K. ML Gerritsen Juwelier Openbare School voor U.L.O. te Bergen Wild en Gevogelte Geslaagd Finale van het tennis-tournooi Collecte Nog niet afgehaalde prijzen Berger Luchtpost Kachel veroorzaakte brand Auto-puzzeltocht BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. „Wir wunderkinder" alle lft. „Conny, een meisje van 16" a i* Jarenlange ervaring en vakmanschap verwarming Brandweer contra artisten Geslaagd Collecte Verruiming parkeerruimte Visclub „Piggelmee" hield wedstrijd l&is voot boe/tiet GEMEENTE BERGEN Nh. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat op donderdag 28 juli 1960, des avonds te acht uur in het St. Jansgebouw, Dorpsstraat 26, een openbare vergadering zal worden gehouden, waarin de plannen inzake het verkrijgen van een eigen woning in het Uitbreidingsplan-Nesdijk door woningzoekenden dezer gemeente, nader zullen worden toegelicht en eventuele vragen kunnen worden beantwoord. Bergen Nh„ 20 juli 1960. GEMEENTEWERKEN SCHOORL Rectificatie Wijziging ophalen huisvuil. Vrijdag de gehele gemeente Prachtige grote prints E N vlug klaar I Ook voor FOTO naar Mr. Opt. D. W. Pastoor Geslaagd voor het B-diploma: Kees Nijs te Bergen aan Zee. Geslaagd voor het A-diploma: Klaas Beeldman, Bini Bruin, Re- nate Burggraaf, Kees Daalder, Kees v. d. Hoek, Trijnie Kroon, Erika Mandersloot, Corrie Prins, Jan Vollenga, Henk Vonk, Jan Kees Zorge, Elly Ens (Schoorl). Afgewezen 2 candidaten. Ook dit jaar werd een 14-kamp werd met een puzzle-wandeltocht. gehouden op het gebied van gym nastiek en turnen, die besloten werd met een puzzel-wandeltcht Schoolkampioenen werden: Guda Greeuw met 126J^ punt en Jack Homma met 127y2 punt. Ze kwamen hiermee in het bezit van een beker. Klassekampioenen bij de meis jes: Ineke Rotteveel, Kitty Forrer, Gerrie Urbanus, Atie Prins, Jans. ke Thomasz en Trijnie Kroon. Klassekampioenen bij de jon gens: Wilex Peeters, Guus Col- not, Jouke Duinmeyer, Jan de Boer, Rob van Wieringen en Henk Vonk. Zij kregen een di ploma. Begunstigd door prachtig weer werd vrijdag j.l. de jaarlijkse schooldag gehouden. Begonnen werd met een rijwiel puzzel-tocht. Start in de school voor ulo. De tocht voerde door de duinen naar Camperduin. On derweg waren vier posten. De handtekening van een post lever de twee punten op. In Bergen hadden twee leden van de Rijkspolitie post gevat, om strafpunten te geven bij overtre ding van de verkeersregels. Ver schillende deelnemers vergaten richting aan te geven, of namen de bocht verkeerd. Een gemeen schappelijke koffietafel in Duin- vermaak besloot dit gedeelte. 's Middags werden wedstrijden met hindernissen gehouden. Er werd op tijd gereden. De hinder nissen leverden strafpunten op. De uitslag van de puzzeltocht werd gecombineerd met de uit slag van de hindernis-wedstrijd. Winnaars waren bij de meis jes: Aleid Schuurman en Hetty Roodenboog en bij de jongens Henk Vonk en Jouke Duinmeyer. 's Avonds was de slotavond in Duinvermaak. In aanwezigheid van de oudercommissie was er een programma van dansen, goochelen en toneelstukjes. Rietvcld's Wildhandcl Van de ,,Van Brederodeschool" te Bergen slaagden de volgende leerlingen voor het toelatings examen: Gymnasium: Nienke van Kam pen, Taco Nolf, Michael Simons, Steven Verbiest en Like Yssels. R.H.B.S.: Taco Nolf, Michaël Simons, Steven Verbiest en Like Yssels. G.H.B.S.: Martien Groeneveld. M.M.S.: Hanneke Buisman, Marijke Mars. M.U.S.: Mieke Timmerman. Lyceum: Jan Meijer. Alle leerlingen, die examen af legden slaagden. opgeschoven naar zaterdag 23 juli. Wederom moest het tennis- tournooi op de Molenkrocht we gens de slechte weersomstandig heden worden onderbroken. Weliswaar werden er zondag j.l. enkele partijen afgespeeld, doch er resteren nog 2 finales, te weten de heren-enkel en heren- dubbel-finale, welke op zaterdag 23 juli vanaf 2 uur gespeeld zul len worden, waarna de prijsuit reiking zal plaats vinden. Bij de zondag j.l. gespeelde partijen waren 2 finales: in het heren-enkel-spel bij de juniores de finale tussen W. Macdonald en F. Panbakker, welke partij na een spannend verloop eindigde in een 3 sets overwinning voor eerstgenoemde: (6-2, 4-6, 6-3 Bij het gemengd-dubbelspel seniores behaalden de heer en mevrouw Boerrigter in de finale een over tuigende 2 sets overwinning op mej. J. v. d. Bremen en de heer Timmerman (6-0, 6-2). Een van de meest aantrekke lijke partijen was de halve finale in het heren-enkelspel seniores tussen de Nys Bik en Nachtigal, welke partij uiteindelijk in 3 sets door de Nys Bik werd gewonnen (6-4, 5-7, 6-2), die nu in de finale W. Macdonald tegenover zich krijgt. De heren-dubbel finale wordt gespeeld tussen Kamp en De Nys Bik enerzijds en de he ren Macdonald Sr. en Jr. ander zijds. De op a.s. zaterdag te spelen partijen beloven dan ook een in teressant slot te worden van een alleszins geslaagd tournooi. In federatief verband wordt ook dit jaar van 25 t.e.m. 30 juli een landelijke collecte gehouden t.b.v. „het geestelijk gehandicapte kind" De eerste collecte voor dit doel in Bergen, zal door hen, die in het gelukkig bezit zijn van gees telijk gezonde kinderen, zeker extra bedacht worden. „Elkshove" verloting No. 13 boek 32 zakdoekjes 38 drie potjes jam 71 brievenhouder 74 nylons 95 vijf repen chocolade 149 sigarenaansteker 161 zes eierdopjes 187 busje en zakje bonbons 199 schilderijtje 253 gasaansteker 266 blikje tomatensoep 270 schaal en zeep 273 busje cacao 281 rol biscuit 288 sigarettenaansteker en zakje bonbons 289 koffiemolen 290 lepeltje 292 zaklantaarn 410 fotoalbum 513 bal 548 nylons 567 bloemendrager 599 etui schroevendraaiers 634 potje jam en biscuit 675 bord en zakje bonbons 739 doosje wybertjes 751 schoteltje en drie potjes jam 755 een palet 834 opblaasbare auto LOTEN van de Beren: De prijs viel op nummer: 84. De naam van de pop luidde: Marjoleintje. Wedvlucht vanaf Duffel, Bel gië, voor oude en jonge duiven. Laatste Vitessevlucht oude dui ven, afstand 175 km, los om 6 u, wind zuid. Eerste duif 7.39.50. Door onverwacht vroege lossing werden verschillende duiven reeds op het hok terug gevonden en werden dus later geklokt. De uitslagen luiden: Schaapers, H. Timmer, G. Kooij, Gebr. Houten- bos, N. v. d. Kamer, K. Postma, G. de Waard, P. Brakenhoff, A. Staadegaard, Hajonides van der Meulen. Kampioen Vitesse: P. Schaapers, H. Timmer, N. v. d. Kamer. Jonge duiven. Los om 6.30 uur, aankomst eerste duif om 8.22.10. N. v. d. Kamer, C. Pijper, G. de Waard, K. Postma, P. Schaapers, Gebr. Houtenbos, P. Tiebie, H. Timmer, A. de Klerk, F. de Vries, P. Brakenhoff, M. Zuidema, G. Kooij, A. Heukels, H. Weijers, W. Kluin. Maandagmorgen omstreeks 11 uur ontstond bij de heer B. Hof aan de Kogerdijk brand in het aangrenzende schuurtje, waarin rijwielen, de wasmachine en enige andere goederen lagen opgesla gen. Alles kon nog juist bijtijds uit -de vlammen worden gered. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon door de mist- blusser binnen 30 seconden wa ter geven. Het was een gelukkige omstandigheid dat de windrich ting westelijk was, waardoor de boerderij practisch geen gevaar liep. Het schuurtje brandde ge heel uit. De oorzaak is gelegen in het feit dat er ruimte in de pijp zat, waardoor vonken vrij kwa men. KERKDIENSTEN BERGEN R.K. KERK te Bergen SCHOORL ALKMAAR Evang. Luth. gemeente EGMOND AAN ZEE De autopuzzeltochten blijken zeer in de smaak van het publiek te vallen. Waren er de vorige keer een 70-tal deelnemers, deze keer groeide dit uit tot 123. On geveer de helft startte in de B- klasse voor minder geroutineer- den en die nog nimmer aan wed strijden hadden deelgenomen en de overigen in de A-klasse. In de dancing van ,,De Rustende Ja ger" werden de prijzen uitgereikt. ALKMAAR GESLAAGD Voor het eindexamen 4e klas M.LI.S. (Meisjesuloschool) der Berger Schoolvereniging te Ber gen slaagden o.a. de volgende candidaten: uit Bergen: A. Boltjes, N. Tromp, uit Bergen aan Zee: W. Hamers, uit Egmond aan Zee: G. Wijker. Maandagavond speelde de Vrijwillige Bergense Brandweer een voetbalwedstrijd tegen radio- en televisie-artisten. Al heel spoe dig wisten de spuitgasten een overwicht te bereiken die niet meer verdween. De rust ging in met 4-I. Na de rust kwam burgemeester De Ruiter met zijn echtgenote nog even het spel bewonderen. Vlak voor het einde maakten de artis ten er 42 van. Reiswekkertjes ZEER RUIME KEUZE Kleine en grote wekkers Horloges Op het eindexamen van de H.T.S. voor de Confectie-indus- trie, te Amsterdam, slaagde onze plaatsgenoot J. G. van Westen. Van de 34 candidaten wist hij zich bij een der eersten te plaat sen en verwierf hiermede de prijs van de Groningse Confec- tie-Industrie. Voor het doctoraal examen Tandheelk. slaagde te Utrecht de heer G. D. Kos, te Bergen, v.h. Anna-Paulowna. De in deze gemeente voor het Anjerfonds gehouden collecte, welke dit jaar door de U.V.V. werd verzorgd, heeft een bedrag van 1212,37 opgebracht. Een woord van hartelijke dank aan allen, collectanten en burge rij, die er toe hebben bijgedra gen dit mooie resultaat te berei ken, is zeker op zijn plaats. De heer A. Maassen reikte de beker uit die door de heer Loos van het „Huis met de Pilaren" beschikbaar werd gesteld.De heer Maassen dankte de medewerkers hartelijk. Een prachtige aanvul ling voor de kas van het Comité van de Ouden van Dagen. BERGEN AAN ZEE Nadat men in de laatste raads vergadering had besloten om de parkeergelegenheid aan de Julia- nalaan uit te breiden, is men hiermede direct begonnen. Voor dat de bouwvakvakantie was be gonnen, was men reeds zo ver ge vorderd dat de auto's reeds kon den parkeren. Het ligt in de be doeling om ook aan de boulevard de trottoirs voor een groot ge deelte voor hetzelfde doel te be stemmen. SCHOORL Omtrent het doen en laten van b.g.n. visclub zijn we uit bijzon der betrouwbare bron te weten gekomen, dat de enkele weken geleden gehouden wedstrijd een bijzonder fraai verloop heeft ge had. Voor deze wedstrijd was als viswater gekozen een vaart in de omgeving van Zijdewind. Aan genomen mag worden dat elk ander viswater niet aan de eisen van de wedstrijdleiding kon vol doen. Ons is trouwens uit nadere informaties gebleken, dat zich in de contreien van Zijdewind ook een gezellig cafétje bevindt en mogelijk is daarom deze viswater keus doorslaggevend geweest. Overigens was de wedstrijd serieus aangepakt. Allen werden in café „Landswelvaren" voorzien van eenzelfde hengel met eenzelf de snoer en dezelfde dobbers en haakjes. Bepaald was dat uitslui tend de baars geteld zou worden en dat voor elk ander wezen een boete betaald zou worden. Het water waarin gevist werd was glashelder en bij dozijnen za gen de deelnemers de baarsjes rond hun aas zwemmen. Elk half uur werd de deelnemers een an dere „stek", zoals dat in vissers term heet, toegewezen. Na een uur vissen, dat niet veel vis opleverde, moest de in wendige mens versterkt worden, hetgeen vooraf ging aan een bor reltje vanwege de verkleumde le dematen. Na ampele overwegin gen werd men het er hier, in een gezellige discussie over eens, dat vissen beslist niet zo plezierig is als de resp. echtgenoten wel me nen. Alleen door en door geharde mannen kunnen dit adembene mend en zenuwslopend wedstrijd- vissen volhouden. In de tweede helft van de wed strijd verwisselde een der deel nemers zijn laarzen voor een paar mooie gele klompkes van een in woner aldaar. Nog nasoezend van het eten tje zat deze stoere visser benen bungelend op de wal en werd pas wakker van de plons van zijn gele klomp in de plas. De andere was iets geruislozer het water in gegleden. Nadat veel pogingen, deze klompen met de hengel op AL VERLEIDT de zomer en het zonnige weer vooral de jonge meisjes en ook ons ouderen wel tot vlotte, luch tige, sportieve kleding, toch mogen we het geklede jurkje niet verwaarlozen. Want plotseling staan we voor het feit, dat er dit of dat is waar we naar toe moeten en waar we toch wel een beetje goed gekleed wensen te verschijnen. Dan moeten we in onze garderobe een aardig, aantrekkelijk kleedje hebben, dat we bij die gelegenheid kunnen aantrekken. meisjes, die als het er op Het is vervaardigd van een I j f leuke stof met een metaal- (L witte stipjes in, die geome- eens op de leuke wijde rok, iMfc 15§& die onze meisjes tegenwoor- tikje biedermeierachtig aan doen. En dan die leuke afstaande kraag, die een speciaal cachet aan het geheel geeft! Zo'n jurkje staat ook uw dochter goed. Laten we er ia elk geval voor zorgen, dat ze een japonnetje heeft voor feestelijke gelegenheden. Hoflaan 2 (Bij de Ronde Bank) Bergen IIIIIIIIIIIIIIIIIIMIHIIIIIIHIimilllHIIIIIIIIMmillllllllllllllllllllllHllllllllllillll) Voor alle soorten Hereweg 71 - Telefoon 279 - Schoorl IIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIMIIIIIIIIIIIIII 24 juli NED. HERV. GEMEENTE in de Ruinekerk v.m. 10.15 uur Ds Bekius LEGER DES HEILS (Dorpshuis) v.m. 11.30 uur Zondagschool Maandagavond 8 uur openb. samenk. GEREF. KERK v.m. 8.30 u. Ds. H. H. Kuitert A dam v.m. 10.30 idem n.m. 4.30 u. Ds. P. Oosterhout Krabbedam n.m. 7.30 u. Ds. W. Baas Amsterdam REHOBOTH KAPEL v.m. 10 uur Ds. v. d. Staij Amsterdam H.H. Missen, zondags, juli en augustus 6.45 u. 8 u. 11 u. 12 u. Hoogmis 9.30 u. In juli en aug. ook PI. Mis in de week: 7 u. 7.45 u. 8.30 u. LOF zondag 7 uur Week 7.30 uur M. A. D. Stichting te Bergen aan zee v.m. 10.30 uur Ds. A. J. Schneider Ned. Herv. Jeugdpredikant te Amsterdam Liturgische dienst NED. HERV. GEMEENTE v.m. 9 en 10.30 uur Ds. A. J. Hendriks uit Kooten Friesland te Groet v.m. 9 en 10.30 u. Ds. C. M. de Jong Dinsdag 26 juli te Schoorl 21 u. Zangdienst o.l.v. Prof. dr. A. R. Hulst REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 v.m. 10.30 uur Ds. J. v. d. Sluis Gezamenlijke dienst met D. G. Gemeente n.m. 7 uur Ds. J. J. F. Herrmann GEREFORMEERDE KERK (Zuiderstraat) v.m. 8.30 en 10 uur Ds. W. Baas n.m. 5 uur Ds. A. Reen Amsterdam Vanaf Vrijdag 22 juli t/m Donderdag 28 juli DAGELIJKS te 7.00 uur en 9.30 uur De veelbesproken filmsatire van KURT HOFFMANN met Johanna v. Koczian, Hansjörg Felmy, Robert Graf en Wera Frydtberg Met het duo Wolfgang Neuss en Wolfgang Müller Muziek van Franz Grothe Vanaf Vrijdag 22 juli t/m Donderdag 28 juli DAGELIJKS MATINEE te 14.30 uur Conny Froboess en Rex Gildo in (Ja, so ein Madchen mit 16) met Friedrich Domin, Walter Gross, Ursula Herking, Anette Karmann Conny zingt en danst de nieuwste schlagers: „Kleine Lucienne" „Ja, een meisje van 16" „Liefde als zonneschijn" Smit - DÜSSELDORF Spanjaardstraat 8-10 telefoon 02200-4727-5669 - Kerkstraat 6 - Telef. 2465

De Duinstreek | 1960 | | pagina 2