•wJ Mr. Opt. PASTOOR ER0PENING Een horloge riifster-A Collecte Anjerfonds 1960 Wild en Gevogelte J Verkeersveiligheid Berger Luchtpost Groot Zangconcours Trekkingslij st Avondvierdaagse start weer Geslaagd Jeugd zoekt colorado-kevers BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „Alleen op de wereld" ane ut. van Gerritsen zaken van de gemeentesecre- strekt tot aanbeveling, tot f 3678,— en voor iogen met 5 °/0 en met de ■pj^gemeester. Dat de collecte voor het Anjerfonds in onze gemeente eigenlijk geen aanbeveling nodig heeft, is een plezierige gedachte. Elk jaar opnieuw tonen de ingezetenen hoezeer zij het waarderen in een ge meente te mogen wonen, waar de cultuur geen stiefkind is. Enkele instellingen hier ter plaatse hebben reeds uitkeringen van het Fonds ontvangen en konden belangrijke aankopen doen of ver beteringen laten aanbrengen. De liefde komt dus zeer besiist niet van één kant. De U.V.V., die ook dit jaar de collecte weer wil verzorgen, heeft recht op een woord van hartelijke dank; een bewijs van uw dank zal door de dames gaarne in ontvangst worden genomen. De burgemeester van Bergen (Nh), L, de Ruiter GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om in afwijking van het Uitbreidingsplan, met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet, vergunning te verlenen voor de stichting van een bij gebouw op het terrein van de heer W. Butter, Oorsprongweg 8, gemeente Schoorl, sectie C nr. 1342. De op de aanvrage betrekking hebbende stukken liggen tot 1 juli a.s. ter secretarie der gemeente voor belanghebbenden ter inzage. Bezwaren kunnen vóór genoemde datum schriftelijk bij Burge meester en Wethouders worden ingediend. GEMEENTE SCHOORL Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om in afwijking van het uitbreidingsplan, met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet, aan de heer J. Delis, Onderweg 4, vergunning te ver lenen tot de bouw van een varkensstal, op het perceel kadastraal bekend gemeente Schoorl, sectie C. nummer 1464. De op de aanvrage betrekking hebbende stukken liggen tot 1 juli a.s. ter gemeente-secretarie voor belanghebbenden ter inzage. Bezwaren kunnen vóór genoemde datum schriftelijk bij Burge meester en Wethouders worden ingediend. GEMEENTE SCHOORL Inenting tegen kinderverlamming Op woensdag 22 juni a.s. vindt in het gemeentelijk gymnastiek lokaal te Bregtdorp, voorlopig voor de laatste maal, een inenting tegen poliomyelitis plaats. Aan de ouders of verzorgers van de in te enten kinderen zijn in tussen oproepen verzonden. De kinderen en hun ouders of verzorgers worden verzocht zich stipt aan de op de oproepen vermelde tijdstippen te houden. Voorts worden de ouders of verzorgers van de in het afgelopen jaar geboren kinderen er op gewezen, dat zij de oranje inentings boekjes van de kinderen dienen mede te nemen. Inlichtingen te dezer zake zijn te verkrijgen op de afdeling inen tingen ter secretarie dezer gemeente. Schoorl, 14 juni 1960. Burgemeester en Wethouders van Schoorl. In verband met het ongeval dat tweede Pinksterdag plaats vond in het van Reenenpark heeft men thans in witte letters op de grond de waarschuwing aange bracht: „Let op", en vervolgens aan de zijde van de Boslaan en aan de overzijde een grote en duidelijke witte streep getrokken, zodat men duidelijk kan waar nemen dat men een weg met voorrang nadert en dient te stop pen. Zo als overal in Bergen dient men in het doolhof van tuinen en bomen de uiterste waakzaamheid te betrachten. Uitslag wedvlucht vanaf St. Quentin Fr. los 10 uur, afstand 330 km. Harde Z.W. wind, eerste duif om 13.34.44. 1. Gebr. Houtenbos, 2. P. Schaaper, 3. Hajonides v. d. Meulen, 4. Brakerhoff, 5. A. Heukels, 6. N. v. d. Kamer, 7. C. Timmer, 8. C. J Pijper, 9. K. Postma, 10. G. Kooy, 11. G. de Waard, 12. P. Tiebie. Vrijdag inkorven voor Terg- nier. GESLAAGD Voor het aan de Rijkskweek school te Alkmaar gehouden examen voor Onderwijzeres aan de L. S„ op 1 juni en het op 8 juni gehouden examen voor Nut tige Handwerken slaagde onze plaatsgenote Ans Kuijper. Na maandenlange voorberei ding zal dan morgen en zondag het concert en concours plaats vinden op het terrein van „De Rustende Jager". Er is veel werk verricht en als de voortekenen niet bedriegen zal alles zeer zeker slagen. Aan de bewoners van Schoorl en gasten een oproep om concert en concours te bezoeken, daar zonder uw belangstelling deze manifestaties niet tot hun recht kunnen komen. Zaterdagavond zal Schoorls Gemengd Koor met medewer king van het fanfarecorps „De Vriendschap" een openingscon cert geven. Het programma is met zorg sa mengesteld en zal iedere bezoe ker zeker voldoening schenken. Zondag om 10 uur vangt het concours aan met enige kinder koren, terwijl enkele koren, zin gende in de afd. uitmuntendheid en de ere-afd. de morgen vol maken. 's Middags om 2 uur wordt het concours voortgezet. De trekking van de loterij, ge organiseerd om de kosten te be strijden, die een zangconcours medebrengt, heeft donderdag on der toezicht van de notaris plaatsgevonden. De lijst van uitgelote nummers kunt u elders in dit blad aan treffen. Voor verdere bijzonderheden zie de advertentie in dit blad. „Schoorls Gemengd Koor" op donderdag 16 juni 1960 1. Reis naar Parijs voor twee personen geheel verzorgd door en met medewerking van reis bureau „De Magneet", Alkmaar. 1848 2. Reis naar Parijs voor één persoon, (zie bo ven 1321 3. Elektrische klok. Be schikbaar gesteld door „De Gulden Keten", Alkmaar. 873 4. Schemerlampje. 244 5. Metalen fruitmandje. 2783 6. Vaas. 2013 7. Koperen keteltje. 2931 8. Theebeurs. 585 9. Krantenbak. 2052 10. Koperen pot. 1868 11Tas. 788 12. Plantenstandaard. 2042 13. Fruitschaal. 2010 14. Taart. 887 15. Taart. 260 16. Asbakset. 2495 17. Badtas. 676 18. Doos zeep. 1873 19. Lampje. 1352 20. Thermometer. 2011 21. Asbak. 17 22. Boter-kaas-jamcouvert. 837 23. Kaasschaaf (Sola). 82 24. Slacouvert (Sola). 136 25. Soepkop. 1211 Rietveld's Wildhandel We staan weer aan de voor avond van het grote wandel sportevenement, de 4e Avond vierdaagse. Alle voorbereidingen zijn ach ter de rug en de organisatoren, in dit geval onze plaatselijke wandelsportvereniging St.-Joris, kunnen even een blaasje pikken alvorens de deelnemers van start gaan. Dit zal zijn op maandag avond a.s., de eerste avond van deze avond-vierdaagse. Dan zal gestart worden vanuit „De Rus tende Jager" te Schoorl. Naar verluidt vindt de start elke avond plaats tussen half ze ven en half acht. De tweede avond zal gestart worden te Aagtdorp vanuit café Beeldman en de derde dag te Groet vanuit café Klop. De laatste avond wordt wederom gestart vanuit „De Rustende Jager" met na af loop het Blarenbal. Van enkele scholen is reeds bekend dat zij wederom deel zul len nemen met een groep terwijl ook door de militairen alle inlich tingen omtrent deelname zijn aangevraagd. Er worden dit jaar ook meer oudere mensen, voor wie wande len een unieke sport is, verwacht. Al met al zal het niet aan be langstelling ontbreken, vooral de laatste avond niet als de deelne mers met bloemen gehuldigd het dorp weer binnen trekken. Weet u wat de heer Van Za- linge uit Breda vorig jaar in ons blad schreef naar aanleiding van zijn deelname met de groep van kampeerterrein „De Paarden- hemel"? „Zorg dat je er in 1960 bij bent". Eén dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot J. Th. Raat voor het patroonsdiploma B.O.V.A.G., af deling automobielen. Het examen werd gehouden namens de Stichting Vakoplei ding Automobiel- en Motorrij- wielbedrijf V.A.M. in opdracht van de B.O.V.A.G. Voorwaar een prachtig resul taat aangezien de heer Raat dit onderwijs begon te volgen toen de overige cursisten reeds twin tig lessen achter de rug hadden. Een felicitatie waard. KERKDIENSTEN BERGEN SCHOORL ALKMAAR EGMOND AAN ZEE Colorado-kevers zijn weer in groten getale langs onze kust aangespoeld. Na enige uren van zonnen aan onze stranden begin nen deze diertjes hun opmars naar het binnenland, d.w.z. als ze de kans krijgen, want Mees ter Koeman en Herman Brede- wout denken daar anders over. Eén dezer dagen troffen we deze heren aan, omringd door juichen de schoolkinderen op het school plein aan de Molenweg. OPTIEK INBEDRIJFSTELLING FOTO vrijdag 17 juni „De Wet" 18 jaar (La loi) In het kader van het bijzondere programma „Circusparade" Na een goed afgelegd Examen, een goed, blijvend cadeau Zij waren bezig een krijgsplan op te stellen om de opmars van deze nare beesten te verhinderen. Met de schoolkinderen zijn zij naar het strand gegaan en heb ben vele geelstrepers verhinderd hun opmars te beginnen. Goed zo! Naar wij vernamen hadden reeds te voren ook de kinderen van de vakantiegangers op de kampeerterreinen onder Brede- wouts leiding een dergelijke ma noeuvre uitgevoerd. Burgerlijke Stand BERGEN Gevonden en verloren voorwerpen Boekbespreking Adverteren doet verkopen FAMILIEBERICHTEN iiiiiiimimiiiiiiiiiiiMiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiMiiiiiiiimi) Voor alle soorten Hereweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIII 19 juni NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 uur Ds Bekius, Gebouw Rehoboth v.m. 10 uur Ds. Keers LEGER DES HEILS (Dorpshuis) v.m. 11.30 uur Zondagschool Maandagavond 8 uur openb. samenk. GEREF. KERK v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Berg n.m. 4.30 uur Ds. R. v. d. Berg NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10.00 uur te Schoorl Ds. C. M. de Jong met oecum. koor uit Den Helder te Groet v.m. 10 uur Ds. J. v. d. Graaff, Heiloo REMONSTRANTSE KERK Fnldsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. G. v. Iterson uit Vlaardingen EVANG. LUTH. GEMEENTE in Gebouw Rehoboth 7 uur n.m. Ds. J. J. F. Hermann TE ALKMAAR v.m. 10.15 uur J. J. F Herrmann Samenzang GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) geen opgave SPECIAALZAAK EN VAN EEN AFDELING OP N.M. 3 UUR Nog betere en snellere service in de afdeling optiek Prachtige afwerking van uw films met AUTOMATISCH VER- GROTE PRINTS in onze eigen moderne donkere kamer, met de nieuwste Agfa-apparatuur Uitgebreide smalfilm-service door montage- en titelverzorging van eigen tekst en met door ons verzorgde true's Camera's en amateurbenodigdheden Uw belangstelling bij deze gelegenheid zal door ons zeer op prijs worden gesteld Iedere bezoeker op deze dag en zaterdag d.a.v., ontvangt van ons een aardige attentie HOFLAAN 2 - TELEFOON 2202 BERGEN Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8.30 uur Een meesterlijke film van Jules Dassin Gina Lollobrigida en Marcello Mastroianni in met Yves Montand, Melina Mercouri Paolo Stoppa en Raf Mattioli Een film die u niet zult vergeten. In een klein vissersdorpje aan de Adriatische zee, heerste de wet van de grote landeigenaar Zaterdagavond, maandagavond, woensdagavond te 8.30 uur Zondagmiddag te 2.30 uur De nieuwe verfilming van Hector Malot' s roman Pierre Brasseur en Gino Cervi in met Bernard Blier, Simone Renant en Joel Flateau Het verhaal van toen De boeiende film van nu Donderdag 23 juni te 7.00 en 9.30 uur De machtige circusfilm alle lft. met de beroemde clown POPOV Het leven voor en achter de schermen van de circuswereld. Kerkstraat 6 - Bergen van 23 mei tot 7 juni 1960. Geboren: IJsbrand, z. v. C. van der Land en A. Dobma; Erik Petrus Paulus, z. v. P. C. Baltus en M. T. T. A. Beerends; Robert Harm, z. v. H. Alberts en A. F. Cop; Jan Arie, z. v. C. Marees en N. M. Eriks, wonende te Schoorl; Elske Martje, d. v. A. Brandsma en R. H. ter Weele; Ma rieke Ida Cornelia, d. v. D. Modder en C. P. Bakker; Henriëtte, d. v. H. de Wolff en T. Sluis. Ondertrouwd: Van Duin, Willem, 24 jaar, Koedijk en: Veldt, Johanna Antonia, 21 jaar; Roozendaal, Nico- laas Adrianus, 23 jaar, Rotterdam en: Roozendaal, Johanna Margare- tha, 23 jaar. Gehuwd: Delver, Jan Cornelis, en Van Ammers, Hillegonda; Hutte, Jacob Christiaan, en Nouwen, Sara Tannetje, Rotterdam; Heuszner, Hans, en Jol, Karina Albertina, Am sterdam; De Lignie, André, en Moens, Johanna, Amsterdam. Overleden: Grootegoed, Louis Hen drik, oud 71 jaar; Tiebie, Johannes, oud 87 jaar; Abbes, Harm, oud 41 oud 63 jaar; Schermerhorn, Evert, oud 89 jaar; Van Amersfoort, Dirk, jaar. In het tijdvak van 5 april 1960 t/m 6 juni 1960 werden onderstaan de voorwerpen als gevonden opgege ven bij de groepscommandant der rijkspolitie te Schoorl, Duinweg 10 te Schoorl. Wieldop Chevrolet, 3 pr. dames handschoenen, vulpotlood, capuchon, 3 sjaals, schort, kindervest, dames- vest, schrift in plastic omslag, bril, padvindersmes, broche (clips), judo penning, kinderschoen, 2 portefeuil les, pr. kinder voetbalschoenen, rok, jongensshirt, div, portemonnaies. Verdere Spectrumuitgaven zijn: 1. Werner Hofmaniu De schilder kunst van de twintigste eeuw. Een bijzonder interessant boek over de allermodernste stromingen in de schil derkunst in verschillende landen. Wie van mening is, dat de „experimentelen" maar raak knoeien, leert hier de zin van hun pogingen begrijpen en waarderen. Instructieve illustraties verhogen de waarde van dit geschrift, dat helder en overzichtelijk is. 2. Robert Payne: De drievoudige we reld van Albert Schweitzer. Velen zijn geneigd, deze „Christen van de daad" te beschouwen als een zoet sappig, dweepziek individu. Payne geeft een heel ander beeld: hij schildert de man van Lambarene als groot organist, als orgelbouwer, als onderzoeker van de historiciteit van Christus en als een krachtig, bezield arts. Een boek, dat tien drukken verdient. 3. Dr I. J. Reimer: Prisma woorden boek der klassieke oudheid. Een onmiskenbare gids voor hen, die zich interesseren voor de mythologie van Grieken en Romeinen; geen boek om het in één ruk door te lezen, maar wel een lexicon om dagelijks in te bladeren. 4. Walter Lowrie: Het leven van Kierkegaard. Deze wijsgeer en artiest werd tijdens zijn leven beschouwd als een zonderling. Hij maakte zich vooral gehaat door zijn geniale aanvallen op de Deense staats kerk. die weinig van het oorspronke lijke christendom had overgehouden. Pas later is hij in het middelpunt van de be langstelling gekomen: de moderne exis tentialisten beschouwen hem als een van hun geestelijke vaders. Uit deze ietwat nuchtere biografie leert men zijn ontwik kelingsgeschiedenis kennen; de lezer moet niet verzuimen ter aanvulling het Prismaboekje te kopen met de titel: „Keuze uit de dagboeken van Kierke gaard." MET DE RUG TEGEN DE MUUR. Dit is de titel van een buitengewoon spannend boek, uitgegeven door Het Spectrum te Utrecht. De schrijver is Maurice Buckmaster, een historische fi guur, die een belangrijke rol gespeeld heeft in de tweede wereldoorlog. In 1941 begon hij met de organisatie van de Franse verzetsbeweging en binnen vier jaar had hij die uitgebouwd tot een onderdeel van de oorlogvoering, waar van niemand minder dan Eisenhower ge tuigde, dat hij de oorlog met negen maan den verkortte. Onder de vijfhonderd agenten in actieve dienst waren velen, wier namen overal bekend zijn gewor den: Odette, Peter Churchill, Nancy Wake, Violette Szabo en anderen. Hun daden en ervaringen vormen de hoogtepunten van dit boeiende verhaak Zij voerden alleen en soms wanhopig hun geheime oorlog tegen een overmach tige vijand. Maar niet uitsluitend in Frankrijk woedde de strijd. Het werk in Engeland was van niet minder bete kenis: daar werden de plannen beraamd; de opleiding van de agenten werd met de grootste zorg ter hand genomen en de selectie zo scherp mogelijk doorge voerd. Bovendien waren er belangrijke meningsverschillen, waardoor het werk belemmerd werd. De schrijver van dit boek tracht niet alleen een beeld te geven van de verzetsbeweging in Frank rijk, maar hij lost misverstanden op en zet recht, wat door verschillende instan ties scheef werd getrokken. Heden overleed in de St. Marti- nusstichting te Medemblik onze beste Oom en Oud-oom S. van Twuijver Weduwnaar van Grietje Hartog in de ouderdom van 87 jaar. Namens de familie: J. van Twuijver SCHOORL, 14 juni 1960 Voorweg 9 De begrafenis zal plaats vinden vrijdag 17 juni a.s., te n.m. 3 uur, op de Algemene Begraafplaats te Schoorl.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2