ft 99 Bergen's Raad vergaderde Pinksterdagen w E POSITIE KLEDING AM Agenda Dameskapsalon U R S E M Telef. 2104 - Bergen 50-jarig bestaan B. S, V, Spit, Spierpijn '2*1 trés bien Misselijke daad Huidgenezing Het kan niet langer zo VRIJDAG 27 MEI 1960 37e JAARGANG No. 21 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef DORPSSTR. 21 BERGEN Gasfornuizen A. J. C0PPENS en Zn □□□□□□□aonaoaciciDciDauaaaa Weekitad DE DUINSTREEK De kunsthandel voor de a.s. Voor het eerst vergaderde Ber gens gemeenteraad onder voorzit terschap van burgemeester L. J. de Ruiter. De vergadering had een pret tig verloop. De agendapunten werden vrij vlot afgewerkt, (wat altijd prettig is) terwijl de raads leden toch ruime tijd kregen om zo nodig zelfs in tweede instantie het woord te voeren. Burgemees ter De Ruiter had voor ieder een aandachtig gehoor terwijl de vro lijke noot niet ontbrak. Uit alles bleek dat de nieuwe burgemeester zich reeds behoorlijk in de te be handelen zaken had georiënteerd. De heren Veldt en Tros waren beide met kennisgeving afwezig. Kleuterschool. Bij het onderwerp: Verbouwing openbare Jan Hogervorst kleuter school merkte burgemeester op dat in het bijzonder het onderwijs in Bergen in vergelijking met an dere soortgelijke gemeenten zeer goed is geregeld. Aangezien het Rijk alle kosten vergoedt werd be sloten toestemming te verlenen tot verbouw van de kleuterschool met 2 nieuwe speelwerklokalen met een kostenraming van ƒ22.864,10. Bello komt terug. De aanleg van een standplaats voor Bello werd door de raad, al was er matig enthousiasme, met algemene stemmen aangenomen. Bello zal zijn standplaats krijgen langs de rijweg van de Dreef, (men moet nog een beetje aan de naam wennen). De kosten wor den begroot op 3.000,De heer Schouten merkte op, dat indien het agendapunt voorheen door de toenmalige raad was aan genomen, dit gerealiseerd diende te worden. Voorzitter deelde mede, dat het een schenking van de N.S. betrof en dat deze vol gens de gemeentewet aanvaard diende te worden. De heer Schou ten vond dat een locomotief dan alleen te bewonderen kan zijn indien hij in actie is, donderend over de rails gaat, voortbewogen door een energiebron, maar geen kadaver. Het is als een Willem Barends in de Sahara. ,,Als loco motief zou ik mij weg roesten van schaamte." De heer Dinkel- berg meende het geschenk wel te moeten accepteren maar dan fran co huis. Hij was van mening dat de transportkosten slechts in 4 cijfers waren uit te drukken. De heer Steinz vreesde dat de jeugd Bello zou demonteren, gezien de vernielingen in de Graadt van Roggenweg. Hij vond het erg raar gaan in het dorp. Tonnen gelds worden besteed aan de Ruïnekerk, aan de aanleg van het Plein, maar ,,wat moeten we nu voor stand punt bij de plaatsing van Bello innemen"? vroeg hij zich af. Gezien de houding van de jeugd vormde dit voor hem aan leiding Bello niet te plaatsen. De heer Sluis vroeg of het wel zin had om Bello terug te halen. Hij vond het anderzijds niet onaardig en in verband met het beruchte en beroemde Bergen met zijn roman tisch verleden toch wel weer op zijn plaats het te accepteren. De heer Hemelrijk stond ver baasd over de lauwe stemming in deze. Hij vond het een attractie die enig in de lande is en veel succes belooft. Voorzitter antwoordde dat in dien men deze dingen nuchter bekijkt er geen hoera-stemming kan zijn. Toch is het iets aardigs, als het behoorlijk wordt onder houden. Voor de vernielingen van de jeugd zullen we niet te zwaar tillen. Over het vervoer geen zor gen want het leger zal hem naar Bergen overbrengen. Welke plaats Bello zal innemen? Hij toonde echter meer interesse voor de Ruïnekerk dan voor het Plein met Bello. Toch leek het hem goed na alle felle tegenstellingen rondom Bello dat deze nu kwam. De heer Dinkelberg vond echter dat er achter Bello ook wagentjes hoorden. Ten slotte merkte de heer Schouten nog op dat er overal in de lande locaalspoortjes geweest zijn, hetgeen de heer He melrijk de woorden ontlokte: „daar heeft niemand aan ge dacht", waarop de heer Schouten repliceerde: ,,het is ook net iets voor Bergen". Hij vroeg vervol gens blanco te mogen stemmen, doch dat staat de gemeentewet niet toe, waarop de heer Schouten zich even verwijderde om na de stemming, toen de „lucht gezui verd was", weer terug te keren. KAPSALON Aanleg parkeerterrein. Op het Plein wordt naast de kolenloods van Akerboom een parkeerplaats aangelegd voor 42 auto's, In verband met deze ge ringe capaciteit werd besloten over te gaan tot de aanleg van nog een terrein van nog eens 35 auto's. De kosten hiervan worden begroot op 11.502,Van ver schillende leden werd het com mentaar gehoord dat de parkeer- capaciteit dan slechts 77 auto's bedraagt terwijl er voorheen wel 150 wagens werden geteld, 't Op merkelijke van al deze opmerkin gen was dat vrijwel alle raads leden het plan van het Plein op tekening en op een maquette heb ben kunnen bekijken en voorzien, terwijl men nu tot de ontdekking komt dat er iets niet schijnt te kloppen. Burgemeester deelde mede dat er op drukke dagen meer vrijheid zal gegeven worden bij het parkeren en dat dan zo soepel mogelijk en behulpzaam zal worden opgetreden, dit in samen werking en overleg met de rijks politie. Kopen bij plaatselijke middenstand. Naar aanleiding van een schrij ven van de heer M. v. d. Ploeg, hoofd openbare ulo-school waarin hij zijn dank betuigt voor de extra credietverlening voor aan koop van leermiddelen, meende de heer Wittebrood dat de betref fende aankopen elders waren ge daan. Hij verzocht in het vervolg eerst aan de plaatselijke midden stand te denken, waarvan nota werd genomen. Ook voor Uw was naar Wasserij „Dubbel Blank" telefoon 2331, Bergen Standplaats van de heer Hoebe. Voorzitter deelde mede dat niet voldoende naar voren is gekomen dat de toewijzing van de stand plaats een zaak is van B. en W. Hij wilde echter sportief blijven en het in de raad behandelen voor advies. Hij was overtuigd dat de huidige standplaats nu niet de meest ideale is, maar dat het hier meer gaat om de man in kwestie dan om de omgeving. Na 1 juli komt er een wijziging in de stand plaats en zal er terdege rekening van H O r M A IN speciaal zaak voor kunstnijverheid, serviesgoed, byouteriën, tafelgerei gehouden worden met een goede standplaats en de belangen van de heer Hoebe. De heer Dinkel berg merkte op dat er reeds ver schillende protesten van bewoners en 2 pensions waren binnenge komen. De heer v. d. Pol wenste de patates frites kraam niet langer dan tot 30 mei voor zijn pension te hebben. Tot zolang gaf hij ver gunning. Hij vond het vreemd dat B. en W. advies hadden gevraagd maar ten slotte tot een andere stand plaats waren overgegaan. Hij vroeg zich af of alles volgens de hinderwet was verlopen en de omwonenden hierin waren ge kend. Voorzitter deelde mede dat de heer v. d. Pol geen vergunnin gen kon geven, en dat de hinder wet aan termijnen was gebonden. De heer van Rees Vellinga merkte op dat men alleen maar bezwaar heeft tegen de onwelriekende geu ren maar zich niet de belangen van een man realiseert die zijn brood tracht te verdienen. Voor zitter vond dat het geval wat ge dramatiseerd wordt en dat de heer Hoebe de zekerheid heeft dat hij B. en W. achter zich heeft, en dat men niet terug komt op het genomen besluit. Plaatsing zitbanken. De centrale commissie voor be jaardenzorg had de suggestie ge daan om zitbanken te plaatsen in de omgeving van Elkshove. Dit voorstel werd aangenomen nadat de heer Dinkelberg had gepleit om ook banken aan de boulevard en de wandelweg naar Zee te plaat sen. Voorzitter deelde mede dat gemeentewerken reeds een plan voor Bergen aan Zee had opge steld. In onze intieme aparte afdeling thans een moderne collectie voor de a.s. moeder Langestraat 16-18 Alkmaar Parkeerterrein bij Pesiebad. Besloten werd om bij het Pesie- natuurbad de parkeerruimte uit te breiden. De raadsleden drongen er tevens op aan om maatregelen te nemen om de gevaarlijke over steekplaats zo veel mogelijk te be veiligen, en aandacht aan de ge vaarlijke bocht te besteden. Plaatsing ijskiosk. Besloten werd om mevr. S. E. Neefkens-Luteyn toestemming te verlenen tot het bouwen van een ijskiosk op het Plein volgens teke ningen van de architecten Van den Broek en Bakema. Huisvesting. De heer Van Rees Vellinga brak een lans voor eigen woon ruimte ten behoeve van een on derwijzeres. Men gaat er echter van uit dat aan alleenstaanden geen woonruimte wordt gegeven. B. en W. zullen evenwel dit punt nog eens nader bezien. De Bone- faasschouw zal op 7 juni worden gehouden, de volgende raadsver gadering op 27 juni. Hierna ging de raad in comité. Met een zeer geanimeerd en druk bezochte receptie in ,,de Oude Prins" heeft Berger Sport vereniging, BSV bij haar 40-jarig bestaan, het officiële gedeelte ge vierd. Op 1 oktober zal het tweede gedeelte van de viering met een grootse revue plaats vinden. Onder de talrijke personen en verenigingen die hun felicitaties door een brief of telegram over brachten waren de oud-voorzitter, de heer G. Taapken, Ten Brug- gecate, oud trainer Hoek, r.k. AFC uit Alkmaar, Hollandia Hoorn, Wieringerwaard, Egmon- dia, Alcmaria, personeel afd. N - H. Knollendam, Schagen, de BBC terwijl Ome Toon ten Her kei zijn wens vergezeld deed gaan van een fles spiritualiën. (Ingezonden mededeling) en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Het eerst nam de voorzitter van de KNVB afd. Noord Hol land, de heer Sougee het woord waarin hij tot uitdrukking bracht het werk voort te zetten, speciaal in het belang van de jeugd. Hij merkte op dat de grootte van een vereniging in wezen geen verschil maakt, als zij maar voor de ge meenschap iets betekent. Hij bood de vereniging een bondsvlag aan, om vervolgens een speld te overhandigen aan de heer F. Ur- banus. Vervolgens sprak de heer A. v. dt Hulst namens de voetbalver. Berdos en bracht de prettige sa menwerking tussen beide vereni gingen tot uitdrukking. Hij over handigde een bal en sprak de wens uit, dat de jeugd zou mogen voetballen met de kracht van een buffel, (merk van de bal) en met het verstand dat de ver. 40 jaar lang heeft getoond te bezitten. De jubilerende voorzitter, de heer Van Schaik noemde de ver standhouding tussen BSV en Ber dos buitengewoon prettig, hetgeen reeds vele malen in de praktijk bewezen was. Hij hoopte dat beide verenigingen gezamenlijk een plaats in de KNVB mochten bereiken. Een vertegenwoordiger van de Alkmaarse Boys, de heer Goudsblom wees eveneens op het prettige contact tussen beide clubs en hoopte, dat dit tot in lengte van jaren mocht voortduren. De heer v. d. Meer schetste 15 jaar geschiedenis van Fores ters en merkte op dat er meer voor de accommodatie van de sport terreinen besteed dient te worden in het licht van de vernielingen door de jeugd, die in sommige plaatsen voor meer dan 1.000, schade veroorzaakte De ver wachte nadelen van de prof -voet bal waren volgens hem uitgeble ven. De heer Van Schaik merkte in zijn antwoord op dat het pro fessionalisme financieel niet veel schade bracht maar wel goede spelers weg nam, mede door de slechte accommodatie van de sportvelden. De heer v. d. Ploeg, hoofd van de ulo-school, bracht dank voor het gratis gebruik van de velden door de school en de schoolvoet- bal, een manier om de jongens van de straat te houden. Uit de eigen schoolkas was een geschenk aan geld bijeen gebracht. Van Schaik antwoordde dat de velden spontaan konden worden afge staan omdat er toch niets meer te verknoeien was. Door het gebrek aan jeugdleiders hoopte hij een beroep op het onderwijzend per soneel te kunnen doen. De cere moniemeester, de heer Paul God- vliedt, die de receptie op een pret tige manier aan elkaar wist te lijmen, deelde vervolgens mede een enveloppe met 25,te heb ben mogen ontvangen. Vervolgens sprak de heer v. d. Wal, secr. sub-comm. lid scheids- rechtersver. afd. Nrd. Holland, tevens bestuurslid scheidsrech- tersver. afd. Alkmaar. Omdat geld de verenigingen ontbrak, bood hij BSV een gratis spelregel avond aan. De heer Van Schaik bewonderde de scheidsrechters, al blijkt dit dikwijls niet als zij op het veld staan. Wij begrijpen niet hoe zij het op kunnen brengen om deze zware taak te vervullen. Hij bracht hartelijke dank voor de spelregelavond die in de ver. hoog nodig blijkt te zijn. De heer Bouman van de voet balclub SCA uit Amsterdam me moreerde de prettige ontvangst bij het 2 maal in Bergen gespeelde tournooi. Hij nodigde BSV uit om volgend jaar met 4 jeugdelftallen in Amsterdam te komen spelen. De heer Van Schaik nam de uit nodiging dankbaar aan. Vervolgens werden de burge meester, de heer W. de Vries en de heer Blaauw begroet, waar na de burgemeester het woord voerde. Hoewel hij geen sportbe oefenaar was interesseerde hij zich wel voor de sport en onderstreep te dit ook als gemeentelijk belang. Hij was van mening dat tot nu toe de sportverenigingen in het algemeen veel te weinig contact hadden met de overheid. Hij had het idee dat de sportvelden aan de Kerkedijk niet compleet waren, en dat er in dit verband een leven dige belangstelling van de ge meentezijde zal zijn. Hij meende dat er alleen klachten over de opgroeiende jeugd geuit mochten worden, als men persoonlijk op een of andere wijze hiervoor iets heeft gedaan. Hij sprak de wens uit in de komende jaren werkelijk iets te kunnen doen voor de jeugd, maar dan met ieders bijdrage. Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 De heer Van Schaik hoopte dat burgemeesters hart nog lang voor de sport zal kloppen, en er spoe dig verandering mocht komen. Het veld is een zandveld, een Sahara. Hij wilde graag contact met het gemeentebestuur want dat was wat zij zochten. De jeugd dient na schooltijd ontspanning te hebben in een behoorlijk verzorg de omgeving. De heer J. Kroon van de Berger IJsclub reikte een enveloppe met inhoud over en bood aan om in de toekomst een tribune tegen redelijke prijs te bouwen. De heer Wildeboer van de voetbalver. Schoorl hoopte Bergen straks in de K.N.V.B. te ontmoeten. De heer Van Schaick nodigde hen uit om in het Berger- toernooi uit te komen. Ten slotte bracht hij een korte hulde aan de ere-leden H. Duits, J. Onrust en H. Broekman. De heer Zoll hoopte hij na een periode van ziekte toch nog weer eens in hun midden te zien in verband met zijn grote stimulans voor het jeugdwerk. Hij prees ten slotte trainer Reitsma voor zijn geduld en technisch kunnen met de hoop een plaats in de KNVB te mogen bereiken. Hij bracht dank aan al- Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning-en Vacantieruil 15ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. SCH00RLSE GEMEENSCHAP Donderdag, 2 juni Voordrachtavond, uitg. van de Bond van Plattelandsvrouwen, onderwerp: ,.Voor elck wat wils en wat Westfries" door mevr. M. Backer-Breed uit Schagen. Zaal De Rustende Jager 7.45 uur. len en in het bijzonder aan de heer Godvliet voor de leiding van de receptie. Bij de receptie waren talrijke raadsleden aanwezig. De man die bij Koster de kostuum-collectie ziet, zegt trés bien, heel goed! Kostuums in prachtige kwaliteit, voortreffelijk mo del en met één zeer opval lend kenmerk: ORIGINALITEIT! Kom aat zelf bij Koster ontdekken Alkmaar, Langestraat 16-18 Dames- en Herenzaak In de week tussen 16 en 2! mei heeft iemand uit de Bergense Apotheek het daar staande busje van de Dierenbescherming mee genomen. Een misselijke daad: wie wil zich vergrijpen aan geld, inge zameld voor een goed doel! De schade, aan zich zelf be rokkend, zal groter blijken te zijn dan aan de vereniging, waarvoor dit geld bestemd was. De dader heeft zich immers verlaagd tot dief. L. B. Koert-van Lohuizen (Ingezonden mededeling) Huidzuiverheid - Huidgezondheid Voeten en oksels Iris door Purol-poeder Bergen aan Zee. De waarheid mag altijd gezegd worden. Neen, dit is een perti nente leugen. Maar toch is het noodzakelijk om even de aandacht te vestigen op de grote wanorde die er langs bermen en wegen heerst in de badplaats „de parel aan de Noord-Zee-kust. Men vindt er langs de bermen stokken, ijzer, stukken hout, boomstronken, glas, as, stukken beton, papier en andere ondefi nieerbare rommel. Het begint al bij de Elzenlaan, de funderingen in de Verspeyckweg om zo Uw weg te vervolgen. Een droevig gezicht is het wan neer men vanaf de flat de „Mar telaarsgracht" overziet. Men staat stom verbaasd. Helaas lijden ook vele particuliere terreinen aan dit euvel. Wie er verantwoordelijk voor is? We kunnen er niet ach ter komen waarom er niets aan wordt gedaan. Maar zo kan het niet langer ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 29 mei Dr. BULSTRA Telefoon 3130 SCHOORL 29 mei Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1