet - Camperduin en Omgeving op maandag 21 maart a.s., in café „de Bonte Koe" te Catrijp (P. Slijkerman), aanvang 8 uur Een van de meest geliefde en praktische onderdelen van onze garderobe is altijd nog het pakje. Het heeft zo bij zonder veel voordelen en zeker in ons Nederlands klimaat. Het pakje kleedt ons keurig en correct, men kan er overal mee verschijnen. Maar bovendien zit het heerlijk en beschermt het ons tegen de vrij sterke temperatuurwis seling, waaraan we hier nogal eens onder hevig zijn. Maar dat niet alleen. Het pakje biedt ons ook nog de mogelijkheid om de rok te dragen met een leuke blouse of jum- f pertje zonder het jasje J maar daarnaast kan het jasje dikwijls ook apart gedragen worden V - ^É^llr boven een passende i - Jb rok. Kortom het pakje Jf'"iPlillfe biedt diverse leuke Ook dit seizoen zijn er weer pakjes te kust en te keur en de cou turiers hebben aan dit deel van onze garde robe bizondere aan dacht besteed. Zo zullen dit seizoen de jasjes langer wor den en in vele gevallen met ceintuur zijn op gesierd, dit is een kenmerk van de nieu we mode op het gebied van pakjes. Onze illustratie toont zo'n pracht van een pakje, ver vaardigd van zuiver wollen kamgaren in een heel klein ruitpatroon (pepita) van wit en reebruin. Het lange jasje heeft een zeer eenvoudige kraag en 7/8 lange mouwen. Let u eens op de leuke schuin ingesneden zakken in het jasje. Vooral lange slanke vrouwen zullen deze lange jasjes met ceintuur uitstekend staan. Maakt u vooral niet de fout, die vele onnadenkende dames maken, door dit getailleerde jasje op een wijde rok te dragen of dit ruitje te combineren met een gebloemde japon of dgl. Er zijn mensen, die denken dat alle combinaties mogelijk zijn, maar zo is het niet! Dirigent Weled. heer A. Meijns Wzn. op zondag 20 maart a.s., in hotel „De Roode Leeuw" te Schoorl. Aanvang 8 uur. Donateurs vrij op vertoon kaart Na aBoop vertoont heer Sleking uit Groet zijn dia's uit binnen- en buitenland. Regio, 10 grote corona's f 1.20 El Toro, 10 corona's f 1.20 Forum, 10 corona's f 1 10 25 Senoritas in kistje f 2.50 Jubileum-sigaren per stuk f 0.22 SCHOORL (naast het postkantoor) Tel. 547 Nog zwak en lusteloos van de griep? Met een fles zult u weer spoedig dat lome gevoel kwijt zijn! DROGISTERIJ UO .MOOUTIN-ASSOC1A!»- Hereweg 21 Deze week als reklame t 500 gram Schouderkarbonade f 1.80 750 gram Speklappenf 2.00 500 gram Vet spek f 0.60 1 kg Vet spekf 0.98 Kalfsvlees vanaf f 1,80 per 500 gram alleen vrijdag en zaterdag 75 cent per 250 gram 2 ons voor 1 gulden 50 cent per pakje Hereweg 38 - Telefoon 322 Jongens Wcx1 is c^cx'Yj Aoatv\ar Jullie, ciod een tseujcdcen, C^*y JusS3U" ï- IS orrtiG^j U4.Ö er is <^eio«A*Cd lt^v/er osao Rtfdt vf VERTROUW de schoonheid van Uw huid toe aan de wetenschap met de nieuwe huidverzorgings preparaten De complete serie bij parfumerie speciaalzaak SCHOORL (naast het postkantoor) Tel. 547 Maar haalt Uw verf bij de vakman, met gratis advies. MODERNE KLEUREN Rijksstraatweg 33, Schoorldam, Tel. 525 HET BESTUUR 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

De Duinstreek | 1960 | | pagina 5