Keetmeisje in Europoort STOFFEN WEES WIJS CIJS Si(lit LODALIN E tovert de vaat schóón A. KLAVER kü PROPAGANDA AVOND SID0NIUS DE JONG oud-papier actie Slagerij Hoogvorst H. H.de Jong Voorjaars aanbieding Beddenzaa [una aluminium pan 't WINKELTJE Zaterdag 9 april Voor een feestelijke maaltijd Als u iets anders verlangt 1 Soepcomplêt Onze Paas-schotel Iedere woensdag speciale gehaktdag De gehele week f 1.35 f 0.75 f 1.25 Uitsluitend afgehaald en a contant dit is de geëlocceerde AtKALIVRIJ WASMIDDfL GeBRUiksaANWIJZ'nG Nauwelijks is de vaat naar de keuken gebracht, of uw gezin vraagt alweer om uw gezelschap. Staat moeder nog in de keuken? ,,Ik kan toch niet toveren!" zegt moeder. Toch wel MevrouwMet Lodaline tovert u de vaat schóón Het is in een wip gebeurd - goed - grondig - zuinig. Lodaline is de beste hulp in de huishouding. Voor het kartelen van Uw mes heesters en planten Divanledikant 22,90 Divanledikant 39,85 Dubbel divanbed 59,85 Etageledikant 59,85 Kantelbed 37,85 Kantelbed 49,85 Slaapkamerstoel 15,75 Nachtkastje 22,- Slaapkamerta fel 13,50 Matras 19,85 Matrasstel 35,90 Plastic-matras 35,90 Java-kapokmatras 55.- J ava-kapokmatrasstel 89,50 Verende matras 45,90 Verend matrasstel 79,85 Wollen dekens 13,90 Wollen dekens 15,90 Zuiver wollen dekens 27,85 Zuiver wollen dekens 32,90 Zijden dekens 10,90 Zijden dekens 15,90 Molton dekens 1,95 Flanellen lakens 4,75 Vitragespreien 7,90 Slaapkamer 79,50 Slaapkamer 98,50 Slaapkamer 395,- Speciaal Beddenzaak door H.A.N.S. Toen ze uiteindelijk tot de ontdekking kwam, dat ze wel een grote fout had gemaakt, wilde ze dat voor zichzelf en toevallig ook voor mij erkennen, maar niet tegenover de persoon, die het in de eerste plaats aangaat. Nu verbeeld je je, dat je met mij, als surrogaat ook wel door het leven kan gaanOhpro testeer maar niet. Natuurlijk zou een huwelijk tussen jou en mij geen mislukking worden, daarvoor staan we te eerlijk tegen over elkaar en begrijpen we elkaar te goed, maar de kleur en fleur zou er aan ontbreken. Geen hoogte- of dieptepunten, maar een glad en rimpeloos bestaan, zonder stormen, maar ook zon der de koesterende warmte van een stralende zon. We zouden verstandig en ernstig steeds de gulden middenweg bewandelen Tjaals je werkelijk niet anders wilt „Frans, zwijg," barstte Christa verontwaardigd los. „Je doet net, of ik je tegen een redelijke prijs een tweedehands auto heb aangeboden, waarvan je nu de goede en de kwade eigenschap pen onderzoekt. Is er dan niemand in de wereld, die begrijpt wat er in mij omgaat?" Za sloeg de handen voor het gezicht, haar lichaam schokte en eindelijk kwam de stroom verlossende tranen. Hoewel Frans deze crisis met voorbedachte rade had uitge lokt, schrok hij toch van de ontreddering waaraan ze nu ten prooi was. Voorzichtig schoof hij naar haar toe en legde kal merend zijn armen om haar heen. Met haar hoofdje op zijn schouders liet hij haar rustig uithuilen, bij zichzelf om sterkte smekend, om dit vaderlijk gebaar vol te houden en de sterke aandrang, haar betraand gezichtje met kussen te bedekken, meester te blijven. Christa voelde, dat door haar huilbui de spanning in haar iets was verminderd. Ze wist niet of ze boos op Frans moest zijn, of alleen maar verdrietig, omdat er nog steeds geen oplossing was voor haar moeilijkheden. Ze was zich zwak bewust, dat Frans de enige juiste methode had toegepast, om haar enigszins tot de werkelijkheid te brengen. Goed, ze moest Frans opgeven en bovendien zijn raad opvolgen om de bittere kelk van zelf vernedering tot de laatste druppel ledigen, door met een onge wapend hart naar Roel toe te gaan. Natuurlijk zou het tever geefs zijn, maar dan kon ze zonder zelfverwijt aan een nieuw leven beginnen. Langzaam bedaarden haar snikken. Een zware loomheid be ving haar. Het was, of ze een wedren om haar leven had ge houden. Stil bleef ze nog tegen Frans aanleunen, met het ge voel, dat ze bij een vriend uitrustte, die ze al jarenlang kende. „Zo," zei Frans bedaard. „Dat moest dan eindelijk eens ge beuren. Ik denk dat je vele dingen nu wat helderder ziet.' Pla- 'gend vervolgde hij: „Ik ben toch altijd nog benieuwd, hoe je overtuigd wilde raken van jouw liefde voor mij, of heb je liever, dat we daar niet meer over spreken?" „Met jou kan ik over alles praten," zei Christa met een mat glimlachje. „Ik had er op gerekend, dat je mij zou kussen en 'dan moest het wonder gebeuren, dat me alles deed vergeten ook Roel." Frans schokte omhoog alsof een wesp hem gestoken had. Was ze zich dan helemaal niet bewust welk een storm er in hem woedde? Hij wist zich echter te beheersen en zei met lichte spot in zijn stem. „Welja, een uitgehongerd mens aan een maaltijd laten ruiken en hem niet te eten gevenEn kwasie luchtig liet hij erop volgen. „Je bent wreed en egoïstisch, ik ben blij, dat ik je mijn jawoord heb onthouden." Zijn doel was bereikt, Christa lachte weer van harte en hoe wel met pijn in zijn hart, stemde hij daarmee in, al wist hij nu zeker, dat ze voor hem verloren was, tenzij Roel in zijn koppige houding zou volharden, maar dat leek hem zeer onwaarschijn lijk. Het was beter, dat hij daar niet dieper op inging en baas bleef over zijn gevoelens voor haar. Hoe graag hij Christa voorgoed in zijn armen zou willen sluiten, hij zou toch geen rus tig ogenblik meer hebben, als zijn geluk werd opgebouwd op de puinhopen van de liefde van zijn vriend. Pas als Roel zich wer kelijk in zijn genegenheid voor Christa had vergist, zou hij met beide handen en heel zijn hart trachten, bij Christa de vriend schap, die ze ongetwijfeld voor hem voelde, in liefde te doen verkeren. Dan zou hij de rol van vaderlijke vriend met vreugde laten varen en zich van een andere kant leren kennen. Het was nu zijn beurt om een zucht te slaken. Met het meisje van je hart zo dichtbij viel het niet mee, zijn vriendschap voor Roel niet te verloochenen. Wat zouden de gevolgen zijn geweest, als hij haar had gekust? Van terzijde keek hij haar aan en voelde zich hoe langer hoe meer in de verleiding komen, toch maar de proefneming te volvoeren. Maar Christa ging rechtop zitten Haar ogen stonden weer helder. Dankbaar keek ze hem aan. „Frans, dit zal ik mijn leven niet vergeten. Je hebt me, figuurlijk gesproken een pak slaag gegeven en dat was juist wat ik nodig had. Ik voel me weer strijdvaardig. Ga je misschien mee naar Roel?" „Nee, het lijkt me beter, dat je alleen naar hem toe gaat Hier heb je zijn adres. Het is door de stad heen, buiten Rot terdam. Ik wens je het allerbeste." Even keek Christa hem diep in de ogen. Ze las er de pijn in, die hij met geweld onderdrukte en plotseling begreep ze, dat hij hetzelfde leed met zich droeg, dat haar al die maanden had gepijnigd al toonde hij veel meer kracht om het te dragen. Bij het afscheid nemen drukte hij Christa vluchtig tegen zich aan en er lag een smeking in zijn blik, die Christa spontaan beant woordde met een kus op beide wangen. Weemoedig keek hij haar na, toen ze met haar oude veerkrachtige pas hun rustig zitplaatsje verliet. Het was een vernieuwde Christa, die in de auto stapte en in gedachten verdiept wegreed. Even verduisterde haar blik, bij de wetenschap, dat ze Frans in verdriet achterliet, maar dan was haar hoop op de toekomst gericht, met veel meer verwachting, dan ze ooit had durven dromen. Heel op de achtergrond was nog de donkere wolk van twijfel, maar de woorden van Frans hadden haar moed geschonken. Ze zou niet terug keren, alvo rens ze de zwarte gedachten te lijf was gegaan. Ze zou over winnen ofeen nederlaag aanvaarden, maar dan met ere en daarna geen gepieker meer en geen schuldgevoel. Wordt vervolgd NORDEMANN „mooi goed" in o.a. ook „Liberty" smaakvolle variaties in weefsel-dessin verantwoorde prijs KL Dorpsstraat 25 Bergen iiiiiiiiimiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiimiiiimiiimiiiiiiihHiiiiiiMiiiiiiiiiiimiiiiiH door dc Verkenners Telefoon 2819 - Bergen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiimmiiiiiiii ga voor Uw kunstgebit reparaties in enkele uren gereed, desgewenst ook 's avonds Oude Prinsweg 13, Tel. 2640, Bergen Kerkstraat 11, tel. 2028 Zeeweg 32, tel. 3319 'n heerlijk gekruide runderrollade per 500 gr. f 3.20 en f 2.70 Varkensrollade per 500 gr. f 2.90 en f 2.60 Rollade half varkens en kalfs per 500 gr. f 2.40 Rosbief of lende p. 500 gr. f 3.20 Varkensfricandeau 500 gr. f 2.90 best. uit 150 gr. gehakt 150 gr. poulet staaf of benen voor slechts f 1.50 van 300 gram, bestaande uit: 100 gr. ham 100 gr. cervelaatworst 100 gr. boterhamworst 150 gram ham 250 gr. metworst 250 gr. leverworst 500 gr. gehakt kost dan slechts f 1.48 Gehakte biefstuk 3 stuks f 1.45 3 Slavinken f 0.95 Nog steeds onze heerlijke erwtensoep p. liter f 0.98 fO <2 2 van de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis afd. Bergen op dinsdag 12 april in de dancing van de Rustende Jager aanvang 8 uur Lezing: Dr. H. C. BARTLEMA Uitreiking Landsteiner plaquetten en penningen Na de pauze optreden van Peter Piekos, o.a. met quiz en Frans Oudhoff, piano Toegang van donors op vertoon van hun bloedtransfusiekaart Wij hebben nu ook met de langste levensduur Als verrassing vindt u in élke literfles Loda- line een practisch hang-oogje om als lusje te gebruiken aan uw theedoek, handdoek, panne lap, washandje, gummi-handschoen, kinder servet, zeem. Deze hang-oogjes vindt u ook in iedere fles Loda-bleekwater. voor stoffering voor vaat en glaswerk voor zijde en nylon RUÏNELAAN 11. BERGEN Tel. 3106 Voor hotels, pensions en vakantie-oorden naar het onderstaand adres Een briefkaart en het wordt ter plaatse klaargemaakt 20 ct per tafelmes N. OSKAM Ploegstraat 15 - Vught Bloemkwekerij Lijtweg 44, Bergen voor uw tuin alle soorten Tuinverzorging in onze 80x190 2-persoons tweemaal 80x190 tweemaal 80x190 1-persoons 2-persoons l-pers. prima gevuld 2-pers., 3-delig 1 -persoons 1-persoons 2-persoons, 3-delig 1 -persoons 2-pers„ 2-delig prima kwaliteit 1 -persoons 2-persoons 1-persoons 2-persoons heerlijk warm best. uit l-pers. ledikant. tafel, stoel en nachtkastje best. uit 2-pers. ledikant, talel, stoel en nachtkastje Bonkonko-mahonie best. uit 2-pers. ledikant met 2 nachtkastjes, 3-deurs linnenkast, tafel en 2 stoelen. Compleet Koorstraat, hoek Laat Alkmaar - Tel. 2726

De Duinstreek | 1960 | | pagina 8