Vuilnisophaaldienst BRILLEN voor SCHOORL Strandvonderij Schoorl Inenting tegen kinderverlamming BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. IK WIL LEVEN De reis om de wereld in 80 dagen Wereldfederalisten Emigratie-Amerika Vacanticvreugd voor stadsjeugd Rotterdam Wild en Gevogelte Kapperszaak Daarom voorkeur? Bloeimaand in het duinreservaat Volkspartij voor Vrijheid en Democratie De directeur van het Bedrijf Gemeentewerken maakt bekend, dat geen huisvuil zal worden opgehaald op donderdag, 26 mei (Hemel vaartsdag) en op maandag, 6 juni (2e Pinksterdag). Dit geschiedt in de desbetreffende wijken op resp. vrijdag 27 mei en dinsdag, 7 juni. De directeur voornoemd, J. P. BLAUW GEMEENTE BERGEN Bij het Bedrijf Gemeentewerken kan per 1 juli of 1 aug. 1960 worden geplaatst een Accurate administratieve kracht (vr.) GEMEENTE SCHOORL Openbare verkoop van strandvonderijgoederen op vrijdag 27 mei a.s., des voormiddags 10 uur, op het erf van de hulpstrandvonder F. Gutker te Camperduin, tewetenvan: 531 mijnstutten, lang 1,75 m; 101 vurenhouten mijnstutten, lang 1 m 6 vurenhouten balken, lang 2 m5 vurenhouten palen, lang 1 m en 2 vurenhouten balken, lang 8 m. GEMEENTE SCHOORL Op woensdag 25 mei a.s. vindt in het gemeentelijk gymnastiek lokaal te Bregtdorp wederom een inenting tegen poliomyelitis plaats Aan de ouders of verzorgers van de aldan in te enten kinderen zijn intussen oproepen verzonden. De kinderen en hun ouders of verzorgers worden verzocht zich stipt aan de op de oproepen ver melde tijdstippen te houden. Voorts worden de ouders of verzorgers van de in het afgelopen jaar geboren kinderen er op gewezen, dat zij de oranje inentings boekjes van de kinderen dienen mede te nemen. Inlichtingen te dezer zake zijn te verkrijgen op de afdeling inentingen ter secretarie dezer gemeente. SCHOORL, 16 mei 1960 Burgemeester en Wethouders van Schoorl Bij „De reis om de wereld in 80 dagen" veranderde aanvangstijden wegens de grote lengte der film 's avonds te 7.30 uur matinée te 2.00 uur GEMEENTE BERGEN Nh. De Wereldfederalisten, Afd. Bergen, hield in „Het Huis met de Pilaren" haar laatste bijeen komst van het seizoen. Verslag werd uitgebracht van de Alg. Verg., gehouden te Am sterdam. Dr Gunning, de voorzit ter van de Nederl. Afd., deed op deze vergadering de wel zeer ver heugende mededeling, dat het Wereldfederalisme steeds meer aanhangers vindt en dat op het internationale Secretariaat, ge vestigd in Den Haag, herhaalde lijk inlichtingen gevraagd wor den door vooraanstaande buiten landse politici. Als volgend punt van de agen da werd in discussie gebracht: Europees Federalisme, of We reldfederalisme, of beide. Na een leerzame gedachtenwis- seling kwam de afd. Bergen tot de conclusie, dat Europees Fede ralisme wel een stap kan zijn naar de wereldvrede, doch dat het Wereldfederalisme het uit eindelijke doel moet zijn. Slechts internationale rechtsorde voor al le landen, dus ook buiten Europa, onder een federale wereldrege ring met een internationale poli tiemacht ter handhaving van deze rechtsorde, zal een wereld vrede tot stand kunnen brengen. Nadat nog enkele huishoude lijke zaken afgehandeld werden, sloot de presidente deze zeer leerzame avond. Naar wordt medegedeeld zal binnenkort een nieuwe wet voor emigratie naar de Ver. Staten van kracht worden. Men behoeft alleen nog de goedkeuring van de Senaat en de handtekening van de president. Bijna iedere nederlander zal van deze speciale wet gebruik kunnen maken. In samenwerking met de We reldraad van Kerken en de Geref. kerken in Amerika, zal getracht worden de vereiste borgstellin gen te verkrijgen. Teneinde enigszins een over zicht te verkrijgen hoeveel perso nen van deze wet gebruik zullen maken, zal een voorlopige regi stratie worden aangelegd. Men kan zich nu reeds daarvoor op geven bij de Christelijke Emigra tie Centrale in: ALKMAAR, Stationsweg 48, tel. 2215, elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 9.30 4 uur, woensdagsavonds van 7-8 uur. ZAANDAM: Ged. Gracht 59, Ons Huis, elke vrijdagavond van 7.30—8.30 u. DEN HELDER: Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg 151, elke donderdagavond van 7.458.45 Ook voor emigratie naar an dere landen bent U bij de Chr. Emigratie Centrale aan het goede kantoor. Op verzoek wordt gaarne lec tuur beschikbaar gesteld. Ja, die stadsjeugd, daar gaat het om. Niet de kinderen, die gezellig met of zonder hun ouders bij fa milie buiten de stad kunnen gaan logeren; ook niet de kinderen, die zich gemakkelijk in een groep van leeftijdgenootjes in een kamp kunnen aansluiten en zo van een heerlijke vakantie kunnen genie ten. Neen, die stadsjeugd wordt niet bedoeld, maarweet U er zijn kinderen voor wie de ouders geen oplossing weten, die geen familie hebben waar hun kinderen eens onbezorgd van ruimte, frisse lucht en opgewekte omgeving kunnen profiteren; kinderen uit gezinnen waar door lopend zorgen zijn, zorgen van velerlei aard. Om maar enkele te noemen; ziekte, invaliditeit, span ningen door een moeilijke huwe lijksverhouding, te kleine woning, financiële zorgen enz., kinderen uit gezinnen, waar vader of moe der alleen staat voor de opvoe ding, of kinderen, die niet zo sterk zijn, maar nog net te flink om in aanmerking te komen voor de uitzending via de Geneeskun dige Dienst. Om die stadsjeugd gaat het als wij een beroep willen doen op gastvrijheid in gezinnen buiten de stad, op het platte land. Wij zouden hen zo graag 14 dagen echte vakantievreugd willen la ten genieten; jongens en meisjes van 614 jaar, voor wie de lan ge huizenrijen en saaie straten geen afleiding bieden, het drukke verkeer hen belemmert eens flink te kunnen draven en stoeien. Vakantievreugd voor Stads jeugd is geen onmogelijkheid, mitsU zoudt kunnen en wil len helpen. Wilt U eens nagaan of U ge legenheid zoudt hebben voor 14 dagen een logé op te nemen? U hebt zelf keuze voor een jongen of een meisje, keuze in de leeftijd van 614 jaar, keuze in de pe rioden, nl. van 822 juli of van 22 juli5 augustus 1960. De kinderen worden medisch ge keurd, reizen onder geleide en komen zo dicht mogelijk bij U in de buurt om te worden afgehaald. De aanvraag om kinderen heel vaak de wat grotere jongens van 1114 jaar uit te zenden, krijgen wij van de maatschappe lijk werksters of diakenen. Het zou prettig zijn niemand te moeten teleurstellen. Wilt U ons helpen? Geeft U zich dan op bij mevr. M. J. HauberBrugman, Natteweg 23. Bergen, Tel. 3164, de contactpersoon in Uw ge meente, die U ook gedurende het logies met goede raad ter zijde wil staan en U indien nodig alle verdere inlichtingen wil verstrek ken. Rietvcld's Wildhandel OUDEN VAN DAGEN- TOCHT BERGEN Als datum voor de jaarlijkse autotocht voor de Ouden van Dagen te Bergen heeft het comité vastgesteld woensdag 29 juni a.s. Het einddoel der reis is wel be kend, doch hier wordt nog geen ruchtbaarheid aan gegeven. Dit hangt af van het bedrag dat de lijsteninzameling zal opleveren. Deze wordt gehouden in de week van 611 juni. Het comité hoopt, evenals ieder jaar, weer op de medewerking van de Ber gense bevolking. Wachten duurt altijd te lang, (al wordt men bij kapper Louw rink vlug geholpen), en het is prettig om dit in een mooie om geving te doen. Een prettige stoel is dan bij heren wel van bijzonder belang. Kapper Louwrink, Breelaan 31, mag zeker de eerste kapper in Bergen genoemd worden die zijn salon geheel vernieuwd heeft. Slechts de vroegere belichting is v/eer aangebracht. De firma Indola heeft totaal alles nieuw aangebracht. Juist omdat het scheren bij de kapper verleden tijd is gewor den heeft de toilettafel een heel andere indeling verkregen. De wastafels en de rommelkastjes zijn er niet meer. In de plaats hiervan zijn twee kleine planken aangebracht, waarin slechts 2 laadjes zijn. Voorts is er een handige en verrolbare wasbak waar het hoofd voor of achter over kan worden gewassen. Een /handige uitneembare douch- mengkraan wordt zo uit de wand te voorschijn gehaald. De wan den zijn in harmonische en af wisselende kleuren gehouden en de oude harde banken vervan gen door stoelen. Bij de felici taties, die de heer Louwrink be reikten was ook een taart met een afbeelding, voorzien van een kam, schaar en scheerkwast. De heer Kamp, Kerkedijk, verzorgde het schilderwerk, de heer Klaver het sanitair en de heer Witte brood het electriciteitswerk. Wij wensen de heer Louwrink veel succes toe. Burgerlijke Stand BERGEN KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN IVOROL tandpasta geeft behoud van een gaaf gebit Burgerlijke Stand SCHOORL „Een nieuwe lente een nieuw geluid". Dit geldt ook zeker voor het Noordhollands Duinreser vaat waar het jaarlijks weerke rende lentefeest een toch steeds weer nieuwe en verbijsterende indruk op de bezoeker zal maken. Uitbottende knoppen, rijke bloe sempracht, uitbundige vogelzang en de alom ontluikende flora zijn de onmiskenbare herauten die de bruidsdagen aankondigen van het opbloeien van het natuurleven dat juist in de meimaand zijn hoogtij viert. Welk een genot levert in deze tijd van het jaar een wande ling of fietstocht in dit prachtige duingebied op. De meidoorn, de wilde sering, verschillende pru nussoorten en de lijsterbes, die vooral in het Castricumse- en Heemskerkse binnenduingebied veel voorkomen, zullen dan kleur en geur aan dit unieke natuur gebied geven, dat zich met een oppervlakte van bijna 5.000 hec taren uitstrekt langs de kust van Wijk aan Zee tot Schoorl met een kleine onderbreking nabij de Egmonden. Het is op heden vrij droog in het duin en daarom is het de vraag of de voorjaarsbloei, die van het in dit opzicht zo bijzonder uitbundige jaar 1959 zal even aren. Doch wanneer ernstige nachtvorsten ons bespaard zullen blijven, ziet het er ook dit jaar zeker weer zeer veelbelovend uit. De meidoorn is voor ons reser vaat wel een bijzondere boom waar wij thans in de meimaand eens wat meer aandacht aan zul len schenken. Feitelijk kunnen we beter van struik spreken want deze boom levert geen zwaar, doch wel prima hout. Het is een zeer geschikte struik voor onze windsingels omdat hij goed tegen de zeewind kan, op droge grond nog behoorlijk wil groeien en een enorm weerstands- en vermenig vuldigingsvermogen heeft. In de laatste jaren heeft de meidoorn een grote uitbreiding ondergaan. Dit is te danken aan de omstan digheid dat de myxomatose onder de konijnen nog steeds rondwaart. Wat deze ziekte heeft teweeg gebracht heeft men in eeuwen niet kunnen bereiken. In de loop der jaren heeft het konijn veel schade veroorzaakt, zelfs zo erg dat in 1827 de Commissie voor Landbouwzaken in Noordholland ten einde raad was. Het was dan ook geen wonder dat nog dat zelfde jaar bij Koninklijk Besluit werd bepaald dat de konijnen in Noordholland binnen een jaar moesten worden uitgeroeid. Nooit met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur Mn Opt* Pastoor Ziekenfondsleverancier C^.^G.men& l^jebenvetcj.G.betln<fr op arbeidscontract en in de rang van schrijver. Salarisgrenzen f2976.31 tot f3890.15 (6 éénjaarlijkse verhogingen), te ver meerderen met salarisverhoging ad 5 en eventueel huurcompensatie 1960 ad 2 '/j Aanstelling boven minimum niet uitgesloten, Met eventuele vacantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Gegadigden moeten vlot kunnen typen en bij voorkeur ook stenograferen, terwijl hun opleiding en ervaring op de vacerende functie afgestemd dienen te zijn. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties binnen veertien dagen na verschijning van dit blad te richten aan de directeur van voormeld Bedrijf, K. de Groote laan 25. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping, Vrijdagavond, zaterdagavond, zondagavond te 8 uur Zondagmiddag te 2.30 uur Een aangrijpende film met meesterhand geregisseerd Susan Wayward in (I want to live) (18 jaar) met Siion Oakland, Virginia Vencent, Theodore Bikel en Wesley Lau Met deze rol verwierf Susan Wayward de „OSCAR" voor de beste actrice van het jaar Maandagavond, dinsdagavond, woensdagavond TE 7.30 UUR Hemelvaartsdag 7.30 UUR en matinée te 2.00 uur MICK TODDS WONDERSHOW (alle leeftijden) met David Niven, Cantinflas, Shirley McLaine, Robert Newton Charles Boyer, Martine Carol, Fernandel, Mariene Dietrich, Trevor Howard, Buster Keaton, John Mills, Red Skelton, Frank Sinatra, Cesar Romero, Andy Devine, Jose Greco en duizenden anderen. Gaat ook U deze week, met Jules Verne, deze won derlijke reis om de wereld in 80 dagen maken Een onvergetelijk schouwspel iiiiiimiiiMiiiiiiiiiimiiHiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiMiiiiiiiiii Voor alle soorten Hereweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl iiiiMiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiHim 19 tot 25 april 1960. Geboren: Frans Sijmon, z. v. S. Tjal- lingii en L. van der .Meulen. Erik, z. v. J. T. van Baar en A. Wielinga. Ondertrouwd: Veenstra, Willem, 24 jaar, Den Helder en: Kürten, Hendrina, 18 jaar. Roetink, Gerrit, 23 jaar, Alkmaar en; Houtenbos, Anna Geertruida, 23 jaar. Gehuwd: Winder, Johannes en Ooije- vaar, Margaretha Maria Alida. Overleden: de Vries, Jan, oud 92 jaar. van 25 april tot 2 mei 1960 Geboren: Lourentius Adrianus Maria, z. v. J. van Veen en J. A. Mul. Ondertrouwd: Van Vleuten, Chris- tiaan Willem, 27 jaar en, Schermerhom, Trijntje, 24 jaar. Gehuwd: Baaren, Frederik Christiaan en Ruijter, Emma Maria Gerarda, Alk maar Brons, Herman en Vos, Louerina Maria. OverledenGeen. van 2 tot 9 mei 1960 Geboren: Elisabeth, d. v. A, Buijs en C. Woelders; Hans, z. v. H. Bult huis en A. de Vries; Anna Monica Maria, d. v. W. F. M. Willebrands en J. M. Rijkes; Geertruida Maria Francisca Wilhelmina, d. v. F. C. Vink en M. C. C. Kouwenberg. Ondertrouwd; Geen. Gehuwd: de Groot, Heinrich Jo zef, en Leijen, Catharina, Alkmaar. Overleden: Oortjes, Lieuwe, oud 66 jaar, te Amsterdam. 22 mei NED. HERV. GEMEENTE in de Rustende Jager 10.15 uur v.m. Mej. Ds. I. C. Jansen „REHOBOTH" KAPEL v.m. 10 uur Ds. G. Hartdorf Amsterdam 26 mei v.m. 10 uur Ds. L. Lagerweij Den Haag GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Berg n.m. 4.30 uur Ds. R. v. d. Berg 26 mei 10 uur Ds. R. v. d. Berg NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 te Groet Ds. C. M. de Jong 11.15 uur: Zondagsschool te Groet 25 mei te Schoorl 14 uur Inzegening v. h. huwelijk van P. Rademakers (Alphen a. d. Rijn en A. A. Verschoor (Schoorl) door Ds. Papineau Salm, Castricum 26 mei te Schoorl 10 uur Ds. de Jong REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. E. Poortman Lochem EVANG. LUTH. GEMEENTE Dienst in Alkmaar n.m. 7 uur J. J. F Herrmann GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 10 uur Ds. L. H. Kwast, Andijk-O 5 uur Ds. C. von Meyenfeldt Voorber. H. Avondmaal 26 mei n.m. 8.30 uur Ds. C. v. Meyenfeldt over het tijdvak 9 t.e.m. 25 april 1960. Gevonden: knipmes; dolkmes met schede; knipmes; 1 pr. bruine dames glacé; bruin lederen herenportemonnee met ritssluiting en inhoud; rood lederen hondehalsband; rood plastic kinderporte monnee met inhoud; rood kunstlederen portemonnee met inhoud; gevoerde he renhandschoen; bruine damesportemonnee met inhoud; wit rijwielpompje; porte monnee; zwart herenrijwiel met gebroken vooras; grijs lederen damesportemonnee met inhoud; gele speelgoed beer. Verloren: paars boodschappen tasje met sleutels; wollen vierkante doek blauw-geel en groen; 1 pr. gymnastiek schoenen maat 36, wit; wieldop van Renault; metalen hondehalsband; bruin lederen herenportmonnee met knipslui ting, inhoud: 2 lipssleutels en klein geld; bos sleutels (5 stuks); damesbril met licht montuur. Inlichtingen aan het groepsbureau der rijkspolitie te Bergen N.-H, Uitsluitend op werkdagen tussen 10 en 11 uur. (Ingezonden mededeling) over het tijdvak van 26 april t/m 4 mei 1960. GEVONDEN: Rozenkrans (blauwe kralen); gym- broekje in plastic zak; bruine porte- monnaie inh. kleingeld en 2 sleutels; bruine hoes van damesparapluie; fles propaangas; 2 gramofoonplaten in kar tonnen hoes; kinderhalsketting; sleutel ring met 2 sleutels, waarvan 1 lipssleu- tel; lichtbruine nieuwe herenportemon- naie zonder inhoud; damespolshorloge, goudkleurig; bruin suède jasje witte plastic bal; damesrijwiel; padvinders- riem; etui met 2 vulpennen! kleine bruine hond; bruin lederen briletui! bruine honderiem met muskatonhaak; goudkleurige armband; gevoerde hand schoenen (wit leder)ring met 4 sleutels en flesopener; lipssleutel; herenpolshor loge; bril met bruin montuur in zwart lederen etui; damespolshorloge met zwart bandje; bril met bruin montuur! zwarte motorhandschoenen; rozenkrans; grijze shawl; damesrijwiel „Locomotief"; bak van weegschaal. VERLOREN Grijze jongensjas; paar zwarte dames glacé's; welpepet; dameshorloge, vier- Ronald A. G. van Ulsen van Nieuwer kant model; beige portemonnaie met in houd; zwarte witte spaniel; armband, dubbele streng, zilver slot; bruin lede ren sigarenetui inh. 2 muntbiljetten van ƒ2,50; gebreid wollen hemdje; le deren handschoen met gehaakt boven stuk; portemonnaie inh. plm. 10, herenrijwiel „Amstel"; damesarmband horloge met bruin bandje; blauw lederen briletui met bril; damesrijwiel, sport- model; pitriet mandje. Inlichtingen te verkrijgen op het groepsbureau der rijkspolitie te Bergen NH, op alle werkdagen tussen 10.00 en 11.00 uur. LOOP DER BEVOLKING APRIL 1960. Geboren: Cornelis Johannes Maria, z. v. N. van Assem en G. M. Groot. Jeanette, d. v. T .de Jong en G .Schoppen Gehuwd: Arie Kuijper en Alida J. M. Stallman, beiden wonende te Schoorl. Klaas Bant en Jantje Baas, resp, wonende te Am sterdam en Schoorl, Cornelis Schot, wo nende te Oudorp en Marie A. Mantel wonende te Schoorl, Johannes C. Glorie en Martha T. Delis, beiden wonende te Schoorl. Adrianus Venneker, wonende te Oudorp en Maria Roozendaal, wonende te Schoorl. Overleden: De Wit, Helena, oud 85 jaar, zonder beroep, wonende te Enkhuizen. Lang, Leonhard Karl Wilhelm, oud 47 jaar, smid, wonende te Hannover Dl. Ingekomen personen: Michiel C. van der Laan uit Bergen. Nellie Leeuwenkamp uit Ede, Jan Sweijs en gezin uit Indonesië. IGin N. Tan en dochter van Renkum. Anna L. F. van de Wateringen e.v. A. Oosterbaan van Zijpe. Catharina G J. Eecen van Heiloo. Amstel. Anna M. de Jong en dochter van Amsterdam. Willem E. Samson van Amsterdam. Vertrokken personen: Cornelia A. Meerburg naar Gorssel. Cornelia A. D. van der Schalk naar Gorssel. Willem M. van Laar en echt genote naar Kortenhoef. Hellen M. Auerhaan naar Amsterdam. Theodor Bootsma en gezin naar Australië. Cor nelis P. A. van Gelder naar Terneuzen. Pierre A. van Gelder naar Terneuzen. Marie A. Mantel e.v. C. Schot naar Oudorp. Martha T. Delis e.v. J. C. Glorie naar Bergen. Johannes C. Glorie naar Bergen Theodora Allot w.v. J. Willekes Mac Donald naar Bergen. Réné de Ravallet en echtgenote naar Heems kerk, George B. Atsma en gezin naar Den Helder. Naantje P. Komdeur e.v A. de Moor naar Alkmaar, Dieuwerte Molenaar w.v. P. Langedijk naar Heer- hugowaard. Marianne G. Bregman naar Zijpe. Afd. Schoorl op dinsdag 24 mei 1960 om 20.15 uur in de Roode Leeuw te Schoorl. Ook zij, die lid wensen te worden zijn welkom. HET BESTUUR

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2