Wuktlod Bejaarden genoten van Dagtocht CONCERT Attracties Ctjfi bruin PIGMA-DERM Kerkconcert Toelatingsexamens AFSCHEID Voorbarige voorlichting Tuinconcert in Elkshovc Adjudant C. J. Verduin A&èuda Bromfiets tegen Auto VRIJDAG 8 JULI 1960 37c JAARGANG No. 27 Verschijnt tc Bergen. Bergen aan Zee. Schoorl. Schoorldam. Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Ondanks de striemende regen vlagen en harde wind hebben 269 bejaarden bijzonder genoten van een welverzorgde trip met als einddoel Apeldoorn. Om kwart over acht startten 6 bussen en 5 particuliere auto's vanaf het van Reenenpark, we gens het slechte weer door slechts enkele mensen nagewuifd. Ook hadden enkele oudjes om dezelfde reden verstek laten gaan. Aan de trip nam ook burgemeester L. J. de Ruiter deel en zorgden twee verpleegsters en vele helpsters voor de minder validen. Ondanks de vele regen was de stemming opperbest en hebben de bejaarden bijzonder genoten. De trip ging via de Schelling- woudebbrug over Amsterdam naar Naarden-Bussum. waar de koffie werd gebruikt. Doordat de groep zeer groot was, werd deze verdeeld en verbleven er onge veer 200 bejaarden in de Gooise Boer en de overigen in hotel Jan Tabak. Om ongeveer 2 uur ver trok men, om via Hoevelaken naar Apeldoorn te gaan, waar men de vroegere voorzitter, de heer G. J. Stockman, van huis ophaalde en hem een daverende ovatie bezorgde. In de grote zaal bij de Julianatoren huldigde de vroegere voorzitter de tegen woordige voorzitter en omge keerd, en werden er nog even Bergense herinneringen opge haald. Door het slechte weer kon geen gebruik worden gemaakt van het Lunapark. Op de terug weg werd hotel de Beurs in Hoofddorp aangedaan, waarna men via Haarlem, de Velser tun- nel en de Egmonden weer huis waarts keerde. Bij Duinvérmaak werden ze op gewacht door Bergens Harmonie, die in en buiten de zaal voor de muzikale omlijsting zorgde. Voor het uitstekend verzorgde diner dat hen in Duinvermaak werd aangeboden voerde zr. de Grauw met haar helpsters een miniatuur revue op, waarin zij optraden als journalisten en foto grafen. Burgemeester de Ruiter bracht zijn erkentelijkheid tot ui ting voor de uitnodiging om mee te gaan, hetgeen hij hier voor de eerste en in de vorige gemeente voor de 12e keer had gedaan. Juist hierdoor kon hij op een on gedwongen wijze kennis maken met zijn Bergenaren. Aan de ge zichten te zien kon hij niet anders oordelen, dan dat iedereen vol daan en zeer dankbaar gestemd was. De voorzitter, de heer Tros, bracht dank aan de Bergenaren voor hun financiële bijdrage en aan allen die hadden medege werkt om deze dag te doen sla gen. In verband met het feit dat Mevr. wed. C. Castricum-Nanne voor de 25e keer de reis had meegemaakt, ontving de 88-jari- ge een cadeautje en een kus van de voorzitter. De heer Stam bracht dank aan het comité Ou den van Dagen en uitte er zijn vreugde over, dit te mogen mee maken. Bergens Harmonie be sloot de dag met het spelen van de Jubileum mars. Op 30 juni nam mej. Tesselaar, thans Mevr. Idema-Tesselaar, als ambtenaar afscheid van het post kantoor Bergen, waar ze bijna 5 jaar haar taak heeft vervuld. Uit het afscheid bleek duidelijk dat ze haar werk steeds met grote accuratesse en plichtsbetrachting heeft vervuld en zij zeer werd gewaardeerd door haar prettige omgang met het publiek en de collega's. Met voldoening kan zij op de afgelopen periode terug_ zien. Namens het personeel werd haar een schilderij aangeboden. voor het Bedrijfsleven is een taak voor het Bedrijfs leven zelf Dit kwam vooral tot uiting in de laatste raadsvergadering, toen het verzoekschrift werd behan deld van de commissie zomer feesten, om het te ramen nadelig saldo van de zomerfeesten in 1960, voor een bedrag van maxi maal ƒ3.500,—, te garanderen. In de voorgaande jaren werd 2.500,door de gemeente ge garandeerd; het nadelig saldo be- liep in de laatste drie jaar gemid deld ƒ2.150, Ook voor dit jaar is 2.500,— uitgetrokken om het nadelig saldo te dekken. De heer Dinkelberg merkte op, dat men hier, evenals in de steden, alles aantrekkelijk tracht te ma ken om de mensen hier naar toe te krijgen. Wij dienen hier ook als gastheren op te treden en als semie-officiële instelling het be drag zonder meer te voteren. Mevr. Broekman was het hier niet geheel mee eens en merkte op, dat de bedrijven zelf, mede in hun eigen belang, hun bijdrage moeten leveren. De heer Sluis merkte op, dat de garantie verleend moest wor den, maar dat het bedrijfsleven in zijn geheel er op geattendeerd dient te worden dit in de toe komst zelf te gaan doen, vooral omdat het toerisme in omvang en waarde toeneemt. Burgemees- ter antwoordde, dat hij welbe wust de passage in de stukken had gebruikt om het bedrijfsle ven er op attent te maken, maar dat het zeker wel een roep in de woestijn zou zijn. Deze bedrijfs tak is nog te weinig geneigd hier Daklekkage? J. C0PPENS en Zn geld in te steken, zolang de V.V.V., de provincie en de over heid dit nog voor 90 doet. Hij was er voorstander van, dat het particulier initiatief, althans fi nancieel er het grootste aandeel in nam, vooral omdat de com missie zomerfeesten, allen buiten- staanders, dit werk geheel pro- deo doen. Hij was dankbaar, dat niet-belanghebbenden dit werk deden ten behoeve van het vreemdelingenverkeer. Het woord vreemdelingenindustrie wilde hij niet noemen, omdat het hier om mensen gaat en dit dus een on aangename klank heeft. In een van onze vorige Duin streken maakten wij melding, dat het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten de beschikking had ge kregen over 44 van de 64 wonin gen die op het uitbreidingsplan aan de Nesdijk zullen verrijzen. Deze voorlichting, die wij van de ze instantie kregen voorgescho teld, blijkt echter wel wat te voor barig te zijn. De commissie huis vesting deelde ons mede, dat men alleen toestemming had verleend aan genoemd fonds om voor eventuele gegadigden voor het bouwfonds de subsidie-aanvrage te verzorgen, hetgeen in derge lijke gevallen de bouw zeer kan bespoedigen. Over het aantal van deze woningen of toewijzingen werd echter niet gesproken. Maandagavond vond in de tuin van het bejaardencentrum „Elks- hove" een tuinconcert plaats, dat door enige honderden belangstel lenden werd bijgewoond. De heer J. Bekius begroette de aanwezigen en sprak zijn voldoe ning uit over de grote opkomst op de vooravond van de tentoon stelling in Elkshove. Hij deelde mede, dat de dirigent van Ber gens Harmonie wegens ziekte verhinderd was en dat de heer C. Wokke de leiding op zich nam. Bergens Harmonie begon het concert onder leiding van de vervanger, de heer Wokke. Eerst wat weifelend, met enige disso nanten, maar na een kwartier was het duidelijk merkbaar dat de dirigeerstok nu in vaste han den was. Vervolgens zong het mannenkoor enige liederen, die door de goede opstelling van het koor tegen een vleugel van het gebouw zeer goed tot hun recht kwamen. Daarna trad het r.k. Vrouwenkoor op, evenals het mannenkoor onder bekwame lei ding, en wel van mevr. Morée- Dol. Ook hier kwam de acous- tische waarde van een goede ach tergrond volkomen tot zijn recht. Tenslotte zongen beide koren en orkest het liedje ,,de Ruïne", een compositie van de dirigente, met als besluit beide koren en orkest met „Holland" van Br. Laetan- tius. Er werd goed gezongen en het was jammer dat de belang stelling nog niet groter was. Ook voor Uw was naar .Dubbel Blank" Bergen's Balletschool De Bergense Balletschool heeft voor de eerste maal sinds haar twee-jarig bestaan een uitvoe ring gegeven in de zaal van het T. en O. gebouw. De uitvoering, onder leiding van Mej. M. Rol uit Alkmaar, met pianobegeleiding van Theo Brug man, is goed geslaagd. Allereerst werd een practische uiteenzet ting gegeven van de grondbegin selen van de balletkunst, waarvan de techniek de basis is. Aan de „baar" demonstreerden de leer lingen verschillende pasjes en fi guren, die tenslotte aaneengeslo ten de balletkunst vormen. Alle drie klasjes gaven van hun vor deringen blijk en het was grappig te zien hoe de kleinste van 4 jaar aan de oefeningen deelnam. Het werd tenlotte wel iets te veel van het goede, omdat vrijwel alle oefeningen dezelfde inhoud had den en slechts de technische uit voering verschil gaf te zien. Het sprookje met kabouters, elfjes en vlinders, door alle klasjes samen uitgevoerd, werd uitstekend ge bracht. De pianobegeleiding met stuk ken uit werken van Schubert, Grieg en Straus, vormde een prachtige muzikale omlijsting. Jammer dat het veel te kleine to neel veel afbreuk deed aan een redelijke ruimteverdeling in de verschillende opstellingen. Heel aardig was de „Polka met mu ziek van Straus, evenals „de Sneeuw" en „Spitzendans" met muziek van Chopin. Zeer origi neel en goed uitgevoerd was de dans van vroeger in Oud-Hol landse costuums, vervaardigd door Corry Rol. Daarna, als scherpe contrastering, voerde de hedendaagse jeugd zijn dansen uit, gekleed in luchtige moderne en sportieve kleding. Een fleurige finale was het besluit van dit eerste geslaagde optreden. Mevr. Pranger uit Alkmaar bracht haar felicitaties aan haar leerlinge Mej. Rol over en merk te op, er trots op te zijn dat zij haar werk in Bergen aan haar had overgedragen. Zij wenste haar goede voortgang en veel succes toe. Tenslotte werd mej. Rol overladen met een tiental bloemstukken. D0PP55TR. 21 BERGEN vierde Zilveren Jubileum Vorige week vrijdag werd in café Nieuwendijk, onder grote belangstelling, het zilveren jubi leum van de groepscommandant der Rijkspolitie C. J. Verduin ge vierd, waarbij een 14-tal sprekers het woord voerden. Uit alle toespraken kwam dui delijk zijn prettige persoonlijk heid naar voren, zijn kwaliteiten als groepscommandant en z'n ge voel voor humor. Als eerste felici teerde Burgemeester de Ruiter de jubilaris, waarbij hij opmerkte, dat deze in de twee jaar dat hij in Bergen zijn taak vervult, vele vrienden heeft verkregen. Ver volgens sprak Burgemeester M. Niele van de Egmonden en bood namens de twee gemeenten de jubilaris een prachtig armband horloge aan. De districtscomman dant, overste J. R. Hoogkamer, memoreerde in het kort de le vensloop van de adjudant en kwam tot de slotsom, dat hij vele problemen op menselijke wijze wist op te lossen. Ook zijn echt genote en de kinderen betrok hij dp hulde. Hij deed zijn wensen vergezeld gaan van een envelop pe met inhoud en een geschenk van het personeel van het hele district. Namens de officier van Justitie, jhr. mr. A. Reigersman, sprak mr. W. A. B. van Sloter- dijck, die hem hulde bracht voor zijn bescheidenheid en harde wer ken. Hoofdinspecteur van het P.W.N. wees op de voortreffe lijke samenwerking, vooral ten aanzien van het behoud van de duingebieden. Vervolgens voer den nog het woord de gemeente secretaris, de heer W. de Vries, de Directeur van Gemeentewer ken, de heer J. P. Blaauw, de re serve adjudant van de staf, de heer N. Waterdrinker, de adju dant van Vlaanderen en opper wachtmeester Borst van de groep Bergen, die vooral op de goede corpsgeest wees en de goede ver zorging van de manschappen door mevr. Verduin. Adjudant Verduin bracht tenslotte dank aan alle sprekers voor hun feli citaties. met en zonder zÖn BERGER LUCHTPOST Wedvlucht vanaf Corbeil over een afstand van 480 km., wind nrd-west, los om 8.30 uur. Aan komst eerste duif om 15.25 uur. De duiven vlogen ongeveer 70 km per uur. De uitslagen luiden: H. Timmer, Th. Houtenbos, N. v. d. Kamer, K. Postma, P. Schaapers, A. Heukels, P. Bra- kenhoff. Wedvlucht vanaf Breda voor jonge duiven over een afstand van 120 km, wind nrd-west, los om 7 uur. Aankomst eerste duif om 9.06 uur. De jonge duiven vlogen gemiddeld 60 km per uur. De uitslagen luiden: P. Brakenhoff, C. J. Pijper, A. de Klerk, N. v. d. Kamer, M. Zui- dema, P. Schaapers, A. Heukels, G. de Waard, Gebr. Houtenbos, A. Staadegaard, P. Tiebie, T. de Vries, K. Postma, G. Kooij, H. Timmer, H. Weijers, H. Kuin. De liefhebberij voor de sport en daarmede ook de vereniging, neemt steeds in omvang toe. Pas in de loop van de herfst zal het gerestaureerde en uitge breide orgel in de Ruïnekerk ge plaatst kunnen worden. Toch genieten elke zondagmor gen de talrijke bezoekers van de kerk van mooi orgelspel en ook andere muziek, dank zij de mo derne techniek, door geluidsband en luidsprekers Nu zal woensdagavond 13 juli a.s, om half negen in deze kerk veel schoons te genieten zijn, zo wel van de bijna voltooide res tauratie van het gebouw als van een concert voor viool en orkest van Nicolo Paganini met Arthur Grumiaux, viool, enkele negro spirituals, enz. Molenkrocht Tennis-tournooi De traditie getrouw wordt ook dit seizoen op de tennisbanen aan de Kruisweg weer een tournooi gehouden en wel van 5 t.e.m. 10 juli. Dinsdag werd begonnen met wedstrijden voor dames. Hierbij deed zich reeds een eerste ver rassing voor, n.l. de overwinning van mevr. Fontein op mevr. van Werven (6-2, 6-3), welke verras sing wel eens door meerdere ge volgd zou kunnen worden. Een blik op de wedstrijd-sche ma's wekte de overtuiging dat het tournooi, bekend om zijn speci fieke gezellige sfeer, zeer levendig en ook goed tennis zal bieden, mede door de deelname van en kele gasten. Vooral met de finales welke op zaterdag 9 en zondag 10 juli gespeeld worden, laat het zich aanzien dat er strijd geleverd zal worden. Wedstrijdleider M. Lau ziet een en ander dan ook met genoegen tegemoet, indien ten minste het weer enigszins mee werkt. Wij komen nog nader op dit tournooi terug. Bergen. Uit de zesde klasse van de Bosschool in Bergen deden 23 leerlingen een toelatingsexamen. Éénentwintig leerlingen slaagden zonder herexamen, één leerling slaagde na een mondeling examen en één leerling werd afgewezen voor het Chr. lyceum. De geslaagden zijn: Gymnasium: Yolanda Abbes, Joan Hoekstra, Edith Kanbier, Clara Ribbius, Diny Schmidt, Miek Schermer, Evelien Hodde en Roelof van Gelder. R.-H.B.S.: Wim Bartels, Wouter Keller en Rob van Wonderen. R.-k. lyceum: Tim Bos. Chr. lyceum: Karin Bruns en Wim Vermeys. M.M.S.: Reina Bos, Ingrid de Langen, Titia Verwayen en Y- vonne Witmer. M.U.S.: Annemieke van Gooien, Greetje Hoekmeyer, Muriël Kerk- meer en Margreet Renaud. Voor het toelatingsexamen van de Middelbare meisjesschool te Bergen slaagden o.a. de volgende candidaten: Bergen: Hanneke Buisman, Mieke Heukels, Els Klaassen, Caró de Graaff, Adri Hetem, Marijke Langereis, Marijke Mars, Marij ke Pastoor, Yvonne Witmer, Hanneke Zonjée. Bergen aan Zee: Reina Bos V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duinwan deling, vertrek Kerkbrink, 2 uur. 9 juli Ronde om Groet, wandel tocht van 10/15 km, start om 14 uur bij café Groothoff. 10 juli Ronde om Groet, afstan den 10/15/25 en 40 km, start 10-13 uur vanaf café Groothoff te Groet. 21 juli: Rondgang Fanfarecorps. 24 juli Strandfeest 25 juli; Puzzlewandeltocht V.V.V. Schoorl Iedere maandag Bridgen, ook voor gasten, uitg. v. d. Schoorlse Bridgeclub, in „de Roode Leeuw" te 20 uur. Elke dinsdagmorgen duinwande ling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. 7 juli: Rondgang Fanfarecorps door het dorp. 14 juli: Puzzlewandeltocht Kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk te Schoorl, door Bergens Klein Vrouwenkoor, 20 uur. 15 juli Klaverjasavond, ook voor de gasten, uitg. v. v. Duinranders, zaal Slijkerman, 20 uur. 20 juli: Schatgraverij op het speelduin achter de Roode Leeuw SCHOORL Door het niet verlenen van voorrang aan een personenauto, bestuurd door de heer S. uit Wuppertal, Duitsland, reed de ongeveer 17-jarige Z. vanuit de Zuurvensweg met zijn bromfiets tegen de vanaf de Kerkedijk ko mende auto op. De jongen werd met verwondingen aan hoofd en schouders in het ziekenhuis op genomen. Zijn brommer werd be schadigd. De echtgenote van de bestuurder kreeg een shock, doch kon na enige tijd weder naar haar pension worden vervoerd. Haar toestand is zeer bevredigend. De auto werd eveneens beschadigd. In de Hervormde Kerk te Schoorl, met de, ook door leden van het Concertgebouw zo gepre zen prachtige acoustiek, geeft Bergens Klein Vrouwenkoor nog maals een concert. Voor de ve len die het .vorige jaar hierbij aan wezig waren, was het een open baring dit mooie kleine koor te horen zingen. Het programma, dat ten gehore zal worden gebracht, bestaat o.a. uit werken van Constanzo, Festa, Vittoria, Jaap Geraedtse. a. Sara v. d. Sande, sopraan, zingt lie deren van Bach, Handel en Stra- della. Het geheel staat onder lei ding van de zeer begaafde Diri gent Klaas Venneker. Zeer terecht schreef een criti cus in een Dagblad: „Wat jam mer, dat wij dit mooie koor niet meer in eigen omgeving horen", j Dit jaar bestaat het dappere klei ne koor 10 jaar. Na de successen van de voorafgaande jaren heeft het koor zich dit jaar weer ge kenmerkt als één der beste vrou wenkoren in Nederland. In het Nederlands Festival 1960 zag het zich weer op de bovenste plaats gesteld (voorronde 388 punten, finale 201 punten, medaille en wisselbeker) en in Schoorl op het Zangconcours van de Noordh. Bond van Zangkoren heeft het weder de wisselbeker en Klaas Venneker de Dirigenten-wissel- beker gewonnen. Een fraaie pres tatie. Dat zo'n koor geen subsidie ontvangt! Men is er tegenwoor dig zo op uit goede culturen te brengen. Wat dit koor brengt is goede cultuur. Hun kas is arm, hun hart is rijk! 14 juli is er geheel belangeloos een concert ten bate van de consistoriekamer. Laat U zich deze prachtige avond niet ontgaan! Zie voor verdere bijzonderheden de adver tentie. ZONDAGSDIENST ARTSEN ..DE DUINSTREEK" Loodgietersbedrijf Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 Wasserij n I telefoon 2331, Bergen PSAL0N (Ingezonden mededeling) Flacon 2.95 Grote flacon 7.50 Redactie en Adm.C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. Jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□El BERGEN 10 juli Dr. J. J. A. A. HODDE, van Reenenpark 2, tel. 2027 SCHOORL 10 juli Dr R1SSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1