Architect legde plan woningbouw voor Dameskapsalon Ursem Agenda Waarom geen rondvraag meer? Record-drukte Grandioze verlichtingsavond Maandoverzicht van de Nutsspaarbank Bergen Albert Heijn opent zelfbedieningszaak „De Sportfokkers" Bergen Tuindorp organiseerde kinderfeest Artisten contra brandweer Zomerfeesten Opening van winkelzaken Aanrijdingen Expositie K.C,B. Lampionoptocht op 15 augustus VRIJDAG 5 AUG. 1960 37c JAARGANG No. 31 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Voor bijna 100 belangstellen den en gegadigden legde archi tect Boon in het gebouw St. Jan een ontwerpplan voor woning bouw aan de Nesdijk voor en gaf tevens Seen overzicht van het in terieur van de te bouwen wonin gen. In aanwezigheid van enkele raadsleden, de gemeentearchitect, de heer J. Blaauw en de techni sche staf van Gemeentewerken, deelde de wethouder de heer C. W. Ellis mede, dat het uitbrei dingsplan 200 woningen zal om vatten, waarvan er voorlopig 64 verwezenlijkt zullen worden. Dit contingent zal bestaan uit 20 wo ningwetwoningen en 44 premie- woningen. Blijkt echter, aldus de heer Ellis, dat de aanvraag en interesse groot is voor de premie woningen dan zal men de parti culiere woningbouw prefereren en de 20 woningwetwoningen el ders bouwen. Hij wees er echter op dat men niet te licht moest denken over het stichten van een eigen woning, maar dat men na de eerste tijd een zware last ge dragen te hebben, tot het besef komt, dat een eigen woningbezit een zege is Hierbij zal de gemeente alle mogelijke steun verlenen, in de vorm van een garantie, nadat eerst een bijdrage gestort moet zijn. Architect Boon schetste de verkaveling van het terrein, die uniek is in Nederland. Inplaats van het gebruikelijke evenwijdige systeem toe te passen, heeft hij hier overhoekse bouwwijze ge projecteerd, waardoor alle ka mers op het zuiden komen te lig gen. Tussen de huizen komt een groenstrook, die voor iedereen bij zijn huis eigendom wordt. Bij de bouw is er vooral rekening mee gehouden dat de buren el kaar niet kunnen waarnemen vanuit hun woning. Bovendien is bij elk huis een ingesloten tuin tje, omgrensd door een poortje waar men ongezien en geheel vrij is. Het huis heeft een keuken, be staande uit een kookhoek en eet- hoek, bedoeld als dagverblijf en voorts een tweede woonvertrek. Voorts een badcel, kelder en zol der en berging, alsmede 3 slaap kamers. Vervolgens heeft de ar chitect de mogelijkheid open ge laten om diverse verfraaiingen toe te passen, hoewel het huis compleet wordt opgeleverd. Een vertegenwoordiger van de Bouwspaarkas van de Neder landse gemeente gaf een uiteen zetting van de financiering. Hij deelde mede, dat een woning al leen via het bouwfonds te ver- In de laatste raadsvergadering werd door een der raadsleden het voorstel gedaan om in een raads vergadering te besluiten de rond vraag ongedaan te maken. Men is blijkbaar bevreesd vragen te stellen die de lachlust opwekken, om daarna met een kluitje in het riet te worden gestuurd. Er zit hier een kern van waarheid in. Anderzijds kan men zich hier boven verheffen door zijn vragen kort, duidelijk en zakelijk te stel len en zijn kiezers de gelegenheid te geven in het OPENBAAR zijn mening kenbaar te maken, zonder hier een bepaalde STUNT van te maken. Als het onderwerp: Pand Hoopweg 17 niet bij de rondvraag ter tafel zou zijn ge bracht, zou een plekje Bergen bij voorbaat al ten ondergang zijn gedoemd. Door het stellen van de vraag of hier behoud mogelijk is, is de zaak nu in behandeling. Bovendien kan een in de rond vraag gebracht onderwerp aan leiding zijn tot vruchtbare discus sies. Och, kom raadsleden, moet nu dit kleine stukje dorpsroman- tiek ook nog uit de raadszaal ver wijderd worden? E. H. krijgen is en waarvan de prijs voor een tussenpand 18.450.' en voor een hoekhuis 19.150.'— zal bedragen, zoals dit inclusief grond met aftrek van premie is geraamd. De hypotekaire lening bedraagt 5%. Men kan het huis ook in 30 jaar aflossen tegen be taling van f 92.— per maand, in clusief brand- en stormverzeke- ring. De inschrijving is openge steld tot en met 7 augustus. Voorts werd medegedeeld dat men geen beslissing had geno men, indien er niet voldoende in teresse voor de woningen zou be staan. Door het dreigende weer ont stond er zondagmiddag ruim een uur lang een autoverkeer langs de Eeuwigelaan met een onge kende frekwentie. Het was een lange stroom van aufo's en fiet sen die massaal de vlucht namen uit het bos en vanaf 't strand. De politie had handen vol werk om het verkeer ordelijk te regelen. Er deden zich nergens ongeval len of aanrijdingen voor. Sanitaire-installaties A. J. CUPPENS en Zn Vorige week woendag vond het jaarlijkse, maar altijd weer kerende hoogtepunt van het sei zoen plaats, dat duizenden be langstellenden heeft getrokken uit wijde omgeving. Altijd weer heeft het zijn apar te bekoring door de intimiteit en speciale sfeer, die deze avond met zich brengt en dat met de modernste objecten van electri- sche verlichting niet te evenaren zou zijn. Er was opmerkelijk meer zorg en werk aan de verlichting besteed en het was een zeer ver heugend verschijnsel dat vele be woners rondom het van Reenen- park hun tuinen hadden verlicht met lampions en vetpotjes. Maar niet alleen rondom het van Ree- nenpark, maar ook in de andere lanen en straten hadden meerde re bewoners hun tuin sprookjes- D0PPSSTR.2I BERGEN achtig verlicht met behulp van lampions, vetpotjes en meerkleu- rige schijnwerpers. Het is een ge beurtenis die een bijzonder pret tige indruk achter laat bij de bui tenlandse gasten, die bovendien zeer veel waardering hebben voor het vele en moeizame werk dat hier, zoals gewoonlijk meest al door enkelingen, is verricht. Sinds de opening van het kan toor op 9 juli jl. werd bij de Nuts spaarbank te Bergen op de spaar bankboekjes ingelegd ƒ209.160,94 en terugbetaald 52.960,39; dus meer ingelegd dan uitbetaald ƒ156.200,55. Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij de opening 1.629.074,67, bedraagt thans ƒ1.785.275,22. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 202, waaronder 26 boekjes van personen, die als nog van het Hoofdkantoor te Alkmaar werden overgeboekt. Ingetrokken werden 8 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij de opening op 9 juli 1764, bedraagt thans 1958. Voor de spaarbusjes blijkt grote belangstelling te bestaan. Er werden nl. 104 nieuwe busjes uitgereikt. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 435. Onder grote belangstelling opende Albert Heijn op het Plein de 141ste zelfbedieningszaak en werd de zaak in de Stationsstraat voorgoed gesloten. Deze zaak werd gebouwd on der architectuur van v. d. Broek en Bakema door de firma Eve- lein uit Beverwijk, die tevens het schilderwerk, het loodgieters- werk en de electrische installatie verzorgde. De heer P. Zwart voerde na mens de directie uit Zaandam het woord, nadat het dochtertje van de heer Rijvordt de zaak met een versierde sleutel had geopend. Hij prees de heer Rijvordt, die reeds 32 jaar in het bedrijf en 16 jaar in Bergen chef is geweest en thans door zijn onvermoeide ijver bedrijfsleider van de zelfbe dieningszaak is geworden. Ver volgens wees hij er op dat het nieuwe winkelpand een van de mooiste en modernste winkels is, uitgerust met de allerlaatste snuf jes. Werd er voorheen een ver- koopsgesprek gevoerd; thans is de klant een gast geworden die zelf zijn keuze gaat bepalen, waardoor een heel andere ver kooptechniek is ontstaan. Alle ar tikelen staan groepsgewijze inge deeld zodat men geen ogenblik behoeft te zoeken. Het is een lust voor het oog om de keurig ver pakte en voorgesneden vleeswa ren in de koel-toonbank te zien liggen en de vers gebraden kip petjes doen U zeker watertanden. Vier kassa's zorgen ervoor dat U in een snel tempo kunt afreke nen. Op de Landbouwtentoonstelling te Opmeer, behaalde Mevr. M. Schmalz-Vader met haar konijnen 6 x z.z.g. en 7 x z.g., tevens de beste Rex en op 1 na beste der middenrassen. De heer Overwijk uit Petten met zijn VI. Reuzen 2 x z.z.g. en 2 x z.g. De vereniging Tuin en Oost dorp organiseerde in haar eigen speeltuin een groots opgezet kin derfeest, waaraan ongeveer 150 kinderen uit de omgeving deel namen. Het feest begon reeds om half tien met gezellige muziek en het waren de meisjes die de dag openden met het balanceren van ballen op een theeblad in ijltem po. De jongens, eveneens in de leeftijd van 9 en 10 jaar demon streerden het busslaan. Vervol gens gingen de meisjes van 11 en 12 jaar ringsteken en de jon gens doelschieten. Tot slot moes ten de meisjes van 13 en 14 jaar zaklopen en de jongens leverden een kussengevecht, dat pas na 5 minuten eindigde doordat een PLEIN 9 - TELEFOON 2104 van beiden van vermoeidheid van de stok viel. De prijzen bestonden uit bal len, boeken, croquetspel, ball point, kleurkrijt, kleurboek en vliegtuig. De uitslagen luiden: Jongens 9 en 10 jr.: 1. Rob de Graaf, 2. Dolf de Beurs, 3 Dicky Beers. Meisjes 9 en 10 jr.: 1. Ali- da Ranzijn, Maria Houtenbos, Dian van Wonderen. Meisjes 11 en 12 jr.: Onneke Doornbos, 2. Ivonne Beussen, 3. Sonja Schot ten. Jongens 11 en 12 jr.: 1. Her man van Wonderen, 2. Jan Belt, 3. Sander Weijer. Meisjes 13 en 14 j^: 1. Kobientje Wittebrood, 2. Guusje Ranzijn, 3. Theodora Leeuwerik. Jongens 13 en 14 jr. (kussengev.)1. Dick Schroor, 2. Ben Hof, 3. Benny Radsma. Alle kinderen werden getrac- teerd op een knots en limonade. Na de middag werd het feest voortgezet en verzamelde de groep zich aan de Weijandweg, waar de „Bedriegertjes Expres" hen naar het Openluchttheater bracht om te genieten van Dick Trom en zijn leuke rakkers. Uit de spontane reacties bleek wel dat de kinderen buitengewoon hebben genoten. De „Bedrieger- les Expres" bracht hen weer te rug naar Tuindorp, waar elk kind nog weer werd onthaald op een sinaasappel. Op vrijdag 12 augustus om 7 uur zullen de radio- en televisie- artisten op het voetbalveld hun krachten meten tegen de leden van de vrijwillige brandweer. De wedstrijd vindt plaats op de ge meentelijke sportvelden aan de Kerkedijk. Ook nu weer belooft het een prettige en tevens span nende wedstrijd te worden, voor al nu de radio- en t. v.-artisten revanch willen nemen. De op brengst komt geheel ten goede aan het comité Ouden van Da gen. Morgen, zaterdag 6 augustus zal een belangrijk evenement plaats vinden in het van Reenen- park, waar een concours d'élé- gance voor automobielen zal worden gehouden. De jury zal een waardering geven voor het a. voorrijden, b. stoppen, c. uitstappen, d. presen teren, e. instappen, f. wegrijden. Daarbij wordt tevens beoordeeld in verschillende groeperingen, de auto, de kleding, de presentatie en de beoordeling in zijn geheel. Het aantal te behalen punten be draagt 100. Met de beoordeling wordt om 3 uur begonnen en het openen en sluiten der portieren zal geschieden door een chef de Réception. De prijsuitreiking zal plaats hebben om 18.00 uur. Wij zijn er van overtuigd dat het aan belangstelling niet zal ontbreken TENTOONSTELLING VAN WEEFWERKEN Op de Volkshogeschool ,,'t Oude Hof" zullen op vrijdagmid dag 12 augustus van 3 tot 6 uur de weefwerken van de cursisten worden getoond. Dit is de tweede maal dat deze cursus met groot succes gehou den wordt. Tijdens de tentoon stellingsmiddag kan men gelijk tijdig de cursisten aan het werk zien. De entrée is geheel vrij en men kan eventueel inlichtingen verkrijgen over de derde weef- cursus. De heer A. Ursem opende op het Plein zijn geheel nieuwe da meskapsalon. Zonder voorbe houd kan hier gezegd worden dat dit wel de mooiste en modernste zaak in de hele omtrek is. Door dat de zaak in twee delen is ge splitst kan men zowel in het bo vengedeelte als beneden worden geholpen. Voorts kunnen He he ren ongestoord een parfum voor hun dames uitzoeken. De firma Indola uit den Haag zorgde voor de gehele inrichting. De fa. Jan Smit verzorgde de centrale ver warming, die geheel automatisch werkt. Schoenhandel Voorberg open de eveneens een nieuwe schoe nenzaak op het Plein. Een prach tige ruime zaak met behoorlijke verlichting en ruime keuze van schoenen zorgen er voor dat het hier prettig winkelen is. Zaterdagmiddag vond een aanrijding plaats in de Achter weg tussen een personenauto, be stuurd door de heer M. S., tand arts te Amsterdam elf een brom fiets bestuurd dooi; de heer P. J. P. uit Oterleek. Door de gladheid van de weg slipte de wagen toen hij in de nauwe bocht afremde. De bromfietser liep lichte verwondingen op. Beide voertuigen werden licht bescha digd. Enige uren later kwam op de hoek Komlaan—Eeuwigelaan, bij het nemen van de scherpe bocht, een bus van de N.H.A.D.O., be stuurd door de heer R. in de knel met een personenauto met aanhang, bestuurd door de heer W. S. L. uit Apeldoorn. Beide wagens liepen lichte schade op. Ook voor Uw was naar .Dubbel Blank' Op zaterdag 30 juli om 2 uur zijn in de KCB-kunstzaal in De Rustende Jager te Bergen de deu ren opengegaan voor een groeps tentoonstelling van werkende le den. De inzendingen bestaan uit olieverf stukken, gouaches, gra fiek enz. en hebben allen „bloe men" als onderwerp. Het zal voor het belangstellend publiek bijzonder interessant zijn te aanschouwen op hoe velerlei wijze dit immer aantrekkelijk on derwerp door de verschillende kunstenaars is uitgebeeld. Deel nemers zijn: Nico Berkhout, Jan Budding, Jaap de Carpentier, Karei Col- not, Maris van Everdingen, Bet ty Hubers, Henk van den Idsert, Jac. Koeman, Jan de Leeuw, Anna van Loo, J. Fontijn. E. Reitsma-Valenga, Th. Sterk, C. den Tex, Dirk Trap, Marijcke Visser. SCHOORL Grote deelname puzzelwandel tocht Op de laatst gehouden puzzel wandeltocht vanuit café Honky Tonk gingen niet minder dan 250 deelnemers van start. De V.V.V. Schoorl heeft hiermede een gran dioos succes geboekt, een succes dat grotendeels te danken is aan de samenstellers van deze toch ten, de heren Kroon en Brommer, iets wat de voorzitter bij de prijs uitreiking duidelijk uit liet komen. V.V.V. Groet-Camperduin Elke woensdagmiddag duinwan deling, vertrek Kerkbrink, 2 uur. 7 aug. Schatgraverij te Camper duin. 8 aug. Puzzlewandeltocht V.V.V. Schoorl Iedere maandag Bridgen, ook voor gasten, uitg. v. d. Schoorlse Bridgeclub, in „de Roode Leeuw" te 20 uur. Elke dinsdagmorgen duinwande ling onder leiding, vertrek Klimweg te 9.30 uur. Attractie-avonden met verlichting: 10 aug. met lampion-optocht 11 aug. met puzzle-wandeltocht 12 aug. met schatgraven □□□□□□□□□naDDDaDDDuauuuD Door de V.V.V. Groet''Cam perduin zal op maandag 15 aug. a.s. een grote lampion-optocht worden georganiseerd door het centrum van Groet en Camper duin. Evenals de voorgaande ja ren, zullen ook dit maal weer twee muziekkorpsen aan deze tocht hun medewerking verlenen, nl. fanafarekorps „De Vriend schap" uit Schoorl en „Bergens Harmonie". Dit laatste korps komt zelfs met een sterkte van zfc 60 leden en met een dubbel tamboerkorps. Het grote succes van twee vóór-startplaatsen, zo als verleden jaar is geprobeerd, zal ook dit keer worden toege past, zelfs worden uitgebreid. De startplaats Munnikenweg te Camperduin zal bij gunstig weer nl. worden gewijzigd in een startplaats welke nog ver der naar zee zal zijn gelegen en wel aan het eind van de Here- weg nabij de rotonde bij de boer derij van de heer Kroon. (Dit in afwijking van het gestelde op de raamannonce's)Daar zal het tamboerkorps van Bergens Har monie starten. „De Vriendschap" zal starten bij café Meereboer. Beiden te circa 20.00 uur. Daarna zullen beide korpsen via de Hee- reweg opmarcheren naar het tweede gezamenlijke startpunt: café Klop nabij de Slagerdijk te Hargen. Hier worden de kaarsjes ontstoken en wordt te 20.30 gestart voor de route: Zwarte Pad - Dennenlaantje - Harger zeeweg - Heereweg - Kerkbrink - Achterpad - Heere weg Einde café Mereboer. Hier zullen nog enige muziek stukjes ten beste worden gegeven en ontvangen alle deelnemende kinderen een tractatie. De bijzonder mooie lampions zijn door de V.V.V. beschikbaar gesteld tegen de lage prijs van 0,50 (compleet). Hierbij be hoort óók een kaartje welke recht geeft op de tractatie na afloop. (Indien geen kaartje na afloop wordt overgelegd, kan ook géén tractatie worden verstrekt). Verleden jaar hebben verschil lende inwoners langs de route hun tuinen met lampions, kaarsjes etc. verlicht. Ieder was toen onder de indruk van de feeërieke aanblik daarvan in het donker. Met nadruk wordt aan ieder, die langs de route woont, verzocht dit jaar weer (of óók) de voor tuinen te verlichten. ZONDAGSDIENST ARTSEN tteekttod „DE DUINSTREEK" Verdronkenoord 100 Alkmaar, Tel. 2952 t^OPSALON Verplaatst naar Wij hopen een ieder in onze nieuwe salon te mogen ontvangen Wasserij fy I telefoon 2331, Bergen Redactie en Adm.: C. Oldenburg, Laanweg 35, Schoorl, Giro 147071 Telefoon K 2209-268 Agentschap te Bergen: De Haan's Boekhandel,'Stationsstr., Tel. 2452 Agentschap voor Egmond aan Zee: R. P. jonker, Voorstraat 129 Abonnementsprijs: f 5.65 per jaar f 1.45 per kwartaal Advertentieprijs: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□DG BERGEN 7 aug. Dr. LUGTEN, Telefoon 2700 SCHOORL 7 aug. Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1960 | | pagina 1