Cabaret Dili Gabel BAKKERIJ BALTUS Itestanten zomerrokken Restanten Terlenka-rokken Bonneterie het was van ons" PRIJSVERLAGING SLAGERIJ BISKANTER Koelkasfenfabriek T.T.A. „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN BAKKERIJ BALTUS f5,- f7,50 f 9,75 f 14,50 f 19,75 Alles van de beste kwaliteit Voetbalwedstrijd Haal de gezondheid in uw huis! f 5.95 Reformhuis „Hygiea' fa. m scheepmaker Slagerij Hoogvorst BEPOS Diepvriesconiainers 350 liter inhoud Bedrijfskoelkasten in alle denkbare afmetingen Gekoelde gebak en levensmiddelenvitrines Consumptieijsmachines AUTO- EN MOTORRIJSCHOOL JAN KAAN Bergens Brandweer en een Radio- en Artisten-elftal. Weekend aanbieding: f 1.25 MENTON ZONNE RUST LOGEERBED Dinsdag 9 augustus te 8.30 uur Entree f 2,50 Voorverkoop kaarten van 11 - 12 uur op 7 - 8 en 9 augustus Een buitengewone kleinkunst- avond met met Sonja van Weerdenburg, Swen Smeele, Dick Gabel, Ted Perron voor hotel- en pensionbedrijf f 995.— Oude Gracht 102 Alkmaar Tel. 5401-6432-02200 TEL. 2595 Luxe lunch- en dinerbroodjes o.a. ,,'t Worstbroodje" Rozijnen en Sunmaid brood (zo heerlijk als tulband) 250 gram goed gesorteerde Allerhande f 0.85 10 Jodenkoeken f 0.50 BEKERS SLAGROOM liter f 0.65 - '/2 ''ter f 1-20 - 1 liter f 2.20 Beperkte voorraad Breelaan 27 - Bergen - Telefoon 2058 Stationsweg 35 - Alkmaar Telefoon 0 2200-7161 Lessen in nieuwe Opel nieuwe Volkswagen met schuifdak en jawa 250 c.c. - Gratis theorie vrijdag 12 augustus n.m. 7 uur op het sportterrein aan de Kerkedijk tussen Entree 0.50 Kinderen f 0,25 ten bate van het Comité Ouden van Dagen tt Een fantastisch geneeskrachtige Waldkraft" Kruidendrank, welke een wonderlijk kalmerende en genezende werking heeft Staat onder voortdurende controle van Waldkraft" het onderzoekingslaboratorium van Dr Bodines te Bielefeld, Duitsland. Het moede lichaam wordt sterker. De nerveuse spanningen verdwijnen. Regelmatige werking van stofwisseling wordt verkregen. Het wekt nieuwe krachten op bij jeugdige, zowel als bij personen van meer gevorderde leeftijd en zorgt voor een gezonde slaap. Per fles voor één maand f» Telefoon 3330 - Spoorstraat 64 - Alkmaar 500 gram Runderlappenf 1. 500 gram Doorregen runderlappenf 1.40 500 gram Riblappen f 2.00 500 gram Magere runderlappenf 2.10 500 gram Saucijsjesf 1.25 500 gram Gehaktf 1.50 500 gram Magere speklappenf 1.25 500 gram Vet Spekf 0.60 WOENSDAG: 2 kg Gehakt met kruiden en zout f 1.10 De gehele week 250 gram Metworst f 0.50 Stationsstraat - Bergen door HANOL SPOOR HOOFDSTUK IX joke moest nu ook ondervinden hoe onberekenbaar Sternhout kon zijn, maar als ze het intermezzo overdacht, dan geloofde ze wel, dat de winst op haar rekening was gekomen. Zij had al een paar maal opgemerkt, dat Sternhout haar met zijn blikken volgde. Zij vond dit niet prettig, maar dacht er niet verder over na. Tot ze hem een keer aantrof in het vrij smalle gangetje naar de badkamer. Het viel haar op, dat zijn glimlach net iets te welwillend was. Zij wist niet hoe het kwam, maar iets waarschuwde haar op haar hoede te zijn. Zij verstrakte bij voorbaat haar houding. Ze zag iets van spot in zijn ogen komen, maar vriendelijk zei hij: ,,ik wilde Rocky in het bad doen, maar iedere keer plipt hij door mijn handen." Joke keek naar het hondje, dat vriendelijk kwispelstaartend, niet begreep, waarom de mensen in dit benauwde gangetje bleven praten. Verwarde gedachen vlogen bliksemsnel door Joke's hoofd. Wat wilde hij van haar? Moest ze nu beledigd zijn, of was daar nog geen reden voor? Haar vrouwelijke intuïtie liet haar de juiste woorden vinden. Rocky weet hoe heerlijk het is om je volkomen vrij te voe len", zei ze schertsend, met een ondertoon van ernst. Hij keek haar doordringend aan en vroeg: „denk jij er ook zo over?" i Ze gaf hem een vaste blik terug en zei: „net zo mijnheer". Op iedere lettergreep had zij de klemtoon gelegd. Enige ogenblikken stonden ze daar. Joke's hart klopte haar in de keel. Had ze zich aangesteld en was ze te vroeg geweest met haar afwerende houding. Hoe zou hij reageren op dit op treden? Dan kwam er iets van goedkeuring in zijn blik. Joke glimlach te van opluchting en plotseling was de spanning geweken. Sternhout keek alleen nog maar alsof hij zich zojuist kostelijk geamuseerd had. Wat treitert hij verschrikkelijk graag, dacht Joke, maar ze was zo blij dat het incident verder niets inhield, zodat ze er niet eens boos om was. Nadien was de verstandhouding weer iets beter: Sternhout scheen het gezellig te vinden om af en toe een gesprek met haar aan te knopen, en nu was het niet altijd over de maaltijden. Aan Yvonne besteedde hij steeds minder aandacht. Deze toonde zich daarvan weinig onder de indruk. Joke kwam tot de conclusie dat ze bijzondere plannen aan het smeden was. Yvonne werd steeds vrolijker en levendiger. Af en toe scheen zij zich inwendig ergens over te verheugen. Toen Sternhout haar vertelde dat zijn zuster nu toch gauw komen zou, gaf ze nagenoeg geen commentaar, alleen haar ogen begonnen te schit teren. Wantrouwend vroeg hij aan Yvonne of zij de kamers al gereed had. Zij bevestigde dit met een spottend hoofdknikje. Voor het eerst ging Yvonne zelf in het dorp boodschappen doen. Joke had een sterk vermoeden dat dit iets met haar plan nen te maken had. Zij voelde er echter niets voor om Sternhout er opmerkzaam op te maken. Tenslotte wist ze niets zeker, en als Yvonne een wraakneming op het oog had dan zou het zo'n vaart niet lopen. Een dag daarna stond er een kleine sportwagen stil voor Duinsfort, E2n elegante, knappe dame kwam achter het stuur vandaan. JoKé had de auto zien aankomen en schoot toe om bij het dragen van de zware koffers behulpzaam te zijn. „Dag freule Lydia',, groette Joke verheugd, „kan ik U help- pen?" Toen de ander haar met vragend opgetrokken wenkbrauwen aanzag, liet ze er vlug op volgen: „ik ben Joke Verhagen". „Nee, maar, ben jij het Joke?" Als een zonnestraal brak Lydia's glimlach door. Hartelijk stak ze haaar hand uit. „Kind, wat ben jij een aardige jongedame geworden; je was nog maar een hummeltje toen ik je vroeger wel eens mee naar het strand nam. Wat vind ik het fijn om je hier op Duinsfort weer te ont moeten". Joke bloosde van genoegen. Lydia had dezelfde hartelijkheid nog, die zij zich van haar herinnerde. Intussen droegen zij samen de koffers naar het huis. „Ik had helemaal geen idee dat ik jou hier zou aantreffen", babbelde de freule verder. „Ik wist niet beter of het zou wel weer tobben zijn wat de hulp betreft. Maar eh... je studeerde toch? Ik meen eens gehoord te hebben dat je een echte bolleboos bent. „Is de studie je te zwaar gevallen?" Joke keek haar ernstig aan. „De studie viel wel mee, maar het werd door bijzondere omstandigheden te kostbaar voor ons". „Heb je dan niet om een studiebeurs gevraagd?" „Jawel, maar de bijkomende kosten zoals het reizen naar de stad of het verblijf daar, werden te veel". „Jammer dat je ouders deze niet tevoren berekend hebben", zei de freule, niet in het minst vermoedend dat haar broer de schuld droeg van hun veranderde levensomstandigheden. Joke beet op haar lip. Je kon moeilijk gaan uitleggen dat een onrechtvaardige daad van een pachtheer niet vooruit bekeken kon worden. „Ik zal mijnheer voor U roepen", zei ze vlug. „Nee, wacht, ik wil hem zelf verrassen". Joke zag haar wegsnellen. Te laat bedacht zij dat ook Yvonne de Laville in dezelfde kamer kon zijn als Sternhout. Terecht meende Joke dat de ontmoeting tussen de freule en Yvonne wel eens erg koel zou zijn. Zij had dit goed gezien. Yvonne had de auto ook gehoord. Onmiddellijk had ze begrepen dat dit het verwachte bezoek was. Tersluiks had ze een blik op Sternhout geworpen. Deze was in zijn lectuur verdiept. Ze besloot niets te zeggen. Gejaagd liep ze de kamer op en neer. Nerveus schikte ze de stoelkussens of een kleedje. „Doe me een plezier, en hou je gemak" verzocht hij knorrig. De deur ging open. „Dag Rich", klonk het hartelijk. Zijn zuster was de enige die hij de afkorting van zijn naam Richard toestond. „Hoe gaatop dat moment zag ze Yvonne. Ze stond perplex, werd heel bleek en gaf in de richting van Yvonne al leen maar een koel knikje. Daarna bleef ze in een afwachtende houding staan. Yvonne gaf een korte groet terug, waarna een spannende stilte viel. De freule blikte met onzekere oogopslag naar haar broer. Ze vond de situatie allerminst prettig, In haar hart voelde ze geen verachting voor Yvonne. Ze wist dat zuivere genegenheid haar in deze toestand had gebracht. De houding van haar broer vond ze veel meer misplaatst. Niemand zei het eerste ogenblik een woord. Yvonne maakte geen aanstalten om de kamer te verlaten. Sternhout stond op om zijn zuster te begroeten. Met een zachte stem zei de freule verwijtend: „ik wist niet dat je bezoek had, ik zal wel weer weggaan". „Niets daarvan", zei Sternhout op de scherpe toon, waarvoor Yvonne zo'n ontzag had. Hij draaide zich om naar Yvonne en terwijl zijn ogen in de hare priemden commandeerde hij bars: „je kunt gaan, Yvonne". De woorden vielen als zweepslagen. Eerst wilde Yvonne nog iets zeggen, maar er kwam een mist voor haar ogen. Toch hield ze het hoofd opgeheven toen ze de kamer verliet. „Hoe kun je in hemelsnaam zo smakeloos zijn om Yvonne hier te halen", barstte Lydia los. „Je hebt totaal geen principes meer, je zakt steeds meer af". In haar boosheid spaarde ze hem niet. Grote verontwaar diging stond in haar mooie ogen te lezen. De begroeting was er wel door in het gedrang gekomen. Het viel van weerskanten koeler uit dan in de bedoeling had gelegen. „Wat moet er nu gebeuren?" ging ze verder. „Je kunt haar niet wegsturen als een hond; dan ga ik liever. Ik denk er niet aan om op deze manier met haar onder één dak te wonen". „Zij heeft haar kamers in een der bijgebouwen". „Afschuwelijk", zei Lydia. „Had jaren geleden mijn raad opgevolgd en was met Yvonne getrouwd, toen ze nog een on besproken meisje was, dan was je een behoorlijke huisvader geworden, met allicht nog ambitie voor de een of andere loop baan. Hoevelen van je gelijken hebben niet een schitterende loopbaan in de politiek of iets dergelijks". „Mij dunkt, ik heb de laatste tijd zaken genoeg aan mijn hoofd, zaken waarmee zelfs zeer veel geld te verdienen is". „Geld, altijd maar geld. Leg je er ook eer mee in?" „Later zullen we dat bespreken", ontweek hij haar vraag. HOOFDSTUK X Invasie van fuifnummers In de loop van de dag kalmeerden de gemoederen wat. De discussie bepaalde zich tot algemeenheden. Sternhout vond het niet geraden om na het stormachtig begin, zijn plannen nu al uiteen te zetten. Temeer, omdat hij vermoedde dat ze niet de onverdeelde goedkeuring van Lydia zouden hebben. Joke kreeg opdracht voor één persoon minder te dekken. Wordt vervolgd Kerkstraat 11, tel. 2028 Zeeweg 32, tel. 3319 500 gr Riblappen 500 gr Saucijzen 100 gr magere Ham 100 gr Boterhamworst 100 gr Ham 250 gr. metworst 250 gr. leverworst f 2.40 f 2.00 f 0.62 f 0.92 De gehele week ter kennismaking Calypso's per stuk 35 cent a.s. Dinsdag 500 gr Schouderkarbonade f 2.28 250 gr Leverworst f 0.50 a.s. Woensdag natuurlijk Gehakt, per 500 gr nog steeds f 1,48 met zakje kruiden en zout 250 gr Gek. worst f 0,75 Donderdag Saucijzen schijven per stuk f 0,40 3 schijven f 1.05 200 gr Boterhamworst f 0,50 Huzarensla, per 100 gr. f 0,40 U kunt uw vlees desgewenst thuis bezorgd krijgen, maar bestelt U dan s.v.p. vroegtijdig CJ "2 a a o tj - u N "13 a Verstelbaar in vele standen voor strand, bos, hei Oersterke constructie 33.75 bespannen met zwaar katoendoek in vrolijke kleuren Alle meubelen opvouwbaar aluminium kleurig buis. Gaan gemakkelijk in uw auto IJ I f C Het ideale logeerbed voor I E onverwachte gasten, en als u gaat kamperen, zonnebed 42.75 afmeting 70 x 200 Eeuwigelaan 51. Bergen ROOD GROEN BLAUW Zendt mij 5 dagen gratis op zicht franco huis Als ik niet terugzend betaal ik ineens in 2 gedeelten stuks CAPRI kleur stuks MENTON kleur stuks NICE kleur Naam: Adres Plaats

De Duinstreek | 1960 | | pagina 6