K. M. Gerritsen Vulpenhouder C. 0LDE1ÏBIRG EEj BRILLEN voor SCHOORL Roode Kruis groeit gestadig patm AM Het dagboek van An ne Frank Spit, Spierpijn 1 Blijf meester BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. Laatste dag Uitverkoop Damclub Bergen'' Moderne zaak Bridgeclub „Schoorl" Klaverjastoernooi geëindigd Ongelukken op de weg P0CKETB00KS Klaverjasclub ,0ude Prins' Kunstenaars Centrum Bergen KERKDIENSTEN Waarom zoudt u per post een horloge kopen dat u GEMEENTE BERGEN Nh. Verwijzende naar de adverten tie elders in ons blad, kunnen wij berichten, dat zaterdag a.s. de restanten van de Liquidatie-uit verkoop van Bergens Modehuis tegen '/-t van de oorspronkelijke prijs zullen worden verkocht. In groep A verraste J. Stam de heer Mienis in het eindspel, door op tempo te winnen. G. Roosloot weerde zich heel goed door in het eindspel tegen Mienis toch nog remise te bereiken. Hierdoor eindigde de heer Mienis op de tweede plaats. In groep B. wordt de strijd elke week spannender. P. Boots won de afgebroken partij van A. Tromp, Th. de Moei zette J. Stam voor een las tig probleem door remise te spe len. Th. Roosloot-Lichtleitner 20, A. TrompP. Fransen 2—0. SCHOORL Vrijdagmiddag j.l. werd de totaal verbouwde en gemoderni seerde winkel van Alf. Leysen en Zoon heropend. Een kleine 30 jaar geleden was het uw ver slaggever, die deze zaak van heel nabij meemaakte. In die tijd was het al een grote winkel, welke één even groot etalageruit bevat te. Hierin stonden een stuk of vijf rijwielen, Turner en Gazelle, ge renommeerde merken, en daar naast kon men er een teil, een emmer en meer van dat huishou delijk gereedschap kopen. Deze winkel werd aan de ene zijde ge flankeerd door de huiskamer en aan de andere zijde door de smederij. Ziedaar de situatie in anno 1930. Niet lang daarna werd de woonkamer opgeofferd en vond een radicale verbou wing plaats. Het werd een pracht van een winkel, die behoudens een paar kleine wijzigingen zo bleef. Thans heeft opnieuw een grootse verbouwing plaats ge vonden en is het pand uitge groeid tot een hypermoderne zaak, die met menige grote stads- zaak kan wedijveren. Alvorens de opening, die door de klein zoon van de heer Leysen ge schiedde, plaats vond, sprak de heer H. Kuiper als voorzitter van de buurtwinkeliers de heer Ley sen toe. Spr. sprak waarderend over hetgeen tot stand was ge komen en feliciteerde de familie Leysen, die trots kon zijn op dit prachtige geheel. Even trots, al dus spr., zijn de buurtwinkeliers. In zijn rede memoreerde spr. de opbouw van de zaak vanaf de beginjaren en noemde het een stuk levenswerk. Met de wens, dat vader en zoon nog vele ja ren met plezier hun werk in deze winkel zouden mogen verrichten, besloot spr. zijn rede. De voorzitter van de V.V.V. Schoorl, de heer v. d. Garde, noemde het pand een sieraad voor Schoorl, een aanwinst voor de WV en dus ook voor de vreemdeling, evenals voor de in woners. Dat desondanks veel in woners naar Alkmaar gaan, om te kopen, terwijl men in diezelf de stad naar een dergelijke zaak moet zoeken, was spr. een raad sel. Schoorl heeft thans een mooie winkelstand en biedt meer dan vele winkelcentra's in de omgeving. De heer Leysen Sr. dankte de heer Groenendijk voor de gewel dige prestatie. De heer Groenen dijk, aannemer en gevestigd te Den Haag, had kans gezien in nauwelijks drie weken tijd het pand te restaureren. Eveneens bracht spr. dank aan de personeelsleden van de firma die dag en nacht gewerkt had den om de opening op tijd te la ten geschieden. Architect Keemink uit Den Haag die op waarlijk vernuftige wijze de ruimten in de winkel heeft weten te benutten, werd eveneens in het dankwoord be trokken, evenals de aanwezigen voor de belangstelling. Uit een onderhoud met de heer Groenen dijk mochten wij nog vernemen, dat de tijdsduur van de opbouw voor een niet gering gedeelte mogelijk was gemaakt door de vlotte medewerking van B. en W. en de dienst van gemeente werken. Bij de vele felicitaties, die op deze dag binnenkwamen, voegt vanaf deze plaats ook „De Duinstreek" gaarne de zijne. Uitslagen van 4 april Lijn A: 1 Half—Mosch 53 2 Mevr. ArpeauGoet 52J/2 3 Bekker—Beeldman ^Yt 4 v. TwuyverBijland 44 5 P. EnsM. Ens 41 6 Mevr. Timmermans Heystek 38 Yï 7 Fam. Repko 34)/£ 8 Mevr. Bijland mevr. De Leeuw 25 Lijn B: 1 Schipperde Wit 45 2 Mej. HaringLensing 43Yi 3 Mevr. Raven Nieuwland Sr. 42J/2 4 Mevr. Klinkenberg Mevr. Timmerman 37 5 Nieuwland Jr.Roos 36 6 Mevr. Bouman v. d. Hoef 34J/2 7 Mevr. Visser Hr. de Leeuw 33 8 DapperY. Wit 29 9 Mevr. KuiperMolenaar 23J/2 Zaterdagavond vond in café Klop de finale plaats van het klaverjastoernooi. Zes en dertig finalisten stonden die avond aangetreden om elkander in een uiterst faire strijd te bekampen. Stuk voor stuk neusjes van de zalm, die gedurende het gehele toernooi al blijk van hun kunnen hadden gegeven. Aan het einde van de finale kon de leider van de wandel sportvereniging St. Joris, de win naars van dit toernooi felicite ren. Dat was dan in de eerste plaats Mevrouw OtichemG. Greeuw, die met resp. 1960 1439 en 1707, tot een totaal van 5106 punten kwamen en daar mede de eerste prijs van het toer nooi wonnen. De tweede plaats werd bezet door de heer en me vrouw Tesselaar uit het Rijpje met 5072 punten, terwijl de der de en vierde prijswinnaars de heer C. de WaardP. Stoop Jr. en de heer en mevr. Tuin met resp. 4982 en 4932 punten hun trofee in de wacht wisten te slepen. Enkele prijzen voor de minder fortuinlijken werden eveneens uitgereikt. In zijn slotwoord wees de heer Ruis er op, dat ge durende het gehele toernooi in een prima sfeer gespeeld was en dat ditzelfde toernooi door ve len op prijs wordt gesteld. Dat dit toernooi mocht slagen was ook zeker voor een groot gedeel te te wijten aan de service van de heer Groothoff, die de wan delsport een warm hart toe draagt. Tenslotte bedankte de heer Ruis zijn beide helpers in dit toernooi, de heer Arie Stam en Simon Krom Jammer, aldus spr., dat de heer Krom halver wege wegens ziekte zijn werk moest neerleggen. Gelukkig is hij thans van een zware operatie herstellende en spr. wenste hem alsnog een spoedig herstel toe. Spr. beëindigde zijn slotwoord met algemeen dank te brengen aan de deelnemers van het toer nooi, waarna hij het toernooi af sloot met een „tot ziens" in het volgende, het derde klaverjas toernooi. De heer Groothoff sprak ver volgens enkele woorden uit naam van de oudste deelneemster van het toernooi, Mevr. Otichem. Als dank voor de vele gezellige avonden bood mevr. Otichem de heer Ruis en zijn echtgenote een door haar zelf vervaardigd schitterend geborduurd kussen aan. Ruw geteld bevinden zich op dit kussen, dat een groot aan tal kleuren bevat, ongeveer 12000 kruissteekjes. Het cadeau werd door beide echtelieden in dank aanvaard en met een klin kende zoen bezegeld. Vervolgens bleef men nog een poos gezellig bijeen, om daarna met een hand druk en een steevast tot volgend jaar, uit elkaar te gaan. Eén dezer dagen liep een leer ling van de St. Petrus-school te Catrijp onverwachts de weg over. Een passerende autorijder moest hierdoor zo krap remmen, dat de achter hen rijdende auto, bestuurd door de her Abbo al hier, een botsing niet meer kon voorkomen. Een danig geschrok ken leerling, een vernielde auto en enkele mensen met lichte ver wondingen, waren tenslotte het resultaat van deze onbezonnen daad. Zondagmiddag stak het zoon tje van de heer Beukers de weg over, juist op het tijdstip dat een scooter passeerde. Het knaapje was niet meer geheel en al te ontwijken. Danig geschrokken doch met minder ernstige kwet suren werd hij het huis binnen gedragen. De scooter en berijd ster met duopassagiere bekwa men geen letsel. C. Oldenburg - Schoorl Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de kosteloze inenting tegen pokken, welke oorspronkelijk zou worden gehouden op dinsdag 12 april 1960 is uitgesteld tot dinsdag 19 juli 1960. De Entgemeenschap te Bergen (Nh). met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Mr* Opt* Pastoor Ziekenfondsleverancier In café Nieuwendijk vond de jaarvergadering plaats van het Nederlandse Roode Kruis, waar onder ressorteren Bergen, Schoorl, Warmenhuizen en Koe dijk. De heer A. M. de Lange open de de vergadering, waarna de heer W. J. Hopman uit zijn jaar verslag mede deelde dat het le- deental met 134 was gegroeid en thans 1195 bedraagt. Hij bracht tot uiting dat er veel werk door de colonne was verzet. Het aantal donors en donores be draagt in Bergen en Schoorl 177. Deze donors staan éénmaal per jaar hun bloed af, bestemd voor de bereiding van plasma, dat dienst doet in noodgevallen en bij natuurrampen. Voorts zijn er 212 vaste donors, die regelmatig (een of twee maal per jaar) iedere keer, na een keuring, hun bloed afstaan in een van de beide ziekenhuizen in Alkmaar. De heer Th. Brommer, pen ningmeester gaf een overzicht van de financiën. Evenals voorgaande jaren, stemt het tot voldoening, dat de financiële positie van de Afde ling Bergen een redelijk gezon de basis blijft behouden, ondanks de hoge kosten die de Afdeling zich moest getroosten in verband met en voortvloeiende uit de aan schaffing en exploitatie van haar ambulancewagen. over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Zij schenken de rust tot herstel WAT Mijn HARPT MAAKT |5j>0ED Ter illustratie mogen enkele cijfers dienen, die kenmerkend zijn voor de situatie. Gedurende 1959 werd aan con tributies 2073.ontvangen, weliswaar f 32.minder dan in 1958. De opbrengst van de jaarlijkse inzameling bedroeg 1981.— tegen 1733.— in 1958. De door de Transportcolonne georganiseerde Klaverjasdrives in Bergen en Schoorl gaven een batig saldo, groot ruim 500. Een speciaal woord van erken telijkheid is op zijn plaats voor de vele winkeliers, die in allerlei vorm attractieve prijzen ter be schikking stelden, waardoor de Colonne tot dit mooie en lofwaar dige resultaat kon komen. Het totaal van deze en andere baten, na aftrek van de verplichte afdrachten aan het Hoofdbestuur, bedroeg ruim 3000. Dank zij deze middelen was het bestuur in staat een 14 tal bedlegerige Bergenaren zowel aan de een- dags-boottocht als aan de boot tocht van een week te laten deel nemen, een chronische patiënte een week vacantie aan te bieden in een tehuis van de Johanniter Orde en op velerlei sociaal ge bied werkzaam te zijn, waarmede ca 700.— gemoeid was. Onze onvolprezen Transport- colonne werd met 200.— in smetteloze uniform gehouden. De Renault Fourgon Ambulan cewagen legde in 1959 2280 km af, waarvan voor zieken- en ge wonden-transport in totaal om streeks 1800 km werd gereden. De begin 1958 van de Ge meente Bergen ontvangen lening van 8000.werd gedelgd tot 6400. Behalve door middel van een donatie groot 100. droeg het Gemeentebestuur met ruim 300.bij in de exploita tiekosten op basis van de reële kostprijs per km. De exploitatie van de ambulancewagen een voor Bergen en omgeving zo noodzakelijk middel tot snel ver voer van verkeersslachtoffers en gewonden blijft echter een zware belasting vormen voor de financiële draagkracht van de af deling, getuige het feit, dat de kostprijs per km in 1959 1.30 bedroeg, inclusief afschrijving en renteverlies. Slechts 13% van de inwoners van Bergen, en in feite een lager percentage van die van Schoorl, Koedijk en Warmenhuizen in to taal, schenkt een jaarlijkse dona tie. Het streven dient daarom ge richt te blijven op de vergroting van het aantal donateurs, dat ons mede in staat zal kunnen stellen, steeds paraat te blijven voor hen, die in nood verkeren. Ofschoon dus een voorzichtig beleid geboden blijft, is het Be stuur van de Afd. Bergen van het Nederl. Roode Kruis verheugd het boekjaar 1959 te hebben kun nen afsluiten met een voordelig saldo van 165. „HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK" Honderdduizenden mensen hebben ontroerd en gegrepen het dagboek van Anne Frank ge lezen. Miljoenen mensen over de gehele wereld hebben de film ge zien en zullen de film nog gaan zien. De film is een volkomen zelf standig werk geworden en men kan niet dan de grootste bewon dering hebben voor de wijze waarop beide amateurs zich als filmscenarioschrijvers hebben we ten te distanciëren van hun eigen dramatisering voor het toneel. Het is een tragedie, die iemand, die de bezetting niet doormaakte, zich nauwelijks ver mag voor te stellen, maar hier in deze film is het levende en mar telende werkelijkheid geworden. Het camerawerk verdient bij zondere lof en een reeks magni fieke opnamen van Oud-Am sterdam verlenen de film een bij zondere waarde. De indruk die de film ook op U zal maken zal U ten diepste ontroeren en zeer lang zal deze wonderlijk mooie film U bijblijven. De uitslagen van de in 4e Oude Prins gehouden drive luiden als volgt: GijsenKieft 5684 SpijkerKramer 5274 LouweLandzaad 5005 LouweLiefting 4877 Bakkerv. d. Boogaarde 4868 Fam. Hoorn 4528 Dijsv. d. Hurk 4408 Mevr. Mulder-Mevr. Alfen 4384 D. Schekkerman Zonneveld 4379 KrebAkkerman 4352 De marsenprijs viel met 5 mar sen ten deel aan het paar Louwe Liefting. De troostprijs ging naar de familie Kager. De heer Mr. A. F. Kamp heeft zich tengevolge van overdrukte en andere werkzaamheden, ge noodzaakt gezien zijn voorzit ters- en bestuursfunctie te moe ten neerleggen. Thans geniet hij van een welverdiende, maar te vens noodzakelijke vakantie. De heer Kamp heeft 12 jaar lang zijn beste krachten gegeven, vaak onder buitengewoon moei lijke omstandigheden. In verband hiermede wil men de heer Kamp gaarne iets aanbieden, als blij vende herinnering aan het voor zitterschap van de K.C.B. Hier bij wordt in de eerste plaats ge dacht aan het werk van een der kunstenaars. De overhandiging van het geschenk zal op een nog nader te bepalen tijdstip geschie den. Bijdragen worden gaarne ingewacht, bij voorkeur op giro 71222 ten name van de heer J. Smid te Schoorl. Het liefst vóór 15 april. Een teken van waardering is hier zeker wel op zijn plaats. BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE GESLAAGD Voor het vakexamen, dat maan dag 4 april te Rotterdam werd afgenomen, slaagden de dames Paula Evers en José van Dijk, beiden werkzaam in schoenhandel Seewald Zn. Zij behaalden het diploma schoenverkoopster. Getrouw aan d' opdracht van de Vader, Trok de Heiland moedig voort, Bejubeld door een grote schare, Verkondigend Zijn Woord. „Hosanna, hosanna, gezegend is Hij, Die komt in de naam van Zijn Heer!" Met Palmtakken kwam men Hem tegemoet En knielde voor Jezus neer. 't Hosanna klonk aan alle kant, Zo toog de Heiland door het land, Hem wachtte vijandschap en haat, Ja zelfs verraad. „Hij heeft gelasterd! Kruisigt Hem", Er klonken ruwe kreten! Hetzelfde volk was, opgehitst, 't Hosanna weer vergeten. Tragiek! De grote Mensenzoon, Moest aan het kruishout sterven, Om 't eeuwige te verwerven. Maartje N. Zwaan Vrijdagavond t.e.m. woensdagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur (matinee) Het aangrijpende filmwerk met Millie Perkins, Joseph Schilkraut, Gusti Huber in alle leeftijden verder: Diane Baker, Lou Jacobi, Shelley Winters, Richard Blymer, Ed Wynn, Douglas Spencer, Dody Heath Regie: GEORGE STEVENS ,,Het is een groot wonder, dat ik niet al mijn verwachtingen heb opgegeven, want ze lijken absurd en onuitvoerbaar. Toch houd ik ze vast, ondanks alles, omdat ik nog steeds in de innerlijke goed heid van de mens geloof" Woorden die Anne Frank aan haar Dagboek toevertrouwde Plaatsbespreken op de dag der voorstelling van 11-12 uur aan de kassa, of telefonisch onder no. 2126. le nooit heeft gezien 2e waarvan u de kwaliteit niet kunt beoordelen 3e waarvan de garantie u altijd geld kost (portokosten heen en terug) Wij hebben voor u een prima heren polshorloge voor f 38,50 waterdicht, 15 steens vol anker anti magnetisch schokvrij lederen band kleine seconde wijzer Ook hebben wij voor u een prachtig doublé dames-pols horloge voor f 36 Alles met volledige garantie Horloger - Opticien Kerkstraat 6 Tel. 2465 Voor een lT naar boekhandel Laanweg 35 Tel. 268 Schoorl (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllll fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininii (Ingezonden mededeling) 10 april NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende Jager geen dienst ..REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. Bekius en Ds. Ravenzwaai Palmzondag Gez. Dienst Bevestiging Lidmaten n.m. 7 uur Ds. G. C. Tromp - Alkmaar Voorbereiding H. A. 15 april n.m. 7 uur Ds. A. B. Bekius van Bergen Goede Vrijdag Gez. Dienst Viering H. A. GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. J. L. Bakker uit Laren 4.30 uur Ds. J. L. Bakker NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 te Groet Ds. C. M. de Jong 11.15 uur: Zondagsschool te Groet 15 april (Goede Vrijdag) 10 uur te Schoorl Ds. C. M. de Jong (bevestiging v. lidmaten) 19.30 uur te Schoorl Ds. C. M. de Jong (avondmaalviering) REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 10.30 uur Ds. J. Breukink 15 april 19.30 uur Ds. J. Breukink avondmaaldienst GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) 10 uur Ds. C. von Meyenfeldt H. C. Zd. 13 n.m. 5 uur Ds. G. H. Homans Heemskerk

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2