kTcb- Gemeentelijke Reinigingsdienst BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER'' BERGEN Nh. In het kader van het bijzondere programma Vestiging van nieuw Horeca bedrijf Berger Luchtpost Wild en Gevogelte KCB-expositie „Bergense Kunst" Mr* Opt* Pastoor ULO-school Bergen Het regentalle dagen Ronde om Groet Miebeltje trouwde De zomer laat verstek gaan W andelpuzzeltocht te Groet Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 19 juli 1960 te 16 uur precies in het gemeente-wijkgebouw, Karei de Grootelaan 27, Bergen Nh. De controle op de reacties zal plaats hebben op dinsdag 2 augus tus 1960, op dezelfde tijd en plaats. De bij de geboorte-aangifte verstrekte inentingskaarten c. q. inen tingsboekjes moeten bij de inenting worden medegebracht. Bergen Nh., 12 juli 1960. De Entgemeenschap te Bergen Nh. GEMEENTEWERKEN SCHOORL Gewijzigde zomerregeling voor ophalen huisvuil ingaande 18 juli en eindigende op 17 september 1960. Gedurende bovenvermelde periode zal het ophalen van huisvuil tweemaal per week worden uitgevoerd en wel als volgt: DINSDAG: het zuidelijk deel der gemeente tot en met de lijn Schoorlse Zeeweg - Huismansweg - Bovenweg WOENSDAG: het overige gedeelte der gemeente MAANDAG en DONDERDAG: de kampeerterreinen Men gelieve de emmers tijdig aan de weg te plaatsen! Het wnd. Hoofd van Dienst „Het verborgen leven van Walter Mitty" ANDERHALF UUR TOP-AMUSEMENT „De dans ontsprongen" 18 jaar „Vrijheren van het woud" a. 1. Jeugdmatinées „Rusty en de vluchteling" a. 1. Uitgebreid voorprogamma ALLE RANGEN 50 CENT GEMEENTE BERGEN Nh. Dat er ook op Horeca gebied verrassingen kunnen zijn, blijkt wel uit het feit dat deze week de geruisloze opening plaats vond van een „Weense Conditoreiin het pand, waar voorheen het Ber gens Modehuis in de Ruïnelaan was gevestigd. Met de vestiging van de nutsspaarbank zijn thans alle bedrijfspanden in gebruik. Een N.V., bestaande uit han dige zakenlieden, die reeds 3 hotels in Scheveningen en 2 in de Achterhoek exploiteren, ontdekte dit leegstaande pand. De zaak was spoedig beklonken en men is gelijk begonnen met de inrichting. Het gezellige interieur draagt een Oud-Hollands karakter in de mo derne versie. Men presenteert er alleen koffie en gebak. Men maakt hierbij gebruik van de modernste koffiemachine uit Amerika, die altijd verse koffie geeft. Men houdt de zaak ge opend zolang er na het seizoen oelangstelling voor bestaat. Wedvlucht vanaf Roosendaal, over een afstand van 126 km. Los om 7 uur met een zuiden wind. Aankomst eerste duif om 8.48 10 uur. De uitslagen luiden met als eerste een duif van de heer Zuidema, vervolgens N. v. d. Ka mer, P. Schaapers, K. Postma, T. de Vries, Gebr. Houtenbos, C. Pijper, G. de Waard, A. Heukels, P. Tiebie, H. Timmer, G. Kooij, P. Brakenhoff, A. Staadegaard, H. Weijers, W. Kruin, A. de Klerk. Rietveld's Wildhandcl VIER BEELDHOUWERS Op zaterdag 16 juli a.s. nam. 4 uur opent de kunstcriticus Hans Engelman in De Rustende Jager een gast-tentoonstelling van kleinplastiek en werkteke ningen van een viertal bekende kunstenaars: de beeldhouwsters Charlotte van Pallandt, Fri Heil en de beeldhouwers Carel Kneul- man en Cor Hund. Voor zover deze kunstenaars, die reeds veel naam in ons land hebben, nog introductie behoeven geven wij hieronder nadere bio grafische bijzonderheden. De ex positie duurt t/m 29-7. Charlotte van Pallandt, is ge boren in 1898, werkte na zelf studie diverse jaren in Parijs tot het uitbreken van de oorlog. Sedert 1943 is zij te Amsterdam gevestigd. Sinsdien hebben di verse rijksaankopen en gemeen telijke opdrachten plaats gevon den. Een van haar meesterlijkste portretkoppen is die, gemaakt in 1954 van H.M. Koningin Juliana. Fri Heil, woonachtig te Am sterdam, werd in 1894 in Soera- baia geboren, nam tekenlessen aan de rijksakademie te Amster dam en ging daarna als autodi dacte het beeldhouwen beoefe nen. Na de oorlog heeft zij ver scheidene verzetsmonumenten ge creëerd. Voorts kan men plastiek van haar aantreffen in het fa meuze Provinciehuis te Arnhem. Cor Hund, in de hoofdstad ge boren in 1915, werd opgeleid voor lithograaf en tekenaar, ont ving lessen van prof. Brouwer en kreeg in 1947 de Prix de Rome. Hij is thans lector aan de rijksakademie te Amsterdam. In diverse scholen in den lande be vinden zich plastieken van zijn hand, en ook in een der Alkmaar- se plantsoenen kan men een beeld van hem aantreffen. Het bevrijdingsmonument te Apel doorn is eveneens een schepping van hem. Carel Kneulman, is een leef tijdgenoot van Hund. Hij ont ving zijn opleiding aan de rijks akademie te Amsterdam. Hij ex poseerde talrijke malen, o.a. op „Sonsbeek", in West Duitsland, Oostenrijk en Polen. Voor diver se overheidsgebouwen ontwierp hij plastieken: zo ook voor o.a. het Thalia-theater te Rotterdam. Onder auspiciën van de Cul turele Raad Noordholland zal in het najaar door bemiddeling van bevriende Belgische organisaties een overzichtstentoonstelling van Bergense kunst in een aantal Bel gische steden worden gehouden (Hasselt, Gent, Antwerpen en Brussel) Het KCB heeft zijn organisa torische medewerking verleend aan de uitvoering dezer opzet en heeft thans van de voor België bestemde collectie een tentoon stelling ingericht in enkele ver trekken van huize „Kranenburg". Kasper Niehaus zal om 4 uur nam. op zondag 17 juli deze ex positie openen. Behalve werk van de huidige kunstenaars uit Bergen en om streken zal men er ook werk aan treffen van oudere bekende fi guren uit de tijd der Bergense School (A. Colnot, de Wieg mannen, Harry Kuyten e.a.). Het geheel geeft een indruk van wat er in Bergen en omge ving in de laatste tientallen jaren door daar wonende kunstenaars is gepresteerd. BRILLEN VOOR SCHOORL Voor het toelatingsexamen van de Meisjes-Ulo-School te Ber gen N.H. slaagden o.a. de vol gende candidaten: Mathilde Verboom, Schoorl. Cornelleke Bakker, Bergen. Annel Groet, Schoorl. Muriël Kerkmeer, Bergen. Ali Kok, Bergen. Ineke Krijgsman, Bergen. Mirès Nolet, Bergen. Margreet Renaud, Bergen. Agnes Schuddeboom, Bergen a.z. Jet Sytsma, Bergen. Mieke Timmerman, Bergen. M. Wortelboer, Bergen aan zee. Annelies Jellema, Bergen. Wilma de Waard, Bergen. In de afgelopen veertien dagen is weer eens gebleken dat er onder de gasten grote behoefte bestaat om gedurende de echte regendagen ergens eens verpo zing te kunnen zoeken. In dit ver band willen wij wijzen op de suggestie in de laatste raadsver gadering gedaan, om een com missie te benoemen van toerisme en verkeer. Hoewel het exploi teren van een vermakelijkheids centrum grote investeringen vra gen en risico's meebrengen, zou een dergelijke commissie mis schien toch nog eens kans zien op een of andere wijze hierin te voorzien. KERKDIENSTEN BERGEN R.K. KERK te Bergen Openlucht Evangelie SCHOORL Verbreiding der waarheid ALKMAAR Evang. Luth. gemeente EGMOND AAN ZEE SCHOORL Zaterdagmiddag en zondag werd door de plaatselijke wan delsportvereniging St. Joris de traditionele Ronde om Groet ge organiseerd. In het kielzog van de zo schit terend verlopen avondvierdaagse gingen in totaal ruim driehonderd deelnemers van start. Daar wa ren dan weer de leiders en leid sters van de scholen uit War- menhuizen met die, grote groe pen, daar was ook weer de St. Petrusschool uit Catrijp onder leiding van Meester Tijm. De sportvereniging Leatitia uit Soest was eveneens present met ruim veertig deelnemers, die door hun eigen drumband vanaf Camper duin naar de finish, in dit geval café restaurant Klop, gebracht werden. Behalve deze groepen werd eveneens in groten getale deelgenomen door de individuele lopers. De parkoersen, welke groten deels door de staatsduinen gin gen met aan het slot een strand- parkoers, vonden bij de deelne mers veel waardering. Ondanks de stromende regen van zondag gingen de keiharde lopers (sters) van start in een stemming die niets te wensen overliet. Tenslot te willen we nog even vermelden, dat de wandelsport ook bij de ouders aanslaat. Twee volledige gezinnen zagen we van start gaan. Dat was als eerste de heer en mevrouw A. de Waard met hun gezin en als tweede de heer en mevrouw Koeman met de kin deren. Een voorbeeld dat na volging verdient en waarvoor we respect kunnen hebben. Deze wandeltocht is voor de organiserende vereniging op nieuw een succes geworden, waarop zij met voldoening terug kunnen zien. Donderdagmiddag heerste er omstreeks half drie een ongewo ne drukte bij het raadhuis. De oorzaak hiervan lag gelegen in het feit dat op deze dag het hu welijk zou worden voltrokken tussen Lenie Graa.ff en Kees Kos. Op zichzelf is dat niets bijzon ders, ware het niet dat Lenie Graaff, dus thans mevrouw Kos, in één van de laatste stukken van de toneelvereniging „Ons Ge noegen" op waarlijk grootse wijze haar rol als „Miebeltje" aan het publiek wist te presen teren. Als zodanig is het wel de moeite waard dit even te ver melden. Met haar trouwen heeft deze vereniging een gevoelige slag te incasseren gekregen. Want Miebeltje heeft een schat van een huis in Heiloo en heeft dus hier afscheid genomen van het verenigingsleven, evenals haar man, die zijn rol speelde op voetbalgebied. Als speler in de voetbalvereniging „Schoorl" heeft ook hij hiervan afscheid genomen. Dat beide verenigingen met enig leed dit afscheid heb ben aanvaard, bleek wel op de receptie. De heer Jb. Kuiper sprak hier namens „Ons Genoegen". Spre ker memoreerde het optreden van Miebeltje in haar verschillende rollen en wenste haar in haar verdere leven met haar man veel geluk. Dat beide echtelieden in hun leven het geluk mogen krijgen wat zij ervan verwachten is ook de wens van „De Duinstreek". Veel regen en een beetje zon neschijn, dat is het wat de va kantieganger tot heden toe kreeg. De stranden zijn praktisch leeg en wie nog wat tussen de buien door langs de vloedlijn wandelt heeft een dikke wollen trui en regenjas aan. Een enkeling duikt de golven in, doch het zien alleen al bezorgt de kijker kippenvel. Menige caféhouder tracht de gasten 's avonds enig vertier te geven. In café Mereboer, waar het overigens ook wel gezellig is, treedt dinsdagsavonds „Elk wat Wils" op en deze artisten weten de bezoekers een gezellige avond te geven. Café Klop tracht dit te doen met stemmingsmuziek, terwijl men hier op woensdag en zaterdagavond naar hartelust kan dansen. Bovendien kan men in ditzelfde café op vrijdagavond klaverjassen om mooie prijzen. Paviljoen Kerkmeer, op het strand, is ook reeds met een kla- verjasavond begonnen en doet dit elke dinsdagavond. In Schoorl kunnen de gasten ook naar harte lust dansen in de „Honky Tonk zodat gedurende de avonduren de vakantieganger in ieder geval niet kniezend achter de ramen van zijn (haar) verblijf behoeft te zitten. De bouwvakkers, die dit jaar hun vakantie ver naar voren ge schoven hadden, hebben het weer ook niet mee en voor hen kan het misschien een troost zijn, dat ze nu met het slechte weer eens niet op de steigers behoeven te staan. Overigens een zeer schrale troost en we gunden deze nijvere werkers graag beter weer. Maar misschien slaat het spoe dig om. Geslaagd evenement van de VVV Groet-Camperduin Maandag 4 juli j.l. werd een wandelpuzzel tocht gehouden, welke was georganiseerd door de VVV Groet-Camperduin. De start was vanuit café „Klop" te Groet. Er was een aardige tocht uitgezet van ongeveer 4 km leng te. Een kleine honderd puzzelaars lieten zich inschrijven voor deel neming en om precies half acht werden de eerste gestart. In groepjes van 2 of 3 gingen de puzzelaars op pad en het was circa kwart over acht toen de laatsten vertrokken. De puzzel- tocht-commissie, die toen reeds op volle toeren draaide, kreeg niet veel rust, aangezien nog voor half negen de eerste deelnemers zich weer aan de finish kwamen melden. Het bleek, dat er goed gepuz zeld was. Veel fouten waren er niet gemaakt en alle controle posten hadden druk werk gehad om vrijwel alle deelnemers-kaar- ten te moeten afstempelen. Er was deze avond één „foute" con trole, die een gemakkelijk taak had. Circa 20% van de deelne mers lieten hun kaart bij deze post, die aan de verkeerde zijde van de route was opgesteld, af stempelen. Tegen half tien waren alle deelnemers weer binnen. Kort daarna kon reeds tot de prijsuitreiking worden overge gaan. De heer C. Bouwman gaf vooraf een keurige explicatie van het verloop van de tocht. Daarna deelde de heer Th. Schotvanger, als voorzitter van de puzzeltocht- commissie, de prijzen uit. Het viel bijzonder op, dat er zoveel en zulke goede prijzen werden uitgereikt, zodat de vele prijs winnaars bijzonder tevreden naar huis gingen. Hieronder volgen nog de na men van de prijswinnaars. Bij de gasten: 1de heer Groenendaal uit Haar lem. 2 diners. 2. de heer Minus uit Noord Scharwoude: 1 taart. 3. de heer Van Sonderen uit Zeist: 1 werphengel. 4. mevr. Vorst uit Enkhuizen: 1 golfspel. 5. mej. Astheimer uit Velp: 1 blik chocolade. 6. de heer Jansen uit Arnhem: 1 bierpul. 7. de heer Vorst uit Enkhuizen: 1 pot worst. De „poedel''-prijs, voor de deelneemster met de meeste straf- punten, ging naar mej. Conny Bakker uit Zaandam: pocket boekje. Bij de inwoners van Schoorl: 1. Kitty Hagel: 1 badhanddoek. 2. Jacques Schotvanger: 1 blik chocolade. 3. Greet Schotvanger: 1 tablet chocolade. 4. Kitty Krab: 1 pot worst. De volgende puzzeltocht zal worden gehouden op maandag 25 juli a.s. vanuit café Mereboer te Groet. Start 19.30 uur. Burgerlijke Stand BERGEN „De Duinstreek" J FAMILIEBERICHTEN VRAAG EN AANBOD I Vrijdagavond, zondagavond, dinsdagavond te 8.30 uur De vakantie-film bij uitstek DANNY KAYE en VIRGINIA MAYO in (The secret life of Walter Mitty) 14 jaar met Boris Karloff, Fay Bainter, Ann Rutherford, Gordon jones Zaterdagavond, maandagavond, woensdagavond te 8.30 uur Een film vol spanning CURD JURGENS en MYLENE DEMONGEOT in (Le vent se léve) met Pierre Collet, Guy Dakar, André Dalibert, Jean Daurand Een film die u aan uw stoel gekluisterd houdt Donderdagavond te 7 uur en 9.30 uur. De grote documentaire van Koning Leopold van België Een film die u gezien moet hebben Zaterdag en zondagmiddag te 2.30 uur (bij slecht weer ook op andere dagen) De spannende film met de hond Rin-Tin-Tin in iiiiiiiiiiiiiiuiiiimiiiiiMiiiiiiiimiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiim Voor alle soorten Hercweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl IIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlMillllllllllllll met of zonder recept Dinsdag n.m. 7-8 uur, vrijdag n.m. 7-7.30 uur p/a Hereweg 33 Ziekenfondsleverancier 17 juli NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 uur Ds v. Rhijn LEGER DES HEILS (Dorpshuis) v.m. 11.30 uur Zondagschool Maandagavond 8 uur openb. samenk. GEREF. KERK v.m. 8.30 u. Ds. B. Scholten Zutphen v.m. 10.30 idem n.m. 4.30 u. idem n.m. 7.30 u. Ds. L. C. Rietveld St. Pancras REHOBOTH KAPEL v.m. 10 uur Ds. Wildschut Amsterdam H.H. Missen, zondags, juli en augustus 6.45 u. 8 u. 11 u. 12 u. Hoogmis 9.30 u. In juli en aug. ook H. Mis in de week 7 u. 7.45 u. 8.30 u. LOF zondag 7 uur Week 7.30 uur M. A. D. Stichting te Bergen aan zee v.m. 10.30 uur Ds. J. Breukink Rem. Pred. te Alkmaar Liturgische dienst Maandagavond 18 juli 8 uur bij het van Reenenpark te Bergen. Dinsdagavond 19 juli 7.30 u. te Groet terrein bij de Ned. Herv. Kerk. Donderdagavond 21 juli 7.30 u. te Schoorl terrein bij de Ned. Herv. Kerk. Vrijdagavond 22 juli 8 uur bij het van Reenenpark te Bergen Bij ongunstig weer in het dichtsbijzijnde kerkgebouw NED. HERV. GEMEENTE v.m. 10 uur Ds. C. M. de Jong v.m. 9 en 10.30 uur Ds. A. J. Hendriks uit Kooten Friesland Dinsdag 19 juli te Schoorl 21 u. Zangdienst Schoorl, Voorweg, hoek Huismansweg Zondagavond 7.30 u. Ds. J. J. Ruys REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 geen dienst v.m. 10 uur Ds. J. J. F. Herrmann samenzang GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 8.30 u. Ds. A. Reen v.m. 10.15 u. Ds. A. M. Boeijinga Heiloo n.m. 5 u. [Ds. L. C. Rietveld St. Pancras van 27 juni tot 4 juli 1960. Geboren: Wilhelmus Johannes Maria, z. v. J. W. Dekker en P. de Waard; Jeroen Gerardus Majella, z. v. C. T. Leijen en A. J. Schouten; Mense Joannes, z. v. M. J. Veltkamp en J. Keesman, wonende te Egmond-Binnen; Yvonne Margaretha Maria, d. v. A. J. G. Dek- kinga en J. M. Druiven. Ondertrouwd: de Lange, Schelte Mat thias, 36 jaar, en: Burger, Maartje Adria- na, 28 jaar, Heiloo. Gehuwd: Koopmans, Evert Laas. en Zoons, Gertrudes Maria, Leeuwarden; de Ridder, Jan, en Sevenhuysen, Euphe- mia Simone, Wormerveer. Overleden: geen. Heel 't gezin heeft belangstelling voor Profiteert van de publiciteitswaarde die daarin gelegen is De heer en mevr. STUYT-ESSERS geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Maarten Friso (Mass) U.S.A., 10 juli 1960 45 Brewsterstraat, Cambridge 38 Heden is geheel onverwacht van ons heengegaan, ons lief dochtertje en zusje Maartje. op de aanvallige leeftijd van 11 jaar. S. Houtman C. M. Houtman-van Langeveld Tony Bergen aan Zee, 11 juli 1960 Jacob Kalffweg 10 De teraardebestelling heeft heden plaats gehad op de Algem. Begraaf plaats te Bergen N.H. Onze beste man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, Jacob T. Briefjes. is heden na langdurig lijden over leden, op de leeftijd van 75 jaar. J. W. Briefjes-Gehrels Ph. C. Briefjes A. Briefjes-Hartland C. J. Briefjes A. H. Briefjes-Eekel en kleinkinderen BERGEN N.H., 12 juli 1960 Middengeest weg 12 Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden zaterdag 16 juli, n.m. 2 uur op de Algem. Begraafplaats aan de Kerkedijk te Bergen. Vertrek vanaf het sterfhuis 1.30 uur Gevraagdwerkster voor 1 of 2 och tenden per week. Rondelaan 17, Bergen, Telefoon 3417. Jongeman 19 jaar, biedt zich aan voor seizoen - werkzaamheden. Talenkennis en rijbewijs. Telefoon 2120, Bergen Nh B.z.a. terstond, net R.K. meisje, voor hulp in pension tot eind augustus. Tel. 02261-252.

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2