f A. KLAVER KAMERS t KONINGINNEDAG Vermeulen's leukejongenspakjes koopt u bij ons! Tel. 2545 - Bergen Fancy-Fair Bevrijdingsfeest op 5 mei tHet Zout der Aarde' Schoonmaaktijd» Bridgeclub „Schoorl" Strandexploitanten bouwen weer Begin van brand Alkmaarse Oratorium Vereniging J, ML P» LUGTEN AFWEZIG GESLOTEN HEROPENING V.H.M.O. Gemeente Alkmaar P0CKETB00KS C. Oldenburg - Schoorl Burgerlijke Stand BERGEN Burgerlijke Stand SCHOORL GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Uw familieberichten FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD Voor bad en strand Drogisterij Groeneveld Slagerij Hoogvorst f 1.25 Uitsluitend afgehaald en a contant UW ADVERTENTIES H.11 4 xiWÉlf flinke pakhuisknecht Jan Kokkes U komt toch ook ORANJE VERENIGING - BERGEN LEPELREK no. 2 ZILMETA „DE SPAR'' Tot dusver is het aantal opga ven voor deelname aan het be- vrijdingsmaal nog zeer minimaal. Men denke niet, dat opgeven niet nodig is en men toch wel kan aanschikken. Dat is absoluut on mogelijk. We moeten van te voren weten hoeveel er gekookt moet worden. Blijft de opgave zo bedroevend weinig, dan zal he laas deze gemeenschappelijke uiting van onze dankbaarheid en vreugd over moeten gaan. Denkt U er ook aan kaarten te halen voor de opvoering van ,,De Rompmannen". Deze uitvoering vindt plaats 's avonds om 8 uur in de Rustende Jager". Kaarten halen op dinsdag 3 mei van 's avonds 8 uur af aan de zaal. U kunt er twee per gezin krijgen. Zou Schoorl nu met de viering van de bevrijding verstek laten gaan? We hebben er altijd zoveel drukte over, dat deze viering verwaarloosd zou worden, dat wel eeuwenoude gebeurtenissen worden herdacht maar het eigen tijdse wordt vergeten. Is die cri- tiek gerechtvaardigd als we zelf net doen of alles ons niet aan gaat? We hopen nog steeds, dat de aanmeldingen ook voor de maaltijd vlot zullen komen. De datum is al wel verstreken, maar doet U het dan nog voor 27 april. De toneeluitvoering kunt U gra tis bezoeken. De maatlijd kost U 3.per persoon. R. P. GOETTSCH Filmavond van VARA, N.V.V. en P.v.d.A. te Schoorl. De winter trekt dralend af. Kille dagen en gure nachten hou den misschien nog de herinne ring wakker aan de koude en donkerte van een voorbij sei zoen. Maar de lente werkt en dringt. In spruit en knop balt zich de kracht der natuur samen om aan de wereld een nieuw aanzien te geven. In verrukking en bloei ontvouwt zich weldra het jonge leven. Op deze scheiding van ,,oud en nieuw" organiseert als van ouds een ,,Eén-mei-commissie van N.V.V.P.v.d.A. en VARA een dit jaar enigszins vervroegde Eén-mei-avond (op maandag 25 april a.s.). Want dit „oud en nieuw" willen we vieren. En dat niet alleen omdat het traditie is! En we zullen dit doen met een waardevol programma: Als voor film de prachtige documentaire van Bert Haanstra over Rem brandt, een film die in sublieme beeldovergangen de ontwikkeling van deze grote mens en kunste naar uitbeeldt. Als hoofdfilm wordt vertoond „Het Zout der Aarde een Ame rikaanse speelfilm (niet te ver warren met 't T.V.-spel met de zelfde titel, dat enige weken ge leden is opgevoerd, doch dat op de Filippijnen speelde). Deze film toont de strijd welke mijn arbeiders in Nieuw Mexico heb ben te voeren. Allerlei kwesties, die op het moment zeer actueel zijn: rassendiscriminatie, sta kingsrecht en vakbondstrijd, een mijnramp enz., en dit alles spe lend in een tropisch land met In dianen, negers en blanken, maken deze rolprent tot een boeiend ge heel. Na afloop zult U bovendien nog eens ervaren hebben wat op deze zich vernieuwende wereld „het zout der aarde" is. (Zie ver der de advertentie in dit num mer). Groet gaat zich voorbereiden op het komende seizoen. Men ziet dit allerwege. In de eerste plaats aan de drukdoende vrouwen, die op het moment dat we dit schrij ven, bezeten zijn van een ware schoonmaakwoede. Men hoort dit ook aan de zuchten van de mannen, die van al die, volgens hen overdreven drukte, nog steeds niets begrijpen. Men kan als het ware de wrijfwaslucht snijden. Dit jaarlijks terugkerend evenement voor de vrouwen heeft natuurlijk tweeërlei rede nen. In de eerste plaats is het vol gens de mannen een star volhou den aan een oude traditie (vol gens hen is het niet smerig in huis) en in de tweede plaats om die zelfde mannen nog eens dui delijk te tonen, dat men getrouwd is met een vrouw, die de tot over de grensen bekende zindelijkheid van de Nederlandse vrouw, hoog wil houden. „Meneer"aldus één van van deze mannen, „waar blijven we? Als dit zo door gaat moeten we over enkele jaren onze klom pen al bij het poortje uittrekken". Men ziet ook grotere verande ringen zich voltrekken. Zie in de eerste plaats de ver bouwing, die plaats vindt bij bakker Hoogvorst. Hier vindt een uitbreiding van de winkel plaats en dat kan dan alleen maar zijn om straks de gasten in een ruimere omgeving te ontvangen. Ook de melkhandel van Peper kamp ondergaat een verandering. Waarschijnlijk zal het de bedoe ling zijn dat ook hier een winkel vergroting plaats vindt, nadat een reeds in aanbouw zijnd woon huis gereed is. Groet gaat zo zijn gang, zonder veel ophef, maar volgens vaste plannen. Goed zo Groet. Uitslag van de laatste competitie-avond van 11 april Lijn A: punten 1 Half Jr - Mosch 51 2 Bekker - Beeldman 51 3 Mevr. Arpeau - Goet 44 4 P. Ens - M. Ens 41 5 Fam. Kuyper 40 6 Fam. Repko 38 7 Mevr. Timmerman - Heystek 37 8 Dapper - de Wit 34 Lijn B: punten 1 Half Sr - Haasbroek 54Yi 2 Nieuwland Jr - Roos 48J/2 3 Mevr. Bouman - v. d. Hoef 42J/2 4 Mej. Haring - Lensing 42 5 Mevr. Jager - de Wit 40 6 Mevr. Klinkenberg - Mevr. Visser 38 7 Mevr. Kuiper - Slooten 37x/i 8 Mevr. Raven - Nieuwland Sr 33 Dat het seizoen weer gaat na deren is duidelijk waar te nemen aan het strand. Is het zo dat op Camperduin de heer Kerkmeer weer aanstalten maakt zijn pavil joen in gereedheid te brengen, op Schoorl aan Zee was de heer Sporre reeds met de Pasen zover gereed, dat de wandelaar aldaar een kop koffie of anderszins kon worden geserveerd, iets wat door velen hogelijk op prijs werd ge steld. Waarschijnlijk door het achte loos wegwerpen van een bran dende sigaret ontstond in de af gelopen week een brandje aan de Molenweg, ter hoogte van de al gemene begraafplaats. De brand weer was snel ter plaatse, doch behoefde niet in te grijpen. Enkele bomen gingen verloren. Opgepast dus met vuur in de nu reeds kurkdroge bossen en vel den. Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voor komende advertentie met betrek king tot de aangifte van leer lingen voor de scholen voor voorbereidend hoger en middel baar onderwijs. Dirigent: Corn. Jonker „Judas Maccabaus" van G. F. Handel is het oratorium, dat te zijner tijd door de A.O.V. zal worden uitgevoerd. Na „The Messiah" vrij zeker het meest be kende en populairste werk van Handel. Op woensdag 27 april zal diri gent Corn. Jonker het oratorium op de repetitie inleiden. Ongetwijfeld zullen meerderen de studie mee willen maken. Meldt U daartoe op 27 april te half acht, in de Aula van het Murmellius Gymnastium aan de Bergerhout. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiituiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiii fiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiii van 28 maart tot 4 april 1960. Geboren: Iris, d. v. H. C. van Mot man en C. C. Preeth. Ondertrouwd: Baaren, Frederik Chistiaan, 25 jaar, Heiloo en: Ruijter, Emma Maria Gerarda, 21 jaar; Win der, Johannes, 26 jaar, en: Ooijevaar, Margaretha Maria Alida, 24 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: de Ruiter, Aagje, wed. v. D. Snip, oud 77 jaar; Schaaps, Gerardus Johannes, oud 69 jaar. van 4 tot 11 april 1960. Geboren: Elisabeth Apollonia Maria, d. v. J. A. de Lange en N. Schouten. Pieter David, z. v. P. Zwaan en A. E. Muller. Maria Johanna, d. v. F. Glorie en J. G. de Lange te Limmen. Alexander Hendricus Maria, z. v. P. H. Ranzijn en G. M. Hoogervorst te Egmond-Binnen. Antoinette Theresia Maria, d. v. L. Tho mas en L. Bloetjes. Henricus Cornelius Josephus, z. v. L. A. C. de Jong en A. J. T C. Brekelmans te Alkmaar. Marga retha, d. v. A. H. van Diepen en P. M. van der Laag. Ondertrouwd: De Groot, Heinrich Jo zef, 25 jaar en Leijen, Catharina, 22 jaar. Gehuwd: Geen. Overleden: De Groot, Gerrit, oud 70 jaar. Kroon, Grietje, e.v. M. J. Baljeu, oud 69 jaar. Fraijman, Anna A. w.v. J Oldenburg, oud 86 jaar. Geboren: Maria Johanna Angela, d. v. P. A. Mink en J. C. Revers; Johanna Petronella Josephina Maria, d. v. S. Meereboer en A. H. v. d. Ende; Elizabeth Hendrika Maria, d. v. G. W. Stokman en A. C. De Lange; Hubertina Catharina, d. v. G. Druijven en M. Molenaar; Corne lia Jacoba, d. v. C. J. v. d. Oort en J. van Alten. Gehuwd: Geen. Overleden: Gerrit Vrijer, gehuwd geweest met C. G. J. Eecen, oud 81 jaar; Jacques Louis Marie Coenen, gehuwd met W. H. v. d. Kloet, oud 66 jaar. Ingekomen: Aartje Reedijk, e.v. S. Rol van Amsterdam; Eugène P. Soff- ner en gezin van Beverwijk; Emil O. Sell en gezin van Beverwijk; Sake Visser en gezin van Idaarderadeel Herbert P. C. van de Ree en echt genote van Opmeer; Aleida G. Lang kamp van Alkmaar; Jantje Baas van Alkmaar; Pim Stooter van Amster dam; Maria W. Eskens van Amster dam; Cornelis Marees en gezin van Zijpe; Petronella H. van Drunen van Lochem; Elsje Lugtigheid van Koe dijk; Frederik T. van Middelkoop en gezin van Bergen NH; Carmen A. R. Seydel en gezin van Bergen NH; Simon de Beurs en gezin van Amers foort. Vertrokken: Maria Bronkhorst, e.v. A. Machgeels naar Den Helder; Janne F. de Jong naar Leeuwarden; Willem J. Jonkers naar Ede Gld; Marie Wiideboer e.v. D. Vorst naar Zijpe; Jan H. Kuiper naar Amers foort; Joachim G. Royaards naar Werkhoven; Albertus J. Jongmans naar Amsterdam; Elizabeth F. Rin- kema naar Oosterhesselen; Wille- mine Joekes naar 's-Gravenhage; Wintje de Haan naar Hoogezand Sappemeer; Jacobus Stoop naar 's- Gravenhage. Gedurende het tijdvak van 1 ja nuari 1960 t/m 4 april 1960, werden onderstaande voorwerpen als gevon den opgegeven bij de Groepscomman dant der Rijkspolitie te Schoorl, Duinweg 10 te Schoorl: Halsdoek, rechter dameshand schoen, kinderwant, wollen hand schoen, rijwielhandpomp, jongens colbertjasje, hoofddoekje, 2 kinder- portemonnaies, jekker, damestas, wieldop V.W., rubberlaars, 2 porte- monnaies, sjaal, 2 pr. dameshand schoenen, motorwant, konijn, dames handschoen. plaatsen wij gaarne in dit blad Ondertrouwd: Klaas Leeuwenkamp en Annie Kramer Huwelijksvoltrekking op 6 mei a.s. n.m. 3 uur te Noordscharwoude. Oudkarspel, Dorpsstr. 308 Schoorl, Evendijk 1 21 april '60 Receptie te Zuidscharwoude, n.m. van 7.30-9.30 uur in „De Roode Leeuw" Toekomstig adres: Laanweg 53, Schoorl ARTS van 24 april tot 16 mei Net meisje gevraagd v. d. morgenuren, plm. 15 jaar. Mevr. Seewald, Kerkstraat 13, Bergen, Per 1 juni net zelfstandig meisje gevr. niet beneden 20 jaar, op de hoogte met pension bedrijf. Mej. A. P. v. d. Steen, Hoekje v. Reenenpark 8. Bergen Tel. 2256. Gevraagd: een net meisje voor Ijsver- koop. P. Duin Tel. 320 Schoorl Gevraagd: nette werkster. 4 ochtenden in de week of 2 dagen. Mevr. Koster, Breelaan 3, Bergen. Wegens ziekte voor direct gevraagd: Schildersknecht of halfwas bij S. Snip Schilder- en Behanger, te Winkel, N.H. Tel. K 2244-260 Te koop. old finish bankstel in zeer goede staat. Bergerweg 4, Bergen Tel. 2671. Te koop: eikenh. kantelbed, 1 persoons Duinweg 64, Schoorl, Telefoon 663. Te koop: Welsh Terrier, reu, 3'/2 m- Ingeënt. Sigal, Heiloo, Tel. 02200-3192. Te koop: Schotse Collie, teef, 3 mnd. met raszuivere stamboom. Prijs f 175,-. Laporte, Jekerstraat 383. Telef. 711023 Amsterdam Z. Te koop gevraagd een paar goudhamsters Groeneveld, J. Oldenburglaan 15, Bergen 2 seizoen-arbeiders zoeken slaapkamer in Bergen vanaf 15 mei. Stromend water De Vos, Breelaan 35, Bergen. Echtpaar zoekt met kookgelegenheid Br. onder no. 638 bur. van dit blad te Schoorl. Dame uit Bergen z. g. t. verg. ged. mei meerijden met auto naar Amsterdam. Aankomst en vertrek plm. 8.30 en 5 uur. Br. no. 2374 De Haan's Boekh. Bergen. Jos Dam Paragn. Helderziende 25 april en elke 2e en 4e maandag van de maand zitting van 11-6 uur. Doorntjes 13 Bergen Geheimh. en succes verzekerd. zonnebrillen badmutsen badtassen badslofjes zonnebrand-olie zonnebrand sprays Zie onze speciale etalage Jan Oldenburglaan 15 - Bergen Kerkstraat 11, tel. 2028 Zeeweg 32, tel. 3319 500 gram riblappen 500 gram doorregen lappen en 500 gram magere lappen 2'/2 kg niervet 100 gr pr. magere ham 100 gr boterhamworst samen nu 250 gr. metworst 250 gr. leverworst f 2.40 f 2.~ f 1.60 f 2.60 f 1.75 f 0.59 f 0.36 f 0.95 f 0.90 De gehele week 3 Slavinken f 0.98 3 Tartaar f 1.55 150 gram ham f 0.75 150 gram pekelvlees f 0.72 a.s. Woensdag natuurlijk Gehakt, per 500 gr nog steeds f 1,48 met zakje kruiden en zout 250 gr Gek. worst f 0,75 Donderdag Saucijsen schijven per stuk f 0,40 3 schijven f 1.05 200 gr Boterhamworst f 0,50 Nog steeds onze heerlijke erwtensoep p. liter f 0.98 uit eigen keuken worden keurig verzorgd, gaarne in dit blad geplaatst Kom gauw, nude kollektie nog het grootste is. (j-CLUB En waarom dan wel wilt u weten? Omdat u kunt kiezen, kiezen, kiezen tot u nét dat pakje hebt gevonden dat als gemaakt is voor die lieve bengel van u! Gevraagd per 1 mei voor klaarmaken van bestellingen Goed loon Groenten- en Fruithandel Tel. 2326 Bergen VERHUISD: van Kerkstraat 13 naar Emmalaan 31 fam. E. M. Seewald v/d Bruggen Tel. 3584 van Jb. Weyandweg 15 naar Kerkstraat 13 fam. P. C. Seewald Tel. 2552 ZATERDAG 23 APRIL, AANVANG 5 UUR ZONDAG 24 APRIL, AANVANG 3 UUR 3 ten bate van de gymnastiekvereniging D.I.O., Bergen in ver.-gebouw St. Jan bi) de r.k.-kerk 15 originele stands met 1001 aantrekkelijke prijzen!! Opgave voor deelneming kinderspelen op woensdag 27 april a.s. in een lokaal van de van Reenenschool, Spaanse pad van 3 tot 5 uur 's middags voor leerlingen van alle lagere scholen W.:: in model no. 7401 UITGEVOERD IN iGEROllZILMETAl VLEKVRU DOOR EN OOOR RUINELAAN 11. BERGEN Tel. 3106 LEVENSMIDDELENBEDRIJF Breelaan 33, Tel. 2068, Bergen Wegens verbouwing maandag, dinsdag en woensdag DONDERDAG 28 APRIL met speciale aanbiedingen

De Duinstreek | 1960 | | pagina 3