DE DUINSTREEK Interessante Bijeenkomst van Plattelandsvrouwen 214 I Schoorl's Bazar d:q Banketbakkerij Ter Burg R.K. Gymastiekveren. G.Y.M. Districtswedstrijden Joh. Louter REPK0 - VOORWEG 6 SCHOORL KUYPERS SLAGERIJ SALON JACOBS R. DEKKER T. VISSER R.K. Vrouwengilde Groot Zangconcours Verbouwing te Schoorldam Weener puni Schoorl's Warenhuis U- iijbicj 99 Tweede Blad Vrijdag 20 mei 1960 Een dezer dagen hield de afde ling plattelandsvrouwen Schoorl- Schoorldam en Groet, een bijeen komst in de zaal van de heer Jonk te Schoorldam. De zaal was weer vol belang stellenden, mogelijk vanwege de vier vraagtekens, die op het pro gramma, na de pauze, vermeld stonden. Vraagtekens hebben na melijk altijd een bijzondere aan trekkingskracht op de nieuwsgie righeid. Dat deze vraagtekens overi gens eerder behandeld werden dan het programma aangaf vond zijn oorzaak in het feit, dat de zaal niet verduisterd kon worden en zodoende met de film gewacht moest worden tot de zonsonder gang zich geheel had voltrokken, en daarmede de natuurlijke ver duistering zijn werk begon. Mevrouw Bergh opende, als presidente, deze avond met de dames een hartelijk woord van welkom toe te roepen, in het bij zonder de twee heren van de Ne derlandse Wolfederatie, aan wien de verzorging van het filmge deelte was toevertrouwd. Uit de mededelingen bleek, dat er een stuk was binnengekomen van het Agrarisch Plan Noord holland, inhoudende een verzoek om medewerking te verlenen tot het opstellen en voltooien van dit plan. De gehele zaak zit eigenlijk zo, dat in de provincie een onder zoek gedaan wordt ten behoeve van een op te stellen Agrarisch Plan voor deze provincie. Het initiatief hiertoe is uitge gaan van de Gewestelijke raad van Noordholland van het Land bouwschap. Deze raad was tot de conclu sie gekomen, dat een nadere be studering van de problemen waarmede de agrarische bevol kingsgroepen op economisch, be drijfsorganisatorisch en maat schappelijk terrein te maken heb ben, dringend noodzakelijk was. Gedeputeerde Staten van Noordholland namen dit plan over en aan Provinciale Staten machtiging gevraagd gelden be schikbaar te stellen, teneinde in de vorm van een Agrarisch Plan een inzicht aan te bieden in de situatie van de agrariërs in deze provincie. Bij het onderzoek, dat nodig is voor de voorbereiding van het plan, wordt aan vele as pecten van het economisch en sociale leven aandacht besteed. Ook het vrouwelijk element moet voldoende aandacht hebben en wordt in het onderzoek ten nauwste betrokken. Voor enkele aspecten is het zelfs nodig de mening van grotere groepen te kennen, waardoor men zich gewend heeft tot de plattelandsvrouwen uit deze pro vincie, waarin dus leden zitten wier echtgenoten niet tot de boe- ren- of tuindersstand behoren. In het ka,der hiervan werden twee vragen aan de orde gesteld. In de eerste vraag werd ge vraagd: ,,op welke leeftijd van de kinderen achten we de tijd van beroepskeuze gekomen" en als tweede vraag: „wat betekent het voor een gezin, als de ouders in de onmiddellijke omgeving wo nen". Voor de beantwoording hiervan werden de aanwezige da mes in discussieclubjes verdeeld, waarna bij monde van de discus sieleidster de conclusie medege deeld werd. In hoofzaak was men het er over eens, dat op de leef tijd van 13-14 jaar de eerste keus gedaan moest worden. Velen zouden zich hiertoe wenden tot de hoofdonderwijzer, terwijl een enkeling inschakeling van een beroepskeuze-adviesbureau als de beste oplossing zag. De tweede vraag gaf enige verdeeldheid. De ene groep zag de getrouwde kinderen liever niet in de onmiddellijke omgeving van de ouders, dit met het oog op de zelfstandigheid, anderen zagen in het dichtbij wonen van de kin deren mogelijkheden, zoals raad vragen in tijden van ziekte, zowel bij de één als de ander en het verrichten van hulp. Vervolgens, de hemel was toen voldoende verduisterd, werden enkele films gegeven over de wolfabrikage, die zeer interessant waren. Met het zingen van het Noordhollands lied werd deze buitengewoon interessante avond besloten. Onder een stralende hemel re den 45 dames, leden van 't Vrou wengilde, met kerkwerksters en Zelatricen, en de G. A. pastoor Herzberg in de autobus van de firma Back, de 11e mei j.l., in vrolijke stemming van Schoorl via Alkmaar, Limmen, enz. in de richting Haarlem. Verder door de Haarlemmermeerpolder naar Gouda, waar een heerlijk kop koffie werd gebruikt in Hotel de Beurs. Daarna gingen zij de plateelfabrieken „Zuid-Holland' D E R 0 D E S T 1 E R Een verhaal uit de tijd van de voortrekkers en pioniers bezichtigen. Zeer interessant werd de bewerking verklaard, vanaf de natte klei tot een bruik baar voorwerp. Met een fijne kop en schotel als cadeau werd de fa briek verlaten en gingen zij weer op zoek naar café-restaurant „Het Schaakbord", waar de hon gerige magen werden gevuld. Van hier ging het in snel tempo naar Rotterdam, naar de Floria- de, waar vele, mooie in- en uit heemse bloemen en planten kon den worden bezichtigd en tevens de reiskoets uit Turkije en de 8 prachtige paarden, die met vieren tegelijk om beurten de koets van daar naar Nederland hadden overgebracht. Om 5 uur aanvaardde men de terugreis via Den Haag, waar een heerlijk diner wachtte in café restaurant „Den Hout", nog op geluisterd door een strijkje. Hierna verliet men ook weer Den Haag en ging welgemoed en zeer tevreden over deze dag naar Schoorl terug, waar men om 10 uur aankwam. Een woord van dank aan 't bestuur, dat met veel toewijding deze dag heeft ver zorgd, is hier zeker op z'n plaats. De plannen voor het te houden zang-concours van de Bond van Zangverenigingen in Noordhol land, dat wordt voorbereid door een comité uit Schoorl's Gemengd Koor nemen steeds vastere vorm aan. Een grote tent voor 800 per sonen is gehuurd, die geplaatst zal worden op het terrein van „De Rustende Jager". Verschillende commissies zijn benoemd om alles vlot te laten verlopen. De medewerking uit de ge meente, zowel van de plaatselijke overheid als van de burgerij, is bijzonder goed. Van vele zijden werd ons fi nanciële steun geschonken en door enkele grote verenigingen en standsorganisaties werden prijzen beschikbaar gesteld. De loterij, die georganiseerd werd om de eerste kosten op te vangen is goed ontvangen en binnen enige weken hopen wij de trekking te doen plaats vinden. 23 koren, waaronder drie kin derkoren, hebben ingeschreven, om de strijd in een sportieve en klankvolle wedstrijd aan te gaan. Een respectabel aantal, w.o. „Bergens Klein Vrouwenkoor", dat in 1959 nummer één werd in een landelijk concours in Hilver sum. Op de vooravond van het con cours, op zaterdag 18 juni, geeft Schoorl's Gem. Koor in samen werking met ons fanfarecorps „De Vriendschap" een concert. Al met al een programma dat veel belooft en de liefhebbers van zang en muziek genotvolle uren zal geven. Het comité doet haar best dit alles zo goed mogelijk te doen slagen, maar is er van overtuigd, dat dit zonder uw belangstelling onmogelijk is. Toon deze en help door een groot aantal bezoekers, deze da gen te doen slagen. Zondag gaf bovengenoemde vereniging in het verenigingsge bouw te Catrijp een uitvoering van goed gehalte. De damesploeg, weliswaar klein, gaf beheerste oefeningen te zien. In de aanvang van de avond heette de heer Pronk de aanwe zigen, in het bijzonder de Zeer- eerwaarde Heer Pastoor Herz berg en Burgemeester Bergh en de vertegenwoordigers van de naburige zusterverenigingen, van harte welkom. Na een goed verzorgde vaan- delgroet en openingsmars waar aan alleen een hevig kauwgum- kauwende jongedame enige af breuk deed, traden de kleutertjes aan met een aardig gevonden stukje: „in een kippenhok". Spelenderwijs wordt hierin de sport beoefend door de kleuters. Eveneens aardig om te zien wa ren de oefeningen met paard en bank, welke door de jongens kleuters beoefend werden. Ook de balkoefeningen van de 2e en 3e klas gaven goede resultaten te zien, gevolgd door evenwichts- balk dames, uitgevoerd door drie dames, wier lichaamsbeheersing beslist goed was. De jongens van klas 7-8 deden hun oefening aan de brug, waar bij zelfs een enkele opviel door zijn correct opkomen en afgaan voor en na de oefening. Het paardspringen van de meisjes werd op vlotte wijze af gewerkt, evenals de baloefening van de meisjes 6e klas, die ech ter nogal eens een fout liet zien. De jongens aan de rekstok (laagrek) werden o.i. te veel ge holpen, hetgeen er op wijst dat of de opgegeven oefening te zwaar was, of de jongens te weinig ge oefend hadden. Hetzelfde viel ons op bij de ongelijke brugbeoefe- ning van de meisjes van 12-15 jaar. Overigens werden alle oefenin gen in een vlot tempo afgewerkt met er tussendoor een stukje mu ziek, wat zeer goed voldeed om de ruimten, ontstaan door het verwisselen van de toestellen, op te vullen. Nog voor het einde daar was, richtte Pastoor Herzberg namens de aanwezigen een dankwoord tot mej. Riet Louter, die de alge hele leiding had. Hetzelfde werd aan het einde van de avond ook gedaan door de voorzitter, de heer Pronk, die de bijzondere kwaliteiten van de leidster kenschetste als onbetaal baar. Ook bracht spr. dank aan alle medewerkers achter de schermen, waarna Mej. Louter bloemen en een cadeau in ont vangst mocht nemen, aangeboden door de leden. Het geheel werd met een gezellig samenzijn beslo ten. De Schoorlse Reddingsbrigade organiseert a.s. zaterdagmiddag 21 mei districtswedstrijden in E.H.B.O. voor de diverse briga des in Noordholland. Hierbij zul len 8 a 10 ploegen hun kunnen in eerste hulp demonstreren. Twee doktoren en een lekendeskundige zullen de jury vormen en het door hen gegeven puntental zal uitma ken wie in aanmerking voor de prijzen komen. Naar wij vernamen zal dit een zeer interessante middag worden en de ingezetenen van Schoorl worden dan ook verzocht van hun belangstelling blijk te geven en deze middag in groten getale bij te wonen. Deze middag wordt gevolgd door een gezellige ontspannings avond, ook met dansen, en is voor een ieder toegankelijk. Het bestuur rekent op veel belangstel lenden en wij van onze kant mo gen dan nog opmerken dat u met uw komst een actieve vereniging, als de S.R.B., steunt. Door het wegbreken van een scheidingsmuur tussen het café en de serre heeft het café van de heer De Haan een grotere ac commodatie gekregen. De oude tap is eveneens vervangen door een nieuwe en wel een zeer fraaie, door de eigenaar zelf uit gevoerd. Een stijlvol behang completeert de zaak. Van bin nenuit heeft men nu naar het westen toe een fraai uitzicht op de duinenrij, terwijl men naar het oosten een prachtig vergezicht heeft over het wijde polderland. Naarmate de gasten ook hun verpozing gaan zoeken in het achterland, gaan ook de aldaar wonende zakenlipden een ver fraaiing van hun zaken doorvoe ren. LIJSTERNEST OP ZOLDER Bij Mevr. Krom aan de Voor weg heeft een lijster een veilige plaats gevonden om zijn broed tijd uit te zitten. Een openstaand raam bracht deze vogel op de ge dachte zijn nest te bouwen op de zolder. Hij zit nu rustig te broeden en kan rekenen op een stevige be scherming van het hele gezin. Een zware plastic 10 liter werkemmer f 3.25 Plastic kleed 145 x 130 mm1 2.25 nu voor I 4.45 Bel of schrijf K 2209-652. Wij bezorgen U HAM0L artikelen De Leeuw van Schoorl Gaat u per auto op vacantie? Kampeergascomloor Voor een vlugge bediening van Timmer-, Metsel- en Aannemerswerken naar Ons weekend koekje Tuinmeubelen en Ligstoelen Tuin Parasols GARAGE regelmatig prima gebruikte auto's Wij garanderen u een deskundige behandeling De veehouders die met hun tijd meegaan H* Hoogland Burgerbrug B 113 - Tel. K 2268-236 Mei een %eV\ol doodt Mij het ■naar zup paard. *3 éevlochi Cv, y\ck tl SVcxXxt ëS 9Q-r> beer vo c*je -2'* Voven b« cm* als 'k wzr qp ré*J6 8EN /AL 'f ALS OEsetreuq qpcege k^f-V WÓ4P£ -v wow i/tevodfi Gedurende 14 dagen zeer voordelig Maastrichts aardewerk diepe borden creme 50 ct per 6 stuks f 2,70 platte borden creme 50 ct per 6 stuks f 2,70 brood bordjes creme 45 ct per 6 stuks f 2,40 kop en schotels creme 60 ct per 6 stuks f 3,30 Stapel Kop en Schotels 6 kleuren zeer sterk porselein Mosa 1.45 per 6 stuks 8.50 Melkbekers creme 35 ct per 6 stuks 1.92 Theepotten wit, zeer sterk porselein 2.75 2.95 3.25 3.65 Soepkommen, 6 kleuren, 65 ct per stuk 6 stuks 3.60 nesten schalen 4.50 6 delig sauskommen 1.90 broodschalen 2.15 vleesschaaltjes 1.20 Nog een kleine partij theepotten van 2.50 voor 1.89 Hereweg 149 - Schoorl - Telef. 339 rood, geel, groen, blauw, gebloemd samen f 5.50 Hierbij kunt u tevens tegen uitzonderlijk lage prijs bestellen, de volgende plastic artikelent 6 liter emmerf 1.45 8 liter emmerf 2. 10 liter emmerf3. Diverse kleuren Afwasbak, rond, 35 cm f 1.95 Grote ronde bak met oren f 3.75 Ovaalbakje m. zeepb. 40x30 f 2.95 Teil 45 cm f 4.95 Iedere vrouw kan mooi zijn door een goede huidverzorging. Heeft u al eens de gebruikt. de bekende schoonheids artikelen uit Zwitserland U bent beslist enthousiast! DROGISTERU p ub _otooaiu* nitormm- Hereweg 21 Wilt u zelf koffie zetten onderweg en koken? Huur dan een bij Handelsonderneming Laanweg 23 - Schoorl - Tel. 214 Kanaaldijk 262 - Koedijk - Tel. 2201-232 750 gram doorr. Ossenlappen f 2.50 11/2 ons Pekelvleesf 0.70 l'/a ons Rolladef 0.70 IV2 ons Schouderhamf 0,70 Woensdag gehaktdag 500 gr Gehakt met zakje zout en kruiden f 1,50 alleen vrijdag en zaterdag 75 cent per 250 gram Hereweg 38 - Telefoon 322 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII vanaf f 9,50 vanaf f 22,20 P. Meyer Hereweg 34 - Schoorl - Telefoon 388 iiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiimuiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii reparatie, banden, accu's enz DEALER: Triumph-Standaard Automob. Telefoon 313 Voor een natuurlijke Permanent welke het haar niet uitdroogt en niet kroest Telefoon 417 - Schoorl laten hun gras voor het kuilen, toch met de V I C O N kneuzer (wringen) ensileren 1 Ruime capaciteit beschikbaar, 2 machines Voor de hooitijd hebben wij 2 hooipersen voor u gereedstaan, Voor een goede werkverdeling gaarne vroegtijdig bericht. Aanbevelend.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 5