99 99 Rustig verloop van de V.V.V. vergadering i VEWW» Concours d'elegance voor automobielen Mooi succes Boekenweek '60 in Bergen Nieuws uit Elkshove Wedstrijd Elkshove Bejaardensociëteit Rode Kruis activiteit SCH00RLSE GEMEENSCHAP Concert K.C.B. foto tentoonstelling in „De Rustende Jager" Berger Sportveren. Kapsalon Dobben VRIJDAG 25 MAART 1960 37e JAARGANG No. 12 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Bmnen en Egmond a. d. Hoef Dat men veel vertrouwen stelt in het huidige bestuur bleek wel uit het feit dat slechts 45 van de 750 leden aanwezig waren op de ledenvergadering van de VVV, die door de voorzitter de Heer Broersma werd geopend. Hij verwelkomde de" afgevaar digde van de zustervereniging van Bergen aan Zee, Jonkheer Sandberg en deelde mede dat de voorzitter van de federatie, de heer Vermaas, bericht van ver hindering had gezonden. Hij memoreerde voorts het overlijden van het bestuurslid, de heer W. Busker, de heer Schoelink, de heer P. Blanken- daal, die enkele jaren bestuurslid is geweest, alsmede de heer Haakman, die enige tijd voorzit ter is geweest. Er werd enige ogenblikken stilte in acht geno men. De heer Broersma deelde me de dat het informatie bureau goede vorderingen maakt en men na een bespreking met de aan nemer de zekerheid heeft, dat het gebouw voor Juni gereed kan zijn. Hij verwachtte voorts dat bij het gereedkomen van het Plein belangrijke dingen voor Bergen te wachten zijn en dat de wegverbinding met Bergen aan Zee spoedig verbetering zal on dergaan. Een eventuele annexa tie door Alkmaar is de laatste tijd ter sprake gekomen. Hoewel dit onderwerp nog niet rijp is voor discussie, meende hij dat Bergen toch steeds een hartig woordje zal meespreken. Burge meester Wytema huldigde eerst een ander standpunt, maar na bespreking met de raadsleden zal men trachten om langs een minnelijke schikking tot een op lossing te komen. Mocht er iets anders gebeuren, dat het bestaan van de huidige situatie in gevaar brengt, dan zal men direct de V.V.V. leden bijeen roepen. Zo lang alles nog binnenskamers wordt afgehandeld is dit echter niet nodig, maar deze zaak heeft onze bijzondere aandacht, aldus de heer Broersma. Broersma bracht dank aan de heer Smit en de penningmeester, de heer Prins, voor hun accu raat beleid. Inzake het openluchttheater deelde hij mede dat de kinder voorstellingen zeer goed worden bezocht. Ten aanzien van de avondvoorstellingen deelde hij mede, dat de raadsleden aandrin gen op het geven van voorstel lingen die op een behoorlijk ni veau gebaseerd zijn. Maar omdat het hele risico op de organisatie wordt afgewen teld, maakt dit het bestuur wat kopschuw. Elke voorstelling kost ongeveer 1300.Als het be zoek tegenvalt kost het al. Bij een regendag is de schade voor 3/4 deel voor het bestuur. Men is dus, jen moet dus, uiterst voorzichtig zijn. DOE HET ZELF GROTE BUS 5^® Mooi haar vali op Hij deelde ten slotte mede, dat mevr. Van Kampen op haar va- kantietocht een ongeval was overkomen, waarvan zij nog niet geheel genezen is. Hij wenste haar een spoedig herstel toe. Op voorstel van de beide win keliersverenigingen werd de heer A. Ursem in de vakature can didaat gesteld. Hij werd met ruime meerderheid van stemmen gekozen. Voorzitter deelde mede dat het de taak van de heer Ur sem zal zijn om de propaganda en ledenwerving op zich te ne men. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Over het verlenen van logies met ontbijt door particulieren was de heer Broersma niet zo bevreesd. Na informatie in Noordwijk aan Zee schijnt het daar erg mee te vallen. Op voorstel van de eigenaar van pension Zonneheuvel, de heer Wolf, zal een aparteVubriek voor deze categorie in de gids worden opgenomen. Verder zag hij geen bezwaren tegen dit soort van pension-bedrijven". De heer Dalloyaux gaf een toelich ting op dit soort bedrijf. Tot en met 9 bedden is men hierin vrij. Dit komt omdat het hotel- en pensionbedrijf tot nu toe nog niet is beschermd. In de bezettingstijd was dit wel het geval, en noem de men het hotel of logement. Aangezien het woord Logement een onaangename klank heeft bij ons en de benaming van hotel niet is te vervangen blijft het hotelwezen onbeschermd. In an dere plaatsen ontmoet men de zelfde bezwaren. Er is niets aan te doen, ook niet door het be- drijfsschap. Men kan aan deze situatie nog niet ontkomen. De boekhouder, de heer Smit, deelde mede dat de likwiditeit van de vereniging zeer goed is. De contributie komt zeer regel matig binnen, waardoor de po sitie van de kas stevig is en het werken zeer vergemakkelijkt. Hij gaf het bestuur in overweging om bij de komst van zoveel nieu we bewoners, die meestal direct maar gaan verhuren, te trachten hen over te halen om lid van de V.V.V. te worden. De heer Door betere haarverzorging De commissie zomerfeesten wil in samenwerking met de R.A.C. West, district Noord-Holland, een concours d'Elegance voor auto's gaan organiseren. Dit concours, dat in het Van Reenenpark gehouden zal wor den. belooft een buitengewoon groots evenement te worden. Vooral omdat getracht zal wor den de medewerking te verkrij gen van een modehuis. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" schilder en Jaap de Carpentier, eveneens kunstschilder, uit Ber gen, zullen de gehele combinatie beoordelen. Het concours zal be gin augustus in Bergen plaats vinden. Er komen 4 prijsklassen voor wagens met een waarde van 6000.— tot 12.000.— en hoger, alsmede de sportmodellen. Men kan zich tot 4 april laten inschrijven bij het comité Zomer feesten. Raadhuis Bergen. Wij kunnen niet anders dan dit initiatief van harte toejuichen, temeer daar er in het attractief arme Bergen nu iets voor de zo mergasten wordt geboden, dat geheel aan de stijl van Bergen is aangepast. Moge het een groot succes worden en een stimulans zijn om meer van dergelijke eve nementen te organiseren, die zon der dat de uiterlijke rust van de badplaats gestoord wordt, aan duizenden mensen een genoege- lijke middag kan bezorgen. Het blijkt meermalen dat de gasten 's zomers eens iets anders willen, waar zij meerdere malen in het seizoen rustig van kunnen genieten. Een van deze attracties is en blijft nog steeds voor haast iedereen de golfbaan bij het Me relhof. Heeft U even tijd? De Bergense herenkapper J. Beentjes, die zijn zaak heeft aan de Dorpstraat, heeft een mooi succes behaald op de club-kam pioenschappen herenkappen, die te Alkmaar werden gehouden en waar hij de tweede prijs be haalde. De week van propaganda van het boek in 1960, de 25ste Boe kenweek, wordt door Minister Cals in het Concertgebouw te Amsterdam geopend en die gala openingsavond wordt volgens traditie verder gevierd met het gerenommeerde boekenbal. In tal rijke plaatsen in het land wordt dan die week extra aandacht aan het Boek besteed. Ook Ber gen, het dorp waar de cultuur leeft, blijft niet achter. De heer M. Valeton van de Eerste Ber gense Boekhandel organiseert in samenwerking met het K.C.B. een feestavond op 30 maart in de dancing van de Rus. Dan treedt als spreker op Harry Mulisch, de van onze jongeren meest succesvolle schrijver: dich ter, romancier en toneelschrijver. Wij herinneren aan zijn veel besproken roman ,,Het stenen bruidsbed", die door Pierre Du bois in het letterk. maandblad „Het Boek van nu" genoemd werd, „een roman van apocalyp tische allure". En hoeveel is er gesproken en geschreven over Lonertex heren pullovers en vesten Elkshove is voortdurend vol van acties om de bejaarden een gezellige en onbezorgde levens avond te verschaffen. Het Brand weermannenkoor, dat in verband met zijn jubileum een revue had samengesteld, gaat dit, enigszins in aangepaste vorm, wederom op 29 maart in Elkshove opvoeren. Dat de geest van verschillende bewoners ondanks hun leeftijd levendig blijft, blijkt wel het beste uit 't volgende gedicht, dat werd vervaardigd door de heer H. Schuijt, onder de titel: DANK BAAR. Dankbaar zijn is een goede gave, dat stemt velen weer tot rust, want waar een mens is on tevreden, wordt het goede in hem geblust. Dankbaar kunnen we hier wezen, er wordt veel voor ons gedaan, om ons lichaam en geest te verrijken, en daar komt het maar op aan. Je „IK" is gedeeltelijk uitgeschakeld. Je A~noet je voegen aan het huis. Wie het niet doet heeft het niet be grepen, en voelt zich hier niet thuis. Zo iets prijs te geven, is voor velen een zware gang. Maar laten we het goed bekijken, het is voor het huis van groot belang. Waar offers vallen in ons leven, komt de mens gauw kwalijk toe. Doch laten we onze geest verrij ken met het WAAROM en het HOE. Weest dus allen eensge zind, dankbaar wat ons wordt gegeven. Dan scheppen we weer goede moed en kracht en zullen we in vrede verder leven. Men heeft een zeer deskun dige jury samengesteld uit tal van bekende persoonlijkheden en deze zal bestaan uit: P. J. Nortier R.A.C.-West, Lt.Kol. A. R. van der Vlugt, G. Kolff, K.N.A.C. en Ir P. H. Tau- ber, die de carosserie zullen be oordelen. Voorts Mevr. Gronds- ma.Blauw uit Bergen aan Zee en mej. M. L. Verhoeven uit Bergen, die de kleding zullen be oordelen. Kasper Niehaus, kunst criticus, Jac. J. Koeman, kunst- Want uw haar is uw sieraad Mulisch' in opdracht van de Gem. Amsterdam geschreven to neelstuk „Tanchelijn", dat on langs bij de Ned. Comedie de première beleefde met in de hoofdrollen de acteurs Ko van Dijk en Hans Benz v. d. Berg. Over deze „kroniek van een ket ter" (een historische figuur uit de 12e eeuw, een radeloze idea list, die met een Mariabeeld trouwde en zich God waande) schreven vele vooraanstaande personen met lof. Om enige te noemen: de dichter Ed. Hoornik, die in een radio-rede sprak van „een belangwekkend succes in een verzorgde uitvoering" of de oud-acteur, toneelcriticus Cor v. d. Lugt Melsert, die in Elsevier schreef: „een uitzonderlijk stuk, dat in klaar, beeldend en dichter lijk Nederlands werd geschre ven". Het is wel duidelijk, dat het voor Bergen een voorrecht is, de auteur Harry Mulisch op 30 maart te kunnen beluisteren. Mogen velen en niet alleen de gelijkgestemde jongeren van die unieke gelegenheid, hun door de heer Valeton geboden, ge bruik maken. Om de bejaarden zoveel mo gelijk in een sportieve sfeer bezig te houden werden in het socië teitsgebouw aan de Dorpstraat wedstrijden gehouden tussen de bewoners van het bejaardencen trum „Elkshove" en de bezoekers van de Bejaardensociëteit". Aan de wedstrijden namen 65 personen deel, deze werden ge opend door de vice-voorzitter, de heer A. Maassen, die in het kort memoreerde, dat er in tegenstel Laat u vakkundig voorlichten Biljarten: le pr. J. Beekman, 2e pr. P. Dekker, 3e pr. Bruin. Sjoelen: le pr. Mevr. Kuitwaard, 2e pr. Mevr. G. Bom, 3e pr. Mevr. Leering. Troostprijs Mevr. Cas- tricum-Nanne. Dominospel: 1. Mevr. Rood, 2. Mevr. Vas- binder. Dammen: 1. J. Schorsij, 2. Jn. de Noor. Tot besluit reikte de voorzit ter, de heer A. Tros, met een ge zellig woordje de prijzen uit en dankte hen die aan het welslagen van deze middag hadden mede gewerkt. Op donderdag 31 maart orga niseert het Roode Kruis een film avond. Vertoond zullen worden de film „Meisjes in het wit", ver volgens een Roode Kruis docu- mantaire en enkele korte filmpjes. De vertoning begint om 8 uur. Om 7.30 uur vindt de jaarverga dering plaats. Voor de kinderen wordt op dezelfde dag om 4 uur een film middag aangeboden tegen een zeer aantrekkelijke entree-prijs. ling met vroeger jaren, heel wat voor de bejaarden werd gedaan. Tevens herdacht hij het over leden lid van de sociëteit, de heer P. de Groot en schetste hem als een prettig en amicaal mens, waarna een ogenblik stilte in acht werd genomen. De uitslagen van de klaverjas- wedstrijden luiden: le pr. Mevr. Bakker— Mevr. van 't Padje. 2e pr. Mevr. Doves Mevr. G. Bom. 3e pr. de heer A. Vrasdonk Hr. G. Roosloot. 4e pr. Mevr. Schouten— Mevr. Veltman. 5e pr. Mevr. Bijwaard Mej. Amnes. Bridge: le pr. de heren Stam en Wester. 2e pr. de heren Genesius en v. Diepen. Spreekt met ons het komt in orde door Op zondag 27 maart zal om 3 uur een concert op de Volksho geschool de Zandhoeve" aan de Duinweg worden gegeven. Hier bij (zulen medewerking ver lenen Elisabeth Meijer, piano, Rose-An Kruisman, viool en Barbara van Herwijnen, fluit. Uitgevoerd zullen worden wer ken van Teleman, Locatelli, Mo zart, Beethoven en Loeiller. Deze drie jonge musiciennes zijn reeds eerder in Volkshoge- schoolverband opgetreden. Eli sabeth Meijer bezit het einddi ploma van het Amsterdams Con servatorium en zet sinds 1958 haar studie voort onder leiding van Hans Henkemans. Rose-An Kruisman studeert onder leiding van Norbert Visser voor het staatsdiploma viool in Den Haag. Barbara van Herwijnen studeert fluit onder leiding van Nelly Brandenburg. De baten van dit concert zul len ten goede komen aan het fonds voor de uitbreiding van de Zandhoeve. vrijdag, 25 maart Klaverjasdrive, uitg. van de kon. fokver. zaal Slijkerman, 8 uur zaterdag, 26 maart „Wie kust de mummie" blijspel door de Harger toneelver. zaal GroothofF, 8 uur. Kringwandeltocht (10 en 15 km) start om 2 uur van af cafe Groot hof! te Groet, uitg. van de wan delsportver. „St. Joris". Klaverjasdrive ten bate van het „Rode Kruis" afd. Bergen Schoorl zaal J. Beeldman te Aagtdorp, 8 uur. zondag. 27 maart Kringwandeltocht uitg. van de wandelsportver. „St. Joris' 10, 15 en 25 KM, start van 11-1 uur bij cafe GroothofF zaterdag, 2 april Finale klaverjastoernooi, uitg. van de pl. wandelsport ver. „St. Joris" zaal GroothofF, 8 uur. Giro-betalingen Ter vermijding van de hoge incassokosten, verzoeken wij on ze kwartaal abonné's het ver schuldigde bedrag a f 1.45, voor het 2e kwartaal 1960 te willen storten op onze giro-rekening no. 147071, ten name van C. Oldenburg, Schoorl Bij voorbaat vriendelijk dank De Uitgever Ter afwisseling zal in de ko mende weekends in de KCB- kunstzaal een expositie worden gehouden van het verrassende werk van de jonge fotograaf Bob Alberts. Alberts heeft in diverse Euro pese landen rondgereisd en is thans in tijdelijke dienst als foto graaf bij de Kon. Ned. Hoog ovens. De te exposeren foto's verto nen een zodanige samenhang, dat van een cyclus kan worden ge sproken. De opening vindt plaats door de heer L. C. A. van Kuyk op zaterdag 26 maart, om 4 uur en sluit op 10 april a.s. Als men gezamenlijk iets on derneemt dan kan er heel wat tot stand worden gebracht. Dit blijkt wel uit het feit, dat met het ophalen van oud papier een be drag van 276,— is bijeen ge bracht. Het bestuur heeft diverse plannen voor de besteding van het geld: het organiseren van een jeugdtournooi, een paar dagen doorbrengen in een jeugdherberg, een uitwisseling van spelers van een vereniging uit een grote stad, etc. Maar het verwezenlijken hiervan kost veel geld. Dus nog even door gaan jongens met sjou wen. GESLAAGD Voor 2e stuurman grote Han delsvaart slaagde op het in Den Haag gehouden examen, de heer J. P. Grooteman, Jan Oldenburg- laan. ZONDAGSDIENST ARTSEN tteelMad DE DUINSTREEK 2410 BREELAAN 25 - BERGEN telefoon 2331, Bergen ^Iiiuiniiiiiiiiiimniiii^ Kijkt u dan eens in onze speciale etalage, met de nieuwe Telefoon 2545 Bergen Wilt u het nog beter zien Komt u dan even binnen. We laten het u graag zien en natuurlijk zonder enige verplichting. Minimuminn HlP MET-orZOHDte ZELFKANT... Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. TEL:2*l10 BREELAAN 25 - BERGEN Dorpsstraat 21, Bergen, Tel. 2266 BERGEN 27 maart Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 27 maart Dr. BRUST, Telefoon K 2209-266

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1